Zondag 11 Februari 1900. Ons Geïllustreerd Zondagsblad VAN BINNENLAND. Handelsberichten. Voor Verstand en Hart Burgerlijke stand. Boekbeoordeeling. Ingezonden stukken. UITVOERINGEN. CHRETIENNI komt Maandag 19 Februari op „l'Espérance." DEURNE, 7 Februari 1900 Tweede Blad De Echo van het Mei geelt deze week bijzonder mooie platen VAN DEN OORLOG. Een prachtig geslaagde gravure biedt ons een blik op bet vernielen der Spoorbrug over de Tugela met dynamiet, door welke operatie de Boe ren generaal Redvers Duller beletten de ri vier over te trekken. Een andere plaat schildert ons de Aankomst der gewonden te Kaapstad. Uiterst voorzichtig worden de zieken van 't stoomschip „Sumatra" over gebracht naar de ambulancewagens, om ver der naar 't hospitaal „Wijnberg" te worden vervoerd, waar ze bun genezing ot de dooit zullen afwachten. Verder worden wij verplaatst in het salon der officiersvrouw, die de Ofiiciccle leugens der regeering in de couranten lezend, vol is van den roem, haar man te beurt gevallen, en met bewondering zijn portret zit aan te staren. Van meer vreedzameu aard is de fijne ti telplaat Verschillende Amateurs, De oude lieer in bewondering voor de schilderij des jongen kunstenaars en (leze niet minder bekoord door Anna, de aardige, knappe dochter van des schilders vriend, \s 't onderwerp waaraan de titel ten volle be antwoordt. Ecu bierpraatje over de politiek geeft ons een scliildertooneeltje in de dorps herberg, waarop wij met welgevallen den blik laten rusten. Voor Aangename en afwisselende lectuur is wederom met veel vaardigheid gezoigd. Naast het vervolg van 't boeiend verhaal met illustration der Avonturen van Miss Caylay vinden wij er een schat van degelijke en aan trekkelijke beschrijvingen, verhaaltjes, en gezonden humor zoodat deze illustratie door een ieder met veel belangstelling en voldoening zal worden gelezen en op elke tafel, in huisgezin zoo wel als leeskringen, met graagte' zal worden begroet. Deze illustratie welke wekelijks in 8 a 10 pag. verschijnt, is voor de lezers van ons blad verkrijgbaar ii 30 ets., franco per post 3?U2 ets. per drie maanden.' Wie deze illustratie nog niet bij Uitslag der onderhandsche aanbestedinj van het bouwen van een woonhuis voor den lieer Adr. de Bruin te Cappel onder be heer van den architect Jos. van Ree te Waalwijk op 7 Februari. H. Michaël Loonschen dijk f8740. J. de Bont Nieuwkuik f 8487. Lil? zijn courant ontvangt, verzuime niet zijn wcnsch daartoe aan ons te kennen te geven. WAALWIJK. Op Zondag 28 dezer, des namiddags om 12 uur zal door de Liedertafel v/Oefening en Vermaak" van Waalwijk en Besoijen op de zaal Musis Sacrum worden uitgevoerd: Stil ruht der See P^j1' Neêrlands taal Stille. Choral Von Leuthen Becker. LOONOrZAND. Jaarlijks Concert te geven door de Sophia's Vereeniging te Loouopzand, in de zaal der Vereeniging bij den Heer E. J. van Hoorn, op Zondag H Februari 1900. Aanvang ten 6 uur n.m. (Zie Programma s.) WAALWIJK, 10 Feb. 1900 Chretienni komt Maandag 19 Februari op l'Espérance," Ijsvermaak. Liefhebbers van schaatsenrijden zullen dit maal eens hun hart kunnen ophalen, De geheele polder toch is thans eene prachtige ijsbaan. In jaren is zulk een schoone gele genheid voor schaatsenrijders hier niet meer geweest. Aanbeste'ngcn. Uitslag der onderhandsche aanbesteding van het bouwen van een dubbel Huurhuis voor den heer J. Heyhuurs ouder beheer van den architect Jos. van Ree te Waalwijk, op 8 Februari. M. van Kampen Cappel f2065,70. Remmers Dt'ssën - 2597. P. van Huiten Waalwijk - 2488. Wed. A. Aarts - 2335, G. G. van Huiten - 2280. G. van Dijck - 2275. G. de Rooij n - 3270. Corn. Vivié - 2200. H. C. v. d. Meija Besoijen - 2240. Schoenmakers vergadering. Aangaande de vergadering van schoen fabrikanten te Tilburg, lezen we nog '1 vol geilde Na afloop der looiersbeurs 11. Maandag bad er in 't zelfde lokaal eene vergadering van schoenfabrikanten plaats, waarvan uit alle oorden des lands, doch voornamelijk uit de centra's dier nijverheid tal van vertegen woordigers waren opgekomen. Door den heer Trivaglino uit Dongen werd deze voorloopige vergadering geleid, en na eene kleine uiteenzetting van het doel en een opwekkend woord tot allen om mede werking, werd overgegaan tot de ondertee- kening van de presentielijst, waaraan door ruim 70 fabrikanten voldaan werd, terwijl de bewijzen van instemming gerust op pl. ra. 300 kunnen geschat worden, zoodat wij kun nen zeggen dat de geheele schoenmakerij opgaat in de leuze Algemene verhooging der prijzen van schoeisel. Door de aanwezig zijnde personen werd eene permanente commissie benoemd, be slaande uit 13 leden, waarvan de lieer Travaglino met algemeen applaus tot presi- sident gekozen werd, hetgeen door Z E. dan ook na eenige aarzeling werd aangenomen. Verder werd nog bepaald, dat de eerstvol gende groote algemeene vergadering te 's-Bosch zal worden gehouden op Woensdag 21 Februari a. s. en waarop alsdan besloten zal worden hoe groot de verhooging zal zijn, die op het schoeisel zal toegepast worden, welke middelen het best aan te wenden zijn, om het publiek in te lichten omtrent de alleszins gewettigde verhooging van deschoen- prijzen. Met een woord van dank sloot de presi dent deze vergadering. Van den Dergbs Limited. De Directrices, Leeraressen en tclkeus een veeiligtal leerlingen der Anisterdamsche Kook—en Huishoudschool en der Haagsche Kookschool bezochten Donderdag en Vrij dag de fabrieken van van den Berghs Limi ted te Rotterdam. Met veel belangstelling namen zij deze inrichtingen, die in Septem ber van het vorig jaar vereerd werden met het bezoek van H. H. M. M. de Koningin nen, in oogenschouw in het bijzonder werd hun aandacht getrokken door de bereiding van het nieuwe produkt itello", het boter- surrogaat. dat in genoemde Kookscholen sedert eeuigen lijd met veel succes in gebruik is. Wereldhulde. Op Zondag den 11 Februari a. s. zal het Nationale Comité voor de Wereldhulde ver gaderen te Utrecht in het Hotel des Pays Bas (Oude Kerkhof), te 2 uur n m. In handen der Papoea's. Men herinnert zich het ongeval 27 Dec.jl. met de officieren van de „Generaal Pel" der Koninkl. Paketvaartmaatschappij gebeurd nabij Sileraka (op de Zuidkust van Nieuw- Guinea) begaven zich 2 officieren en 2 machi nisten in een sloep aan wal. Plotseling kwa men Papoea's opzetten die den 3den officier J. F. van der Plaat, den 3den machinist F. Leemans en den 4en machinist L. F. van Breemen als gevangenen meevoerden, terwijl de le officier W. Van Orde door een pijl in de borst ernstig werd gewond. Den 6den Januari is het flottieljevaartuig „Serdang" naar de plaats van het onheil ver trokken met den djoeroemoedi van de „Gene raal Pel", als gids, aan boord. Onderweg heeft de commandant van het oorlogsschip ook den controleur van Fak Fak den heer J. A. Kroesen, afgehaald om de onderhan delingen met de Papoea's te leiden. Heden (8 Februari) ontving de Koninkl. Paketvaart-Mij. te Amsterdam, van haar hoofd agentschap te Batavia het telegrafisch be richt, dat de „Serdang" van Sileraka terug gekeerd is te Soeiabaja. Wegens slecht weder heeft het oorlogs vaartuig geen gemeenschap met den wal kunnen krijgen, doch uit berichten, ingewon nen van de inboorlingen van het Vleermuis eiland (op 1390 25' Oosterlengte) blijkt dat dezen van meening zijn, dat de gevangenen nog leven. De „Serdang" vertrekt binnen weinige dagen opnieuw uaar Sileraka. net drama te Appeltern. Nog steeds ontvangen wij mededeelingen zegt het „N. v. d. D." over het vree- selijke geval van godsdienstwaanzin te Appel tern vau een toestand gelijk daar gevonden wordt schijnt geen wederga aan te wijzen. Reeds geruimen tijd was de moordenaar de zoogenaamde geestelijke leider van een 30-tal dweepers. De vermoorde, zijn knecht had veiklaard niet in te stemmen met het geen op die onderlinge bijeenkomsten werd behaudelddaarom zag men in hem der. „Saiau" in eigen persoon, die uit den weg geruimd moest worden. Dit werd dan ook werkelijk op de reeds bekende wijze volvoeid, en van dat oogenblik af werd de moordenaar door zijn aanhang „de Hter Jezus." genoemd en als zoodanig vereerd Mer. vierde feest in diens huis, men zoog liederen te zijner eer en verheerlijking, «c.— wijl toebereidselen waren gemaakt om het liik van den veimoorde, in wiens bloed men de handen wiesch, te verbranden; het hout daarvo >r lag gereed. Toen de burgemeester de woning wilde binnentreden, werd hem bevolen zich eerst 1 e hoofd te ontbloot en, wijl hij „het huis van den Heer Jezus" betrad. Een gelijke opmetking werd ook gemaakt tot den officier van jas' it ie bij de rechtbank te Tiel, toen deze zich op de hoogte van den treurigen toestand kwam stellen. Indien de politic en de justitie niet zoo krachtig en spoedig waren opgetreden, zon den nog meer wandaden gepleegd zijn een zoontje van den moordenaar bijvoorbeeld was bestemd om alsnog geofterd te worden, en een vrouw, te Appeltern woonachtig, zou eveneens nog hebben moeten sterven. De algemeene waanzin, welke zich van die dertig personen in meerdere of mindere mate heeft meester gemaakt, grenst aan hetongt- loofelijke. Toen da burgemeester tol een hunner, die als een ontwikkeld man bekend staa\ zijne verwondering te kennen gaf, dat ook hij dergelijke wanbegrippen kon aanbien- gen, was diens antwoord, dat „de Heer Jezus" hier werd bedoeld de moordenaar boven allen en ook boven hem, den bur gemeester, stond. De secte is wijd vertaktook o-ver de Maas zijn aanhangers van hunne leer te vinden. Fr zijn menschen onder van gevorderden leeftijd. De luitenant der maréchaussés te Nijmegen is tijdelijk met manschappen te Appeltern aanwezig en van uit den omtrek is een groote politiemacht daar saamgetrokken. Vooral was deze maatregel gewenscht, omdat de volge lingen van den moordenaar in de overtuiging leefden, dat hij Dinsdag zijn boeien zou ver breken en in hun midden tetugkceren. Het huis van Schelf, waar de gruweldaad is voltrokken, wordt voortdurend bewaakt door twee rijksveldwachters, die met nog vier anderen de orde mede trachten te hand haven. Vrouw Scherf is onder geneeskundige be handeling. Dat ook zij aan godsdienstwaanzin lijdt, blijkt hieruit, dat zij in de meening verkeert, dat haar man, die in de gevangenis zit, elk oogenblik kan thuis komen als hij dat wil want hij is »de Heere." J. P. H. Kramer te Heusden en E. Denis te Oisterwijk. Ca pc lie. Door het vele is kan de over— ocht aan het Capelsehe veer nog slcchi* alleen per roeiboot geschieden. Raamsdonk, 9 Febiuari. Heeren leden der „Landbouwvereeniging Raamsdonk (Dorps en verdere belanghebben en belangstellenden uit (leze gemeente en omstreken worden door het bestuur beleefdelijk uiigenoodipd »De Voordracht* te komen bijwonen, welke door den rijkslar.dbouw 'earaar voor de pro vincie Noo'dbr.ibant, den heer P. van Hoek te 's Hertogenboscli, zal gehouden v.o den op Maandag den 19en Februari 1900 des avond» om 6 uur, ten huize van Geztis'eis 1' lor is, „Hotel Koppelpaarden," aldaar. Het te behandelen onderwerp zal zijn „Om voortdurend goede oogsten te „verkrijgen is het noodzakelijk, zoowel „voor bouwerijen op kleigronden als op „zandgronden, Wisselbouw in toepassing „te brengen, en gebruik te maken van „doelmatige bemesting. Hulpmeststoffen „zijr, in veiband met een en ander, „mede zeei dienstig En als hiervoor nog lijd overblijft, dan nog iets over Vcevoedcring." Toegang, ook voor belanghebbenden en belangstellender die geen lid der vereeniging zijn, kosteloos. Waspik, 8 Febr. Heden werd alhier van de scheepswerf der firma P. en A. Ruijten berg met goed gevolg le water gelaten een ijzeren paviljoen-jacht, groot 66 ton, voor rekening van den heer W. Nohl te Capelle er. onmiddellijk daarna de kiel pel -gd voor een ijzeren hevelaak, groot 110 ton, voor rekening van den heer J. Van Beusekom alhier en een hevelaak, groot 70 ton, voor rekening van den heer W. Van Hasselt te Nijmegen. Naar wij met genoegen vernemen, zal de heer J. Verwer te Waspik, a.s. Maandag des n.m. ten 6 ure ter herberge der w d. Th. C. De Bont eene lezing houden over de zuivelbereiding. Daar de heer Verver 7 jaar met vrucht den landbouwcursus aan de universiteit te Leuven heeft gevolgd, kunnen wij verwachten, dal de lezing voor belanghebbenden zeer leerrijk zijn zal. zorg samengesteld, mag allen, priesters en leeken, ten zeerste worden aanbevolen. Het zal hun uitstekend te pis komen gedurcr.de dit jubilé-jaar 1900; en zeker niet minder, wanneer de jubilé viering in 1901 over ge heel de aarde wordt uitgebreid, liet is eene doorloopende verklaring der Jubilé-bulle, die op 't feest van 's Hoeren Hemelvaart 1899 door Z H. den Paus werd uitgevaardigd en 't licht ons in omtrent dm 1 lijzonderen aard van den jubilé-afl.uit, alsmede omtrent de voorwaarden, waaraan voldaan moet worden, 't Is echter geene dorre onderrichting neen, zij dringt in 't gemoed binnen, vooral waar in 'net lILe Hoofdstuk over het Jubilé als „een tijd van bekeering en vernieuwing" wordt gesproken, en wanneer in het Xde de „beweegredenen tot ijverige viering van het Jubilé" worden ontwikkeld. Daarenboven zijn er aan toegevoegd „Gebeden ten tijde van bet Jubilé, vooral geschikt voor gemeenschappelijk gelruik" (bl 112135). Met recht zegt hier-ver Schrijver zelf iu het Voorbericht; „Deze gebeden en aanroepingen, meestal aan de Psalmen en aan de kerkelijke Liturgie ont leend, behelzen, kort in een-gedrongen, onge veer alles wat het hart der geloovigcn bij bet keerpunt onzer eeuw in beweging brengt, en daarom bij de plechtige viering van bet Jubilé moet worden uitgedrukt Daaren boven passen deze gebeden zeer goed bij de voorgeschreven Kerkbezoeken". Den Eerw Vertaler onzen dank voor zijne zorgvuldige en keurige bewerking. F. S. Verkrijgbaar bij ANTOON TIFLEN, WAALWIJK. Te Altfort (gemeente Appel'ern) is op het eenvoudige Protestanlsche kerkhof het sloffe lijk overschot van den ongelukkige» Brink man ter aarde besteld. Acht marechaussees, onder commando van een luitenant, zetten den toegang tot het kerkhof af, waarop nie mand was toegelaten dan de dragers, de familie van B., het hoofd der bijzondere Piotestautsche school te Appeltern en de burgemeester der gemeente, die een treffende toespraak hield en wiens cordaat optreden in deze moeielijke dagen algemeen geroemd wordt. De moordenaar Scherf is naar het krank zinnigengesticht te Medemblik overgebracht. Omtrent de wijze waarop de arrestatie van den moordenaar Scherf plaats had, deelt men aan de ,,'s Bossche Ct." mede Het zal zoowat 5 uur in den morgen geweest zijn teen Scherf zijn te Batenburg wonende familie ging waarschuwen, dat het offer was gebracht: »de Heer", noemde hij zich, had den duivel vermooid. Intusscher. werd door een der huisgeuooten de veld wachter uit Batenburg geroepen hij moest eens meegaan, want bij hen thuis was een wonder gebeurd. De veldwachter, niets kwaads vermoedende en nieuwsgierig, ging direct schier ongekleed en niet gewapend mede en trof de geheele familie bij elkaar, die bij zijn komst begon te bidden, welk gebed werd afgewisseld door bijbelsche gezangen. Hierna werd den veldwachter afgevraagd of hij het wonder wilde zien ik ben „de Heer", zeidc de moordenaar, wien 't bloed nog aan de handen kleefde, »de duivel is vermoord en gij zijt mijn discipel*. Drie wagens werden vervolgens ingespan nen, de geheele familie nam daarin plaats, alsook de veldwachter, en zoo ging hel uit alle macht zingende naar Appeltern. In die gemeente aangekomen, doch voor dat de woning, waarin de moord heeft plaats gehad, was bereikt, werd »de Heer" door 'den veldwachter van Appeltern met behulp van dien uit Batenburg uit zijn wagen gehaald en stevig gekneveld achter slot en grendel gebracht. Het moet maar tegenloopcn De 17jarige H. G. K. te Nijmegen, ging dezer dagen te voet naar Amsterdam, ten einde door bemiddeling van de Z.-Afrikaan- sche Vereeniging aldaar naar den Transvaal te komen om te strijden in het Boerenleger. Dit mislukte hem evenwel en zoo trok hij eveneens te voet naar Rotterdam om aldaar hetzelfde te beproeven, doch ook hier viel het hem tegen: de politie bracht hem als minder jarige naar Nijmegen terug. Ook heeft hij pogingen aangewend om naar Londen te komen, om bij de Engelschen dienst tc nemen, waarna hij, volgens zijn beweren, eenmaal in Afrika zijnde, naar de Boeren wilde over- loopen, doch deze pogingen mislukten even eens. Woensdagavond, moedeloos over het in duigen vallen zijner plannen, sprong hij in de Waal, doch werd spoedig op het droge gebracht. Of dit kcude bad hem deu lust om naar den Trausvaal te gaan zal ontuemen, kan niet gezegd worden. Sprang. Dezer dageu hield de heer Leen hard, vertegenwoordiger van den militairen bond uit Amersfoort, eene verhandeling in de Gereformeerde Kerk alhier, over militaire tehuizen. Een vrij groote menigte woonde de bijeenkomst bij. Kaatsheuvel. Tot tijdelijke ouderwijzeis, ter vervanging der heereu Michiels eu Hello zijn benoemd: WAALWIJK, 9 Februari 1900. De handel in hoornvee was heden bij flinken aanvoer vrij levendig. Zoowel in het Overland als in de Langstraat werden dezer dagen ver schillende nagenoeg rijpe kall'beesten en vetvee op de stallen op levering tegen flinke prijzen ge kocht. Kalfbeesten golden f 130 A 1' 190. Dito vaarzen f 115 ft f 160. Jonge varkens aangevoerd 35 stnks, ver kocht van i'5.itf 8,25. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 1025 kg. van f 1.16 ft 1' 1.24 per kg. Eieren 4 a 5 cent per stuk. Nu de voorraad ruwe huiden op de voor naamste Europeesche markten, vooral in de prima waar, nieuwe slachting zomerhuiden, eenigszins is aangegroeid, schijnt de koop lust weer te ontwaken. Hoewel dc speculatie nog weinig van zich doet hooren begint de tweede hand, èn de looierij zich toch te iritcresseeren. De laatste naar aanleiding dei- omstandigheid, dat zij al sedert lang niets meer kocht dan tot dadelijke behoefte strikt noodig was, en gesteund gelukkig door de ingetreden willigte van gefabriceerde waar. Men fluistert als zou er bij de Regeering werkelijk ernstige meening bestaan om eenig recht te heffen op den invoer van sommige lederartikelen die dusver onbelast zijn. Dit zal hoe langer hoe meer blijken noodig te zijn daar het buitenland nog steeds voort gaat enorm veel inferieure soorten zooileder kunstmatig gelooid en verzwaard op onze markt te werpen. Indien nu de vrijdom van ruwe huiden bestendigd blijft en gelooid le der matig belast wordt, zou deze maatregel belangrijke baten aan de schatkist kunnen verschatfen en de nijverheid zeer ten goede komen. De huidenveiling te Londen is weer flink afgeloopen aan verhoogde prijzen. Voor zwaar-, zoowel als licht leder heerscht goede vraag met voortdurende prijs verbetering. Hier werden dezer dagen flinke partijen op levering verkocht tegen de voor gestelde verhooging der Leerlooiers-Meeting d.d. 11 Januari 1.1. In het naburige Don gen, wel de grootste Leerlooiersplaats van Nederland, is bijna alle zwaar- en licht zoolleder opgeruimd. Men ziet met ongeduld uit naar verandering vati temperatuur om nieuwen veorraad aan de markt te brengen. De toestand is gezond en de prijsverhooging gerechtvaardigd. DÜSSEN. Boteraanvoer kg. prija van f 1.11 131 Harkt gezet op f 1.26 per kg. Eieren f 0.90 per 26 stuks. Van den dag af, dat men dc omechtvaar- dightden en de ellende erkende, die voort sproten uit de huidige legeling der industrie, en van den dag af, dat men zich voornam, ten einde recht le doen heersche» en zwak heid te beschermen, in de wetboeken weder op te bouwen en in de zeden ie herstellen, de beginselen van het Christendom, had de sociale Katholieke beweging zijn bestaan gekregen Eigenlijk gesproken, de vele scheppingen van Christelijke liefdadigheid zijn vreemd aan de sociale Katholieke bewegingzij gaan deze vooraf, zij vergezellen deze, maar rra- ken toch het wezen der beweging niet uit. Léon Grégoire. Ik begujp, dat het voor een staatsman gemakkelijker zoude zijn, zoo de Kerk. even als Wet- en Rechtbanken, van leerstellingen, rechten, eischen en praktijken kou verande ren. Dit eenig jammei zoude er uit volgen, dat de Katholieke Kerk niet meer d e Keik zoude zijn; zij zoude slechts eene der reli- geuse sekten uitmaken, die zich van eeuw tot eeuw vervoi men al naar gelang het midden, waarin zij leven. Montalembert. De moeite leert verborgenheden schatten, Naar haar waardij Vondel. Och! blinde baak van 't Galileesche meer! (Kapharnaum). Gij stondt lehoog en vielt te laag ter neer; Wat baten toch uw schatten en gebouwen, Zoolang gij nog Gods lippen durit mis trouwen, Ja zelfs dien eed van 't nimmer falend (woord, Hetwelk vergeefs kwam kloppen aan uw (poort Vondel. Gods woorden staan gespeld met letter- (starreu En klaar en vast. Vondel. 559» WAALWIJK. Van 3—9 Februari. GEBOREN: Franciscus Johannes, z. van Lucas Veger en Johanna van Iersel. Huberdina d. van Johannes van Bijnen en Jacoba van der Hart. OVERLEDEN: Christiaan van der Moorcn, oud 70 j., echtgenoot van Goverdina van llemert. HUW.-AANGIFTE: Johannes Cornelis Coppens oud 23 j. en Geertruida Carolina Maria van Dijck oud 27 j., beiden wonende alhier. Jubilé-boekje, door J. II i 1 g e r s S. J uit het Duitsch vertaald door G. v. M., R K. Pr. (Kevelaar, Butzon en BerckerAm sterdam, F. H. J. Bekker). Ook dit boekje/door den te Rome aan do Congre gatie der aflaten verbonden Schrijver met (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Aan de af deelingen van den Noord.br. Christ. Boerenbond, van de Noordbr. Maat schappij van Landbouw, Coöperatieve Zuivel fabrieken en verdere Landbouwrereenigingen in Noord-Brabant. M. M. Als lid van het Centraal Bureau uit het Ncd. Landbouwcoraité voor den aankoop van landbouwbenoodigdheden voor gehec' Nederland, vertegenwoordigende de Provinci Noord-Brabant, refereer ik inij aan de mis sive van het Ned. Landbouwcomité en de- Directeur van het Centraal Bureau en breng u het volgende ter kennis1. Om rede- het hoog tijd wordt, dat door de respectiev Landbouwvereenigingen hulpmeststoffen voo dit voorjaar besteld worden, de vorming va eene Commissie van Bijstand, of uitvoer o hoe die Commissie ook genoemd mag wor den, de benoeming van voornoemde commis sie tot na de uitvoering dezer voorjaarsbe stelling, moet worden uitgesteld. 2. Dat d bestellingen van hulpmeststoffen tot zoolan aan mij alleen moeten geschieden en dez zullen worden uitgevoerd op de volgend voot waarden a. Iedere bestelling moet schriftelijk g' daan worden en door den Voorzitter e Secretaris dier afdeeliug of Landbouwver eeniging gerekend worden, waardoor dez twee zich verbinden, dat zij de bestellin willen ten uitvoer gebracht zien, en op de bepaalden tijd voor de betaling zullen zor gen. b. De Voorzitter of vertegenwoordige van het Provinciaal Bureau, aan wien all bestellingen genaan moeten worden, behoud

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 5