Zondag 1 April 1900. Ons Eeïllustreefd Zondagsblad VAN BUITENLAND. Frankrijk. O die Jenever! Duitschland. Bulgarije. Korea. Portugal. Britsch-indie. BINNENLAND. Slag bij Colenso Gedenkdag van Fanre's dood. Tweede Blad biedt deze week vooral eenige prachtige platen VAN DEN OORLOG. De eene geeft ons een blik op het woeste toon eel van den en hoe de Engelschen hun kannonnen ver loren. Een andere gravure is getiteld Een laatste Vriendendienst en stelt voor een soldaat, die met de re volver in de hand, zijn doodelijk gewond paard afmaakt en uit zijn lijden verlost. Verder geeft ons 't Geïllustreerd Zondags blad een paar zwartjes in uniform van Kafferpolitie in Natal- Naast al deze tafreelen trelfen wij in dit nummer een goed geslaagd Portret van Dr. Leyds, den gezant der Z -Afr. republiek. De prachtige titelplaat verplaatst ons naar Ste Madeleine te Parijs, op de eersten Van meer gemoedelijken en vroolijker aard is de lieve plaat Een geestig prater. Ook de tekst is met veel zorg gekozen. Naast een keurig en boeiend verhaal, tot titel voerend Voor een enkelen avond, vinden wij er naast een schat van W etenswaardigheden, artikelen, beschrijvingen en verhandelingen op allerlei gebied, ook een flinke plaats ruimte afgestaan aan Prettige en gezonde Humor met geestige plaatjes geïllustreerd, zoodat een ieder, die eenmaal met dit Tijdschrift heeft kennis gemaakt, telkens de nieuwe nummers met de grootste belangstelling als een welkoinen gast in huiskamer of leesver- trek verwacht. Deze illustratie welke wekelijks in 8 a 10 pag. verschijnt, is voor de lezers van ons blad verkrijgbaar a 3772» franco per post 45 ets. per drie maanden. Wie haar nog niet bij de courant ontvangt, verzuime niet zulks aan te vragen. twee zal hij er nemen. Ilij verliest het. Hij neemt een derden. De wilskracht ver zwakt. Hij moet een vierden hebben, een vijfdenbij wordt dronken 't Is avond. 't Was feestalles juichte en ju belde En nu Dat kind, dat omhoog zweefde met de blijheid van een onsehuldigen leeuwerik, dat met een helder rein stemmetje als van een nachtegaal een lied zong, afgeluisterd van de engelen in den hemelhet huilt en snikt moeder's hart is gebroken, de andere kin deren staan dicht bij haar en zien angstig op tut moeder en beginnen dok te schreien en vader kijft en tiert en drinktDe zon die toch zoo blijde opging, gaat zoo droevig onder Het hemelfeest is verstoord. Alleen door den jenever O, die jenever Paulüs van Waalwijk. De volgende regeerende voisten hebben officieel beloofd, in antwoord op de uitnoodi ging der regeering, een bezoek te brengen aan de tentoonstelling Czaar Nicolaas van Rusland, koning Leo pold van België, koning Oscar van Zweden, koning Carlos van Portugal, koning Menelik van Abessynie, koning Umberto en koningin Margarita van Italië, de sjah van Perzie en koning George van Griekenland. De Tentoonstelling zal een oppervlakte van ongeveer 1 080 0(>0 vierk. meter beslaan, waai van 460.000 vierk. meter beschouwd is. De oppei vlakten der vroegere wereldtentoon stellingen te Parijs bedroegen in 1855 168.000 vierk. m in 1867 687.000, in 1878 750 000 en iu 1889 960.000 vierk. m. {Ingezonden) Dezer dagen vernam ik van den treurigen dood van een koetsier, die mij onlangs nog wegreed naar XEen goeie kerel 't Was avond, donker, koud ons gesprek echter was warm, wij waren al heel gauw vriendenNu is de beste kerel, die zich verkocht aan den jenever, door den bedwelmenden jenever, in 't slijk neerge worpen engestiktZeg mij, is dat geen meer dan slaaf zijn Kent gij wreeder meester dan de jenever?Vrouw en kinderen schreien bitter, zij hadden al zoo dikwijls geschreid, maar werden toch later getroost door beloften nu hebben zij geen troost meerWeg is huiselijk geluk, weg tevredenheid, weg de eer, weg hun brood, weg de vreugde, weg de troost o, en waar is nu de echtgenoot, waar is de vader Wat gedachtEn die arme bloedjes van kinderen O die jenever Kinderen hadden een spaarpot, door vader zorgvuldig opgeslotenmoeder helaas was slavin van de flesch. Zij verbreekt het slot en werpt het spanrpenningske der kin deren weg aan den jenever 't Is feest. Hemel en aarde juicht. 't Is L est der feesten, 't Is Communie feest. Het hart van eiken ongevoeligeu, stalen, ijzeren man wordt gedwongen mede te jubelen op dien dag. Dat lieve kind in 't helder blanke, sneeuwwitte kleeden dan die ziel zoo onschuldig, zoo vlekkeloos reinWat een engelen op aarde, zij zonden kunnen opvliegen ten hemel. God zelf huist in hen, is met hen één och of zij zoo blijven God zal aan hunne zijde staan, indien zij Hem niet verlaten 't Is 't schoonste feestgeen hart, dat niet medejubelt. Hij kent zijne zwakheid. Hij is vader van dat hemelkind. Hij zal nu wel sterk zijn. Wi.t zou hij liet feest verstoren, er gernis geven aan zijn zoon, zijne dochter, die hij heden met zoo'n warme vaderliefde aan het kloppend hart drukt Zijn voornemen is goed gemeend, slechts een of De begrootingscommissie uit den Rijksdag beraadslaagt over de vlootwet. Staatssecre taris von Bülow legt er nogmaals nadruk op, dat zij enkel een defensief karakter heeft. De Duitsche politiek slaat tegenover alle mogendheden geheel onagressief. Zij wil slechts den vrede handhaven en over de waardigheid van het rijk waken. Dit eischt diplomatiek beleid en voldoende materieele machtsmiddelen. De economische vooruit gang van den laatsten tijd vermeerderde de politieke wrijfpunten. Amerika verliet, de vroegere wegen en heeft zijn zeemacht vei sterkt. In Engeland wordt het beginsel van non-interventie verdrongen door de imperi alisiische siroomingen. Een der voornaamste punten van ons beleid is het onderhouden vau goede betrekkingen met alle mogeudhe den. Hiertoe is volstrekte wederkeerigheid noodig en wederzijdsche eerbiediging. De officieele betrekkingen zijn van de beste, maar de tijden van kabinetspolitiek zijn voorbij en de invloed der volkshartstochten neemt toe. Daarom is ter verzekering van den vrede vermeerdering van macht onver mijdelijk. De oudste dochter van den prins van Cumbeiland, die met den prins Maximiliaan van Baden gaat trouwen, is in Gmünden geboren. Met haar moeder, princes Thyra van Denemarken, zag men haar hier op alle concerten. De beteekenis van het huwelijk zit hierin, dat de prins de vermoedelijke troonopvolger in Baden is, na het hnwelijk van zijn neef deri erfprins met de dochter van den groothertog van Nassau kinderloos is. De oude groothertog van Baden is ge huwd met de dochter van den ouden keizc Wilhelm, en dat nu juist twee princessen van onttroonde families (Nassau en Hannover) in nauwe betrekking, treden met de beste vrienden der Hohenzollerns, wordt als een nieuwe stap op de weg der verzoening russchen Hannover en Pruisen beschouwd. Men spreekt zelfs over de mogelijkheid van een huwelijk tusschen de tweede princes van Cumberland (er zijn er vijf) met. den kroonprins van Duitschland. De talrijke be zoeken van prins Eulenberg, den Duilschen gezant en innigen vriend van keizer Wilhelm bij de familie Cumberland worden met zul ke plannen in verband gebracht. De oudste zoon van den hertog van Cum berland, prins Wilhelm Georg, heeft de meeste rechten op den troon in Brunswijk, en is alleen nog niet tot hertog uitgeroepen omdat de Welfen en de Hohenzollerns zich nog niet met elkaar verzoend hebben. Be denkt men echter dat het een regel der Pruisische politiek geweest is oin de onttroon de Duitsche vorstelijke families door huwe lijken te verzoenen, dan ziet men het oogen- biik dat Brunswijk zijn eigen hertog zal krijgen, steeds dichterbij komen. Masanipo, een kleire haven op 30 kilometer ten zuiden van Trjemoelpo. Volgens een bericht uit Japansche bron is een Russisch smaldeel verschenen voor Tsje- moelpo, de haven van Seöel. Meu brengt (te Jokohama uamelijk) de komst van die oorlogschepen in verband met een plan, dat bij de Russische regeering bestaan zou, om den afstand iu erfpacht te eischen van Een pas te Sofia opgericht blad, de Posc1'- ta, beweert, dat tusschen Bulgarije en Rus land een geheim verdrag tot stand is geko men op de volgende grondslagen Bulgarije zal worden verheven tot een on afhankelijk koninkrijk, terwijl Macedonië tusschen Bulgarije en Montenegro verdeeld zal worden. Voorts zullen in geval van oor log Bulgaarsche en Montegrijnsche troepen bij het Russische leger worden ingedeeld het zuidwestelijk deel van de haven van Bocrgas zal voor 50 j iar als vloot-en kolen station alsmede als garnizoensplaats aan Ruslar.d worden afgestaan Bulgarije zal van Rusland 100 millioen fiancs ter leen kriigen Bulgarije is verplicht, alle anti-Russische elementen uit zijn leger en administratie te verwijderen. Als bewijs van de vriendschappelijke ge zindheid van de Bulgaarsche regeeiing jegens Rusland geldt, dat luitenant kolonel Ranko Dimitrief, een der officieren, die geconipro mitteerd is door de onttroning van vorst Alexander, weder bij het leger is aangesteld met den rang van kolonel. Delugoa-Buui De scheidsrechterlijke uitspraak in de Delagoa baai quaestie voroordeelt Portugal tot een schadevergoeding van frs. 15,314,000 Dit zal Engeland niet meevallen. Het had gerekend op minstens 75 millioen. Deze 15 millioen francs zal Portugal nog wel kunnen betalen zonder genoodzaakt te zijn de Delagoa baai te verkoope». De Engelsche bladen zijn er niet over in hun schik, doch in Portugal des te meer, wat wel blijkt uit het volgende De ministerieele bladen wenschen de natie geluk met de uitspraak van het Bem- sche scheidsgerecht. De minister van Buitenlandsche zaken las het telegram uit Bern vandaag in de Kamer vo r. Bij het mededeelen van de uitspraak zeide hij dai de regeering de schadeloosstelling binnenkort zou betalen, zonder tot een binnen- of buiten latulsche leening haar toevlucht te nemen. Dinsdag stierven te Calcutta 21 7 personen aan de pest, terwijl 157 nieuwe gevallen werden geconstateerd. Het totaal aantal levende gevallen bedroeg Dinsdag 301. ta»|*xnrrr-rwaiwwiLii«vu i» „Men zie onderde advertentiën „De Grands Magasins du Printemps van Parijs.' Jaarmarkt te Waalwijk op Don derdag 5 April a. s. - rc - - WAALWIJK, -81 Maart 1900. Raadsvergadering Hedenavond ten 7 ure, zal door den Raad onzer gemeente eene openbare vergadering worden gehouden. Aan de orde I. Ingekomen stukken. II. Af- en overschrijving begrooting 1899. III. Benoeming van een stembureau voor al de verkiezingen van 1900. IV. Aanwijzing Stemlokaal. V. Vaststelling gasprijzen. VI. Reclames hoofdelijken omslag. Volksweerbaarheid. Wij zijn gemachtigd de mededeeling te doen dat zich reeds 20 leden voor Volks weerbaarheid* hebben aangemeld, zoodat tot oprichting eener afdeeling kan worden over gaan. Maandagavord 2 April ten half negen in het Hotel Gerris" zullen de leden samenkomen ten einde een voorloopig bestuur te kiezen. Zij die nog geen lid zijn, doch lust ge voelen bij deze eerste samenkomst tegen woordig te zijn, zullen gaarne worden ge wacht. De jaarlijksche contributie bedraagt mins tens 25 cent. Ncderiundschc Inzendingen voor de Parijsche Tentoonstelling. Belangrijke verzendingen naar de Neder- landsche Afdeeling der Parijsche tentoon- stellling hadden bereids plaats en worden deze nog gestadig voortgezet. Wat de groot industrie betreft zoo werden van de heeren Gebrs. Stork Co. te Hengelo en van de firma A. F. Smulders te Rotterdam, gedu rende de laatste dagen, vele wagonladingen naar Parijs afgezonden. Naar men bericht werd bij geen enkele vorige wereldtentoonstelling zooveel als aan deze expositie door Nederlandsche fabrikanten deelgenomen. Zooals wij vroeger reeds hebben mede gedeeld zal ook de Nederl. Lederindustrie buitengewoon goed vertegenwoordigd worden en de eer der Hollandsche schoenmakerij wordt opgehouden door twee Noordbrabant- sclie schoenfabrikanten en een Noord-IIol- landscheu. Elk dezer exposanten zal zijne specialiteit van zijn vak ten toon spreiden. Wij hopen binnenkort in staat gesteld te worden nadere raededeelingen omtrent deze belangrijke in zendingen te kunnen doen. Het opstellen en monteeren van instal- latiën, groote stukken bevattende, vordert natuurlijk enorm veel tijd en het zal te bezien staan of al het in te zenden materiaal wel tijdig ter exposeeriug gereed kan komen. Het is toch een te betreuren feit dat altoos en telkens opnieuw de behandeling van zoovele inzendingen vertraging onder vindt en zulks ondanks het houden vin wereldtentoonstellingen toch reeds zooveel tijd te voren bekend is, zoodat ter voorbe reiding, plaatsbespreking en opstelling een ruim genoeg tijdbestek bestaat. De namen van groepen en wat tof elke de; er behoort, het aantal inzenders, zoomede van enkelen het aantal medewerkers en deel nemers laten wij hier volgen Groepen I. (onderwijs) 38 inzenders, 2 medewerkers, 43 deelnemersII. (kunst werken) 130 inz.; III. (letteren wetenschap enz.), 12 inz 30 deeln. IV. (werktuig kunde), 8 inz.V. (electrïciteit), 5 inz VI. (waterbouwkunde en vervoermiddelen), 26 inz., 5 medewerkers; VII. (landbouw), 7 inz.; VIII. (tuinbouw), 3 inz.; IX. (boschwezen, jacht, visscherij), 2 inz66 deeln.; X. voedings- en genotmiddelen), 21 inz.XI (mijnwezen en metaalbewerking), 1 inz. XII. (decoiatie en ineubileering), 27 inz., 10 medew XIII (garens, gewe ven stoffen, kleedingstukken), 23 inz XIV. (chemische nijverheid), 17 inz, 8 deeln.; XV. (verschillende takken van nijverheid). 14 inz, 4 medew XVI. (sociale wetenschap gezondheidsleer, armenzorg), 6 inz XVIL. (kolonisatie), 46 inz., 25 medew., 22 deeln., waarvan 20 plantages. Slccbtc verlichting. Men verzoekt ons nogmaals de aandacht der bevoegde autoriteiten te vestigen op den slechten toestand der verlichting achteraan in de Weimijn. 't Is werkelijk treurig ge steld. Verleden Zondag gebeurde het zelfs dat iemand bij een ander in huis liep, wijl men niets kon onderscheiden. Als er mocht besloten worden, daar een lantaarn aan te brengen, zou den bewoners een grooten dienst zijn bewezen en ook voor de publieke vei ligheid is zulks hoog noodig. Leerplichtwet. Zooals wij gisteren reeds per bulletin aan de abonné's in onze en omliggende gemeen ten hebben medeg. deeld, is de leerplichtwet gisteren met 50 tegen 49 stemmen door de Tweede Kamer aangenomen. TEGEN stemden de heeren Van Basten Batenburg, v. d. Borch v. Verwolde, v. d Kun, Thooft, Bruminelkamp, Schaper, v. Asch v. Wijck (Wijk), Merkelbach, v. Heem stra, Krap, De Ram, Dobbelmann, Truyen, De Ras, v. d. Berch, v. Limburg Stiruin, Harte van Tecklenburg, v. Kempen, v. Kar- nebeek, De Bieberstein, Michiels, Seret, Ver meulen, Troelstra, v. d. Zwaag, De Visser, v. Dedem, Loeff, Janssen, Lucasse, v. By- landt (A.), v. Asch v. Wijck (Ede), Van Kol, Pijnappel, Kuyper, Bastert, De Waal Malefijt, Mutsaers, Travaglino, Mackay, v. d. Velde, Lohman, v. Vlijmen, v. d. Meuvel, Everts, Dormer, Staelman, v. Alphen en No|ens. VOOR de heeren Lieftinok, v. Gijn, Groen v. Waarder, Sineenge, Hennequin, De Beautort, Kerdijk, Bouman, Fokker, Pijn- aeker Hordijk, Hartogh, Van Raalte, Sche pel, Kolkman, Lely, Borgesius, De Klerk, lleldt, Veegens, Tydeinan, Rink, Tak van Poortvliet, Conrad, Goekoop, Van Kerkwijk, Zijlma, Tydens, Schaafsma, Houwing, Drue- ker, Schaepraan, Kool, Ferf, De Boer, Wil- linge, Pyttersen, Mees, Knijff, v. Deinse, v. Bylandt (Gouda), Geerlsema, Rethaan Ma- cré, van Gilse, Roessingh, Verhey, Ketelaar, Nolting, Meesters, Hesselink en de voor zit: er. (Afwezig de heer Schimmelpennink). Tweede Kamer. De afdeelingen der Tweede Kamer heb ben benoemd tot rapporteurs over het voor stel tot wijziging van het Reglement voor de Stenografiede heeren Veegens, Smeen- ge, Pijnappel, Geertseraa en Mackay, en voor de wetsontwerpen tot verhooging en aanvulling van de justitie-begrooting voor 1900, tot wijziging der wet tot aanwijzing der gestichten waar hetzij gevangenisstraf, hetzij hechtenis wordt ondergaan, en tot naturalisatie van K. I. Baar en anderen en van J. Breit en anderen de heeren Tra vaglino, Willir.ge, Loeff, van Raalte en de Beaufortverder voor de wetsontwerpen nopens rentelooze voorschotten voor stoom tramwegen Wijnjeterp Assen, Steenwijk Oosterwolde, Meppel Sinilde en Gouda Schoonhoven tot onteigening voor over brugging van de Oude Maas, nabij Spijke— nisse, en aanvulling der wet omtrent ver goeding wegens mindere opbrengst van geineente-opcenten op de personeele belasting: de heeren Meesters, Smeenge, Schaafsma, Houwing en Bastert. Zuid Afrikaansche Republieken. De penningmeester van het Comité van advies omtrent emigratie naar de Zuid- Afrikaansche Republieken (Jhr. Mr. F. Bee- laerts xan Blokland, 62 Koninginnegracht, Den Haag) ontving sedert 5 dezer de na volgende gaven Fl. 165.— van Mr. S. R. S. 600.- N. N. 112.— J. D. 700.— J. A. W. y 2.50 Mej. A. II. v. W. 330.door tusschenkomst van de zelfde. 1.van W. A. B. V. B. 425.— Mr. P. R. E. D. B. 1.50 s, een Duitscher #für den wackern Buren". 9 50.— H Jhr. Mr. N. C. D. G. 15.n Mr. P. A. F. 50.— F. P. T. M. 15.— H. W. M. y 300.— P. J. A. D. B. Het groote aanial aanvragni om advies, welke bij den Secretaris (Dr. B. A. P. van Dam, 131 Bezui lonhout, den Haag) in kwamen, moge ten bewijs stn kken van deu nuttigen werkkring van het Comité. Wil het echter in alle deele aan zijne roeping voldoen mn zoowel Afrikaanders a's Neder- nders èn dadelijk èn op den duur te helpen, op elke wijze die een b'vriend volk tegenover een voir haar vrijheid worstelende natie niet vrbodeu is, dan is een voort rend en geregeld toevloeien van bijdragen een onafwijsbaar vereisehtc. Armenzorg Om eene bijdrage te leveren tot de ken nis van de toestanden onder de bedelaars ons land heeft onlangs de heer B. Can ter, redacteur van „De Telegraaf' zich als bedelaar vermomd en veertien dagen achter een geheel als zij geleefd. Hij heeft gelo geerd iu verschillende bedelaars-logementen, heelt hun leven geleid en ten slotte had hij het buitenkansje door de politie te worden opgepakt, zoodat hij ook bij ervaring weet; hoe zij uiet oi.ze bedelaars handelt. Wat hij heeft beleefd zou ack'ereenvol— gens worden geschetst in liet feuilleton van „De Telegraaf." 't Bleek echter, dat som mige ouders de schetsen voor hunne kinde ren te realistisch vonden en daarom werd besloten de verdere publicatie te staken en het verhaal als afzonderlijk boekwerk uit te geven. A aar ons thans wordt medegedeeld zal dit werk binnen enkele weken verschijnen en tegen geringen prijs voor de lezers van De Telegraaf* als premie verkrijgbaar wor den gesteld. Naar wij tevens vernemen heeft de heer Canter zich niet alleen ver genoegd met het enkele reporterswerk, maar doet hij tevens eenige middelen aan de hand, die iu het droeve bestaan van onze bedelaars verbetering zullen kunnen brengen. Cavalerie oefeningen. Behalve schietoefeningen voor de infanterie in de legerplaats bij Harscainp, benevens bataljons- eu regiments-oefeningen door de verschillende regimenten, zullen dit jaar plaats hebben Cavalerie-oefeningen, gedu rende 13 dagen, door het 3e reg huzaren, in de omstreken van Oisterwijk, Moergestel, Haaren, Udenhout en Berkel. Onderzoek Op last der Rechtbank te 's Hertogenbosch wordt een onderzoek ingesteld naar der geestestoestand van D. P. v. Luit Wijk- bij-Heusden, thans gedetineerd en beschuldigd van zijn vader te hebben doodgestoken. Met dat onderzoek zijn belast de doc toren Vau der Hagen en Cramer te 's Her togen bosch. Ongeluk. Weder valt een ernstig ongeluk met d» Gooischen stoomtram te vermelden. Deland bouwer J. van de Meent en zijn zoontjt bevonden zich gisterenochtend met paan en wagen op weg naar Blaricnm om hoo te halen toen tusschen St. Janskerkhof ei Laren de eerste trom uit Hilversum ach terop kwam rijden. Het paard werd schich tig en begon te steigeren, tengevolge waar van de wagen tegen den hoogen kant vat den weg stootte en omsloeg, daarbij met de tram in botsing komende De elfjarig» jongen bleef op de plaats dood en de mar be/.eerde zich den arm, terwijl het paard op hol sloeg. Bloedvergiftiging. Te Wouw (Noord-Brabant) liet een jon geling zich scheren waarbij hem een puist je aan de lip werd stuk gesneden aanvan kelijk werd daar niet opgelet, doch twe< dagen later begon het hoofd op te zettet en allerlei kleuren kwamen op het gezicht toen werd de hulp van een dokter ingeroe pen doch het bleek reeds te laat, want der' volgenden dag was het jongmensch aai bloedvergiftiging overleden. Uaardwijk, 30 Maart. Het scheelde weinig of er gebeurde hier gisteravond een groo j ongeluk. Een jongetje speelde bij de rails vai den tram en viel, toen deze voorbijreed, me zijn hoofd in de richting rail den tram; d< gevallene kreejp nu een stevigen por leget den hals, waar hij een geringe wond bekwam die wel spoedig genezen zal zijn. 't Liej dus gelukkig af. Laten we hopen, dat dez< les aanleiding geeft om toch voorzichtig te zijn Capelie, 29 Maart. Op de heden alhie gehouden beestenmarkt was omtrent 50 stuk vee aangebracht. De handel was zeer slap 't Is wel jammer, dat deze markt niet mee zoo bloeit als vroeger jaren. Kaatsheuvel. Door den heer J. H. Vai Boxtel alhier is in zijne machiuale schoener fabriek een petroleum-motor geplaatst van paardekrachten Dit is hier de eerste inrich ting van dien aard, hetgeen wel getuigt va den ondernemingsgeest van genoemden heei Wij wenscheu hem dau ook veel succès toe Drunen, 30 Maart. Gisteravond arriveerd alhier uit 's Bosch van de Firma Hltizen t Fils, eene prachtige piano, die zeer goe voldeed, en bestemd is voor de Liedertafe „Euterpe". Dit gezelschap dat pas een goed jaar be staan heeft, pakt de zaken goed aan, dan het nieuw benoemde bestuur, dat kosten noc moeite ontziet om „Euterpe* te doen groeie en bloeieD, hetgeen voorzeker een ieder wensch is. lleusden. Bij het op 17 dezer gehoude examen voor toelating tot de Rijksnormaal lessen alhier hadden zich aangemeld 7 cai didaten voor de voorbereidende klasse, di allen zijn geslaagd, doch waarbij 2 voo waardelijk. Voor de le klasse hadden zich aangerael

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 5