Notaris RANT MEUBELS en HUISRAAD, Notaris BINK Middelkoop L. J. GOVERS. Depóthouder. Schoenmakers Katholieke Illustratie RIJWIELEN, UURWERKEN ■i Advertentiën. Voorloopig Bericht. V. M. J. Hilbrant, Adr, Bergmans Jz. I;i BUITENLAND. België. Engeland. Denemarken. Amerika. Reclame. publiek verkoopen Schoenmakersartikelen, VERKOOPEN: verkoopen: publiek verkoopen DEPÓT HOUDER, gevraagd. HILBRANT, 's-Bosch. Rij wielen, Naai machines, Uurwerken en Aanver wante artikelen j.M I ill i 1 /i'l j. sin&- Het bloed moet hernieuwd worden. 15 April 1900. te Waalwijk zal op Woensdag 11 April 1900, als tafels, stoelen, kasten, bed den, dekens, kachels, spiegels, gordijnen, kleeden, lampen, glas- en aardewerk, keukengerief, lin nengoed enz. Voorts: als leesten, ringen, haakmachine, garen, was, lijm, enz. te Waalwijk, zal Woensdag 11 April 1900, ter her- berge van GIJSB. LATHOUWERS te Kaatsheuvel bij inzet en Woensdag 25 April 1900 ter herberge van JOHANNES VAN DEN HOVEN aldaar bij toeslag, telkens des avonds 7 uur, namens de erven GODEFRIDUS DOLPHIN, ONDER KAATSHEUVEL. Huis, Schuur, Erf en Tuin, Sectie B, no. 3761, groot 10,20 Aren. Drie perceelen Bouwterrein en een perceel Bouw- en Weiland, Sectie B, no. 1802, voor 't geheel groot 79,40 Aren. Dennenbosch, Sectie I, no. 413, groot 18,60 Aren. Bouwland, Sectie B, no. 1893, groot 44 Aren. Alles bij biljetten nader omschreven. NOTARIS te Capelle, bericht dat de huizen en bouwterreinen Van de Kinderen Simon de Jong. Van den heer Abr. de Jong. Koop 1 aan f 500.Koop 2 f 120. Toeslag ter herberge van W. BROK KEN te Besoijen, op Maandag 9 April 1900, Op later aan te duiden datum zal de ondergeteekende publiek en a contant Al de GOEDEREN, waaronder Paarden, Vee, Landbouw voort brengselen en gereedschappen meubelen enz. enz. behoorende tot den faillieten-boedel van OTTO en WILLEM VAN DALEN, in den Dusschenschen polder onder Dussen. W. C. FRIEDEI, Deurwaarder. Heusden, 4 April 1900. Ondernemer van publieke verkoopin- gen te V Bosch zal op Dinsdag 17 April 1900, Eene groote partij vaarboomen en hakenstelen, rie men, ijzeren haken en klauwen, nieuwe en oude blokken, koperen en blikken lantaarns, ijzeren en zinken pulsen, verschillend bor stelwerk, oliejassen en zuidwesters, Ankers, lichte en zware kettingen, ijzeren schoorklauwen, een groote hoeveelheid bezems en kurkenzak- ken en wat verder onder scheeps— benoodigheden wordt begrepen. Dagelijks te bezichtigen. tegen contant geldloon, bij 's-BOSCH. Hoofdzakelijk klinkwerk. Alleen diegenen, welke een net en solied schoentje maken, kunnen direct volop werk krijgen. ZEGT HET VOORT. De rij der verhalen wordt geopend met Arm Trieneke. Een Noordbrabantsche dorpsgeschiedenis van Ravo. Verder zullen in dezen jaargang worden opgenomen De Koning van het goud, door J. Vesters Jr., terwijl de gevierde schrijfster Mathilde een novelle heeft toegezegd. Als gratis Premie ontvangen de in teekenaren een prachtige plaat, voorstellende den H. Dominicus, Vraag Prospectua en Proefnummer. De ondergeteekende maakt het geachte publiek van Waalwijk en Omstreken bekend, dat hij zijne zaak in banden onderdeelen benoodigdhe- den, alle soorten enz. enz. Horlogemaker te Waalwijk. I I I 1 i h I i J: I I l 1 ii I I I i i l i i i i 'I i I I' i! i i i 1 l i ,11 il ren zeer talrijk waren en een sterke stelling innamen, keerden ze naar den Boesmanskop terug, waar zij gedurende den nacht bivak keerden. Vele manschappen van het 10de huzaren verklaarden later te Bloemfontein dat de stelling met minder verliezen te bestormen geweest zou zijn dan de Engelschen bij den terugtocht leden. De Boeren schenen in het geheele district z:er sterk te zijn en seinden naar alle kan ten. En nu het nog steeds bezette Mafeking. Salisbury heeft Lord Roberts doen weten, dat Koningin Victoria de ontzetting van de benarde veste voor alles wilde. Het begint er al goed op te lijken. De be legerden deden een uitval en werden terug geslagen evenals kolonel Plumer, die tot ontzet opdaagde. Een Boerentelegram luidt Woensdag is er scherp gevochten. De Engelschen deden een uitval uit Mafeking, en te gelijkertijd deed ruiterij van Plumer een aanval op ons i n de buurt van Ramath- labama. Beide aanvallen werden afgeslagen. Wij hebben twintig man van Plumer dood in het veld gevonden en zes man gevangen gemaakt. De verliezen der federalen zijn gering. Mafeking blijft eng ingesloten. In het gevecht met Plumer's troepen bij Ramathlabama op Zaterdag hebben de Boe ren gevangen genomen drie kapiteins, allen zwaar gewond, twee sedert gestorven twee stafofficieren, negen soldaten, van wie zes gewond. Generaal de Wet heeft de kanonnen en de gevangenen, aan de Kooruspruit vermec- sterd, naar Winburg gezonden. De burgers, wie het aan leeftocht begon te ontbreken, hebben nu overvloedig te eten uit het buit gemaakte konvooi. De Boeren verloren drie dooden en tien gewonden, onder wie een hunner dapperste veldkornetten. De attaché Nix kreeg een kogel in de borst. De krijgs gevangenen tellen 389 man. Wat nog be langrijker is dan de overwinning is het buitmaken van alle Eugelsche geheime s'uk- ken, w. o. zorgvuldig geteekende kaarten en tabellen uit de jaren 1897, 1898 en 1899, met uitgewerkte plaunen voor een inval in de republieken, o. a. een plan om van Ma feking uit naar Johannesburg te trekken langs den weg, dien Jameson genomen heelt, maar met wijzigingen om zijn fouten te vermijden. Op het slagveld wordt ook een brievendoos gevondeu met stukken, geteekend door Vrijstaatsche burgeis, die den eed af gelegd en zich onderworpen hebben. De onderteekenaars zijn ontboden, opdat de generaal hun kan aanzeggen, dat deze eed, onder dwang afgenomen, van nul en geener waarde is. De Times bevat een nieuwe lijst van de verliezen aan officieren, door de Engelschen den Sisten Maart geleden. Zij geeft een totaal van 37 officieren gedood, gewond of vermist. Wydham zegt in het Lagerhuis, dat er op het oogenblik 2700 Boeren op de schepen gevangen zitten 2000 van hen worden da delijk naar St. Helena gezonden. De ove rigen worden aan wal gehouden, tenzij er op St. Helena nog berging voor hen is. De Times van hedenavond heeft en, vanwege het ministerie van oorlog openbaar gemaakte, aanvullende lijst van verliezen, die anderhalve kolom beslaat en voer het groot sle gedeelte betrekking heeft op de gevech ten bij Ladysmith tusschen 30 October eu 22 November en den uitval van 28 Decern ber uit Mafeking. Ook worden nog een aantal manschappen opgegeven als overleden tengevolge van ziekte. Aanslag op den prins van Wales. De prins en de prinses van Wales, die gisteren met een vrij talrijk gevolg uit Londen te Calais waren aangekomen, reisden docr Belgie op weg naar Kopenhagen, waar zij de Paaschdagen wenschten door te brengen. Een speciale trein bracht hen van Calais naar Brussel (Gare du Nord). De aankomst te Brussel had plaats te 4 uur 52 miu. Tot 5 uur 15 hield men hier stil, oindat het vorstelijk rijtuig moest worden gehaakt in den Duitschen sneltrein. Terwijl dat geschied de, wandelde de pi ins van Wales, vergezeld door twee heeren, op het perron heen en weer, door niemand dan den statiouschef, die van zijn komst was verwiitigd, herkend. Te 5 uur 3 stapte de prins weer in den trein en op den tijd van het vertrek, 5 15, klonk het gebruikelijke siguaal. Maar de wielen waren nog geen tweemaal omgedraaid, of een jongen, bijna een kind nog, sprong op de treeplank van het vorste lijk rijtuig, waarvan het raampje was neder gelaten. Met den linkerarm hield hij zich aan het portier vast, terwijl hij met den rechter een revolver op den prins richtte en vuur gaf. Dat alles had nauwelijks een seconde geduurd. De stationschef, Crocius, die in de nabijheid stond, was in een sprong bij den dader, knelde hem iu zijn armen en trok hem uit alle macht achteruit. Daaraan kon den jongen geen weerstand bieden hij liet los, doch loste tegelijkertijd een tweede schot, dat in de zoldering van de coupé terecht kwam. De stationschef viel met den dader ach terover op het perron en onmiddelijk snelden tal van menschen te hulp, die den jongen naar den politiepost brachten. Crocius liet den trein stoppen en begaf zich naar de coupé, waar de prins van Wales bedaard met zijn gemalin en zijn reisgenoo- ten over het incident zaten te spreken. Toen Crocius hem vroeg, of hij niet gewond was, antwoordde de prins Ik ben ongedeerd. Maar was het wa pen wel geladen Toen, terwijl hij het gat in de zoldering zag, vervolgde hij Heeft men den schuldige gearresteerd Men moet hem aan de politie overleveren, doch niet te zwaar straffen. Dan reed de trein onder het gejuich der aanwezigen heen. De revolver, waarmede de aanslag gepleegd was, werd op het perron gevonden en naar den politiepost gebracht. Het is een slecht wapen, 7mM. kaliber, dat voor een prikje bij een uitdrager gekocht is en de dader had geen ander wapen bij zich. De dader werd door den stationschef het eerst in verhoor genomen. Hij verklaarde, dat hij zijn daad niet betreurde. Waarom ik geschoten heb ging hij voort. Omdat de prins van Wales duizendc menschen doet omkomen in Transvaal. Ik heb zijn slachtoffers gewroken. Dat is alles. En, wat ik jammer vind, is, dat ik dien man niet gedood heb, die, in plaa's van Chamberlain in zijn onmenschelijke politiek den Toet dwars te zetten, diens medeplichtige is gewordeu Daarna is de dader door de justitie ge hoord. Hij heet Jean Baptiste Sipido, is 15 jaar oud en is loodgieter en zinkwerker van beroep. Zijn ouders, brave burgermeu schen, wonen te St. Gilles, waar de vader een loodgieterij heeft. Sipido is naar de gevangenis overgebracht. De koning van Belgie heeft den prins van Wales een telegram gezonden, waarin hij deze daad levendig zegt te betreuren. Lord Salisbury, de Britsche premier, zond den prins zijn gelukwenschen. Te Brussel gaat het gerucht, dat in het bezit van den dader een aautal anarchristi sche geschriften zijn gevonden. In verband met het bovenstaande kan nog gewezen worden, zegt het „Hbl.", op een vredesmeeling, welke Dinsdagavond in den Vlaamschen schouwburg te Brussel werd gehouden. De vergadering was belegd door een groep Brusselsche socialisten, „La jeune garde". De heer Volkaert opende de zeer druk bezochte bijeenkomst met een kort overzicht van de mislukte pogingen tot arbitrage Daarop liet hij de volgende woorden vol gende woorden volgen //Het is dus aan de volkeren om te protesteeren. De prins van Wales zal morgen door Belgie reizen het is noodig, dat hij wete, dat het Belgisch volk voorstander is van den vrede." Niet geheel onwaarschijnlijk is het, dat deze taal den een of anderen licht ontvlam baren persoon tot zijn betreurenswaardige daad heeft gedreven. Lord George Hamilton, minister van Indié in het Engelsche kabinet, gisteren te Acton het woord voerende, liet zich, naar Reuter seint, aldus over het geval uit „Indien wij te zoeken hebben naar de oorzaak van dien gemeenen aanslag op het leven van den troonopvolger, dan zuilen wij ons herinneren, dat Brussel het hoofdkwartier is geweest van die leugenfabriek, waarvan Leyds de direc teur is." Dat men in Engeland dien aanslag zou exploiteeren om de Boeren en hun vrienden in een hatelijk, en den prins vau Wales en zijn volk in een fraai licht te zetten, kon men verwachten; dat mag de prins en zijn volk er wel van hebben. Maar dat eeu van Hr. Ms. ministers voor >den gemeenen aan slag op het leven van den troonopvolger" kort en goed dr. Leyds verantwoordelijk stelt, is verbijsterend. Wij voor ons zijn van oordeel, dat als Sipido voor zijn daad aan sprakelijk mag worden gehouden (aangenomen dus dat hij niet in krankzinnigheid handelde) zijn misdrijf zedelijk minder erg is dxn de laster van Lord George Hamilton. Onder het dreunen van het kouinklijk sa luut van 21 kanonschoten en het zingen van het volkslied door de bemanning van het Kanaaleskader is koningin Victoria Maandag even over tweeën te Kingstown, de haven van Dublin, aangekomen. Overigens ging de aankomst van het ko ninklijke jacht geheel ouopgemerkt voorbij, want volgens het officieele program verwachtte men de koningin pas te zes uur te King stown. Het plan was, 's middags om twee uur uit Holyhead te vertrekken. Maar het regende en de barometer daalde, dus werd besloten, reeds om tien uur de reede van Holyhead te verlaten. De overtocht was goed behalve in het laatste gedeelte toen de wind tot een krachtige bries uit het zuiden aanwakkerde, zoodat de zee tamelijk hoog Te Holyhead had zich een ontzaglijke menigte verzameld, in weerwil van het gure weer. De Koningin liet den trein uiterst langzaam rijden, ora allen in de gelegenheid te stellen haar te zien in geen veertig jaar was zij te Holyhead geweest. Wegens de vervroegde aankomst waren ook de onderkoning en de opp-rbevelhebbet niet te Kingstown, toen de Koningin daar aankwam. Maar zoodra het feit bekend werd, stroomden de nieuwsgierigen, met alle mogelijke voertuigen, uit Dublin naar de ha venstad. Even over vieren verschenen de hertog van Counaught en de onderkoning, zij bleven aan boord van het koninklijk jacht dineeren. 's Avonds was er groote verlich ting van het eskader en er waren ook veel vreugdevuren op de hoogten in den omtrek te zien. De correspondent der Indépendance beige te Dublin seinde hedenmiddag dat de politie nationalistische aanplakbiljetten had afge scheurd. De nationalisten willen van avond een fakkeloptocht houden, maar de politie heeft dezen verboden, De nationalistische afgevaardigden hebben besloten, aan geen officieele plechtigheid deel te nemen eu thuis te blijven els protest tegen het staatkuudige karakter van het bezoek der Koningin. De handelswijken zijn druk versierd, maar in het overige van de stad ziet men behalve op de openbare gebouwen geen enkele vlag eu het is er doodsch. Het is koud en het waait hard. Om half een hield de Koningin haar feestelijken intocht binnen Dublin. Van de 60 gemeenteraadsleden waren er 26 bij de officieele ontvangst tegenwoordig. De Ko ningin bracht, in haar antwoord op het adres vau welkom, hulde aan de Ieren, in Zuid- Afrika gevallen. In de straten die de stoet doortrok, zegt de correspondent, heerschte volkomen onverschilligheidalleen voor de universiteit zongen de studenten het God save the Queen, dat door het volk beant woord werd met een God save Ireland. De bizondere correspondent van de Indé- peudance meldt van heden uit Dublin Geen enkel opmerkelijk voorval heeft den avond van Woensdag te Dublin gestoord. De straten waren tot 's avonds laat vol men schen. Hier en daar hoorde men anti-En gelsche uitroepen, maar er werd niet gevoch ten. Vanmorgen heeft de stad haar gewoon aanzien hernomen. In politieke kringen is men van meening dat het doel van deze reis verzoening tusschen Engeland en Ierland volkomen mislukt is. Te Belfort is het gisterenavond onrustig geweest. De menigte ging onder aanvoe ring van nationalisten de stad door en wierp hier eu daar ruiten in. De politie verstrooi de de manifestanten. KOPENHAGEN 5 April. De prins en de prinses van Wales zijn vanavond hier aangekomen. Zij werden aan het station door de koninklijke familie ontvangen eu door een talrijk publiek op den weg naar het paleis levendig begroet. Admiraal Dewey heeft zich in allen ernst candidaat gesteld voor het presidentschap der Unie, tnaar de voornaamste bladen in de Vercenigde Stalen schijnen zijn Candida tuur niet ernstig op te vatten zij denken veeleer, dat B-yan's kans erdoor verbeterd wordt Diens populariteit neemt toe naar male die van Mac Kinley afneemt. Juist nu in de lente is liet vooreen ieder nuttig het bloed op krachtige wijze te helpen. De winter die wij achter ons hebben is waarlijk alles behalve gunstig geweest voor velen onzer. Zeer weinigen kunnen zeggen dal hunne gezondheid niet geschokt is ge weest, met het vochtige weder dat wij ge durende den geheeleu winter gehad hebben, en eene zekere gewaarwording van loomheid of afgematheid ondervindt men thans, nu het bloed met de lente begint te werken. Men moet het bloed te geuioet komen en zulks is heden ten dage zeer gemakkelijk, daar de wetenschap zulke groote vorderingen heeft gemaakt, en talrijke geneesmiddelen heeft gevonden tot deze hernieuwing van het bloed. Maar het is niet altijd gemakkelijk onder die vele middelen het ware en krachtdadige te vinden, evenwel hoevele malen hebben onze lezers op deze zelfde plaats niet de talrijke en wondervolle genezingen gelezen van personen die bij het ware middel n. 1. de Pink Pillen van Dr. Williams hun heil gezocht en gevonden hebben. Zoo schrijft ons de heer J. P. Simonis te Hengelo. Mijne vrouw klaagde steeds over moeheid, het geringste huiselijke werk was haar te veelmaar welk een verrassing, want thans na het gebruik dier pillen be hoort de moeheid tot het verleden. Zij is niet alleen geheel normaal en flink in alles, maar ook hare kleur die voor heen geel en ziekelijk was neemt een gezonde tint aan. Ik kan niet anders als U daarvoor dank baar zijn en U kuut hiervan naar goed vinden gebruik maken, waar zulks te pas mocht komen zal ik Uw heilzaam middel ten zeerste aanbevelen. Men kan zich de Pink Pillen in alle apothoken in Nederland verschaffen en ook in het hoofddepot Snabilé, 27 Steiger, Rot terdam. Prijs f. 1.75 de doos; f9. per 6 doozen, franco toezending tegen postwissel. Men geve acht dat de echte Pink Pillen van Dr. Williams zich in een houten ko kertje bevinden met rooskleurig papier om wikkeld, waarop met blauwe letters gedrukt staat. Pilules Pink pour Personnes Pales du Dr. Williams. Verder moet zich op ieder uitwendig omhulsel bevinden een wit strookje papier over de lengte der étui ge plakt waarop staat Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Eenig depothouder voor NederlandSnabilé Steiger 27, Rotterdam. Voor de gebruikswijze raadplege men de ingeslotene Hollandsche Circulaire. Zoo U den prijs der echte Piuk Pillen van dr. Williams niet wilt betalen, houdt dan Uw geld in Uw zak. De namaaksels hebben nog nimmer genezen. Meer dan 26000 genezingen tot op 1 Januari 1899 met echte Pink Pillen. Diegenen die gebruik maken van de Pink Pillen zullen er de beste resultaten van be komen. Zij zijn krachtdadig voor bloedar moede, verlamming, ruggemergstering, rhu- raatiek, heupjicht, zenuwpijn. St. Vitusdans zenuwziekte, kliergezwellen, euzzij zijn een hernieuwer van het bloed en een spiér- versterkend middel. Zij geven schoone kleuren aau de bleeke gelaatskleuren, handelen in al de tijdperken der verzwakking bij de vrouw en veroorzaken bij den man eene werkdadige werking tegen al de ziekten veroorzaakt door lichamelijke en geestelijke overspanning en door buitensporigheden. Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij de le H. Com munie van ons dochtertje. A. VAN ROESSEL. en Echtgenoote. Waalwijk, 5 April 1900. De Familie DO EREN BOOM betuigt haren oprechten dank voor de vele bewijzen van h.irtelijke deelneming bij het overlijden van haren onvergetelijken Vader- Behuwd, Groot- en Overgrootvader ondervonden. Sprang, 7 April 1900, Allen die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan- of zaken onder hun berusting hebben, behoorende tot de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aanvaarde nalatenschap van JOHANNES BURMANJE overleden te Baardwijk 22 December 1899, worden verzocht daarvan opgaaf, betaling of afgifte te doen ten kan tore van Notaris RANT te Waalwijk, vóór des voormiddags 1uur, te Baardwijk, ten sterfhuize van JOHANNES BURMANJE, om contant geld Daags voér den verkoop te' zien. in de Besoijensche Steeg, thans in bod staan als Koop 1 aan f 1100.Koop 2 f 300. en Koop 3 f 200. s'-avonds 7 uur. des namiddags ten 2 uur ten verzoeke en ten Huize van den Heer J. A. SMITS aan de Zuidwillemsvaart te 's Bosch, wegens opheffing zijner zaak in scheepsbanoodighe- den, tegen contant geld Een net R. K. persoon, welk in het Huwelijk wenscht te treden, ond 33 jaar, wenscht gaarne geplaatst te worden als onverschillig in welke stad, flinken borg kunnende stellen, van nette bemiddelde fa milie uit N.-Brabant afkomstig; prima Re ferentiën. Brieven franco letters P. S. Bureau van dit blad. Heden is verschenen No. 1 van den 34sten Jaargang der den H. Rozenkrans ontvangende uit d« handen van de H. Maagd. Als Rebusprijzen zijn uitgeloofdEen gouden Heeren-Horloge, een gouden Dames- Horloge, en 12 Zilveren Heeren Horloges, een Naaimachine enz. De inteekenprijs bedraagt f 3.60, franco per post f 4.00 per jaargang. Alle Boekhandelaren en Postkantoren ne men bestellingen aan. wederom geopend heeft en thans gevestigd is in het huis A no. 118 vroeger bewoond door den Heer KONST naast de Apotheek het Hert/ en beveelt zich beleefd voor alle mogelijke reparatien aan bovengenoemde artikelen, tevens tot het leveren yan alle soorten Prijzen beneden elke concurrentie met de gelijke garantie. Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 2