KAART VUN ZUID-AFRIKA Kaait van Zuid-Afrika Aanbesteding'. de Buitenpolder van Waalwijk" Doelvellen Notaris RANT Notaris BINK Voorradig BUSTES P. Gloudemans, gasornamenten, gasleidingen ANSICHTSKARTEN ZB03ST- AANBESTEDEN Advertentién, REPAREEREN GLOEIKOUSJES RIJWIELEN, Prachtige nieuwe ANTOON TIELEN, WAALWIJK. Laatste Berichten. Uitsluitend voor de Abori- ncVs van dit blad. iet herstellen van de doorbraken in dc polder kade aan bet einde der W aalwijksclie havenvaart. ANTOON TIELEN, Handelsberichten. Telegrammen. publiek verkoopen verpachten: 2 nette kostgangers, ANTOON TIELEN. WAALWIJK. Koper-, lood-, zinkwerker en gasfitter. gas- en huishoiidelijk gerief. van Waalwijk, zal op Zaterdag 18 Augustus a s., op Lederbordpapier, voor dit doel expres vervaardigd. Zeer sterk, buigzaam. Billijke prijs. WAALWIJK, op Donderdag 16 Aug. 1900, MEUBELS en HUISRAAD, waaronder Kabinet, Kastjes, Bu reau, Tafels, Stoelen, Spiegels, Lampen, Hangklokken, Kachels, Petroleumstellen, Karn-en Mdk- gereedscliappen, Koperen Melk kan, Baktrog, Koper-, Porcelein- en Aardewerk, en voorts al wat verder te koop zal worden aange boden. Den Hoogen Omloop in 27 perc. Den Elder waard in 5 perc. Deu Hoogen- en Lagen Musschen- waard in 10 perc. Den Lagen Omloop in 35 perc. ertaeg/sBoscH, aan scherp concurreerende prijzen Geheel nieuwe gasleidingen wor den door mij vlugen tegen con curreerende prijzen uitgevoerd. Eerste kwaliteit met gezichten van de Groote Straat, Openbare School, Hotel Ver- wiel, van Gend en Loos, Hotel de Twee Kolommen enz. enz, Verkrijgbaar bij Wederverkoopers genieten rabat. >twas een vreugde! DeEerw. Zusters hebben eer van luin werk, op dc groote prijs-uitdeeling, uiaar wij allen Cpns aan hopen deel tc nemen, zullen /.ij wel niet misdeeld worden. Het gezellig samenzijn werd gesloten me*. een hartelijk woordje van den Zeereerw. Herder en met een marsch van de kinderen op mirliton, triangel enz. Ën toen met een blij hart naar moeder Nu de Ui t dcc li n tier prijzen aan de kinderen bij de Eenv Zusters. Honderde engleu, Hoort! zij menglen Blij hun stemmen tot één lied. Ziet die kind ren, Vlug als vlindren, Spelend langs een held ren vliet. Oogjes stralen En vertalen Blijdschap van de kinderziel, 't Haar omglansen Bloemen, kransen Wat hun toch ten deele viel Ziet die vingren, Hoe ze slingren Fier hun rijken schat omhoog, Hoort die monden Ouders konden, Kinderhart hen niet bedroog. Ja, gij englen Moogt vrij strenglen Bloemen om het frissche hoofd, Kwaad mocht hindren Andre kindren 't Heeft uw ziel geen schat ontroofd. Blijft steeds kleenen Dan vereenen We eens ons stemmen tot één lied, Dat mag loven God hierboven, Die het liefste kleenen ziet. Arn. S. Waalwijk, 13 Aug. 1900. Ilarmoiiic l'Espérnnoe. Morgen trekt onze haponie ten strijde; naar den vreedzainen strijd om den eereprijs in de klasse van uitnemendheid, in den wedstrijd voor fanfares en harmoniën te Zeist. Waarlijk we mogen de beste verwachtingen koesteren, want wie 't genot smaakte, de repetities van Zateidagavond en Zondagmor gen bij te wonen, zal tot de overtuiging zijn gekomen, dat door ornstige ijverige studie werkelijk veel is verkregen. Deskun digen gaven dan ook te kennen, dat de stukken zeer goed, zuiver werden gespeeld, er best inzaten. Mag het den Waalwijkers gegeven zijn, morgenavond hunne harmonie met den zege palm bekroond, aan 't station te gaan be groeten. Natuurverschijnsel. In den nacht van Zaterdag op Zondag kon men aardige natuurverschijnsels waar nemen. Vallende sterren, sterren die uit elkander spatten in verschillende 'deelen als vuurwerk, dan weer als omgeven door eene rookmassa, gelijk een smeulend vuur. Voor hen, die 't opmerkten, leverde liet een interessant, genotvol schouwspel. Manoeuvres. Heden passeerde door de gemeente Sprang een afdeeling huzaren, die in Oisterwijk, Udenhout etc, zijn gekantoimeerd. In Sprang werd halt gehouden om de kaarten natezien en toen ging 't verder door t Loonsch hoekje. Eenigen kwamen ook door onze gemeente. Verwond. Gisterenmiddag werd een kind van een jaar van zekeren S. v. d. II. alhier door een hond in 't hoofd gebeten. Hevig bloe dend, met twee flinke wonden, werd het bij Dr. van Gils binnengedragen, die liet bloedje verbond. Een raar geval. En drietal visscliers trokken er op uit om eenige vischjes te gaan verschalken, 't Duurde niet lang of een van hen vjng een flinke paling. Maar deze scheen niet veel ambitie in de gevangenschap te hebben en ontvluchtte; te laat! weer wordt hij ge vangen door den eigenaar, die hem stevig omklemd houdthiermede niet tevreden begint 't palingtje zijn tanden eens te laten zien, vat zijn aanrander boven 't oog, bijt flink door en houdt hem stevig a^e pogingen aangewend oin hem los te krijgen, baatten niets, tot onze visscher ook zijn tanden liet zien en die zoo diep mogelijk in des palings lichaam drong, die hiervoor respect scheen te hebben en losliet. Tableau De man bekwam een blauw oog. llolland in China. Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdek- schap Holland, onder bevel van den kapitein ter zee S. K. Sybrandi, 12 dezer van Shanghai vertrokken naar Taku. Een verloving. De Haagsche Kroniekschrijver van „N. Gr. Ct." weet het volgende te vertellen: De occasional, die de vorige week mijn taak vervulde, heeft, zoo terloops melding gemaakt van een gerucht, dat sedert dien aan kracht gewonnen. Ik heb mij een oogenblik afgevraagd of het, tegenover de strikt iu acht genomen stilzwijgendheid van zekere zijde, die ik wel niet nader beboet aan te duiden, gewenscht is er nader op in te gaan. Maar wanneer ik in de Duit- sche bladen zie, dat men de ophanden zijnde verloving onzer Koningin, want hierover guit het als een secret de Polichinelle beschouwd, dan vervalt wel eenigerinate de vrijwillig aanvaarde reserve. Onze Duitsche confrères spreken het vrijmoedig uit, dat op deu a. s. verjaardag der Koningin haar verloving zou worden bekend gemaakt met prins Adolph Friedrich Albert Heinrich von Mecklenburg-Sehwerin, geboren den lOen Oct 1873. Bedrieg ik mij niet te zeer dan was het deze jonge Prins, die, tijdens het verblijf van II. M. te Berlijn zich in bet bijzonder zag onderscheiden door onze jeugdige gebiedster. Ik meen ook dat hij het was, die zich gelant chevalier kon be- toonen, toen H. M. een ongeval met haar rijtuig had, die in den modder van een der Berlijnsche parken was blijven steken. Is r.u dit gerucht waar? Er zijn redenen om de juistheid aan te nemen. De tegen woordigheid ten Hove van den Groothertog van Saksen, oudste mannelijke bloedverwant der Koningin en van de hertogin van Meck lenburg-Sehwerin kan, in de gegeven om standigheden, meer zijn dan een toevallige coïncidentie, meer dan een beleefdheidsbezoek, afgelegd op den tocht dier vorstelijke per sonen naar Scheveningen. Daartegenover staat weder het een ander, dat mij aan het wankelen brengt, al ware het sleclfe dit, dat, tengevolge van de afwezigheid van verschillende Ministers stellig voor den 28sten dezer geen Ministerraad mogelijk is, terwijl men tocli mag aannemen dat een eventueel manifest, gesteld dat het niet reeds voor het reces der Kamer is vastge steld een bespreking in den Ministerraad zou vorderen. Zooals gezegd, ik heb nog andere redenen tot twijfel, die ik nu nog maar niet zal opsommen. De Shah in Nederland. De Shah van Perzië zal tegen den 26sten Augustus uit België herwaarts komen. Ge durende het verblijf van den Perzische® Souverein tot Koninklijke Paleize zullen hem van wege het Hof worden toegevoegd behalve de adjudant in buitengewonen dienst, generaal-majoor Lainan Trip, de luit. ter zee le kl. Zegers Rijser, adjudant in ge wonen dienst en de le luit van de Int. Jhr. Six, ordonnance-oflicier van H. M. de Koningin, die Z. M. aan de grens van liet land zullen begroeten en herwaarts vergezellen Een trngiscli-komlseh avontuur viel, volgens de „Limb. Koerier, een Maas trichtenaar ten deel. Deze week naar de tentoonstelling te Parijs getogen, was onze vriend nog geen 24 uren binnen Frankrijke hoofdstad of hij werd geaccosteerd door een geheim politieagent, welke hem zonder plichtoefeningeu uitnoodigde, hem naar een der bureau's te volgen, waaraan natuurlijk voldaan werd. Hier geconfronteerd, met een signalement van een anarchist, dat toevallig veel overeenkomst had, moest hij zijne in- dentiteit bewijzen alvorens vrij gelaten te worden. Niettegenstaande hevige protesten en be weringen dat zijn pas iu zijn reisvalies was, moest, hij den nacht in de nor doorbrengen, en eerst den volgenden dag, na voldoende informatie en inzage van den reispas, werd Th op vrije voeten gesteld. Eene waarschuwing dus aan allen, welke de expositie bezoeken Voorziet u van een pas. Manoeuvres in den omtrek. ten en zes gewonden teruggetrokken in de richting van Mafeking, om zich op die plaats te concentreeren. WASHINGTON, 13 Augustus. Een te legram van Chaffee van den lücn meldt: „Wij zijn genaderd tot IIoh si woe, halver wege Tientsin en Peking." SJANGHAI, 12 Augustus Vannacht is er een Oliincesch kruitmagazijn in dc lucht gesprongen. Dc schade is onbekend, daar vreemdelingen niet bij het magazijn worden toegelaten. WASHINGTON, 13 Augustus. In het antwoord van de Amerikaansche regeering oj) In t besluit ter benoeming van Li-hoeng- tsang tot gevolmachtigde voor de vredes onderhandelingen wordt verklaard, dat er tusschen de mogendheden en China geen algt meene onderhandelingen mogelijk zijn zoolang de gezanten en anderen te Peking in hun tegenwoordigen gevaarlijken toestand verkeeren. De Verccnigle Skaten zijn ech ter bereid zich aan te sluiten bij een over eenkoinst tusschen de mogendheden en China tot staking van het vijandelijk ver toon", mits aan eeu voldoende aantal troepen, vormende een ontzet-expeditie, wordt vergund ongehinderd in Peking te komen en de gezanten naar Tientsin le geleiden, waarbij dan die beweging moet worden verzekerd door zoodanige schikkingen en maatregelen als de generaals die de ontzettingstroepen aanvoeren, voldoende achten. Feestelijke intocht van den Burgemeester van Sprung. Heden had de feestelijke installatie plaats van den Burgemeester C. G. H. II. Meijer. Sprang was geheel in feestdos, 8 cereboo- gen waren opgericht, terwijl voor 't huis van den burgemeester, eene prachtige eerepoort was daargesleld. Het raadhuis en vele par ticuliere gebouwen waren versierd van alle huizen wapperde de driekleur. Te ruim 1 uur arriveerde ZEAchtb. in ile gemeente, luide bravo's stegen op, en werd hem een woord van welkom dooi de Voorzitter der feestcommissie den heer Ebels toegesproken. De burgemeester dankte zicht baar bewogen. Daarna zette de stoet die rr zeer goed uitzag, zich in [beweging naar de raadzaal waar de plechtige installatie plaats had. Daarna sprak ZEAchtb. de menigte vanaf 't balkon toe, dat enthoui- ashisclie betuigingen van toegenegenheid, en blijdschap uitlokte. De kinderen brachten hem eene aubade en versnaperingen werden hun uitgedeeld. Dan trok de stoet verder door 'tdorp. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOG EN DIJK Jzn. Vlaai-dingen. Heden r.otier ik Puike bruine Berger looierlrnan f 22.50 p. ton. bruinblanke Bergertraun I 27. blanke Bergerlraan f29. Maaslevertraan t' Groerilandsche Rubbenlraan (smeer traan) in petroleum lusten van pl. m. 19') L. in gewone fusten van pl. m. 100 L. f 19.p- 100 L. Nat. Med. levertr, le soort f p. ton. r (stroogeel 2c f.34-.— p. ton. Stoommedieinale levertr. le f45.p. ton. Bij afname van 0 rn 12 tonnen geniet men aan zienlijk rabat. Tegen inwisseling van de hieronderstaan- de BON kan men aan ons Bureau, legen betaling van dertig cents een prachtig uit gevoerd, iu kleuren gedrukte bekomen. Deze kaart heeft eene afmeting van 71 c.M. en bevat: 1 Dp. Kaap-Kolonie. 2. (franje Vrijslraat. 3. Transvaal. 4. Natal. 5. Bril sell Bechuanaland. G. Rhodesia. 7. Portugecsch Oost-Afrika. Overal zijn de de bekende Kopjes aan gegeven. Bij toezendig van 45 Cents wordt deze kaart franco per post toegezonden. De houder van deze bon wenscht te ontvangen een Exemplaar. Dertig Cents, franco per post 45 cents. ttet BESTUUR van het Waterschap les namiddags om 2 uur, ter herberge van JAN VISSERS, nabij 't Drongelsche Veer, in het openbaar Bestek en tcekeniug liggen ter visie bij J. VISSERS voornoemd, terwijl dagelijks aanwijzing en inlichtingen worden gegeven op het werk, door den opzichter Waltii. VAN DEN BROEK. Het Bestuur Voornd. Men neme Proef Verkrijgbaar bij NAAM WOONPLAATS- IKBKKV3PËH ging de staf muziek van Met verschillende treinen van de Hol- laudsche spoor zijn gisterenochtend de staf en de escadrons van het te 's-Gravenhage in garnizoen liggend regiment huzaren naar Tilburg vertrokken voor de oefeningen in Noord-Brabant. Met de het eerst vertrek kende escadrons het regiment mede. Besoijen, 13 Aug. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd in het schoen- magazijn van den heer T. v. d. Ven alhier ingebroken. Voor zoover men kon nagaan, werd echter niet veel ontvreemd. Slechts een paar mansbottines zijn medegenomen. Drongelen- De aan den gemeenteraad aangeboden gemeenterekening ovir 1899 heeft een totaal ontvangst vau f 3864,17 bij een totaal uitgaaf van f3571,54 en sluit alzoo voor de geheele gemeente met een batig slot van f 292,63. De afdeeling Drongelen heeft een voor- deelig slot van f525,95V2 en de afdeeling Doeveren een nadeelig slot van f233,321/s. Aalburg. Bij de gehouden stemming voor een lid van 't bestuur van den polder „Aalburg" zijn uitgebracht 39 stemmen, op den heer G. van Os, en 17 op den heer A. van van Wijk Az. Babiloniënbroek. Tengevolge van de afkeuring van het schoollokaal alhier, door den heer inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht, heeft de raad besloten eene nieuwe school te bouwen en hiervoor te zijner tijd ter tegemoetkoming in de kosten eene buitengewone subsidie van liet rijk te vragen. Hedenavond zullen de zangverenigingen „De Harpe Zions', en „Exclsior" eene sere nade brengen Daarna rijtoer van 't gemeen tebestuur door 't dorp, eu ten slotte concert der harmonie „Euphonia" van Kaatsheuvel. Dus nog festiviteiten genoegHet weder werkt prachtig mede en lokt talrijke vreem delingen. Donderdagmiddag groot kinderfeest op de Roestelberg, de goederen van den heer J. Ber nard Timmermans Wzn. De kinderen zul len op 30 karren erheen rijden en daar ge- tracteerd worden. Verschillende toepasselijke liederen zullen dan door de kleinen gezon gen worden. Dit belooft dus een zeer mooi feest te zullen zijn dat velen derwaarts zal trekken. Bij 't ter perse gaan van dit blad waren de feestelijkheden in vollen gang, er heerschte een vroolijke stemming. Wij geven heden zooveel mogelijk in 'tkort, in 't volgend nummer een breed voerig verslag. LONDEN, 13 Aug. Naar de Times uit Zeerust van den 7eu verneemt, is Car- rington na zijn mislukte poging om de be zetting van Ëlandsrivier te ontzetten met een verlies van vijftien doodeu en vermis- GORINCHEM, 13 Augustus. De aanvoer van granen wa9 heden gering, niet gewonen handel. Men besteedde voor: Ristarwe f 7,— a 7,15, roode dito f 6.80, ii 6,95 witte dito (6.85, k 7,—. inl. rogge I 5,75 a 5,90, buitcnl. dito (5,75 a 5,85, gerst 4,80 a 4,85, haver f3,60 a 3,75, duiveboonen fö,75 a 7.—, blauwe erwten, f0— ii 0.— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 212 runderen, 13 nuchtere kalveren, 16 vette varkens en 456 biggen. le qual. Kalfkoeien t 190 A 210 Kalf vaarzen f130 a 160 Melkkoeien 1150 k 160 2'/- jarige ossen 1 130 a 150 Guiste vaarzen f 80 u 90 Pinken f p'r' Graskalveren f 25 a 35 Nuchtere kalv. f 9 11 Aangevoerd 16 vette varkens van 16 20 ct per half kilo, 456 biggen van 16,— all.— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren; scha pcn {1. en lamineren f0 k f 0.— per stuk. I Kieren f 1.a 0.00 per 26 stuks. Boter 70 72 ct. per kilo. ROTTERDAM, 13 Augustus. Rogge. V lanmsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f0.— a 0. Dito mindere f0.—k 0. Gerst. Zeeawsch, Flakk. en Overm. Witern f7.k f7.75; beste Zomer- f0.— k f 0.00. Haver. De beste f3.50 i f4.—. Blauwe erwten. De beste f6.— a f8.50. Paardenboonen. De beste f0.a 0. Duiven boonen van f0.— a 0.—. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overraaasch znk- o-oed f0.— 'k 0.— Zomerzaad f 10.75 a 11.50. 3 Kanariezaad f6.50 i 17-50- Bruine boonen de beste f0.a f0. Witte boonen de beste f0.— a f0.— te Waalwijk, zal ten kofliehuize van D. VAN DER ZA KEN te Besoijen. 's voormiddags 10 uur, om CONTANT GELD Te bezien één uur vóér de verkooping. te WAALWIJK, zal 16 Augustus 1900. voorm. 10 ure ter herberge van J. VOET te Haarsteeg om te Hooien. ONDER WELL en AMMERZODE VER WEBSTn: ,3B2 CiEILL'. PRIJSC0URAN MET HANDLEIDING cratisemfr: op aanvraac Worden GEVRAAGD met September 21 a 22 gulden per maand. Blieven te adresseeren of inlichtingen te bekomen aan liet bureau van dit blad, onder letter A. eene geheel nieuwe sorteering prachtige Aanbevelend Beveelt zich beleefd aan, tot liet van alle mogelijke en al wat verder tot het VAK behoort. door mij zelf GEPREPAREERD. Verders alle ARTIKELEN voor Ook beveel ik mij beleefd aan tot het REPAREEREN van eems; het n en nieuv Aanbevelend, alle systeeras; liet leveren van banden, on derdeelen eu nieuwe RIJWIELEN. ALS BOVEN.

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 3