p O H W pa H P$ H H H P5 W Q BUITENLAND. Servie. China. BINNENLAND. Ingezonden stukken. Handelsberichten. Telegrammen. Bekendmaking'. spruit, dat aan de spoorlijn Bloemfontein- Pretoria is gelegen, tusschen Kroonstad en Vredefortui», braken de Boeren den spoor weg op en hielden daarna een trein met levensmiddelen, vergezeld door honderd Ho )g- landers, aan. Bijzonderheden omtrent het geen daarna gebeurde, seint generaal Kelly Kenny niet, maar hij meldt intusschen zeer kalm, dat de trein met de Hooglanders werd genomen en dat de verbinding met Pretoria is verbroken. l)enzelfden dag werd een verkenning op groote schaal gedaan door de Engelscheii, die daarbij zelfs een batterij artillerie mede namen. Tien mijlen ten noorden van Beth lehem, dus een 96 kil. ten Oosten van Ho- niogspruit en een 64 kil. van de plaats, waar De Wet in de duisternis verdween, ontdek te deze troepenmacht een heuvel en op dien heuvel een aantal Boeren, dat niet geneigd scheen daar van daan te gaan. Tenminste na een hevig gevecht, waarbij natuurlijk ver liezen zijn geleden, die echter voorloopig nog maar achterwege worden gehouden, trokken de Eugelschen, die reeds een kopje bezet hadden, terug, toen het donker werd. Het was nu eens voor hen aan de beurt om van de duisternis gebruik te maken om te eclip seeren. Zoo handig als den Boeren ging hun dit echter niet af. Alleen bij dien te rugtocht verloren zij een officier en negen man, hetgeen het vermoeden doet ontstaan, dat het geen aftocht a la De Wet, maar meer speciaal een verjagen uit hun stellin gen was. Eenige bijzonderheden omtrent bovenge noemde gevechten. Een verkenningstroep met een batterij artillerie ontmoette Zaterdag den vijand in een sterke stelling, tien mijlen westelijk van hier. Er volgde een belangrijk gevecht waarvan de uitkomst onbeslist bleef. De Engelsche legermacht was onvoldoende om de Boeren af te drijven van den heuvel dien zij bezet hielden. De Engelschen namen een kopje, maar waren genoodzaakt zich tegen duister terug te trekken. Zij verloren tijdens den terugtocht een officier en negen man. Er wordt nu in de heuvels bij de stad voortdurend op hen geschoten. Generaal Broadwood bericht via Honing- spruit en Kroonstad, dat hij De Wet's commando sinds den 16en Juli is gevolgd. Den 19en heeft hij een hevig gevecht ge had te Palmietfontein. De duisternis be lette het nazetten van den vijand. De Engelschen verloren vijf dooden en zestien gekwetsten. De vijand ontkwam achter hen om over de Paardekraal in den nacht. Het commando schijnt te bestaan uit tweeduizend man met 4 stukken geschut, en staat onder bevel van Steyn en de twee De Wets. Een telegram van Kelly-Kenny uit Bloem fontein van Zaterdag meldtDe spoorlijn is vannacht opgebroken noordelijk van Ho- ningspruit. Een trein met proviand met honderd Hooglanders is door den vijand genomen. Er is bericht ontvangen dat een groote vijandelijke macht tegen Honingspruit- station oprukt. Alle verkeer met Pretoria is afgebroken De tweede en de derde cavalerie-brigade zetten den vijand na. Weinig bladen spreken over de laatste ramp in Oranje Vrijstaat. De Daily News maakt schamper de opmerking dat alle officieële Engelsche rapporten over neerlagen van de Wet altoos gevolgd worden door tijdingen vau neerlagen van de Engelschen, zoodat de laatste jobstijding uit Honingspruit nauwelijks verrast. De Daily Mail zegt in een hoofdartikel dat het rapport van Methuen omtrent zijn krijgsverrichtingen bij Rusten burg een echo lijkt te zijn van vorige de Boeren werden verslagen en uiteengejaagd enz., ongetwijfeld om elders weer op te dagen. Rustenberg is ^ontzet* men hoort eerst thans dat het belegerd werd. Daaren tegen is de Wet weer ontsnapt naar 't noorden, zonder twijfel om zich met de la Rey's troepen te vereenigen. De Daily Mail acht het falen van den veldtocht tegen de Wet zeer ontmoedigend. Vijftigduizeud man Engelsche troepen zijn niet in staat gebleken de Wet te houden. Zeshonderd vrouwen en kinderen zijn uit Pretoria te Barberton aangekomen o. a. de echtgenooten van president Kruger, com mandant-generaal Botha en generaal Lucas Meijer. Er zijn heden 250 krijgsgevangen aaugekomen. Er is drie dagen lang scherp gevochten bij Derdepoort, ten o. van Pretoria. Vier honderd Engelschen sneuvelden. De Daily Telegraph verneemt uit Lou- ren<?o Marques Mevrouw Kruger is vrijwillig met de uitgezette vrouwen en kinderen van burgers uit Pretoria vertrokken. Men meent in militaire kringen te Lon den dat sir Archibald Hunter er evenmin in geslaagd is, de Boeren onder De Wet bij Liudley te verslaan als Methuen, Kit chener en Colville vóór hem. Ook wordt de meening uitgesproken, dat Lord Roberts Middelburg nog lang niet heeft bereikt, zoodat van een beslissend treffen aldaar voor het oogenblik nog geen sprake kan zijn. zegt de koning, dat hij een gemaliu uit het volk heeft gekozen, omdit ook de dynastie Obreuowitch uit het volk ontsproot. De toekomstige koningin van Servie is 40 jaar oud, terwijl koning Alexander slechts 24 jaar is. Haar eerste huwelijk met den mijn ingenieur Svetoza Machine was niet gelukkig Haar man maakte zich van kant. Na den dood van haar man verkeerde Draga in groote armoede, tot zij 6 jaar geleden door koningin Nathalie tot hofdame werd gekozen Koning Alexander heeft haar eenige jaren geleden te Biarritz leeren kennen. Ex koning Milan, die te Carlsbad vertoefde is onmiddellijk naar Belgrado gereisd en heeft telegrafisch ontsdag genomen als opper bevelhebber van het leger. Van alle zijden tiacht men den koning van zijn huwelijks plannen af te brengen, d ach hij heeft verklaard „Of men mijn handelwijze goedkeurt of niet ik heb die vrouw lief en zal haar trouwen o In een Zondag verschenen proclamatie maakt koning Alexander zijn verloving met Draga Machine, geboren Ljunewitza, ex-hof dame van koningin Nathalie, openbaar. De bruid, die weduwe is, is afkomstig uit een oud wojwodeo-geslacht. Ia de proclamatie In welk een warnet van leugens en bedrie gerijen leven we toch ten aanzien van China Wat voert men te Peking toch in zij schild tegenover de mogendheden Welke voorstelling vormt men zich toch in het Uiterste Oosten van het bevattings vermogen en de lichtgeloovigheid der Wes— tersche diplomalen en politici Bij keizerlijk decreet wordt den volke kond gedaan dat sinds een volle maand alle di plomatieke vertegenwoordigers (op een heer Von Ketleler na) in veiligheid zijn onder de grootmachtige hoede van de regeering. Aangenomen nu eens de juistheid van dit officieele nieuws wat moet men dan toch wel denken van de vroegere verzekeringen der heeren Cheug en Yuen—Shi—Kal aar.— gaaude het verschrikkelijke feit te Peking En dan die langdurige, angstwekkende door niets te motiveeren stilzwijgendheid der gezanten zeiven wat moet men daarvan denkeu, wat er uit afleiden Indien de zich noemende Chineesche re— geering zoo innig doordrongen is van goede iutentiëu vis—i—vis de vreemdelingen in het algemeen en de mogendheden in het bijzon der waarom wordt den diplomatieke» vertegenwoordigers dan het stilzwijgen op gelegd, als ware het te Peking alles botertje tot den boom Cheng heeft het bovendien noodig en nut tig geoordeeld ter algemeene kennis te bren gen, dat de keizerin—weduwe effectief bevel heeft gegeven de beweging der Boksers te onderdrukken en een raming te maken ten aanzien van de aan de mogendheden te ver strekken schadeloosstelling. Wat wil dat nu weer zeggen Weet men te Peking niets van het gebeur de te Takoe en te Tientsin oordeelt men het werkelijk mogelijk met ettelijke duizend tallen taels en wat spij'betuigingen alles weer goed te maken Wie is er bovendien eigenlijk de baas te Peking: de keizer of dc keizerin-weduwe of worden beider namen misbruikt door de oogenblikkelijke machthebbendeu, ter verkrij ging van grooter zekerheid aangaande de ontvankelijkheid bij de mogendheden Ziedaar eukele vragen, welke zich als van zelve op den voorgrond dringen, ingevolge de op geruststelling aangelegde verzekeringen uit China, welke alleen dit gebrek hebben datze alle uit één en dezelfde brou komen 1 „Leeringen wekken en voorbeelden trek- keu" zegt hel oude spreekwoord en als vanzelf komt men ten aanzien van den toe- staud van nu tot de herinnering aan hetgeen er geschied is meer dan veertig jaar terug (in 1858) toen China door leugen en bedrog Engeland en Frankrijk ook wist te kalmeeren en te lijmen wel waren niet alle diploma tieke vertegenwoordigers toen dood, doch, in strijd met de plechtige verzekeringen, was toch de helft zoo ongeveer omgekomen, ter wijl de overlevenden onderworpen waren aan de afschuwelijkste martelingen Waarom zou het China van nu niet aan durven wat het China van vóór veertig jaar heeft onderstaan Tegenover de telkens herhaalde, min of meer geheimzinnige verzekeriugen van de Chineezen dat de gezanten in Peking veilig zijn, verzekeringen waaraan de Engelsche regeering weigert te gelooven, plaatst de Daily Mail het volgende telegram uit Sjang hai „Een staatsambtenaar heeft van een ambtgenoot in Sjan-toeng een brief gekregen, waarin slaat dat de buitenlandsche zendelin gen in Peking in het begin van de maand herhaaldelijk hebben gepoogd koeriers af te zenden, maar allen werden gepakt en ont hoofd. Den 4en Juli waren er iu Peking nog maar een vierhouderd vreemdelingen over. Zij werden alle overmand en geslacht, al mogen zoogenaamde telegrammen het tegen spreken." Uit Petersburg verneemt de Daily Mail dat, ofschoon de Russische regeering loochent dat de Chineezen Blagowestjens hebben bezet, het vaststaat, niet alleen dat de Chineezen de stad veroverd hebben, maar ook dat de Chineezen Blagowestjensk bezet hielden tot Vrijdag, toen de Russische generaal Blago westjensk heroverde en acht kanonnen en tweehonderd gevangenen vermeesterde maar ernstige verliezen leed. Het heet dat er 870 Russen gesneuveld zijn. De Russische cen suur verbiedt, iets van troepenbewegingen te melden. Desoudanks is uitgelekt dat een kozakkenregiment uit den Noordkaukazus naar Afgauistan is afgezonden. IV. Verbetering haven. V. Reclames Hoofdei. Omslag over 1899 en 1900. Ncderl. Mi.ssioiiari.ssen in China. Volgens de verklaring van den generaal superior der Belgische missiën voor China te Scheut, Pater van Ilecken bevinden zich in China 82 Belg. en Holl. missionarissen, waarvan sinds 't begin van dit jaar niets meer is vernomen. Hoe zij het in den te- genwoordigeu toestand maken, hiervan is niets bekend. Uit den naamlijst der missionarissen zien wij de volgende uit onze streek. Oost-Mongolië J van Hilst van Besoijen. Midden-Mongolië J. Zijlmans van Raams- douk. A. Zijlmans van Waalwijk. J. Dobbe van 's-Bosch. Zuidwest-Mongolië H. v. d. Meerendonk Boxtel. Werkstaking. De werkstaking te Rotterdam Is thans voor goed geëindigd. Alles gaat zijn ge wonen gang, de militairen zijn vertrokken. Uitte. Reeds zijn in ons land een 20 tal slacht offers van de hitte der laatste dagen geval len. Nederland en China. Blijkens bij het departement van marine ontvangen bericht, zijn Hr. Ms. pantserdek schip Koningin Wilhelmina der Nederlan den en pantserschip Piet Hein, onder be vel respectievelijk van de kapiteins ter zee L. A. H. Lamie en J. H. M. Jansen, 22 dezer te Hongkong binnengeloopen. Stuatspoorwegen. Volgens het Centr. is de van plan de geheele exploitatie der Staats" spoor eerlang van de Maatschappij over te nemen voor eigen rekening. Een wetsont werp, te dien einde strekkende, zou reeds in de maak zijn, eu in de Eerstvolgende Troonrede zal hiervan melding worden ge maakt. Regeering WAALWIJK, 25 Juli 1900. Raadsvergadering. Heden Woensdagavond ten 63/4 uur open bare vergadering van den raad onzer ge meente. Aan de orde I. Ingekomen stukken. II. Voordracht tot benoeming van 2 leden van 't college van zetters. III. Concessie-aanvraag Waterleiding. Telefoon Nederland-Eugeland In een vergadering van de Kamer van Koophandel te Amsterdam is mededeeling gedaan van een ingekomen schrijven van den directeur-generaal der posterijen en te legrafie, betreffende een telefoon-verbinding van Nederland en Engeland. De directeur-generaal verklaart, dat op het tot stand komen dier verbinding voor loopig geen uitzicht bestaat, omdat zelfs voor een directie verbinding Amsterdam-Pa rijs de noodige fondsen ontbreken. Een nieuw Kunon. Bij Muiden zijn proeven genomen met een nieuw model snelvuurkanon uit de fa briek van Skoda in Bohemen. Door dit stuk zijn naar het schijnt de Maxims 2. d. over troffen. Deze mitrailleuse schiet 200, 400 tot 600 kogels in de minuut. De loop ligt in een waterbad, omdat het stuk anders te warm zou loopen. Reeds wanneer het vu ren is opgevoerd tot 400 kogels in de mi nuut wordt het water door de ontwikkelde warmte tot het kookpunt verhit, zoodat het geheele stuk dan letterlijk in een wok van stoom staat. De werking is automa tisch zoodat het stuk blijft doorvuren, tot dat de munitie is verbruikt, zelfs nadat al de bedieningsmanschappen zijn gedood. Ongelukken. Een droevig feit had te Lisserbroek plaats. Omtreeks één uur 's middag miste P. Cle ment, landbouwer, zijn 272-jar:g dochtertje. Overal gezocht, doch het meisje werd niet gevonden. Eindelijk toch, omstreeks half vier, en wel zielloos in de bestekamer. Het lieve en levenslustige kind was in stilte naar die plaats geslopen en, door de opening gevallen, werd het als een lijk in de armen van de moeder opgenomen. Bij het baden in zee te Scheveningen is een 26-jarige man, aldaar wonende, ver dronken. Terwijl eenige jongens aan het spelen waren met ledige spoorwagens aan de Cruc- quiusweg te Amsterdam is een hunner er onder onder geraakt; zijn hoofd is ver pletterd. Bij het baden in zee zijn Dinsdag te s-Gravenzande twee jongens, een van 7 en een van 12 jaar, verdronken. Het lijkje van den jongen van 7 jaar is reeds aan gekomen. Het 10-jarig zoontje van B. te Krim pen a. d. IJsel (Stormpolder) is bij het zwemmen verdronken. Dinsdagavond te half acht stikte de 27-jarige C. B te Utrecht door het over matig gebruik van sterken drank. Te Schijndel is een 14-jarige dochter van den heer A. v. d. D. in de Zuid Willemsvaart verdronken. De heer T., pannenfabrikant te Te- gelen, is gisteren in een sloot achter de abriek verdronken. Dusscn, 24 Juli. Voor de vacature van Secretaris-penningmeester van den vZuidhol- landschen Polder onder Dussen* ontstaan door het vertrek van den heer van de Koppel, burgemeester van Almkerk, is tijdelijk benoemd de heer J. J. H. Snijders, gemeente secretaris alhier, tegen een jaarwedde van ƒ450. Het vlasplukken heeft een aanvang genomen. De bond van werkverschaffing heeft een 25-tal arbeiders naar Overflakkee gezonden om de aldaar gekochte 9 bunders te plukken. Hier heeft de bond nog 6 bun ders bij gekocht, zoodat de aankoop het dubbele van 't vorig jaar bedraagt. Menig arbeider alhier kan dus zoowel van den zomer als a. s. winter rekenen op een vrij goed weekgeld. Capelle, 24 Juli. I)e Heer C. Wildeman, onderwijzer aan de school in de „Kom'' alhier, had Zaterdag 1.1. het genoegen tc Breda zijne acte als Hoofdonderwijzer te verkrijgen. Tot leedwezen van vele leden der Chr. Ger. gemeente alhier, heeft de Heer Meijer te Borger voor het op ZEw. uitgebrachte beroep naar deze gemeente, bedankt. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Zondagnamiddag, tusschen 12 pn 2, 't ge woon Café-uurtje alhier, ontmoette ik bij mijn omwandeling door onze straat een werkman, met zijne twee aardige kinderen, jongskes van pl. m. 4 en 5 jaar. De mannekes, een voudig maar netjes gekleed tot eer van vader en moeder, namen, op voorgang van Papa hunne stroohoedjes af, groetten mij zeer be leefd en speelden daarna, met mijn vroolijken houd, als hun kameraad. Zie, mijnheer, sprak de man, wijzende op zijn tweetal, zie, dat is nu m ij n Herberg- gang. Ik wenschie hem óaarmeê van harte geluk, met de verzekering dat zijn handel wijze hem méér rente zou aanbrengen, dan menig ander vader, door zijn gang ndar en wat véél gebruik i n 't Café. En dit, al ben ik geen bepaald en ónvoorwaardelijk voorstander van „Sluit Schiedam" Na ondervinding vau 't hier voren ver. meldde, vatte de wensch post in mijn bin nenste, dat de ook hier opgerichte P.-Ver— eeniging succes moge hebben, vele vaders als de bedoelde kweeke en, menig jonkman aan zich trekke, om eenmaal soortgelijke va ders te worden, tot zegen voor de maat schappij, speciaal voor ons dorp en menig huisgezin daarin. Eere en dank hun in ons midden, die daarvoor 't initiatief namen VAN BLJUREN. Baardwijk, 23 Juli 1900. GORINCHEM, 23 Juli. De aanvoer vau granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe 7,25 a 7,35, roode dito f 6,80, it 7, witte dito f6,00, k 7,25, inl. rogge f5,80 a 6, buitenl. dito f5,75 a 5,85, gerst 1 4,80 a 4,90, haver f3,60 k 3,75 duivebooncn f6,75 a 7.—, blauwe erwten, f0in 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 108 runueren, 6 nuchtere kalveren, 6 vette varkens en 356 biggen. Ie qual. Kalfkoeien f180 k 200 Kalfvaarzen f 140 a 160 Melkkoeien 1130 k 150 2'/j jarige ossen f140 k 150 Guiste vaarzen f 90 a 100 Pinken f 50 A 60 Graskalveren f 25 A 35 Nuchtere kalv. f 10 a 12 Aangevoerd 11 vette varkens van 16 20 ct per half kilo, 213 biggen van f 5,— a 10.— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren; scha pen fa en lammeren f0 a f 0.per stuk. Eieren f 0.85 a 0.90 per 26 stuks. Boter 70 i 75 ct. per '/j kilo. ROTTERDAM, 26 Juli. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f0.a 0. Dito mindere f0.A 0. Gerst. Zeeuwsch, Flakk. en Overra. Witern f0.— f4.50; beste Zomer- f4.— k f4.50. Haver. De beste f3.50 a f4.—. Blauwe erwten. De beste f7.25 a (8. Paardenboonen. De beste f0.a 0. Duiven boonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed fO.— k 0.Zomerzaad f0.a 0. Kanariezaad f6.50 a 17-50. Bruine boonen de beste f0.— a f0.— Witte boonen de beste f0.— a f0.— Tarwe. Van den betrekkelijk kleinen aanvoer werd beginmarkt tot circa vorige prijzen een en ander uitgezocht. Weldra begon men echter belangrijk lager te biedsn, waartoe echter houders ongenegen waren af te geven zoodat een ruim deel van het aangebodene onverkocht bleef. Per heet. f 6 a 6.20 en extra puike qual. nog daar boven en per 100 kilo f 8 a 8.50. ROTTERDAM, 24 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 45 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 1052 magere en 523 vette runderen, 280 vette, 137 nuchtere en gras kalveren, 0 schapen of lammeren, 0 varkens, 132 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen le kw. 32— c., 2e kwal. 28 c., 3de kwal. 22 c. Kalveren le kw. 35 c., 2de kw. 30 c., 3de kw. c. Alles per halve kilo. Behalve enkele puike spoeling-koeien die tot 3 c. boven noteering verkocht werden, was er overigens in runderen voor de slachtbank bijna geen handel. Vette kalveren werden steeds tot lagere prijzen verkocht, de uitgezochte, die op stal verkocht zijn. brachten tot 5 cent boven noteering op. Op de magere markt ging weinig om. De groote voorraad stieren moest met ver lies opgeruimd worden. De slachtpaarden ging bijna niets om. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jen. Vlaardingen. Heden noteer ik Puike bruine Berger looiertraan f24.— p. ton. bruinblanke Bergertraan f30.v blanke Bergertraan f32.— h Maaslevertraan f Groenlandsche Robbentraan (sraeertraan) in petroleum fusten van pl. m. 190 L. in gewone fusten van pl. ra. 100 L. f 19.p. 100 L. Nat. Med. levertr. le soort f p. ton. u r (stroogeel 2e H f 40.— p. ton. Stoommedicinale levertr. le f 50.p. ton. Bij afname van 6 en 12 tonnen geniet men aan zienlijk rabat. PARIJS, 24 Juli. Men verzekert dat het paviljoen van Martinique op de tentoonstel ling in brand staat. HONGKONG, 23 Juli. Twee transport schepen uit Indië, zijn naar Takoe vertrok ken, nog drie zijn aangekomen en zetten troepen aan wal te Koudoen. De Neder- landsche kruisers Koningin Wilhelmina en Piet Hein zijn uit Batavia aangekomen. De bladen melden dat do Chineesche gezant te Londen het volgende telegram van Sjeng, gedagteekend Sjanghai 23 Juli, ont vangen heeftVolgens bericht uit Peking van den 18den had het Tsoeng-li-jamen Wen-jin, onder-secretaris bij liet departement, afgevaardigd naar de vreemde gezanten hij had allen in welstand gevonden met uitzon dei ing van den Duitschen gezant. Joeng-loe zal een memorie aan den troon zenden, met liet verzoek, allen naar Tientsin te zenden onder gewapend geleide, in de hoop dat de krijgsverrichtingen dan gestaakt zullen wor den. LONDEN, 24 Juli. Men verneemt dat officieele kringen hier ter stede eenige hoop beginnen te koesteren, niet het oog op de hardnekkigheid van de geruchten aangaande de veiligheid van de gezanten te Peking. WASHINGTON, 24 Juli. De taotai Sjeng heeft aan den Chineeschen gezant Woe-ting-fang geseind, dat de vreemde ge zanten naar Tientsin zullen gezonden wor den, onder geleide. Dc keizerlijke regee— ring heelt hun niet alleen beschermd, maar hun ook voedsel verstrekt. HAMBURG, 24 Juli. De Hamburgischer Correspondent meldt datluidens ecu telegram uit Londen, dat hier is ontvangen ter plaat se waar men goed ingelicht pleegt te zijn, het personeel van de gezantschappen te Pe king behouden en op weg naar Tientsin is. LONDEN, 24 Juli. De Engelsche con sul te Tiëntsin «seint van don 21 sten Ik heb vandaag een brief van den gezant Mac- donald ontvangen, gedagteekend uit Peking van den 4den, waarin hij om hulp vroeg er was genoeg proviand voor veertien dagen, maar het garnizoen kon zich niet lang meer staande houden tegen de vastberaden aan vallen. Er waren 44 dooden en tweemaal zooveel gekwetsten. PARIJS, 24 Juli. Vier telegrammen van den Franschen consul te Tiëntsin van den 13den, 14den, 17deu en 18den Juli, die tusschen 18 en 20 Juli over Tsjifoe zijn doorgeseind, zijn op het ministerie van bui tenlandsche zaken ontvangen. Ze bevesti gen dat de gezanten sedert 20 Juni in de Engelsche legatie belegerd werden en dat de schietvoorraad begon op te raken. De telegrammen deelen ook de reeds bekende bijzonderheden mede over de vermeestering van Tiëntsin. De Fransche consul heeft geen enkele van de depeclies ontvangen, die hem sedert 20 Juni uit Parijs waren toege- zouden. De Burgemeester der gemeente Waalwijk, roep bij deze op de na te noemen miliciens verlof gangers dezer gemeente van de lichtingen van 1SJ7 er. 1896, om op de dagen, plaatsen en uur, achter ieders naam vermeld onder de wapenen te komen als J. H. Hurkmans, te Geertruidenberg, op 17 Au» [1900 voor 4 aur nm. II. de Bont, Idem. F. van Eeten, idem F. J. de Graafl', idem G. C. Hamers, idem M. M. A* Schambergen idem J. C. Dekkers, idem J. L. van Grevenbroek, idem L. van den Hoven, idem C. A. van Schuppen, idem C. J. Heeren, idem C. van Kuik, idem H. Mulders, idem C. A. van de Ven, idem M. Verhagen, idem J. F. Vermeulen, te Breda op 16 Augustus 1900 Cvoor 4 uur nm. van der Wijk, idem Waalwijk, 17 Juli '1900. De Burgemeester voornd., K. DE VAN DER SCHUEREN. O Hi

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 3