Notaris RANT Comestibles, Th. Wessels, Middelkoop Schoenplakster RIJWIELEN, UUR WERKEN Meesterknecht, Drukwerk! Anthracïet, Katholieke Illustratie. Verzamelt gebruikte Postzegels P. Gloudemans, Advertentiën. Bericht van Inzet, Groenten in blik. Gedroogde vruchten Dijkland - Besoijen Handel ie Kruidenieiswaren, Adr, Bergmans Jz. H. HARTOG Antoon Tielen, Wed. Gos. van Hilst. Wed. W. G. VAAGS, het goed Werk van Bethlehem te Vaals (Limburg). gasornamenten, gasleidingen GLOEIKOUSJES RIJWIELEN, iiicaiil Het Katholieke Stuiversmagazijn Reclame. Ontvangen: BOERENJONGENS, veilen en verkoopen Gevraagd: Agentuur-handel Depothouder of iets dei- gelijks, DrogerijenChemicaliën MM. JULES JiLUZOTaC", Parit. Rijwielen, Naaimachines, Uurwerken en Aanver wante artikelen Heden ontvangen a. cl. Haven. WiiLVMK. Koper-, lood-, zinkwerker en gasfitter. RE PAR E E R E N gas- en huishoudelijk gerief V te Waalwijk, Zalm, Kreeften, Sardines, An sjovis etc. van af 3-3 cfc. lU liter blik, 20 ct. Va liter blik tot de fijnste kwa liteiten. Als: fijnste del icates-peren en boorappelen, abricozen, pruime- danten, schijfappelen, stukappe- len, Smyrna—vijgen, prachtige Ro zijnen voor tafel rozijnen, en tafelamandelen prima gember in potten en uit gewogen. Engelsche jams in potten, pri ma ananas in blik, champignons, truffels, diverse soorten soepen en saucen etc. etc. Aanbelend, Donderdagen 29 Maart en 5 April te Capelle, Beloond vertrouwen. op een nette Schoenstikkerij in het Noorden. NOUVEAUTÉS De ondergeteekende maakt het geachte publiek van Waalwijk en Omstreken bekend, dat hij zijne zaak in banden onderdeelen benoodigdhe- den, alle soorten enz. enz. Horlogemaker te Waalwijk. De Firma Waalwijksehe Snelpersdrukkerij Werkende met de nieuwste Materialen Lettersoorten. prima zuivere groote en kleine soorten. Men vrage geïllustreerde Prijs couranten en inlichtingen aan hetzelfde adres. van alle Landen zelfs de meest gewone ter bevordering van de geestelijke roeping voor arme kin deren. Kostbare religieuse aan denken zullen hen worden toe gezonden. Geheel nieuwe gasleidingen wor den door mij vlug en tegen con- curreerende prijzen uitgevoerd. Eerste kwaliteit H. Dominicus, Vraag Prospectus en Proefnummer. JV AALWIJK. Dc Misdaad van hel Eiland De Klooslcrruine sitie der Engelschen aldaar en hoewel het tot wat geschermutsel kwam met de Britsche voorposten, slaagden de Boeren er in zich met de vijandelijke stelling en derzelver kracht en weers andsvermogens vertrouwd te maken et voild Dit is dan, getrouwelijk bijeengegaard en gepuurd uit breed opgezette relazen, het oorlogsnieuws van het oogenblik niet bijs ter veel voorwaar en niet wonder belang wekkend, doch elke dag van geduldoefening brengt ons nader lot een hervatting van de operatie», waarschijnlijk op twee of drie punten van hel oorlogstcrrein tegelijk. In afwachting daarvan of juister in voor bereiding er op is de chef van den Britschen generaien staf in Zuid-Afrika, lord Kitchener, bezig in het noordwesten der Kaapkolonie, ter onderdrukking van den opstand (Prieska is hij zonder tegenstand te ontmoeten bin nengerukt J generaal Roberts is te Bloem fontein mensch en dier aan 't verzorgeu door behoorlijke en passende rust en generaal Red vers Bulier bereidt zijn campagne legen de Boeien in de Biggarsbergen voor! 't Wachten zou in de allereerste plaats zijn op het ontzet van Mafeking is deze plaats weer ontheven van de Boeren (hetzij dat dezen vrijwillig wegtrekken naar de meest bedreigde punten van hun eigen grondgebied ol wel door de overmacht aau Engelsche zijde gedwongen worden het beleg op te breken) dan zal generaal Methuen niet terugkeeren naar Kimberley, vanwaar hij ge komen is, doch dan gaat 't (in navolging van generaal Roberts' opmarsch van Kimberley uit naar Bloemfontein) of direct naar Pretoria of hij begeeft zich met zijn legermacht on verwijld van Vrijburg uit naar Klerksdorp (het eindstation van een spoorlijn naar Johan nesburg en Pretoria). Hoewel deze toch moet geschieden over groote afstanden, hoopt men toch dat door deze beweging een eventueel nog in den Vrijstaat aanwezige legermacht der Boeren met en benevens de regeeriug te Kroonstad er door genoopt zou worden tot den terug tocht over Transvaalsch grondgebied juist wat generaal Roberts moet wenschen en ver langen voor zijn opmarsch uit zuidelijke richting naar Pretoria Ook het volgende plan houdt verband met het ontzet van Mafeking op korten termijn Reuter's agentschap te Londen verneemt dat, met het oog op. een mogelijke poging van de Boereu om tegen het einde van den oorlog Daar het noorden te ontsnappen en ook om weerstand te kunnen bieden aan een mogelijken aanval op Rodesie door de Brit sche Regeering, is besloten een nieuw korps op te richten det den naam zal dragen van »Rhodesiao Field Force". Het korps zal 5000 man steik zijn en onder bevel van ge neraal sir Frederik Carrington staan. Het zal uiet gerecruteerd worden in Rhodesie, noch worden gevormd uit politietroepen der „Chartered Company", doch waarschijnlijk worden samengesteld uil de verschillende koloniale contingenten die in Zuid-Afrika zijn of daarheen onderweg zijn. O. a. zullen daarin worden opgenomen de 2500 Austra lische padvinders, waarom minister Cham berlain onlangs heeft gevraagd. De gechar terde politietroepen van kolonel Plumer zullen naar huu garnizoen terugkeeren, zoodra Mafeking is ontzet. Het korps wordt slechts opgericht voor den duur van den oorlog. Natuurlijk zou deze legermacht het terrein van haar bestemming uiet kannen bereiken, zoolang de spoorlijn van Kimberley naar Boeloewayo niet weer gansch en al in de macht der Biitten is en dus moet Mafeking eerst ontzet wezen. Door de vernieling van een spoorbrug twee- en-twintig kilometer ten noorden van Bloem fontein over de Moddeirivier door de Boeren (die in deze weder eens geprofiteerd hebben van een onverklaarbare nalatigheid der En- gelschen zal de opmarsch vau den opper bevelhebber in noordelijke richting wel niet zoo voorspoedig wezen als ziju tocht van de Modderrivier af in de richting van Bloem fontein betrekkelijk is geweest. Britsche zijde In elk geval zullen er voor de uitvoering van het groote „plan de campagne" ter onder werping en verovering van het grondgebied van Transvaal, pnorme troepenmachten noodig zijn en wel kan men zeggen dat de opper bevelhebber generaal Roberts, niet te klagen heeft over de regeering te Londen, doch wat hij te ondernemen staat, eischt vóór alles geweldige getalsterkte Hoe het te dezen aanzien gesch <peu staat Sinds het begin van den oorlog (dus in den tijd van minder dan vijf en een halve maand heeft Groot—Brittanie naar Zuid- Afrika gedirigeerd 130 000 man, terwijl er reeds zeventienduizend waren en er zoo ongeveer evenveel zijn bijgekomen aan vrijwilligers der Biitsche koloniën totaal dus 164 000 man, behalve de dei tig duizend man voor den intendancedienst, den trein den hospitaaldienst enz. Generaal Roberta heeft oorspronkelijk onder zijn persoonlijk bevel genomen 35.000 man, generaal Gatacre in het nootdeu van Kaap kolonie had achtduizend man, het uitgeputte garnizoen van Ladysmith telde tienduizend man, het legerkorps van Genetaal Redvers Buller deitigduizend man en de sterkte der hulpc lonne voor Mafeking, bedraagt vijfdui zend man. De verliezen beloopen (volgens officieele gegevens) vijftienduizend mau en in de hos- pitalen zijn een zeventienduizend zieken. Naar recht en billijkheid zou de opper bevelhebber dus nog extra te beschikken moeten hebben over 44.000 man, doch dit zijn voor één deel voorwaarden op het papier, voor een ander deel zijn ze öf niet te gebruiken of doende aan de observatie in de oproerige districten. Tegenover het feit, dat, vóór het jaar een maand ouder is, de stand der rivieren daaU (waardoor dus de vernieling van bruggen door de Boeren maar een zaak van heel tijde lijk nadeel zou wezen voor de Britten) staal de omstandigheid, dat tegen het eind van April het land zijn plantengroei zal verliezen, zoodat dan transportdienst uiterst bezwaarlijk zou worden met een zoo geweldige leger macht ter verzorging, terwijl nu reeds ach en wee wordt geroepen aan de boorden vau de Theems, dat generaal Roberts er maar niet op eens zonder verwijl een eiud aau maakt Terwijl in Engelsche bladen bij voortdu ring hoog wordt opgegeven van de onder werping der Vrijstaters aan het Britsche gezag (de Engelsche correspondenten maken aandoenlijk aangelegde relazen openbaar van Vrijstaters die woedend zijn op president Steyn en op de Transvalers en te Londen eet men dit natuurlijk maar weer voor zoeten koek op I) heeft president Steyr. door middel van berichlenrijders in den Vrijstaat laten verspreiden een kennisgeving in antwoord op lord Roberts' proclamatie, waarin gezegd wordt dat elke burger, die de beeedigde verklaring voor de onderwerping gevorderd, teekeut, als verrader behaudeld en gefusil leerd zal worden. Woensdagmorgen had een ernstige scher mutseling plaats ten zuiden vau Lobatsi. De Boeren namen luitenant Chapman gevangen en vermeesterden eeuige kisten met ammu nitie, zij werden echter ten slotte met zware verliezen op de vlucht gedreven. In den namiddag werd het Britsche kamp beschoten waarbij luitenant Tyler sneuvelde. Vandaag rukt een sterke Boerenmacht onder Snyman uit Maleking op, om Lobatsi aan te tasten. KROONSTAD, 20 Maart. Er liepen hier geruchten dat de Boeren onder Olivier slaags zijn geweest met de Engelschen ouder Ga tacre bij Bcthulie, waarbij dc Engelsche met zware verliezen afgeslagen en vele hunner gevangen genomen moeten ziju. Deze ge ruchten zijn ambtelijk bevestigd. De burgers trekken zich 'nier samen in grooten getale. laten wachten, haar brief is er het bewijs van. „Bij deze, zoo schrijft zij, betuig ik mijn dank voor het wondervolle succes met l we Pink Pillen van Dr. Williams. Ik was sedert drie jaren lijdende aan bloedarmoede, zoodat ik op 't laatst zoo zeer ver zwakte, dat ik na de geringste inspannning doodelijk vermoeid was. Na 't gebruik van eenige doosjes op regelmatige wijze gebruikt, ben ik volkomen genezen, en daarom be veel ik een ieder de lijdende is Uwe Pink Pillen aan. Ik had II zulks wel eerder gemeld, doch ik wilde zien of de genezing van blij venden aard was, en ik ben steeds welvarend.* Jonge meisjes of jonge lieden door bloed armoede aangetast, hebt het zeilde ver trouwen en volgt dit voorbeeld, maar gij ook die aan eene te vroegtijdige uitputiing lijdt, eene algemeene zwakte ten gevolge van te veel arbeid of andere oorzaken, ze nuwpijnen en rhumatismus, hebt vertrouwen in de Pink Pillen die U sterk en krachtig zullen maken. Verkrijgbaar h 1.75 Gld. de doos en 9. Gld. de ~6 doozen, bij J. H. I. Snabilié, 27 Steiger, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en alle apotheken. Franco toezending tegen postwissel. maakt bekend het huis met erf en tuin te Waalwijk, behoorende aan de Erven ANTONIE KORTHOUT aldaar, is inge zet op f 2700. Toeslag Dinsdag 27 Maart 1900, s namiddags 7 uur in hot IIotel Verwiel te Waalwijk. Dagelijksch kan ten kantoren van No taris RANT gehoogd worden. eene uitgebreide sorteering Binnen- en Builenlandsche Alle soorten MARKT, WAALWIJK. Van het welslagen der operatien van ge neraal Methuen, die bij Magersfontein nu juist niet getoond heeft een wonder bekwaam en ervaren aauvoerder te wezen, hangt dus heel veel af: slaagt hij er in op korteu ter mijn Mafeking te bereiken en kan hij dan (hetzij van daar of uit het zuiden van die stad, van Vrijburg uit) optrekken naar het oosten zonder groot tijdverlies, dan zouden de Boeren naar men vertrouwt en hoopt te Londen geen stand kunnen houden aan de Vaalrivier, tenzij ze zich mochten willen wagen aan een strijd tegen de ver- eenigde troepenmacht van Roberts en Met huen, die zich gemakkelijk kunnen vereenigen. En dan heeft men nog niet eens rekening gehouden met de derde legermacht onder generaal Redvers Buller Zelfs indien het dezen generaal Achter waarts^) niet mocht gelukken de Boereu eerst te verdrijven uit de passen in de Drakens- en Biggarsbergen, zouden deze stellingen toch onhoudbaar worden, zoodra Roberts Kroonstad zou hebben bereikt en daardoor zou beschikken over de spoorlijn van Bethle hem over Harrismith naar den Vau Reenens pas, doordien de Boeren (die op een veet tienduizend man worden geschat) dan ook in Natal zouden bedreigd worden in de flank en in den rug. Men ziet hetindien de Britten alles meeloopt en indien de Boeren niets probee- ren om een spaak in het zoo mooi rond draaiende wiel te steken, kan het met het vetzet der beide republieken op het gronge- bied van Transvaal geen maanden meer duren dan zou het een quaestie van enkele weinige weken zijn, doch de laatste berichten uit de gelederen der Boeren en de mededeelingen en beschouwingen van deskundigen, met land en volk vertrouwden, maken niet den indruk alsof de Boeren nu verder de Britten maar zullen laten huishouden naar eigen goed vinden en voordeel integendeel zijn de beide presidenten vaster dan ooit besloten tot voorzetting vau den krijg voor hel behoud der onafhankelijkheid en der vrijheid tot het alleruiterste, in strijd met allerlei lasterlijke praa'jes en hoopvolle veronderstellingen van 1900, 's avonds 7 uur ter herberge A. A. PEL, te Sprang, zal Notaris Voor W. VAN DER SCHANS Pz. te Sprang. ONDEli BESOIJEN. Een perceel hooiland, genaamd Dijkland,» sectie A no. 129 groot 1 hectare 87 aren 20 cen tiaren. In eigen gebruik geweest en dadelijk te aanvaarden. Als ernstige belangen zich in eene fami lie voordoen en als het noodig is een de- kundig persoon te raadplegen omtrent de bewuste zaak, is de eerste gevorderde voor waarde het vertrouwen. Eveneens, als de gezondheid van een der leden van deze familie geschokt is, is het den geneesheer die het meeste vertrouwen inboezemt, welke men gaat raadplegen, en welk vertrouwen verkregen is ten gevolge van eene reeks van genezingen door hem verkregen en zulks is niet meer dan rechtvaardig. In het zelfde geval als een geneesmiddel in uw bijzijn goede resultaten gegeven heeft, als men zich verlaten wil op de getuige nissen van geloofwaardige personen, kan men zelf profiteeren van do voordeelen die zij verkregen hebben. Het is door zoo te redeneeren dat Mej. Pietje Silvius, te Moerdijk, eene geschokte gezondheid heeft kunnen herstellen, welke door eene groote bloedarmoede ondermijnd was. Zij heeft andere personen gezien door deze zelfde kwaal aangetast en genezen door het gebruik der Pink Pillen en met een vol vertrouwen heeft zij er gebruik van tegen hoog loon eene bekwame Brieven franco Bureau van dit Blad Letter K. Iemand met een eigen zaak te Amster dam, bekend met Leder en Schoenen wenscht zich gaarne te belasten, met voor een flinke firma. Adres Bureau van dit blad letter K. en VERFWAREN. QRANDS MA.GASINS DU Printeips Wtf verzoeken de Dames die ons geïllus treerd mode-album voor het Zomersei zoen noch niet ontvangen hebben, dit te willen aanvragen aan: Hetzelve wordt dan omgaand gratie en franco toegezonden. Bestellingen van af 25 francs vrij van alle kosten aan huis met 5 verhooging. Réëxpéditie-kantoor te Rozendaal M. B. wederom geopend heeft en thans gevestigd is in het huis A no. 118 vroeger bewoond door den Heer KONST naast de Apotheek het „Hert," en beveelt zich beleefd voor alle mogelijke reparatieti aan bovengenoemde artikelen, tevens tot het leveren van alle soorten Prijzen beneden elke concurrentie met de gelijke garantie. Aanbevelend, gemaakt. Het resultaat heeft niet op zich te WAALWIJK vraagt een bekwaam tegen flink salaris. Ondergeteekende neemt de vrijheid te heriuneien, dat alle soort Net Drukwerk op goed stevig papier door hem voort durend geleverd wordt aan F R IJ Z E N, zeker niet hooger dan die, waarvoor van elders komende concurrenten het aanbieden. Alvorens drukwerk te bestellen, vrage men eerst prijsopgaaf bij de firma. Aanbevelend, WAALWIJK. Heden is verschenen No. 1 van den 34sten Jaargang der worden tegen fabrieksprijs geleverd door INLICHTINGEN te bevragen en Post zegels te zenden aan Beveelt zich oeleetd aan tot het van alle mogelijke en al wat verder tot het V A K behoort. door mij zelf GEPREPAREERD. Verders alle ARTIKELEN voor Ook beveel ik mij beleefd aan tot het REPAREEllEN van alle systeemhet leveren van banden, on-: derdeeïen en nieuwe RIJWIELEN. Aanbevelend ALS BOVEN.1 De rij der verhalen wordt geopend met Arm Trieneke. Een Noordbrabantsche dorpsgeschiedenis van Ravo. Verder zullen in dezen jaargang worden opgenomen De Koning van het goud, door J. Vesters Jr., terwijl de gevierde schrijfster Mathilde een novelle heeft toegezegd. Als gratis Premie ontvangen de in teekenaren een prachtige plaat, voorstellende den den H. Rozenkrans ontvangende uit de handen van de H. Maagd. Als Rebusprijzen zijn uitgeloofd Een gouden Heeren-Horloge, een gouden Damts- Horloge, en 12 Zilveren Heeren Horloges, een Naaimachine enz. De inteekenprijs bedraagt f 3.60, franco per post f 4.00 per jaargang. Alle Boekhandelaren en Postkantoren ne men bestellingen aan. De nieuwe jaargang van zal beginnen met boeiende romans van en meer dan 50 kleinere verhalen, alsmede raadsels, versjes, uuttige wenken, anecdotcn, logogrieven, rebussen enz., alles aan den geringen prijs van 65 cent per drie maanden, franco per post 80 cent De le aflevering ligt hij eiken boekhan delaar ter inzage en bij den Uitgever P. STOK VIS-WATERREUS, V Bosch.

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 2