mi I 'i 6 r k n I 1(1 t i tis 0 Bericht aan onze Abonné's P IP Is li 1E fa iu nnen" land." i'i' :.J« China. Duitschland. BUITENLAND. Frankrijk. Italië. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Voor Verstand en Hart. Handelsberichten. Het Nieuwe Modeblad Belangrijke Premie, Mc ij rr 1° n J 'R i V a 'Ik': 1 ij 'l| ai i! F 1 j ,1 fi Een brief van Zij'ne Excellentie prins Toean aan maarschalk Roberts. te e Oi I D ie 1 'ïc i i ,i .u li 0 1 el i 'pi 5sc ui ij;n i; n :H 1 i 'a! ;r( ;g )V Q |i i 1 IC :'i .Jbi !l id I 'c 'ijs t',e 'at Ilg il.r ifS' Ze I' I D- i: ,ati rw i iel H y ii I 'tc nil i :er O.D 1 I I lUt /in or H i gsl V Nt> at mg Br t 1 i geeft1 majoor gedood, 2 officieren gewond, 5 minderen gedood en 7 gewond. De ver liezen der Boeren meldt Roberts waren zwaarder. Natuurlijk Zijne Exellentie generaal-veldmaarschalk graaf Von Waldersee heeft eindelijk den Chineeschen vredesonderhandelaarsJLi-Hoeng- Tsjang en prins Tsjing genadiglijk de audi ëntie toegestaan, waarom zij hadden verzocht. Zij beklaagden zich over de expedities der geallieerden naar het buitenland en vroegen schorsing van de militaire ondernemingen, waarop Waldersee antwoordde, dat dit eerst dan zou gebeuren, als alle Chineesche troepen uit de nabijheid var. het door de verbondenen bezette gebied zijn teiugge— trokken. De Chineezen hebben overigens wel reden te klagen over het optreden der beschaving brengende troepen, die ieder naar hun aard en hun aanleg huishouden ten koste van de gelangstaarte bevolking. De Japanners bijv. stelen als de raven zij nemen uit hun kwartieren alles mee, zelfs matten en de houten vloeren. Komt men langs een leeg huis of een leegen tuin, dan kan men er vast op aan, dat er Japanners ingekwartierd zijn geweest. Is daarentegen alles kort en klein geslagen, zijn de deuren in tweeen en de vensters gebroken, dan hebben er Engel- sclien gelogeerd, die in een brandyroes krachttoeren hebben verricht. De Rusten kenmerken zich door hun onzindelijkheid men kan ruiken, waar zij geweest zijn- De Franschen stekeu alles in brand en dansen bij het vuurtje, terwijl de Duitschers in wreedheid al hun bondgenooten overtreffen En de Italianen plegen vnl. geweld op vrouwen en meisjes, wier mannelijke bloed verwanten zij daartoe eerst uit den weg ruimen. De keizer heeft zich, in verband met de soesah, over het incidentje te Bieslau, door sommige bladen gemaakt, verplicht gezieu tot de autoriteiten het verzoek te richten, geen beteekenis te hechten aan het gebeurde, dat hij heet de daad van een krankzinnige, aangetast door vervolgingswaanzin. Het leven en de uitlatingen der ongelukkige wor den nageplozen tot in de geringste bijzon derheden en de keizer is nu in het bezit van heel wat sympathie-betuigingen, waaronder een vat) zijn grootmoeder, koningin Victoria. De Fransche minister van marine heeft van generaal Voiron uit Takoe een telegram ontvangen over de krijgsverrichtin— gen. De generaal meldt dat de kolonne die uit Pao-ting-foe teruggekeerd is, zonder verzet de keizerlijke graven van het westen (Hsi-ling) heeft bezet, en dat een andere legerafdeeling vertrokkeu is om de oostelijke gravett te bezetten, die op 100 KM. ten noordoosten van Peking liggen. Deze laatste begraafplaatsen zijn vermoedelijk reeds bezet door een Russisch-Fransche afdeeling, uit Sjan-hai-kwan vertrokken. Alles was rustig in het district Pao-tiug-foe, hoewel er hier en daar nog kleiue benden Boksers rond zwierven. De herstellingen aan den Han— kouspoorweg worden goed voortgezel, de gezondheidstoestand van de troepen is over het geheel guustig. Ook te Petersburg is een bericht ontvangen over den toestand, maar alleen over de krijgsverrichtingen in Mantsjoerije, ten zuideu van Girin. Daar, in het bergachtige bekken van de Boven-Suengari, is door zekeren Tsjaideng een rooversrepubliek gesticht, en een Russische kolonne onder overste Doerof ontmoette op haar marsch naar het zuiden Tïjaideng's mannen en ook twee bataljons geregelde Chineesche troepen. Er hadden gevechten plaats waarbij de Russen twee kanonnen veroverden, maar het blijkt toch noodig geweest te zijn, versterkingen te zenden, waarna er nog vrij hevig gevochten is de Russen hadden in deze gevechten 20 dooden. De expedities naar China hebben in de Fransche en Duitsche kamers heftige debatten uitgelokt. In de laatste werden deze zeer gunstig en bekwaam ten gunste der regeering geleid door den uieuwen rijkskanselier, vorst von Bulow. Door de commissie voor de ontvangst van president Kruger te Marseille, is nu defini tief besloten, dat het plan tot het houden van een banket uitgevoerd zal worden, zelfs indien de president er persoonlijk niet aan mocht willen deelnemen, in welk geval hij naar men hoopt, toch een korte redevoeting zou willen uitspreken aan het dessert. Dr. Leyds, de hooge ambtenaren van Transvaal en de Boerengedelegeerden zullen, naar men meent, in elk geval mede aanzitten. Het banket, dat 290 couverts zal tellen, terwijl bovendien een 50-tal plaatsen voor de peis gereserveerd worden, zal gepresideerd worden door den heer Thourel, voorzitter van de commissie van ontvangst, aan wiens rech terzijde een plaats zal openblijven voor pre sident Kruger, terwijl de heer Leyds aan zijn linkerzijde zal zitten. De hooge ambtenaren der Boeren en zelfs de president van den Volksraad, zulleu allerwegen dr. Leyds den voorrang laten, om aan de reis van president Kruger een beslist diplomatiek karakter te geven. Officieel wordt medegedeeld, dat alle geruchten aangaande de ontscheping van president Kruger elders dan te Marseille, onjuist zijnzoo na als vóór dezen werd het Nederlandsch oorlogsschip „Gelderland» hedenmorgen om kwart voor 9 aau d e Quai de la Joliette verwacht en zonder het einde der evolutiSn van het vaartuig af te wachteu, dat bij zijn aankomst volgens ge bruik b groet zal worden met 21 kanon schoten, zal Kruger plaats nemen in een rijk gepavoiseerde sloep, die hem zal over brengen naar de Quai de la Douane, alwaar Maandagmorgen een aanvang is gemaakt met de oprichting van een paviljoen voor de eerste begroetingen. Zoodra president Kruger ontscheept zal zijn, zal admiraal Besson een ordonnanceofficier aan boord van den Hol- landschen kruiser zenden om den comman dant baron Sweerts de Landas Wyborg te gaan begroeten en deze zal in den loop van den dag de gebruikelijke visites afleggen bij den admiraal, den prefect en den burgemee ster. (Zie vervolg Binnenland). Chamberlain, Engelands minister van ko loniön, heeft, na een bezoek aan Amalli Salerna, Cva en Sorrento, van Napels uit, zich te Castellamare weder ingescheept aan boord van het Engelsche oorlogsschip „Surprise" en terwijl men in welingelichte kringen weet, dat Joe Parijs, Weenen en Berlijn wil bezoeken op 2ijn terugweg, ver telden lui, die het gras hooren groeien, dat hij voornemens was het Nederlandsche oorlogsschip „Gelderland" in volle zee op te zoeken, om een onderhoud te hebben met president Krnger, voordat deze op Franschen bodem zou aankomen WAALWIJK, 21 November 1900. Werklieden vereeuiging. Naar wij vernemen zal onder voorlichting van een geestelijk adviseur, te benoemen door Z. D. H., eene zelfstandige R. K. Werklieden vereenigiug worden opgericht, voor Waalwijk en Besoijen, die als eerste daad zal stellen het oprichten van een ziekenfonds. riet doet ons veel genoegen, dat zooals blijkt, dit plan veel bijval eu steun vindt èn bij werkgevers en bij werklieden. llopen wij dat de samenwerking volkomen zij, dan zijn de vruchten overvloedig. K. K. Onderwijzersbond. Zondag hield alhier de afdeeling Waal wijk- Heusden van den li. K. Onderwijzers bond eene vergadering op Musis Sacrum. De heer Van der Ploeg hield eene boeiende en leerzame lezing over „Met Geschiedenis onderwijs op de lagere school", welke al gemeen bijval verwierf. Onder meer werd ook besloten voor de volgende vergadering de heeren donateurs en begunstigers uit te noodigen. Concert. A. s. Zondag zal de Liedertafel op Mu sis Sacrum haar eerste winteruitvoeriug geven. De heer H. Platteel uit Capelle, zal bij die gelegenheid als pianist optreden. Daar verscheidene nieuwe toonwerken, als bijv. Bede v. Hol en de Schepping van Greveeoeur, zullen uitgevoerd worden mag ook hier inet recht een druk bezoek ver wacht worden. geval men nog hoopt, dat hij even naar de toosten komt luisteren. Dr. Lnijds, de heeren Fischer en Wessels en de Trans- vaalsche hoofambtenaren zullen stellig aan zitten. Thourel, voorzitter 'van het Mar- seillaansche comité, zal presideeren. Rechts van hem komt c q. de president tc zitten, links dr. Leijds. Ook bij andere gelegen heden zullen de hooge ambtenaren (zelfs de voorzitter van den Volksraad, voegt de Temps erbij, maar die van den Eersten Volksraad, Lucas Meijer, en van den Tweeden, Steenkamp, zijn in Zuid-Afrika, en die van den Vrijstaatschen Volksraad, Wessels, is hier in andere hoedanigheid) dr. Leijds laten voorgaan om aan president Krugers's reis haar zuitfer diplomatiek karakter te laten. In dit adres, dat den president uit naam van den arrondissementsraad var. Marseille zal worden aangeboden, lezen wij van het //verheven voorbeeld van moed en zelfver loochening", dat de president aan de be schaafde wereld geeft. Aan het volk der Boereu wordt hulde gebracht, omdat zij toonen „wat een handvol burgers vermag, bezield door de groote beginselen van vrij heid, gelijkheid en broederschap." En verder ,Uw naam, die uwer helden zullen voortaan geschreven staan in het gouden boek der geschiedeniszij zullen er voortaan als de namen voor moed, heldendom, grootheid van ziel." Huwelijk run II. M. de Koningin. Men meldt uit den Haag De voortgezette onderhandelingen met verschillende voorname hotels alhier, om trent de huisvesting van vorstelijke perso nen o( leden van hun gevolg tegen den tijd van liet huwelijk van H. M. de Koningin, geven eenige aanwijzing omtrent den ver moedelijke datum van die heugelijke ge- jeurtenis. Een Donderdag zal voor de huwelijks voltrekking worden aangewezen. Indien nu de geruchten bevestigd worden dat de plechtigheid tusschen 28 Januari en Februari zal plaats hebben, dan zou Donderdag 31 Januari daarvoor gekozen zijn. De vreemde Vorsten en Vorstinnen kunnen tegen den Maandag te voren verwacht worden, om Vrijdag daaraanvolgende weder te ver trekken. Nationaal Huldeblijk. Een Utrechtenaar wil het nationaal hul deblijk aan II. M. de Koningin laten be staan in een flink zeewaardig stoomjacht, „Wilheluiina en Hendrik". In Amsterdam oppert men het denk beeld als huldeblijk aan H. M. een stand beeld voor wijlen Z.M. Koning Willem III in die gemeente op te richten. In Friesland wordt het denkbeeld geop perd om te trachten het landgoed „Oranje woud" (bij Heerenveen), waaraan voor het luis van Oranje-Nassau zooveel belangrijke Herinneringen zijn verbonden, aan te koopen, ten einde het te doen dienen voor het H.M. de Koningin aau te bieden nationaal geschenk. i Herinncringsnicdailles. Pier Pander is naar uit Rome aan het H.bl. geschreven wordt sinds eenigen tijd bezig aan het gipsmodel voor een medaille, welke zal verschijnen bij gelegenheid van het ïuwelijk van H.M. de Koningin. De eene zijde stelt een stijlvol huwelijks- lootje voor met krommen mast, gezwollen zeil, kronkelenden wimpel en vroolijk wap perende banier. Achterin ziet men de beeltenissen van hertog Hendrik en Koningin Wilheluiina die het roer houdt. Beiden staren recht voor zich uit, de toekomst in. Op de achterzijde: de medaillon-portretten der vorstelijke personen. De uitvoering der medailles in brons en zilver naar het gipsmodel zal door de be kende firma Begeer te Utrecht geschieden. President Kruger. De Temps verneemt uit Marseille over de ontvangst van president Kruger nog het volgende Het banket gaat door, ook al neemt president Kruger er niet aan deel, in welk Het Verbond van Vereenigingen van El- zassers en Lotharingers heeft ook een adres aan president Kruger opgesteld. Het richt zich o. a. tot „de heldhaftige Boeren in Transvaal en Vrijstaat die wanhopig vechten tot verdediging vuil-den vaderlandsehen grond en voor het heilige recht van de onafhan kelijkheid der volkeren." Een deputatie van Elzassers en Lotharingers zal het pre sident Kruger te Marseille aanbieden. Men meldt uit Nijmegen Een commissie van ingezetenen onder het eere-voorzittersschap van den burgemeester heeft Maandag besloten aan den alhier ge boren kommandant van den Gelderland een portret van president Kruger aan te bieden om het op te hangen in het salon van het schip. De Burgemeester van Arnhem is tevens naar Marseille vertrokken, om zijn broer, den commandant van den Gelderland te begroeten. De officie,ele beschikkingen, te Marseille genomen ten aanzien van de Gelderland, zijn de volgende Zoodra de kruiser in het gezicht komt, zal een loodsboot hem naar Frioul brengen voor het geneeskundig onderzoek. Daarna vaart de Gelderland de haven van Joliette binnen. Niemand zal aan boord worden toegelaten voordat de sloep met president Kruger de quai du Soufre bereikt heeft. Mevrouw Eloft' had voor zich en haar bloedverwanten vergunning gevraagd, zich met de loodsboot aan boord van de Gel derland te mogen begeven, maar er is be paald dat geen uitzondering gemaakt zal worden. Missionarissen in China. De zeereerw. pater Henri Raymakers, overste van liet missiehuis Sparrendaal te Vucht, ontving een brief van den zeereerw. pater L. van Dijek, provinciaal van üost- Mongolië, gedateerd van 25 September. De brief geeft eenige bijzonderheden over den marteldood van den eerw. pater Jozef Segers. Na vele versmadingen en folteriu- te hebben doorstaan, werd hij den 24en Juli 11., op bevel van den mandarijn van Lang-Ping-Tsieu in een kuil geworpen, om levend te worden begraven. Toen hij door de aardlaag, die hem reeds bedekte, het hoofd nog wilde oprichten, werd zijn hersenpan met een bijlslag verbrijzeld. Zijn lijk werd in de nabijzijnde rivier geworpen. De zeereerw, pater van Dijek voegt erbij, dat liet verkeer met de kust uiterst moeilijk blijft, dat het niet mogelijk is, dat alle missionarissen aan hunne families schrijven, daar het niet raadzaam is, den koerier meer brieven mede te geven dan hij tusschen de voering van zijn kleed of de zolen zijner schoenen verbergen kan. Dit moge dus de families der missionarissen, die in Oost- Mongolië verblijven, geruststellen. Kaatsheuvel, 18 Nov. De herstemming voor een lid van den gemeenteraad is bepaald op den 22sten dezer. Candidateu zijn de heeren Verhagen en de Jong. Onze speciale correspondent te Sigihai- kwangsoenianka zendt ons den volgenden brief (van den beruchten Chineeschen Bok serprins aan lord Roberts),- waarvoor hij onze correspondent n.l. 100,000 taels zegt te hebben betaald, welke uitgaaf wij ons gaarne getroosten, om onze le zers op de hoogte te houden. De brief luidt Mijnheer de Maarschalk, Europa eischt mijn hoofd, waaraan ik echter zeer gehecht ben. Misschien zult ge, als ge dit gelezen hebt, te mijnen gunste tusschenbeide willen komen en mij helpen, het te behouden. Wij kennen elkaar slechts van naam. Maar een instinctmatige sympathie, gebo ren uit onze natuurlijke overeenkomst, bindt u zeker aan mij, evenals zij mij bindt aan u. De Boksers, wier aanvoerder ik ben hebben hun naam te danken aan uw schoon vaderhand, Boxr, Boxing, een Brit— sehe specialiteit. Engdand heeft ons ten doop gehouden. Het heeft, door ons den nunin „Boksers" te geren, de gelijkwaardig heid van onzen gevoelens en onze manier van doen willen uitdrukken. De overeenkomst in ons streven open baart zich door de overeenkomst in onze (iaden. Ik heb gemoord, geplunderd ver brand. Gij moordt gij plflndert, gij ver brandt. Slechts één ding onderscheidt ons. Ik ben tegen Christenen opgetreden, die ons overweldigden. Gij treedt op tegen Christenen, die gij overweldigt. Mag ik u daarvan een verwijt maken Integendeel. In mijn oogen evenaart niets de verdienste van moord, plundering en brandstichting, uitgevoerd tegenover Christenen door zulke», die geen Christenen zijn. Maar de zoogenaamde beschaafde wereld oordeelt er anders over. In haar oogen ben ik een groot misdadiger en heb ik onthoofding verdiend. Logisch geredeneerd, zijt gij een nog veel grooter misdadiger dan ik eu zoudt gij dus de galg verdiend hebben. Toch heeft Engeland, dat even krachtig als Duitschland mijn onthoofding eischt, u bevorderd en bereidt het zich voor, u geestdriftig te huldigen en te beloonen met een geschenk van verscheidene inillioenen. Is dat logisch, is dat rechtvaardig Aan u, aan een man, die me begrijpt, aan het groo te opperhoofd van Transvaal en Oranje Vrijstraat vraag ik dat En wat vraag ik aan Uw Edelheid? Be vorderingen, huldebetuigingen, inillioenen Neen, Uw verdienste overtreft de mijne-; dat erken ik. Door uwe broederlijke tus sohenkomst wensch ik mijn hoofd te be houden indien noodzakelijk zou ik zelfs een lintje van de Bath-orde niet weigeren maar dat zijn ook mijn hoogste pretenties Gij zult bemerken, dat gij niet te doen hebt met een ondankbare, als gij me helpt door deze eenvoudige daad van collegiali teit. I)e omstandigheden, die gemaakt hebben, dat wij twee gelijke zielen en twee gelijke ambten hebben, kunnen ons nader tot elkaar brengen. Dan zullen wij samen moorden, plunderen, verbannen en verbran dGii. Gij zult in mij den ijverigste van uw medewerkers vinden. Ik ben te uwer be schikking, om u te komen vervangen te Pretoria en uw werk te voltooien, als ge me daartoe bevoegd oordeelt. Zeg het aan Haar Gracieuse Majesteit uwe Koningin Laat zij, in plaats van mij te straffen partij van mij trekken. Engeland zou er eren zeer bij winnen als ik. Ontvang, mijnheer de maarschalk, de be buiging van mijn groote dankbaarheid en van mijn broederlijke toegenegenheid, Toean. Keizerlijke prins van China. en prins Tsjing door den keizer met gestrenge straff.'n bedreigd worden indien zij er niet in slagen de gezanten dit compromis te doen aannemen, Dc uitwerking ran het edict is juist te genovergesteld als China had gemeend. Het heeti de gezanten versterkt in hun besluit om aan te dringen op de toepassing der doodstraf op de hoofdleiders. LI WA DIA, 20 Nov. 11 v.m. De Tsaar bracht gisteren een bevredigenden dag door. Des avonds te 9 uur was de temperatuur 39 de pols 80. Z. M. sliep rustig tot drie uur in den morgen. Later werd de slaap nu en dan gestoord en vertoonde zich zweet. De toestand hedenmorgen was tamelijk bevredigend. De temperatuur was 38 en de pols 79. Reis om dc Wereld. Velgens een verkiaring van den Russische» minister van verkeerswegen zal het na het gereedkomen van den Siberiseken spoor weg mogelijk zijn de reis otn de wereld te volbaengen in 33 dagen, te verdeelen als volgt: van Bremen naar Sf. Petersburg V/2 dag, van St. Petersburg naar Wladiwostok 10 dagen, van Wladiwostok naar San Francisco 10 dagen, van San-Franeisco naar New York 4J/S dag en van NevyJYork naar Bremen 7 dagen. LONDEN, 20 November. Een telegram van Roberts uit Johannesburg dd. 18 dezer deelt mede Een kleine Boerenstrijdmacht daagde den 16den dezer op ten oosten van Thaba'nchu en viel eenige voorposten nabij deze plaats aan. Een officier en drie man sneuvelden, terwijl een gewond werd. Bovendien werd een mindere gevangen gemaakt, die echter daarna in vrijheid werd gesteld. Later op den dag werd Springbokspost aangevallen en het garnizoen gesommeerd zich over te geven. De bevelvoereude officier weigerde, waarop de Boeren na eenig artillerie-vuur aftrokken. Aan onze zijde waren geen ver liezen. De vijand is de laatste dagen zeer woelig geweest in het zuidelijk deel van de Oranje rivier-kolonie. Herhaaldelijk werden in de buurt van Edenburg de spoorweg, en tele graaflijnen vernield. In den nacht van 15 November werd eeu niet geslaagde poging gedaan om twee dui- keis te laten springen op de Kimberley-ltjn in de buurt van Brussel. Een bericht uit Natal deelt mede dat de Boerén eeu wagen met dertien manschappen ten zuiden van Utrecht in een hinderlaag lokten. Zij maakten den wagen buit, doch lieten de soldaten, vrij. Vier man waren licht gewond. KROONSTAD, 18 November. Na op 16 KM. van Lindley een Boerencommando ontdekt te hebbeu togen de Engelschen Woensdagavond ter vervolging uit. 180 Boeren wandelden bijna de hinderlaag binnen die voor hen gelegd was, maar ofschoon zij vervolgd werden slaagden allen er in te ontkomen. De Wet dreigt met den dood alle Boeren die zich niet bij de commando's aansluiten. LONDEN, 20 November. Aan de Times wordt uit Peking van 18 dezer gemeld dat Li-Hoeng-Tsjang aan de gezanten een kei zerlijk edict heeft medegedeeld waarin deD schuldigen prinsen en hoogen ambtenaren belachelijk lichte straffen werden opgelegd met de verklaring, dat dit de uiterste straffen zijn, welke het hof kan opleggen, terwijl Li De dragers van het gezag moeten de na tuurrechten van elkeen beschermen zij moeten daarenboven werken aan den voor- ui'gang des volks; zoo zekere ondernemingen nuttig voor hel algemeen welzijn, door het individueel initiatief van leden der maat schappij of van vereenigingen wordeu aan gedurfd, dan behooreu zij te steunen. La Justice Sociale. Ziet daar is de herfst De verwelkte bladeren vallen af, eeu scherpe wind voert ze weg en speelt er mede. De hemel is gesluierd. Men voelt dat de dood werkt in gausch die natuur nog vergankelijker dan wij. Ik bemin de strenge lessen, die zij ons geeft; en, deukend aan de kortheid van het leven, op het gezicht van die bladeren, die vallen en mij er op wijzen dat ik eens zal zijn als zij, eens, als zij verdord en uit gedroogd door den dood, voel ik dat alles toch zoo nietswaardig is behalve God, die met sterft en de goddelijke zielen, die weten te leven ïu Hem. Zorgt ook gij tot deze laatsten te behooreu. Didon. Er is veel moed noodig om eene goede daad te verrichten, als meu weet, dat er mede gelacheu wordt. Limburgsch Weekblad. De ware eigenliefde bemint slechts God en de medemeuschen. Roland Yssu. GORINCHEM, 19 November. De aanvoer van granen was heden gering met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe 1 6,80 a 7,— roode dito f 6.50, a 6 75 witte dito 16,75 4 6.90 inl. rogge 15.80 4 6 buitenl. dito 15.75 4 5,85, gerst t 4,70 a 4,80, haver f3,60 a 3,75, duiveboonen 16,75 a 7.—, blauwe erwten, f0a 0,— alles per hectoliter. Od de veemarkt waren beden aangevoerd 238 runderen, 10 nuchtere kalveren, 8 vette varkens en 474 biggen. Ie quai. Kalfkoeien f190 4 220 Kalfvaarzen f 140 a 160 Melkkoeien 1130 150 2V» jarige ossen f130 4 160 Guiste vaarzen f 80 4 90 Pinken 1 50 4 60 Graskalveren f 30 40 Nuchtere kaly. 1 11 4 18 Aangevoerd 8 vette varkens van 19 4 21 ct per hall kilo, 474 biggen van I 6,— u 10.— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren; scha pen fa en lammeren f0 4 f 0.Der stuk. Eieren 11.95 a 2.per 26 stuks. Boter 65 4 70 ct. per kilo. ROTTERDAM, 19 November. Tarwe. Jarige- per heet. f 7.25 a f 8.— eu per 100 kilo 1' 8.75 a f 9.37. Nieuwe- per heet. f 5.25 a f 6.90, per 100 kilo f 8.— a f 8.75. Canada-tarwe f 5,75 tot f 6.10. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overraaassche De beste f5.25 4 5.80. Dito mindere f0.—4 0. Gerst. Zeeawsch, Flakk. en Overra. Witern f7.25 4 f7.90; beste Zomer- f7.50 4 18.25. Haver. De beste f2.20 4 f3.30. Blauwe erwten. De beste f7.4 19.25. Paardenboonen. De beste f0.4 O. Duivenboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overraaasch zak- goed'fO.— 4 0.Zomerzaad f 10.4 12. Kanariezaad f6.50 4 17-5Q. Bruine boonen de beste f7.50 4 f9.— Witte boonen de beste flO.— 4 f 11.50. ROTTERDAM, 20 November. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 82 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 1409 magere en 686 vette runderen, 212 vette, 104 nuchtere en 191 gras- kalveren, 14 schapen of lammeren, 0 varkens, 284 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen le kw. 34 c., 2e kwal. 20 c., 3de kwal. c. Kalveren le kw. 46 c., 2de kw. 35 c., 3de kw. c. Alles per halve kilo. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jzn. Vlaardingen. Heden noteer ik Paike bruine Berger looiertraan f23.—p. ton. h bruinblanke Bergertraan f28.— t blanke Bergertraan f30.— K r Maaslevertraan fr u Natuurlijke Medicinale Levertraan (Stroogeel) f34.— Stoom medicinale Levertraan f 50. t Groenlandsche Robbentraan (sraeertraan) in petroleum fusten van pl. m. 190 L. in fewone fusten van pl. m. 00 L- f00.— p. 100 L. De ondergeteekenden hebben de eer lierbij mede te deelen, dat zij besloten lebben als premie aan hunne Courant te verbin den. Zij zijn met opoffering van vele kos ten in staat aan de geabonneerden hunner- Courant, deze waarvan onze abonné's als proeve nog een*

Echo van het Zuiden | 1900 | | pagina 2