Notaris RANT VERTROUWBARE PERSONEN Advertantiëii Bestuur der Domeinen, dei Registiatie en Domeinen Telegrammen. Gemengde Berichten. Handelsberichten. publiek verkoopen: DE ONTVANGER verpachten De Koninginnen te Amsterdam. De Uiterwaarden van den Nieuwen Maasmond boven het Heusdensche Kanaal. die hun inkomen wenschen te vermeerderen met het agentschap voor Waalwijk, Sprang en Om streken van eene Levensverzeke-1 ring Mij (vaste toelage), adressee- ren zich onder letters M 90, aan het Bureau van dit blad. Borgstelling vereischt. Doodtrappen, die op de straat uitloopen voor nette, luchtige privaten is gezorgd, waarlijk de geheele inrichting beantwoordt aan alle eischeu. Met gebouw van buiten geheel te beschrijver!, zou een moeilijke taak zijn laten we alleen zeggen, dat het monumentale gebouw, een uitstekende in druk maakt, zoowel wat inrichting en bouw, als sierlijkheid betreft. De gevel voldoet zeer goed om kort te gaan. Waalwijk is een,publiek gebouw rijker geworden, dat en door zijn inrichting geheel naar de eischen des tijds en der hygiene en door zijn bouwtrant een der eerste plaatsen inneemt, en den ontwerper, evenals deu vervaardiger alle eer aandoet. Voor in 't gebouw bevindt zich een ge- vels'.em, waarin het volgende is gebeiteld: Verbouwd onder het bestuur van K. A. M. de vau der Schueren, Burgemeester. Dit als een blijvende heiinnering, dat onze geachte Burgemeester den grooten stoot aan de verbouwing heeft gegeven, dat het tot stand komen der verbouwing voorname lijk aan zijn onvermoeid streven is te danken. Onderwijzers vergadering. Gisteren hielden de Onderwijzers uit het Arrondissement Waalwijk hun eerste verga dering van dit jaar op Musis Sacrum. Een 45 tal Onderwijzers waren opgekomen. Behandeld werden Het Stelonderwijs op de lagere school, door den heer A. C. v. d. Heijden. Alsmede de Concentratie der leervakken door den heer A. Pulles alhier. Beide onderwerpen werden uitmuntend door genoemde heeren behandeld en gaven aanleiding tot vruchtbare discussie. Besloten werd dit jaar de feestvergadering te houden in 's-Gravenhage. De datum werd voorloopig bepaald op 25 Juni a. s. Kamer vau Arbeid. De alhier bestaande Schoen makers vereeui- ging heeft voor het Schoenmakers- en Looi- ersbedrijf voor Waalwijk en omstreken een Kamer van Arbeid aangevraagd. Ongeval. Zondagavond keerden eenige personen uit onze gemeente van Heusden huiswaarts. Onderweg op een smal dijkje tuimelde een hunner door de duisternis misleid, hals over kop in het Oude Maasje. Met groote moeite werd hij er nog uitgehaald, zoodat hij met den schrik en een doorifiit pak zijn weg kon vervolgen. De Jaiiausthe Prins Prins Kotohito Kanin, van Japan, ver gezeld van zijn gevolg, is Zaterdag te Gravenhage aangekomen. Daar 'lij in cognito reis*, was er geen officieele ontvangst aan het station en was aan den trein alleen ter begroeting vau den 35-jarigen bloed verwant uit het Keizerlijke Huis de Minister Resident van het Keizerrijk, de heer Chinda, die den ordonnance officier van H M. de Koningin luit. Six in groote tenue aanwezig, welke aan den Prins gedurende zijn verblijf alhier is toegevoegd, aan dezen voorstelde De Prins sprak hiervoor woorden van dank tot dezen officier en begaf zich naar het Hotel den Ouden Doelen, waar de J i- pansche vlug uithangt. Aan het Zaterdag ten Hove ter eere van den Prins gegeven gastmaal waren met dezen genoodigd de leden, behoorende tot zijn onmiddellijk gevolgde minister van bui- tenlandsche zaken, de minister-resident van Japan aan ons Hof en zijne echtgenoote de secretaris bij de Japansche legatie alsmede de dames en de heeren van den dienst van H. M. De prins heeft het voornemen tot den 25en of 26sten alhier te verblijven en zal dan zijn Europeesche reis voortzetten met een bezoek aan België en daarna aan Enge land. Prins Kotohito Kanin is Zaterdagavond ten half acht met een tweespannige gala koets van het hof met groot livrei van het hotel den Ouden Doelen afgehaald, en be geleid door den ordonuance-officier jhr. Six naar het paleis gereden voor de audiëntie en het diner bij Hare Majesteit. De prins werd voorafgegaan door den Japanschen gezant en gevolgd door de leden van zijne hofhouding, mede in rijtuigen. Z. K. H. en de militaire officieren van zijn gevolg waren in groot tenue naar den trant Europeescb leger uniformen de andere heeren waren in hun met goud-borduursel belegde staticrokkeu. Blij schijnt de zon door het effen blauwe hemeldak de Koningin van alle kanten te gen. De Dam is op het middaguur ge dompeld in een bad van licht. De vlaggen, die huis aan huis zijn uitgestoken, krollen stoeiziek hare breede banen op de golven van den frisschen wind, het jonge groen van de eerwaarde iepen langs de grachten breekt reikhalzend door de bruine hulzels En van de torens strooit het klokkenspel zijn klanken als zilveren loovers naar om laag, heel de stad van blij gerucht ver vullende. Te 12.18 reed de Koninklijke trein bet station binnen. De Koningin was gekleed in crème robe en mantel en droeg een hoedje met witte veerhare moeder was als gewoonlijk in 't zwart. Op het stationsplein werd als gevolg der oprichting van het corps bereden politie, de Koninklijke stoet nu anders samengesteld dan vroeger. Het huzaren-escorte is ver vangen door een escorte bereden politie. Aan het hoofd van den stoet plaatste zich de hoofdinspecteur v. Oort met een agent te paard. Daarna volgden de inspecteur Yreede in een rijtuig. Het Koninklijk rij tuig werd voorafgegaan door een inspecteur en een agent te paar 1 en omnic'delijk gevolgd door twee bereden agenten en de stoet werd thans ook gesloten, niet door huzaren, maar door bereden politie. De Dam, waarop tegen den aangekondigden tijd van aankomst de menigte uit alle rich- tingt ii was san ingestroomd, bood het gewone schouwspel aan van den intochtsdag een massa menschen, geen gedrang en geen en kelen wanklank. Alle ramen tot zelfs d- daken achter de kroonlijsten bezet met kij kers. Ten 12.18 werd ten teeken dat de Ko ninklijke trein was aangekomen, de rijks standaard van den paleiskoepel geheschen, en niet lang daarna kondigde liet zich voort plantend gejubel der menigte langs het Damrak de nadering aan van den stoet. Toen op den Dam zelf een krachtig wel komstgroet, uit. duizenden kelen opgestegen en door de Koningin al wuivend met den zakdoek beantwoord. Daarna, als de Koning innen het Paleis zijn binnengetreden, de stilte die het groote moment der verschijli ning van de Koningin op het balkon voorafgaat. De kapel van liet 7de doet het Wilhelmus schallen, maar wordt dra over stemd door de uittingen van geestdrift, waarin allen zich vereenigen als de blanke gestalte der koninklijke jonkvrouw naar voren treedt, blijstralend de haar toege brachte hulde in ontvangst nemende. De Koningin-Moeder voegt zich bij haar Dochter en beiden blijven zich eenige oognblikken op het balkon vertoonen. Als de Vorstinnen zich in het paleis terugge trokken hebben, wijkt de mcn'gte uit om zich al vist te posteeren langs de wegen, die de koninklijke stoet na den lunch zal nemen naar de Marinewerf, waar de Ko niugin-Moeder het pantserschip Koningin Regentes zal doen alloopen. Het pantserschip Koningin Regentes meet van steven tot steven 96 60 Mover zijne grootste breedte 15.20 M cu ligt 5.70 diep. De walerverplaatsing bedraagt 4950 ton. Het vaartuig zal worden voortbewogen door een machine van drievoudige expansie en met een vermogen van 6000 I. Pk. De machine ontvangt haar stoom uit zes Jarrow- waterpijpketels en er is berging voor 650 ton kolen. De pantsers voor den commaii- dotoren en de barbotten verkrijgen een dikte van 250 m M., de gordel een dikte van 150 h 100 m M. en het pantserdek een dikte van 50 ra.M De bodem wordt bewapend met 2 kanonnen, van 24 c M., Ivan 15 c M., 8 van 75 c.M en 4 van 37 c.M. Aan den boeg en in de zijden van het schip zijn torpedo buizen aange bracht. Wij geven hier het kort begrip der plaat selijke gesteldheid en van het verloop der plechtige te-water lating. In den steenen muur der werf aan de Kattenburgerstraat is een opening gemaakt en ten tijdelijke poort gebouwd, welke den Koninginnen toegang geeft tot liet open terrein aan de Noordzijde van het op de helling staande schip. Op dat terrein is een ruim paviljoen verrezen met een balcon voor Hare Majesteiten. Dit paviljoen wordt bereikt door een lange overdekte gang, waarlangs een eerewacht van mariniers is opgesteld onder bevel van den kapitein J C. J. B. A. de Josselin de Jong. In de Kattenburgerstraat bij de geïmproviseerde poort staan 120 jongens van de Wassenaer Te voren is het vaartuig ffop smeer* gezetin den loop van den dag zijn de slagbedden opgevijzeld, zoodat zij tegen de wieg aandrukken, en de keggen zijn ge kloofd. Zoodra de Koninginnen op het balkon van het paviljoen hebben plaats genomen, worden de stutten ter wederzijden van het schip weggeslagen het gevaarte wordt dan op de helling slechts nog vastgehouden door twee klinken, waarboven in houten kokers twee gewichten, elk van 250 k g. aan een over den voorsteven van het schip loopenc koord hangen. Op den voorsteven in 't middden hangt, wederom een koker, boven dit koord een vlijmscherpe bijtel ter zwaar te van f 0 k.g. aan een zijden draad en deze draad, van het schip af over het terrein doorloopend tot op het eikenhouten blok op de balustrade van het balkon der Vorstinnen is de draad welke de Koningin-Moeder met haren zilveren bijl doorkapt. Geschiedt dit dan laat de zijden draad de bijtel vrij d bijtel kapt door zijn zwaarte van 10 k.g. het koord, waaraan de zware gewichten zijn opgehangen zij vullen en slaan de laatste klinken weg, zoodat het pantserschip van zijn laatste boeien ontslagen de helling kan afglijden. De zilveren bijl is gevat in ee.n steel van ebbenhout met zilver gemonteerd. - Van de zijvlakken is het ecne versierd met de mo tieven der marine, het wapen der Koningin Moeder iu kleuren gehecht op een in rnat- zilver nagebootsten h< rmelijnen mantel met de gouden kroon, hi t andere vlak met de letter E in blauw email. De plechtigheid werd begunstigd door allerfraaist weder. Het luchtig paviljoen, in enkele dagen door de werklieden der werf sierlijk opgebouwd, bood, gedekt met een hemel van goudgele stof, de Konin ginnen een beschaduwd plekje. Tusschen 12 en 2 uur stroomden hon derden en honderden genoodigden de hoofd poort in, de Kattenburgerstraat binnen om, onder het op stapel staand schip door, de groote tribune dichtbij het paviljoen, van welks nok de koninklijke standaard met breeden wimpel op den luchtigen wind dreef, te bereiken. Allengs vulden de tribunes z'ch met militairen en bi.rgurs; de breeda met een donker rood kheJ en looper bulegde trap, die naar het paviljoen leidde, werd slechts bestegen door de enkele reeds genoemde dignitarissen. Aan de overzijde van de wijde water kom, waarin liet vierkante rij^bed d< n steven der „Regentes" lag af te wachten, vonden nog duizenden toeschouwers, hoewel wat ver weg, plaats. Even vóór half drie kwamen II II M.M. aan, ontvangen met het Wilhelmus en het gejuich der menigte, de bloemen werden haar overhandigd aan den voet der trap. De Koningin-Moeder, ditmaal de hoofd persoon, was gekleed in lila het kleed der Koningin was resedakleurig. Nauwelijks waren H H. M.M. op het balkon gezeten, of het werkvolk begon te stutten weg te nemen. Toen dit werk vol tooid was, sprak de minister van marine, jhr. Röell, de Virstinnen toe. Hij bracht aan II. M. de Koningin den dank der marine, voor de eer, welke zij haar aandeed door een bezoek aan de marinewerf te brengen en het te water laten van het naar Hare Moeder gedoopte schip bij te wonen. Daarop verzocht de minister cerbiediglijk, dat het II. M. mocht behagen, met de zil veren bijl, die hij haar overhandigde, den laatsten band te verbreken, die het schip nog aan het land gekluisterd hield. H, M. de Koningin-Moeder sprak toen overluid deze woorden //Ik geef dit schip in Gods hand Moge het veilig zijn op de wateren Moge het voorspoedig en gelukkig zijn bij de volvoering zijner taak en steeds der Ne- derlandsche zeemacht ter eere zijn". De bijl viel; de zijden draad schoot dóór; de scherpe beitel knapte het koord der ge wichten, die met een helderen, scherpen slag de laatste klinken wegsloegen. Terstond kwam het vaartuig in beweging, met al snelleren gang in het water glijdend Aan het einde in zijn vaart gestremd, wieg de het zich en danste voor het eerst op de baren. Voorspoediger kon het niet. Te kwart over drieën kwamen de Vor stinnen terug ten Paleize. Ter Muziek- en Handelsdrukkerij van de firma Emra. Smeets te Weert (L.) verschijnt eerstdaags een schoon Meilied //Hulde aan Maria," getoonzet door den heer Leo M A. Schoenmakers, onderwijzer aan de open bare School te Loon op Zand. Dit Meilied eenvoudig maar schoon in melodie bestaat uit eenige mooie, frische kooren, solo's en duet, benevens een krach tig slotkoor. Zoowel woorden als muziek, maken liet stuk uitnemend geschikt voor R. C. zang koor, zangers-afdeelingen van Volksbonden, II. Familie of Congregatie, zoodat het geen twijfel lijdt, of dit Meilied zal een ruim debiet erlangen. Du prijs f 0.30) is bovendien zoodanig gesteld, dut. het stuk onder ieders bereik valt. Liefhebbers van mooie muziek raden wij aan kennis te maken met deze //Hulde aan Maria." Vrijhoeven Cappel, 23 April. De Gemeen teraad heeft tot Hoofd der openbare school a hier benoemd den Heer R. Westerterp ie Ter baud. Cnpelle-Hoogcviiart. Zondagavond had daar een persoon uit Sprang een woordewisseling welke een hevige ruzie ontaarde en een vecht partij volgt waarbij de een enkele diepe sne den over aangezicht en ai men kreeg, Dr. v. Holten verbond de gewonde. De politic houdt zich thans met de zaak bezig. Drunen, 23 April. Naar men verneemt hebben zich 9 sullicitanteu aangemeld voor de betrekking van gemeente Secretaris, waar onder 2 geGxeaminterden. LEEUWKOP, 23 April. De divisie van Pole-Carew (11de) rukte gisteren tegelijker tijd in twee afdeelingen op, de eene in oostelijke, de andere in zuidelijke richting om de Boeren van de verdedigingslinie ten zuiden van de waterwerken te verdrijven. De cavalerie-brigade van Dickson maakte een grooten omweg langs de linkerflank van generaal Stephenson, terwijl de bered- n in fanterie ouder kolonel Alderson aan de rech terflank opereerde. De brigade van Slep- hensou verdreef de Boeren van een kopje, terwijl Alderson den Leeuwkop aan den uitersten linkervleugel van de Boeren om trok. Vanochtend vond men den Leeuwkop ontruimd. Dickson vond zijn verderen opraarsch door een sterke stelling van de Boeren versperd en kon zijn omtrekkende beweging niet voltooien. Men verzekert dat de waterwerken door een sterke krijgsmacht onder de Wet bezet worden gehouden. LONDEN, 24 April De correspondent van de Times te Bloemfontein erkende gis teren dat Pole Carew's pogingen bij Leeuw kop om de Boeren te omsingelen mislukt waren. De omtrekkende beweging van ko lonel Alderson en de rijdende artillerie werd gpstuit door de Boeren te Paardekraal. De Engelsche generaal Stephenson beschoot Paardekraal deu geheelen dag, blijkbaar zonder de Boeren te verjagen, terwijl Alder son niet in staat was verder te rukken, ook omdat hij niet gesteund werd. BOERENKAMP BIJ GLENCOE, 23 April. Zaterdag hebben bij liet aanbreken van den dag de Boereu onder generaal Me yer de Engelschen weder verrast door hun kamp bij Elandslangte van twee kanten met geschut aan te vallen. Verscheiden schoten waren er gedaan voordat het vuur zwak beantwoord werd. Aan de kant der Boeren werden geen verliezen geleden. Ilet is moeilijk te 'zeggen of de Engelschen veel te lijden hadden. De Boeren schoten en kele verkenners neer, die onder het bereik van liet geweervuur kwamen. Het rituwe Engelsche kamp is flink versterkt, met loopgraven en geschut dat alle stellingen beheerscht. Alles is rustiir. Soldatenharten. 't Was Z iter dag vóór Paschen. In de ka zerne gezellige drukie Men loopl, men zingt, men is uitgelaten, wijl ieder met verlof gaat voor 'n paar uagen; Hier wordt een stuk kommiesbroo l gepakt in een hel goeie ciiy bag, om mama te laten proeven «laar verdwijnt het in een rooden zakdoek, gepromoveerd lot reiszak. L)e majoor had anders gezegd, dat de roodbonte zak doeken deze promotie niet waard zijn een boer moet mensen worden in de kazerne, bulderde hij heel voornaam. Maar pak eens je rommeltje anders bij elkaar als je geen koffertje hebt en geen papier. De bedrijvigheid had overigens een lustig aanzien. Daar waren er zelfs bij, die naai hun „meissie" gingen en de twintigjarigen sloegen zich op de ki.ie van pret als ze dachten aan 't schuchter—bewonderend ge zicht, dat hun Beije of Sdentje zou zetten bij 't aanschouwen der glimmende knoopen en kleurige biezen op jas en broek. O ja, daar waren erbij, die zich niet veel voorstelden van hun veilollijd niet iedei heeft een even prettig tehuismaar men loonde dit niet. De een wond den ander op en men trachlte elkander te overbluffen in gelukkige beschrijvingen van de a. s Paasch— dagen. Bij de artilleristen was er echter één, die zijn smart niet vei bergen kon. Recruut Z. zalireuiig in een hoek, het hoofd nn op dr borst, dan verborgen azhler twee grove han den. Zijn klamme zuchten klonken schril tegen het dartel stemmengeknetter rond hem. Waf zou dien armen jongen schelen, denkt korporaal B., die den droeven recruu' ziet treuren. En in een vertrouwelijk oogenblik verneemt hij de waarheid. Een hart, dat treurig is en alleen, is als een wankele, die zich vas'klemt aan den eerstkomeude om steun. „Vader is ziek en k wij rit weg aan long tering, zou hem nog zoo graag eens zien voor zijn dood. Maar nu ik weg ben, zil moeder alleen met een blinde zuster en twee kleine broertjes voor het huishouden. Giften houden dit in stand. Ik kan dus niet vragen om reisgeld aan mijn arme moeder. En toch vader gaat misschien steiven. spoedig., heel spoedig. En ik houd zooveel van tranen belenen hem voort te gaan. Korporaal B. is een goede kerel en zijn kameraad korporaal Z. niet minder. De laatste wien B. hut geval vertelt, heeft een plan De arme recruut wordt weggezonden en mei een welsprekendheid, die uit het hart welt, schetst hij zijn jongens den toestand van clei. armen drommel. Ieder een paar centen, eindigt hij, het zal niet gezegd worden, dal wij manoen «tjn zonder hart. „Hier korporaal. 4 cent. Vacht ik geel er vijf. Vooruit jongens, ik een dubbeltje." De korperaal had binnen twee minuten dei. bodem zijn ér k< pi overdekt met glanzend zilver-en kopergeld Recruut Z is naar huis toe gegaan en heeft zijn zieken vader gezien en omhelsd. Bovenstaande geschiedenis is afgespeeld Zaterdag 14 April, in de kazerne op dt Gasthuisvelden, bij de 4e batterij van het 3e regiment veldartillerie ;e Breda. Melkkoeien f 115 a 225, kalfkoeien f135 a 230, stieren 165 a 14'), graskalveren f jiinken 1 45 a 85, vaarzen I 8o 130, alles mager vee biggen f 5.50 a 18, paarden f45 ii 95. Nuchtere kalveren, slacht fG d 10, fok f 12 a 18. Runderen ruim aangevoerd, maar prijzen zeer vast, handel traag. Vette kalveren met Hinken omzet. Ook nuchtere kalveren werden gord ge- E laatst. Mager- en melkvee alsmede kalfkoeien ij ruimen voorraad met zeer levendigen handel. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen. Heden noteer ik Puike bruine Berger looiertraan f27.— p. ton. bruinblanke Bergertraan f30.— blanke Bergertraan f35.— u Maaslevertraan f— r Groenlandsclie llobbontraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl. m. 193 L. in gewone fusten van pl. m. 100 L. f 19.— p. 100 L. Nat. Med. levertr. Ie soort f p. ton (stroogeel 2c r f 50.p. ton. Stoommedicinale levertr. Ie f60.— p. ton. Bij afuame van G en 12 tonnen geniet men aan zienlijk rabat. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen ZOON, P. v. LIERdk Kort Waalwijk, 23 April 19U0. GORINCHE.mT 23 Aprik De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe 6,90 a 7,10, roode dito f 6 25, a 6,35 witte dito f 6,25, a 6,50, inl. rogge f 5,75 u 5,85 buitenl. dito f5,60a 5,80, gerst I 4,70 a 4,80, haver f3,60 d 3,75, duiveboonen f6,75 d 7.blauwe erwten, f0d 0,alles per hectoliter. Ie qual. Kull'koeien f190 d 200 Kalfvaarzen f140 ii 160 Melkkoeien 1130 d 150 2"/i jarige ossen f 150 d 160 Gui3te vaarzen f 80 a 100 Pinken f 50 i 60 Graskalveren f 40 d 50 Nuchtere kalv. f 10 A 12 Aangevoerd 20 vette varkens van 18 a 21 ct per half kilo, 1125 biggen van (6,a 13.per stuk. Aangevoerd 0 schapen cn 0 lammeren schu- pen fd en lammeren f0 d f 0.per stuk. Eieren f0 70 a 0.75 per 26 stuks. Boter 45 a 55 ct. per kilo. ROTTERDAM, 23 April. Biunenlandsche Granen Tarwe was heden maar matig nangevoerd De kleine aanvoer kon liooge- re prijzen opbrengen en ruimde alzoo op van f6.25 tot f7 per heet. en \an t'8.25 tot f8.55 per 100 kilo. Canada tarwe werd verkocht van f 6 tol f6.15 per Heet. Rogge. Vlanm-che, Zeeuwscheen Overmaassche De beste f5 25 n 6. Dito mindere f0.d 0. Gerst. Zeenwach, Fiukk. en Ovenn. Winter f0.— d f0.beste Zomer- f0.d f 0. Haver. De beste f3.25 a f3.75. Blauwe erwten. De beste I'6.75 f7.50. Paardenboouen. De beste f0.a 0. Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f0.— d 0.— Zomerzaad fü.— a 0.—. Kanarieznad f 6 a f 7.75. Bruine boonen de beste f7.50 a f9.50. Witte boonen de beste f0.— a fü.— ROTTERDAM, 24 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 25 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 2114 magere en 870 vette runderen, 218 vette, 706 nuchtere engras- kalveren, 2 schapen of lammeren, 2 varkens, 307 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen le kw. 32— c., 2e kwal. 27 c., 3de kwal. 21 c. Kalveren le kw. 46 c., 2de kw. 41 c., 3de kw. 36 c. Alles per halve kilo. Zitiileveltl aan sectic II, no. te Waalwijk, zal bij inzet op Woens dag 9 Mei 1900, in liet koffiehuis van VAN BEURDEN te Dussen en bij toeslag op Woensdag 23 Mei daarna, in het koffiehuis van W. J. HEESSELS aldaar, telkens 's namiddags 2 uur, Voor den heer P. VERSCHOOR en McjW. VERSCHOOR: ONDER DUSSEN. KOOF 1. Weiland in het Gro».t Zuidevuld, Sectie II. nos. 587 en 588, groot 0 92.50 H.A. KOOP 2. Weiland in het Groot Zuideveld, ten zuiden van koop 1, sectie H. no. 589, groot 1,32.90 H.A. KOOP 3. Welland in het Klein de voorste hoeksche straat, 318, groot 1.42 60 H.A. KOOP 4. Weiland, gelegen als voor, ten oosten naast koop 3, sectie H. no. 319, groot 1.37.40 H.A. KOOP 5. Weilaild, gelegen als voor, ten oost» n naast koop 4, sectie H. ito. 320, groot 0.96.70 H.A. KOOP 6. Bouwland aan de oude straat, Ier plaatse Betkenhoeve, sectie E. no. 223, groot 1.08.50 H.A. Bezaaid met bootten.1 Alles dadelijk te aanvaarden. Bij den afslag worden gecombineerd Koopcn 1 en 2. 4 en 5. h 3, 4 en 5. Inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris RANT te Waalwijk. te WERKENDAM, zal ten overstaan van Notaris ZIJNEN DE GIER te Heusden, op Zaterdag 5 Mei 1900, des voormid- dags om 9 uur, in het Wapen van Am sterdam" van J. M. SPIERENBÜRGH te Heusden, in het openbaar bij enkelen afslag en zonder onraad, Voor het seizoen 1900 om te beweiden of om eenmaal te hooien ett nateweiden, j naar verkiezing van de pachters. Betaaldag 1 Mei 1901. Boekjes bevattende de voorwaarden en perceelsbeschrijving, zijn 10 cents ver krijgbaar bij den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Werkendam en Waalwijk, Notaris De Gier cn Spierenburgh te Heus den, den Waardsman te Waalwijk en legen vooruitbetaling bij icderen anderen Ontvan ger der Registiatie en Domeinen. Inlichtingen geeft de Ontvanger te Wer kendam. De Waardsina» geeft desgevorderd aan wijzing.

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 3