Zondag 5 Augustus 1900. F VAN binnenland. I China, BUITENLAND^ Frankrijk. Duitschland. Italië. Servië. '1 b Aanslag op den Skah van Perzië. Tweede Blad De Mo van het Zuiden. Eindelijk dan na lang en gevaat lijk dralen, gevaarlijk om de vele levens, die er van afhingen, na eindeloos geharrewar over de quaestie van het opperbevelhebt erschap, is de opmarsch van de internationale troepen macht in China van Tientsin uit naar Peking begonnen. Aan het departement van buiten- landsche zaken te Brussel werd Woensdag in den namiddag ontvangen, hel volgende telegram van den Belgischen gezantschaps secretaris Cariier, gedateerd Shanghai 1 Aug. „De verbondenen rukken naar Pt king op; zij zijn op 18 mijlen van Tientsin en moeten in acht dagen te Peking wezen. Alle Euro peanen zijn gevlucht in de keizerlijke stad, het binnenste van de Tartarenstad. De opmarsch naar Peking is dus begonnen maar als men meent, dat hij thans plaats heeft in broederlijke eensgezindheid met het gemeenschappelijke en edele doel voor oogen, eenige honderden Europeanen, die, zes weken reeds, dapper stand gehouden hebben tegen 100,000 Chineezen, voor den marteldood te vrijwaren heeft men het glad mis. De op marsch der geallieerden heeft veel weg van een wedstrijd in het hardloopen tussehen Tientsin en Peking ieder detachement rukt afzonderlijk op. Want de mogendheden zijn het niet eens kunnen worden over de op dracht van hel opperbcveüiebberschap. Haar verschillende contingenten rukken nu ieder op zijn eigen gelegenheid naar Peking op, waarbij ieder natuurlijk zal trachten her eerst aan te komen orn de eer en om den buit. De Engelsche regetring had aan haar ge neraal Gaselee, die Vrijdag 11. te Tientsin is aangekomen en het opperbevel over de Britschè troepen heeft aangevoerd, medege deeld, dat hij, zonder zich aan de overige legei hoofden to sloren, den opmarsch zoo spoedig mogelijk zou beginnen. Aan deze opdracht schijnt hij uitvoering te hebben gegeven en men verneemt nog, dat alleen het Amerikaansche contingent, met de Britten vereenigd, op weg is gegaan. De Japanners schijnen afzonderlijk van Tientsin te zijn getrokken naar Yangsoen in de noordelijke richtirg. waar de Chineezen zijn_geconcen treerd. De Russen zouden in oostelijke richting den marsch zijn begonnen van Peitang ten noorden van Takoe uit. Wat nu gebeuren zal is twijfelachtig, doch dat de Chineezen den opmarsch naar hun hoofdstad zonder tegenstand zullen laten geschieden, is niet aan te nemen. Nimmer is gelegenheid zoo gunstig geweest, om de geallieerde troepen te vernietigen als nu, nu de kleine contingenten afzonderlijk door het land gaan zwerven. Reeds weet de New Yoik Herald te betichten, dat de voorhoede der Japanners met een verlies van 150 dooden en gewonden is teruggeslagen. Als het den anderen contingenten ook zoo gaat, zal Peking nimmer bereikt worden en zullen de gezanten aldaar als slachtoffers vallen van den kleingeestigen naijver hunner regee ringen. Laffan's Bureau te Londen heeft eeu tele gram uit Tientsin ontvangen, gevende een telegram, 21 Juli gedateerd uit Peking. Woordelijk was de inhoud „Eerste berichten van buiten kwamen 18 Juli. Mislukking der ontzetcolonne maakt belegering veel gevaarlijker. 19 Juni brak Yamen betrekkingen af, 20 Juni verklaarde China oorlog. Duitsche gezant baron Ket- teler en Francis James, een Engelsche pro fessor, werden vermoord, 400 niet-combat— tanten namen in Engelsch gezantschap vlucht. Ik hoorde, dat bekeerden noordelijke kathe draal bezet houden. Duizend vluchtelingen namen vlucht in paleis prins Toe tegenover het Engelsche gezantschap. Wapenstilstand begon 17 Juli na 26-daagsche hevige be schieting, Een nacht duurde de beschieting onafgebroken zes uur. Vier pogingen werden ondernomen, om het Engelsche gezantschap in brand tc steken. Twee pogingen hadden het resultaat, dat Hanlin—college verwoest werd. De lafheid der Chineezen maakte een succesvolle bestorming onmogelijk, Gezamen lijk aantal dooden of gestorven is: 10 Duit schers, 10 Japanners, 11 Franschen, 5 Er.— gelschen, 4 Russen, 4 Oostenrijkers, 7 Amerikanen, 7 Italianen, 9 bekeerlingen, te zamen met gewonden 98. Co respondenten Mo; riioa, Ried, Tementy zijn ziek. Minstens 2000 Chineezen zijn er gedood. De Amerikanen houden een sterke stelling op stadsmuur bezet. Voedingsmid delen zijn nog voldoende en hospitaal in richtingen uitstekend. Feder is door voort durende arbeid zeer uitgeput. De keizerlijke edicten hebben den Boksers lof gebracht, den zendelingen bevolen, het binnenland te verlaten en alle onder-koniugen bevolen, Peking te helpen. Doch het edict van 18 Juli beveelt beschetming en belooft schade vergoeding." De Laffan correspondent voegt er nog bij, dat het bericht van een groote ontzet tingscolonne tot deze verandering heeft geleid. De aankondiging in het Lagerhuis, dal generaal Gaselee, benoemd tot commandant van het Britschè contingent te Tientsin, zich voorstelt, onmiddellijk naar Peking op te iukken, „hopendeop de medewerking der andere troepen, komt als een veirassing. Er wordt dus gebroken met de verderfelijke opvatting dat geen mogendheid zich bewegen mag tenzij de andere zich, in hetzelfde tempo, meê bewegen. De Engelsohen zullen op Pekn.g aanrukken, in de verwachting dat de audere contingenten zullen meegaan gebeurt dat niet, dan gaan zij löch. Met het oog op de jongste betichten die het behoud van de Europeanen te Peking bijna tol zekerhtid maken, is dat een flink besluit. Geen gezeur meer ovet opperbevelhel berschap, maar doen wat men zijn plicht vindt om !e doen Er is wel veel kans dat de Amerikanen, die kort geleden hetzelfde plan opgevat hadden, met Gaselee zullen meegaan, misschien nog an dere kleine troepenafdeelingen, maar het zou ons toch verwon leren indien de Britschè commandant voor zijn expeditie tol ontze van Peking meer dan 15,000 man bijeen kreeg. En wat zal dat kleine hoopje doen tegenover de rni; stens 100,000 Chineezen, die ouder- sleld worden, buiien Tientsin op de loer te liggen Buitendien, al heeft de ïidderlijke opwelling van den Engelschen generaal succes, wij vragen ons toch af welke gevolgen het op rukken der expeditie zal hebben voor de te Peking opgesloten vreemdelingen. Het is wel zoo goed als zeker, dat de Chineezen hen in hun macht hebben, al achten zij het om verschillende redenen verkieselijk, ze nog niet af te maken. Zal de gematigde partij de onverzoenlijken nog in bedwang kunnen houden als de Europeanen voor de poorten van Peking staan En wat kan, in het beste geva', de Chineezen beletten, de vreemdelingen of zooveel als er nog ovet zijn als gijzelaars weg te voeren, de hemel weet waarheen en voor hoe lang De mogelijkheid bestaat, dat het voornemen van Gaselee om in de richting van Peking, zoo al niet naar Peking, op te rukken, in verband staat met een feil dat zoo terloops gemeld is, den aanval namelijk van Russische troepen op een stelling van de Chineezen te Pei-iang of Pei-tsang. Dat plaatsje ligt op 12 K. M. ten noordwesten van Tientsin aan .le Pei-ho, dus aan den weg naar de hoofd stad. De Engelschen kunnen hun redenen hebben om een oogje te willen houden op de Russen die daar bezig zijn. Moet men da' ook in verband brengen met den aanval dien Japanners op Russische troepen hebben gedaan, toen zij meenden (een wel zonder linge vergissing, inderdaad) Chineezen voor zich te hebben Er gebeurt daar te Tientsin zeker meer dan de censuur te Takoe wereld kundig wil hebben. Alles bijeengenomen, zou het o. i. in alle opzichten beter zijn indien de Europeesche regeeringen zich tot onderhandelingen lieten vinden, gelijk Li-hoeng-tsjaqg en anderen willen. Ongetwijfeld zijn de gouvernementen ernstig beleedigd maar zij mogen wel wat hebben voor de onmenschlievende, onrecht vaardige en onchristelijke wijze waarop zij in de laatste jaren met China hebben om gesprongen. En daarenboven het ziet er naar uit, dat geweld op den duur niets zal uitwerken, en men alleen door de diplomatie de vreemdelingen zal kunnen redden en den toestand langzamerhand in het reine brengen Donderdagochtend om 9 uur, toen de Shah van Perziü uit het Palais des Souverains kwam, trachtte een man op de tree van het rijtuig te springen. Hij hield een revolver in de hand en richtte die op den Shah. De grootvizier ontrukte hem het wapen, en de mau werd door politieagenten in hechtenis genomen. Zij moesten hem tegen het volk beschermen. Op het politiebureau antwoordde hij op de hem gedane vragen alleen „Het is een zaak tussehen mij en mijn geweten", en uitte zijn spijt dat zijn aanslag mislukt was. De revolver was geladen met vijf kogels. De man ziet er uit als een werkman en heeft een gordel om met het nummer var, het 128c regiment infanterie. De Sjah zette ondanks hei gebeurde zijn tocht per boot voort naar Sèvres en Versailles Loubet zal hem bij zijn terugkomst een bezoek brengen. Nadere bijzonderheden omtrent de aanslag op den Shah van Perzie De Parijsche politie is. en niet len onrechte, trotsch er op, den aanslag op den Shah van Perziè te hebben belet, evenals in 1867 den aanslag op den Czaar van Rusland. Vele politicmannen zullen doodden Shah gedecoreerd worden, die openlijk zijn groot vizier Usghar—chan heeft geroemd, welke den aterling heeft ontwapend. Vóór de grootvizier hem het wapen uit de hand rukte, had een fransch officier, de commandant Thiry, met het plat van den sabel de richting van den arm des boos doeners reeds gewijzigd. De onbekende misdadiger is Donderdag gefotografeerd, men gelooft aan zijn accent dat hij van de Spaansche grens afkomstig is, hij is ongeveer dertig jaar. Teen de Shah van Sèvres en Versailles teruggekeerd was, heeft de president der republiek Z. M. onmiddellijk bezocht en geluk gewenscht met het mislukken van den aanslag. Er hebben zich bij de politie getuigen aangemeld, die hebben gezien, dat een per soon de individu tot de daad aanzette. Deze persoon is gevlucht maar men kent zijn signalement. Op het lsir.engoed van den onbekende staat G.«M. Hij weigeit inlichtingen te gever-, zeggende mijn tong weigert te veiklaren wat mijn hand heelt willen doen Al de ministers en het corps diploma'ique hebben hun gelukwensch gezonden. Het paleis der Souverains wordt streng bewaakt. Donderdag, even voor het paleis te ve* laten, ontving de Shall een brief, waarin hij gewaarschuwd weid voor een aanslag, doch Z. M. haalde de schou Iers op, eu deed den brief bij den politie brengen. De brief was gedateerd uit Napels maar te Parijs op de post gedaan en was gelakt, in welke lak een afdruk van een Belgisch muntstuk stond met de woorden l'Union fait la force. Getuigen zeggen, dat zij den misdadiger van tussehen twee automobielen, waar hij zich schuil had gehouden, zagen springen toen de Shah het hek van het Paviljoen uitreed in zijn haast wierp het individu een politie agent op een rijwiel omver, die des Shah's rijiuig escorteerde. Cisleren is het lijk van hertog Alfred van Saksen Coburg Gotha in plechligen optocht voorafgegaan door een bataljon van het 9ös'e regiment, naar Coburg overgebracht. De groot-hertog van Hessen, de regent, de autoriteiten, de leden van den Landdag en een groote menigte volgden de lijkkist. De stad is in rouw gehuld. Onderofficieren droegen de lijkstoet mar de Moritzkuche. De hertogin weduwe woonde met hare dochters den lijkdienst bij. De begrafenis had Vrijdagmiddag plaats. Het gerucht, dat het stoffelijk overschot te Windsor in het koninklijk graf zou worden bijgrzet, wordt tegengesproken. De hertog van Counaught en de hertog van Vork zullen waarschijnlijk den prins van Wales naar Coburg vergezellen, om de ter aardebestelling bij te wonen. De Duitsche Keizer. De Duitsche keizer die door zijne vreemde redevoeringen den laatsten lijd zooveel van zich doet spreken, heeft Zondag aan boord van de Hohenzollcrn, onder de godsdienst oefening een preek gehouden handelde o. a ook over de Cnineesche kwestie. Hij ver gelijkt daaiin de Chineezen met de Amekelie- ten. Hij spreekt daarin over den heiligen plicht dien de soldaten hebben te vervullen, zij moeten met de gepantserde vuist de heiligste goederen verdedigen etc. etc. Dat de mogendheden gekomen zijn, en stukken land hebben geroofd onder de leuze van wraak over den dood van missionarissen en zendelingen dat is een feit; en dat nu de Chineesche regeering deze roofpartij moede, de daders uit haar rijk tracht te verwijderen, is misschien wel voor een gedeelte te recht vaardigen. En nu stelt de Duitsche keizer het voor alsof hij een heiligen oorlog gaat ondernemen tegen China, een nieuwen kruistocht onder den zegen van God. De keizer mag het goed meenen, maar de feiten spreken tegen hem. Daar is niets heiligs in Duitschland's krijg tegen Chi a, zooals van de andere mogend heden. Niets heiligs geweest in het bezetten van Kiau-tsjang. Niets in den wraak- tocht van heden. De moord op koning Humbert. Naar de berichten, die de verschillende reporters van ooggetuigen hebben ontvangen, is het verhaal van de vermoording op de volgende wijze samen te stellen. Koning Humbert had om half tieu het ko ninklijk paleis verlaten, vergezeld van de ge neraals Ponzio Vaglia (sedert jaren minister van het Koninklijk Huis) en Avogrado, om naar het veld te gaan waar de gymnastiek— uitvoering plaats had. Een menigte van on geveer 2000 personen wachtte hem op. De Koning hoorde de toespiaken aan en deelde de prijzen uit sprak elk vau de bekroonden met een enkel woord toe en onderhield zjch met de autoriteiten. Aan het einde van de plechtigheid maakten de gymnasten front en presenteerden hunne gymnastiek—wei ktuigen als saluutde Koning antwoordde met een groet (hij was in redingote). Na afloop zeide hij tot den afgevaardigde (radicaal) Peunati „ik ben nu oud geworden, maar ik benijd die sterke jonge mannen. Indertijd was ook voor mij de gymnastiek een groote hartstocht." Hierna ging hij in zijn rijtuig, la daumont bespannen, met de beide generaals. Een luitenant van de karabiniers reed aan de lin kerzijde van hel rijtuig. De muziek speelde den koninklijken marsch en het volk riep „Leve de Koning(Van verschillende zijden wordt bericht dat de ontvangst in Monza zeer hartelijk was geweest en eene betoo— ging door het volk werd gehouden, waarme de de Koning zich zeer ingenomen betoon de). Plotseling, terwijl de paarden voor het rij tuig, nog al verschrikt door de uitbarstingen van toejuichingen, zich in beweging gingen zetten, kwam een jongtnensch op de karos af. De Koning stond rog rechtop de groe ten van het volk te beautwoordeu. De on bekende naderde den rechterkant van het rijtuig, en loste op den Koning, op een af stand van een paar decimeter, drie scholen, die duidelijk onderscheiden werden. De Ko ning viel op de kussens van het rijtuig. De koetsier zette op hetzelfde oogenblik de paar den tot een dolle vaart aan. Een oogenblik duurde nog het applaus van hen, die niet vlak bij het rijtuig stonden. Een gymnast sloeg met een zwaren vuistslag deu moorde naar voor den grond. Volgens sommigen zou hij zich erg geweerd hebben tegen de karabiniers die hem arresteerden, volgens anderen zich zeer kalm hebben doen mee voeren De menigte wilde hem lynchen, de gymnasten hem met hun ijzeren staven dood slaan. Hij werd naar de gevangenis gebracht, bekende zijn moord, volbracht uit haat tegen de „beginselen waarvan de Koning de ver tegenwoordiger is," weigerde verder eenig uitsluitsel te geven. „Voor het gerecht zal ik spreken, laat mij rusten In de cel ge bracht, kleedde hij zich onmiddelijk uit en viel in diepen slaap. Op het oogenblik dat de moord et beurde hield de Koningin cour Zij werd dadelijk gewaarschuwd, dat de Koning zich oi.wel voelde. Onderwijl was het rijtuig aan he' hek van het paleis aangekomen. De Koning had onderweg telkens k'cine zuchten uitge- s'.OOten, en was. eer het rijtuig het paleis bereikte, overleden. De Koningin rende in décolleté de trappen af. De Koning was op. een matras op den grond uitgestrekt. Zij smeekte de dokters al het mogelijke te doen orn hem te redden met moeite werd zij naar buiten gebrach', waar haar de volle waarheid werd medegedeeld. Later keerde zij in het vertrek terug, en bad langen 'ijd bij het lijk. De aanwezigen verzetten zich tegen de uilvoeiing van de autopsie Hel lijk weid in doeken, gedrenkt in antisepti sche stoffen, gewikkeld, en omringd door ijs en electrische ventilatoren neergelegd. Men wacht de orders voor de balseming af Da delijk werd het bericht in cijferschrift aan de prinsen van den bloede en de buiienlancLche mogendheden afgezonden. Over den moordenaar zijn nog weinige bijzonderheden bekend geworden. Men heeft de registers nagezien in 'net Q ïirinaal, of i ij soms aanvragen om ondersteuning aan den Koning had gericht, en oi die soms afgesla gen waren, maar zijn naam is daar niet in gevonden. Evenmin in de speciale lijsten van gevaarlijke anarchisten, die de politie liicr in Rome bijhoudt. Aan de Amerikaan sche legatie hier, zegt men dat in de stad waar hij in Amerika verblijf heeft gehouden (Patterson, Pakerson) vele anarchisten zijn Uit Prato, zijn geboorteplaats, (een fabrieks stad, waar veel socialisten en anarchisten huizen) dat hij al in zijn jeugd zeer opge wonden was. Hij moet gezegd hebben, dat z:jn broeder luitenant bij de arlilleiie is. Medeplichtigen zijn, voor zoover men weet, nog niet ontdekt. Latere berichten melden dat zoo goed als zeker is dat hij deel uitmaakt van een com plot. Vele arresta'ies hebben plaats gehad. Koningin M .rgherita heeft Dinsdag den geheelen nacht bij het lijk des konings biddend doorgebracht. Het lijk, dat in het zwart gekleed is, ligt op een gewoon bed, waarover een eenvoudig wit doodskleed is gespreid. In de kamer is een klein altaar opgelicht, waarvoor de ambtenaren van het koninklijk huis achtereenvolgens komen bidden. In de kamer branden kaarsen. De hofkapelaan waakt bij het lijk. De overwegen over den spoorweg tussehen Milaan en in Monza waren Woensdag, in verband met de verwacht wordende aankomst van koning Victor Emmanuel en ziju geinalir door militairen afgezet. Aldaar waren de straten van het station af lot aan het ko ninklijk slot met een dichte menigte gevold. Het station was voor niemand toegankelijk, zelfs niet voor de pers. Ruim half 8 's avonds kwam de extra-trein aan De koning en de- koningin werden ontvangen door de leden van het koninklijk huis. Victor Emmanuel was diep bewogen en koningin Elena weende. Na een kort oponthoud verlieten de koning en de koningin het station en reden in een gesloten rijtuig met twee paarden naar het slot. De ontmoeting tussehen het koninklijk paar en de koningin weduwe was aandoenlijk Spoedig gaf Victor Emmanuel den wensch te kennen, bij het lijk zijns vaders geleid te worden. In de sterfkamer traden alleen hij en de beide koninginnen binnen. Terwijl de koning met de grootste moeite zijn kalmte trachtte te bewaren, zonken de koninginnen snikkend op de knieën. Na eeu kort opont houd verlieten de vorstelijke personen het vertrek. Tengevolge van de groote hitte begint het lijk des konings, iu weerwil van alle aangewende middelen, reeds tot ontbinding over te gaan. Het regeeringsblad bevat het volgende tot het >folk gerichte manifest »In naam van koning Victor Emmanuel III, die tot den troon geroepen is, vervullen wij den treurige» plicht, het ernstige onheil mede te deelen, dat een geweldadig einde heeft gemaakt aan de kostbare dagen van koning Humbert. Het volk, d&t den geèer- bicdigden overledene met reine liefde was toegedaan en jegens de dynas'ie de leven digste gevoelens van aanhankelijkheid en solidariteit koestert, verwenscht de gruwelijke misdaad en zal den goeden, ridderlijken eu grootmoedigen konir.g diep bedroefd in heilig aandenken bewaren, den koning die de trots zijns volks en de waardige bewaarder van de tradities van het huis van Savoye geweest is. Door zich i:i onwrikbare trouw om den opvolger van de overledene te scharen, zullen de Italianen door de daad bewijzen, dat de instellingen des lands niet sterven." Het huwelijk van koning Alexander met mevrouw Maschin is alleen verschoven, om dat de Servische troon zich op de Parijsche tentoonstelling bevindt in het pa viljoen van Seivie en het allicht eenige dagen duren zal, voor hij naar Belgrado is terug gebracht. Het huwelijk zou nu aanstaanden Zondag plaats hebben. Na de voltrekkiug cr van maakt het vor stelijk paar een reis door Servie en komt in het najaar de lensfoonstelling teParijs bezoeken om dan wellicht naar het Russische hof te gaan. De Czaar van Rusland heeft er in toege stemd, getuige te zijn bij het huwelijk van koning Alexander en hij heeft den secretaris der Russische legatie te Belgrado, Mansou— roff, opgedragen, hem te vertegenwoordigen. Het gerucht loopt dat koningin Nathalie zich de mésalliance van haar zoon zoo heeft aangetrokken, dat zij thans ziek ligt. Koning Alexander heeft verzekerd, dat zijn huwelijk de laatste verrassing zijn zou in Servie, het land van verrassingen, zooals hij het noemde. Het werd tijd den goeden naam van hei vorstenhuis en het prestige van het land in den vreemde te herstellen 1 De trouwjapon van mevrouw Masc den 17den Juli te Weenen in een der magazijnen besteld op naam van i Schneider uit Belgrado. De hooge er echter voor werd betaald deed al vermoeden rijzen, dat een verkeert was opgegeven. De waarheid biet de veiloving van koning Alexander c werd. WAALWIJK 4 Augustus 190( Benoemingen. De Bisschop van Den Bosch aan den heer P II. van de Loo, te Hil varen beek, op zijn verzoek j ontslag verleend als deken van het i Oorschot, en heeft benoemd tot de Oorschot den heer J. B, Franken, aldaar tot pastoor van de nieuwe Benedeneind te Leeuwen den heet Van Weert tot kapelaan aldaar d II W. F. Van Dijk tot pastoor t op-Zand den heer E. A. A. M. M pastoor te Leeuwen den heer Schoenmakers tot rector van het zrMariëuthal" te Groesbeek de hec Amtz tot rector van het krankzi gesticht te 's Hertogenbosch den lie Peters lot kapelaan te Liessel d A. G. Vromans tot kapelaan te heer II. Gijzeis; tot kapelaan te Bef den heer N. A. J. Huybers, en tot. te Hilvarenbeek den heer J. P. I de laatste drie priesters van het Se Beroepen. Beroepen te Sprang ds. Blocker tenbroek. Verjaardag Koningin—Moeder Donderdag 11. herdacht II. M de K Moeder Emma haar 42sten veija.ard Oranjelievende volk jubelde o» de mede, in herinnering aan het ve, j wat zij voor ons Nederland deed, als van onze gevierde vorstin, den ri 1 ons volk, en als Regentes van ons Vaderland. Ter gelegenheid van den v( der Koningin-Moeder wapperde in t meente van de openbare gebouwen tionalo driekleur. Woiden in andere plaatsen deze i dagen feestelijk herdacht, in onze g verder niets wat er aan herinnerd parade der schutterij, geen muziekuit niets en dat in eene gemeente als Jaren reeds werd er van verschillet op dit tekort gewezen, wanneer zal andering komen Zal het met den dag onzer Koningin beter zijn W maar vreezen het. Het gemis tnuziekkiosk, doet zich bij derge. legenheden te meer voelen. Harmonie l'Espërance. Op 15 Augustus a. s. zal onze! „l'Espérance deelnemen aan 't. con er harmoniën en fanfares te Zeist. Zij z dingen in de klasse van uitmunt Een bewijs hoever het onze harmon heeft gebracht, maar tevens dat moeielijk zal zijn, dat er veel van vorderd zal worden. De mannen van l'Espérance oefei dan ook met on verflauwden ijvert hunne moeite beloond zien, en zoovele andere malen, met hunnen bt directeur, aan 't hoofd gelauwerd uit perk treden. Geheel Waalwijk wen dit evenals wij, van harte toe. Transvaal en Oranje—Vrijstau Woensdag en Donderdag kwt Arundel Castle en German, met u ambtenaren der N. Z. A, S. M. m families te Vlissingan aan, te zam veer een 1500. Zij beklaagden over de slechte behandeling aan b Engelsche schepen. Zij werden hartelijk toegejuicht menigte aan den wal. Later doóïgereisd naar Amsterdam en Lt Revue over de visschersvloo Gisteren had de aangekondig over de vissschersvloot plaats doe de Koningin en Koningin-Moed weder hield zich goed. Bijna 2000 schuiten namen er aan deel, 5 hie noten de eer de Koningin bi mogen ontvangen waar den hoogen in T bijzonder werd getoond, alles trekking heeft op dit gevaarlijke, trekkelijke, koene, echt Hollandschj Het boscli van masten en het gi kant van schepen, waarmede onze 2 visschers hun brood verdienen, le- machtig schouwspel. Honderden derden booten en bootjes bede waterspiegel, om dit heerlijk schot genieten. Na afloop brachten H.H. M.M. zoek aan 't slot Muideu en Weesj De Koningin—Moeder op re H. M. de Koningin-Moeder z dezer voor eenige dagen naar S bij Niewied gaan tot het brenger bezoek aan de Vorstin-Moeder v Hoog bezoek. Gisteren kwamen per stoomsch dat aan den zuidelijken ponton met de prins van Wales, de hertog t j de hertog van Connaught en de 1 f Sparta (kroonprins van Grieken] 1 gevolg. Door de politie te Vlissingen i toegangen zorgvuldig afgesloten. .e*

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 5