Zondag 23 September 1900. VAN Oom. Paul. De Züid-Afrikaansche oorlog. BINNENLAND. China. Rij kspostspaarbank UITVOERINGEN. lé tf] Tweede Blad De Echo van het Zuilen. digheid is." Ook al weer de „Daily Mail" weet te ver tellen. dat de Portugeesche regeering een nieuw expeditiecorps na^r Delagoa zendt. Waarom dan toch Of dreigen er soms Kaffer opstanden Dat zou geen wonder zijn, nu die menschen hun blanke „broeders" elkaar zien vernietigen. Zondag 23 Sept. zal door de Liedertafel Oefenin.' en Vermaak* van Waalwijk en Besoijen,~ op de zaal »Musis Sacrum" te Waalwijk worden uitgevoerd 1. Hymne an die Musik. Lachner. Keeitativ and Arietaus die Sohöpfang, te zingen door d n heer P. Snijders. Haydti. Cantate „Neerlands Heil" woorden van de ZeerEerw. lieer Jud. Sprangen, muziek R. Hol. 2. 3. President Kruger heeft het aanbod der Nederlandsche regeering aangenomen, en zoo zal d m de tragische reis van de* grijzen president der Transvaalsche republiek plaats hebben opeen Nederlandschen oorlogsbodem, onder onze vaderlandsche driekleur. Voldoening voor ons volk, dat zoo met de Hoeren-Republieken heeft medege leden, hem, de ziel van den rechtvaardigen strijd, op een onzer marine-schepen te mo gen vervoeren dat hij de bescherm tig onzer vlag aanneemt. Voldoening om de eer die onze Marine ten deel valt, nu een barer schepen den held haftigen, energieken strijder voor vrijheid en rechtvaardigheid de gastvrijheid zal ver kenen voldoening om de taak die de /'Gelderland" liet aangewezen schip, wacht in de volgende weken, nu deze oorlogsbodem eens tot iets anders mag dienen dan het het traditioneele „vlagvertoon" voldoening ook oin de waarschijnlijkheid, dat nu Pre sident Kruger allereerst ons land zal be zoeken bij zijn reis naar Europa's hoven. "Want het komt ons voor, dat de presi dent nu wel regelrecht naar een onzer havens zal komen. Weliswaar kan hij, door te Marseille of een andere Middellandsche zee haven te landen, een dag ot twaalf eerder zijn werk aanvangen,- doch zulk een haast zal de oude man wel niet hebben het aannemen van Nedeiland's aanbod bewijs dit zelfs, want met de „Herzog' van de Duitsehe Oost-Afrika-lijn zou de president wel veertien dagen eerder in Nederland kunnen zijn, dan nu met de „Gelderland" Want dit oorlogsschip, dat onder beve staat van den kapitein ter-zee, baron Sweerts de Landas Wijboroh, ligt op liet oogenblik waarschijnlijk nog le Perim. Wanneer de gezagvoerder aldaar het telegram met bevel naar Loureugo-Marquez op te stoomen, giste ren ontvangen heeft, en hij zonder toeven naar de Oost-Afrikaansche kust kan koers zetten, dan worden er toch nog een dag zes of acht vereischt, voor de „Gelderland" te Lourengo-Marquez kan aankomen. Over een maand dus kunnen wij naar wij vertrouwen den vijf en zeventigjarigen grijsaard in ons land ontvangen, die niet schroomt in den laten avond van zijn leven nog een wereldreis te doen 0111 de vrijheid van zijn volk. Het zal een roerende ont vangst zijn, die den waardigen grijsaard in zijn tweede vaderland bereid zal worden. Een ontvangst, door deelneming en droef heid treurig gemaakt, maar door sympathie van alle zijden verhelderd. Een ontvangst die spreken zal hoe Nederlands's bevolking zijn stamverwanten niet verlaat in den strijd ook al is zij onmachtig de hulp te verleeuen die de politiek verbiedt. Een ontvangst, die machtiger dan alle bijdragen, dan alle ambulances, juist omdat haar karakter meer openbaar is, aan de wereld zal toonen de sympathie van het volk van Nederland met de vrijheidshelden daar ginder en hunnen ouden President. Thans zal misschien een storm losbarsten in de Engelsche pers, tegen de brutaliteit van 't kleine Nederland. Reeds werd de handelwijze in die schandaal- en jingo pers „tergend" en „uitdagend* genoemdmaar dat deert ons niet. De Regeering heeft in deze schier het geheele volk achter zich, en kan zich sterk gevoelen. Wij zullen 0113 flink gedragen, en de ontvangst van president Kruger in het land zijner voorvaderen, zal getuigen van hartelijke medelijden van algemeen mede gevoel het zal een betooging zijn waarin geheel ons volk, zijn sympathie en deernis, eerbied en ontzag zal uitspreken voor dezen onder kommer en zorgen gebogen grijsaard, en voor zijn arm vertrapt volk. Zou men kunnen staat maken op de waar heid van de mededeeüngen der Londen- sche bladen, dan zou men gaandeweg tot de vaste overtuiging komen dat het met de Boeren op het oogenblik reeds zoo goed als gedaan is. De Britsche oorlogscorres- :o weten nl. mede te deelep. dat de het deserteeren is en naar Lourengo Marquez vlucht, dat de burgers het oneens zijn en zelfs op elkander schieten, alles tengevolge van het vertrek van president Kruger uit de Zuidafrikaansche Republiek met medeneming groote hoeveelheden goud, terwijl hij voor zijn strijdende landgenooten niets dan waardeloos parieren geld zou hebben achter gelaten dat de Engelsche opperbevelheb ber, maarschalk Roberts, reeds 30 October uit Pretoria zal vertrekken, om, na een be zoek te hebben gebracht aan de slachtvel— en in Natal, zich naar Groot-B: iitannie te begeven ter aanvaarding van het opperbe— vcihebberschap over het geheele Engelsche ever in opvolging van lord Wolseley, den tegenwoordigen titularis; en dat een alge meens capitulatie van de geheele strijd macht der Boeren nog maar een quaes- tie is van ettelijke dagen. Evenals tallooze malen voor deze in den Zuiderafrikaanschen oorlog zijn de olficieele telegrammen ook nu weder in flagrantan strijd met de opti mistische beschouwingen van de seinende en onware berichten saamflansende Engel sche journalisten op of nabij het terrein van den strijd. Uit alle telegrammen van lord Roberts blijkt, dat er nog voortdurend te genstand wordt geboden en dat de houding der Boeren volstrekt niet in overeenstemming is met die, welke men hun in Londen toe dicht. Lord Robeits geeft na de bezetting van Lijdenburg door zijue troepen nu viijwel iederen dag een relaas van het voornaamste, wat op het terrein van den strijd voorvalt. Zijne laatsie telegram aan het departement van oorlog te Londen is van Dinsdag j. 1. uit Nelspruit en luidt „Stephenson's brigade heeft vandaag zon der tegenstand Nelspruit bezet. Verscheide ne ammunitiewagens werden door de Boeren hier verbrand, voor zij terugtrokken. Twee er van waren van de Engelsche veldartillerie. Pole Carew met een gaide brigade staat 6V2 K. M. ten oosten van Avoca Station. Zijn bereden infanterie werd korten tijd opgehou den door een troep Boeren, die terugtiokken. French trok in oostelijke richting op. Pole- Corew hoopt morgen Kaapmuiden te berei ken. Hij maakte e«n ammunitiewagen buii en maakte eenige gevangenen. Een van zijn veikenneis werd gewond. Wij zijn nu in telegrafische gemeenschap met Buller e* kunnen hem van hieruit le vensmiddelen zenden, een veel gemakkelij ker weg dan van Machadodorp uit. Onge veer 30 Boeren hebben zich te Spitskop aan hem overgegeven. Hij bericht, dai het grootste gedeelte van hen, die tegenover hem slaan, huurlingen en Kaapsche opsiandelin- gen zijn. Methuen bericht, dat Douglas zich den twaalfden September bij Lichlenburg door een detachement Boeien sloeg en 39 gevan genen maakte, 10 wagens en schapen en ovsen vermeesterde. Eeu luitenant werd ernstig gewond, terwijl verscheidenen van zijn manschappen gewond of gevangen ge maakt werden. Een mindere stierf aan zijn wonden. Hildyard bevestigt uitUtrecht.dat den 15den Sept. een detachement van het 13de reg. huzaren, pa'rouilleerende 16 K M. ten westen van Utrecht, door eenige vrouwen werd uitgenoodigd in een hoeve te komen, waarboven de witte vlag woei. De patrouile werd melk en brood aangeboden en toen zij het huis verliet, werd er op haar geschoten. De hoeve, die toebehoorde aan een veld- kornet te Utrecht, den aanvoerder van de laatste aanvallen op den spoorweg, werd ver woest. Eeu dergelijke daad van verraad had een dag of twee geleden plaats bij Com- mandonek, toen een man van de cavalerie van Paget werd gedood.* Voorts heet het, dat de Boeren, die zich in het vervolg zullen overgeven, niet meer zul len worden verbannen, met uitzondering van de officieren. WAALWIJK 22 September 1900. Terwijl de Londensche bladen telegram men uit Sjanghai bevatten, volgens welke de geallieerden aan prins Tsjing hebben doen weten, dat zij blijven aandringen op den terugkomfit van den keizer van China te Peking tn dat zij voor geen enkele moeilijkheid zullen terugdeinzen, om zich meester te maken van prins Toean, Kiangyi en de andere leiders der Boksersbeweging, wordt druk besproken het voorstel, door graaf Von Bülow, den Duitschen minister van buitenlandsche zaken, gericht tot de overige mogendheden en welk voorstel strekte 0111 als eersten eisch bij de vredesonderhan delingen vast te houden meedoogenlooie bestraffing van dc aanhitsers tot den opstand en dén moord op de Europeanen. Tot dusver is het Duitsehe voorstel aller wegen in de pers met instemming ontvangen. De Engelsche bladen verklaren zich voor het voorstel; die--van Oostelijk en Italië eveneens en ook de Frausche pers schaart zich aan de zijde van Duitschland. Rusland, Amerika en Japan houden zich tot nog toe stil. En met betrekking tot de houding van de Vereenigde Staten tegenover Rusland's voor stel tot ontruiming van Peking laat de regeering te Washington officieel tegenspreken dat zij een voorstel heeft gedaan, om de bezettingstroepen in China op lOuO man te Peking, 2000 man buiten de muren der hoofdstad en 20.000 man op andere plaatsen te beperken, verklaart zij ten stelligste dat over zulk een plan nimmer de diplomatieke onderhandelingen hebben plaats gevonden. Premicmarkt en Algemeene Vergadering der 14 Afd. der Noorbr. Mij van Landbouw. De jaarlijksche premieinarkt uitgeschreven door bovengenoemde Afdeeling had 1.1. Donderdag 20 September plaat*. Huiten de gewone uit te loven prijzen, was dit jaar nog 't volgende aan dezen wedstrijd toegevoegd Er zal eene keuring van staiuboekmerriën, van minstens 2 jaar oud of van hunne volbloed afstammelingen gehouden worden, waarvoor vier prijzen beschikbaar zijn, nl. één van 30, 20, 15 en 10 gulden. De. gewone keuringscommissie voor de de Afdeeling bestond uit de hoeren G. Verhoeven Mz. te Capelle, J. v. d. Hoeven Bz. te Capelle en D. de Bruijn Dz. te Waspik. Voor de keuring der stamboekinerriën bestond zij uit de heerenB Snoek Vz. te Aluikerk, Vlamings te 's-Bosch en M. de Koon te Raamsdonk. Er werden in beide aldeelingen pracht exemplaren aange boden, zoodat de commissie een moeielijke taak had te vervullen. Na afloop der keuring, te ongeveer 12 uur, werd eene algemeene vergadering ge houden op de zaal Musis Sacrum. De voorzitter, de edelachtbare heer C. Meijer opent de vergaderiug met een har telijk woord voor de belangstelling door aanwezigheid gehoord. De rekening over 1899 wordt daarna gesteld in handen eener commissie van 3 leden nl. de heeren F. W. van Liempt, II. P. Stam en B. van der Hoeven. f 351.70. De waarnemende president der Z.—A Republiek. Schalk Burger en de Staatssecretaris Reitz hebben te Nelspruit, dat inmidclel.% door Stephenson is bezet, den lOen de volgende pioclamatie uitgevaardigd „Nademaal de ouderdom van den staatspre sident hem niet in staat stelt, de Boeren commando's te volgen, nademaal de Uitvoe rende Raad overtuigd is, dat de Staatspresi dent in Europa werkzaam zal kunnen blijven voor 's lands welzijn, zoo bewilligt de Uit voerende Raad hem een zesmaandsch ver lof, om daarheen te gaan in 't belang van de zaak van de Boeren. Ik, Schalk Bur- <1 e r, vervang hem, overeenkomstig de wet." Nader blijkt, dat het weinig had gescheeld of president Kruger was door het Portu- geesch besluur aan de Engelschenovergeleverd De „Matin" beweert, dat alleen de invloed der koningin van Portugal heeft kunnen be werken, dat deze schanddaad niet is ge schied. Toch hopen sommige Engelsche bladen het Dog te kunnen verkrijgen. Zij versprei den geruchten, vooral de „Daily Mail", dat de Boeren Lourengo Marques willen aanvallen en dan, zegt het blad, zal de En gelsche vloot de Portugeezen helpen, Gelukkig toch voor Portugal, dat die Eu- gelsche vloot er nog is. Het blad vertelt ook nog, dat Kruger naar Palano, tien minuten van het gouver neurshuis gereden is en er de gevluchte Boeren bemoedigend toegesproken heeft, zeg gende dat met Gods hulp alles zou terecht komen. De Engelsche burgersin Lourengo Het is wel de moeite waard no§ den tekst te geven van het rondschrijven van minister v. Bülow aan de groote mogendheden en Japan „De keizerlijke regeering beschouwt het als een eerste voorwaarde voor de opening van diplomatieke onderhandelingen met de regeering van China, dat die regeering de personen uitlevert die gebleken zijn de ware en oorspronkelijke aanstokers te zijn van de misdaden, te Peking tegen het volkenrecht begaan. Zij die zich geleend hebben tot 'net uitroeren van die misdaden zijn zoo talrijk dat het gevoel der beschaafde volkeren zich zou verzetten tegen de terechtstelling van zoo velen ook zijn de omstandigheden van dien aard dat zelfs de hoofden der be weging niet allen ontdekt kunnen worden. „Toch moeten onder deze laatsten zij •vier schuld in 't oog springt, uitgeleverd en gestraft worden. De vertegenwoordigers der mogendheden te Peking zullen in staat zijn afdoende getuigenissen te verschaffen of bijeen te brengeu voor dat onderzoek. Het aantal vaa hen die gestraft worden, heeft miuder belang dan het feit dat zij de voor naamste aanstichters en de leiders der be weging geweest zijn. »De keizerlijke regeering meent te mogen rekenen op de volledige instemming van alle kabinetten ten aanzien van deze zaak. Want als men geen rechtvaardige straf op legde zou men daarmede toonen, onverschil lig te zijn voor een herhaling van die mis daden. De keizerlijke regeering stelt dan ook aan de belanghebbende kabinetten voor, hun vertegenwoordigers te Peking op te dragen, aan te wijzen, van welke leidende persoonlijkheden in China de schuld voor het aanstichten tot de misdaden of de uit voering daarvan ontwijfelbaar vaststaat." Zoo is de kwestie goed gesteld, en in theorie zullen alle kabinetten het ermee eens zijn. Maar als het er op aankomt, dat na tuurlijk onwillige en altijd dralende Chiueesche regeeriDg te dwingen Uit Sjanghai wordt nadrukkelijk gemeld, dat de Chinecsche vredcsonderhandelaars beslist zullen weigeren in te gaan op eenige voorwaarde, waardoor de persoonlijke waar digheid van de keizerin—weduwe zou kunnen geschaad worden. Zelfs zouden de onder koningen uit het middeu en het zuiden des rijks, die, in overeenstemming mei de con suls, de vreemdelingeu op hun gebied be schermen, zich met kracht tegen eeu zoo danige aantasting der waardigheid verzetten en zoo noodig hun meening kracht bijzetten door daden van geweld. De raeesten van hen zijn door de keizerin-weduwe aangesteld en staan onder haar invloed, terwijl voorts elke aantasting der waardigheid van haar, die officieel den titel moeder des keizers draagt, den keker zelf zijn aanzien zou doen verliezen bij het volk. Nimmer zou hij zijn invloed herwinnen en de tegenwoordige dy nastie zou daardoor onherioepelijk verloren zijn. Wel zouden de Chineezen te viuden zijn voor de ontneming vau alle macht en iuvloed aan dc keizerin—weduwe, doch verder kunnen zij niet gaan. Elke bestraffing van prins Toean en de overigen uit de onmidde— lijke omgeving van den keiz' r en de kcize rin, zal evenwel geduld worden voor zoover hun verantwoordelijkheid bewezen wordt. Renter's Agentschap verneemt, dat de mo gendheden het ongeraden vinden om Rus— lands voorstel tot ontruiming van Peking aan te nemen. Want volgeus betrouwbare in lichtingen waren dc Boksers voornemens om, indien dat voorstel uitgevoerd weid, uit den omtrek van Peking weer in de stad te val len, waarna de taak om hen te verslaan van meet af aan zou moeten beginnen. De ontvangsten bedragen uitgaven 218.26. Batig slot f 133.44. De commissie van onderzoek brengt bij monde van den heer van Liempt verslag uit, dat strekt tot goedkeuring, waarna de posten een voor een worden voorgelezen. De vergadering kan zicli unaniem met de goedkeuring vereenigen. Daarna wordt de begrootiug voor 1901 voorgelezen. Deze bedraagt I11 ontvangsten f 367.44. uitgaven 342. f 25.44. Aau het postkantoor te Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Augustus ingelegd f 6486.29. terugbetaald - 4054.47 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven Vermoedelijk batig slot Met algemeene stemmen vastgesteld. Daarna werden de premiën en diploma's door den Voorzitter uitgereikt. Zij waren behaald als volgt Paarden 46 jaar. le prijs. De heer Af. J. Rijken te Ca pelle, met een 4-jarigeu donkerbruinen ruin. 2e prijs. De beer G. Vermeulen Wz. te Capelle met een 5-jarigen zwarten ruin met 2 witte achterpooteu. Kalfdragende koeien en schotten. le prijs. De beer Jac. Rijken te Sprang, met een rood bonte koe. 2e prijs. De heer Jud. Timmermans Wz. te Waalwijk, met eeu zwart bonte koe. Kalfdragende vaarzen met niet meer dan 2 breede tanden. le prijs. De heer D. Vermeulen te Capelle met een zwart bonte vaars. 2e prijs. De heer Alpbons Hoffinans te Waalwijk met een vaalbonte vaars. Kalfvaarzen met meer dan 2 breede tanden. le prijs. Mevrouw de Wed. G. Ver meulen te Capelle, met een rood bonte vaars. 2e prijs. De beer Aart van Huiten te Waalwijk, met een rood bonte vaars. Vette koeien. le prijs. De heer G. Vermeulen Wz. te Capelle, met een zwart bonte koe. 2e prijs. De heer Aart van Huiten te Waalwijk, met een wit bonte koe. Vette vaarzen en schotten die de melktanden niet geheel verloren hebben. le prijs De beer W. B. Rijken Az. te Capelle voor een blauw bonte schot. 2e prijs. De heer C. van Loon te Waal wijk, voor een zwart bonte vaars. 17,-jarige veulens. Opgekomen één. le prijs. De heeren Gebrs. Ockers te Capelle met een vos ruin. Staiuboekmerriën. le prijs. De heer W. de Roon te Was pik, met schimmel. 2e prijs. De heer C. de Roon te Ca- pells, met Bel. 3e prijs. De beer M. Ileijraans te Ca- polle met Marie. 4e prijs. De heer G. Vermeulen Wz. te Capelle met Marie. De voorzitter brengt na afloop van deze prijsuitreiking een warm woord van dank aan da commissie van onderzoek der rekening en aan de keuringscommissies voor hunne flink volbraehte taak. Hij herdacht met een hartelijk woord de vele en groote verdiensten van zijnen voorganger, wijlen den edelachtb. heer van Dijk, die zooveel voor den bloei der Afdeeling heelt gedaan. Hij wenschte de bekroonden van harte geluk en beval de 14e Afdeeling der Noorbr. Mij. van Landbouw in aller steun, waar- Diocesane Katholiekendag voor het Bisdom 's-Hertogenboach. 30 Sept. 1900. Dagorde lD/a ure H. Mis ter eere van den II. Geest in St. Jan opgedragen door Z. D. fl. Mgr. W. v. d. Ven. 13 ure Vergadering der Afdcelingen. a1/,8 ure Algemeene Vergadering. In de avondvergadering treden als sprekers op WelEdgestr. heer Mr. J. Loeff: „Plichten van den Kath. Staatsburger," ZEerw. Hr. O. O. Prinsen, Past. 's-Bosch „Leo XIII in verband met de Katholieke actie." le afdeeling: De charitas naar den geest der St. Viceiitius-vereeniging. PresidentE. van Grindsven te 's-Bosch. SprekerA. van Waesbergen, te Tilburg. Hoekx Eindhoven. Eerw. heer Brouwer Redempt. Vergadert in het Lokaal der St. Vincen- tius-vereeniging le Nieuwstraat. 2c afdeelingDe strijd tegen het drank misbruik. President: L. v. d. Steen te 's-Bosch. Spreker Aug. Sasse, not. te Helmond. ZEerw. Heer M. A. Mutsaerts Vergadert i.i het lokaal der St. Paulus- Yereeuiging aan de Kanaal. 3e afdeeling Opwekking tol deelneming aan de Katholieke actie onder den boeren stand. PresidentG. Coovels te Helmond. Spreker: WelEerw. Heer Verhoeven, Kap. te Mierlo. A. v. d. Wiel te Huiseling. Vergadert iu het lokaal der Militaire Vereeniging, Boerenmouw, achter het paleis van Justitie. 4e afdeeling De maatschappelijke positie van den werkgever o. a. ook in verband met de Zondagsrust. President: G. F. van G erve te's Bosch Spreker C. Strüter te Tilburg. WelEerw. heer A. J. Hurkens Kap. te 'sBosch Vergadert in het lokaal der Jongelingen- Congregatie van St. Pieter, achter de kerk van St. Pieter. 5e afdeeling De maatschappelijke positie van den werkman o. a. ook in verband met de Zondagsrust. President: Jos. A. M. v. d. Hoeven te 's Bosch. Sprekers: A. Mutsaerts, Tilburg. H. Hermans, Boxmeer. Vergadert in de groote zaal van het Liedertatelgebouw. I 6e afdeeliig Het ouderwijs. PresidentS. P. Schets te Zevenbergen. SprekerI. B. Michels te Schijndel. Vergadert in de groote zaal van de Ka tholieke kring. De avondvergadering wordt gehouden te 51 /2 uur in de groote zaal vau het Lieder- tafelgebouw. Kaarten voor de avondvergadering ver krijgbaar hij Ant. Tielen aan f 1 a en f 0.50, dtze kaarten geven recht tot elke afdeelings- vergadering. Afdeelingskaarteu gratis verkrijgbaar bij de Presidenten der afdcelingen. De kaarten voor de 4e afdeeling worden ook gratis verstrekt door den heer J. van Riel te Waal wijk. Ongeval. Hoe gevaarlijk het is 's avouds zonder luntunrn te rijden, bleek alhier gisterenavond. Een wielrijder uit Eindhoven kwam in een alles behalve zachte aanraking met een handkar. Hij tuimelde om, doch kwam, behalve met een paar schrammen over zijn gezicht en een kneuzing aan den elleboog, met den schrik vrij. Aanbesteding. Aan het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid is heden aanbesteed Het stichten van de gebouwen en dienst woningen van het Centraalstation voor de bemaling van de Dongepolders en het uit voeren van daarmede in verhand staande werken, eeu en ander hehoorende tot de werken voor de verlegging van den Maas mond hegrooting f74,100. Minst ingeschreveu werd door den heer B. van Kampen te Capelle voor f81,400. Handelsbelangen. De Algemeene Nederlandsche Bond van Industriëelen en Handelslieden, gevestigd te Rotterdam (Secretariaat teGeertruidenberg) zal a.s. Vrijdag 28 dezor in een der zalen van „Krasnapolsky* te Amsterdam, eene algemeene Vergadering houden, waarin o.ra. de navolgende punten worden behandeld. lo. Op welke wijze kunnen de belangen der Bondsleden behartigd worden, indien zij crediteuren zijn in een faillissement 2o. Voorstel tot verzoek aau het Hoofd bestuur der Posterijen en Telegraphie om in de vestebule van elk Post- of Telegraafkan toor eene dienstregeling ten behoeve van het publiek zichtbaar te stellen en aan elke openbare brievenbus de juiste tijdstippen van lichting te vermelden. 80. Hoofdelijke aansprakelijkheid der Leden eener Coöpera tieve Vereenigiug. 4o. Inwisseling van beschreven maar ongebruikte Plakzegels. Ontploffing. Blijkens nadere berichten over de mijn- gasontploffing in Dux waren er tijdens de ramp drie-en-tachtig werklui in de schacht. Acht-en-twintig redden zich in de lucht- sohacht, en tot gisteren waren bovendien twee licht en achttien zwaar gewonden bo vengebracht, van welke vijf alras stierven. In de schacht lagen nog dertig lijken, l 1 ;li 41 y le, ,e' 'tl 1- J .'D "as|

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 5