Zondag 10 Juni 1900. VAN buitenland. Stan tkundig overzicht. China. BINNENLAND. Frankrijk. Tweede Blad le Me van hei Zuiden. waarop, niet alleen in het belang van de westersche volken, maar van China /elf, een doortastende politiek en een feensgeziiid op treden noodig zijn. Alle berichten uit het binnenland van China komen hierin overeen, dat de opstand der Boksers zich niet richt tegen eer. of andere Europeesche mogendheid, maar tegen alle Europeanen, op wier verjaging de met de Europeesche machtsverhoudingen geheel on bekende leiders der beweging het hebben gemunt. Het heet voorts, dat de keizerin— weduwe aan het Tsung-li-Yamen bevel gege ven front te maken tegenover de eischen der Europeesche mogendheden, liever dan de Boksers te vervolgen. Zelfs wordt gemeld, dat 3 Juni j.l. eer. geheim decreet is uiige vaardige!, waarin den Chineeschen soldaten wordt vorboden op de Boksers te schieten en dat de onderkoning bevel heeft gegeven iedere nieuwe on.scheping van vreemde troepen met geweld te keeren. Een botsing schijnt onvermijdelijk. Iutusscheo schijnt het den mogendheden ernst. De Amerikaanschc regeering heeft last ge weven, onverwijld de kanonneerboot „Helena" bemand met 10 officieren en 165 manschap pen en met 2 compagnieën maiine-infanterie aan boord, naar China te zenden, terwijl te Shankai verhaald wordt, dat 2.000 Russische kozakken bevel hebben gekregen, op te rukken naar Peking. Zelfs wordt verklaard, dat Rus land binnen zeer korten tijd zal overgaan tot de bezetting van de noordelijke provincieen van China. De gezanten der groote mogendheden te Koustantinopel hebben den Giiekschen gezant aldaar, prins Maurocordato, medege deeld, dat zij het door Griekenland gevraag de scheidsgerecht in de quaestie der consu laire vertegtnwooidiging met iurkije aanne men. Tegelijkertijd hebben zij daarvan de Turksche Porie kennisgegeven en haar uil— genoodigd, haar bezwaren over te leggen. In den laatste» ministerraad te Kon- stantinopel is besloten lot toepassing van het differenlieele tarief ondanks de protesten van de vertegenwoordigers der Balkanstaten. L)e Bulgaarsche agent protesteerde mondeling zoowel bij de Ports als in het paleis van den sultan; de Grieksche gezant berichtte der Porte, dat zijn regeering het voorstel niet in behandeling kon nemen, terwijl hij verder protesteerde tegen het defferentieele tarief op grond van het vredesverdrag, waarbij aan Griekenland de rechten van meest-bc- aunstigde natie worden toegekend en de en de Servische gezaut heeft bij nota zijn leedwezen over de maatregelen der Potte uitgesproken onder kennisgeving, dat hij zich het° recht voorbehoudt, nader op de zaak terug te komen en die stappen te onderne men, welke de Servische regeering noo lig zal oordeelen. De ICölnische Zeitung verklaart, a'gaande op inlichtingen uit goede bron, wat ook zekere bladen mogen bewaren, geen ernstig verschil bestaat tusschen Rusland en Tapan°; men is aan het Russische ministerie van buiteulandsche zaken volkomen gerust ten aanzien van den algemeeneu toestand in Oost-A zie. Het Peterburgsche kabinet is van meening, dat er geen reden is om de belangrijkheid van de gebeurtenissen in China te overdrijven. Onder de pressie van de groote mogendheden, zal China voldoende waarborgen voor de toekomst eu een volledige geuoegdoen.ug verschaffen. Wat den strijd aangaande Korea betreft, die is van zuiver economischen aard. Te Tokio weet men zoo goed als te Peters- burg dat de integriteit van Korea door de mogendheden gewaarborgd is. Uit Sjanghai wordt gemeld dat Sir Claude Mac Donald, de Engelsche ambassadeur, zoo ziek is, dat men vreest, dat hij niet in staat is de zware verantwoordelijkheid die op het oogeublik op hem rust, te aanvaarden." Er moet een ernstig verschil van mecning zijn tusschen den opperbevelhebber van het Chineesche leger Joeng-loe en prins 'lsjing- Thoean, die overeenkomstig de wenschen van de Keizerin-weduwe de zaak van de Boksers met hand en tand verdedigt. liet vermoorden van de twee Engelscr.e zendelingen, Norman en Robinson, wordt bevestigd. Men heeft het lijk van Robmson afschuwelijk verminkt teruggevonden de in gewanden waren hem uit het lichaam ge rukt en lagen op den grond verspreid. De Fransche, Russische en Amenkaanscne oorlogschepen hebben ecne nieuwe afdaling matrozen ontscheept en het Enge.sche oo: logschip een maxim. Het gerucht loopt dat er binnen het paleis een bloedige botsing is geweest. Te Joe tsjoc-loc, ten noordwesten van Port—Aithur, moeten twee Russische inge nieurs vermoord ziju maar dit is nog niet bevestigd. De toestand wordt volgens de laatste oc- richten, met den dag slechter. tickets voor de Tentoonstelling verkocht. Men schat het aantal bezoekers dit jaar op ongeveer 50 millioen. Na den enormen toevloed van bezoekers op de beide Pinksterdagen leek de Tentoon stelling Dinsdag verlaten toch kwamen er dien dag nog 215.167 personen. De treinen naar Parijs ondervinden de laatste dagen aanzienlijke vertraging door den enormen stroom van reizigers. De leerlingen van de Parijsche gemeentescholen mogen onder toezicht van hun onderwijzers gratis de Tentoonstelling bezoeken. De prins van Wales zal 26 dezer uit Londen vertrekken, om een bezoek te brengen aan de Tentoonstelling. Men zegt dat de prins zal worden vergezeld door een groot aantal politiebeambten in burgerklceren en dat strenge maatregelen zijn genomen voor zijn veiligheid. De khedive van E«ypte heeft te kennen gegeven, dat hij na zijn bezoek aan Engeland misschien de Tentoonstelling zal bezoeken. De President der Republiek heeft Donder dag in gezelschap van minis'er Millerand, Picard en anderen de tentoonstelling der buitenlanrlsche koloniën op het Trocadéro bezocht. Van Transvaal, waar bij zijn aan komst de vierkleur geheschen werd en de consul gene-aal Pierson het gezelschap rond leidde, ging de stoet rechts ot buigende naar Nederlandsch-lndië. Hier ontvingen de heeren Micbiels, Hooyer, en Pleyte den President. Deze het ft aan de afdeeling een langdurig bezoek gebracht, ruim twintig minuten, zoo lang dat Lépine, de politie prefec', meer dan eens ongeduldig op zijn horloge keek en tot zijn buurman zeide Wij komen niet klaar. Maar de inlichtingen, ook op vragen, verstrekt door de heeren Hooyer en Pleyte, en de bijzonder geschikte wijze waarop baron Mi- chiels den president overal wist te leiden eu op do goede punten staande te houden, de den den tijd ongemerkt voorbijgaan. De bezichtiging begon met het leeskamertje in de links gelegen Sumatra woning en eindigde in den tempel, waar de President aijn be wondering uitsprak voor het beeldje in het midden, hetgeen baron Michiels aanleiding gat vergunning te vragen hem een afgietsel der Prajnaparamita te mogen aanbieden. Met herhaalde betuiging zijner voldoening over het geziene en gehoorde ging de President verder naar de Engelsche kolomen. polders za 1 het gewin een tamelijk goed beschot opleveren, manr op dn meeste plaatsen in den omtrek wordt geklaagd, dat het gras veel geleden heeft, tengevolge van het koude voorjaar. Er werd heden besteed f 120 h f 132 per hectare naar qualiteit voor ééns te hooien. Tweeden Pinksterdag bedroeg het aantal bezoekers der Tentoonstelling 514.668 wat met den vorigen dag voor de beide feest dagen een totaal maakt van 1.030.368 per sonen. De tentoonstelling van 1889 werd tijdens de Pinsterdagen bezocht door 617. 371 personen. Tot dusver zijn 8 millioen De Boksers. E*n inzender in de Times dee't een aan tal belangwekkende bizonderheden mee over het Genootschap van de Boksers dat zulk een groote rol speelt in de beweging, die op hel oogeublik in China gaande is tegen de vreemdelingen en de westersche beschaving. Naam. De eigenlijke naam van het genoot schap is I ho-tsj'oean, wat vertaald kan wor den met „Bond van vereenigde Patriotten." Waar de naam „Boksers" vandaan komt is onzeker Het is mogelijk dat die naam hun door het volk is gegeven wegens het gewicht dat de leden aan lichaamsoefeningen hechten of omdat tq'oean, het laatste gedeelte van hun naam, ook vuisten beteekent. Oorsprong. Het inpalmen van Chineesch grondgebied door Duitschland, Rusland, Eu geland en Frankrijk vestigde onder de Chi- neezen de overtuiging dat de voornaamste bron van de internationale verwikkelingen in de propaganda van de zendelingen was gelegen, en dat hun moeilijkheden ten einde zouden zijn als men de zendelingen en hun bekeerlingen uit den weg had geruimd. Zoo wel bij de woelingen in Szoe tsjoean, die door Ju-Mar.—tsj waren aangestookt, als iu den opstand van de leden van het „Genoot schap van het groote Mes" aan de grenzen van Sjau toeeng, Anhwei en Kiang-soe werd propaganda gemaakt voor deze nieuwe leer. Dezelfde denkbeelden hebben geleid tot de tegenwoordige woelingen van de I-hc-tsj oeau in Slantoeng, de provincie waarin Kiaotsjou en Wei-hai-wei zijn gelegen en waar de uit breiding van het spoorwegnet op zooveel verzet is gestuit. Doel. In het vaandel van het genootschap is het devies geschreven „Handhaaf de dy nastie, jaag de vreemdelingen weg". Ju-hsien, de vroegere gouverneur van Sjanioeug, deed niet alleen niets om het genootschap te onderdrukken, maar steunde het zelfs heime lijk, en de nieuwbenoemde gouverneur, Juan Sjih-kai schijnt met zijn op Europeesche wijze geoefende troepen ook maar weinig gedaan te hebben om de beweging tegen te gaan. Dezer dagen is gemeld dat de Boksers op Peking aanrukten en overal hel land verwoest ten. In de kampen van Tsij—li zijn genoeg troepen rm de beweging te onderdrukken, maar het is zeer de vraag of de Chineesche soldalen de bevelen vau hun officieren zouden gehoorzamen. In de laatste twee jareu hebben dan ook generaal T'oeng Foe-hsiaug, die te Peking zeer iu de gunst staat, tn zijn woeste Kansoeh troepen, dezelfden die schuldig waren aan den aanval op de ingenieurs van den spoorweg naar Peking, ongeveer twee jaar geleden, openlijk erkend dal de leus die het genootschap in zijn vaandel droeg, hun volle instemming had. Hierin ligt het gevaar. Ongetwijfeld zal de opmarsch tegen Peking gestuit worden. Maar, tenzij de beweging en haar aanhangers worden uitgeroeid, zullen deze gevaarlijke elementen over het land veispreid blijven, en worden de kwade dagen slechts uitgesteld. Het is een oogeublik WAALWIJK, 10 Juni 1900. Raadsvergadering. A. s. Maandag 11 Juni zal de raad dezer gemeente eeue openbare vergadering houden, des namiddags ten 68/i uur. Aan de orde I. Ingekomen stukken. II. Benoeming van een ambtenaar van de plaatselijke belastingen. III. Ruil van gemeentegrond aan de haven. IV. Voorstel tot onderhaiulsche verhuur van 't postkantoor aan het rijk. V. Wijzigingen der begrootingen van 1899 en 1900. VI. Plan tot verbetering van de haven VII. Vaststelling var. liet kohier v. d Iloofdelijken Omslag. Benoemingen. Tot ontvanger rler directe belastingen en accijnzen te Kaatsheuvel c. a., is bij kon. besl. benoemd C. H. Stassen, ontv. der dir. bel., invoerr. en ace. te Wernhout c. a. Commissaris der Koningin. Gisteren passeerde door onze gemeente zijn Excellentie de Commissaris der Ko ningin in deze provincie, Baron van Voorst tot Voorst. ZE. heeft een bezoek gebracht aan de gemeenten Dongen, 's Gravemoer en Geertruidenbergvoor veertien dagen be zocht hij Baardwijk, Besoijen en Capelle. Op zijn terugreis stapte ZE. alhier in 't hotel Verwiel af, om zooals gewoonlijk, als hij in den omtrek vertoeft, aldaar te dineeren. II. Priesterwijding. Naar wij vernemen zal Z. D. II. Mgr. W. v. d. Ven heden aan 76 eerw. heeren de H. Wijding toedienen, als 26 liet II. Priesterschap, 29 liet II. Diaconaat en 21 het II. Subdiaconaat. Onder het eerste getal bevinden zich twee onzer dorpsgenooten, nl. de Eerw. heeren Gerris eu Adr. van der Heijden. Scüietverceniging „Waalwijk." Naar aanleiding van de door de afd. „Waalwijk" der Volksweerbaarheid, onder de leden verspreide vragenlijst, waren gis terenavond op de bovenzaal van den lieer Chr. v. d. Werff, opgeroepen, diegenen, die op die lijst hun wensch hadden te kennen te "even eene schietvereeniging op te richten. Dit°waren 40 leden in getal. Tegenwoordig waren hiervan 25. De heer Princen zette 't doel uiteen en de voordeelen die zulk eene veieeniging van het rijk kan bedinge en daarna werd door alle aanwezigen de ledenlijst geteekend, ter wijl den anderen 15 leden en hun die nog wenschen toe te treden (alleen leden van Volksweerbaarheid) gelegenheid daartoe zal worden gegeven. De schietvereeniging was dus opgericht en draagt den naam van Schietvereeniging „Waalwijk" te Waalwijk. Daarna werden de concept-statuten voor gelezen en na verschillende op- en aanmer kingen aangenomen. Het bestuur werd daarna gekozen nl. de heet en Alb. Kem perman, Jos. van Gïls, Johan iielen, J. Overgoor en J. van Delft, die na eenige tegenwerpingen, ten slotte de benoeming aannamen. Omtrent de schietbaan meende de president dat deze in zeer slechten toe stand was, maar van andere zijde werd aan gemerkt, dat bij toestemming om die te gebruiken, met kleine kosten zeer goed was in orde te maken, dan kunnen we direct beginnen, anders zullen we misschien tot 't volgend jaar moeten wachten, op de uieuwerwetsche patronen nochtans was hij van meening om wat leven in de brouwerij te brengen, dat 't noodig was de schiet vereeniging nu op te richten en van den kant van Volksweerbaarheid zal alles gedaan worden wat iu haar macht is in 't belang der vereeniginglater kunnen uit deze vereeniging, vrienden b. v. eene flobert- vereeniging oprichten. Schandelijke daad. Toen het Djarig zoontje van den lieer J. B. alhier Woensdag tegen den avond op zijn fiets een telegram bracht naar de firma II. Oerlemans Zoon te Labbegat, werd hij nabij den Capelschen dijk, door zekeren 14- jarigen F. uit de Heijstraat, zonder daartoe de minste aanleiding te hebben gegeven, of 't minste vermoeden te hebben, met zulk een kracht tegen een boom geworpen, dat zijn fiets in 3 stukken brak. Het jongetje kwam wonder genoeg met een hevigen schrik vrij Zeker wel het toppunt van brutaliteit, en schurkachtigheid, zulk een kind zoo te mishandelen. De zaak is dan ook in han den der politie en 't is te hopen, dat zoo iets niet ongestraft blijft; de ouders zullen dan de kinderen wel eens aanmanen derge lijke praktijken na te laten, en de kinderen zullen zich hiervoor in 't vervolg wel wachten. Want over 't algemeen schijnt een fiets rijder voor velen hier in den omtrek, ook voor de grooteren, een leelijk ding te zijn, men kan die nog maar zeer slecht met rust, ziju weg laten vervolgen. Ilooigrasvcrpachtingcn. De hooigrasverpachtingen zijn in vollen "an". Over het algemeen zijn zoowat de beste perceelen f 20 a f 30 per hectare duurder dan verleden jaar. Hier in de Ned Jury—leden Parijsche Tentoonstelling De lijst van de Nederlandsche jury-leden ter Parijsche tentoonstelling, is als volgt saamgesteld Groep I, klasse 6. J. C. Fabius, inspec teur van het lager onderwijs te Dilft; Groep IIklasse 7, Willy Martens, W. Maris; kl. 8, Ph. Zilcken, kunstschilders te 'sllage; klasse 9, Bart van llove, beeld houwer te Amsterdam (plaatsvervangend lid); klasse 10, dr. P. J. II. Cuyper, architect van de rijksmusea, te Roermond. Groep IIIklasse 13, P. A. M. Boele van Hensbroek, boekhandelaar-uitgever te 'sllage (firma Martinus Nijhoff). Groep IV kl. 19, O'. F. Stork, firma, gebroeders Stork en Cie, machinefabrikanten te Hengelo. Groep V: kl. 23, A. 1). lt. Verbeek, in genieur te Dellt (plaatsvervangend lid). Groep VI: kl. 33, M. Leis van de firma Dicpeveen, Leis en Smit, machine-fabrikan ten te Kinderdijk. Groep VII: kl. 39, F. G. Waller, direc teur van de Nederlandsche gist- en spiritus fabriek te Delft, (plaatsvervangend lid) klasse 40, J. A. Bool, groothandelaar in kaas en boter te Leiden. Groep VIIIklasse 46, J. Jurrissen, boomkweeker, te Naarden. Groep IX: kl 53, dr. P. P. C. Hoek, wetenschappelijk adviseur in visscherij-zaken te Den Helder, directeur van het zoölogisch station. Groep X kl. 59, D. Blooker, directeur van de maatschappij Internationale cacao fabrieken te Amsterdam; kl. 61, Joan Schmitz van de firma Wijnand Fokink, te Amsterdam kl. 62, J. Petersen, directeur van de Hcineken's Bierbrouwerij-Maatschappij te Amsterdam en te Rotterdam. Groep XIkl. 69, jhr. B. W. F. van Riemsdijk, directeur-generaal van het rijks museum te Amsterdam. Groep XII: kl. 70, J. Mutters jr., architect te 's Gravenhagekl. 72, Juriaan Kok, directeur van de faience- en porce- leinfabriek Rozenburg, te 's Gravenhage. Groep XIII: kl. 84, jhr. Ch. van de Poll, directeur van de Haarlemsche katoen maatschappij te Haarlem (plaatsv. lid). Groep XIV kl. 87, dr. II. LJssel de Schepper, directeur van de stearine-waskaar- senfabriek Gouda, te Gouda; kl. 88, P. Sinidt van Gelder, van de firma Van Gelder en Zonen te Amsterdam; kl. 89, J. B. Timmermans Wz., president van de Kamer van Koophandel te Waalwijkkl. 94, A. Pit, directeur van het museum voor geschie denis en kunst te Amsterdam. Groep XVIkl. 102, J. C. van Marken, directeur van de Nederlandsche gist en spi ritusfabriek. Groep XVII: kl. 113, C.M. Pleyte Wz., oud-conservator van het genootschap Natura Artis Magistra, te Leiden; kl. 114, G. B. Hooyer, gep. luitenant- kolonel van het Nederlantisch-lndisch leger, te 's-Gravenhage. Waarschuwing. |jö^noofdcommissaris van Politie te Am sterdam bericht teil vervolge op zijne be kendmaking omtrent een internationale bende vervaardigers van valsche bankbiljetten, 'cheques enz., zie bladz. 219, afd. Fdat bij hem is ingekomen een nader schrijven van de politie te Londen waarin vermeld wordt dat de valsche bankbiljetten van de Engelsche bank van 5 p. st. gedateerd zijn 11° Oct. 1898 en gemerkt no. D. 45, 99746. Ook zullen er waarschijnlijk in omloop gebracht worden valsche Iersche bankbiljetten van 1 p. st. op The Northern Banking Company Limited Belfast en Du blin gedateerd Belfast 1 Sept. 1897. Deze biljetten zouden onduidelijk van een cricu- la tieteeken voorzien zijn, gedateerd 9 Juli 1898. Voorts zullen er eveneens valsche bankbiljetten in circulatie gebracht worden waarvan nog geene beschrijving kon wor den gegeven. De Hoofdcommissaris van Politie voornoemd verzoekt beleefd om in iedere gemeente waar het noodig mocht blijken wisselagenten, handelaren in effecten, winkeliers en dergelijken voor e/entueele pogingen tot verzilveriug van bedoelde stuk ken te waarschuwen. een extra-trein uit Thiiringen aan het sta tion Soestdijk aangekomen. Op het perron bevonden zich de burge meesters van Soest en Baar» en de hofart Dr. Greidanus, uit Baarn. De Koningin nen werden verwelkomd door den burge meester van Soest. De Koninginnen zagen er gezond en op gewekt uit en verklaarden een warme, doe! betrekkelijk korte, reis te hebben gehad Spoedig daarop reden zij naar het Paleis- Soestdijk, de talrijke menigte, welke zie langs den geheelen weg en vooral voor he Paleis had geschaard, minzaam groetend. Conferentie voor Internationaal Privaatrecht. Nadat gedurende eenige dagen de coin- missiën vergaderd zijn geweest, is Donderdag in de Treveszaal in den Haag, ouder voor zitterschap van mr. T. M. C. Asser, eene algemeene vergadering der conferentie ge houden ter behandeling van het ontwerp tot regeling der voogdij van vreemde min derjarigen. Het rapport der commissie is door haren voorzitter, den Oostenrijkschen gedelegeerde dr. F. Schumacher, verdedigd, terwijl door onderscheidene gedelegeerden amandementen op de onderdeelen werden voorgesteld. Na zeer ernstige beraadslaging is ten slot te het gewijzigd ontwerp zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Woensdag en Donderdag heeft de com missie voor het huwelijksrecht vergadert. Maandag e.k. om 10 uur zal in eene alge meene vergadering der conferentie hel ont werp omtrent het erfrecht behandeld worden. De Koninginnen. De Koninginnen zijn Dinsdagavond niet Polem gewond. Uit Batavia wordt aan het II b 1. geseinc dut Panglima Polem in het gebeente van d dij gewond is. Nog dezer dagen 8 Mei was d bende van Polem en Ben Peukan in Meu- reudoe in een ernstig gevecht met de onze gewikkeld, waarbij de vijand niet minder da 57 dooden met hun wapens in onze bande moest achterlaten. Onzerzijds sneuvelden inlandsche minderen, één werd zwaar ge wond, terwijl de onder-luitenant Mathijse en 24 inlandsche minderen licht gewon werden. Tweede Kamer. Behalve de ministerieele mededeeling ovc het aanblijven vau het kabinet en de aan kondiging eener nieuwe ongevallenwet, hee de Kamer gisteren de wet op het hoogt onderwijs afgewerktwaardoor aan studente uit Z.-Afrika den toegang lot onze Univei siteiten wordt vergemakkelijk'. Behalve dit is een belangrijk punt behandel katholiek program verwezenlijkt. De bijzondere gymnasia hebben n. 1. n ook het jus promovendi verkregen. Het einc examen van een bijzonder gymnasium i voldoende voor toelating op een Universitei Moordaanslag. Woensdagavond werden de bewoners ve den Nieuwen Rijn en het Utrechische Ve opgeschrikt door moord-en hulpgeroep. C 46 jarige E., werkzaam op de katoenfabrie die vroeger omgang gehad had met het 2 jarige meisje v. R welke verhouding h meisje wegens drankmisbruik had verbroke was haar gisterenavond opnieuw nageloope om te trachten de zaak weer in het reine brengen Toen hij daarin niet slaagde, haak hij een mes uit den zak en gaf haardaa mede twee steken, één in het gelaat en ér in de linkerborst. De aangevallene werd verbonden, waan zij in staat was haar weg te voet uaar hu te vervolgen. De aanvaller, die na de da. gepleegd te hebben, naar huis was gegaa kwam juist toen de verwonde naar huis z< gebracht worden, nog eens ter bewus plaatse een kijkje nemen, zoodat de politi die hem spoedig herkende, hem aanhield i arresteerde. De toegebrachte wonden zijn niet veelb teekend. Drankmisbruik is ook nu weer ui vieemd aan dit drama. Bekend. G. Faassen, uit Leur, die verleden ja wegens moord op Adriana Smits, tot leven lange gevangenisstraf werd veroordeeld, doe alles ontkende, is in de gevangenis te Leeuw: den overleden. Voor zijn sterven heeft hij volledig bekei den moord te hebben gepieegd. Ongelukken. Een man, die gisteravond halfacht op Na«saukade te Amsterdam liep, langs d waterkant, zag plotseling een schoen bov het water uitsteken. Hij wilde den scho grijpen, toen hij tot zijn ontsteltenis bemei te, dat er iets zwaars aan vast zat. I trok en weldra haalde hij het lijkje, op v een meisje van een jaar of acht, dat n het hoofd voorover in het water gevall was en blijkbaar in de modder was gesti Aan het spoorwegstation te Maastric is hedennamiddag de leerling-oonductc bij de Staatsspoorwegen Cremers met borst tusschen de buffers van een range renden trein geraakt. Zwaar gekneusd is naar het geslicht Calvariënbcrg overgebrac Maandagmiddag omstreeks 1 uur, terv de 53-jarige vrouw N., wonende aan de Vc blraat te Dos cl echt, aardappelen wilde bakl viel eenig vet in de brandende kachel, t( gevolge waarvan de vlam uitsloeg en kleederen dier vrouw aantastte. Eenige bui schoten toe, doch de vrouw deerlijk verbrai sio ttc bewusteloos neder, terwijl haar ec genoot deu brand bluschte. Op last van c inmiddels ontboden geneesheer, is de onj lukkige per brancard naar het Ziekenh vervoerd en waren hare brandwonden ernstig, dat zij denzelfden avond reeds ou hevige pijnen is bezweken. Onvredcr. Meu meldt uit Nieuwenhoorn Bij het hevig on weder, dat zich de: morgen omstreeks 9 ure over deze stri ontlastte, bleef ouder het naburige Rocta jc de 29-jarige zoon van H. Stoffels plot ling dood, terwijl hij met vader, moeder een paar huisgenooten in huis zat. Al meenden, dat hij door het onweder getr feu was, doch de inmiddels ontboden i kon daarvan niets bespeuren. Ook in alleenstaande woning was van een insl niets te ontdekken. Hoogstwaarschijnlij' de man dus van den schrik eensklaps do gebleven. Bij het onweder van Woensdag vc middag is zekere Jan Schippers te Krim a/d. Lek, terwijl hij bezig was eenig w op een houtvlot, in de rivier do Lek verrichten, door den bliksem gedood, ongelukkige was een oppassend werkmat laai eeu weduwe met vijf kinderen na. kameraad van hem, die mede op het

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 5