Anthraciet- koi. Coriespondfliten Eeiste Klasse dei Nedeilandsche Bank. STÜIV E E'SZEE P? Stuiverszeeppoeder?? VITELLO, ABONNEERT U OP' De Echo van het Zuiden, Advertentiën. WAALWIJK. Steeds voorradig: bij A. TROMMELS. W. TIMMERMANS ZONEN te Waalwijk, algemeene BRANDSTOFFEN COMMISSIEHANDEL TIE WAALWIJK. Voorradig geklopte en ongeklopte Cokes, Anthraciet en Nootjes, enz. VERBUNT VAN OVERBEEK, Telegrammen. te Waalwijk. Handelsberichten. publiek verkoopen vóór den 1 MAART a. s., verk oopen: Grove Cokes 70 ct. p. HL. Geld. 78 Bezorgen 5 DE DIRECTEUR. Burgerlijke stand. Kassiers en Commissionairs in Effecten. De prijs der kolen is thans Prima Duitsche Kachelkolen f 0.95 per H.L. Ongezeefde Nootjes f 0.90 Fijnkolen f 0.80 v aan huis bezorgd f 0.05 per H.L. hooger. GEBRUIKT gij geen gebruikt gij dan geen maar gebruikt gij dan geen Van den BergKs Limited??? Li L Ij Johannes Wilhelmus de Bree, Oud hoofd der school zal te Waalwijk, op DINSDAG 26 Feb. a. s. des Vee, landbouwgereedschappen en verdere inboedel. Een paard, drie koeien, twee geiten, hoog en laag kar, meu belen, huisraad en landbouwge reedschap. te Waalwijk, zal op Vastenavond Maandag 18 Februari 1901, v. m. 10 uur precies voor den heer J. Timmermans Wz. Onder Loonopzand aan de achterste Hoeven. Een groote partij mooie tim- mersparren, opleggers, heinspar- ren, hop- en boonstaken en ver der gerief, eiken schaarhout en snoeiling, eenige zware boomen fijne mast en eiken boomen en een groote partij eiken musterd. le kwaliteit puike WAALWIJK. Verkooper J. BONIS, aan de Haven. beide met groote en kleine premiën en daarbij de VOORDEE- LIGSTEN in gebruik, als een dezer van uwe gading is vervoegt u dan bij de Firma die u alles aan fabrieksprijs leveren kan. Waalwijksche en Langstraatsche Courant aangenaam te zijn aan Nederland waarmee Portugal stee- s de meest vriendschappelijke betrekkingen wenschte te onderhouden. Toen de graaf De SeÜr zien na zijoe te rugkomst bij den minister van Buitenlandsche Zaken aanmeldde, heeft deze. naar wordt gemeld, hem medegedeeld dat olschoon de minister zich niet in alle opzichten kon vcr- eenigen met datgene wat doo" de Portu- geeschc regeering ter verdediging harer han delwijze was aangevoerd, hij toch de goede gezindheid der Po.tugeesche regeenng te genover Nederland waardeerde en hel belang eener vriendschappelijke verhouding tusschen de beide landen erkennende, bereid was de gedaehienwisseling niet verder voort te zetten en het gerezen incident als geëindigd te verklaren. Hij verbond hieraan echter eene uitdrukkelijke voorwaarde, dat namelijk de heer Pott naar zijne woonplaats te Lourer.^o Marquez zoude kunnen terugkeeren en hij daar van de zijde der Portugeesche regeering ongestoord de volle bescherming zoude ge nieten waarop een Nederlander in de I 01 tugeesche kolonieu recht heeft. Deze toe zegging is daarop door de Portugeesche regeering gegeven. De Nederl. gezant, de heer Van Weede, vertrok eergisteren naar Lissabon. Druncn, 8 Februari. Ook hier is het heugelijk feit van het huwelijk Onzer be minde en Geeerbiedigde Koningin met geest drift gevierd. Bijna van ieder huis wapperde de Nationale driekleur met Oranje- winpel, vroolijk door de zon beschenen. Het aangekoudigde volkscorcert, op touw gezet door het dagelijksch bestuur dezer ge meente, was druk bezocht. De zaal van den Heer C. G. van Huiten was te klein om allen een goede plaats te verschaffen Het was een volksconcert in den waren zin des woords, alle rangen en standen der maatschappij waren tegenwoordig en ofschoon geheel onvoorbereid hebben en „Harmonie" en „Euterpe" bijna alle nummers uitstekend ten gehoore gebracht. Ook onze Komieke lingen lieten zich niet onbetuigd en gaven een drietal keurige scènes, waaronder „mijn vaders les" „en de rarekiek* door den heer Brugman, „Een nacht in 't cachot" door de heereu A. de Krieger en Gerrit Verhoeven. Wij twijfelen niet of het publiek heeft zien uitstekend geattAiseerd, ten bewijze hel aan houdend applaudisement na ieder nummer. Na een driewerf Hoera voor de Koningin en Z. H. Hertog Hendrik ging een ieder voldaan huiswaarts. Capellc, 8 Februari Bij gelegenheid van het huwelijk onzer geliefde Koningin verzond het Gemeente bestuur alhier een telegram van gelukwenschiDg aan Hare Majesteit de Koningin, eeu aan Prins Hendrik der Ne derlanden en eeu aan H. M. de Koningin- Moeder. De leerlingen der openbare school in „de Kom maakten een optochtje door het dorp bij gelegenheid van het huwelijk van H M. en zongen voor het raadhuis een paar toepasselijke liederen. Als verrassing werd hun bij die gelegenheid een koekje aange boden. Uit naam van het onderwijzeud personeel en de leerlingen werd een telegram van gelukwensching aan H. M. verzonden. De Heer W. G. Treffers, hoofd eener school alhier, die 1.1. Donderdag, mede na mens onderwijzend personeel en leerlingen zijner school, aau H. M. een telegram van gelukwensching zond, ontving 9 Febr. daarop het volgende telegrafisch antwoord Treffers 's Grevelduin-Capelle. Hare Majesteit en Prins der Nederlanden doen u allen dankzeggen voor gelukwenschcn. Adjudant van der Staal. Naar wij vernemen, ontving ook de Gemeenteraad eene dankbetuiging voor de gezonden telegrammen van gelukwensching op Donderdag 1.1. De commissie tot wering van school verzuim alhier heeft tot haren voorzitter benoemd den Heer W. G. Treffers en tot Secretaris den Heer G. M. Verheijden. lot plaatsvervangend Voorzitter is benoemd de Heer J. van der Hoeven, tot plaatsvervan gend Secretaris de Heer W. Rijken. Kaatsheuvel, 7 Februari. Heden had onze gemeente een recht feestelijk aanzien. Van alle officieele en particuliere gebouwen wap perde de nationale driekleur met een oran jewimpel, om elf uur werd door het gelui der klokken het heugelijk feit der huwelijksvol trekking tusschen H. M. ouze geëerbiedigde Koningin Wilhelmina en Z. K. H. Hertog Hendrik aangekoudigd. De schoolkinderen hadden vrij en mengden hun vroolijk gejoel in 't zwaar klokkengebrom. Des ayonds om 7 uur hield de harmonie „Apollo" een fak keloptocht door de gemeente welke houder den op de been bracht. Voorafgegaan door een transparant met het beeld onzer geliefde vorstin, vergezeld door een groot aantal fakkel- en lampiondragers en omstuwd door eene juichende menigte trokken de muzikan ten onder 't spelen van vroolijke marschen door de straten. Enkele huizen zooals dat van dokter Romeling en de villa van no taris Mulié waren prachtig geïllumineerd. De gewichtige dag van 7 Februari is dus hier niet onopgemerkt voorbijgegaan. In 7 gehucht St. Joachims Moer heeft men reeds een aanvang gemaakt met het grondwerk voor de nieuwe kerk, zoodat spoedig met den bouw zal kunnen aange— vangeu worden. 13 Febr. Toen Vrijdagavond j.l. de bode van Kaatsheuvel de post gehaald had van den laatster» trein te Waalwijk, werd hij op den weg van Besoijen uaar Sprang aan gesproken door iemand, die aanbood den brievenzak voor hem te dragen. De post bode weigerde, waarop de onbekende hem den zak trachtte te ontrukken. De aange vallene sloeg den aanvaller echter zoo flink van zich af, dat hij verder ongestoord zijn weg kon vervolgen. Het is te- hopen, dat de politie dezen lafFen aanrander op 't spoor kome. Naar wij vernemen zal hier een nieuwe pastorie gebouwd worden. Het nieuwe gebouw zal opgetrokken worden achter het oude, zoodat dit laatste niet behoeft te worden afgebroken, voordat bet nieuwe geheel klaar is. Wij 'wijfelen niet, of het zal een sieraad worden onzer gemeente. Architect is de heer Meu'kens van Waalwijk. Meeuwen. Bij gelegenheid van het een jarig bestaan onzer Fanfare »Kunst en Vriend schap werd de/er dagen den directeur den heer W. van Wijck eeu zilveren remontoir horloge mei ketting aangeboden. Iedereen is er van overtuigd, dat de leiding in bekwa me handen is, de leden hebben ook achting en liefde voor dezen bekwamen directeur. En hoe kon men beter blijk daarvan gever), dan door 'i aanbieden van een cadeauije Zichtbaar aangedaan kon de lieer van Wijck geen woorden vinden om zijn dank ie betuigen en al hadde hij kunnen spreken, 't zou overstemd zijn door de hij leve's en fanfare's der muzikanten. Wij wenschen deu heer v. Wijck hartelijk geluk met dit cadeautje en hopen, dat hij nog lang zijne krachten zal kunnen wijden aan Mceuwer.s Fanfare. Kethen. Hedenavond (6 Febr.) gaf de Fanfare „Kunst en Vriendschap uit Meeuwen in de zaal van den heer G. de Jong alhier eene uitvoering. Wij stonden verbaasd over 't geen deze nog zoo jeugdige vereeniging ten gehoore bracht. Alle stukjes werden onberispelijk ten uitvoer gebracht, dank zij voorzeker den bekwamen di ecteur W. van Wijck uit Waalwijk. Over 't geheel heerschte er eene opgewek te stemming, die wel is waar tegen den laten avond, wel wat rumoerig werd, waar door een gedeelte van de heerlijke muziek verloren ging. Klokkeslag tien verliet de Fanfare onder 't spelen van eene Yrooliike marsch ons dorp, vergezeld eD toegejuicht door eene groote menigte. Dusscn, 8 Febr. Gisteren op den hoogst- gewichtigen dag van H. M. huwelijk met Z. H. Hertog Hendrik wapperde van alle huizen de vaderland-che Driekleur; de fan fare „Wilhelminac deed een fiksche muzikale wandeling door het dorp, vergezeld van de met oranjestrikken en petten getooide voor dezen dag vrijafhebbende schooljeugd. LONDEN, 12 Februari. De avondbladen vernemen uit Pretoria, dat de Wet Zon dagnacht de Oranjerivier is overgetrokken enkele mijlen ten noorden van Norvalspont en in de richting van Philipstown trekt. Vijf Engelsche kolonne's vervolgen hem. Alle driften zijn goed bewaakt en onder mijnd. Louis Botha heeft met 20UU man Smith- Dorrien te Bothwel 's ochtends om 3 uur van den 6den aangevallen. De Boeren werden afgeslagen na een zwaar gevecht. Een generaal van de Boeren sneuvelde, een werd zwaar gewond en twee veldkornetten sneuvelden zij lieten 20 dooden in handen van de Engelschen. Vele Boeren zijn zwaar gekwetst. De verliezen van de Engelschen waren 24 dooden en 53 gewonden. De Wet i w- -r |T 7" schijnt den spoorweg over te steken ten pJ ri f»| C |-C j |i zuiden van Jagersfontein-weg en trekt in I VILClI lö westelijke richting, daar hij de driften ten oosten van Bethulie niet over kon. lil L Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm onze innig geliefde echtgenoot vader en groot vader, DE HEER in deu oudenlom van ruim 78 jaren, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der stervenden Uit alter naam: WED. J. W. DE BREE, Geboren Lieshout. v. m. Gisteinamiddag wederom voor 't, eerst is de dienst over 't Ctpelsche Veer gestaakt om 't vastgezette ijs. 12 Febt. Voor de parochie van O. L. V Geb. alhier zijn door Z. D. H. Mgr. Van de Ven, bissehop van Den Bosch, goedge keurd de statuten van eene vereeniging genaamd Klein—Kruisverbond, ten doel hebbende het gebruik van alcohol te weien. Na aflegging van een belofte, kunnen om te beginnen, van deze vereeniging, die uit een jongelingen- en jonge dochters-afdeeling zal bestaan, kinderen die één of twee jaar hun eerste H. Communie gedaan hebben, lid worden. Parochianen kunnen eere—lid worden. Den ZeerEerw. heer Pastoor, als directeur benoemd, zij met deze nuttige vereeniging het meeste succes toege.venscht. Kaamsdonksvecr, 8 Februari. Mochten wij reeds melden dat nog voor den grooien Vasten door onze Harmonie De Eendracht eene tooneeluitvoeriug zou worden gegeveu, thans moeten wij tot onzen spijt melden dat, ten gevolge van oneenigheid tusschen de wer kende^ leden, deze uitvoering zeer waarschijn lijk niet zal plaats hebben. Naar men ons verzekerd, bestaat er veel Kans, dat zij zal te niet gaan. Het zou waarlijk jammer zijn daar deze vereeniging reeds 45 jaren be staat. Gisterenavond werd door een Trans- vaalsch dominé in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente alhier eene lezing gehouden. Spieker schetste de feiten welke aauleiding hebben gegeven tot den rampzaligen oorlog, alsmede de overgave van Cronjé, (waarbij hij zelf tegenwoordig was) op zeer verdien stelijke wijze. Na afloop werd gecollecteerd voor de Boeren, welke collecte uogal heel wat heeft opgebracht. De heugelijke gebeurtenis,nl.het huwelijk van H. M. Kouingin Wilhelmina eu Z. H. Hertog Hendrik is hier zeer sobertjes ge vierd. De leerlingen der openbare school kregen om ongeveer 10 uren vrijaf, eu van alle openbare gebouwen en de meeste par ticuliere woei de driekleur. Aan den wachtmeester der Kon. Ma— réchaussée alhier is het onderzoek opgedra gen in zake den diefstal van schoenen te Oosterhout, alsook het opsporen van het verblijf van een jongeling uit 's Gravemoer die, reeds acht dagen zoek is. Dhr. v. Di iel heeft reeds onderscheiden malen zijn be kwaamheid getoond, zoodat deze zakeu in goede handen zijn. 12 Febr. Wij lezen in „De Gelder lander" Nijmeegsch Dagblad „Dat Nijme gen eene uitgezochte plaats is, vooral in den zomer, voor uitstapjes, feestvergadcringen enz. ondervinden wij telken jaren, wanneer zich duizendeu uit andere plaatsen om een bezoek aan Nijmegen te brengen. Nu reeds heeft ook de Sociëteit »Fortuna" uit Raams douksveer besloten haar aanstaande feest— vergadering te Nijmegen te houden. Voor waar een gelukkige keuze, Nijmegen en zijn omstreken bieden het heerlijkste natuurschoon en leenen zich uitstekeud voor dergelijke feestelijkheden." Gedurende de afgeloopeu maand is op het postkantoor alhier en de daarmede re— sorteerende hulpkantoren op de rijkspost spaarbank ÏDgelegd 4015.171/2 en terug betaalt 2046.55, het laatst uitgegeven boekje draagt het nummer 2397. Door de Chr. Zangvereeniging Excel sior zal a. s. Donderdag eeue uitvoering worden gegeven in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente. Het uitgebreide programma belooft veel. Eenige heeren alhier stellen pogingen iD het werk eene tooneelvereeniging op te richten. Wij hopen dat hunne pogingen met gunstigen uitslag bekroond mogen worden. GOR1NCHEM, 11 Februari. De aanroer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor: Ristarwe 7,— a 7,25 roode dito f 6,20, a 6,a0 witte dito 10.50 k 6.75 inl. rogge f5.80 a 5. 90. buitenl. dito f5.75 a 5.85, gerst 1 5,75 a 5,85. haver f3,60 a 3,70, duiveboonen f6,75 a 7.—, blauwe erwten, f0— a 0,— alle9 per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 1S5 runderen, li nuchtere kalveren, 2 vette varkens en 65 biggen. Ie qual. kalfkoeien f180 a 200 Kalfvaarzen j}80 a 150 Melkkoeien J140 k 160 27. jarige ossen aX t on Guiste vaarzen I ou a yu Pinken f 50 a 60 Graskalveren f &0 Nuchtere kalv. f 11 18 Aangevoerd 18 vette varkens van 20 a 23 ct. per half kilo, 65 biggen van 16,— all.— per Aangevoerd 0 schapen en lammeren; scha pen eu lammeren f0 a 0.Der stuk Eieren f 0.90 k 0.95 per 26 sfuks. Boter 60 a 65 ct. per kilo. ROTTERDAM, 11 Februari. Tarwe. Jarige- per heet. f 7.— a f 8.— en per 100 kilo f 8.75 a f 9.37. Nieuwe- per heet. f 4.50 a f 7.—, per 100 kilo f 6.80 a f 8 2j. Canada-tarwe f 5,60 tot f 5.90. Rogge. V laamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De beste f4.75 a 5.40. Dito mindere f0.it 0. Gerst. Zeeuwsch, Flakk. en Overm. Witern f6.50 f7.— beste Zomer- f6 50 k f7.—. Haver. De beste f2.— a f3.40. - Blauwe erwten. De beste f 6.a f 8.2a. Paardenboonen. De beste f 0.a 0. Duivcnboonen van f0.a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f0.— k 0.— Zomerzaad flO.— a 12. Kanariezaad f5.50 u t 7 -S0. Bruine boonen de beste f 7.75 a fS.10 Witte boonen de beste f8.— a fll.— ROTTERDAM, 12 Februari. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 42 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 1034 magere en 760 vette runderen, 226 vette, 290 nuchtere en gras- kalveren, 2 scha;CS of lammeren, 4 varkens 102 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt: Runderen le kw. 32 c., 2e kwal. 22 c., 3de kwal. c Kalveren le kw. 48 c., 2de kw. 37 c., 3de kw c. Alles per halve kilo. Bericht van den loop der Traanmarkt in Bergen van A. HOOGENDIJK Jtn. Vlaardingen. Hedeu noteer ik Paike bruine Berger looiertraan f 23.p. ton. u bruinblanke Bergertraan f 28.w blanke Bergertraan f30.— Maaslevertraan fr Natuurlijke Medicinale Levertraan (Stioogeel) f 34.— Stoom medicinale Levertraan i 50. r Groenlandsche Robbentraan (smeertraan) in petroleum fusten van pl. m. 190 L. in fewone fusten van pl. na. 00 L. 100-— P- 100 L 10 uur ten verzoeke en ten huize der Erven WILLEM v. d. VELDEN op de achterste Hoeven onder Kaatsheuvel De ondergeteekende brengt ter algetneene kennis, dat er met APRIL e. k-, aan genoemde Inrichting en aan de daaraan toegevoegde Voorbereidende klasse ge legenheid is om als KWEEKELING te worden ingeschreven. Zij, die aan het toelatings-examen wen schen deel te nemen, zijn gehouden bij den ondergeteekende in te dienen de volgende stukken le hunne geboortcacte 2o. een getuigschrift van het hoofd der school, wiens onderwijs zij het laatst geno ten, omtrent hun gedrag, aanleg en vlijt en 3o. eene verklaring van ouders of voog den, dat deze voornemens zijn hem of haar voor het onderwijs te bestemmen. De adspirantfin voor de Normaallessen moeten, op 1 April, den leeftijd van 14 en die voor de Voorbereidende Klasse dien van 12 jaar bereikt hebben. Tijd en plaats van het examen zullen nader worden bekend gemaakt. Waalwijk, den 13 Februari 1901. J. F. SPIJKERMAN, Directeur. DEN O T A RIS WAALWIJK. GEBOREN: Johannes Jacobus Maria z. y. J. C. Trimbach en M. C. C. Marks. Admnus Hendrikus i. v. H. A. v. HiUt en G. v. Riel. Regina Antonia Wilhelmina d. v. J. Vulling en S. R. du Pont. Adrianus Josephus I. v. C. Bergmans en A. Mattie. OVERLEDEN: Levenloos kind van P. J. Claas- sen en C. v. Eeten. Adriana v d. Meerakker oud 2 j. d. v. A. v. d. Meerakker en J. v. Kuik. GEHUWD: Michael Matheus Antoniu» Scham- bergen oud 23 jaren en Wilhelmina Maria van der Pennen oud 21 jaren. SPRANG. GEBOREN Jacobus Adriaan z. Jan Arnoldus Haverhals en Cornelia van der Hoeven. Pieternella Abrahamina d. v. Franyois Maat en Johanna Huberdina Vroegop. Martinas z. v. Cornelis van den Hoeven en Anna Maria Spierings. OVERLEDEN: Cornelia de Rooij, 2 md. Wil lem van Zeist, 36 j. Arie Pieter van den Hoeven, echtg. van Johanna Adriana Gouda, 29 j. Catharina Geenen, wed. Arie Ophorst, 86 j. BAARDWIJK. GEHUWD: Johannes Wilhelmus Kolster 21 j. en Maria van Dam 27 j. Hendrikus de Brouwer weduwnaar van Adriana van den Brandt 41 jaar te Drunen en Mechelina Maria de Vries 39 jaar. Marij Cornelis Christianus Breuer 24 jaar te Waalwijk en Catharina Maria Marks 21 jaar. GEBOREN Ardina Maria, d. v. C. J. Burraanje en C. P. Verhoeven. Gerard us z. v. P. G. Verhoeven en H. Maas. Larabertus, z. v. M. Dollekens en J. van der Wens. Adrianus Carolus z. van M. Hesselberth en M. van der Pennen. Maria Berdina d. v. A. C. van Rijswijk en C. van der geit. Woutherus Martinus, z. y. H. Pullens en J. van Helvoirt. Marinus, z. v. A. van Gelder en C. de Kloe. Adriana Maria d. van P. C. de Leeuw en A. van Rijen. OVERLEDEN Pieter Adriaan Schuurmans 2 m. Adriana Cornelia van de Grint weduwe van Johannes Willebrordus van Heeswijk 52 j. Johannes Josephus Pullens 11 m Patras Lambertas van ae Leur 23 j. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, en voor de Verwisselingskas der Nederlandsche Bank van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Buitenlandsche Wissels, Coupons, Bankpapier en vreemde Muntspeciën, worden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden op 't Buitenland worden ten billijkste gefourneerd en berekend.

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 3