BLNNENLAND. Telegrammen. Gemengd Nieuws. De Winter. Li houdt zijn kamer 7 o °h °/n °/c de maatregel, dien hij heeft toegepast, gelijk met een oorlogsverklaring a outrance aan het adres van de Britten. De Wet heeft den Engelschman, die binnen zijn linien kwam, om zijn mannen tot overgave te be wegen, eenvoudig beschouwd en behandeld als een spion. Over den aanval op Zuurfontein en Kaai- fontein, tusschen Pretoria en Johannesburg, wordt nog gemeld De Boeren die Zuurfontein aanvielen, wa ren in khaki, zij droegen zelfs Engelsche baudeliers, zoodat de schildwachten over rompeld werden en zich moesten overgeven. De Boeren kwamen zoo tot op zeven el van de verschansingen voordat zij door de En— gelschen herkend werden. Een korporaal werd door het hart geschoten en twee man gewond. De aanvoerder der Boeren reed vlak op de Engelsche stelling af eerst werd zijn paard doodgeschoten, toen hiizelf, uit zijn papieren bleek (zegt de correspondent van de Daily Mail) dat hij een lid van den Viijstaatschen Volksraad was. Bij het aanbreken van den dag was een patrouille van 16 Cheshires uit Irene gezon den om de telegraaflijn, die 's nachts afge- snedeo was te herstellenjuist was ze te Kaalfontein aangekomen toen dat station werd aangevallen door een commando dat uit twee veldstukken en een maxim, en ook met geweren begon te schieten. De mailtrein was te Olifantsfonteiu en zou juist door rijden, toeu nog op 'l laatste oogenblik een telegram kwam dat de Boereu deu weg versperden. Uit Olifantsfoutein werd naar Pretoria geseind om versterking, en een gepantserde trein met een 15 ponder en een compagnie jagers, alsmede een trein met een compagnie Hampshires, vertrokken vati daar. De ge pantserde trein kwam echter te laat, de audere ging niet verder dan Olifantsfontein, want de 120 man hadden tegen den middag den vijand verdreven, zonder een enkele doode of gewonde gekregen te hebben. (Lees: dat de Boeren toen afgetrokken waren. In het bericht staat nogZij (de Boeren) hadden een trausporltrein vau een halve mijl lang bij zich, maar de Engelschen konden hen, bij gebrek aan cavalerie, niet vervolgen. Men kan niet aanaemen dat de Boeren als zij aanvallen, zulk een trein zouden meesleepen, hoe kwamen zii er dan aan De Boeren hadden echter het station Kaalfontein toegetakeld twee granaten waren door het station gegaan, en het bureau van den adjudant werd geheel vernield. Zes uur lang duurde de beschieting. WAALWIJK, 16 Januari 1901. Benoemd. Bij Kon. Besl. is benoemd tot kanton- 3 rechter-plaatsvervanger in het kanton Waal- j wijk, J. A. J. van Ileyst, burgemeester van Baardwiik. 1 N> Gcldleening. In de Dinsdag opengestelde geldleening i f 21,500, ad 4% der gemeente Waalwijk werd ingesehreven 100% ito'/* 16 3 00 o/0 100 100 o/ f 4000 door de Meierijsche Bank te Eindhoven a 1000 door dezeltde 21.500 door W. Timmermans en Zonen te Waalwijk 1 001/ 1000 door de Meierijsche Bank te Eindhoven 1500 door de Paulus-Ver- eeniging te Waalwijk 2500 door den heer J.van Liempt te Vucht 500 door den heer II. G. v. Berkel tc Berkel 100 21.500 door de heeren Len- tjes Drossaerts te VBosch 10.000 door de heeren Gebrs. Spierings te 's-Bosch 99"/100 2000 door de heeren C. A. Witlox en Zoon te Waalwijk 997» 10.500 door de heeren Gebrs. Spierings te 's-Bosch 998%0r> o/ 0 997, °/o f 76.000 Gegund werden f 4000 1007$ en f 1000 a 10074% aan Meierijsche Bank te Eindhoven en f 16.500 aan de heeren W. Timmermans Zonen te Waalwijk 100%,%. Collecte. De opbrengst van de jaarlijksohe collecte vau het Burgerlijk Armbestuur heeft opge bracht f 110 f20 meer dan 't vorig jaar. St. Paulusvereeniging. Naar wij vernemen is 1.1. Zoudaginorgen door het bestuur der St. Paulusvereeniging alhier bericht ontvangen, dat der vereeniging door het Rijk eene flinke subsidie is toe gekend. Dat dit met dankbaarheid werd ontvangen behoeft geen betoog het zal voor het be stuur eu de leden eene aanmoediging te meer zijn. Ongeluk. Zondagmiddag had zekere II. v. d. Pen nen alhier, bij het schaatsenrijden op het Oude Maasje, het ongeluk te vallen, waarbij hij zijn arm zoodanig bezeerde, dat hij zich onmiddellijk moest laten verbinden. Boerenbond en Mij. van Landbouw. In 't hotel #Noord-Brabant*, des heeren P. Mulders, Groote Markt 's Bosch, had Maandag ecu vergadering plaats van com mission uit de beide in dit gewest bestaande groote. landbouwlichamende „Noordbra- bantschen Christel ijken Boerenbond" en de Noordbrabautsche Maatschappij van Land bouw." De uitslag der bespreking was dat het denkbeeld eener fuzie geen algemeenen bij val kon verwerven, doch dat het vooruit zicht bestaat in de naaste toekomst te, verkrijgen een gewenschte samenwerking, bijvoorbeeld door verdeeling van T arbeids veld. llnldc en Dank. De ZeerEerw. heer Henri Raymakers schrijft aan het „Centrum" Voor eenige dagen meldden wij uit een telegram van Mgr. Abels Apost -Vic. van Oost-Mongolië, dat hij met 22 Hollandsche en Belgische missionarissen en 4000 inland- sche Christenen, 11a een verwoeden strijd tegen 10,000 Boksers, door eene Russische kolonne van 85 man met den dapperen commandant Eletz aan het hoofd, werd ontzet en behouden. Driemaal gewond verliet de commandant zijn post niet, maar streed totdat de over winning verzekerd was. De brieven der missionarissen brengen allen lof en dank aan dien moedigen officier en de Russische troepen, die door hun dapper optreden zooveel hebben gered. Van zeer bevoegde zijde werd mij ge zegd dat het onze Regeering bthaagt den heldhaftigen commandat Eletz met een ordeteeken te decoreeren. Ongetwijfeld ben ik de tolk van onze Nederlandsche missiona rissen met aan onze Regeering, die zoo herhaaldo malen hare belangstelling toonde, voor dit treffend bewijs hulde en dank te brengen. Vught, Missiehuis Sparrendaal. 13 Januari. De Kijksmiddelen. Het jaar 1900. Over 1899 was er bij de raming verge leken, een overschot van f 5.758.307. Dit jaar, op een totaal-raming van f 128,437 818, een ontvangst van f 138.001.393, dus een goed Saldo van f 9.563.543, circa tien millioen. Het is precies zooals wij in het vorige maandoverzicht schreven einde No vember was f 125,485.761 binnen; wij kwamen dus circa 3 millioen uog te kort. Al wat December boven 3 milloen zou op brengen, was een goed saldoDecember gaf f 12,515, eu het overschot is, zooals wij zagen, 97a millioen. In vergelijking met 1899 zijn wij voorts f 7.245.087 voor uitgegaan. In 1891 was de vooruitgang f 3.177.139, in 1899 5.7 millioen; thans 7.2 millioen. En een specificatie van de verschillende middelen-groepen wijst aan, dat enkel en alleen de domeinen (tengevol ge der afschaffing van de tollen) in totaal t 491.015 ten achter bleven; terwijl al de overige groepen een meer of min belang rijken vooruitgang aanwijzen, n. 1.de di recte belastingen f 1.203.945 de invoer en zegelrechten f 512,455 de accijnzen f 1.873 549 de waarborg op gouden en zilveren werken f 16.361 de indirecte be lastingen f 3.411.347 de posterijen f 483.666 de telegrafen f 122.819 de loodsgelden f 111.109. Met uitzondering van de indirecte be lastingen, die, omdat daaronder de wissel vallige, successierechten begrepen zijn, ei - genlijk wel wat bedenkelijk hoog zijn ge stegen in verhouding tot de overige mid delen, is de eind-uitkomst hoogst bevredi gend en verblijdend. Het jaar 1900 was voor de schatkist een goed jaar, teekenend, over 't geheel, bloei en welvaart. Moge het ingetreden jaar zijn voorganger niet beschamen Huwelijk H. M. Naar wij uit Amsterdam vernemen, zal niet een kinderkoor, maar een gemengd koor, onder leiding van den heer Tierie, H. M. de Koningin en den hertoggemaal bij hun bezoek aan de Dieuwe Beurs toe zingen. In de residentie zal 5 Februari aan H. M. en haar bruidegom eene voorstelling in den schouwburg worden aangeboden, waaraan het Nederlandsch Tooneel, de Fransche Opera en Nederlandsche zangeressen en zangers zullen medewerken. Bij het huwelijk van H. M. de Koningin worden in de Residentie verwacht deputatien van eenige buiteulandsche regimenten van welke H. M. chef is of die Haren naam dragen. Naar wij vernemen, zullen ook de Groot hertog van Luxemburg, de erfgraaf zu Erbach en zijne Gemalin (Prinses Elisabeth van Waldeck en Pyrmont) verhinderd zijn bij de huwelijksplechtigheid van H. M. de Ko ningin tegenwoordig te zijn. De Grootvorst Wladimir van Rusland wordt hier verwacht eu de vorstelijke familie vau Wied zal, zooals reeds gemeld is, vertegen woordigd worden door den Erfprins eu zijne Gemalin (Prinses wPauline van Wurtemburg) alsmede Prinses Louise von Wied. De Hertogin van Albany, de Vorst en de Vorstin van Bentheim zullen ook behooren lot de gasten bij het Koninklijk huwelijk. De meeste genoodigde Duitsche vorsten en vorstinnen zullen in den avond van 4 Febr. aankomen. Hertog Hendrik. Naar wordt medegedeeld, heeft Hertog Hendrik bij de begrafenis van den Groot hertog van Saksen-Weimar kou gevat en is Z. H. door- een lichte ongesteldheid bevaDgea, welke hem noopt, het bed te houden. Paul Krugcr. Hedenochtend had in tegenwoordigheid van President Kruger een ooderhoud der doktoren plaats in verband met het even tueel vertrek van den Presideut uit deze stad. Naar wij vernemen, is eene beslissing nog niet genomen, daar hoewel de toestand zeer gunstig blijft, eene definiiieve vaststelling van het vertrek nog aan bezwaren onder hevig is. Bijzondere zending. Wij vernemen, dat H. M. de Koningin aan eene buiteugewone zending heeft opge dragen H. M. te vertegenwoordigen bij de plechtige viering, op 18 dezer, van het 200jarig bestaan van het Koninkrijk Pruissen. De zending is samengesteld uitHarer Majesteits adjudant i. b. d., minister van marine, den gep. vice admiraal jhr. J. A. -RöellHarer Majesteits adjudant i. b. d„ deu gep. kolonel-titulair H. G. J. van Hoog straten, en den le-luitenant der infanterie jhr. R. H. S. G. Six, ordonuauce officier. De missie zal Douderdag de reis riaar Berlijn aannemen, Cokes van 30 cents Er is aan de gemeentelijke gasfabriek te Arnhem van Woensdag af heel wat cokes tegen 30 ets. per hectoliter verkocht. Don derdag was het aantal hectoliters reeds lOOO en Vrijdag 1200. Met liet ijs raeegedrevcn Zaterdagavond half 11 hoo'de de licht wachter aan de Hoornsche hoofden, Jacs. Dekker, hulpgeroep op het Haringvliet. Hij gaf antwoord met hoorn, bel en roepen en bemerkte 8 man in een roeiboothij wierp hun een lange lijn toe, die zij het geluk hadden te. grijpen. Op die wijze konden menschen, die op Tien Gemeten aan het rietsnijden waren gewees', en door stroom en ijs van den weg geraakt waren, gered worden. Zij werden do-r den lichtwachier van voedsel voorzien, waarna allen naar huis konden terugkeersn. Het waren 7 vaders van kindereu en 1 was de zoon eener oude moeder. Wedstrijd te 's Bosch. De door de 's-Hertogenbossche IJsclub uitgeschreveoe hardrijderij had gisterenmiddag onder groote deelneming plaats. De af te leggen afstanden bedroegen 500, 1500 3000 meter. Voor iederen afstand was een verguld zilveren medaille uitgeloofd. Hij, die op de meeste afstaudeu overwin naar was, ontving den titel van kampioen van Noordbrabant benevens een zilveren beker, uitgeloofd door den Nederlandsche Schaatsenrijdersbond. De uitslag was als volgt, Afstand 500 meter: 1. B. Besemer, van Helmond, in 55 2/5 sec., 2. André Ballen- tijn, te Bieda, in 1 min. 1 1/5 sec, Afstand 1500 meter 1°. B. Besemer, van Helmond, in 3 min. 4 1/5 sec. 2° Van den Berg, van Haarlem, in 3 min. 11 sec. Afstand 3000 nieter 1°. B. Besemer, van Helmond, in 6 min. 19 sec.; 2°. Van den Berg, van Haarlem, in 6 roin. 39 3/5 sec. De heer Besemer behaalde alzoo den titel van kampioen, benevens den zilveren beker Aan de mededingers is bovendien eene herinneringsmedaille uitgereikt. Baardwijk,, 13 Jan. Het-bestuur der St. Paulusvereeniging tot bestrijding van drank misbruik alhier, ontving heden vanwege het ministerie van Justitie bericht, dat het H. M. de Koningin, bij besluit van 2 Jan 1.1. behaagd had de statuten van genoemde ver eeniging goed te keuren en de vereeniging alzoo als rechtspersoon te erkennen. Sprung. Eene zeer talrijke menigte, zoo van hier, als uit de omliggende gemeenten, was gisterenavond in het kerkgebouw der Gereform. Gemeente vergaderd. E11 geen wonder, de heer Snijman, uit de Kaap zou over den Transvaalscheu oorlog spreken In zijn Oud Hollandsche taal schetste de spreker de grieven die Engeland gezocht had om den oorlog te kunnen verklaren den slag bij Stormberg, bij Bethulie, den strijd aan de Oranjerivier enz. Ook sprak hij al zijne overtuiging uit dat eenmaal de Zuid-Afrikaansche republieken zegenvierend uit deu strijd zoudeu treden. In de pauze zongen de heeren Versteeg het schoone duet Bede voor Transvaal, waar mede zij wederom veel succes inoogstten. De bij uitstek schoone en leerrijke avond zal lang in herinnering van alle blijven voort— leven. Kaatsheuvel, 13 Jan. Een elfjarige jongen J. v. d. H. alhier, had het ougeluk 11. Zon dag bij 't vallen op 't ijs zijn been te bre ken. De leerplicht doet reeds hier haar goede werking gevoelen. Enkele ouders echter schijnen echter nog niet ertoe kunnen be sluiten hunne kinderen geregeld naar school te zenden. Zoodra we echter eene commis sie tot weriog vau schoolverzuim hebben, zal deze wel trachten hen tot andere gedachten te brengen en in 't uiterste geval, zal tie rechter heu van de noodzakelijkheid om ook deze wet na te leven, overtuigen. Moord. Druncn. In den nacht van Zondag op Maandag is te Nieuwkuik of Vlijmen zeer ernstig gevochten. Zekere K. uit Drunen werd op zeer ernstige wijze mishandeld, door naar men zegt een groot aantal personen. [11 bewusteloozen toestand werd hij vreesclijk gewoud huiswaarts gebracht, waar hij zonder tot zijn bewustzijn te zijn teruggekeerd Dinsdagmiddag halt zes is overleden. Geen enkel oogenblik is hij bij kenuis geweest, zoodat men vreest dat hem de hersenen warcu ingeslagen. Voorwaar eeu droevig verscheiden ook voor zijne ouders. Hoewel de overledene niet goed bekend stond en eene straf niet onverdieud was, is het ge beurde wreed en droevig. Ook zal het voor zijn makkers hier eeu afschrikwekkend voor beeld zijn. De politie is druk bezig met het onder zoek moge het haar gelukken de daders van dezen gruweldaad te achterhalen. Cupelle, 18 Jan. De gemeenschap met Dussen wordt aan het „Veer" alhier onder houden door een pad over het ijs in den Nieuwe Maasmond. Voor rijtuigen is de gemeenschap afgesloten. Zondag 1.1. was het eeu waar genoe gen de vele liefhebbers van schaatsenrijden op de prachtige baan onder deze gemeente in beweging te zien. Van vele omliggende plaatsen was men opgekomen om van deze uitstekende ijsbaan te profi'eeren. Ook thans ziet men weder velen op de baan van de schaatsgelegenheid gebruik maken. Runinsdonksvccr, 15 Januari. Een doch— teitje van dhr. v. B. had het ongeluk voor over in eene met water gevulde tobbe te vallen. Gelukkig was het, dat de tboeoer het juist bemerkte, anders ware het zeker verdronken, daar de levensgeesten slechts met moeite konden worden opgewekt. Hedenavond werd in een winkel der firma Roks- de Hruijn eene spiegelruit ver brijzeld. Naar wij vernameu is het geval aan een ongeluk te wijlen. A.s. Vrijdag zal hier wederom een hard rijderij op schaatsen worden gehouden. De prijzen bestaan uit een varken, dekens enz. KROONSTAD, 14 Januari. De Boeren zijn erg roerig langs de geheele lijn ten noorden van hier. Verscheidene kleine afdeelingeu zijn het spoor overgestoken. In den laatsten tijd duiken de Boeren ook herhaaldelijk op tusschen Kroonstad en Lindley. Alle sterke afdeelingen schijnen zuidelijk te trekken om zich bij de Wet te voegen. KAAPSTAD, 15 Jan. Men zegt dat 50U Boeren getraeht hebben, den watertoe voer van Touwsrivier af te snijden, waar van de spoorweg afhangt, met het doel, het verkeer te stremmen. Touwsrivier is een spoorwegstation op 175 KM. van Kaapstad. Zooals reeds per telegraaf gemeld, zijn alle opvarenden van de Russie die bange dagen en nachten hulpeloos op strand heeft gezeten en reddelooe verloren geacht werd, gered kunnen worden, doordien de zee wat kalmer was geworden en reddingbooten langszijde van het wrak konden komen. Do heer L. Gautheroi, le stuurman van het verongelukte schip, meldt omtrent de schipbreuk o. a. het volgende „De boot strandde Maandagmorgen te uur. Iedereen sliep, uitgezonderd de matro zen en officieren van de wacht. Toen de passagiers, die half gekleed aan dek snelden bemerkten wat gebeurd was, ontstond een paniek eerst gaf kapitein Joube bevel de booten uit te zetten, maar de ruwe zee liet dit niet toede gegeven noodseinen werden bemerkt op den semaphoor van Fa- raman en bij 't aanbreken van den dag verschenen verschillende booten, die alle pogingingen aanwendden ons schip, dat voortdurend door zware golven geteisterd werd, te naderen, maar zonder succes. In den nacht van 7 op 8 Januari liepen het achterruim en de machiekamer vol water en zochten de passagiers een wijkplaats in den salon le klasse en in de rookkamer. Dins dagochtend werd de deur van den salon aan stukken geslagen door een overkomende zee, en wij beproefden de opening zoo goed mogelijk dicht te maken met matrassen, enz. Ouk het vuurpijltoestel was nu op 't strand verschenen, zonder echter hulp te brengen. De nacht ging bij noodweer in bange angst voorbij, maar kapitein Joube en de officieren gaven een moedig voorbeeld. Woensdagmiddag bezwijkt het achterschip aan stuurboord onder het gebeuk der gol ven en het schip helt 50 centimeter over. Donderdagmorgen zien wij den kruiser Galilee ons schip naderen en onzen moed herleeft. //Bravo Bravo roepen de vrou wen, maar de kruiser kan 't niet verder brengen en moet zee kiezen. De paniek aan boord neemt toe. Met het vuurpijl toestel worden nieuwe vergeefsche pogingen gedaan. Vele kleine kogels vallen op het dek eu dreigen ons te kwetsen. Een red dingboot, bemand met negen moedige vis- schers van Carro doet onze hoop tot twee maal toe herleven maar deze wordt ook telkens weer den bodem ingeslagen. De wanhoop overmeestert ons, de honger grijnst ons aannog slechts eenige beschuiten, eenige bikken met ingemaakt goed en wat wijn hebben wij. Alle ruimen zitten onder water, alleen het voorruim is droog, datik zij het waterdichte schot dat gehouden heeft, anders had de Russie al lang verloren geweest. De nacht die volgt is verschrikkelijk, men kan zich daarvan geen voorstelling maken. Vrijdagmorgen drie uur hooren wij een kanonschot. Iedereen is bij de hand. De zee wordt kalmer eu bij 't aanbreken van den dag komt een reddingsboot langszij. De twaalf vrouwen worden 't eerst gered andere booten volgen en de redding der overige personen geschiedt in goede orde om zeven uur is iedereen gezond en wel aan land gebracht. Kapitein Joube heeft zijn schip 't laatst verlaten. Wij hebben al onze bezittingen verloren, slechts een ge deelte der mail en wat passagiersbagage is gered, maar na alles zijn wij toch dankbaar. Het ongeluk is te wijten aan 't verwar ren der vuren van Faraman en Planier. Deze verwarring heeft reed 't verlies van meer dan 20 stoomschepen, velen met man en muis, tengevolge gehad. De „Compagnie der Transport maritimes" heeft een specialen trein ter beschikking gesteld van da passagiers en bemanning van de Russie, waarmede zij 's avonds te Marseille aankomen. 't Is alles winter 0111 ons heen, 't Is ijsvermaak voor groot en klein. Maar velen zien het droevig aan, Voor hen, die zonder werk nu staan, Is 't zorgvo','angstig hun te moe, Op uitkomst hoopt men, maar och hoe Daar loopt een moeder klagend rond, Geen brood in huis, zoo menig mond Roept „Moeder, och geef mij toch wat!" Als vader komt, mijn lieve schat. Doch moedToos komt hij weer te huis, Geen werk te vinden, welk een kruis En ginder komt een grijsaard aan, Met moeite kan hij voorwaarts gaan. En bibb'rend van ellend en kou, Moet hij bedTen voor zijn zieke vrouw. Wat is voor zulke arme liên De winter om tegen op te zien. O mocht gij zoo rijk bedachten, Het lot dier armen verzachten. (De werkkamer van Li Hoeng Tsjang sober ameublement, .art nouveau". Zelfs in het Oosten richt de „moderne stijl* zijn verwoestingen nan. Op het oogenblik leest de sympathieke mandarijn, in een armstoel gedoken met de voeten op de tafel, de cou ranten, terwijl hij een dikke sigaar rookt. Bij hem een champagne-cocktail. Een die naar treedt binnen). Li Hoeng TsjangWat is er De dienaar Een gevolmachtigd minister vervoegt zich aan het Yamen. LiZeg hem, dat we niet aan de deur geven. De dienaar Hij dringt er op aan, toe gelaten te worden. Li (zijn cocktail slurpend)Ik ben ziek. De dienaar De gezant is gelijk de sabel van den Onrechtvaardige hij snijdt niet in pommade. LiNu dan, wij zullen den vreeraden duivel ontvangen maar breng eerst alles in orde. (Li strekt zich uit op de canapé, kruipt onder de dekensmen brengt de sigaren, de couranten en den cocktail weg. Dan leidt men den (Franschen, Russischen, Engelschen, Duitschen of Italiaanschen, de lezer mag zelf kiezen) gezant binnen). De Gezant (een vlasbaard, maar reeds ceremonieus)Ik heb de eer Uwe Excel lentie te groeten. LiLicht der Zon, ik ben het afschrap- sel van den nagel van den grooten teen yan den minste uwer slaven. De GezantEn ik het Uwe. LiDat de honderdduizend zegeningen zich over n uitstrekken De GezantHoe gaat het met Uwe .ge zondheid LiMijn ellendig lichaam vergaat in lompen ik kan drinken, eten, noch rooken, zelfs niet spreken. De Gezant: Aan welke ziekte lijdt u? Li Aan een vreemdsoortige ziekte, die mij af en toe overvalt. De GezantIk had echter gaarne tot een besluit willen komen met de onderhande lingen. Voelt ge u sterk genoeg, om van gedachten te wisselen Li Dat zal er van afhangen. De GezantWij wenschen vrede te sluiten met China. Li(den neus buiten de dekens stekend) Ik Yoel mij vrij wel. De GezantWij eischen geen buitensporige dingen. Li (zitten gaand)Het gaat hoe langer hoe beter. De Gezant Voor alles zullen wij ver mijden, het land te gronde te richten. Li (een voet op den grond zettend). Ik ben bijna geheel in orde. De GezantMen zal zich beperken tot de meest noodzakelijke straffen. Li (opstaande)Op mijn woord, ik ben geheel heter. De GezantDus kunnen we praten LiZeker. Aangezien ge niets vraagt, stemmen wij er in toe, uw eischen in te willigen. De GezantPardon, wij zij niet zoo naïef als de vrachten van den pereboom. Wij eischen eenige vergoeding. Li (plotseling ernstig)Hè De Gezant 1ste. Een schadeloosstelling in geld. Li (weer op de cauapé vallend)Au de pijn komt weer terug. De Gezant2de. De terdoodbrenging der opstandelingen. Li (liggen gaand)O, wat een pijn, wat een pijn De Gezant: 3de, Afstand van grondge bied, terugkeer van den keizer naar Peking en overgave van het oorlogsmateriaal. Li (zich pijnlijk in bochten wringend) Ik sterf! ik sterf? Help! (Dienaren snellen toe en dragen hun meester weg). De Gezant (tot den dokter) Arme man Wat scheelt hem De DokterEvenals het land lijdt hij aan inwendige crisissen. De GezantEn wat schrijft u voor De DokterAlgeheele ontruiming... De GezantAh De Dokter ...van het Chineesche gebied.

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 2