Ip PP "p, m 1'-. ,!';i ;i|:l: i1 i BtNNËNLAND. Engeland. Duitschlaad. China. BUITENLAND. België. F rankrijk. Amerika. 1 :i'l' 1 i iI i 1 1 '•V I;' l 1 Ip hi i I. I, I »1 I R 1 1 i 11 i i !'i 1 |Pi f 1 1 i 1 I i 1 I i i i 11 H." 'I I M:\> i-.; ■I I 1 :l I I;' ll ;|-i 'i 11 ;i' en trokken daarna in de Biggarsbergen te rug. Verleden week Dinsdag veroverden de Boeren tusschen Wegdraai en Hoopstad (in het N. W. van den Vrijstaat) een Engelsch convooi, dat geëscorteerd werd door een de tachemenl bereden Kaapsche politie. De Boeren veroverden twee maxims. De En gelschen hadden 7 dooden, 9 gewonden en 13 vermisten." De guerrilla duurt dus in Zuid-Afiika voort in haar volle moorddadigheid en er staan den Engelschen slechts twee wegen open - zegt de liberale ManchesterGuardian óf de ontzetting van den oorlog tot de volledige uitroeiing van de Boeren, viier eenige misdaad is. dat z;j hun varleiDnd liefhebben öt pacificatie door weder/.ijdsche concession. Het blad zegt, dat de B itsche militaire autoriteiten, door te blijven aan dringen op de onvoorwaardelijke overgave der burgers, de deur hebben gesloten voor iedere toenadeiing her stelt voor een on derlioud tusschen lord Roberts en generaal Louis Botha, waarin deze zijn meening over deu toestand zou kunnen uiteenzetten. De Kaapsche politie heeft den 2den bij Hoopsiad een hevig gevecht gehad met twee Boeren commando's. De Engelschen hadden twee bespannen maxims. l>e Boeren onder du 'I'oit, Vilioen, Potgieter en de Villiers vielen op de colonne tweemaal aan, die in een minderheid van 1 tegen 10 was, om;in gelden haar allengs meer en bracht haar ver liezen toe. Zij richtten hun vuur vooral op «le maxims, die in den steek gelateu moesten worden. De politie, kort voor den donker door Yeomanry versterkt, hield ten slotte de Boeren niet goed gevolg tegen. De verliezen der Engelschen waren 7 man gedood, 11 gewond en 15 gevangen genomen. De Boeren hebben nu 15 000 te vélde, waarvan bijna de helft in den Oranje Vrijstaat De mededeeling, dat de Engelschen een tegen tien vochten, is natuurlijk niet het noodige voorbehoud aan te nemen. Als 'i werkelijk zoo was, dan hebben de Engelschen nu eens kunnen ondervinden onder welke omstandigheden de Boeren in den regel te vechten hebben. Met de maxims zal er ook wel muniiie buit gemaakt zijn, en de Boeren kunnen dus weer mei kanonnen schieten, al zijn 't nog maar een paar mixiras. De mededeeling aan 'tslot van het telegram der Daily Mail is merkwaardig. De Engel schen krijgen tegenwoordig slaag en nu hebben de Boeren ineens 15,000 man op de been. Dat klopt intusschen slecht met de bewering van Lord Roberts, dat er nu nog enkel stroopeude benden in het veld slaan. De correspondent van de Daily Mail ie Kaapstad seint bijzonderheden over het hardnekkige gevecht, Woensdag bij Hoopsiad geleverd. Een afdeeiing Kaapsche poüiie die een konvooi begeleidde van Wegdraai naar Hoopsiad, werd aangevallen door twee Boerencommando's onder du Toit, Viljoen, Potgieter en de Villiers. De laatste aanval van de Boeren had dicht b'j Hoopstad plaats: zij richtten totn hun vuur voornamelijk op een paar maxims, die de Cape Mounted Rifles en Yeomen bij zich hadden. De En gelschen zouden de Boeren volslagen terug geworpen, maar groote verliezen geleden hebben aan dooden en gewonden, ook werden 15 Engelschen krijgsgevangen gemaakt, terwijl de twee maxims achtergelaten moesten worden. Volgens Laffan's correspondent le Kaapstad hadden de Engelschen die twee stukken eerst onbruikbaar gemaakt. Beide correspondenten gewagen van de vermetelheid der Boeren, die onverschrokken oprukten tegen de Engel schen, in weerwil van hel hevige vuur der maxims. De Standard verneemt uit Durban dat volgens een door de regeeriug ontvangen bericht, de Boeren die Waschbank aanvielen slechts zestig man telden, eu onder kapitein Lebosfski stonden. De Boeren vernielden het station en ook veel wagensdaarna ver dwenen zij in de Biggarsbergen. of in de eerste dagen van Mei, toen de loop der belangctel!enden zich wachten deed, omdat zoo o-.geveer de helft nog in siaat van wording verkeerde: door het min gun stige weer kwamen er Vrijdag slechts 1 54.623 bezoekers (waarvan 113 615 met tickets) en Zaterdag in het geheel 191 750. Tot dezen laatsten dag hadden 45.490 220 personen de wereldtentoonstelling van 1900 bezocht. Terwijl wij p^ofireeren van regen en wind, was het le Parijs gisteren, Zondag, mooi weer een heldere lucht met heerlijken zon neschijn en de bezoekers lieten zich dan ook weer niet wachten op het Tentoonstellings terrein. Een rentenierende kruidenier in ruste, de heer Chasles te Chartres, een man, die eigenlijk heel en' al niet noodig had, is de winner geworden van den hoofdprijs 'der Teu'oóiMelling, ten bedrage van vijthon— deuldnizen I francs. Ilij had slechts één enkel lot gekocht In massa's zijn de Parijzenaars en de in Frankiijks hoofdstad aanwezige vreemde lingen, Zondag weer naar de Tentoonstel lingsterreinen gelrokken en zoo kon men «fan weer vijftigduizend bezoekers meer boeken dan den voorbaanden Zondag, toen er loch ook aardig wat kwamen. Ditmaa bedroeg het bezo.-k 562,593. waarvan 507 637 mei ti< kets. maar hij legde er nadruk op dat het im perialisme de voornaamste kwestie is waar de verkiezingsstrijd om gaat. Het aantal van hen die Bryan konden hooren spreken wordi op 50,000, de menigte op straat op 150,000 geschat. Het wordt in Amerika in het alge meen, te New-York in het hijzonder, een soort krankzinnigheid met de kiescampagne De republikrinsche caodidaat voor het vice presidentschap Roosevelt, zoo juist terug gekeerd van een groote tournée, zal heden op Madison—Square een monstermeeting leiden. Twintig sprekers zullen van ver schillende tribunes tegelijkertijd het woord voeren en vijftig muziekkorpsen zullen zich doen hooren, terwijl een kapelmeester boven van een toren het geheel zal leiden door de toepassing van lichtprojectiön. Vuurpijlen, luchtbommen, reuzenvuirwerkstukken zuPcn het geheel opluisteren en de democraten zinnen hunnerzijds reeds weer op iets, dat i'ög geweldiger is 1 Piius Ci'ristiaan Victor van Sleeswijk— llolstein is te Pie.'Oiia aan tyfus overleden. De tocht van de uit Zuid Afrika te ruggekeerde vrijwilligers van de City door de stad was een zegetocht. Er was een outzaglijk groote menigte op de been. De menschen verbraken het cordon van de vrijwilligers langs den weg en maakten dat dc Zuid-Afrikaansche vrijwilligers niet verder konden. Er gebeurden veel ongelukk .n sommige hoogst ernstig. Op uitdrukkelijke!) wensch van de koninklijke familie werd liet bericht van den dood van prins Christiaan Victor achtergehouden, opdat het geen schaduw zou werpen op de feestelijkheden Gisteren, ter gelegenheid van den hon derd.!, ten geboottedag van wijlen den ge neraal—vel Imaarschalk Von Moltke, heeft keizer Wilhelm, gezeten tusschen den chef van den gei.eralen staf, generaal Von Scliliefen en den m .joor-generaal Von Moltke, aan het feestmaal ter herinnering, betoogd, dai de groote veldmaarschalk nog niet geC'/en— aard is als overwinnaar en legerhoofd op he; slagveld, evenmin als in zijn kwaliteit van instructeur en leermeester in vredestijd. Dan huldigde de keizer den overledene als vriend, raadsman en dienaar van zijn (des keizers) huis en met den wensch, dat zijn gcuie den Duilschen staf in de toekomst immer ter overwinning moge voeren, deed Wilhelm II er het zwijgen toe. Een krans is namei)3 den keizer neerge legd op het graf van Von Moltke en een keizerlijk Icgerbevel weid opgenomen in het Armee verordnungsblatt. Roberts seinde 29 dezer uit Pretoria Na het zsvaar te verantwoorden te hebben gehad tegen Barton op den 2óen, bij Brede- rikstad, poogde de Wet de Vaal weer over te steken, maar trok, toen hij den overtocht versperd vond, door naar Lindeque. Gene raal Knox trad hem in den weg bij Reus— burg-drift. De Boeren trachtten te ontsnap pen naar het zuidoosten, maar de Engelsche bereden troepen die Knox had uitgezonden, waren hun te vlug af. De Boeren trokken daarop at naar Parijs. Zij leden gevoelige verliezen en lieten twee kanonnen en drie wagens in Knox' handen achter. De duis ternis en eeu zware storm maakten een eind aan de vei volging. De Engelschen leden geen verliezen. Opnieuw zijn de gezanten te Peking (zij zijn nu weer met hun tienen, daar de Rus sische gezant is teruggekeerd) bijeengekomen ei: hebben de noodzakelijkheid erkend, om de doodstraf te eischen voor de hoofdschul digen aan de jongste troebelen. Besloten werd, niet te an'woo den op de laatste no'.a, beirefïuirle de vredesonderhandelingen, van prins T ju-g en Li Hoeng Tsjang, ofschoon het heet, dat dezen al hun invloed aanwenden, om den keizer lot terugkeer naar Peking te bewegen en aandringen op strenge bestraffing van de schuldige Cliineesche ambtenaren De rapporten, door den generalen staf le Petersburg uit Mantsjoerije ontvangen, ge wagen van dc vlucht van 3000 Chineesche soldaten, die kort geleden den spoorweg tusschen Bedoci ga en Soengari vernielden en ook de Russische kolonie te Girin uit moordden. De bewoners van Moekden keeren naar de stad terug. Het schijnt thans bewezen te zijn d.it 400 inlandsche christenen daar vermooril zijn door de Boksers, voordat de Russen de stad bezette en proclamaties zijn gevonden, waarin degouverneur.Tsjar.-Dsjoen, den oorlog verklaarde aan alle Europeanen. Tot dusver hebben de Russen te Moekden een vijftig al moderne stukken geschut ge vonden, incest Krupps en Maxims, benevens 7000 geweren van klein-kaliber en een zeer groote hoeveelheid van allerlei ammunitie. Daaionrler bevonden zich, volgens den Rus- s'schen berichtgever, ontplofbare kogels, Volgens berichten uit Antwerpen slaan de kansen op een vergelijk tusschen de werk— liedeu en de weikgevers in het diamantvak zeer ongunstig. Op een enkeleu patroon na is geen enkele werkgever voornemens, over te gaan tot den werkdag van 8 uur. De werkgevers zijn van meening, dat het in dit conflict niet zoozeer gaat om den werktijd dan wel om het gezag in de Antwerpensche diamantnijverheid. Na de staking van 1896. toen de werklieden den arbeidsdag van lü uur afdwongen, hebben de patroons zich vereenigd. Een gisteren gedaan voorstel, om den arbeid te hervatten tegen een werkdag ran 9 uur, is door eeu groote meerderheid van stakers verworpen. Men meent dat er op het oogenblik 6 A 7000 vi ij willige en gedwongen stakers zijn. Sipido is te Parijs gearresteerd en te St. Hubeit in een verbeterhuis opgesloten. Viijdag, eu in zekere mate ook Zaterdag kon men zich op de Tentoonstelling ver plaatst waren in de laatste helft van April 't Gaat deu Amerikanen nog steeds niet voor den wind op de Philippijnen. Geueiaa! Mac A-thur seiut uit Manilla; dat een afdeeiing Amerikanen, ter sterkte van honderd man, bij Narvigan 1400 goed vei schans'e opstandelingen aanviel. Er ont brandde een verwoed gevecht de Amerikanen weiden door de overmacht gedwongen naai Narvigan terug te keeren. Zij verloren een officier en vier man aan gesr.euvelden 9 man aan gekwetsten en 7 vermisten. De verliezen der opstandelingen worden op 150 man geschat. De Engelschen mochten aan Amerika een voorbeeld nemen. En deze nederlagen zullen ook waarlijk geen goed doen aau de candi- datuur Mc. Kinley. Bryan is gisterenavond de gast geweest van den r.ationalen bond der democratische veiéenigiiigen. Zijn ontvangst was een dei grootste politieke betoogingeu van den ver- kiezingsvelcitocht. Bryau sprak voor een groote volksvergadering in Madison Square Garden, eu nog in vijf kleinere meetings, waar ook 40Ü0 Italiaansch—Amerikanen et) 3000 Du-tschAmerikauen aanwezig waren. In eeu van deze laatste zeide Bryan, dat hij t en aauzien van het fiuaucieele WAALWIJK. 31 October 1900. Bevordering Benoemingen etc. Met genoegen kunnen we tnededeelen, dut bij kon besluit is bevo.derd tot Lui tenant-Kolonel, bij 't 5u regiment infantrie de Majoor P. A. van Buuren, zoon van Ds. van Buuren, predikant te Baard wijk. De nieuwbenoemde luitenant-kolonel blijft te Amersfoort in garnizoen. Aan beiden onze felicitaties. Bij kon Besluit, is bij de rustende schut terij benoemd: in de provincie Noord-Bra bant, 6de bataljon, tot 2de-luitenant S. P. L. Cook-n, vroeger 2de luitenant bij de dienstdoende schutterij te Waalwijk. Bond van Nedcrluudsche Lederfabrikanteu Met belangstelling zal door eenieder worden vernomen, dat de koninklijke goed keuring is verleend op de statuten van de verecniging Bond van Nederlnndsche Leder fabrikanten gevestigd te Tilburg. Politiezaken. Zondagavond laat was 't weer tamelijk rumoerig op de struut. Een geloop en ge schreeuw van belang. Het resultaat van dit alles is gebleken te zijn dat zekere v. d. A. de aardigheid heeft gehad zekere E. d. G. alhier eenige messteken toe te brengen. Hiervan werd aangifte gedaan bij de politie. De dader had eciiter reeds zijn beklag gedaan bij de politie, als zou hij eerst mishandeld zijn geworden maar naar men ons mededeelt ging dit niet op Hij was zeker 't spreekwoord gedachtig: »Wie eerst komt, eerst maalt." Kieswet. De Tweede Kamer heeft in hare verga dering van hedenmiddag het wetsontwerp tot wijziging der Kieswet zonder hoofdelijke «temming aangenomen. De verloving der Koningin. De Haagsche Kroniekschrijver van de N. Gr. Ct. vertelt nog het volgende over het bezoek der vorstelijke verloofden in de residentie. De Hertog moet naar ik hoor, bij de receptie, op allen, die hora werden voorge steld, een hoogst aangenomen indruk ge maakt. Hij sprak nu eens Eransch, dan eens Duitsch, met elkeen en gat blijk van veel ernst in zijn beschouwingen en opvat tingen ook van de schoone taak, die hem in zijn tweede Vaderland wacht. Tot een der ministers moet hij woordelijk heb ben gezegd dat hij in Nederland niet enkel zijn levensgeluk maar ook een nuttigen werk kring hoopte te vinden. Het zou mij zelf niet verwonderen als spoedig bleek, dat het door de regeering, volgens een iu buitengewonen Ministerraad Woensdag genomen bosluit, ter hand nemen van de voorbereiding der drooglegging van de Zuiderzee, in verband staat met plannen en voornemens, die Her tog Hendrik koestert, ten einde zich in het belang des lauds nuttig te maken. Het heeft intusschen ook al niet aau kri tiek ontbroken. Er zijn er die zich min of meer geërgerd hebben, dat de Hertog bij zijn intocht in de residentie de Pruisische officieren uniform en bij het feestmaal ten Hove de Mecklenburgsche huisorde eu niet de hem door de Koningin geschonken Ned. Leeuw droeg. Volkomen misplaatste aan merkingen. D;tt verschijuen in ziju officiers uniform betuigt van besef zijner verplichtiug zoolang de Hertog in wcrkelijken Pruisisclnm dienst is, voegt het hem, bij officieele plech tigheden zoo en niet #in politiek" op te treden. En dat hij de Ned. Leeuw nog niet droeg, ligt voor de hand, daar hij on mogelijk reeds, langs den gewonen weg van aanvraag en vergunning het verlof des Kei zers tot 't dragen van deze voor hem nog vreemde orde kon hebben ontvangen. Juist zijn correctheid in beide opzichten verdient waardeering eu wettigt goede verwachtingen van den Prins Gemaal. Hertog Hendrik De oud-kapitein der artillerie, J. Hora Adema, heeft een bezoek gebracht aan het vaderland van Harer Majesteits Verloofde. Eenige bijzonderheden omtrent Hertog Hen drik deelt hij nu in een boekje mede, o. a. deze, dat de aanslaande Prius Gemaal een goed schutter is. Zelden schijnt zijn schot te missen. *Dat veraam ik, aldus de schrij ver, #toen ik in Mecklenburg zijnde, van Schweriu uit een uitstapje maakte naar de Pinnowersee, en toevallig kennis maakte met een boer, die al menige drijfjacht met den met hem makend, bracht ik het gesprek on gemerkt op het jachtonderwerp eu op den Hertog zelf. Toen was de man vooreerst nog niet uitgepraat. Of Hertog Heinrich een goed schut ter is riep hij uit, toen ik die vraag tot hem richtte, het vlugste hert schiet hij in het schouderblad, zoodat het op hetzelfde oogenblik dood terneer stort. En daarbij is hij goedhartig als g. en andere. Mefflii- dere jagers is het bij mistig weer nog wel eens gevaarlijk als drijver dienst te doen. Zulke „holie Herrschaften" stellen dikwijls met alle eerbied gesproken, de gezondheid en het welzijn van den armen man uit het volk nu niet zoo bijzonder hoog. ltent dan in den nevel zoo'n hert of ander stuk groot wild voorbij, dan vergeten ze dikwijls, dat er een arme drommel als drijver in dezelf de richting slaat. Het schot gaat af en de drijver krijgt dan ook vaak zijn deel. Nu wordt daar altijd vul een gouden pleister opgelegd, maar je bent er toch liever niet van geiliei d. Met Hertog Heinrich jang ik tiu al jarenlang, maar zie, nog nooit is het gebeurd, dat hij een drijver aanschoot, zoo onberispelijk zuiver is zijn schot. En mocht het al eens gebeuren dat hij hem zou moe ten r.iken, dan laat hij het hert heenloopen waar het wil, maar schieten doet hij niet. Daarvoor is hij te goed." Wij stippen verder nog aan, dit Hertog Hendrik reed» de volgende orde- en eere- teekenen bezit het grootkruis van de orde van den Nederl Leeuw het grootkruis van de Huisorde van de Wendisohe kroon met ordekettiughet grootkruis van de Schwe- rinsche orde van den Gierde orde Ie klasse van den Pruiss. Rooden Adelaar het eere-grootkruis van de üldeuburgsche Huisorde en orde van Verdienste met or dekettiug; het grootkruis van de Grooth. Saksische Huisorde der Waakzaamheid of van den Witten Valk de Saksische Huis orde van den Lauwerkrans het grootkruis van de Grieksche orde van den Verlosser; het idem ran de Bulgaarsche St. Alexati- der-orde het idem van de Teirksche Os - mania ordehet idein van de Siaiueesche orde van den Witten Olifant. aauzien van het tiuancieele vraagstuk nog op hetzelfde staudpuat stoud als iu 1896, I jongen Hertog had meegemaakt. Een praatje Naar wij vernemen, zal het huwelijk van H. M. de Koningin en Prins Hendrik vol trokken worden op 7 Januari a. s. Hare Majesteit toch lneft deu weusoh te kennen gegeven om Haar huwelijk te doen voltrek ken op denzelfden dag waarop Haar ouders in het huwelijk zijn getreden. Vermoedelijk zal Hare Majesteit goedvinden, dat dit ge schiede in de Groote of St. Jaeobskerk te 's Gravenhage en dus niet in de kapel van Haar paleis, wat, ook omdat Haar Moeder in de hofkapel (te Arolseu) gehuwd is, in Haar voornemen lag. Na de bewilliging ran de Staten Gene raal in het huwelijk onzer Koningin, zal door de Regeering worden voorgesteld aan den Prins-Gemaal eeu jaarlijksch inkomen vau f 10U.0ÜU uit 's Rijks kas te verzeke ren. De prins en de prinses von Wied zijn Zondagavond om 7.49 gearriveerd. Zij zijn met hofrijtuigeu van den trein afgehaald. Freule Rengers en baron Beutiuch, eerste stalmeester, waren ter begroeting aan het station. HM. MM. de Koninginneu en Hertog Hendrik kwamen de gasten tot op het hor des van het paleis tegemoet. Evenals de vorige week hadden zich Zondag weer honderden voor het paleis het Loo opgesteld om de Koningin en den Her tog te zien uitrijden. Tegen drie uur kwam het met vier paarden bespannen rijtuig voor. De Hertog, die mende, zat met H. M. de Koningin-moeder met de prinses en prins von Wied iu het rijtuig. Men reed de paleislaan door, den Amersfoortschen weg op en keerde om vijf uur op het Paleis terug Des avonds te 8.19 vertrokken de gasten, tot aan den coupé uitgeleid door de beide Koninginneu en Hertog Hendrik. De prins von Wied nam met een handkus alscheid van onze Koningin, Maandagmorgen om 10.08 is Hertog Hen drik iu een gereserveerden eersteklasse-coupé, vergezeld van ziju adjudant luitenant von Behr, naar Berlijn vertrokken. Het afscheid van de Koninginnen had plaats op het bor des van het paleis. De Hertog is tot aan den trein uitgeloid door jhr. Tets, kamer heer van H. M., en jhr. Van Hoogstraten, adjudant. De Hertog was niet in uniform. Het vertrek van de Koninginnen naar Oldenburg is bepaald op Donderdag, Des morgens te 8.12 uur vertrekt een extra-trein van Het Loo. Hertog Hendrik zal zich te Oldenburg bij HH. MM. voegen. Nederland eu China. Blijkens bij het Departement van Marine, ontvangen bericht ziju Hr. Ms. pantserdek- schepen Koningin Wilhelmina der Neder landen en Holland, onder bevel van den divisie-commandant, kapitein ter zee L. A. II. Lamie, 27 dezer van Swatow vertrokken, met bestemming naar Batavia. De jencrerdrinkers. Weet gij wie ons leger betaalt Wie alle kosten voor bewapening en ver dediging van ons land ruimschoots opbren gen De jeueverdrinkers Het eindcijfer der begrootiug van oorlog bedraagt f 22.716.429.40 en de accijns op het gedistilleerd wordt geraamd op ruim 26 inillioen. Is het niet veischrikkelijk Zes en-twintig millioenen dat is nog maar alleen de accijns 26 millioen accijns wordt geheven van circa 4VS miliioen liters jenever vertegenwoordigende eene waarde van ongeveer 80 inillioen gulden. De accijns op het vleesch brengt nog niet één zevende op van wat de jenever aan 's Rijks schatkist opbrengt. Brutaliteit. Een brutaaitje van de bovenste plank! De lieer K.. sedert eenigen tijd te Utrecht gemeubileerde kamers bewonende, was een dag of zes op reis geweest en keerde Woeug. dag tegen den middag iu zijne woning te rug, waar hij werd opgewacht door de hos- pita, die Item mededeelde, dat de dame meneer wist natuurlijk wel wie onmo gelijk de terugkomst van meneer had kun nen atwachten, aangezien dringende familie- aangelegenheden haar naar huis terugriepen. Was de lieer K. die van niets scheen te weten over deze mededeeling ten zeerste verbaasd, hij werd dit nog meer, toen da juffrouw hem v< rLelde, dat zij 's daags na zijn vertrek, bezuek had gekregen van een dame van omstreeks 26-jarigen leeftijd, die o. tn. te kénnen had gegeven, dat zij een nicht van hem was en te Utrecht een exa men moest afleggen als verpleegster. Daar zij „e L'recht onbekend was, hud haar neef haar aangeboden om gedurende zijne afwe zigheid zijn kamers als de have te beschou wen, welk aanbod zij natuurlijk dankbaar had aangenomen. Eu zoo was het gekomtn, dat de dame een dag of vijf op meneer's kamers had gelogeerd, zich het aan niets had laten ontbreken, totdat zij onverwacht was vertrokken, zonder adres achter te laten. Voor zoover reeds is kunnen blijken, heeft zij in die weinige dagen menig rij toertje op naam van den heer K. gemaakt, teiwijl ook enkele winkeliers de eer van haar be zoek hebben genoten, doch voor het geler verde wel nimmer betaling zullen krijgen. lot heden heeft men omtrent haar nog niets naders vernomen en 'schijnt ook de heer K. niet in staat te zijn, dit raadsel op te lossen. De politie is iutusschen omtrent een en ander ingelicht. Familiedrama. Een treurig fainilietooneel is Zon.lag te Siddebuursterveen (gemeente Slochteren) af gespeeld. De 20-jarige milicien Eeiko Prins, in garnizoen te Assen, kwam Zaterdag zijne vrouw, de 27-jnrige Ilarmke Don'.je, iu de echtelijke woning opzoeken. De verstand houding scheen niets te wensehen te laten, ook Zondag niet, totdat Prins in den loop van den middag zijne vrouw voorstelde, met hem eeu bezoek te brengen aan zijne ouders die te Noordhoek wonen. Zij stemde toe en voldeed aan het verzoek van h.iar man, om vóór hun vertrek het schaap binnen te' halen en het konijn voedsel te geven. Doch toen zij de schuurdeur weer binnentrad kwam hij haar tegemoet en schoot op haar' De vrouw meende, dat haar man uit *aar- digheid* met los kruit geschoten lud en vermaande het niet weer te doen. Maar een oogenblik later zeeg zij neer. Haar man had drie revolverkogels op haar af geschoten, waarvan een onder den slaap, de tweede in de wang, de derde in de bo.-st terecht gekomen was. Doch dat was den militair nog niet voldoende. Hij nam haar op, wierp haar op een hoop turf en bracht haar nog eenige verwondingen toe met een mes en een hooivork, onder een uitroep waaruit bleek, dat hij haar van ontrouw verdacht. Daarop maakte hij zich haastig uit de voeten, terwijl de vrou.v zich naar een buurman sleepte, waar geneeskuu- dige hulp werd ingeroepen. Later is zij op advies van dr. Niemeyer, te Noordhoek, in hst academisch ziekenhuis te Groningen opgenomen. Die telt mee In den tuin van mevrouw de Bruijn, te Hoogerheide (Noord-Brabant), iseen pompoeu gegioeid, die het kolossale gewicht heeft van 102 halve kilo's. De reus meet 1 73 M. in omtrek Ongeluk. Te Tegelen is Zaïerdag de dienstbode van den heer P. D, bij het glazenwasschen uit een raam vau de tweede verdieping op straat gevalleu. Zij bleef op de plaats dood. Brand In het huis van den landbouwer A Zweep iu den Geertruidenbcrgschenpolder is Zon dagnacht brand uitgebrokcu. Woonhuis en schuur met voorraad ziju een prooi der vlammen geworden. Gelukkig liep het vee nog iu de weide. Alles is verzekerd. Vechtpartij. Zoudag is er te Tilburg eene vcGh'partij geweest tusschen eenige jongelieden, waarbij weer van het mes gebruik gemaakt is. Ze kere R. ontving daarbij vier wonden, die zijne opueming iu het ziekenhuis noodzakelijk maakten. De vermoedelijke dader J. d. B. is gearresteerd. Verdronken. De landbouwer J. Mommers, te Oosterhout, is Zondagavond, toen hij uit de kerk kwam, waarschijnlijk door de duisternis misleid, in het water geloopen en verkrouken. Zijn lijk is later opgehaald. Dielstal. Maandag is gevaukelijk naar Breda over gebracht de 24jarige bedieude iu de stations wachtkamer le en 2e klasse, zekere J. d. J., die zich reeds geruimen tijd aan diefstal ten nadeele van den restauratiehouder heeft schuldig gemaakt. Volgens eigen bekeutenis heeft hij zoodoende een bedrag van f 100 gestoleu.

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 2