Nummer 23. Donderdag 22 Maart 1900. 23e Jaargang. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. De Zuid-Alaansche oorlog, De Deserteur AITOON TIELEN, Uitgever: Uitsluitend voor de Abon- né's van dit blad. FEUILLETON. WAALWIJK. Zij, die zich voor het volgend kwartaal op dit blad abonneeren, ontvangen de nog deze maand verschijnende nummers GRATIS. e Echo van het Zuiden, Waalwpsebe eu Laiigstraatselie Courant, Dit Blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond. Abonnementsprijs per 3 maanden f 0.75. Franco per post door het gehcele rijk f 0.90. Brieveningezonden stukken gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advkktentiën 1'7 regels f 0.60 daarboven 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën 3maal ter plaatsing opgegeven worden 2maal berekend. Voor plaatsing van een groot aantal regels en advertenties bij abonnement worden speciale, zeer voordeelige contracten gesloten. Reclames 15 cent per regel. Tegen inwisseling van de Bon voorko mende op de vierde pagina van dit num mer, kan men aan ous Bureau, tegen be taling van 35 cent, de prachtig uitge voerde ATLAS VAN NEDERLAND EN ZIJNE BEZITTINGEN, bevattende 30 Kaarten, bekomen. Deze Atlas, bewerkt onder toezicht van verschillende Hoofden van Scholen, is voor zien van een register van plaatsnamen, die op de kaartjes voorkomen terwijl afstanden der hoofdplaatsen in kilometer zijn aange geven. Bij toezending van vijt en veertig cent, wordt de Atlas franco per post toe gezonden. Op het oogenblik, dat de vredesonderhan delingen weder voor eenigen tijd begraven schijnen, komt „Central News" uit Rome met het bericht, dat koning Humbert uit Pretoria een persoonlijk telegram van president Kru ger heeft ontvangen, waarin deze hem zijn steun vraagt om de onderhandelingen over den vrede te doen openen. De juiste tekst van dit telegram is nog niet openbaar ge maakt, doch in officieele kringen verzekert men, dat de president der Zuid-Afrikaansche Republiek zich tot Italie's koning wendt, als zijnde deze een bondgenoot van Engeland en wiens invloed ten gunste van den vrede dus groot moet zijn. Het bericht is tot nu toe niet bevestigd. Het bevat een geheel onverwacht nieuwtje. Onverwacht, omdat president Kruger het bestaan van een En- gelsch-Italiaansch bondgenootschap ons ont sluiert. Het vermoeden bestond reeds lang dat [talie Engeland's uitverkorene op hel vaste laud was en niet Duitschland, vooral Duitsch- land niet, wie er nog aan twijfele leze de 81. Gij zijt even ver van Myslowitz als van Neu- stad. Plotseling wierp Elize zich voor vrouw Wolf op de knieën: Barmhartigheid! kreet zij, laat mij vertrekken. Ik zweer u, dat ik geen woord, van alles wot hier geschied is over mijne lippen zal doen komen. Ik zweer u, dat noch gij, noch zij, die bij u zijn, het geringste nadeel van mij zullen onder vinden. Ik bezweer u, dat gij uwe goedheid aan geen onwaardige zult bewezen hebben. Ik kan niets voor u doen, antwoordde vrouw Wolf, terwijl zij te vergeefs beproefde liet jon ge meisje van de knieën op te heffen. Ik ben geen meesteres mijner daden, en zoowel voor mij als voor mijn man zou het zeer nadeelige ge volgen kunnen hebben, indien wij de bevelen van dien anderen heer niet gehoorzaamden. Heb medelijden I bad Elize vleiend, mijn eer, mijn geluk, alles staat op het spel, iDdien ik niet van hier kan en wel dadelijk. Heb me delijden met mij 1 Gij zijt een vrouw, en als er ooit in uw leven een uur geweest is, waarin gij vertwijfeldet aan God en de wereld, als er ooit een uur in uw leven geweest is, waarin gij naar een menech verlangdet, die u hulp kon verleenen, heb dan medelijden met mij. Vrouw Wolf werd door deze woorden, die haar aan den vreeselijken tijd herinnerden, voor zij Rothroan leerde kunnen zóó getroffen dat zij weenend nederzonk en Elize omarmde. Ik bezweer u, riep zij schreiend uit, dat gij mij niet verder in verzoeking brengt. Ik mag niet doen, wat gij verlangt. Houd mij niet voor ongevoelig. Maar gij vermoedt niet, wat gij van mij vordert. Mijn man bevindt zich nog al tijd in het grootste gevaar en dit gevaar kan grooter worden, indien hij of ik, hun, van wie thans zijn lot afhangt, ongehoorzaam zijn. Ver oordeel mij niet en vergeef mij, dat ik niet doen >Times« en „Kölnische Zeitung* der laatste dagen, waarin van eenige vriendelijke entente tussche» beide mogendheden geen spoor is, integendeel. De spanning tusschen beide regeeringen dateert van de gedenkwaardige zitting van den Rijksdag, waarin graaf Von Bulow het optreden der Engelsche marine op hooge zee aan de kaak stelde, dit althans hebben en „Foreign Office" en „Times" zich dez?rda gen laten ontvallen. De Duitschers, die zeer gegronde redenen hadden zich verontwaardigd te loonen over de vernederingen hun vlag aangedaan, won den er geen doekjes om en spaarden de re geeiing van Hare Majesteit in geenen deelc. Het Engelsche Kabinet bevond zich op dal oogenblik in een zeer neteligen toestand, dank zij de reeks overwinningen der Boeren eu de voorzichtigheid gebood dat het deed als of het de beleedigingen der Duitschers niet op merkte. Doch thans is de positie der Engelschen aanmerkelijk verbeterd en nu de finale onder werping van Transvaal, na dien van den Vrijstaat, hun slechts een questie van eenige weken toeschijnt, steken zij het hoofd op en vertellen de Duitsche regeering rondweg waar het op staat. De Duitsche pers overstelpt de »Times" met verwijlen en op het eerste gezicht zou men meenen dat de zaak zeer ernstig was. In de Znid Afrikaansche quaestie is de houding van Duitschland zoo wisselvallig geweest, dat ook deze booze bui wel weer zal weg trekken. Het Duitsche volk Dresden en Heidel- berg bewijzen dit heeft zich gedurende den geheeleu duur van den oorlog zeer warm gemaakt voor de Boeren, de regeering daar entegen hield zich op een afstand en schijnt eenige voordeelen bedongen te hebben, die haar houding zouden verklaren. Langen tijd wist het Engelsche Kabinet een scherp on derscheid te maken tusschen de gevoelens van den keizer en die van zijn onderdanen; thans schijnt het deze met elkaar te verwar reu. De positie van den keizer wordt er niet gemakkelijker door, al is te verwachten dat het einde wel zijn zal de verzoening met het kabinet Salisbury. In de Fransche nationalistische pers blijft men met een zekere voorliefde hameren op hei aambeeld der „onvermijdelijkheid" een woord dat bij Chamberlain en zijn aan hangers, indien zij over den tegenwoordigen oorlog spreken, schering en inslag is en tracht een Frausch-Engelschen oorlog te smeden. Nu weer de „Gaulois" die Frankrijk verwijt de Engelschen behandeld te hebben als lieden, van wie men niets te vreezen heeft en als goede buren, met wie men ongestraft kan twisten, zonder dat er gevaar bestaat dat men elkaar in de haren zal vliegen. kan wat gij verlangt. Elize stond weenend op en wankelde tot bij den dichst bijstBanden stoel, op welken zij neer viel. Vrouw Wolf knielde naast haar, omarmde haar en beproefde Elize aan haar hart te trekken, wat deze ook toeliet. Ik bezweer u, bij al wat mij heilig is, dut ik uwen wensch niet vervullen kan Eisch mijn leven en ik zal het u geven. Maar in deze geldt het niet mij, het geldt mijn man Een vernieuwd weenen, was het eenige ant woord dut Elize gaf. Plotseling deed een zware slag op de deur de vrouw verschrikt opspringen. De deur, welke van de kamer naar de keuken voerde sprong open en Koppenhagen verscheen in de opening met geboeide handen. Hij had ge wacht, tot hij het vertrek der mannen bemerkte daarna had hij, door het gebruik maken van zijn oude goochelaarskunsten, zich zóólang gekromd en gekeerd tot het hem gelukt was, de banden aanzijn voeten te verwijderen en door allerlei kunstmatige diaaiïngen en buigingen den éénen voet vrij te maken. Aan zijn linkervoet hing nog het touw, waarmede hij geboeid was geweest. Van de handboeien had hij zich wel is waar niet kunnen ontdoen, maar nu hij zijne voeten vrij had, was hij besloten tot iederen prijs zijne vrijheid te herkrijgen. Daarom stortte hij zich thans, nu de beide vrouwen, daar nog verstijfd van schrik bij elkaar stonden, op vrouw Wolf, die het dichtst bij hem stond, en gaf baar met de handboeiden een vreeselijken 9lag, die op het hoofd was aangelegd, doch slechts hare scliou der9 trof. Vrouw Wolf gaf een luiden schreeuw en wil de voor den razende vluchten. Intusschen belet te de tafel haar achteruit te gaan en zoo kreeg zij den tweeden slag, van den als een wild dier op haar toeschietenden Koppenhagen op den lin kerkant van het hoofd, zoodat zij ineenkromp en zich slechts met moeite staande kon houden. Voor de derde maal hief Koppenhagen de ge boeide handen op, om met de ijzeren banden op de vrouw los te slaan, toen zijn noodlot hem be reikte. Bij zijn eersten sprong naar vrouw Wolf was de losse strik van zijn linkervoet afgevlogen. Eli ze had met een tegenwoordigheid van gee9t, die de vertwijfeling soms aan zwakke vrouwen ver- Het Fachoda incident heeft Frankrijk de oogen geopend en de aanvallen op het leger het nationale gevoel opnieuw aangewakkerd. Het Fransche volk is dus gewaarschuwd. Den einst van een oorlog met Engeland is de „Gaulois" zich bewust en wij zullen aldus vervolgt het blad in het belang van den vrede alle concessies doen, die niet strijdig zijn met onze eer. Dreigend klinkt het dan: Doch verder zullen we niet gaan en als Engeland ons uitdaagt tot den gewa- penden strijd, welnu, wij zullen hem aanvaar den, niet met een licht hart, doch krachtig en vastbesloten». Boulogne ligt uiet zoo heel ver van Folkesto e en Engeland heeft ons getoond, dat het leemeu voeten heeft." Bij zulk een taal zou men bijna meenen, dat het oorlogsveld ligt in Europa en niet in Zuid Afrika. Hier is thans een pauze ingetreden, be halve in de nabijheid van Mafeking, waar de troep van kolouel Plomer thans genaderd is tot 40 K.M. van de belegerde stad en de spoorweg tot Pitsani hersteld heeft. Het was van deze plaats, dat Jameson zijn inval be gon. Indien de berichten der Engelsche corres pondenten niet al te overdreven zijn, geven de Vrijstaters den moed op dit wisten we reeds sinds lang doch wat meer zegt, ook hun Mausers. Op elk station langs de lijn BloemfouteinSpringfontein moet het nu we melen van Vrijstaalsche Boeren, die wapenen inleveren. Alleen Vrijdag weiden 2500 ge weren ingeleverd. De Engelschen gaan nu al zoover dat zij beweren, dat iudien Roberts officieren slechts met hun proclamaties in het Noorden konden komen, ook dit deel der republiek den strijd zou staken. Het eenige bericht uit Natal zegt dat in de eerste tien dagen daar geen belangrijke beweging te verwachten is. Het Engelsche kamp is thans aan de Sunday River gevestigd. De stellingen der Boeren zijn het sterkst aan den straatweg naar Newcastle, waar op de Biggarsbergen schansen zijn opgeworpen en geschut is opgesteld. Minder sterk schijnen de stellingen op den weg naar Dundee. Volgens den assistent-secretaris voor bin- nenlandsche zaken der Vereenigde Staten, die Zondag te Napels uit Pretoria aankwam, was reeds bij zijn vertrek een zeer sterke stemming voor vrede onder de Boeren Kruger en Joubert waren er echter sterk tegen gekant. Volgens de Times heeft Reitz aan een correspondent verklaard dat het antwoord der Vereenigde Staten op het verzoek tot tusschenkomst bevredigend te achten is. De regeering te Washington zou blijkbaar beloofd hebbeD drang uit te oefenen om het tot stand komen vau een eervollen vrede mogelijk te maken. Reitz gaf toe dat de toestand ernstig was, doch voegde er aan toe LÜU leent, deze strik gegrepen en in hetzelfde oogen blik, waarin Koppenhagen vrouw Wolf den der den slag wilde toebrengen, wierp zij hem dezen strik over het hoofd. Nu was er slechts één ruk noodig om Koppenhagen, die juist zijne geboeide handen tot eenen nieuwen slag ophief en daar voor zijn lichaam sterk achteruit gebogen hield, het evenwicht te doen verliezen en te doen neêr vallen. Met de zelfde beslotenheid wierp Elize den strik over een haak in den wand, die bestemd was om er kleedingstukken aan te hangen. Kop penhagen beproefde van schrik te schreeuwen, maar de strik trok dicht en benam hem den »dero. Hij 9loeg met de handen om zich heen, maar met alle kracht trok Elize hem dichter en dichter bij den haak, en sloeg er het touw eenige malen omheen tot Koppenhagen half verwurgd bewusteloos op der. grond bleef liggen. Ook vrouw Woll scheen verdoofd en trachtte zich te vergeefs aan de tafel va9t te houden. Dit oogen blik besloot Elize ten nutte te maken, en zonder om te zien vloog zij door de keukendeur den gang in en op de huisdeur toe. Deze was echter gesloten. Zonder zich te bezinnen, ijlde zij terug, Kop penhagen en vrouw Wolf voorbij naarde kumar, waarin haar mantel lag. Deze greep zij, rukte liet venster open, dat zich dicht bij den grond bevond en sprong er uit. De eenzame ligging van het huis en de lichte nevel van den herfstmorgen verhinderden dat iemand haar zag. Op goed geluk af sloeg zij ean weg in, die haar van het dorp verwijderde en weldra was zij in den nevel verdwenen. Toen VVerkner en Wolf terugkeerden, vonden zij vrouw Wolf bewusteloos op den grond liggen en Koppenhagen reutelend en bijna gestikt. Aan beiden werd zoo spoedig mogelijk hulp verleend, en nauwelijks wa9 vrouw Wolf weder bij kennis gekomen, toen aan de deur geklopt werd eu Rothman verscheen. XIV Wij hebben Walewski verlaten op het oogen blik, dat hij met hoog opgeheven ijzeren stang op het openen der deur wachtte, ten einde zijn leven zoo duur mogelijk te verkoopen. Als eeuwigheden duurden hem deze seconden, die over dood en leven beslissen moesten I dat de Boeren zouden strijden tot den dood. Generaal Roberts, de opperbevelhebber der Engelsche troepenmacht in Zuid-Afrika, die toen hij zijn „plan de campagne" aan T opstellen was en er een begin van uitvoering aan gaf door een deel der troepen uit het nootden van Kaapkolonie te concentieeren bij Modderrivier (dat dateert eerst van een week of zes terug en wat is er sinds niet gebeurd en gewijzigd)tal van oorlogscor respondenten tot wanhoop heeft gebracht door zijn stilzwijgendheid en zijn terughoudendheid en zelfs de heeren van het Lcndensche de partement van oorlog meermalen heeft ont stemd door de vaagheid en de beknoptheid van zijn publication, generaal Roberts is, eenmaal aan 't praten geraakt zijnde, aan 't doorratelen als een klappermolen hij praat en hij schrijft met een angstwekkenden ijver en in een ontzettende» overvloed, zoodat men eigenlijk niet kan beweren dat „Bobs", in afwachting van de voortzetting der campagne en in voorbereiding tot een waarschijnlijk zeer moeielijk vervolg vau den opmarsch naar Pretoria, op zijn lauweren rust 1 Voordeelen behalen (zij het dan ook aleer door vermijding van de fouten der voorgan gers dan door schitterende bedrijven tegen een overmachtis mooi, is prettig voor den persoou in quaestie zeiven, zoowel als voor de Datie te wier bate en in wier dienst het geschiedt, doch de geueraal oordeelt het noodig zijn eigen daden uit te zingen ten aanhoore van de geheele beschaafde wereld en zoo zieu of juister hoorei» we hem dan constateeren dat Kimberley ontzet is gewor den drie dagen nadat de Britsche legermacht de grens van den Vrijstaat was overgetrok ken en dat veertien dagen na dien, het gros van het leger der Boereu onder bevel van een der meest beroemde aanvoerders werd genoopt tot overgave en gevangengenomen, terwijl na verloop van zeventien dagen Lady smith ontzet werd en den dertienrleii Maait (dus negen en twintig dagen na het begin der operatiën) de hoofdstad van Oranje Vrijstaat bezet werd. Dat is een overwinning, waarop het gan- sche leger troisch zal wezen dus zegt generaal Roberts en dan heeft hij het over de discipline, den moed en de vast beradenheid zijner dapperen, tot recht be grip waarvan hij een opsomming geeft van al de vermoeienissen en ontberingeu waar aan gezonden zoowel als gewonden zijn bloot gesteld geweest Als men dan weet dat generaal Roberts (die op het moment reeds beschikt over eer» geweldige legermacht) in den loop dezer maand zal te beschikken hebben over 38,500 strijders meer, die aangevoerd worden aan boord van negen en veertig schepen, terwijl er na den eersten April nog een achttien- Maar nog werd zijn lot niet beslist. Het ge ratel met den sleutel aan de deur duurde voort, maar deze week niet, daar Walewski er van binnen den grendel voor geschoven had. Hij ducht natuurlijk, dat de buitenstaanden thans geweld zouden aanwenden, en de deur zouden inslaan, maar merkwaardiger wijze schenen zij daaraan niet te denken, Hij hoorde, hoe de personen zich duisterend met elkander onderhielden in het Poolsch dialect der grenzen, dat tamelijk onverstaanbaar voor hetii was, daarna hoorde hij schreden, alsof zij zich verwijderden en spoedig daarna zag hij ook het licht, dat tot nu toe door de reten geschenen had, verdwijnen. Hij liet zijn ijzeren staaf zakken, wijl de ge spannen armspieren den dienst begonnen te weigeren, en bleef zonder beweging staan, om in ademlooze spanning naar ieder gedruis van buiten te luisteren. Hij verwachtte dat de man nen zouden terugkomen, maar de stilte werd buiten door r.iets onderbroken. Een kwartier, een half uur verdween, doch alles bleef stil. Walewski begon te gelooven, dat het bezoek der beide mannen niet hem had gegolden, dat zij wellicht een heel ander doel hadden, dan hem te grijpen of naar hem te zoekeu. Maar in ieder geval bleek zijn verblijf in de hut uiterst gevaarlijk te zijn en hij besloot dan Ook haar oogenblikkelijk te verlaten. Hij schoof den grendel weg en trad naar bui ten. Licht aansteken durfde hij niet, daar dit hem kon verraden, maar hij sloop voorzichtig naar den haard om het vuur aan te blazen. Welke plaat9 zou hij thans kiezen, om zich te verbergen? Waar was de plaats die het minste gevaar bood Plotseling schoot het dak der hut hem in de gedachte, dat over de lengte langs den wand was bevestigd. Hier tusschen de glooiing vnn wand en dak was eene kleine verdieping waarin hij zich verbergen kon en hier besloot hij dus zijne verblijfplaats te nemen. Nog eenmaal ging hij de hut binnen. Hij tastte hier rond tot hij de stukjes kaars en de overschotten van wijn en brood gevonden had, die hij benevens het breekijzer in zijn 9chuil- filaats bracht, ook gleden zijn iianden herhaalde- ijk over de metalen kante»» van het aangemunte geld, en als het ware eene plotselinge ingeving duizend man bijkomen, gaat men onwille keurig weer denken aan het Britsche blut en aan die weinig duizendeu die gereed zijn de onafhankelijkheid van hun grondge bied voet voor voet te betwisten aan den overweldiger, zonder groote kans het op den duur te kunnen volhouden en in het guustige geval de beslechting van het pleit kunnende vertragen reden waarom bescheidenheid en eerlijkheid niet zouden schaden Onde.rtusschen meent men, dat de opper bevelhebber reeds binnen een week of daar omtrent ziju opmarsch kan ondernemen, met bestemming naar Petroria en met het doel er de Engelsche vlag te planten, doch zelfs de meest deskundige beoordeelaars en pro feten, wagen zich uiet aan een voorspelling ten aanzien van het oogenblik, waarop hij de hoofdstad van Transvaal zal hebben be reikt en tot welken prijs hij in zijn toeleg zal slagen na korter of langer tijd. Het door de Britten te Bloemfontein buit gemaakte spoorwegmateriaal schijnt in hoe veelheid de stoutste verwachtingen te over treffen er zijn in hun bezit gekomen vijf en twintig locomotieven (waarvan zeventien van euorme grootje,) dertien waggons, acht tenders en honderd vier en twintig kleine wagens terwijl te Edinburg nog twee loco motieven en dertig waggons werden gevonden door welk fortuintje het reeds mogelijk is geweest vijf treinen vol troepen uit Bloem fontein naar Norvals Port te dirigeeren. Terwijl men in Gvoot-Briltannie ach en wee roept over den boozen toeleg van de Boeren om in het uiterste geval Johannesburg te vernielen en dus een aanzienlijk deel van de vetten buit voor Johu Buil verloren te doen gaan (president Kruger wordt zelfs persoonlijk aaausprakelijk gesteld voor alle gebeurlijkheden in deze) is er zoo ongeveer niemand in het Vereenigde Koninkrijk, die gevoelt en doorgrondt hef schandelijke van de taktiek van een generaal Pretyman den militairen gouverneur van Bloemfontein met zijn proclamatie aan de Vrijstaters (waarbij hij allen die doorstrijden binnen zestieu kilo meter van de hoofdstad en die hun wapenen niet inleveren, gelijk stelt met rebellen). Oranje Vrijstaat heeft den vrede nog uiet geteekend en de bewoners, die de wapenen hebben opgevat hebben dit gedaan op grond van een mobilisatie, zoodat zij bij verlating van de commando's met den kogel zouden worden gestraft als deserteurs tegenover den vijand. Soldaten, die wettig en in allen vorm worden opgeroepen onder de vlag van een staat, die onafhankelijk is en als zoodanig is erkend, kunnen niet gelden als opstan delingen. De ongelukkige Engelsche generaals, die vóór lord Robert's komst, den boel in het honderd gestuurd hebben, krijgen nu hun deel in het aureool, dat Engeland's dapperen volgend, liet Walewski eenige der gemunte stuk ken in zijn zak glijden. In minder dan een half uur had hij zijne ver borgen verblijfplaats ingericht en het was hem alsof hij hier een grooter gevoel van veiligheid had. Wel wa9 zijn toestand nog altijd zeer treurig, en werd zijn verschrikkelijkheid nog vermeerderd, dat hij niet wist, hoe lang hij zich reeds binnen deze bergwerken bevond, en wel ke tijd van dag of nacht het thans wel os> de oppervlakte der aarde zijn kon, maar vooral door de geringheid der hoop, dat hij ooit weder het daglicht zou aanschouwen. Zou Baruch terugkomen Wel had hij het op zijn eigenaardige wijze meermalen beloofd, maar zou hij in staat zijn woord te houden P Was het niet verschrikkelijk met lichuam en ziel afhankelijk te zijn van de plannen en in zichten eens waanzinnigen Hoe echter, als Baruch eens niet terugkwam, maar in zijn plaats de mannen, die hier werkten zoh er dan nog redding voor den gevangene mogelijk zijn Tusschen hoop en vrees, tusschen moedeloos heid en een ernstig peinzen op middelen tof redding, zweefden Walewski's gedachten onop houdelijk heen en weder. Misschien ook, dat deze tijd hem, door het gevaar, waarin hij ver keerde, dc in eenzaamheid en duisternis, slechts zoo lang scheen. Ten slotte vond hij troost in het gebed, Op wonderlijke wijze was hij uit het eer6te gevaar, dat hem binnen de hut dreig de, gered geworden, waarom ook zou hij dus aan zijne verdere redding wanhopen? Hij sliep weder in, doch vreeselijke droomen martelden zijn gekwelden geest ook in den slnap. Plotseling schrikte hij op. Wat was dat? Hoorde hij niet weder stemmen, schemerde niet licht in de ruimte? Walewski ontwaakte volkomen en overtuigde zich, dat hij gelijk had. Voorzichtig hief hij zijn gelaat over den kant en zag twee hem on bekende mannen in arbeiderskleeding, waarvan de eene een licht droeg. De mannen naderde weder de deur van de huren Walewski vermoed de niet ten onrechte, dat het de zelfde mannen waren, die hij al ééns had gehoord. (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 1