Attentie Notaris BINK NotarisRANT Notaris BINK Advertentiën De Notarissen B. A. Middelkoop te Capelle, A. J. Rant te Waal wijk en A. G. Mulié te Kaatsheuvel, Bericht van Inzet. 34e groote Verloting Telegrammen. Handelsberichten. Reclame. publiek verkoopen publiek verkoopen publiek verkoopen Belangrijk Bericht aan de Asthma- lijders. te Waalwijk zal 20 November 1899, T. Te Waalwijk, in het HOTEL VER WIEL Bij inzet, op Vrijdag 17 Novem ber 1899. Bij toeslag, op Vrijdag 1 Decem ber 1899, te Waalwijk, Toeslag 28 November 1899, te Waalwijk, zal 29 November 1899, bij inzet 13 December 1899 bij toeslag, van 14 tot 22 Januari 1900, ten voordeele de Weduwen en Wee zen de geo. Transvaalsche Boeren Hoofdprijzen: fr. 100.000 1000; 500 enz. benevens een groot getal prijzen bestaande uit Kunst en Huishoudelijke artikelen, Rijwielen enz. BANK „FORTUNA" Amsterdam. De juiste datum waarop dit gebeuren zal is niet op te geven en van tijdstip hangt juist af in welke deelen der aarde de val lende sterren het best kunnen worden gezien. De Lsoniden zijn waar te nemen van 13 tot 17 November en op een. van deze dagen moet het grootste aantal „sterren(meteoren"), vallen dat staat vast. Volgens de laatste berichten van Huatek te VVeeneu zal de ontmoeting met de kern en dus ook eventueel met de komeet van Tempel 15 November tusscheu 9 en 10 uur 's av. plaats hebben. Wanneer die bere kening juist is zal men hier niet veel van het maximum kunnen zien, daar het groot ste deel van Eu: opa zich op dat uur nog op de achterzijde van den aardbol bevindt (met betrekking tot de beweging om de Zon). Nader meldt men Donderdagochtend na 41/2 ot 5 uur heeft men van de maan geen hinder meer. Men sta daarom gedurende de zen nacht eens vroegtijdig op om van den grooten sterrenregen die slechts één maal in de 33 jaren in die mate voorkomt te genieteD. Aan een tweeden sterrenregen ook deze maand te wachten herinneren wij later wel meer. Spraug. De inzameling, ten behoeve der verminkteu en der weduwen en weezen" in de Transvaal en Oranje-Vrijstaat, in deze gemeente heeft opgebracht f 168 58, welk bedrag aan de Ned. Zuid-Afrikaansche ver- eenigiqg door den Burgemeester is overge maakt. Ten behoeve van het Roode Kruis hebben de schoolkinderen bijeeugebracht f 8.16. Tot organist in de Ned. Herv. Kerk alhier, in plaats van den Heer Van Santen op verzoek eervol ontslagen, is benoemd de Heer R. J. Timmermaus, organist in de Ned. Herv. Kerk te Loonschendijk. Dussen, 14 Nor. De collecte, alhier ten behoeve van het Roode Kruis gehouden,' heeft f 140.9l5 opgebracht. Capelle, 14 Nov. De collecte, in deze gemeente gehouden voor het Roode Kruis en de Zuid Afrikaansche vereeniging, heeft de som van f 382,81 opgebracht. Op Diusdag, 21 dezer, zal de liederta fel „Oefening kweekt kunst" alhier, hare eerste winteruitvoering geven. 's Bosch, 14 Nov. Gedeputeerde Staten van Noordbrabant hebben aan de gemeentebestu ren de volgende aanschrijving gericht In onze vergadering van 2 Nov. hebben wij vastgesteld het hiernevens gevoegd nieuw model van het procesverbaal voor de kasop- ueming van den gemeente-ontvanger. Wij verzoeken u voor het vervolg daarvan gebruik te maken. Wij achten het noodig bij deze gelegenheid nogmaals bij u aan te dringen het werk der kasopneming met de meeste zorg en nauw gezetheid te verrichten. Nog te veel bepaalt men zich bij kasopne- raingen tot het uatelleu der vertoonde gelden, na vergelijking met het kasboek. Op die wijze verricht, verliest de opneming veel van het belang, dat de wetgever er aan gehecht heeft. Zal eeue kasopneming naar eisch geschie den, dan is het noodzakelijk, dat Burgemee ster en Wethouders de boeken en verdere bescheiden, vooral die de ontvangsten be treffen, nauwkeurig nagaan. Juist om dit mogelijk te maken heeft de regeering nog onlangs voorgeschreven, dat van alle beta lingen boven de f 100, die van rijkswege aan den gemeenteontvanger geschieden, afzon derlijk aan burgemeester en wethouders zal worden kennis gegeven. De ontvangsten, voortspruitende uit ver huringen, verpachtingen en dergelijke, kunnen gemakkelijk worden nagegaan. Zelfs de verificatie van ontvangsten ter zake van hoofdelijke omslagen en schoolgelden is, tot op zekere hoogte, niet buiten gesloten. De gewone tijd van betaling is toch veelal bekend en blijkt van beduidenden achters'and, dan kan de oorzaak daarvan worden opgespoord en tot klaarheid gebracht. Nooit mag het gebeuren, dat de ontvanger vooraf worde gewaarschuwd, wanneer burge meester en wethouders de kasopneming zullen doen. Daardoor wordt het uit zijnen aard zoo belangrijke werk veelal verlaagd tot een ijdel vertoon. Het behoort te geschieden ten minste eens in de drie maanden, maar op ongelijke, niet vooraf bekende tijdstippen. Geen sympalhiên, van welken aard ook, mogen burgemeester en wethouders weerhou den om tegenover den gemeenteontvanger op te treden, zooals huu plicht en hunne ver antwoordelijkheid tegenover de gemeente het van hen vordert. Overigens worde de kasopneming niet beschouwd als een daad van wantrouwen, maar veeleer als een heilzame contróle, die ook den ontvanger ten goede komt. Nage noeg alle malversatiën, die voor en na, zoo hier als elders, in het financieel beheer der gemeenten werden ontdekt, vonden hun grond in eene gebrekkige controle van de zijde van het gemeentebestuur. FRANKFORT a. d. M., 14 November. en ons blad en onzenuitgever zooveel mo gelijk zoeken te treffen. Een en ander heeft ons het besluit doen nemen, de rubriek „Ingezonden stukken" alleen open te stellen voor die stukken onder teekend met den naam van den schrijver of den verantwoordelijken persoonmits zij naar onze meening geschikt zijn opgenomen te worden. Wij wijken van dezen regel in geen ge val af. DE REDACTIE. LONDEN, 14 November. Het trausport- schip Britannia is heden te Kaapstad aan gekomen. Sedert Donderdag zijn er twaalf transportschepen aan de Kaap gekomen te zamen met ongeveer 15,000 man versterkings troepen. De Frankfurter General Anzeiger krijgt uit het hoofdkwartier van generaal Joubert een particulieren brief van den 2len October over den slag bij Glencoe. Volgens dezen brief zijn den 20en bij Glencoe aan de zijde van de Boeren, onder Lucas Meijer tien man gesneuveld, 27 gewond, van Engelsche zijde 39 man gesneuveld, 171 gewond, bovendien 100 huzaren gevangen genomen. Het gevecht duurde acht uur. De Boeren hadden 1000 man en één batterij, de En— schen 4000 man en twee batterijen in het gevecht. Toen de tweede atdeeling Boeren onder Eiasmus aankwam, trokken de Engel- schen terug naar Dundee. LONDEN, 14 November. Matthews, de aalmoezenier van de Iersche fuseliers, te Nicholsonsnek gevangen genomen en naar Pretoria gevoerd, maar later vrijgelaten, is te Lourengo Marquez aangekomen en heeft daar aan den correspondent van de Times een allerzonderlingst verhaal gedaan over hetgeen bij Nicholsonsnek is voorgevallen. Matthews loochende dat de schietvoorraad van de Engelschen uitgeput was, toen ze zich overgaven. Toen het bevel kwam om hef vuur te staken, weigerden de manschappen te gehoorzamen, totdat majoor Adye in eigen persoon het bevel herhaalde. Op dat oogeu- blik verspreidde zich de mare dat een jong officier de witte vlag ontplooid had, omdat hij geloofde dat zijn detachement van tien man de eenige overlevenden waren. De Engelsche legermacht telde toen echter nog negenhonderd strijdbare mannen. De offi eieren vloekten over de overgave. Het getal vau de Boeren bij Nicholsonsnek leek toen gering: het scheen dat hun hoofdmacht af- gedeinsd was. De Boeren ontwapenden de Engelschen. De officieren werden naar Joubert toegezonden, te Waschbauk op den trein gezet en naar Pretoria toegestuurd. Matthews erkent dat de Boeren de officieren en manschappen uitstekend bejegenen. Hij beschouwt de overgaaf als een groote dom heid. Het waren niet de de Iersche fuseliers die de witte vlag opstaken. "gORIHCHEM, 14 Nov. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f 6,50 a 6,70, roode dito f6,a 6,25 witte dito f6,10, it 6,25, iril. rogge f5,80 a 6,— buitenl. dito f5,50 a 5,75, gerst f 4,75 a 4,85, haver f3,50 k 3,70, duiveboonen f6,75 a 7.blauwe erwten, f0a 0,alles per hectoliter. Op de St. Maartens-paardemarkt waren giBteren aangevoerd 2250 stuks. Vele vreemde kooplieden waren aanwezighandel vlug. Men besteedde voor luxe-paarden f550 a 650, werkpaarden f250 350, 21/2-jarige f280 a f350, 1Va-jarige f180 a 240, veulens flOO a 130, hitten f90 a 120. Op de St. Maartens beestenmarkt waren heden aangevoerd 5191 stuks. Handel goed. Ie qual. Kalfkoeien f180 k 210 Kalfvaarzen f130 a 150 Melkkoeien 111Ö it 130 27a jarige ossen f130 it 150 Guiste vaarzen f 70 a 90 Pinken f 50 a 60 Graskalveren f 30 it 45 Nuchtere kalv. f 10 a 13 Aangevoerd vette varkens van 14 a 18 ct per half kilo, biggen van f 4,a 8.per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren scha pen fa en lammeren f0 a f 0.per stuk. Eieren f 1.75 a 1.90 per 26 stuks. Boter 70 a 75 ct. per Va kilo. ROTTERDAM6 Nov. Binnenlandsche granen. Tarwewaarvan de aanvoer heden zeer gering was, voud tot onver anderde prijzen plaatsingdoch jarige soorten gingen maar traag van de hand. Jarige per heet. f5.20 tot f6.10, extra puike nog daarboven, en per 100 kilo f7 a f7.50, beste f760 tot f 7.75 en extra puike nog iets daarboven. Nieuwe- per heet. f5.70 a f6.40 en extra puike nog iets daar boven, voorts per 100 kilo f7.50 k f 7-75 en uit gezochte qualiteit 1 7.90 a f8.10. Ganada-Tarwe was heden niet ter markt. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f 6.a 6.60. Dito mindere f0,è.0. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 8,55 a 9,10mindere f 8,35 a 8,75beste Zomer 18,20 a 8,50 mindere f0,h 0. Haver. De beste f 2.80 it 3.60. Blauwe erwten. De beste f7.25 a 8.25 Paardenboonen. De beste f 0.k 0. Bruine boonen de beste f 8,a 9,25 Witte boonen. De beste f 9.25 k 10.25 Duivenboonen van 10.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f 7.90 a 8,60Zomerzaad f0,— af 0.—. kanariezaad f6.75 tot f7.75. ROTTERDAM, 7 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 28 paarden, 0 veulen, 0 ezels, 570 vette runderen 512 magere dito, 254 vette en graskalveren, 67 nuchtere kalveren, 39 schapen of lammeren, 2 varkens, 290 biggen, 2 bokken. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen: le kw. 32 a ct. 2e kw. 28 a ct 3e kw. 23 a ct. Kalveren le kw. 46 ct., 2de kw. 40 a ct.3de kw. 34 a ct. Nogmaals herinneren wij eraan dat Ingezonden stukken (buiten verantwoordelijk heid der Redactie) ook werkelijk buiten onze verantwoording staan, en de schrijver of inzender die ons immer bekend is, de ver antwoordelijkheid ervan draagt. Nog steeds zijn er lui die kleingeestig genoeg zijn ons voor genoemde stukken aansprakelijk stellen 'Van onzen correspondent Een groot gedeelte der menscheid is lij dende aan asthma en thans met den winter hebben deze asthraalijders het zwaar te ver duren, zij haken naar de lente en tellen de dagen, ja bijna de uren dat er eenige ver lichting voor hunne benauwdheid zal aanbreken. Gewoonlijk wordt er over die ziekte heel licht gedacht en krijgen de lij ders tot antwoord „ge kunt er oud mede worden" ol „krakende wagens duren het langst", doch zulks neemt niet weg dat de door het asthma aangetaste personen het lijden toch eindelijk moede zijtt geworden. Onze verslaggever heeft een treffend ge val van genezing vernomen, n. 1. dat van den heer G. J. Keuper, wonende bij de Bierbrouwerij te Enschedé. De man was nog jeugdig, in de volle kracht van 't leven, en zou zeker een der gelukkigste huisvaders geweest zijn, zoo niet het asthma hem des winters erg teisterde. Onze verslaggever had een onderhoud met hem en de heer Keuper verklaarde hem dat hij, ofschoon nog jeugdig, vreeselijk aan het asthma te lijden had, bij den geringste» arbeid was ik als uitgeput en moest telkens mijne werk zaamheden staken. Nadat ik reeds veel over de Pink pilleu gelezen had werden deze mij ook aangeraden en ten einde raad besloot ik ze te gebruiken, alhoewel ik eerst er wel Volgens ingezonden portret, aan twijfelde, doch spoedig kwam ik tot an dere gedachten, want na gebruik van zes doosjes heb ik geen last meer van asthma gehad. Ik slaap gerust en de hoestbuien doen zich niet meer voor. Evenwel zoo ver klaarde hij, ik heb zoodanig geleden, dat ik toch nog met angst den winter te gemoet ga, en daarom zet ik de behandeling nog eenigen tijd voort om de wortel van het kwaad uit te roeien waut ik weet bij onder vinding dat bij eene niet genoegzaame ver zorging eener ziekte, eene instorting zich kan voordoen. Maakt mijne genezing bekend opdat de talrijke asthraalijders verlichting bekomen. De Pink Pillen bij de aangegevene dosis voor volwassene personen en kinderen ge bruikt, kunnen beschouwd worden als de beste liernieuwer van het bloed de gewenschte kracht terug en geven de zelfde resultaten, tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, St. Vitusdans, beenziekte bij het kind en in de gevallen van verzwakking en uitput ting der vrouw. Zij zijn werkdanig en on- overtreffelijk ten gevolge van overdrijving van welken aard ook bij de mannen. Verkrijgbaar 1.75 Gld. de doos en 9. Gld. de 6 doozen, bij J. II. I. Snabilié, 27 Steiger, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en alle apotheken. Eranco toezending tegen postwissel. voorm. 10 ure ten sterfhuize, van Mejuff. de Wed. G. VAN HULTEN te Elshout MEUBELEN, HUISRAAD, waaronder een Kabinet, brandkast, bedden met toebehoo- ren, linnen, peLlen, koperen ketels en Keuken- gerief. zullen voor de Erven van den Heer P. VERMEULEN, overleden te Loouopzand, Onder meer telkens 's namiddags 3 uur. ONDER MEEUWEN Weiland en Bouwland, ter gezame- lijke grootte van 3.63.10 H.A., in 5 koo- pen. (Koopen 98 tot en met 102). ONDER DUSSEN EN CAPELLE. Wei- en Bouwland ter grootte van 3.07.10 H.A., (Koop 103). ONDER DUSSEN Weiland, Bouwland, Hooiland en Griendland, ter gezamelijke grootte van 29.76.30 H.A., in 13 koopen. (Koopen 104 tot en met 116). ONDER DUSSEN EN DE WERKEN: De Polder „DE KIJFHOEK", met rietplaat en griend, ter gezamelijke grootte van 132.66.00 H.A. (Koop 117). ONDER WERKENDAM. De Polder „DE KIEVITSWAARD", ter gezamelijke grootte van 51.22.40 H.A. in twee perceelen. (Koopen 118 en 119) en in massa. Alles breeder bij Catalogi en Biljetten ^omschreven. De Catalogi zijn verkrijgbaar, a 25 cent per stuk voor iedere verkoo- ping, ten Kantore van genoemde NOTA RISSEN. maakt bekend dat het huis met drie wo ningen, in ééne waar van vergunning is, huis, erf en tuin, in de Stationsstraat te Waalwijk, eigendom van C. A. VAN REE aldaar, door opbod en verhooging staan aan f 5000. 's avonds 7 uur ten koffiehuize van Th. VAN LOON te Waalwijk. Dagelijks kan ten kantore van genoemden notaris verhoogd worden. en telkens des namiddags 2 ure ten Koffie huize van L. VAN DONGEN te Capelle Een huis, erf, tuin en boomgaard te Ca pelle sectie H. nummers 119, 120 en 121 groot 10.47 aren eigendom van Jx\.N GIJ BEN,. Bewijzen van Aandeel a f 0.50. Verkrijgbaar te Waalwijk bij de firma Antoon Tielen. Op elke 10 aand. is een prijs. Aan Solide personen geven wij deze aandee- len in commissie. Aanvragen ten spoedigste te richten aan de

Echo van het Zuiden | 1899 | | pagina 3