Middelkoop Notaris BINK B. A. MIDDELKOOP Een huis, Schoenmakers Houtkoop Anthraciet. 1EID-IIUISI10IIDSTEB. Schoenplakster Meesterknecht, Anthraciet. Drukwerk Anlooti Ttelen. Dijkland - Besoijen, Advertentiën V. M. J. Hilbrant, A. Pulles-van Gerwen. Gevraagd H. HARTOG A. Trommels, Cronjé naar St. Helena. Uitsluitend voor de Abon- né's van dit blad. Handelsberichten. Allerlei. Telegrammen. veilen en verkoopen Faillissement M. Spapens. VERKOOPEN: veilen en verkoopen burgerwoonhuis, gevraagd, HILBRANT, *-s Bosch. Haven, te Waalwijk Ontvangen Gevraagd: Ontvangen: Donderdagen 29 Maart en 5 April Kosteloos. Notaris te Capelle, zal op Maandagen 2 en 9 April 1900, Voor de Kinderen Simon de Jong. ONDER BESOIJEN: Aanvaarden 1 Augustus 1900. Voorden Heer Abr. de Jong. ONDER BESOIJEN: ZEGT HET VOORT. Donderdag 5 April 1900, Prima De Firma Neemt de proef. veel mogelijk eenl e'd te brengen in de methoden van wetenschappelijk onderzoek Het bestuur van dezen boi.d wordt door een commissi; van scheikundigen en hy giënisten uit Engeland, Frankrijk en Hol land waargenomen, teiwijl tot algemeen voorzitter benoemd is dr. P. F. Van Hamel Roos, te Amsterdam, adviseur voor schei kundige en hygiënische zaken van Int Huis van H. M. de Koningin. Ecu flinke jongen Dronken of zich dronken houdende hei r- tjes vielen Zondagavond een naar huis keerend dametje erg lastig in de Kal-er- straat te Amsterdam. Zoo ver gingen de heertjes, dat ze het meisje den hoed afruk ten en dien achter een houten afsluitheioing gooiden van perceel 31, het magazijn van gummi-artikelen van de firma Martin bchitl Daar stond de schoone. Over dc schut ting klimmen ging natuurlijk niet op. Leni ge net gehandschoende galante ridders keken wel eens over de heining, maar het hoofd deksel ran de ruw bejegende juffrouw bleel waar het was. Gelukkig naderde daar een ferme, flink uitziende matroos. „Ik zal je wel helpen juf" klonk het uit zijn zeemansraond in een wip was hij over de schutting eu binnen twee tellen terug met een galante buiging het hoedje teruggevend. Rood van doorgestanen angst wilde liet juffertje verder gaan maarJanmaat hield haar toen vast „En ik nou klonk liet uit zijn mond, goedig lachend. De juffrouw, hem verkeerd begnjpende, tastte met de hand in haar beursje, om hein een drinkgeld te geven. „Neen", riep Janmaat, "zoo is het met bedoeld, dat bedoel ik", en fluks pakte hij het meisje om den hals, gaf haar twee zoeneu op de frissche koonen en verwijderde zich onder gelag van de omstauders, met een sierlijke buiging en een kort „saluusies". Kerkdiefstal. In den nacht tusschen Zaterdag en Zon dag is ingebroken in de r.-k. kerk te Ze- venbergschen Hoek. De dadir heeft, met behulp van een ladder, die hij op liet erf aanwezig vond, door een zijraam, na daarin eerst een gat te hebben geslagen, zich toe gang weten te verschaffen. De deur in de kerk, die toegang geeft tot de sacristie, vond men opengebroken, en uit een sigarenkistje, staande in een kast aldaar, wordt f 2 it f 3 vermist. Buiten dien heeft de dief de offerblokken stuk ge broken en den zich daarin bevindenden, toevallig zeer geringen inhoud, zich mede toegeëigend. De inbreker (waarschijnlijk geen vakman) heeft zich niet bediend van inbrekerswerktuigen, doch van dikke ijzers, die hij ter plaatse aantrof, om een en an der te forceeren. •s Grevelduiu Cnpelle. De heer L. Riedé alhier, die in 't laatst van November 11. uit de goudvelden van Fransch Guyana is terug gekomen, heeft de opdracht ontvangen om af te reizen naar Siberië om aldaar eenige machines te moateeren en in werking te brengen tot het graveu en wasscheu van goud en platina. Genoemde machines zijn vervaardigd door de naaralooze vennootschap „Werf Conrad te Haarlem voor rekening van een Fransche Maatschappij, welke in Siberië concessie heeft- a r 1 Riedé is 26 Maart over Berlijn en Moskou naar 't Oeralgebergte vertrokken. De Historie veitoont der menschheid bij afwisseling tableaux vivants, zoo teekenach- tig, zoo aangrijpend, dat geene vertooning van hetgenen in het dagelijksch leven waar- dig gekeurd wordt op doek of in lichtbeeld gebracht te worden, daarmede kan verge leken worden. De telegraaf heeft uit Zuid-Afrika de tij ding gebracht en de Engelsche pers heeft de mededeeling bevestigd, dat Cronjé de dappere generaal der Boeren, als gevangene, naar St. Helena zal gevoerd worden. Het bericht is in zijn eenvoud treffend. Het ontvlamt onze verbeelding en het brengt een overvloed van bijna verblindend licht, als het kleine vlammetje om de flonkerende, ontstoken gaskroon. Daar komen in de geschiedenis der menschheid oogenhlikken, waarop der His torie de veder in de schf.ot valt, waarop zij peinzend de gebeurtenissen van liet lieden vergelijkt met de feiten van het verleden, waarop zij langs den weg dezer vergelijking doordringt tot een wijsgcerig onderzoek van de dingen dezer wereld. Wanneer over eenige dagen de Engelsche stoomboot met Cronjé het eenzame rots eiland zal naderen om hetwelk de Oceaan, als de nederige dienaresse van den Onein dige, voortdurend een stil gebed murmelt, of als eene oud testamentische profetes in heilige, bruisende verontwaardiging oprijst om het gericht des Heeren te verkondigen, dan moet, dunkt ons, tusschen het geboomte de schim van Napoleon staan om met een weemoedig-sarcastisch lachje den andereu gevangene te begroeten, die de plaats komt innemen, gedurende zes jaren (18151821) door den geweldigen Corsicaan vervuld. Zooals hij daar voor onzen geest verschijnt in de nauwsluitende rijbroek, het breede vest, de jas met de smalle rokspanden, het hoofd gedekt door de langwerpige steek, is liij het beeld tan de ironie der geschiedenis. Voorzeker, hij zou indien hem het voorrecht gegeven ware zich met de levenden te mo gen onderhouden, liet militair saluut niet weigeren am dezen overwonnene, den leeuw van Afrika, ja, wij kunnen ons zelfs voor stellen, dat hij met eerbied den held zou begroeten, die gedurende tien dagen in het. open veld zich tegen eene ontzettende over macht heeft verdedigd. Uit welk hard me taal de figuur van Napoleon is gegoten, hij zou een woord van troost en opbeuring over hebben \oor den man, die ten volle verdient een ecre-degen te ontvangen van hetzelfde volk, dat Napoleon door zijn vt ldheersta- leuten en zijne schitterende overwinningen zoo menigmaal in vervoering bracht Maar wat zou de schim ran Napoleon, nadat deze den overwonneling van Magers- fontein woorden van deelneming, van be rusting in het onverbiddelijke noodlot in het oor had gefluisterd, den overwinnaars toe voegen Die oveiwintiaars zijn Engelschen, de kleinzonen en achterkleinzonen van de cipiers, die den Keizer op zijne voetstappen vo'gden, wanneer deze met zijne kleine hof stoet een wandeling deed. Welk woord zou er van de saamgenepen lippen komen, wan neer deze zich openden om aan de volheid des harten eene uitstorting te verleenen Wij meenden het te verstaan, al wordt hot half binnensmonds gesproken Ah, zijt gij daar weer, afgevaardigden van het perfide Albion, dat er eene eer instelt den luipaard in zijn wapen te voeren Nadat gij den Franschen Adelaar, die bij Leipzig getroffen en hij Waterloo gevangen was, hier in eene vergulde kooi, hebt opgesloten, komt gij zegevierend met den Afrikaanschen Leeuw, dien gij alleen door uwe overmacht tot de oveigave kondt dwingen. Gij meent helden te zijn, gij, die het beroep uitoefent van een handelsfirma te Hamburg. Zeg, hoeveel kost u deze Leeuw Was hij misschien duurder dan de Fransche Arend Wat gij hebt gewonnen dankt gij hoofdzakelijk aan uw goud, dat u ook tot de onrechtvaardigste aller oorlogen aandreef, aan het goud waar mede gij zelfs de arme, langverdrukte Ieren verlokte en verleidde om tc helpen aan een fier en dapper volk te ontnemen, om hetwelk Erin zelve zooveel geleden heeft. Perfide Albion Hoe hebt gij gesidderd en gebeefd, toen deze generaal met zijne gesmade en geminachte Boereu uw machtige legerschareu tilkens tot den aftocht dwong. Welk eene aan wanhoop grenzende angst vervulde zoowel de vorstelijke zalen van het paleis te Windsor, als de bureaux van het departement van Oorlog te Londen, als de Couloirs van Ilooger en Lagerhuis bij de half verzwegen en verzwakte, maar altoos nog verschrikkelijke tijdingen der nieuwe nederlagen, die de telegraaf uit Zuid-Afrika bracht. Nu de knjgkans echter ten nadeele van het kleine dappere volk is gekeerd, nu juicht weer de Britsche trots, voor weinige, dagen nog zoo diep vernederd, zoo fel gekasteid. De overwinning, die meer den overwon nene dan den overwinnaar met roem over dekte, heeft den Engelschen den treurigen moed gegeven om de historie te misbruiken ten einde een groot man te gerieven en een dapper volk, dat zijn land verdedigt met hopeloozen moed, te vernederen en te ver bitteren in zijne smart. Waarlijk het is volkomen waardig aan de Engelsche autoriteiten, die de goede diensten betaalden van Cecil Rhodes, den Napoleon van Kaapland. die van de Boeren acht. Naar het schijnt willen de Boeren de Engelsche troepen op houden, terwijl hun konvooien op weg zijn naar Senekal. SIMONSSTAD, 26 Maart. Aan boord van de schepen waarop de Boeren gevangen z tten, neemt de ziekte toe. Vandaag zijn drie gevangenen overleden, twee zijn van daag begraven met de Transvaalsche vlag over de kist.. Omstreeks honderd gevan genen zijn ziek aan typheuse koortsen al leen. De uitbarsting van de ziekte wekt hier onder de bevolking groote ongerustheid. Hofstijl. Lijfarts: Hoe is de nacht geweest? Kamerheer Het behaagde Zijne Hoog heid, geen oog dicht te doen. Stijl. Onderwijzer Als ik bijvoorbeeld zeg „de leerling bemint zijn onderwijzer" wat voor stijl is dat dan Leerling Sarkastische stijl. Geen zin. Dokter Steek je tong eens uit PietNeen, u fopt mij niet Gister deed ik het tegen den meester, en toen kreeg ik dadelijk een tik om de ooren. Verdronken. Op de Dnepr, niet ver van Sofianka zonk Zondag een zwaarbeladeu veerboot. Van de acht-en-dertig opvarenden bereikten slecht acht den oever. De overigen kwamen jam merlijk om. LONDEN, 26 Maart Dc volgende cij fers der verliezen zijn gelijktijdig door het gouvernement te Pretoria en het Departe ment van Oorlog te Londen gepubliceerd. De verliezen der Boeren bedragen tot heden 2120 dooden, 1251 gewonden, 4351 zieken en gevangenen; totaal 7722 man. De ver liezen der Engelschen zijn de volgende 3619 dooden, 9299 gekwetsten, 3529 gevangenen totaal 16,447. Het aantal zieke Engelsche soldaten is niet opgegeven. MASEROE, 26 Maart. Een zeer kleine Engelsche troepenafdeeling kwam hedenoch tend Ladybrand binnen na de voorposten van de Boeren teruggedreven te hebben. Een aanzienlijke macht viel daarop de En gelschen aan. Dezen trokken in goede orde terug na den landdrost gevangen genomen te hebben. De verliezen der Engelschen moeten drie gewonden hebben bedragen, GOR1NCHEM, 26 Maart. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f 6,25 a 6.35, roodeditofö.a 6,15 witte dito f6,— i) 6,25, inl. rogge f5,70 a 5,80, buitenl. dito f 5,65 a 5,75, gerst 1 4,75 a 4,85, haver f3,60 3,80, duiveboonen f 6,75 a 7.—, blauwe erwten, fü— 0,alles per hectoliter. Ie qual. Kalfkoeien f170 4 190 Kalfvaarzcn f150 ii 170 Melkkoeien 1140 4 150 2'/j jarige ossen f150 4 170 Guiste vaarzen f 90 a 110 I'inken f 60 a 70 Oraskalveren f 40 4 50 Nuchtere kalv. f 11 a 13 Aangevoerd 11 vette varkens van 18 a 21 et per half kilo, 700 biggen van 1 5,— a 10.per stuk. Aangevoerd 0 schapen en 0 lammeren scha pen f4 en lammeren f0 a f 0.per stuk. Eieren f 0.75 a 0.85 per 26 stuks. Boter 55 a 60 ct. per l/i kilo. ROTTERDAM 26 Maart. Binnenlundsche Granen. Tarwe werd heden tot iets hoogere prijzen verkocht, doch langzaam. Per heet. f5.50 a f6.30, extra puike nog daar boven, en per 100 kilo f7.20 4 7.80 naar quali- teit. Canada tarwe f5 4 f5.40. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f4.50 a 5.30. Dito mindere f0.4 0. Gerst. Zeeuwseh, Tlakk. en Overm. Winter f7.25 4 f8.10; beste Zomer- f 7 25 4 f7.75. Haver. De beste f2.75 a f3.60. Blauwe erwten. De beste f6.50 4 f7.40. Paardenboonen. De beste f0.a 0. Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwseh en Overmaasch zak- goed f0.— 4 0.— Zoraerzaad f0.a 0.—. Kanariezaad f6 4 1 7.75. Bruine boonen de beste f7.40 4 f8.40. Witte boonen de beste f 10.50 a f 11.85. ROTTERDAM, 27 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 27 paarden, 0 veulen, 1 ezel, 1185 magere en 782 vette runderen, 217 vette, 949 nuchtere en gras kalveren, 0 schapen of lammeren, 7 varkens, 282 biggen, 1 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen le kw. 31— c., 2e kwal. 25 c., 3de kwal. 20 c. Kalveren le kw. 45 c., 2de kw. 40 c., 3de kw. 36 c. Alles per halve kilo. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDDK Jzn. Vlaardingen. Heden noteer ik Puike bruine Berger looiertraan f 23.p. ton. bruinblanke Bergertraan f26.50 t v blanke Bergertraan f28. u Maaslevertraan f Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl. m. 190 L. in gewone fusten van pl. m. 100 L. 19.p. 100 L. Nat. Med. levertr. le soort f p. ton v (stroogeel 2e n f 36.p. ton. Stooramedicinale levertr. le r f43.p. ton. Bij afname van 6 en 12 tonDen geniet men aan zienlijk rabat. fluidenberichtcn. Tegen inwisseling van ile Bon voorko mende op de vierde pagina van dit num mer, kan men aan ons Bureau, tegen be taling van 35 cent, de prachtig uitge voerde ATLAS VAN NEDERLAND EN ZIJNE BEZITTINGEN, bevattende 30 Kaarten, bekomen. Deze Atlas, bewerkt onder toezicht van verschillende Hoofden van Scholen, is voor zien van een register van plaatsnamen, die op de kaartjes voorkomen terwijl afstanden der hoofdplaatsen in kilometer zijn aange geven. Bij toezending van vijf en veertig cent, wordt de Atlas franco per post toe gezonden. 1900, 's avonds 7 uur ter herberge A. A. PEL, te Sprang, zal Notaris te Capelle, Voor W. VAN DER SCHANS Pz. te Sprang. ONDER BESOIJEN. Een perceel hooiland, genaamd «Dijkland,» sectie A no. 129 groot 1 hectare 87 aren 20 cen tiaren. In eigen gebruik geweest en dadelijk te aanvaarden. Londen, 23 Maart. Vierde publieke veiling. Aangeboden Verkocht 3117 droge Amerikaansche 3052 1380 t Roode Zee 1380 592 idem 357 3845 r Kaapsche 2369 2419 t Madagascar 2415 710 h Australische 710 15687 gezouten Australische koeien 3403 700 k paarden 277 396 Kaapsche 396 1299 t Antillen 894 709 n Lisbonne 104 30894 ossen en koeien. Totaal verk. 15303. 18533 droge Singapore en Per.ang Buffels 12951 122 gezouten Oost Indische 62 Aangeboden 46681 Indische kips. Verkocht 34888 6868 Rangoon en Straits 2769 De keuze was ditmaal veel grooter en gemak kelijker dun de vorige keer en een goede gang van zaken was er 't gevolg van. De droge hui den waren bijzonder gewild en de Midden- AmeriLaansche werden 1/B tot d. hooger be taald. Het overvloedige aanbod van gezouten Australische had niet veel invloed op de koopers, eu de prijs van de verkochte partijen onderging geen verandering. De andere soorten gezouten hebben, wat de lichte soorten betreft, plaatsing gevondeu tegen de laatste vaste prijzen. Gezouten la Plata en Rio Grande. De verkoop was uiterst kalm, en te Liverpool werden slechts 200 Saladeros Las Palmas-ossen verkocht. De koopers zoowel als de verkoopers hebben besloten den alloop der campagne te La Plata af te wachten. Gelooide huiden en vellen. Indische kips. Aangeboden Verkocht. 39.237 Madras 23.253 30,545 Bombay 28.969 Australische Bazaan. Aangeboden 28177. Verkocht 9537. Aangekondigd voor de volgende veiling op 11 April 1900. Droge os en koe 4500 Kaap, 4000 Colombia. 300 Zanzibar, 800 China, 300 Aden, 1200 Straits. Buffels 13300 Singapore en Penang, 450-Java, 3100 Rangoon. Elans 9200 Straits. Drooggezouten os en koe, 1500 Madagascar, 900 Egyptische, 'jgyptische, Kips 34000 Bombay. en Rangoon. Buffels 8000 Bombay Gezouten 09 en koe, 300 Kaapsche, lOOOOAustia lie, 800 Antillen, 829 Japansche, 800 Porto. Gelooid leder en kips: 66000 Bombay en Madras. Bazaan: 29400 Australische. Door den E. A. Rechtercommissaris in bovenvermeld faillissement is bepaald lo. dat de indiening der Schuldvorde ringen aan den Curator moet plaats hebben véór 1 Mei a. s. en 2o. dat de verificatie-vergadering zal worden gehouden op Zaterdag 26 Mei a. s., v. m. ten 10 ure in het Gerechtsge bouw aan het Haagsche veer alhier. De Curator, Mr. J. J. DE HEER, Oppert 155. Rotterdam, 24 Maart 1900. te Waalwijk, zal Woensdag 11 April 1900, ter her- berge van GIJSB. LATHOUWERS te Kaatsheuvel bij inzet en Woensdag 25 April 1900 ter herberge vau JOHANNES VAN DEN HOVEN aldaar bij toeslag, telkens des avonds 7 uur, namens de erven GODEFRIDUS DOLPHIN, ONDER KAATSHEUVEL. Huis, Schuur, Erf en Tuin, Sectie B, no. 8761, groot 10,20 Aren. Drie perceelen Bouwterrein en een perceel Bouw- en Weiland, Sectie B, no. 1802, voor 't geheel groot 79,40 Aren. Dennenb08Ch, Sectie I, no. 413, groot 18,60 Aren. Bouwland, Sectie B, no. 1893, groot 44 Aren. Alles bij biljetten nader omschreven. Vavouds 7 uur te Besoijen bij inzet ter herberge van A. PULLES in de Steeg, en bij toeslag ter herberge van W. BROK KEN in het openbaar Een goed onderhouden met SCHUUR, ERF en TUIN, in de Steeg aan de Tramlijn sectie C 837 groot 5 aren 40 cent. Wordt geveild in 3 koopen, waarvan twee bouwterrein. ERF en TUIN, in de steeg sectie C. no. 493 groot 4 aren. Tc Veilen in 2 koopen waarvan een bouwterrein. Aanvaarding bij de betaling der koop penningen. Combinalie bij den toeslag in eerstgemeld huis op MAANDAG 2 April 1900, 's morgens 10 uur. tegen contant geldloon, bij 's-BOSCH. Hoofdzakelijk klinkwerk. Alleen diegenen, welke een net en bolled schoentje maken, kunnen direct volop werk krijgen. aan de door Notaris RANT aldaar op 's voormiddags 11 uur. (Zie billetten). Aanbevelend, WAALWIJK. te 's BOSCH met 1 Mei eene eenvoudige en flink werken, wascl kunnende koken heel buitenshuis. Brieven onder letter C het bureau van dit blad. en aanvragen aan tegen hoog loon eene bekwame op een nette Schoenstikkerij in hei Noorden. Brieven franco Bureau van dit Blai Letter K. te WAALWIJK vraagt een bekwaau tegen flink salaris. STUIVERSZEEP voor de fijne wascli, had en toilet STU ■voor dc STUIVERSZEEPPOEDER de grove wasclift schoonmanu. SULTANEPOEDER voor do grove wascli, keuken en liuisi. PRIMA Aanbevelend, WAALWIJK. Ondergeteekende neemt de vrijheid te heriuneien, dat alle soort Net Drukwerk op goed stevig papier door hem voort durend geleverd wordt aan P R IJ Z E N, zeker niet hooger dan die, waarvoor van elders komende concurrenten het aanbieden Alvorens drukwerk te bestellen, vragt men eerst prijsopgaaf hij de firma.

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 3