Oe Zuid-Afrikaansche oorlog. J V 11 China. Duitschland. BUITENLAND. Frankrijk. Noorwegen. BINNENLAND. P JAARMARKT te Waalwijk op Donderdag 6 September ;a. s. 1 I 1 I" i i' i i familie der dochter vraagt zóóveel inkomen enz Ge ziet bij zulk huwen behoort ook spaarzaamheid en van de gestelde som gaat de Chinees niet meer afhier wordt alles dikwijls maar met een lachje of een handdruk goed gemaakt. Zijn zij goed overeengekomen, dan wordt het huwelijk over een maand of twee, drie gesloten. De jongelui weten van niets, dan als de dag gekomen is. Vader zegt daDjongen, gij zult wel zoo goed zijn dat meisje te trouwen. Dan komen zij voor den priester. Even als hier, gaan zij daags te voren te biechten. Op den dag, zeil gaan zij des morgens naar kerk. De bruid kom naar de kerk met andere vriendinnende jongen met zijne vrienden. De jonge man en het meisje komen voor m de kerk te zitten on dan trouwen zij onder den zegen des priesters. Als de H. Mis uit is, gaat de jongen naar huis en het meisje ook (gelach) ik had wel gedacht, dat het u niet be vallen zou Voor den middag om 9 of 10 uur wordt de dochter van de familie van den bruigom afgehaald, en dan eten zij er eens goed van en drinken ook wel eens bij de gelegenheid een borrel maar dat mag 't is immers altoos nog voor den middag. Ziedaar eenige woorden over de vreemde landen. Men hoort tegenwoordig zooveel van de Chineezen. Van alles wordt hun verweten, van vele dingen worden zij beschuldigd. Maar zij dragen alleen niet alle schuld, daar zijn ook anderen, die mede schuldig zijn. Ofschoon het hard is te hooren, hoe onze landgenooten daar worden behandeld - de Chineezen worden ook wel eens tot haat opgezweept. De Europeanen, die naar de vreemde landen gaai. (ik mag de Missionarissen wel uitzonderen) zijn altijd niet even goed van gedrag, zijn dikwijls in 't geheel geene Paulusmannen. Mijne vrienden, ik dank u voor uwe be langstelling en aandacht. Ik ben blij, dat gij gevoelt, dat wij Mis sionarissen slechts werktuigen zijn door u allen, door de Kerk gebruikt om arme zie len rijk te maken. Uwe vereeniging groeie en bloeie! Uwe strijders klimmen in aantal en mogen sterk Men verhaalt van een oude generaal die den ganschen dag in *t zweet ziju aanschijns gestreden had, dat hij des avonds zich uit geput op het slagveld wilde neervielen. De soldalen legden hem neder op de vaandels en banieren, die hij op den vijand veroverd had, zacht en kalm rustte hij daar op zijne overwinningen. Zoo wensch ik, dat gij allen, mijne broe ders eens rusten moogt op uwe lauweren, uwe overwinningen en dat gij meer en meer veroveringen zult maken op uwe vrienden. Dat gij nog vele, gelukkige, gezellige uren met elkander moogt doorbrengen, mijne vrienden, dat is mijn harteweusch Onnoodig te zc-ggen, dat men aanhoudend den spreker welgemeend toejuichte, dat men menig keer een gullen lach niet kon be dwingen, dat het applaus aan het slot een applaus was van mannen, wier hart zich meer dan tevreden gevoelde. De WclEerw. Adviseur verzocht aan den ZeerEerw,f Pastoor, of ZEerw. aan den syin- pathieken spreker een woord van dank wilde brengen. De Zeerw. Pastoor sprak als volgt M. H., mijne vrienden. Op u allen, op de leden van het Bestuur en op ons rust eene zware verplichting en ik wenschte, dat de Eerw. adviseur iemand anders had uit gekozen, om den edelen spreker dank te betuigen. Op u allen rust de plicht van dankbaar heid jegeDs ons aller oprechten vriend in Christus. De goede Pater met zijn grooten baard, hij heeft van morgen, als priester van den Allerhoogsten zijn priesterlijk woord tot u SC In°denH. Familie sprak hij, geroerd door die onovertroffene breede schaar van kloeke mannen, als broeder in Jezus Christus. Van avond heeft hij gesproken alsof hij een der uwen, alsof hij een Waalwijksche J°r heeft mij meermalen gezegd, hij is uiterst tevreden over de aandacht en oplet tendheid in de Hoogmis, over de breede mannenschaar van avond in de II. iamilie, over de Paulusvereeniging, die zooveel goeds kan bewerken; tevreden ook over de lieve duiten, die hij voor de arme Missiën me- deneemt, en die zoo'n gfSbte som bedragen, ofschoon gij allen tot die gift onvoorbereid waart. De H. Familie spant de kroon in de mildheid harer giften. Ik wensch dat de nieuwe stichting te Vucht, waarover ZEerw. Directeur is, moge gedijen, zooals Scheut, dat door God zoo blijkbaar is ge zegend. Ik wensch, dat onze Paulusveree niging bloeie als Uwe vereeniging in België. Nog maar 30 jaar geleden hielden 3 of 4 kapelaans in Belgie over de ongelukkige Chineezen een gesprek, dat gesprek werd doorgezet en met vier is de Congregatie van Scheut begonnen in een klein huisje en de wereld nam er geen notitie van. Nu zijn er 150 priesters, 50 studenten en de Congregatie telt onder hare zonen twee Waalwijkers. Gij ziet, God zegent de pogingen ten goede. Wat goeds zal de Paulusvereeniging niet kunnen bewerken Daarom gij leden weest flink en degelijk en ijvervol, zooals de Pre sident u zeide, verspreidt bet goede onder «ntPTt floor woord en voorbeeld. komst alhier gewaardeerd, wij wenschen we derom eens spoedig U onder de goede v™'11" den weer te zien. Mogen allen onder Gods zegen edele strijders zijn En beloofd zij Jezus Christus „in eeuwigheid. Amen* antwoordden allen. Daaraa werden de namen afgelezen der nieuwe leden, 17 in getal. Ik wil er geen woord meer bijvoegen over het aantrekkelijk-schoone en eigenaar- dig-treffende. van deze vergadering. Alleen dit nog. Toen de Zeereerw. Pater de zaal wilde verlaten, dreunde de zaal van de tonen, die alle kelen spontaan uitten, en samensmolten tot„hij leve lang nog honderd jaar hij leve!" zooiets treffends voelt een echte Waalwijker. De Muzen, die gezwegen hadden in stille verrukking en geluisterd naar het Missionariswoord in stomme verbazing schenen nu den tijd van zwijgen te willen inhalen het gebouw daverde. A. S. De Opperbevelhebber van h t Engelsche leger in Zuid Afrika, maarschalk Roberts, heeft, in afwachting van de gelegenheid, welke de Boeren hem zullen geven, om weder met hen slaags te raken, niets beters weten te doen, dan Zaterdag 1 September, van zijn hoofdkwartier te Belfast uit, een proclamatie uit te vaardigen, waarin hij, Da- mens koningin Victoria, de Zuidafrikaansche Republiek ingelijfd verklaart bij het Britsche Rijk Deze annexatie is er, evenals die van den Oranje-Vrijstaat, een in naam, want iu werkelijkheid is lord Roberts op het oogen- blik nog niet veel verder, dan toen hij in het begin van Juni Pretoria bezette. Een klein gedeelte van Transvaal is nog maar in zijn macht en het onderworpen gebied strekt zich uiet verder uit dan Pretoria en Johannesburg, daar de districten, welke reeds voor eenige maauden geheel van Boeren heetten gezuiverd te zijn, zich op het oogen- blik weder vrij wel bevinden in de macht der republikeinen, die zelfs tot in de on middellijke nabijheid van genoemde steden spoorwegen opbreken, Engelsche patrouilles aanvalleu en convooien vermeesteren. De annexatie proclamatie van maarschalk Roberts is du» een simpele vorm, maar een formaliteit, die hij weder zal misbruiken, evenals indertijd in den Vrijstaat, om alle burgers, welke tegen hem de wapeneu blijven voeren, te kunnen behandelen als oproer lingen d.w.z hen op staanden voet te kunnen laten fusilleeren, als zij met de wapenen in de hand gevat worden, of hen te kunnen laten veroordeeleu wegens hoogverraad, in dien zij diensten bewijzen aan de Boeren- commando's. 't Is dan ook wel het beate bewijs voor Roberts' onmacht op het oogen- blik, dat hij zijn toevlucht moet nemen tot zulke middelen. Met zijn annexatie-proc lamatie maakt hij geen einde aan den oorlog zij zal waarschijnlijk zelfs tengevolge hebben, dat de Boeren, nog meer verbitterd gewordeD, hardnekkiger dan ooit worden in hun tegen stand en den strijd om hun land ver'woeder en met alle mogelijke middelen zullen voort zetten. De Daily Mail heeft uit Pietermaritzburg een telegram ontvangen, behelzende dat de Boeren hun strijdmacht in drie afdcclingen hebben gesplitst. De eene afdeeling is naar Lijdenburg gegaan vermoedelijk om den grooten voorraad aldaar te bewaken, voegt de correspondent er bij een andere naar Barbcrton, waar de vrouwen en kinderen zich bevinden, terwijl de derde stellingen heeft ingenomen langs den spoorweg. Bij deze afdeeling bevinden zich de beide Presidenten en de generaals Botha en Vil— joen. Naar het heet wilde president Kruger na de verovering van Bergetidal capituleereu, maar Steyu belette dat. De Boeren schijnen nog genoeg mondvoorraad te hebbeu. Toen generaal Buller Weltevreden had bereikt en Nooitgedacht kou zien liggen, hing er een mist over het land, maar deze trok plotseling op, en tot huu groote vreugde zagen de Eugelschen de losgelaten krijgs gevangenen langs den spoorweg naar Waterval Boven marcheeren. De terugtocht der Boeren na de verovering van Berg-eudal sloeg over tot een vlucht: zij lieten hun dooden op het slagveld achter. Generaal Buller gaat voort met het ver branden van alle hoeven die ab schuilhoeken gebruikt worden. De correspondent van de Daily Mail te Louretifo Marques meldt dat de Boeren den Spitskop versterken, een mooie stelling tus— schen Nelspruit en Pelgrims Rust. Acht ko lonialen, van de Boerencominando's wegge- loopeu. waren te Lourengo Marques aange komen. Reuter's correspondent te Badfontein sein de Zaterdag nog, dat de Boeren zich in de bergen samentrokken. Veertig verkenners, in het dal achtergebleven, werden door de Engelschen verrast, en na een korte scher mutseling dreef de cavalerie van Strathcona hen de bergen in. Louis Botha rukt (volgens een winkelier te Badfontein) met al zijne mannen naar deze streek op, uitgezonderd het Carolina- en het Erraelocommando, welker afwezigheid groote ontevredenheid veroor zaakte. Men zeide dat de Boeren slechts een kanon en een pompom bij zich hadden, maar dat zij beweerden, er gemakkelijk meer uit Nelspruit te kunnen laten komen. Het voorstel, door Rusland's regeering ge richt tot de mogendheden strekkende tot de zoo spoedig mogelijke ontruiming van Peking door de verbonden troepen, is de oorzaak geworden van een steeds grooter wordende verwarring in den staatkundigen toestand met betrekking tot China. Men zegt, dat er mogendheden zijn, die het beginsel, in het voorstel neergelegd, goedkeuren, en andere, mogelijkheden zouden zijn .- óf er zou scheu ring komen in het eensgezind optie lei» der mogendheden, óf Peking zou ontruimd worden. Te Washington gelooft men aan het laatste en men is daar zoo optimistisch gestemd, dat men durft verklaren, dat zelfs Duiisch- laud en Italië hun soldattn zullen doen terugkeeren, waardoor de eendrach', voor het uiterlijk althans, bewaard zal blijven. Van andere zijde ziet men echter den toestand door een minder rooskleuriger» bril vóór de ontruiming zouden zijn Rusland. Frankrijk, de Vercenigde Staten en Japan, terwijl de staten van de 1 riple Alliantie Duitschland, Oostenrijk en Italië, zich zouden verklaard hebben voor de handhaving van de bezetting van de Chineesche hoofdstad en Engeland een afwachtende houding zou aannemen. Rusland's voorstel zou reeds bewerkt hebben, dat Japan zijn landmgstroe peu uit Amoy heeft teruggetrokken en er een beschermingsdetacheraent van slechts 80 man heeft achtergelaten, waardoor de toestand daar weer als normaal geldt. Een derde lezing, is, dat, ten gevolge van de eigenaardige positie, waarin Engeland zich bevindt door den oorlog in Zuid-Afrika, waardoor dat land genoodzaakt is, de rol van lijdelijkeu toeschouwer te spelen bij de verwikkelingen iu het Uiterste Oosten, uit de verdeeldheid tegenover Rusland's voorjtel een samengaan van Duitschland met Groot Brittaonie zou kunnen voortvloeien. Het heet, dat Zaterdag telegrammen zijn gewisseld tusschen den Duitschen minister van buiten- Undsche zaken, graaf Von Billow, en den Britschen premier, lord Salisbury, en dat Von Btilow voornemens is, een tegenvoorstel te doen in dezen zin, - dat Rusland de vrije hand zou worden gelaten in China, zonder dat het zich behoefde te houden aan de overige mogendheden. de wolken, mooi weer. 7.45 Cr. tijd. Dit laats'e is vermoedelijk een naschrift van den volgenden ochtend. De boei schijnt in het noorden van Noorwegen aangedreven te zijn. Aan graal Von Waldersee, den opperbe velhebber in Petchili, is voor den duur van zijn hooge waardigheid, een maandelijksche gage toegekend van 2000 mark, benevens 10 000 mark voor de representatiekosten, eveneens per maand. Van Aden uit heeft de generaal veld maarschalk den keizer langs telegrafische» weg kennis gegeven van de hartelijke be groeting met het Duitsche volkslied van de Frausche paketboot „Champagne", onder luid hoerageroep, wat door den „Sachsen" beantwoord werd met de MarseillaiseDe ontvangfet van de zijde van den Engelschen gouverneur droeg een meer vormelijke ka— rakte, met een eerewacht en salvo's. Van vredesonderhandelingen tusschen de mogendheden en China hoort men altijd nog maar niets de daartoe onontbeerlijke Chineesche regeeringsautoriteit blijft ontbreken Wel heet het. dat prins Tsjing, het vreem delingen-vriendelijke lid van het Tsoeng-li Yaraen, is benoemd lot regent over China, en voornemens is, naar Peking terug te keeren wel doet Li Hoeng Tsj&ugalle mo gelijke moeite, om door sommige van de mogendheden erkend te worden als cenigen en officieelen Cbineeschen vredesapostel, uitverkoren als hij daartoe reeds is doorzijn keizer en zijn principale, de keizerin-regentes, waarbij hij dan de stille hoop zou hebben, oneenigheid tusschen de verschillende regee ringen te zaaien, doch de mogendheden hebben, naar verluidt, haar gezanten te Peking reeds last gegeven, de stad te verlaten en reeds zouden enkele dier diplomaten, ondet wie de waarnemende Oostenrijksche gezant, legatieraad Von Rosthorn, al op weg zijn naar Tientsin. In diplomatieke kringen spreekt men de meeuing uit dat Rusland's voorstel betreffende de ontruiming van Peking vooralsnog slechts een middel kan zijn om tot gedachtenwisse- liug aanleiding te geven, maar niet om nu reeds de internationale eendracht te verbre ken. Duitschland, zegt men in die kringen, is er niet tegen dat de gezantschappen voor- loopig naar Tientsin verhuizen en dat daar de basis voor de diplomatieke onderhande lingen met China wordt vastgesteld. Het heeft echter bedenkingen tegen de ontruiming van Peking als niet vooraf China waarbor gen heeft gegeven voor eene ernstige kans op een vergelijken bovendien zou Duitsch land er de voorkeur aan geven dat het oor deel van de overige internationale bevelheb bers nopens de noodzakelijkheid der ontrui ming uit militair oogpunt werd ingewonnen. Het ziet er overigens niet naar uit dat de kwestie der ontruiming overhaast behandeld zal worden, zelfs niet als Rusland op zijn stuk blijft staan en zich uit Peking terugtrekt. Het lijkt er meer op, alsof verschillende mo gendheden adviseereu althans zoolang te Pe king te blijven totdat er met eene voldoende mate van gezag bekleede Chieenzen als be voegde onderhandelaren met toereikende eor.- cessien voor deu dag komen. Er wordt veel gepraat over de reis van prins Heinrich, 's Keizers broeder, naar Engeland. De tentoonstelling is Vrijdag (den dag van het wekelijksche avoudfeesi) bezocht door 252.385 personen en Zaterdag door 189,919. De Tentoonstelling werd Zondag be zocht door 461.980 personen. Uit een overzicht, aangaande de aan de verschillende ter wereldtentoonstelling ver- tegenwoordige lauden verleende onderschei dingen, blijkt, dat naar Nederland ziju gc— gaan 29 grauds prix, 91 gouden medailles. 76 zilveren medailles, 46 bronzen medailles en 43 eervolle vermeldingen een prachtige en eervolle verhouding zooals men ziet, tus schen de groote onderscheidingen (grand prix en gouden medailles) en die van bescheide ner aard Andrée. Er is weer een boei vau Andrée gevonden, nu zeker echt, van zijn groote reis afkomstig, en met een bericht. Ongelukkigerwijze leert dat bericht ons niets ten aanzien van het lot der luchtreizigers, want deze boei (no. 4) is nog op den dag der opstijging uitge worpen (11 Juli 1897) om tien 's avonds, Greenwich tijd, „Tot dusver gaat alles goed. zegt het bericht. Wij drijven op 250 meter oorspronkelijke richting Noord, 100 Oost, het kompas vertoont geen afwijking. Later: Noord, 45° Oost, kompas geen af wijking. Vier postduiven losgelateu om 4.50, zij vliegen westwaart. Wij ziju nu boven het ijs, dat zeer ruw is. Het weer is al dien Wii maken het best. WAALWIJK. 5 September 1900. Beroepen. Te Vrijhoeve 's Grevelduin Capelle de heer W. T. van Dam, cand. te Bolnes. S. D. A. P. Onlangs werd door ons eeti bericht over genomen uit „de Volksbanier", waarin me degedeeld werd, dat de socialisten het plan gevormd hadden, ook in „het donkere Zui den" propaganda te gaan inaken. Misschien om aan dit plan een begin van uitvoering te geven, werd Maandag bij ge ruchte door onze gemeente verspreid, dat Mr. Troelstra alhier zou optreden en wer kelijk gisteren tegen den avond werd bij geschreven biljetten ter kennis van het publiek gebracht, dat Mr. Troelstra de9 avonds zou spreken. Een menigte volks kwam reeds hierdoor op de been en naar de zaal waar volgens 't biljet de bespreking zou plaats vinden. Later bleek dat hem in Waalwijk geen enkele zaal werd afgestaan en 't volk vol strekt niet met die heeren ingenomen was. Onze, zoowel als de gemeente Besoijen was geheel in rep en roer. Ten kwart voor negen arriveerde hij aan 't station en onder een grooten toeloop van volk ging hij met eenige gezellen door de straat naar 't café, waar eerst 't plan was te spreken. De menigte groeide meer en meer aan en luid zingende van /Oranje boven'' etc. ging het de straten door. De politie kwam ter plaatse en een enorme menschenmassa bevond zich in en buiten 't café d. B. Deze zaal werd voor het doel niet afgestaan en zoo was er in Waalwijk geen plaats te vinden. In Besoijen werd toen eene zaal aange troffen, waarheen spr. met eenige hem verge zellende heeren zich begaven, onder eene steeds aangroeiende, schreeuwende, jouwende menigte. Het volk begon eene uieer en meer dreigende houding aan te nemen. In 't café v. d. K. te B. zou nu Mr. Troelstra optreden en ruim een 50 tal toe hoorders waren binnen. Spr. begon zijne rede, maar door de menschenmassa daar buiten werd zulk een helsch lawaai gemaakt, dat spreken om zoo te zeggen onmogelijk was en reeds begon het er buiten heviger en woester naar toe te gaan en schenen ruiten en deuren gevaar te loopen, toen de burgemeester ter plaatse verscheen en niet meer voor de gevolgen kunnende instaan, de politie en maréchaussée de zaal deed ontruimen. Steeds meer lawaai en drukte onder de menigte, 't welk ten top steeg, toen Mr. Troelstra en zijne gezellen na eenigen tijd het café verlieten en zich naar onze gemeente wilden begeven, ja zelfs, en hier tegen moeten we ten strengste protesteeren, werden hen graszoden en steenen naar 't hoofd geslingerd. Tot aan 't hotel, waar zij logeerden, werden zij door de menigte onder luid gejouw weggebracht. Later is nog iets gebeurd, dat aller af keuring verdient. Toen een van de bewuste heeren, zich na 't bovenvermelde alleen op straat begaf om, naar wij vernemen, een rijtuig te bestellen, werd hij op den voet gevolgd door de wachtende menigte, die meer en meer opdrong en ten slotte tot handtastelijkheden overging en hem deerlijk door slagen en trappen miihandelde, zoodat hij op het sociteitslokaal de vlucht moest nemen. Dit is een onwaardige en zeer laakbare daad. Wel is meteen gebleken, dat 't volk hier, zooals vroeger meer is bewezen, niet is ge diend met de verkondiging der socialistische ideën, hoewel het gooien of i. d. van gis teravond af te keuren is. Mr. Troelstra en de zijnen zullen voor- eerat wel genoeg hebben van 't bewerken van onze streek, ook behoorende tot „het duistere Zuiden." naris, door een jaar lang zich met geestelijke zaken bezig tc houden, zijne voorbereiding tot het groot sche Missie-werk voltooit. Gods zegen vergezelle de edele mannen. Bedevaart naar Keveluar. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de toevloed van Pelgrims voor Kevelaar dit jaar bijzonder groot is, zoodat degene die nog voornemens is, aan deze bedevaart deel te nemen en nog geen kaartje genomen heb ben goed zullen doen zich daarvan spoedig te voorzien, de kaartjes zijn zoolang de nu reeds b-perk'e voorraad strekt, verkrijgbaar bij de Heeren L. Mombers, Klijberg—Pernot en vau Dooren—de Greeff tot uiterlijk Vrij dagmorgen 12 uur. Prijzen voor 2de Klasse zijn 4 25, voor 3de Klasse 2.75. Zangboekjes zijn ook daar aan 10 ets. te bekomen. Katholiek Congres. Het katholiek congres voor sociale aan gelegenheden, Zondag te Amsterdam gehou den, werd door ruim 500 personen bezocht. Het ging er warm en flink toe. Eerste sectie „de Pers", spreker Pater van Kerkhoff2e sectie //Volkshuisvesting*, Jlir. Jos. Cuypers 3e sectie „Middenstand*, spr. Pastoorsverder werd nog behandeld ,z Vorming der jeugd", „Productie", „Coöpe- ratie en Voorschotbanken", en verschillende conclusies gesteld. Het was een interessant, vruchtbaar congres te veel werd besproken om hier alles aan te halen. De kindermoord te Tilburg. In de moordgeschiedenis heeft nu de oud brievenbesteller Jongbloeds te Tilburg aan de justitie bekend gemaakt, dat hij op den Woensdagmorgen om II uur, toen het dochtertje des heeren Kessels vermist is, in de kerk, waar hel gruwelstuk schijut at- gespeeld, terwijl hij de deur opende, een klagend geschrei hoorde en hij daarna den koster v. Isterdaal van het koor zag komen, Deze getuigenis zou voor den koster zeer bezwarend zijn. De politie is nog steeds ijverig in de weet en telkens worden nog perouen opgeroepen. Aan de Tijd wordt uit Tilburg geschre ven, dal het door getuigenissen, die verkre gen zijn, meer en meer waarschijnlijk wordl dat de koster J. van Isterdaal de hoofdschul dige is. Behalve het getuigenis van den oud—brie venbesteller Jongbloeds wordt medegedeeld de verklaring van den heer S uit Bergeu Of Zoom en v. D. uit Tilburg, dat zij, op de: bewusten Woensdagochtend, toen Marii Krssels vermist is, vanaf even na elf tol kwart voor twaalf uur, zich bevonden in dl kerk van het H. Hart te Tilburg om dezt te bezichtigen. De hoofddeur was geslotei en zij wareu door een zijdeur het gebou* binnengegaan. Daar hebbeu zij uiemanc aangetroffen, ook niet den koster en niet de: schilder, die er wel hadden behooren te zijn Vermoedelijk bevonden beiden zich toen o; de torentrap of in de gewelven. Nog niet teruggekeerd. Men meldt uit Deventer Een meisje van 16 jaren, dat Zaterdag ochtend door hare ouders om een boodschnj werd gezonden, is tot heden nog niet terug gekeerd. Men vermoedt dat zij op de: loop is. Vreemd geval. Bij den jongste» ridderorde—regeo heel zich een eigenaardig geval voorgedaan. D: eere-medaille der orde van Oranje-Nassi in zilver is namelijk toegekend aan Ao Dingen, hoofdagent van de politie te 's Ht togenbosch. De man is ruim een half ja; geleden gestorven. (Hbld.) Aangehouden. Gisterenavond is te Tiel gevankelijk bin nengebracht de commies der posterijen F die zich te Culemborg aan verduisterii schuldig maakte, en zich door de vlud naar het buitenland aan eene oogenblikkelijl arrestatie wist te onttrekken. Hij werd' Antwerpen aangehouden. Weer een moord Maandag is te Assen gevankelijk overg: bracht zekere A. V., uit Oudoom, verdat: van. moord. Hij heeft een persoon, genaamd v. L doqdgeschoten. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Doodgesehotcn. Zondagavond is te Valthermond een nu: slag gepleegd. De herbergier Roelf V. htr den persoon H. P. doodgeschoten, naè deze zijne herberg had bezocht. Vos is in de marechaussee kazerne verzekerde bewaring genomen. Twist. Gisterenmiddag ontstond er te Maastric tusschen twee arbeiders twist, die zoo hco liep, dat de een van den ander een ttf steek in de zijde kreeg. Iu bewusteloon toestand werd de gekwetste in het gestici de Calvarieberg opgenomen. De dader iu hechtenis genomen. Onze twee Missionarissen. Maandag 3 Sept. zijn uit ons midden vertrokken de weleerw. Heeren Maaywee en Adr. van der Heijden. Beiden gaan zich waarschijnlijk nu voorbereiden tot de Missiën. De weleerw. Heer Adr. v. d. Heijden gaat eerst eenige dagen naar ScheutSparrendaal, van welk nieuw gesticht de Zeereerw. Pater Raijmakeis Directeur is en verder naar Ongeluk. Een treurig oogeluk had Zondagmorg! ongeveer 12 uur te Waddingsveen plafl Het eenige jongentje van den heer De Joj een lief aanvallig pratertje van 3 jaar, waö tend op vader en zusje, die uit de kt' moesten komen, geraakte in de kom fl gemeente, in het gezicht van voor de ti men zittende menschen en toch... o .bemtf te water. Toen men, na hoogstens een: minuteD, den kleine drijvend zag, bleek: redding reeds te laat. De onmiddellijk ar gewende geneeskundige hulp vermocht' levensgeesten niet meer op te wekken, toestand der arme bedroefde ouders is bi verscheurend. Vélo-kanibalen Te Bellingwolde heeft een erge raishao: line plaats gehad. Twee personen keer in den avond per fiets van Pekela terug 'wee perr"

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 2