Nummer 14. Zondag 18 Februari 1900. 23e Jaargang Toegewijd aan HandeS, industrie en Gemeentebelangen. Eerste Blad. De Zuid-Afiikaansche ooilog, De Deserteur ANTOON TÏELE Dit nummer bestaat uit twee bladen, FEUILLETON. BUITENLAND. i muur '«grans Dit Blad verschijnt W o e 11 s d a g- en Zater dagavo 11 d. Abonnementsprijs per 3 maanden f 0.75. Franco per post door het gehcele rijk f0.90. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. U IT G P. V E 11 WAALWIJK. Advkrtkntiën 17 regels f 0.60 daarboven 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Ad verten tien 3maal ter plaatsing opgegeven worden 2maal berekend. Voor plaatsing van een groot aantal regels en advertenties bij abonnement worden speciale, zeer voordeelige contracten gesloten. Reclames 15 cent per regel. V Conraut, S&S'JSi"'-!."- _lU—- 1 LIJST van brieven, geacbesseerd aan on bekenden, gedurende de le helft der maand Februari 11)00: v. d. Hoven Moergestel. A. T. Scholte Ardsierdam. Wed A. Janssen Rotterdam. „Leeringen wekken en voorbeelden trek ken" en „wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht" deze ta~tbare levens wijsheid moge gelden voor de meest uiteen loopende inenscheniassen en voor alle lijden.... de Engelsche legeraanvoerders houden er geen rekening rcee Die zijn klaarblijkelijk naar eigen inzicht en naar eigen overtuiging boven zooiets ba naals en vulgaiis verheven. Met het droeve lot van den vorigen opper bevelhebber der Er.gelsche legermacht in Zuid-Afrika generaal Redvets Bulier voor oog er, belooft de nieuwe hoofdaanvoerder generaal Roberts (een man die de reputa-ie geniet van groote kalmte, van verstandig overleg en van koel beleid) den commandant van het garnizoen te Mafeking hulp en uit komst vóór het jaar enkele weken ouder is wijdt hij in zijn telegrammen aan hel depar tcraent van oorlog te Londen in den breede uit over de hoedanigheid van een operatie naar het nu juist niet navolgenswaardige voor beeld van generaal Methuen, die ook gewaag de van een wapenfeit, dat zijns gelijke niet had in de geschiedenis, toen hij eigenlijk nog niets wist van het ware verloop (de bijzon derheden wettigden 's mans pralerij volstrekt niet en, als hadden er in den tegenslag van generaal Redvérs Buller in Natai vol strekt geen lessen gelegen voor de overige aanvoerders, onderneemt de opperbevelheb ber zijn groote operatie eu geweldige actie, terwijl veiondersteld kan worden op de meest betrouwbare gronden, dat hij volstrekt nog niet beschikt over een verpletterende over macht in vergelijking met de getalsterkte der Boeren generaal Robeils heeft besloten tot een handelend, tot een aanvallend op treden, hoewel hij weten kon, dat de grno'e mobiliteit der Boeren ruimschoots kan ver goeden wat hun aan getalsterkte mocht ont breken telkens weer kunnen corpsen afge- 22. Deze dank, antwoordde Rothmann, kunt gij mij het best daarmede bewijzen, door zoodra iemand de kamer binnenkomt, juist te doen, als of gii mij nog nooit in uw leven gezien hebt Ik zeg u nogmaals, dat gij niet alleen mijn le ven aan bet groot9te gevaar zoudt blootstellen doch ook het ontdekken van een belangrijke misdaad zoudt verhinderen, ook als gij morgen of later aan den een of ander zoudt vertellen dat gij mij bier in deze verkleeding liadt aange troffen. Ik denk er zelfs met aan, antwoordde d broodfabrikant, maar beloof mij toch, dat gij mij in Neustadt zult komen opzoeken al9 gij toevallig dien kant uitkomt. Dat beloof ik u van ganscher harte, ant woordde Rotkmann, misschien zal ik zelfs door uwe bemiddeling een en ander te weten komen wat voor mij van belang is. Zoo kunt gij mi al dudelijk zeggen, waar wij ons op het oogen blik bevinden Gij zijt thans, antwoordde Göpfert, op den straatweg, die naar Plesz voert. Deze herberg staat op een kruisweg, vanwaar rechts en links landwegen naar dorpen leiden. Kent gij den herbergier? vroeg Rothmann Ik ken hem weinig, antwoordde de bakker Hu en dan bij mijn doorreis kom ik wel eens hier maar eerlijk gezegd, kom ik er 's avonds niet graag, want dan trelt men er allerlei ver dacht volk aan. Daarom vertelde ik ook dadelijk toen ik binnenkwam, aan den herbergier wie ik was. Misschien is het u opgevallen, dat ik mijn naam en stand niet luid noemde, maar ik had u toen nog niet herkend, en daar ik niet wi9t wie gij waart, wilde ik ook voor u niet weten wie ik was. Ik heb namelijk dikwijls groote geldsommen bij mij en ik vertrouw de lieden, die hier verkeeren, maar al te weinig. Maar thans moet ik weg, want de koetsier zal de paarden nauwelijks meer houden kunnen, zij ouden worden naar do meest bedreigde unicn en alleen een geweldige numerieke vei macht der B ill en kan opwegen tegen dit aanmerkelijk voordeel aan de zijde van de strijders voor de beide republieken Juist heelt een deskundige in Zuid Afrika op het terrein van den strijd, in de Daily Mail een betoog geleverd ten aanzien van e algeheele wijziging der oorlogstaktiek, waarmee hij in de allereerste plaats op het oog heeft de lange reeks nederlagen aan Engelsche zijde, die hij, zooal niet tracht tc verontschuldigen, dan toch le verklaren ?6o, dat aan de dapperheid, de vechlwaarde en het cff. ciieve gehalte der Engelsche strijders, niet kan getwijfeld worden Voorzien van moderne wapens aldus be toogde de deskundige kan een wö'—ver schanste vijand niet verdreven worden uit zijn stellingen dan ten koste van een zoo groot verlies aan menschcnlevens dat geen aanvoerder er vergeving of verontschuldiging voor zou kunnen vinden. De verdedigingswapens hebben een zoo groote volmaking verkregen betoogt hij verder dat de aanvallende legermacht tegenover eiken man van de aangevallenen moet kunnen stellen tien man en indien alle moderne legers zich konden verschansen en hun vijanden dwingen lot een frontaanval, zou er geen grond of reden meer bestaan voor eenigerlei ooilog een vingerwijzing voor de vrienden van den vrede, voor de voors'anders van oorlog aan den oorlog, al lijkt dit middel haast nog erger dan de kwaal zelve en in elk geval niet zeer aanbevelens waardig Aan den moed der Engelsche soldaten twijfelt wel niemand tlus gaat de betooger voort doch het ligt voor de hand, dat zij iet bijna onmogelijke aan "t probeeren zijn. En overal is het lood om oud ijzer met generaal Buller te Colenso, met lord Men'.huen te Magersfontein en nu niet de centrale ko- lonne te Rensburg de. aanvaller heeft slechts de geringste kans op welslagen tegen dergelijke ongelijkheden als voortvloeien uit de moderne wapens, verschrikkelijk van uit werking voor hen, die moeten voorwaarts trekken meer of minder onbeschut, terwijl de verdedigers zich buiten het gezicht en builen schot houden En feitelijk za.1 generaal Roberts de hoofd macht der Boeren bij Magersfontein ten gc tale van een twintigduizend man onder ge neraal Cronjé ook weer verschanst vinden dank zij den dezen gelaten geruimen tijd van voorbereiding op een nieuwen aanval van Engelsche zijde en zelfs is de mogelijkheid, dat het door de Boeren in het noorden «au Kaapkolonie tegen generaal Clements in de nabijheid van Rensburg behaalde voordeel, hen in staat zal stellen tot afsnijding van de gemeenschapslijn van lord P.oberts, niet gansch en al buitengesloten in welk geval zijn erg onrustig. Vaarwel, en beloof mij, dut ge mij bepaald zult komen bezoeken, zoodra ge naar Neustadt komt. Dat beloof ik u, antwoordde Rothmann, en nogmaals herinner ik er u aan onze ontmoeting voor ieder geheim te houden I Ik zal zwijgen als het graf, antwoordde Göpfert op zijne beurt. Hierna begaf hij zich naar buiten en weldra hoorde men deri wagen erst thans, nadat hij de kamer verlaten had, kon Rothmann weder nadenken en zich bewust worden, in welk grOnt gevaar hij verkeerd had Hoe licht kon het mogelijk zijn, dat hij ook door andere personen werd herkend, hoe gemakkelijk ook kon het gebeuren, dat hij op zijn tochten den èén of andereu mi-dadiger ontmoette, die vroeger in zijne ambtelijke bediening met hem in aanraking was geweest, zijne verkleedirg zelf zou hem dan terstond verraden en dc geheelo 011 derneming mislukken. In dit oogenblik deed hij zichzelven de belofte voortaan voorzichtiger te zijn niet alleen, maar ook niet langer dan hoogst noodzakelijk was met de gevangenneming der bende te dralen. Het ge ringste toeval immers kon de uitvoering verhin deren en beletten. Er moest in de eerste dagen gehandeld worden Het hoofd der valsche muntersbende was nu aan Rothmann bekend. Wanneer het hem nu nog ge lukte te weten te komen wie Peiser was, dan had hij beide aanvoerders in zijn macht, zoo noodig zou hij er zich dan mede tevreden stellen moeten deze beiden gevangen te nemen. Er waren nauwelijks drie minuten sinds het vertrek van den bakker verloopen, toen Koppen hagen door den herbergier gevolgd, binnenkwam Rothmann vriendelijk toeknikte en zeide Nu, gij hebt u zeker wel verveeld. Maar het is niet erg. wij komen nog vroeg genoeg tehuis. Ons paard is nu uitgerust, en het zal daardoor te sneller draven. Hij beklom met Rothmann don voor de deur staanden wagen en spoedig daarop reden zij in de duisternis verder. Koppenhagen scheen niet zeer spraakzaam te zijn, en Rothmann was te zeer met zijne eigen gedachten vervuld, om een lang durig gesprek aan ie knoopen. Eerst laat in den avond na een rit van ongeveer twee uren, kwam men in Rudow aan, Koppen de opperbevelhebber in een hoogst moeilijk paikel 7.0u komen Feitelijk moeten de operation van generaal Roberts op het oogenblik in vollen gang zijn, loch men weet nog niet precies wat de op perbevelhebber op het oog heeft, wil hij recht streeks de Diamantstad te hulp komen en dienen de tot dusver uitgevoerde bewegingen alleen om de Boeren in Oranje—Vi ijslaat vast le houden of zal hij zelf met zijn legerkoips ook actief optreden op het grondgebied van den Vrijstaat om aldus de belegeraars van voornoemde stad le nopen tot terugtrekking, ter bescherming van eigen grondgebied? Een tweetal telegrammen heeft de opper bevelhebber onder dagteekening van den dertienden Februari van het legerkamp aan de Rietrivier doen toekomen aan het depar tement van ooilog, of juister: de heeren uit Pall Mali hebben de volgende openbaringen gedaan, ten aanzien van Robeits daden, op grond van zijn eigen mededeehngen Kolonel Hannay met een brigade bereden infanterie werd op marsch naar de Oranje rivier naar Ramah den llden Februa-i in schermutseling gewikkeld met een kleine af deeling Boeren die een heuvel bezette, welke den rechtervleugel bedreigde. Met een deel van zijn brigade hield kolonel Hannay den vijand in bedwang, terwijl hij met de hoofd— troep lot Ramah voorirukte. Het doel van den marsch werd gelukkig bereikt. De ver liezen aan Engelsche zijde bedroegen 4 ge sneuvelden, 2i gewonden en 13 vermisten. Den 12en Februari slaagde de cavalerie divisie, onder generaal French er in de Kils- drilt bij de Rietrivier te bezetten. Aan den Oostelijken oever van de rivier hebben thans de zesde en zevende divisie een kamp be trokken. De verliezen aan Engelsche zijde zijn l officier en 2 man gesneuveld en 1 gewond. En van Woensdag seinde de opperbevel hebber van de Kilsdriit dat generaal French met drie brigades cavalerie, artillerie en be reden infanterie den overtocht over de Mod- derrivier bij Klipdrifi 2 5 mijlen van daar forceerde en de heuvels aan den Noordelijken oever bezette, waarbij drie lagers werden ge nomen. Middelerwijl bezette de Hooglanders- brigade twee driften en nam zij twee lagers. Ten westen ontmoette generaal French eerii gen tegenstand. De verliezen zijn klein, doch zijn operatie is schitterend afgeloopen, in aanmerking genomen de buitensporige hitte en den verblindenden stofstorm. De zesde divisie staat aan den noordelijken oever van de Rietrivier bij Walervaldritt en rukt voor waarts om de cavalerie te steunen. De ze vende divisie is hier en rukte Donderdag middag op. Vier officieren en 53 man zijn door de hitte bevangen. Het gewichtigste nieuws komt dus van de Modderrivier. Lord Roberts, die daar op het hagen bleef nog beneden in de gelagkamer, Roth mann echter zeide moe te zijn en trok zich in zijn kamer terug. Hier ontstak hij licht, sloot zorg vuldig de vensters af, en maakte zich daarna ge reed, om in het ons bekende geheimschrift een rapport zijner ontdekkingen op te stellen en le vens de toezending van een groot aantal beamb ten te verzoeken, die hij overal in de streek pos teeren wilde en wien zou worden gelast steeds strikt en zonder nader onderzoek zijne bevelen te gehoorzamen. Hij hoorde, hoe Koppenhagen tegen midder nacht zijne kamer binnentrad, en deze vermoedde zeker wel niet, terwijl hij zich onbezorgd rookend uitkleedde, dat achter de deur, welke Hem van Rol hui- nn scheidde, de mazen geknoopt werden van liet net, dat hem en zijne gansehe bende zou verstrikken. X. Zij beminde item I Up hetzelfde oogenblik, waarop zij zijne eerste kussen voelde, verkreeg zij het eerste bewus zijn barer liefde. Zij zou luid hebben kunnen juichen, bevrijd van den lust, die haar rot nu toe had ge- diukl, indien de omstandigheden niet zoo hart verscheurend geweest waren. Welk vreeselijk nieuw leed bracht deze liefde ever haar liet gebeurde met Walewski had ltuar zoo ge schokt, dat zij zicii werkelijk ziek gevoelde, toen haar vader naar huis kwam. Deze beval haar aan zich te ontzien en rust te nemen, doch vroeg niet naar de oorzaak harer ziekte, daar hij te zeer met zijne eigen gedachten vervuld wa9. Elize bracht een slapeloozen nacht door, gedu rende welken zij echter ook vernam, dat haar vader een geheim bezoek ontving, dat zich kort daarna wcuer verwijderde. Door de duisternis wa9 het baar onmogelijk de personen te herkennen. Den volgenden morgen trad Peiser bij zijne dochter binnen, om naar haar welstand te vragen. Toen hij weinige oogen blikken daarna de kamer weder verliet, zeide hij in de deur staan blijvend: Ik moet u nog raededeelen, dat onze gast heden reeds vroeg het huis verlaten heeft. Hij komt niet terug. Het wa9 goed, dat Peiser in hetzelfde oogenblik de kamer verliet, anders zou hij zeker verbaasd zijn geweest over den indruk, dien dit bericht op oogenblik. naar ecu berekening van de Daily Mail, 28.000 man voetvolk, 6000 man ruite rij en li)0 vuurmonden heelt, schijnt al be gonnen met den grooten slag, dien men er slaan wil. De beweging van F ench, die een schitterend wapenfeit heet, maar hoogstens een blijk van taaiheid is om in de hitte een langen marsch te maken, is waarschijnlijk naar het oosten ondernomen. Dit kan tegen Jacobsdal gericht zijn en een voorbereidende maatregel voor een inval in den Vrijstaat wezen, of het begin van een omtrekkende beweging tot ontzet van Kiinberley. „Terwijl twee divisies en een cavalerie divisie den linkervleugel der Boeren bedrei gen, moet generaal Cronjé beslissen of hij te Spijt for tein z?l blijven, of terugtrekken. „Trekt hij terug, dan wordt Kimberley ontzet. Verkiest hij te blijven, dan zal hij ook zijn achterhoede moeten verschansen, anders worden zijn stellingen genomen. Indien zijn achterhoede verschanst is, zal hij te Spijtfon tein vastgehouden worden, terwijl wij Kim berley ontzetten." Deze beschouwing, aan de „Daily Mail" ontleend, sluit als een bus, zou men zoo zeggen. Maar 't is theorie, en de kloot tui schen theorie en praktijk is zelden zoo groot gebleken als in dezen oo-log, gelijk de Engelschen lot hun schade ondervinden. ij behoeven dus nog niet overdreven bezorgd te zijn voor de Boeren, ook omdat generaal Cronjé al voor heete vuren gestaan heelt en schitterende bewijzen gegeven heelt, voor zijn taak berekend te zijn. Toch is de zaak voor de Boeren misschien wel ie's moeielijker geworden sedert Mod derrivier en Scholtznek. Zij hebben twee maanden werkeloos gelegen, wal toch wel eenigen invloed gehad moet hebben op hun moreel, al hecht men ook geen groote waarde aan de berichten over oneenigheid tusschen Transvalers en Vrijsiaters. Daartegenover zijn de Engelsche troepen te Modderrivier zoo versterkt, dat de ongetwijfeld gedemora liseerde regimenten die bij Modderrivier en öcholtznek-kloof gehad hebben, nu nog slechts de minderheid vormen. Roberi's leger is nu drie of viermaal zoo groot als de macht die twee maanden geleden tot ontzet van Kim. berley oprukte, en Het bestaat voor een goed deel uit ruiterij. Buitendien Lord Methuen is geen oppei bevelhebber meer, en dat kan op zichzelf al heel veel beteekenen. Wij willen dus den ernst van den toestand voor de Boe-en niet verkleinen, al gelooven wij dal de moed en de vindingrijkheid van de Boeren en hun aanvoerders nog zullen stijgen naarmate hel gevaar grooter wordt Dit is zeker dat alles wijst op een belangrijke beslissing", die wel een keerpunt in den veldtocht zou kunnen worden. en opheldering van het nieuws, dat men ons vorig nummer heeft kunnen lezen.Gener Buller is weer te Chieveley terug en kan da overwegen, hoe hij langs den weg na Ladysmith, dien hij gevonden heeft, benarde veste zal ontzetten zonder we achteruit te moeten. Inlusschen bestoken Boeren zijn voorposten en de troepen die op verkenning uitstuurt. Ook het dragond regiment, waarvan keizer Wilhelm eere-kolo is cn dat hij bij het vertrek uit Engela behouden terugkomst heeft gewenscht, is r_ bebloede koppen terug gemoeten. Niet o mogelijk heeft Buller naar zijn vroeger ka te Chiveley de wijk genomen uit vrees v het Boerenkorps, dat de Toegela overgetro ken is en zijn verbinding bedreigde. Van Colesberg weten wij niet meer dan telegrammen gemeld hebben. Na het vert van generaal French, die met ziju ruit naar de Modderrivier verhuisd is, hebben Engelschen het niet kunnen houden. Gener Clemems, die er nu het bevel voert, is Rensburg teruggetrokken. Dat is dan t eio van den tocht, die met het begin des ja in de Engelsche berichten zoo triomfante! begon. 't Is lang niet onwaarschijnlijk, dat Engelschen in het noorden van Kaapkolo_ gedwongen zullen worden tot terugtrekk" in zuidelijke richting op Arundel. Uit Engeland schrijft men aan de N. R. „Ik heb een vriend te Londen, die in gelegenheid is te weten wat er omgaat in binnenste kringen van het departement v Oorlog, en hij verzekert mij, dat daar meening veld wint, dat de Boereu hel in eind zullen winnen." Terwijl wij dit schrijven hebben wij nog geen enkel telegram ontvangen tot aanvul'ing zijne dochter uitoefende. Zij stond onbeweeglijk, bleek als eet; doode, tot zij in een stoel zonk en tranen aan hare smart lucht guven. Hij was dus weg! Dadelijk luid hij haren wensch vervuld. En toch, toch, nu zij wist, d »t hij ver trokken was, vertrokken om nooit terug te kee- ren, nu eerst gevoelde zij, hoezeer zij hem be minde I Hij zou nooit terugkomen Een hard woord, een hard lot voor eeno vrouw, wier reine zie! voor de eerste maal bemint. En toch, was het niet liet beste dat zij hem nooit zou terugzien. Wellicht zou het haar later gelukken rustiger over hare liefde te denken wan neer deze niet telkens opnieuw door het aan schouwen van den geliefde werd gewekt. Moge lijk ook zou zij de kracht vinden, deze liefde la ter als een droom te beschouwen, die huur voor een oogenblik botooverd had. Indien hij gebleven was, zou haar leed, haar jammer inanr te grooter geweest zijn. De omstandigheden dwongen Elize aan haar eigen toekomst te denken. Wat zou deze brengen? Binnen korten tijd zeker haar huwelijk met den door haar vader voor tiaar bestemden bruidegom. Er waren oogenblikken, waarin Elize dit huwe lijk als haar laatste toevluchlsooi d toescheen. Bleef zij in liet huis van haren xader, dan moest toch eenmaal het vei schrikkelijke oogenblik aan breken, waarin de valsche munter8bende ontdekt werd, en schande en ellende over haar kwamen. Waarheen Elize ook zag, nergens zag zij eene schemering van hoop, var. geluk. Overal zielepijn en nood. Twee dagen waren voor Elize in deze stemming voorbijgegaan, dagen waarin zij nauwelijks wist, of het dag of nacht was, of zij reeds jaren aldus had doorgebracht dan wel of zij droomde. Op eenen voormiddag zat zij in hare kamer, het hoofd onverschillig in de hand geleund, naar het tapijt starend, alsof zij uit het patroon hulp en troost kon lezen. Plotseling zag zij op. De kamerdeur was bijna zonder eenig gedruisch opengegaan en Baruch sloop binnen, zonder vooraf te kloppen, zooals hij anders gewoon was te doen. Het gelaat van den ongelukkige drukte de hoog ste spanning uit, met weinige katachtige stappen Een incident heeft in de Belgische Kam plaatsgehad tusschen den sociaal-democr Dembton en den clericaal Cardon. D had Demblon lafaard gescholden en onm' (lelijk snelde de sociaal democraat op h toe en gaf hem een oorveeg. Op voor van den voorzitter werd daarna met 70 ste men besloten, Demblon tijdelijk van de tingen uit te sluiteo. Demblon weigerde zaal te verlaten, zoodat de voorzitter z genoodzaakt zag, de zitting te sluiten. Tegenover het wetsontwerp der Frans regeering tot uitbreiding der vloot heeft kamcrafgevaardigde Fleury-Ravariu een vo stel ingediend, waarin geëischt wordt bouw van 8 pantserschepen van 15.000 en 16 gepantserde kruisers van 12.000 t inplaats van de door de regeering voor stelde 6 pantserschepeu eu 5 gepantse kruisers. stond hij naast Elize en fluisterde haar toe: Stil, do Baas denkt, dat Baruch niets hoort, ruch hoort alles Kom Elize spoedig zac Elize was over het geheimzinnige gedrag Baruch zoo verbaasd, dat zij hem als on willek keurig volgde, toen hij haar bij de hand vatte met zich voorttrok. Toen zij buiten de woonkamer kwam, vern zij in de werkkamer van haren vader stem die haar tamelijk luid en opgewonden tegcnkl ken. Baruch trok Elize, die hem geheel mee nisch volgde, tot in zijn eieen vertrek, dat zi zooals wij weten, naast de kamer van Peiser vond. Baruch had dc deur weder zonder gedrui gesloten, thans naderde hij Elize en wees grin kend naar eene plaats in den wand. Hier bev zich eene kringvormige opening, waardoor wa schijolijk vroeger eene kachelpijp was gesto' geweest. Toen deze weggenomen was, had m de openingen in de beide vertrekken een st kleed of papier over het gat geplukt. Baruch had deze bedekking aan zijn kant v wijderd, zoodut het gat slechts aan Peiser't zi gesloten was. Natuurlijk kon men daardoor ie in Peiser's kamer eenigszins luid gesproken wo duidelijk hooren, en Baruch wees hierop met nig zelfgenoegen als zijne laatste ontdekking. Elize lette niet op dc grimassen van Baru want van het eerste oogenblik uf, was zij vastgenageld blijven staan. De ééne slem daar de andere kamer was die hoars vaders, de an re, die zeer luid en opgewonden sprak, herlte zij dadelijk, hoewel zij deze slechts éénmaal, wel in Myslowilz gehoord had, als de stem Koppenhagen. En ik zeg u, dat hij er zelfs niet aan de op mijne voorstellen in te gaan, ziide Kopp hagen. Hij heeft bepaald geweigerd eo allerlei uitvlu ten gezocht. Dat zijn dus de vertrouwde person waarmeè ge me opscheep!. Spreek toch niet zoo luid, verzocht Pei men kun nooit voorzichtig genoeg zijn. Ik v zeker u, dat de jonge man mak genoeg zal w den en alles doen, wat ge wilt. Maar gij zijtO' altijd te voorbarig en kunt uw tijd niet afwacht (Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 1