Zondag 12 Augustus 1900. De Zuid-Afiikaansche oorlog. VAN BUITENLAND. Frankrijk. Engeland. Duitschland. Italië. Zweden. Noorwegen. Britsch-Indië. BINNENLAND. UITVOERINGEN. hÜ lerus- Tweede Blad De Eek van kt Zeilen. Zondag 29 Juli zal door de Liedertafel „Oeleuing en Vermaak* van Waalwijk en Besoijen, op de zaal Musis Sacrum" te Waalwijk worden uitgevoerd AD LIBITUM. Waarlijk krijgen we daar weer een ernstig bedroevend bericht, als 't waar is ten minste Lord Roberts seint uit Pretoria, (ld. 8 Augustus Er zijn in de districten Bethlehem en Harrismith 4140 Boeren gevangen genomen De meesten gaan naar Ceylon. Ruim 4000 paarden en ponnies ziju buitgemaakt en gruote hoeveelheden munitie vernietigd. Kort en bondig, maar we zullen nog eens wat wachten, minstens gaat er de helft nog wel at, maar in ieder geval is 't toch treurig nieuwsvooral daar den laatsten tijd zich reeds meer commando's overgaven. Daarentegen krijgen uit andere gedeelten van 't oorlogsterrein gunstiger berichten Lord Roberts seint uit Pretoria van 7 Aug Ik vrees dat de bezetting van Elandsrivier (tusscheu Rustenburg en Zeerust) onder luit. kolonel Hoare, krijgsgevangen is gemaakt na tien dagen tegenstand te hebben geboden. Delarey, hoorende dat Ian Hamilton Rusten burg naderde en begrijpende dat hij geen kans had om zich van BadenPowell meesier te maken, haastte zich naar Llandsrivier Ian Hamilton rapporteerde dat het vuren in de richting van Elandsrivier is opgehouden en blijkbaar is Hoare krijgsgevangen gemaakt. Hamilton verliet hedenmorgen Rustenburg en bracht Baden Powell's strijdmacht mede. De Wet begon gisteren de Vaal over te trekken lord Kitchener rukt nu op om hem te achtervolgen. Lord Methuen, die op den rechteroever der Vaal staat, is blijkbaar in contact ge komen met De Wet's voorhoede, daar zijn kanonnen hedenmorgen werden gehoord door lord Kitchener. De berichten van Boerenkant over de gevechten van de laatste dagen in Tiansvaal behelzen volgens den correspondent van de Daily Express te Lourengo Marques het volgende Vijfduizend Engelschen trachtten uit Pre toria naar Rustenburg door te breken. Zij werden met groot veilies teruggedreven en lieten een aantal dooden en gekwetsten op het veld liggen. Een ander gevecht werd geleverd tusschen Zeerust en Rustenburg, waarin 300 Auslra lische woudloopers (blijkbaar de bezetting van Elandsrivier) aan Engelsche kant vochten. De Engelschen werden met meer dan 150 dooden en gewonden teruggeworpen. Een kleine Engelsche patrouille huzaren verraste een Boer en zijn gezin in een hoeve bij Wakkerstroom. De patrouille zeide den Boer dat hij hun gevangene was, omdat hij een Natalsche rebel was, en ging heen om versterking te halen. Toen de huzaren weg waren reed de Boer naar Wakkerstroom riep zijn vrienden bij elkaar en keerde naar de Hoeve terug. De Engelsche strijdmacht werd bij hare terugkomst in haar geheel ge vangen genomen en is nu op weg naar Nooitgedacht. Een telegram van den correspondent van Daily Mail te Pretoria omtrent den door de Boeren aangehouden trein, luidt als volgt Toen een troep Boeren Douderdag den trein ten Z. van Geneva Siding ophielden, kleedde kolonel Slowe, de Amerikaansche consul te Kaapstad, die er in was, zich haastig aan. Buiten gekomen hoorde hij de Boeren de officieren bevelen uit den trein te komen en ruw tegen hen vloeken. Twee wagens waren omgevallen, waarbij tweemannen waren gedood en vier gewond. Sharp, een Amerikaan, die iu kolonel Stowe's wagen reed, werd door deu voet geschoten. De consul vroeg wie de Boeren aanvoerde. >Kapiteiu Theron zeide men hem. Deze verscheen en betuigde zijn leedwezen, dat hij in onwetendheid op des consuls wagen had geschoten, en 27 kogels waren door kolonel Stowe's compartiment gevlogen, k Theron zeide, dat hij vermoedde, dat de vol gende trein de trein was, dien hij hebben moest maar hij moest de goederenwagens en de goe deren, bestaande uit haver, meel, mielies.leger benoodigheden en petroleum verbranden. De goederen werden met olie overgoten en in brand gestoken. De brievenzakkeu werden ook vernield. Een pakje, geadresseerd aan mevrouw Kruger, werd opengescheurd en bleek een gezelschapsspel te bevatten. (Blijk baar een aardigheid van een geestigen Engelschman.) Toen de Boeren met hun gevangenen af getrokken waren, bleef Theron nog praten. Hij sprak met groole bitterheid over de EDgelschen en zeide „Wij zullen ons dood vechten." Kolonel Stowe zeide, dat de mannen ongewapend waren en daarom, meende bij, moest Theron ze terugzenden. De Boeren aanvoerder beloofde dat, en den kolonel vaarwel zeggende, reed hij zijn manschappen achterop. De gevangeneu zond Alle man ging toen aan het werk om den brand te blusschen en vele goederen weiden nog gered. Voor de Boeren weggingen zetten zij nog deu wagen van den co' sul in het spoor. De locomotief was door dy namiet licht beschadigd. De weg was onder mijnd en 45 onontplofte patronen werden onder de sporen opgedolven. Ook werden er twee zakken dynamiet gevonden die de Boeren hadden achtergelaten. Gedurende al dezen tijd waren er troepen 5 K. M. ten N. en 6 K. M. ten Z. van de plek. Op het geluid van het hevig vuren kwamen zij onder de wapenen, maar niets werd gedaan voor het reeds dag was, toen de locomotief met kolonel Stowe's wagen aan kwam gereden. Er waren ook eenige attaché's in deu trein. (Welke attaché's kunnen dat wezen Zij die onlangs uit Pretoria vertrokken De Boeren werden bij het aanb'i kcn van den dag vervolgd door bereden infanterie. Drie werden er gedood en acht gevangen genomen De officieele stukken werden uil den trein gered, maar alle bagage van de officieren werd meegenomen. De eigendommen van den consul en de hospitaalbenoodighedcii, die in den trein waren, werden echter niet aangeroerd. 't Wordt hoe langer hoe mooierthans leent de consul van Amerika, een onzijdige en bevriende staat, zich en de Amerikaan sche vlag, om een trein met een lading levens middelen, ammunitie etc. voor de Engelschen te dekken. Dat keuren de Engelschen bladen heel goed,begrijpelijk maar 't is een beleedigiug voor de Amerikaansche vlag en 'l volk. O die onzijdigheid De Amerikaansche vlag wordt gebruikt om eene vijandelijke lading oorlogsmaterieel ongestoord te kunnen vervoeren. Portugal laat massa's Engelsche troepen op zijn gebied ontschepen en dit doortrekken terwijl de uitvoer naar Tiansvaal, zelfs van levens— middHen, geheel is verboden. Amenka, Spanje, Italië voorziet Engeland van muil dieren voor de kanonnen etc.Oostenrijk voert ammunitie en geschut uit voor 't En gelsche leger in Zuid-Afrika. Wat wil men nog meer?? LAATSTE NIEUWS. Uit Pretoria komt 't volgende bericht Een aantal dorpelingen, in verbinding staande met de Boeren, hadden afgesproken om 11. Dinsdagavond alle Engelsche officie ren in het dorp om hals te brengen en Lord Roberts naar het naaste commando weg te voeren. Het komplot werd eerst op het laatste oogenblik ontdekt. Tien samenzweer ders zijn in hechtenis genomen. Het plan zou uitgevoerd worden in de verwarring, out staan door branden, die men zou aansteken. De samerzweerders, die vijftien in getal zijn, z:jn ingezetenen van Pretoria. Het plan was twee groole huizen heel in het westen van het dorp in brand te steken, in de hoop dat de ttoepen daar dan samengetrokken zouden worden om de vlammen te dooven. In de verwarring zouden de eedgenooten de woningen der officieren, die zorgvuldig gemerkt waren, binnendringen om ze te ver moorden. Intusschen zouden alle prc-Boers van het komplot op de hoogte worden ge bracht en de sameuzweerders hoopten dat honderden zich bij hen aansluiten. Eenigen van het komplot waren aangewezen om zich meester te maken van Lord Roberts en met hem naar het naaste commando te ijlen, waartoe er buiten de stad versche paarden gereed werden gehouden. Alle dcelhebbets aan het komplot hebben den eed van onzij digheid afgelegd, en hadden daarom alge- heele vrijheid vau beweging. De verontwaar diging in het heele leger is groot. Men meent, dat de lankmoedigheid, waarmede de Boeren behandeld zijn, hen aangemoedigd heeft om het komplot te smeden. Men hoopt, dat de krachtigste maatregelen zullen genomen wor den om een zoo schromelijk misbruik van vertrouwen te straffen. In plaats dus vau uader bericht over de gevechten bij Elacdsrivier, over het belang rijke krijgsbedrijf tegen de Wet, over den tocht van Olivier, meldt de telegraaf voor- hands niets meer dan het verhaal van een komplot, dat nog juist bij tijds te Pretoria ontdekt is. Wij gelooven het verhaal maar half; in elk geval komt het ons in hooge mate overdreveu voor. De menschen die in Pretoria zijD gebleven zouden toch, met zoovele duizenden Engelsche soldaten om de stad heen en een duchtige bezetting binnen, zoo'n dollen streek niet uithalen. Misschien dat een paar mannen over de mogelijkheid van zoo'n plan onder een glas whisky hebben zitten praten. Maar Lord Roberts zoekt aanleiding om zich omge— wenschte menscheu van den hals te schuiven. Eerst vrouwen en kinderen van Boeren en de Hollanders van de Z. A. S. M toen onlangs menschen die zich in en voor den oorlog verraderlijk en schaamteloos tegen Engelschen gedragen hebben. Deze werden uit het land verbannen, een zelfs voor 25 jaar. Kinderachtig en ergerlijk beide. Hebben die menschen werkelijk verraad gepleegd, dan worden zij natuurlijk onder de krijgs wet gestraftde verbanning, omdat zij de Engelschen onaangenaam zijn, is een paskwil en willekeur. Niemand ontzegt in oorlogstijd een generaal het recht om te verwijderen wie ziju operatien in eenigerlei opzicht kunnen belemmeren, maar die hindeilijke gewoentï *an de Eugelschen om aan al wat zij doen een mooien glimp te gevenNu, met dat komplot zal het stellig wel ook zoo wezen Eu in elk geval is dat aangenamer lezing voor hei Engelsche publiek,dan hel verhaal van den ontsnapten Olivier, den ontsnappenden de Wet, den gevangen genomen Hoare, en de aftrekkende Carrington, Baden Powell en Jan Hamilton. De oorlogscorrespondent van de Daily Mail seinde den Sstcn uit Woivehoek Lord Kitchener kwam hier Vrijdag aan en nam de leiding op zich van de krijgsver richtingen tegen de Wet, De Canadeesche en de koloniale divisies, Hart's brigade, Little's cavalerie—brigade en twee marine kanonnen kwamen in den loop van de week aan. De troepen begonnen Zondag met omsingeling; de Canadeezen dreven enkele Boeren van den Groolelandkop en bezetten dien met een vijftienponder. Toen de Boeren zagen dat hun weg naar hei oosteu was af gesneden, wachtten zij niet langer, maar trokken Dinsdagochtend de Vaal over bij Schoeman's drift en raakten slaags met Lord Methuen' troepen. Gedurende het grootste gedeelte van den dag hoorde men zwaar vuren. De ui'slag is nog niet bekend, maar een steike macht van den vijand is goed en wel ontkomen en is tegen den avond te Buffelshoek gezien Ridley's bereden voetvolk rukt vandaag op. Salsou of Salsou Volgens liet Journal moet de man, die den Sjah van Perzië naar het leven stond, Salsou heeten. Het blad heeft het bij zijne moeder geïnformeerd. Salsou dan, weigert halsstarrig eenig ander uitsluitsel te geven over zijn daad, dan dat lij anarchist is. Een verdediger in zijn pro ces wil hij niet hebben. Wel geeft de wet hem daar recht op, maar dat schijnt niet anarchistisch te ziju. Eeu zekere Vallette, die in hechtenis is genomen, moet ook wel iets van den aanslag afgeweten hebben, maar deze laat zich evenmin daarover uit. Zoo tast de politie te Parijs nog steeds in het donker. Een gerucht, dat nog enkele anar chisten waren gevangen genomen, wordt zelfs officieel tegengesproken. Het Engelsche Parlement is Donderdag gesloten met eene troonrede van de konin gin, waarin gezegd wordt, dat deZuid-Afri- kaansche oorlog nog niet geëindigd is, maar dat de twee hoofdsteden en een groot deel vau het vijandelijk gebied door de troepen bezet zijn, wier heldenmoed en groote mili taire hoedanigheden de koningin prijst De troonrede voegt er bij, dat de hand having van de politieke onafhankelijkheid van de Boerenrepublieken een voortdurend gevaar voor den vrede in Zuid-Afrika zou vormen. De annexatie van den Vrijstaat bij het Britsche Rijk is daarom toegestaan Die maatregel zal de eenheid der versohil- lende rassen tengevolge hebben onder instel lingen, die eene goede regeering en een goe de justitie waarborgen voor allen en die later zullen kunnen worden uitgebreid, ten einde in Zuid-Afrika aan alle bewoners ge lijke rechten en voorrechten te verzekeren. Verder brengt de troonrede den aanval op de legaties te Peking in herinnering en zegt, dat nog eenige onzekerheid bestaat omtrent het lot van de leden der Britsche legatie en de medeplichtigheid der Chinee- sche overheid. Alle mogelijke moeite zal door de Engelschen en de geallieerden wor den gedaan, om deze ongehoorde misdaad naar behooren te straffen. Te Wilhelmshöhe is Woensdagavond een afdeeling Italiaansche lansiers onder bevel van luitenant Boselli aangekomen, die een eigenhandigen brief van koning Humberto aan keizer Wilhelm overbrachten. De rit had met een kort oponthoud te München 29 dagen geduurdeiken dag hadden de ruiters tusschen de 70 en 80 K. M. afge legd. De Begrafenis van koning Humbert. De klokken luidden, kanonnen dreunden het weer was triestig. Een ontzaglijke mensckenmassa had zich langs de door sol daten afgezette straten opgesteld, stil en gedrukt. De winkels waren gesloten en de brandende laniarens waren met rouwfloers omwonden. Geheel Itoine was onder den indruk van den droevigen plicht, dien het te vervullen had. Bij duizenden waren uit de provinciën de menschen toegestroomd om de laatste eer aan den tweeden koning van Italië te bewijzen. Om half zeven kwam de trein, waarmede het lijk vervoerd werd, te Home binnen. Een van de zalen van het station was in een kapel veranderd. Daar wordt de kist een oogenblik neergezet en de eerste hofka pelaan verleent de. absolutie. De optocht zet zich om zeven uur in beweging. Eerst een eskadron cavalerie, dan komen er detachementen en afgevaar digden van de Italiaansche regimenten, en delegaties van allerlei genootschappen. De senatoren en afgevaardigden vormden ver volgens een groep. Eindelijk de lijkkist, op een affuit van een kanon geplaats, en voortgetrokken door zes paarden. Een hon derdtal priesters gingen aan den lijkwagen voorafnaast de paarden loopen de officie ren en ambtenaren van het militaire en het civiele huis van Koning Humbert. Vlak voor den wagen heeft generaal Avogrado de Quinto, de eerste adjudant van koning Hum- hert, plaats genomen. Hij is te paard en draagt den degen van den gestorven vorst. Rechts van liet affuit loopen de president van den ministerraad, de eerste vice-presi dent van den Senaat, en Ricottilinks, de minister van buiteulandsche zaken, de voor zitter van de Kamer en Crispi. Achter het affuit komen een ceremoniemeester met de ijzeren kroon van Lombardije, de hof-kape laans, de bedienden van Koning Humbert en de vertegenwoordigers van de gemeente Monza en van de kapittelheeren van de kathedraal van Monza. Daarna Victor Emanuel III, doodsbleek, gevolgd door de prinsen vau liet koninklijk lluis en de vreemde prinsen en bijzondere gezantschappen. De stoet wordt gesloten door de vaandels van het leger en de depu taties uit. de provinciën. Het was kwart over negenen eer men bij het Pantheon was aangekomen. De buiten decoratie van het Pantheon was zeer een voudig. Onder de enorme zuilengang waren twee groote altaren opgericht, waarop lichten waren aangestoken. Aan den voet van die altaren had men de kransen neergelegd, die op de katafalk geen plaats meer hadden ge vonden. De katafalk was 7 meter hoog en inet paars fluweel en zilver versierd. Boven aan den katafalk was een schitterende bal dakijn bevestigd, die door 1G masten werd vastgehouden. Honderd lampen in den He mel van den baldakijn geplaatst, spreidden haar licht over den katafalk. Daaromheen waren de kransen en bloemen die van heinde en verre waren toegezonden neergelegd. Toen de lijkwagen voor de kerk was ge komen, tilden tien onderofficieren van de kurassiers de kist van het affuit en droegen haar in de kerk, waar de Aartsbisschop van Genua met het kapittel van de kerk het lijk in ontvangst namen. De kerk is zeer klein, zoodat alleen de prinsen van het ko ninklijke huis en de vreemde prinsen met hun gevolg, en de vreemde gezantschappen en officieele personen mee naar binnen kouden gaan om de godsdienstige plechtigheden bij te wonen. Deze \Varen zeer eenvoudig. Eerst ver leende de Aartsbisschop de absolutie, daar na werd de mis opgedragen, waarbij het groote Roineinsche orchest met een koor van 180 zangers onder leiding van Mascagni inuziek van Palestrina en andere oude Ita liaansche meesters uitvoerden. Hiermede was de ceremonie, die ook door de Koningin en de Koningin-wed uwe werd bijgewoond, afgeloopen. Dadelijk daarna ging de Koning naar het Quirinaal terug. Verschillende ongelukken zijn voorgevallen. Het kordon van de soldaten dat langs den geheelen weg dien de stoet zou nemen, was opgesteld, werd meermalen verbroken. Eene tribune stortte in en bezorgde de hevigste verwarring. Vooral bij het Quirinaal en in de buurt van het Pantheon moet het ge drang vreesrdijk zijn geweest. Voor het Quirinaal werd de paniek zoo groot men begon weer een anarchistisch komplot te vree zen dat de prinsen die Koning Victor Emanuel omringden, met hunne sabels ruimte voor hem moesten vrijhouden. Ook 6ij het Pantheon was de menigte dicht op elkaar gepakt. Toen des middags de deuren werden geopend om het volk voor het laatst het stoffelijk overschot van Koning Humbert te laten zieu, werd het gedrang zoo groot, dat al zeer spoedig de hekken van het Pan theon weder moesten worden gesloten. Het aantal gewonden is nog onbekendmen schat ze op honderden. Alleen in de via Del Serpenti moeten er een vijftigtal ge weest zijn. Svenska Tagbladet meldtDe consul- generaal van Amerika alhier heeft ran te Cleveland wonende Amerikanen een mede- deeling ontvangen volgens welke een docu ment gevonden zou zijn, gedateerd 2 Juni 1900 en onderteekend Andrée, waarin ver klaard wordt, dat hij, Androe, nog leeft, dooh dat hij door het hachelijke vau zijn toestand ten spoedigste hulp behoeft. Donderdagnacht zijn te Christiania drie gebouwen afgebrand, waarin wapenen en uniformen voor het leger bewaard werden. De schade beloopt 200.000 kronen. De onderkoning van Indië meldt dat er een zeer besliste verbetering valt waar te nemen in de tien luatste dagen, tengevolge van overvloedige regens. In de week die 28 Juli eindigde zijn er in de noodlijdende districten 8100 gevallen van cholera voorgekomen, waarvan 5132 met doodelijken afloop in de inlandsche staten 7800 gevallen en 5553 sterfgevallen. WAALWIJK, 11 Augustus 1900. Voorbereidend Militair oudericht. Voor den nieuwen cursus in 't voorberei dend militair onderricht die in October zal ainvangen, hebben zich aangemeld 20 jongelieden uit onze gemeente, zoodat dit onderricht hier zal kunnen worden gegeven. Uit de omliggende plaatsen zullen wel licht ook deelnemers zijn. Concert liet op morgen Zondag 12 Ai aangekondigde concert, te gevet Sophia's Vereeniging uit Loonop den tuin van den heer Ohr. Appels is uitgesteld tot Zoudag 19 A a. s. Ongeluk. Gisteren had zekere L. alhier, he luk uit dc raam zijner woning op d te vallen, en zich nogal ernstig te 1 Stuivcrszeep. Wij ontvingen den uitslag der 6 premieverdeeling waarbij wederom prijzen worden verdeeld onder de vei van Stuiverszeep Stuiverszeeppoa Sultane-poe !er, die de daartoe vi bewijzen aan de Vereenigde Zeepfj te Rotterdam hadden ingezonden. De trekkingslijsten dozir verlotin op ons bureau voor een ieder ter Uit Ckinu Bij het departement van Buiten .j Zaken is Woensdag, een telegram onl l'j gedagteekend 8 Augustus 4.45, wegens het cijferschrift als officiee uit Peking afkomstig wordt besohou De inhoud luidt //Notre légation détruite par ince Juin. Nous deux saufs. Nous délivrance dans quinzaine de jours* (Onze legatie door brand verni ijl 12en Juni. Wij beiden ongedeci j hopen op ontzet binnen 14 dagen). Met //wij beiden" worden blijk i doeld onze minister-resident, de h< bel en de secretaris-tolk, de 1 Duijsberg. De Onafhankelijkheid der Boeren-rep 1 Bij het uiteengaan der interparle 1 Vredes-conferentie te Parijs, heeft Beernaert, voorzitter, de zeer toe verklaring afgelegd /,Ik heb de vaste overtuiging, //volkenrecht der mogendheden ten 1 „bevoegdheid verleent tusschenbt 1 //treden ten gunste van een Stai „volle onafhankelijkheid bestaat sed „gelijk juridisch bewezen is." „De menschheid en de beschavii „ten hen dat tot plicht." Dood van den Koning van Itn Het kerkgebouw van den H. Ji de Parkstraat te Den Haag, waar vaartdienst werd gehouden voor Umberto van Italië, was Donderda i geheel gevuld. De gezant van Ita 1 Gal ragna, rouwcrêpe dragende om Ijl en het gevest van zijn degen, oi genoodigden, die onder indru' kerkgezang binnenkwamen. Hare Majesteit de Koningin w 1 genwoordigd door graaf Dumonci van Hr. Ms. Militaire HuisI Koningin-Moeder door jhr. De I 1 tendant van Haar Huis. Als vertegenwoordiger van den van Buiienlandscbe zaken vertchee 11 Ruijssenaers, secretaris-generaal vai f j partementvoorts waren tegenw Ministers van Waterstaat en van naast wie plaafs nam de generaal j i Trip, commandant van de le div terie. Het corps diplomatique was iu g aanwezig, terwijl achter de gezan namen bijna alle leden, verbondi legaties, waarbij de diplomatieke a: i van het kabinet vau den Mii Buitenlandsche Zaken zich aanslot Tegen het hoofdaltaar stond talrijke ontstoken waskaarsen omg falk, aan 't voeteinde waarvan tv\ kransen waren neergelegd, een Italiaanschen gezant en een van van Italië te Amsterdam, ook i Italiaansche kolonie aldaar. /HT De Heilige Requiem-Mis werd c door Mgr. Heijligers, Deken van hage. i BI Baron Galvagna begeleidde de woordigers van Hare Majesteiten, van den dienst buiten het ke nadat hij hun verzocht had aan de nen zijn dank over te brengen i 1 hernieuwde bewijs van deeluemin; I a Orunjc—Nassau orde. In de orde van Oranje-Nussau bij de wet van 4 April 1892, zij instelling af tot 31 Aug. 1899 grootkruizen Gl, grootofficieren raandeurs 107, officieren 494 1235. Inkwartiering. Men schrijft uit Oisterwijk i u Een voor onze gemeente ongeu j en levendigheid is aanstaande. Ii nen weinige dagen Maanda. j J krijgen we hier, wat meer algem is onder den naam van „inkv Het 3de regiment huzaren uit BI vanaf den 13den tot en met Augustus in Oisterwijk en omliggi gekantonneerd liggen tot het jaarlijksche manoeuvre! Behalve eene niet onaangename variatie zorgen op het eentonige dorpsth- I J ons bovendien nog het genot uitvoering, te geven door 't bovengenoemd regiment. Jacht. De jacht iu Noord-Brabant worden als volgt1 September Zaterdag 29 September hazen.

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 5