Zondag 6 Januari 1901. Landbouwbfieven over Bemesting. VAN' BINNENLAND. BUITENLAND. België. Engeland. Italië. China. Handelsberichten. Tweede 't Is echter te voorzien, dat'bij de Verdee— ling van den buit groote ïuzie zal ontstaan en om dat te voorkomen, wil de regeering der Vereenigde Staten de eventueele ver- deeliug opdragen aan het Hof van Arbitrage te 's Gravenhage. De Echo van het Znidea XVIII. Er is geen gewas, dat in de laatste jaren meer de aandacht trekt dan de Suikerbiet, geen gewas, dat meer verbouwd wordt, da den verbouw van andere gewassen meer verdrongen heeft, In sommige streken van ons vaderland is de suikerbiet het voor naamste landbouwgewas. Om haar draait de gansche landbouw. Mislukt de biet, dan is het jaar slecht. Geen wonder, dat de verbouw van de suikerbiet iu die streken tot in de kleinste bijzonderheden bestudeerd wordt en men daar de kunst om bieten te verbouwen bijna tot een volmaakte hoogte opgevoerd heeft. Vroeger stond de suiker biet bekend als een zeer uitputtend gewas en zou men het niet gewaagd hebben tweemaal achter elkander bieten te zaaien op denzelfden grondtegenwoordig kijkt men zoo nauw niet en //biet op biet" komt niet zelden voor. Zeker is het, dat men op een zeilde perceel tegenwoordig veel vaker met de biet durft terugkomen dan vroeger. En daarvoor zijn ook goede re denen. Vooreerst laat een verstandige bie tenverbouwer een gedeelte van wat hij als suikerbieten aan de fabriek verkoopt en dus van zijn boerderij wordt weggevoerd, weer terugkomen in den vorm van pulp. Die pulp, aan de beesten gevoerd, brengt in den stalmest weer een gedeelte van de stoffen weerom, die door de biet aan het land zijn onttrokken. Verder is het ge bruik van kunstmeststoffen belangrijk toege nomen. Het zijn vooral de bietenverbou wers, die niet bang zijn in den zak te tasten, wanneer het geld kunstmeststoffen te koopen. Het is dan ook vooral door een doelmatige bemesting, dat de vrees voor uitputting door herhaalde verbouwing van bieten zeer is afgenomen. De beste bodem voor suikerbieten is zeker de huinushoudende of kalk bevattende zwavelgrond, of de klei grond, die humus en kalk bevat. Doch ook op goeden zandgronden worden in den laatsten tijd met goed gevolg bieten ver bouwd. Op taaie kleigronden, die uit den aard der zaak noch humus noch kalk be vatten, hoort de biet niet tehuis, evenmin als op droge zandgronden. Algemeene voorschriften voor de bemes ting van suikerbieten met de opgave van 'het aantal kilogrammen, dat men van elke stof moet gebruiken, welke voorschriften dan zouden moeten gelden voor verschillende gronden en verschillende omstandigheden zijn niet te geven. Men heeft bij den bietenbouw rekening te houden met te veel omstandigheden. Elke boer moet door proeven, door herhaalde proeven weten, wat hem op zeker stuk groud het beste past. In de allereerste plaats is het voor den bieten- verbouwer met het oog op de bemesting van zijn land de vraag: Zaai ik op gehalte, of op gewicht. Niet alleen zaad, standwijdte enz. maar ook bemesting moet daarmede rekening houden. Werd vroeger een versche bemesting met stalmest bij de suikerbieten teelt zooveel mogelijk vermeden, in den laatsten tijd wordt zulk een bemesting niet meer gevreesd en schijnt het, dat de meer constante suikerrijke bieten, die men door de cultuur heeft verkregen, daarvoor minder gevoelig zijn. Men is het verder vrijwel er over eens, dat een matige bemesting met chilisalpeter in twee a drie partijen zoowel de gehalte-, als de gewichtsbiet ten goede komt, dat voor de eerste soort men veel eer te veel chilisalpeter kan geven, dan voor de tweede. De mogelijkheid bestaat toch, dat de biet, op het oogenblik, dat zij suiker-rijp moest zijn, dat nog niet is. Men moet dus met de toediening van chi lisalpeter bij de tweede en derde partij naar omstandigheden handelen. Men moet re kening houden met deu aard van den groud, het weer, den stand van het gewas enz. Over één ding is men het echter ééns en de bietenverbouwers toonen dat dan ook overalde stikstofbemesting voor suiker bieten is chilisalpeter. Alle biet verbouwers geven den bodem, bestemd voor de suiker - bieten ook een pkosphorbemesting. Geeft men b. v. 500 Iv.g. chilisalpeter per H. A. (een aantal Iv.g. dat bij verschillende we- tenschapelijke proeven als genomen hoeveel heid wordt aangegeven) dan voegt men daarbij 600 K.g. superphosphaat (ook een vaak genoemd getal.) Ik spreek van superphaat, omdat de meeste bietenverbouwers die stof als phos- phorbemesting geven. Toch is het nog niet uitgemaakt of niet Thomasslakkenmecl een even goede rol of met super een nog betere rol kan spelen. Er worden nog tal van proeven gedaan, om de beste phosphaatbe- mesting voor de bieten te vinden en elke landbouwer kan voor zich zelf die proeven ook nemen. Zoo lees ik in *Le Temps" eeu proef van professor Grandeau op hoog gelegen phosphorzuurarmen leemgrond, waar bij een perceel, dat o. a. 60U K.g. slakkenmeel (in den herfst) en 200 K.g. superphosphaat (in 't voorjaar) had gekregen veruit de grootste winsten afwierp, met het oog op suikergehalte, zoowel als op het gewicht der biet. Ook volgens de wetenschappelijke proeven van den heer H. A. Har.ken, di recteur van den Wilhelminapolder (ik lees dat b. v. in de Bladen voor de suikerbieten teelt jaargang VI no. 45), gaf het proef veld van 1898 met Thoinasslakken het gunstigste resultaat (alhoewel die proef niet zeer geschikt was om conclusies te trekken). Reden te over, om te onderzoeken, in hoe verre Thomasslakken bij zekere hoeveelheid met of zonder superphosphaat bij den bietenverbouw kan gebruikt worden. Wat de Ah&-bemesting aangaat, is het vooral op de zandgronden en op de lichtere zwa- velgronden, dat in den laatsten tijd met Zwavelzure Kali- Magnezia veel proeven worden genomen. Die proeven hebben reeds op verscheidene plaatsen doen zien, dat een bemesting met 200 K.g. zwavelzure-kali- magnezia het gewicht der bieten zeer deed toenemen. De resultaten van de proeven, op dat gebied verleden jaar genomen, zijn nog niet bekend. Ik deel die later mede. De pogingen, door de stakende bootwer kers te Antwerpen aangewend om den daad werkelijken steun te erlangen van de Engel- sche trade-unions zijn misluktde nood drong meer en meer en het aantal arbeiders van buiten was reeds gestegen tot vierduizend reden waarom de leiders der stakers gisteren toen het besluit was gevallen, dat zij (de leiders) hun weekgeld niet meer zou den ontvangen, in verband met den deplo— rabelen toestand der kas, rondweg het be sluit decreteerden onverwijld weer aan 't werk te gaan WAALWIJK, 5 Januari 1901. Nieuwjaar. In den nacht van Maandag op Dinsdag bij de verwisseling der eeuw, had ten 12 ure iu de Parochiekerk alhier eene schoone plechtigheid plaats. Talrijke geloovigen stroomden derwaarts, zoodat de kerk tot in de uiterste hoeken gevuld was. Eene plechtige H. Mis werd opgedragen, waaronder de Eerw. heer Pastoor mei een kort en krachtig woord de geloovigen toesprak en daarna wetd een Te Deum tot dankzegging, en om den den zegen af te smeeken over de nieuwe eeuw. 't Was eene indrukwekkende plechtigheid. De Nieuwsjaarsdag is hier zeer rustig voorbijgegaan. Met genoegen zullen velen met ons hebben geconstateerd, dat die dronkemaustooneelen van vroeger op dezen dag in onze gemeente, in 't geheel niet of zeer weinig zijn voorgekomen zeer zeker een goed en verblijdend verschijnsel. «Geloof en Wetenschap." Donderdag 1.1. herdachten de leden van bovengenoemde vereeniging feestelijk hun een-jarig bestaan, wat 4 December de juiste dag, wegens den Advent was uitgesteld. Tegenwoordig waren den Zeer Eerw. heer Pastoor en Dr. Jos. van Gils, die beiden een hartelijk woord van opwekking tot. de leden spraken. De avond werd zeer gezellig en onder houdend doorgebracht. Ten slotfe werd door den president na mens de leden het eere-voorzitterschap der vereeniging aangeboden, aan den ZeerEerw. heer Pastoor, die dit bereidwillig aanvaardde. St. Paulusvereeniging. Naar wij vernemen zal den leden der St. Paulusvereeniging van Waalwijk, bin nenkort een gezellige feestavond worden be- reid. Ook Baardwijk's drankbestrijders, staat naar men zegt, zulk een avondje te wachten. De extratrein uit Southampton, waariu lord Roberts met zijn staf had plaatsgenomen, is om kwart over eenen, met een kleine vertraging ingevolge den mist, aan het Pad- dington-stalion aangekomen. Op dat oo genblik, dat maarschalk Roberts zijn waggon verliet, werd hij door den prins van Wales en den hertog van York met groot gevolg onder de klanken van het volkslied begroet. Onmiddellijk daarna hief het muziekkorps den bekenden huldezang „See the conque ring hero comes" en daarna een Iersch volkslied aan. Op het perron waien tal van hooge legerautoriteiten aanwezig, alsmede een^ aantal leden van het kabinet, markies Landsdowne, Brodrick en anderen. De prins van Wales stond naast Roberts, toen deze de eerewacht, op het perron op gesteld, inspecteerde. De gemalin van den maarschalk begat zich met den prins van Wales in een koninklijk rijtuig, met zes paarden bespannen en begeleid door de Lite Guards, naar Buckingham Palace, ter wijl de maarschalk zelf na een korte recep tie, in een galakoets, geëscorteerd door hu zaren en Afgaausche cavalerie, naar het paleis reed, met een vertegenwoordiger der kooingiu en een adjudant bij zich. Daarna volgden zes landauers met den staf en een aanzienlijk aantal rijtuigeu met deputatien. Allerwegen werd lord Roberts in de ver sierde en bevlagde straten door de menigte toegejuicht. Roberts was in maarschalksuni form en had den rechterarm in een verband Hier en daar werden ruikers iu zijn rijtuig geworpen, doch een algemeene volksgeest- drift, zooals bij het ootzet van Mafeking, was niet waar te nemen. De czaar van Rusland heeft beloofd peter te zullen wezen over een in de maand Mei a.s. tc verwachten kroonprins of kroonprinses en het heet, dat dat Nicolaas van Monte negro bijster in zijn schik is in het vooruit zicht vau zijn nieuwe waardigheid, terwijl te Rome alvast bepaald is, dat de jonge spruit den titel prins van Rome zal dragen, mits het een jongske is Het heet, dat de Chiueezen slechts in beginsel de gemeenschappelijke nota der mogendheden hebben aangenomen, wat nog volstrekt niet beduidt, dat de£ Chi- neezen er zich zoo maar willoos bij zullen neerleggen, zooals in de inleiding der nota nadrukkelijk wordt verlangd. Men meent in politieke kringen te Peking, dat ongetwij feld onafgebroken druk zal moeten worden uitgeoefend, om de Chiueezen te brengen tot oprechte vervulling hunner beloften. Tegelijkertijd doet zich eeu merkwaardig veisch-josel voor in het optreden der mo gendheden. Men schijnt geneigd te zijn, de van China te eischen schadeloosstelling in één gemeenschappelijke som voor te leggen, waarvan ieder dan zijn^deel zou krijgeu. Uit de vogelenwereld. Konden wij eenige weken geleden mede- deelen, dat de schoenmaker G. v. Zanden alhier in het bezit was van een nest met 4 jonge kanaries thans op den eersten dag van dit jaar is hij wederom in het bezit gekomen vau 4 jonge vogeltjes van hetzelfde paar. In Mei had hij van dit koppel de eerste jongen welk aantal tot nu i9 aangegroeid tot 25, allen van een hetzelfde oudrenpaar. Zeer zeker vermeldenswaardig, want daarbij komt nog dat het puike zangers zijn ge worden. Geen wonder ook dat de liefhebberij van genoemden vogelkweeker meer een meer toeneemt. IJs Iu geheel Friesland en Groningen rijdt men flink schaatsen. Reeds met arren en sleden gaat het er over en wedstrijden zijn reeds gehouden. Nu, het zal hier ook niet lang meer duren Het huwelijk van H. M. de Koningin. Op den dag van het huwelijk van H. M. de Koningin zullen alle hoofden van Ne- derlandsche gezantschappen in het buitenland zich op hun post moeten bevinden tot het houden van receptie voor de in hunne standplaats verblijf houdende Nederl. kolonie. Een nieuw plan. Naar wij vernemen, is op dit oogenblik aan het ministerie van waterstaat een plan in bewerking om een geheel nieuw onder- grondsch intercommunaal telephoonuet aan te leggen. De minister moet het voorne men hebben, het daarheen te leiden, dat dit plan nog in den loop van dit jaar ten uitvoer wordt gelegd. De kosten worden geraamd op drie-en- een-half millioen gulden. Z. H. Hertog Hendrik. de hand tot afscheid. Met Z. II. is in denzelfden trein mede- gegaan Hr. Ms. adjudant, de luitenant ter zee le kl. Zeger Rijser, die hem is toe gevoegd tot aan zijn terugkeer hier te lande. Naar men verneemt, zal de prins tegen het laatst van deze maand hier terug- keeren. 's Bosch. De goede oude hertogstad 's Bosch, die bekend staat onder de soliedste van het land begint op dat punt treurige vermaard heid te krijgen. Eerst kwam voor de Kerstdagen de surséance aanvang van de Noordbrabantsche bank de gemoederen van onze onrustige burgers in hevige beroering brengen. En geen wonder. Hoevelen, groot en klein, zijn er bij betrokken, en voor wie zal de nasleep het treurigste zijn voor die luiden, die van hun zuur verdiende penningen eenige niet volgestorte uandeelen genomen hebben, aangelokt als zij werden door de hooge dividenten, die telken jare werden uitgekeerd. Thans weder eene nieuwe geruchtmakende zaak. De ontvanger der Godshuizen, de heer F. van W, heeft zich van zijn bureau verwijderd, zonder verlof en is dientenge volge Maandagavond nog door het College van Regenten in zijn betrekking geschorst en tegelijkertijd als waarnemend benoemd de secretaris-controleur de heer Backers. Gelukkig zijn, zooals uit het onderzoek door het C. v. R. ingesteld gebleken is, alle boeken en ook de kas in orde. Als president en als lid der Liedertafel bedankte de heer F. vnn W. tevens. Ook daar is, al waren de geruchten anders, alles in orde. Wat de reden van die verwijdering zijn mag, is vooralsnog onbekend. Er moet een briefje gevonden zijn, waarin hij zegt nooit meer terug te zulleu keeren. Verschrikkelijk. De parkwachter P. de Jong, dienstdoende in het Vondelpark bij de P C. Hooftstraat te Amsteidam, deed Donderdagochtend een griezelige vondst. Bij een der boomen voor het hek, dat toegang geeft tot de bedoelde straat, zag hij een kinderlijkje liggen, ge wikkeld in eenige llollandsche couranten. Toen de beambte het opraapte, bemerkte hij dat het hoofdje, een prachtig bruin kopje, blijkbaar door een vlijmscherp mes, van den romp van het wicht was afgesne den. De Jong bracht het lijkje aan het politiebureau Leidscheplein en onmiddellijk werd door den heer Dusser de Barcnne een onderzoek ingesteld. In de omgeving maakte het geval heel wat sensatie. Vermist. Z. H. Hertog Hendrik van Mecklenburg Schwerin heeft Donderdog de residentie verlaten, tot aan de vestibule van het Ko ninklijk paleis begeleid door H. M. de Koningin en II. M. de Koningin-Moeder. De prins werd door luitenant-graaf Du- monceau, chef van het militaire huis, zoo mede door den ritmeester jhr. van Tets, den aan Z. II. toegevoegden adjudant, naar het Staatsspoorstation vergezeld, waar de Hertog aan den ingang van de Koninklijke wachtkamer ontvangen werd door den ge zant van Duitschland, den gezantschapsraad der legatie, den burgemeester en den gou verneur der residentie, generaal-majoor Scherer. Van allen nam de prins in het hofsalon op hartelijke wijze afscheid. Op het oogenblik dat Z. H. het voor hem gereserveerde salonrijtuig in den trein van 8 u. 35 m. wilde binnentreden, ont waarde hij onder het op het perron ter weerszijden van de wachtzaal geschaarde publiek den Utrechtschen hoogleeraar Kra mer. Onmiddelijk trad de Hertog op zijn taalprofossor toe en drukte hem, onder het spreken van eenige Nederlandsche woorden Eenige dagen geleden deelden de Amster- damsche bladen mede, dat daar de 22-jarige dienstbode Naatje Krijnen, vermist werd en dat door de politie inlichtingen omtrent haar gevraagd werden, waaraan werd toegevoegd, dat haar vermoedelijk een ongeluk zou zijn overkomen. Reeds kort na hare vermissing (die dateert van Zondag, 23 December) ontstond het vermoeden, dat hier niet van een ongeluk, maar van eeu misdaad sprake is. In verband daarmede is nu op last van de justitie zekere Preuger in hechtenis ge- noraen. Het Nieuws verneemt omtrent de zaak het vplgenden Het meisje diende bij de dames Leek op de Heerengracht bij de Korsjespoortsteeg, zij had tot vrijer een marine matroos, die over twee jaren uit Indie terug zou keeren Er wa3 geregelde briefwisseling lusschen het paar en naar het scheen bestond tusschen hen de beste verstandhouding. Op den bewusten Zoudag was zij als ge woonlijk des avonds 7 uur bij hare ouders gekoraeu en vandaar om halftieu vertrokken om naar haar dienst terug te keeren. Toen zij ongeveer vijf minuten weg was, hoorden de ouders gestommel op de trap en vertoon de zich daar een man, die op de vraag wat hij verlangde, verklaarde, dat hij kwam om het jawoord van de ouders van Naatje Krijnen. Deze man was eenigszius beschonken en was den ouders geheel onbekend (hij bleek later te zijn de thans gearresteerde Prenger, kleermakersknecht uit de Korsjespoortsteeg^ Toen de rader van het meisje antwoordde, dat zijn dochter reeds verkeering had en dat 'tin ieder geval geeo pas gaf voor een dergelijke zaak op zulk een ongeschikt uur en i een toestand, als waarin de bezoeker zich bevond, te komen, ging deze weer naar beneden, zeggende: «zoo moet zij dan nog langer wachten op dien knul uit Indie. Nu, dan kost 't één van beiden het leven 1" De vader hield dit voor dronkemanspraat en aangezien hij overtuigd was, dat zijn dochter reeds te lang vertrokken was om nog door den kerel te kunnen worden inge haald, trok hij zich het gebeurde op dat oogenblik niet verder aan. Naatje kwam dien avond echter niet thuis, doch ongeveer halftwee schelde een man bij de dames Van Leek aan en vroeg of zij al thuis was. Toen ontkennend werd geautwoord, riep hij„Nu, gij zult haar ook uiet meer zieu, want zij ligt in het IJ." l)eze man was toen nogal zeer beschoukeu waarvan dan ook het gevolg was, dat hij weldra door de politie werd ingerekend 't was Prenger. Den volgeujen morgen verklaarde hij zich van het gebeurde niet veel meer te herinue- ren. Hij deelde echter beslist mede, dat hij het meisje ougtveer 10 uur bij het Haar lemmerplem verlaten had eu dat zij toeu naar haar dienst is gegaan. Dit is echter reeds gebleken een leugen te zijn, want een heer en een dame uit de buurt van de Korsjespoortsteeg, die beiden keiukn, verklaren pertiueut dat zij Prenger en Naa'je Krijnen te 12 uur des avon hevig kibbe'ende, hebben zien loopen op d Singel bij den Blauwburgwal, dus in buirt van haar dienst. De politie doet al het mogelijxe om deze duisteie zaak klaarheid te brengen. De 20e Eeuw. In 1901 zal bij de Uitgevers Nijgh V J Ditmar verschijnen eene nieuwe illustra van algemeene strekking, getiteld: «De 2 Eeuw." De moord te Tilburg. De rechtbank te Breda heeft het am ran den verver Mutsaers nogmaals met dagen verlengd. Rannisdonksveer, 4 Jan. Door het onde wijzend personeel onzer opeubare sch( is eene zitting gehouden om aan ouders voogden inlichtingen te verschaffen iu ve band met de iuvoeiing der wet op d leerplicht. Woensdag omstreeks 2 uur had te Ge tiuidenberg eene match plaats tusschen voetbalclubs ,,Sparta" van Geertruidenbr en „Voorwaarts" uit deze gemeente. „Voc waarls" bracht dertien spelers in 't veld „Sparta" elf. Ofschoon der eerste dus tw spelers meer had konzij met een punt mak Met half time was de stand 2-0 en na rust werd door „Spaita" nog een punt g maakt zoodat zij won met 3 0. De intrede der twintigste eeuw alhier op plechtige wijze kerkelijk gevie In den nieuwjaarsnacht werd eene plecht H, Mis gecelebeerd door onzen Zeer Ee Heer Pastoor. Tijdens de H, Mis was legenheid tot de H. Tafel te naderen waan dooi circa 800 geloovigen gebruik werd maakt. Als candidaten voor het lidmaatscl v/d. gemeenteraad (vacature J. Wagemak- worden genoemd de HeerenH. C Wit, S. J. Zijlmans en W. van Laarhoven Dassen 4 Jan. Maandag a. s. zal de f fare Wilhelmina" alhier haren leden i concert aanbieden. Met zorg is 't progr saamgestekl, 't welk zoowel uit pracht muzieknummers als een viertal schoone vc drachten bestaar. Moge een drukke opkoi der leden de fanfare loonen Drongelen, De Gemeenteraad benoen in zijue vergadering van 28 Dec, j. 1. leden van de Commissie tot weiing schoolverzuim de Heeren C. de Moor, J. Haan en B. van Mersbergen Eetlien, 2 Jan. Heden werd alhier nieuwe school door den Burgemeester geop' In zijne openiugsrede herinnerde de Burj meester met daukbaarheid eraan, dat Regeering op zoo oubekrompen wijze Gemeente in staat gesteld had, dit scho. schoolgebouw te stichten. Het hoofd school beantwoordde deze rede i<, u geering, Burgemeester en Ge ne een woord van hulde te br ngen stichting der school, aan architect r ..a nemer voor het ontwerpeu w vau dit, geheel naar de ei' hen rl t] ingerichte gebouw. Eeu drietal t< liederen werden door de schooljeugd r' en na deze plechtigheid we: len de leerlt' op gebruikelijke wijze getracleerd Enkele ingezetenen hadden doe der driekleur, andereu door hunix led woordigheid, blijk gegeven '".in hunne nomenheid met deze nieuwe stichting. Besoijen, 3 Jan. Men schijnt alhier het begin van de nieuwe eeuw te snak naar een hariig brokje. Bij den ZeerE' heer Pastoor is een haan, dien hij pas geschenke had ontvangen en bij den 1 J. P. zijn enkele kippen ontvreemd. Bo dien heeft men bij den slager F. K., all 15 pond vleesch gestolen. De daders tot dusverre onbekend. Bij een zekeren P. M, alhier heeft i een schuurtje, dat achter het huis stc| tot den grond afgebroken in den nacht 1 op 2 Jan, De daders verdienen eea voelige straf. Nieuwkuik. Toen gisteren avond jongen, wonende op Onsenoord onder Vlij van Druuen kwam werd hij onver wa aangevallen door een paar kerels die met een scherp voorwerp eenige verwon gen toebrachteu, en wel zoo erg dat hij dadelijk onder behandeling van dokter Seters te Druuen moest stellen. Het hopen dat de daders spoedig aan de po mogen bekend zijn. Baardwijk. Het aantal iu onze geme te dragen iu de lichting der nationale m van 1901 bedraagt 5. Hiertoe zijn aangewezen de nummers 3, 4 en 6. WAALWIJK, 3 Jan. 190 Beesten weinig aanvoer en handel tamelijk Kalf beesten t 135 A 1195. Dito vaarten 1105 èi f 175. Jonge varkens aangevoerd 27 stuks, kocht van f 6.25 a f 8.75. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 175 van f0.92 A f 1.09 per kg. Eieren 4 a 5>/s cent per stak. De eerste jaarmarkt werd niet druk zocht. Het ongunstige weder en sic wegen waren oorzaak dat er weinig aan van hoornvee en van granen en an landbouw en veldvruchten bestond.' huiden leder en schors was de handel zeer stil. In de leerlooierijen en sch fabrieken wordt intusschen druk geai zoodat de werklieden in deze streek ge kig den geheelen winter geen vrees hoeven te hebben voor ruim en volop tegen goed loon. DUSSEN, 4 Jan. Boterprijs per K.G. van f 0.90 a f 114. i markt f 1.04, Aanvoer 151 K. G. Eieren de 26 stuks.

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 5