Zondag 27 Mei 1900. De Zuid-Affikaansche oorlog. r. en. VAN BUITENLAND. Frankrijk. Engeland. Oostenrijk- Hongarije. Amerika. BINNENLAND. Handelsberichten. Telegrammen. Burgerlijke stand. ud. 3. P rantie. IS. EN. vroor- UITVOERINGEN. Zitting kantongerecht Waalwijk /o Tweede Blad oho van kt Zuiden. Bevindt lord Roberts, Groot-Brittannie's opperbevelhebber in Zuid-Afrika, zich op dit oogenblik aan het hoofd van de formidabele strijdmacht, die onder zijn directe leiding staat, reeds op het grondgebied van de Zuid- Affikaansche republiek heeft hij in het 'aatste etmaal de Vaalrivier (die de grens scheiding vormt tusschen Oranje-Vrijstaat en Transvaal) reeds overschreden op weg naar de hoofdstad Pretoria, waarvan hij dan (aangenomen dat hij tijdelijk zijn hoofdkwar tier zou hebben gevestigd te Vereeniging aan den noordelijken oever der Vaalrivier) niet meer dan een honderd-vier en twintig kilometer zou zijn verwijderd 't Is inderdaad heel wel mogelijk, dat lord Roberts het departement van oorlog in den loop van den afgeloopen nacht of in den voor middag van dezen dag, verrast en verblijd heeft met de aanzegging van de betreding van Transvaalsch grondgebied, niet zoo maar even door patrouilles of door voorposten, doch door de hoofdmacht van het Engelsche leger zijn jongste mededee'dngen, aangc vuld door toelichtingen van particuliere her komst, leidden inderdaad tot de veronder stelling, dat vooreerst aan den voortgang der Britsche strijdmacht met versnelde marschen niets zou worden in den weg gelegdde Boeren hebben zich van hun stellingen aan de Rhenoster—ivier (drie—en—vijftig kilome ter ten noorden van Kroonstad en een der- t NO\S: tiental kilometer ten noorden van Honing— spruit, waar de Engelschen Dinsdag van deze week aankwamen zonder verzet van be- teekenis te vinden) moeten terugtrekken ter ontkoming aan een omtrekkende beweging van de Engelschen onder de generaals Ha /milton en French en daarna is deze laatste gestoord voortgerukt tot Prospect (acht '^ometer ten noorden der Rhenoster) in sa- -nwerking met generaal Ian Hamilton, ter- ;'i er ondertusschen zekerheid is verkregen ^vt de Boeren van den noordelijken oever v Rhenoster rivier rechtstreeks zijn voort— •ukt tot aan de Vaal. /Deze berichteu dateerden van voor meer a een etmaal en sinds dien hebben we Jgenlijk niets anders vernomen dan dat de Boeren of juister de verbondenen, besloten hadden Johannesburg te verdedigen een voornemen, dat in de kringen van houders van mijnwaarden heel wat agitatie zal wekken en dat wel eens een streep zou kunnen halen door de rekening van den Britschen titularis «1 van koloniën (den heer Chamberlain) die zoo fUll, jjiist, onder den indruk van het doortastende ;i vrij wel onbelemmerd voortrukken van iord Roberts, heeft gedecreteerd dat Pretoria al bereikt wezen voor de helft van Juni, ^felk evenement der regeerir.g van het Ver- eenigde Koninkrijk dan een welkome gele genheid zou bieden tot ontbinding van het Lagerhuis entot versteiking van haar aanhang onder den onmiddelijken invloed yan de zege rs raW aansluiting aan de telegrammen, waarin J HÉ» «melding werd gemaakt van de hervatting van deu opmarsch van generaal Roberts met de Britsche hoofdmacht van Kroonstad uit in noordelijke richting (zooals reeds in ons vorig nummer kon worden bericht werd Ho ningspruit, veertig kilometer ongeveer in de richting van Pretoria, door Roberts reeds Dinsdag bereikt) vallen nog openbaar te ma ken de volgende telegrafische roededeelin— gen Generaal French trok Dinsdag de Rhenos terrivier over noordwestelijk van Honing spruit. Deze beweging in vereeniging met de operatiën van generaal Ian Hamilton maakt de Boerenstelling, welke over twee en dertig kil. voor het Britsche front is ge— Z legen, bijna onhoudbaar. De laatste bc— I KB- richten doelen er echter op, dat de vijand maatregelen nam voor een krachtigen tegen stand hij is in het bezit van 15 kanon nen. Lord Roberts seinde van deu zuidelijken oever der Rhenoslerrivier Woensdag: Toen ik Donderdagmorgen hier aankwam, bevond ik dat de vijand in den nacht was gevlucht. Hij had ten noorden der rivier een sterke stelling bezet, die zorgvuldig ver schanst was, maar scheen het niet raadzaam gevonden te hebben, die te verdedigen. De brug over de Rhenoster, verscheidene duikers en eenige mijlen van de spoorbaan zijn ver woest. De overtocht over de Rhenoster werd dapper betwist. In den loop van Woensdag schijnt gene raal French nog een achttal kilometers op getrokken te zijn in noordelijke richting en als hij ondertusschen den zuidelijken oever van de Vaal bereikt heeft in samenwerking met generaal Ian Hamilton, dan zal hij dien opmarsch wel geen verliezen van beteekenis hebbenaan de Rhenoste:—rivier hebben de Boeren groot gevaar geloopen door een aanval van drie zijden tegelijk ingesloten te wordeu en tusschen de Rhenoster en de Vaal (drie en dertig kilometer.') biedt het terrein hun geen geschikte gelegenheid voor een verdedigend optreden, terwijl het ge vaar voor omtrekking er groot is reden waarom het waarschijnlijk kau worden geacht, dat de Boeren iueens teruggetrokken zijn naar Vereeniging (de Vaal over), waar men nog slechts een zeventigtal kilometers verwijderd is van Johannesburg. Het volgende officieele bulletin is te Pre toria uitgegeven over het gevecht van Zon dag ten zuiden vau Vrijheid, bij Scheepers- nek De landdrost van Vrijheid meldt dat Zon dagmiddag een gevecht geleverd is te Scheepersnek, tusschen 60 Engelsche ruiters en 80 burgers van het Swaziland-commando. De uitslag is geweest dat de Engelschen 27 dooden en 25 gewonden hadden, terwijl wij liman gevangen namen. Daarenboven maak en wij ons meester van 2 5 paarden, twee maxims en ammunitie. Slechts aan een 15 tal Engelschen gelukte het te ontsnapen. Het gevecht heeft ongeveer een uur geduurd. De burgers hadden slechts één doode en één gewonde. Door het invallen van de duister nis waren zij niet bij machte verder gebruik te maken van hun overwinning. De Tentoonstelling werd Woensdag door 141.092 personen bezocht. De president der Republiek bracht gistereu een bezoek aan de afdeeling voor Fransche nijverheid. Bin nenkort wordt vorst Ferdinand van Bulgarije te Parijs verwacht, om een bezoek te brengen aan de Tentoonstelling. Het bezoek van negus Menelik van Abessinie is afgesprongen wegens het uitbreken van troebelen in zijn rijk. De lieer Loubet, de president der Re publiek, zal morgen onder geleide van baron Michiels van Verduyuen, voorzitter en com missaris—generaal van Nederland voor de Tentoonstelling, een bezoek brengen aan de Nederlaudtche afdeeling. zoo onmogelijk zijne kosten kan goed maken en 't is ook geen bewijs van waardeering voor de schoone, aangename gelegenheid tot ge nieten die het publiek wordt geboden m ook niet jegens de harmonie, die zulk een muziek ten gehoore brengt, en alles er toe aanwendt, om de daar doorgebrachte uurtjes zoo genot vol mogelijk te maken. De muziek, bediening alles was zooals altijd goed, alleen een talrijk publiek man keerde; schoone moeielijke stukken,afgewisseld door een lollige marsch, in één wooid, 't was voor de aanwezigen een gezelligen middag. De Koninginnen. Hare Majesteiten de Koningin en de Ko ningin Moeder bevinden zich beiden in goeden welstand. Ofschoon het weder, vooral inde eers'e dagen, zeer koud en regenachtig was, profileert Hare Majesteit de Koningin toch veel van de heedijke en mooie omstreken van Schwarzburg en maakt vele en groote wandelingen. H. K. H. de hertogin van Mecklenburg heeft een paar dagen bij Hare Majesteiten gelogeerd. Naar wij vernemen, zullen H. H. M. M. de Koninginnen op 5 Juni per extra-trein van Blankenburg naar het vaderland terug— keeren en zich rechtstreeks naai het paleis te Soest dijk begeven. Phosforlucifers. Door de Regeering is, gelijk wij medege deeld hebben, voorgesteld te verbieden phos- forlucifers te vervaardigen en is tevens een regeling voorgesteld van het vervoeren, invoeren en ten verkoop voorhanden hebben daarvan. Dit verbod slaat op phosfoilucifers, waar- witte phosfor voorkomt. Voorts wordt verboden phosforlucifers in hoeveelheid te vervoeren of in te Uit het thans geopende testament van den onlangs te Londen overleden Adolphe de Rot schild blijkt, dat hij alleen aan onroerende goederen in Engeland voor een waarde van 27 millioen gulden bezat. Een groot gedeelte vau zijn vermogen is vermaakt aan liefda digheidsinstellingen te Parijs, Frankfurt, Na pels en Genéve. Groot opzien baart een proces tegen den acht en twintigjarigen Bela Papp, die zijn jongeren broeder Elemer uit puren haat door den schaapherder Szoldic heeft laten ver moorden. Laatstgenoemde getuigde voor de gezwo renen van het comitaat Szathmar, in Honga rije, dat de ontaarde broeder hem door zwa re dreigementen ertoe had overgehaald, nadat hem straffeloosheid beloofd was, omdat zijn schoonvader onderispan was. Ik wachtte, zeide de schaper, den heelen middag op het slachtoffer mei de revolver in mijn zak, toen ik bij een greppel miju naam hoorde roepen. Het was de jonge Elemer die mij de hand toestak. Ik was hevig ontroerd, maar bracht hem toch een paar flinke slagen toe met het pistool en schoot hem daarna dood, het lijk in de greppel achterlatende. Daarop werd de broeder-moordenaar ver hoord, en groote woede maakte zich van het publick meester, toen het bleek hoe deze moderne Caïn een paar uur later in een vier span de plaats des misdrijfs voorbij was ge reden en de paarden met de zweep had aangezet, toen deze schuw werden voor het lijk van zijn broeder. Toen men 's avonds den doode op het kasteel gebracht had, was de booswicht zoo verstokt, dat hij den heelen nacht met zijn neef kaart speelde. Te Parijs is uit Mauilla een telegram ont vangen, meldende dat te Katoebig een slag geleverd is, waarbij de Ameiikanen 500 doo den en gewonden verloren zouden hebben. Ip. Noord-Carolina heeft een mijnramp plaats gehad 50 personen zijn gedood. WAALWIJK, 26 Mei 1900. Waterleiding. Er worden hier pogingen aangewend om terreinen en concessie te verkrijgen voor den aanleg eeuer waterleiding. Het plan bestaat om in Waalwijk het prise d'eau en het uitgangspunt te maken en de omliggende gemeenten zooveel mogelijk ge legenheid te geven om aan te sluiteu. Schoenwerk. Wij lezen ergens over het schoenwerk op de Parijsche tentoonstelling 't volgende In de afdeeling schoen-branche hebben eenige moedige exposanten alles klaar. De lokalen zijn op vele plaatsen echter nog niet alles afgewerkt, waardoor de tentoongestelde goederen met linnen enz. moeten bedekt worden, om niet door het stof te lijden. Van de collectie schoenwerk uit Nederland ingezonden, is een der voornaamste die van den Fleer Jos. Groenen, schoeufabrikart te Besoyeu. Concert. Donderdagnamiddag gaf de harmonie l'Espérance haar eerste zoraerconcert in deu tuin van den heer Chr. Appels alhier. Ten zeerste betreuren we het, dat zulk een concert niet beter wordt bezocht, daar de ondernemer grooteie voeren, dan van 100 grammen, alsmede phosforlucifers ten verkoop voorhanden te hebben. De doorvoer van phosforlucifers is geoorloofd. De overtreding van het vervaardigen van phosforlucifers zal worden gestraft met ge vangenisslraf van ten hoogste 6 maanden, en die van het vervoeren enz met hechtenis van ten hoogste 3 maanden of geldboete van teu hoogste 300. De fruitteelt Nu, na een veertien dagen van zeer ongun stig weder, de temperatuur milder en zachter is geworden, kan omtrent den stand van hel fruit in de. Vijf heerenlanden het volgende gemeld worden Heeft het gewas over algemeen geleden, toch is de schade betrekkelijk gering, dank zij de wind die met de koude gepaard ging en tot gevolg had, dat het s nachts weinig De kersen, die goed „gezet" zijn, beloven een flink beschot. Vele appel-en perensoor ten, die prachtig bloeiden, beloven zelfs veel. Ook de steenvruchten doen een redelijken opbrengst, verwachten. De aardappelen daarentegen, hebben op vele gedeelten veel geleden. Amok maken. Gisternacht was onder eenige Javanen, aan boord van het stoomschip „Prins Willem I", te Amsterdam, eeu twist ontstaan, door dat een van heu wat te beleefd was geweest jegens het meisje, gekozen door een ander Javaan: je. Er ontstond eene vechtpartij, die zoo ern stig werd, dat de nachtportier van de maat schappij „Nederland*, Ter Reehorst genaamd, tusschenbeide moest komen om de vechten den te scheiden. Ter Reehorst had dit reeds gedaan, toen plotseling een der Javaansche emigranten onder het geroep »Amok" op Reehorst afsprong en hem een steek met een mes toebracht. Op het hulpgeroep van den verwonde kwamen eenige burgers en politieagenten toeschieten. De gewonde werd naar het Gasthuis ge bracht. waar hij ter verpleging werd opge nomen. Onmiddellijk werd door den heer Hazenberg, hoofdinspecteur van politie, en den inspecteur Elhorst een onderzoek ingesteld en de dader in arrest gebracht. De toestand van den gewonde is niet le vensgevaarlijk. Moord tc Oud Gastel. Men meldt uit Oud-Gastel aan de Prov. Noordbr. Ct.Onder algemeene deelneming is gisteren het lijk der vermoorde ter aarde besteld. Onze burgemeester hield eene lijk rede, en vermaande de ingezetenen, de politie bij hare onderzoekingen behulpzaam te zijn. Ongelukkig genoeg, ontbreken bijna alle aanwijzingen. Een touwije eu eenige voet stappen, ziedaar alles. Wel heeft men ver schillende personen uitgehoord, en werd van een zeker persoon een broek met vlekken tot nader onderzoek opgezonden. Ernstige vermoedens bestaan er evenwel tot heden toe nietalleen is de meening algemeen, dat de moord slechts door een bekende kan gepleegd zijn. Door den wachtmeester der koninklijke marechaussees te Rozendaal is aldaar het goud in beslag genomen, afkomstig van de te Oud Gastel vermoorde P. Van Nispen. Daders nog onbekeud. .Moord. Zekere B., te Wormerveer, had reeds meer malen getracht het vertrouwen te winnen van eer, meisje, doch steeds liep hij blauwtjes. Ook nu weêr, bij gelegenheid van de kermis te Zaandijk, was dit gebeurd. Toen het meisje nu 's nachts van de kermis huiswaarts keerde, heeft B. haar opgewacht, en onver wachts twee schoten uit een revolver op haar gelost, die beiden troffen, één in de borst eu één in de arm. Hij heeft zich daaiop zelf, op eenigen afstand van de plaats, door het hart geschoten, zoodat zijn dood onmid dellijk volgde. De toestand van het meisje is niet levensgevaarlijk. Diefstal. Men meldt uit Amsterdam De outrouwe bediende van den heer Crone, die Dinsdag j.l. des voormiddags zich roet een bedrag van 20,000 ten nadeele van zijn patroon verwijderde en reeds Woensdag voormiddag te Zandvoort werd aangehouden, en de vrouw met wie hij het uitstapje deed, en bij wie nog een gezamei Fik bedrag van 14,( 00 werd bevonden, zijn Zaterdagavond per laatsten trein van Haarlem naar hier overgebracht. Beide waren voorzien van een groot aantal koffers en pakjes, en de vrouw had verscheidene kostbare sieraden in haar bezit, waaruit zich laat verklaren, rlat de man in een dag 6000 van het bediag kon uitgeven. Het meerendeel waren geschenken voor de vrouw, die tamelijk opgeruimd in Amsterdam terugkeerde, aangezien „zij er al genog van had." Door den inspecteur van politie te Alkmaar is Donderdagmiddag in zijne woning gear resteerd en naar het huis van bewaring al daar overgebracht de kassier F. W. J. van K. aldaar. Dienzelfden middag was hij van een buitenlandsche reis uit Italië teruggekeerd en wordt, volgens geruchten, verdacht van diefstal eener belangrijke collectie effecten. Vermist. In Den Haag worden vermist Gerard Tegelaar, oud 13 jaar, en zijn zusje Cornelia, oud 11 jaar. Het jongetje was met een boodschap ge zonden naar een water-en vuurbaas en toen het wat lang wegbleef, was zijn zusje uit gestuurd om haar broertje op le zoeken. Beiden keerden niet terug. Zij waren al een dag weg toen eerst aan gifte bij de politie werd gedaan. Kaatsheuvel, 23 Mei. lieden werd door den Raad der gemeente Loonopzand me', algemeene stemmen benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, de heer Th. de Bij van Kaatsheuvel. Meeuwen, 25 Mei. Gister had de eerste uitvoering plaats derlanfare Kunst en Vriend schap" alhier onder leiding van den heer W. H. van Wijck. Wij hebben met vele anderen verbaasd gestaan over de groote vorderingen, die deze nog jeugdige vereeni ging in zoo korten tijd onder haren bekwamen directeur gemaakt heeft. Wij brengen dan ook gaarne hulde èn aan den directeur, die de leden onder zijne bekwame leiding zoo ver gebracht heeft en zich daarvoor geene moeite en opoffering gespaard heeft èn aan de leden, die op zoo uitstekende wijze van zijne lessen gebruik maakten. Eene bijzondere onder scheiding komt toe aan de hh. M. B. en J. V., die zich in hun duo uitstekeud vau hunne taak gekweten hebben. Eene groote menigte, zoowel van hier als elders genoot van deze uitvoeiiug. Moge de vereeniging zoo voortgaan en ons nog rrenig genotvollen avond verschaffen dat is °voorzeker dc wensch van ieder, die deze uitvoering heeft bijgewoond. Drunen, 24 Mei. Gisterenavond vergaderde hei Bestuur van de polder, „Hei of Meerdijk en polder van Oruner»", tol benoeming van een Secretaris-penningmeester in plaats van de heer J. Veltman Jz. Hiertoe werd gekozen de heer Godefridus Peijnenburg, landbouwer alhier. Capelle, 25 Mei. Het concert, gisteren middag gegeven docr de liedertafel „Oefening kweekt kunst" alhier was bijzonder druk be zocht. De stukken werden, als gewoonlijk goed uitgevoerd Na het laatste stuk, 't Traus- vaalsche Volkslied, waarbij het publiek met geestdrift meezong, liet de heer Directeur nog het Wilhelmuslied aanheffen door liet geheele gezelschap, 't welk bijzonder voldeed. De zang werd afgewisseld met voordrachten door den karakterkomiek, de heer Lucien Dat diens voordrachten bijzonder voldeden, behoeft nauwelijks gezegd. Van andere zijde meldt men ons hieromtrebt 't volgende: Als zooveel malen te voren slaagde ook ditmaal de uitvoering van de zangvereeniging Oefening kweekt kunst" uitstekend. De liedertafel bezorgde 't publiek eeuen aange name» namiddag en 't publiek de liedertafel een hooge ontvangst. Natuurlijk had de karakterkomiek wederom 't leeuwenaan deel in 't genot, dat den toehoorders ge schonken werd. Ook de velen, die niet het schoollokaal binnengaan, genoten den vrijen dag: de Heistraat heeft op dezen dag een geheel feestelijk aanzien, het wemelt er van wande laars en wandelaarsters en de ..eringdoeuden op straat en in de herbergen slaan hunnen slag. Kortom, „Oefening kweekt kunst" heeft deu Hemelvaartdag tot eenen recht gezelligen dag gemaakt voor oud en jong, voor rijk en arm. Besoijen Dezer dagen had het kind van den schoenfabrikant B. alhier het ongeluk te vallen in een met water gevulden kelder van een in aanbouw zijnd huis. De moeder vond het eenige oogenblikken later reeds drijvende. Aanvankelijk meende men, dat het reeds dood was, doch door eene doelmatige be handeling mocht men er nog in slagen, het tot het leven terug te brengen. 's nertogenboseh, 22 Mei. lot lid der Provincialen Staten vau Noordbrabant is ge kozen verklaard jhr. mr. A. T. O. van Sasse van IJsselt, de eenige candidaat in het hoofd kiesdistrict 's Hertogenbosch. Oosterhout, 23 Mei. Tot secretaris dezer gemeente is heden benoemd de heer C. P. Barel van Zevenbergen. geen verliezen. De Burgers zijn meer dan ooit besloten zich te verzetten tegen den inval in Transvaal PRETORIA. 23 Mei. Off cieele berichten melden omtrent de hinderlaag aan Bethune's korps gelegd dat de Boeren twee maxims buit maakten. Verder wordt officieel medegedeeld da» de Boeren 20 man, waaronder drie officieren krijgsgevangen maakten in een gevecht voor de bezetting van Heilbron door de Engel schen. DRUNEN. Groot Matiné te geven door de Liederta fel Euterpe" van Drunen, op Dinsdag 29 Mei 19U0, in de zaal bij den heer C. G. van Halten. Aanvang 10 uur precies. (Zie Programma's.) Matineé te geven door de Harmonie „De Eendracht" ten huize van den Ileer O. van Huiten, te Drunen, op Maandag 28 Mei 1900. (Zie programma's.) WAALWIJK, 25 Mei 1900. De handel in hoornvee was bij (linken aanvoer tamelijk levendig. Kalfbeesten f 140 èi f180. Dito vaarzen f 115 k f 160. Jonge varkens aangevoerd 165 stuks, ver kocht van 1'4.af 9,75. WeUamiueren aangevoerd 135 stuks, verkocht van f-1 a f 7-25. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 405 kg. van f 1.01 k f 1.19 per kg. Eieren 3 a 3l/a cent per stuk. De flauwe stemming in den huidenhan- del houdt aan. De verkoopen ziju uiterst gering en hoewel deze omstandigheid eenigs zins gemotiveerd is wekt het toch de op merkzaamheid van scherpzinnige belangstel lenden, dat bij een geringen voorraad op bij na alle Europeesche hoofdmarkten de prij- 1 zen steeds min of meer achteruitgaan. I Te Antwerpen waar een stock van p. m 150.000 als normaal beschouwd wordt zijl slechts 75,416 huiden aan de markt en zoi is het evenredig overal elders. De leerraarkt is voor prima soorten zwaa en licht prijshoudend, maar voor tusschen- qualiteiten wat flauwer gestemd, zoodat do prijzen van vorige maand niet meer te be dingen zijn. Met het oog op de nieuwe campagne zijr de handel en de kooplust voor overjarij. goed uiterst gering. In vreemde looimiddelen kwamen deze dagen enkele affaires tot stand, ook op na jaarslevering zoowel als voor dadelijke be hoeft eu. DUSSEN, 23 Mei. Boterprijs per K.G. van f 0.80—f 1.10. Middel markt tOOt. Eieren f 0.70 de 26 stuks. KIMBERLEY, 24 Mei. Huuter's troepen zijn gisteren te Vrijburg aangekomen. De spoorweg is daar hersteld. LONDEN, 25 Mei. De Times verneemt uit Clocolan Een troep Duitschers, ik khaki gekleed, hebben op L5 K, M. ten N. O. van hier een Engelsche patrouille aangevallen. Tweeduizend Fickburgers rukten op Clocolan aan. BOERENKAMP BIJ VOLKSRUST, 20 Mei. Gistermiddag laat vielen de voorposten der Boeren tusschen Mqulo en Mount Pros pect ten zuiden van Majoeba een Britsche afdeeling aan. Acht Engelschen sneuvelden 13 werden gewond, aan Boereozijde wareD WAALWIJK. Van 18-25 Mei. GEBOREN Johanna, d. van F. U. Pulles en van Giersbergen. Johanna Maria, d. va W. van Bijnen en W. Klerks. Clash 1 Maria, d. van L. L. de Vries en H. Dielman OVERLEDEN: Jacobus Johannes van der Aa on 2 m. Petrus Dekkers, oud 7 weken. GEHUWD: G. J. A. Hens 28 j. en M. A. Aar 27 j. CAPELLE. Van 115 Mei. GEBOREN: Jacobus Cornelis, z. van Teur.is Dap raaijer en Jacoba Johanna Groeneveld. - Anna Cornelia, d. van Johannes Marijnf' de Jong en Amerentia Huijsma». Julia- nes Adriaan, z. van Huibert van Beek - Teuna van Zeist. Matthije, z. van Jaci Leeudert Waarts en Adriana Barel. Pi teinella, d. van Adriaan Wagemakers Johanna vau der Schans. Pieter Eime', z. van Anionic Gerrit Spierings en Hend ka Cornelia de Bruijn. OVERLEDEN Willemina Carolina van Dee, j. Pieternella van Dongen, 2 weken. Hubertus Heijne. 1 m. GEHUWD: Cornelis Verduijn, 24 j. en Elisabo Kluijtenear, 20 j. Johannes van Tigft len, 34 j. en Teuntje Sulsters, 23 j. J. Paans, 87 j. en Johanna Cornelia Kerst, j. Jacob van Tilborgh, 22 j. en An Dirkje Weather, 23 j. HUW.-AANG: Gerrit de Jong, 24 j. en Jaco Klootwijk, 25 j. Teunis Marinus Mui-1 wijk, 21 j. te Loonopzand en Neellje Mai van Beek, 23 j. i BAARDWIJK. HUW.-AANG.: Petrus Kruiissen 29 j. en Henk ca Maria Helena van Houten 23 j teRa»n donk. Hendriku8 Schoouus 29 j. te H. voirt en Jacoba v. ri. Hoven, 27 j. J hannes Hubertus Krol 27 j. en Elisabt de Man, 32 j. te Elshout. GEHUWD: Franciscus Josephus van Gastel 32 en Wilhelmina Johanna Marks 18 j. hannes Hesselberth 32 j en Adriana v. Elshout 32 j. Cornelis Leijtens 28 jr- Petronella Govcrdina Baijens 23 j. GEBOREN: Cornelis, z. van Hendrik Maas i Nicolasina Maas. Adrianua Martinus 1 van Johannes Hermanus Treffers en Berl Kool. Lambertus Cornelis, i. van L. v Cromvoirt en Antonetta van Drunen. Gerarda Gijsberdina, d. van Mathijs Mt en P. van de Leur. OVERLEDEN Balthazar van Bavel 28 j.At anus Wolvers, echtgenoot van Maria Well, 74 i. Franciscus van Iersel 1 Hendrik Mathijs Leijtens 2 ra. UITSPRAKEN op 25 Mei 1900. L. M. te Loonopzand, jachtdelict, f 10 b. of h. met verbeurdverklaring der klemmen. J te Vlijmen, pol. overtred., sub 5 vrijgesprok sub 1 2 3 4 6 en 7 iedei fl of 1 d. h. M. G. te Baardwijk, dronkenschap, f 2 of 2 d. h. P. v. B. te Loonopzand, jachtdelict, 2 maal fijj of 3 d. h. iedere b. J. M. te idem, alsvoot d. h. 1 W. v. Z. 2 L. v. Z. 3 C. d. G. 4 J L. allen te Nieuwkuik, alsvoor, sub 1 f 10 of h sub 2 3 en 4 ieder f 5 of 2 d. h. ieder. J, overtred drankwet te Drunen, f10 b. of 5 d C. v. B. te Baardwijk, strooperij, 2 maal of 2 d. li. ieder. H. G. te Hees, dierenmish deling, f5 of 3 d. h. M. K. te idem, alsvi f2 of 1 d. h. N. de R. te Loonopzand, str

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 5