Zondag' 5 Mei 1901. De Züid-Afiikaansche oorlog, 9 VAN BRIEVEN 'Jl BUITENLAND. Rusland. China. België. Engeland. BINNENLAND. •II Handelsberichten. UITVOERINGEN. Den Eerw. Pater Andr. Zijlmans. 1 I Tweede De Echo m het Zuiden WAALWIJK. Zondag 5 Mei a. s. nam. ten 12 uur, zal door de Liedertafel „Oefening en Vermaakt van Waalwijk en Besoijen op de zaal «Mu sis Sacrum» te Waalwijk worden uitgevoerd: Grüsse an die Heimath Carl Kromer Op het Kerkhof He Vliegh. Vora Rhein Max Bruch, KAATSHEUVEL. Zondag 5 Mei a. s., des avonds 7 ure, Soiree, met vereerende medewerking van den heer A. Froklage uit Waalwijk, door het Muziekgezelschap „EÜPHONIA" te Kaatsheuvel. (Zie programma's). De belichten uit Zuid-Afrika en Londen, geven ditmaal zeer weinig stof tot beschou wingen. Het nieuwste nieuws uil Zuid-Afrika bestaat in het bericht, dat vijfden Boeren het station Pauwpan, op 64 KM. ten zuiden van de Aa<-, overrompeld hebben. Zij vernielden de telegraaflijn en„plunderden de brandkast, die geld en postzegels bevatte. Een gepant serde trein kwam te laat. Het verkeer was den geheelen dag in de war. Men lette er op, da: dit geschiedde in de Kaapkolonie, en dat het gedaan werd door 15 Boeren. De heele bevolking van Pauwpan vond het dus blijkbaar goed. Een ander belangrijk bericht is, dat zich te Mafeking pest heeft vertoond. Men zou daaruit opmaken, dat ook tusschen Kaapstad en Mafeking wel een keten van besmetting zal ziju. In die buurt zijn de Boeren blijkbaar zeer roeiig waut er worden nu ook, volgens een telegram aan de Express uit Kaapstad, toe bereidselen geuiaakt voor een grooten schoon maak in het westen van Transvaal, waarvan men veel verwacht. Waarschijnlijk te veel, want zelfs Daily Mail erkent, dat de schoonmaak in 't Westen, door French uitgevoerd, nie' is geslaagd. Er de geruchten, dat French weggaat, houden aan, \vaardoor een merkwaardig licht wordt geworpen op zijn meer dan eens ge melde gevangenneming door Botha. GLASGOW, 2 Mei. De Hertog van Fife, die namens den koning de tentoonstelling opende, deed namens Z. M. de beste wen schen voor het welslagen van die tentoon stelling. Uit Petersburg de Russische regeering onderhandelt met de Servische over een ge heim verdrag, volgens hetwelk het Servische leger feitelijk een onderdeel zou vormen van het Russische. De Russische regeering zou daartegenover aan Servie een subsidie geven de onschendbaarheid van Servie's grondge bied waai borgen, en Servie's eischen bc— irefFei de gebiedsuitbreiding ondersteunen zoolang Europeesch Turkije bestaat, terwijl uitbreiding van grondgbied bepaald aan Ser vie beloofd wordt in Macedonië en de streek om No»ibazar, zoodra Europeeschg Turkije mocht uiteenvallen. Aan de Kölnische Ztg. wordt van gisteren, Woensdag, uit Peking gemeld, dat de Russen bij- Mukden een bloedig gevecht hebben geleverd tegen de Chineezen, waarbij aan Russische zijde 60 man aan dooden en ge wonden vielen, alsmede 4 officieren. Onder de gewonden bevindt zich ook generaal Zerpitzki. De Belgische legerhervormingscommissie is met haar arbeid gereed gekomen en heeft de volgende besluiten genomen Het leger bestaat ui: vrijwilligers en mili ciens. De vrijwilligers zullen bizondere voor deelen genieten. De plaatsvervanging wordt afgeschaft, de steikte van het leger in vre destijd blijft onveranderd, voor oorlogstijd wordt ze op 180.000 man gebracht. Een officieel telegram uit Kaapstad bericht, dat de vorige week 63 gevallen van pest, waarvan 32 den dood ten gevolge hadden, voorgekomeu zijn. In het geheel tot nu toe: 519 gevallen waarvan 217 met doodelijken afloog. "Een ziektegeval, dal alle verschijnselen van pest vertoont, deed zich in Mafeking voor. VAN Schang—hai, Maandag 31 October '98. Dierbare Ouders en Familie. Deo gratiaswij zitten veilig en wel in Schang hai! Zondag, dus gisteren, om één uur werden wij er door de kleine stoomboot afgezet. 's Zondags morgens om vier uur waren wij al in Wou-sung, aan de monding der rivier; verder ging onze groote stoomer de OceaniGn niet. Om zes uur was de kleine stoomer reeds daar, om ons te halen, maar... wij mochten nog niet mede het bleek dat er besmettelijke ziekte bij ons aau boord was, een Arabier nl. stoker der boot, leed aan de pokken. En ongelukkig was op de kleine boot de dokter van Schang-hai niet aanwezig en zoo moest deze boot naar Shang hai terug om hem te halen. Om tien uur was de Wang-po weer terug om ons mede te nemen. Wang-po is de naam der rivier, waaraan Schang-hai is gelegen en tevens de naam der kleine stoomboot. Nu moesten eerst al de passagiers en geheel de bemanning voor den dokter de revue pas— seeien, toen werd de zieke in eeu afzonder lijke boot weggevoerd en eindelijk konden wij om twaalf uur, als alle koffeis geladen waren naar Schang hai vertrekken. In den lijd van één uur kwamen wij er aan te Schang hai. En voor 't eerst betraden wij den Chi necschen grond, China, dat land, waai heen eeds zoovele jaren al onze wenscheo gericht WAALWIJK, 4 Mei 1901. Bond van Netl Lcderfabrikantcn. Maandag 6 Mei a. s. des namiddags ten L uur zal de Bond van Nederlandsche Lederfabrikanten eene algemecne vergade ring houden, in de Nieuwe Koninklijke Har.noniezaal, Stationsstraat te Tilburg. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeel in gen door het Bestuur van de werkzaamheden van den Bond sedert de vorige vergadering. 3. Rekening en verantwoording door den Penningmeester. 4. Verslag door den Secretaris. 5. Verkiezing van drie leden van het Bestuur wegens periodieke aftreding der Heeren D. C. Lans, M. C. J. van Son en E. van Siehergen. 6. Voordracht door den heer Wigand, technoloog te Zwijndrecht over de looierij". Onze industrie. Mochten wc reeds meermalen melding maken van verschillende bewijzen van ener gie en ondernemingsgeest onzer industriee- len, vooral leerlooiers en schoenfabrikanten, thans zijn we daartoe andermaal in de gelegenheid. De heer P. van Loon Gzu. heeft nl. Donderdag 11. aanbesteed het bouwen van eene met stoom in te richten leerlooierij. Wederom dus zal in onze gemeente eene stoomleerlooierij verrijzen, eene looierij wer kende met de nieuwste methoden en geheel naar de eischen van den tegenwoordigen tijd ingericht. Van de reeds bestaande stoomleerlooie- rijen, zoowel als de stooinschoenfabrieken, vernemen we met genoegen, dat de zaken, uitstekend gaan, wat zeer zeker een ver blijdend toeken is te noemen. Wij durven daarom den heer P. van waren. Het duurde hier heel wat, eer onze kofters ontscheept en aan goede handen veilig wa ren toevertrouwd. Daarop kroop ieder onzer iu een handkarretje en in vollen draf reden wij met die vreemdsooitige paarden naar onze p ocuur. 't Was den eersten keer dat wij werkelijk in zulk een karretje reden maar wij hadden er sinds Colombo overal al te veel gezien om daartegen nog dien grooten weerzin te ge voelen, welke het eerste gezicht in ons op wekte. Wij hidden er toeu zelfs eecigszins plei- zier in, enkel en alleen om het geheel vreemde en eigenaardige van het schouwspel. Verbeeld u, dat er in Waalwijk dertien geestelijken met baarden in dubbele rij met zulke wagentjes door de straat kwamen dra ven, dat was heel wat meer dan genoeg om alle schoenmakers uit alle mogelijke mijnen en dammen en daarbij al hunne vrouwen en kinderen te doen uitloopen Toch trokken wij hier weinig de aandacht en wij reden deftig voort naar onze procuur. Daargelaten dat zulk een bedrijf den meusch onwaardig is en verlaag', hem op ééne lijn stelt met het dier (er ontbreekt niets meer dan een zweep voor den berijder en de gelijkenis met het trekdier is volkomen), dit daargelaten, moet ik bekennen, dat dit middel 'van vervoer wezenlijk gemakkelijk en voordeelig is. Gemakkelijk, want ieder burgermensch heeft elk oogenblik een rijtuig bij de hand, hij behoeft zijn knecht maar even op s' raat te sturen om er in vijf minu ten tijds desnoods tien, twintig beschikbaar te hebbtn. Op alle eenigszins bezochte punten vinJt men er in menigte. En goedkoop is het ook. Zoo zijn wij Loon Gz. met meer vrijheid het beste suc ces toewenschen met zijne snellooierij. Aan een groot gevaar ontsnapt Een gezelschap uit Waalwijk, 5 dames en 2 heeren, dat Donderdagavond omstreeks 9 uur van 's Bosch per Jan-Plezier huis waarts keerde, is nauwelijks aan een vree sdij k ongeluk ontsnapt. In het Bosch veld rijdende zagen de bin- nenzittenden de tram in de verte naderen daar het helderlichte maan was en de weg geheel vrij steeds nader en nader kwam hij, terwijl men plotseling gewaar werd dat zeer dicht langs de rails werd gei eden. De koetsier scheen het echter niet te bemerken en toen men hem door kloppen hierop op merkzaam wilde maken, was het reeds te laat. Een vreeselijke schok, een kraken en hulpgeroep en de. tram had het rijtuig aangereden. De paarden vlogen met dis selboom en koetsier den weg over, de kap werd met geweld van bet rijtuig geslingerd. Men kan zich den doodelijken angst van allen voorstellen, iu dien chaos van splin ters hout en glasallen lagen daar ten prooi ran den vreeselijksteo schrik. Maar niemand ernstig gekwetst, de pas sagiers kwamen allen met eenigc lichte kwetsuren vrij. Had de de tram een weinig meer geraakt, dan waren allen en alles verpletterd. Wonderbaar gelukkig is dus dit ongeval afgeloopen. Met den laatsten tram tot Druneu en verder per rijtuig kwamen de reizigers van het uitstapje, dat bijna een vreeselijk en toch nog gelukkig einde had, behouden te Waalwijk aan. liet. zal hen echter nog lang heugen. Aanbesteding. Donderdag 1.1 werd door den architect, den heer II. Meulkens, namens den heer P. van Loon Gz. alhier aanbesteed, het bouwen van eene stoomleerlooierij. Ingeschreven werd als volgt Ant. Treffers, Waalwijk f9369. Gebrs. de Bont, Nieuwkuik - 7879. G. van Dommelen, Baardwijk - 7850. C Paashuis, 's-Bosch - 7793. Huigevoort van Pinksteren, ucht - 7 700. G. van Hul ten, Waalwijk - 7G25. G. de Rooij, n - 7599. H. v. d. Meijs, Besoijen -7154. Aan den laagsten inschrijver is 't werk gegund. (louden Bruiloft. Aangaande het gouden huwelijkfeest van de echtelieden A van Huiten en Cato van Dietn op Woensdag 8 Mei as. kan nog't volgende worden medegedeeld. Zondag 1.1. hebben zich 2 afgevaardigden der buurt naar de jubilarissen begeven en daar is besloten eene passende versiering aan 't huis aan te brengen. Twee jonge lingen zullen namens de geheele buurt op den gedeukwaardigen dag het echtpaar gaan gelukwenschen, dat de geheele buurt schap in staat zal stellen naar hartelust mee feest te vieren. Hedenavond ten 8 uur vergadering bij de Wed. P. van den Broek om een en ander te bespreken. Het zal er dus wel feestelijk en v rooi ijk toegaan a s. Woensdag aan de 2e Zeinc. Twist. Donderdagmorgen ontstond tusschen twee kooplui die met varkens ter jaarmarkt wa ren, een twist, die zoo hoog liep dat men handgemeen werd een flinke kloppartij zou 't gevolg zijn geweeet, had niet een der omstanders zich tusschen de vechters bazen geworpen en hen geseheiden. Een der kooplui kon ziju toorn echter niet verkroppen en uit kwaadaardigheid ver kocht hij zijne varkens tegen elk bod. Dat er toen gretig koopers kwamen, laat zich begrijpen. test vergadering gehouden, tegen den oorlog in Zuid Afrika. Otn degenen, die niet persoonlijk daarbij kunnen tegenwoordig zijn, toch de gelegen heid te verschaffen, hunne stem te doen vernemen, worden overal in ons land ad- haesiebetniging'ii ter onderfeekening ver spreid. Ook aan ons bureau is de gelegenheid daartoe opengesteld Ieder die belang er in sfe.lt die protest vergadering zooveel mogelijk kracht bij te zetten en die met ons gruwt over het schandelijk onrecht jegens de heldhaftige Boeren gepleegd, verrichte de kleine moeite even bij ons aan te loopen om zijn naam- teekening te zetten op daartoe op ons bu reau liggende lijsten. Wil deze of gene Bo ren vriend een lijst doen rondgaan, hij kan er bij ons een be komen, zoolang er voorhanden zijn. Tweede Kamer. Op 't oogenblik is aan de orde de schoolwetwijzigingen, waarvan de algemeene beschouwingen van alle zijden een goeden indruk hebben gemaakt. Zakelijk wordt eze wet behandeld, ook door den minister, die met tact, toewijding en zaakkennis aan 't debat deelneemt. Voortvluchtig. De directeur der Bataafsche Bank te Amsterdam is voortvluchtig. Genoemde bank is in staat van faillisse ment verklaard. I Aangenomen. Aangenomen het beroep te 's-Grevelduin Capelle door ds. A. Brummelkamp te De venter. Benoemd. Tot burgemeester van Amsterdam is be noemd de heer Mr van Leeuwen, wethouder van financiën aldaar. l)e Lege rivetten. Het voornemen is om aanst. Dinsdag in de Tweede Kamer de eindstemming te hou den over de Militie- en Landweer wetten. Wiel rijden Na een langen rusttijd zal deTilburgsche baan weder geëxploiteerd worden. Zo is althans verhuurd aau drie heeren. De opening is bepaald op 16 dezer en het voorloopig programma luidt1Scratch-race voor amateurs 1 K. M.'2. Nieuwelingen race voor amateurs (met gangm.) 4. Han dicaprace voor amateurs. Uit de Hofwereld. Protest tegen den oorlog in Zuid-Afrika. Zooals onze lezers weten, wordt binnen eenigen tijd te Amsterdam een groote pro- Maandag na den middag met vijven naai Si ka-wei geweest, die bekende prachtige inrichting der Jezuïeten, een paar uren bui ten de stad en hadden voor dezen langen rit ook een karretje genomen. De vaste prijs voor deze ril was een halve dollar of piaster per karretje wat ongeveer met zestig Holl'andsche centen gelijk slaat. Voor dien halven dollar draafden zij zonder oponthoud anderhalf uur door, bleveu ginsch een uur of drie op ons wachten en brachten ons 's avonds weer thuis. Ik moet u bekennen, dat ik in mijn hart innig medelijden had met die arme tobbers, die daar barrevoets over grintwegen in de brandende zon anderhalf uur ver draafden met zulk een karretje dat is nog wat anders dan onze haidloopers in hun gekleurd pakje en niet hunne riukelende belletjes en zweep, die zij geen pijn laten doen Si—ka—wei is wezenlijk eene prachtvolle inrichtingMen vindt et eene missie met paiochiekerk en ongeveer negenhonderd chtistenen. Verder een groot Seminarie, eeu college, een observa oiium (sterrentoren) en meteorologisch instituut (om de weers veranderingen waar te ner» en en de vree— seliike typhous, zoo menigvuldig op de Chi- neesche zee, in tijds aan te kondigen). Die typhoo is een geweldige wervelwind, die op een bepaald punt opkomt, in eene smalle streep over de zee trekt en overal op zijn doortocht het water in eene geweldig draai ende beweging huizenhoog opvoert. Het schip, dat met zulk een wervelwind in ont moeting komt, loopt wezenlijk gevaar. Al wat er op het dek is en niet heel vast staat, wordt weggeslagen als ballustrades, cabiuen enz. Toeu wij in Hongkong lagen werd ons tl. M. Koningin Wilhelmina en Z. K. H. Prins Hendrik worden 9 Mei des mid- dligs tegen 12 unr te Schwerin verwacht. De stad zal het Vorstelijk echtpaar een feestelijke ontvangst, bereiden. De straten van het. station naar het slot werden ver sierd. Voor het raadhuis zal dé magistraat het Koninklijk paar begroeten. De Hooge Gasten blijven twee dag. n te Schwerin den laatsten dag van het bezoek is er een gala-voorstelling in de hofscliouw- burg, waar hel tweede bedrijt uit „Tann- hauser" zal worden opgevoerd. Den Hen M.-i vertrekken Zij naar Ra- bensteinfeld, de zomerresidentie .van Prins Hendriks moeder, waar liet Hooge paar tot Juni blijft. HM. de Koningin-Moeder heeft 1 dezer liet déjeuner gebruikt bij den Keizer en de Keizerin van Duitschland. Gisteren dejeuneerde de Keizer en dc Keizerin bij H. M. te Potsdam. Gistereu is H. M. naar König vertrokken tot het brengen van een bezoek aan de erfgravin van Erbaeli en zal zich op 6 dezer begeven naar Kohlberg bij Heidelberg, alwaar H. M. haar verder verblijf iu het buitenland zal houden. Apeldoorusche verloting. De hoofdprijs iu de Apeldoornsche ver loting is gevallen op No. 1 7267. Ongeluk. Een treffend ongeluk heeft dezer dageu e half elf plaats gehad op het schielterreiu op de Leusderhcide hij Amersfoort waar het 3u bataljon van het 5e regiment infanterie schietoefeningen hield. Op het terrein liggen tien schietbanen nagenoeg evenwijdig aan elkaar, en terwijl nn de 2e compagnie op baan 3 aan het vuren was, werd ook op de nevenbmen door andere coinpagniëii van het bataljon ge schoten. Toen nu een oogenblik op baan 3 een vuur-pauze was onstaan, sprak de comman dant der compagnie met luitenant H. W. Schauik* s, toen deze opeens, door een ver moedelijk verdwaalden kogel van een der nevenbanen getroffen neerviel. Het projectiel was binnengedrongen in de linkerkaak en in bijna horizontale richting in de kleine hersenen. De dood volgde dan ook omtddellijk. Luitenant Schiiuikes, die als vrijwilliger in dienst trad bij het instructiebataljon te Kampen, ging als sergeant van het 6e regiment infanterie naar een hootd-cursus waarvan hij 3 December 1884 werd aange nomen tot 2e luitenant den 5en Juni 1890 volgde zijn bevordering tot le luitenant, terwijl in 1899 hem het kruis voor 15- jnrigen ofliciersdienst werd toegekend. De verslagenheid in het groote garnizoen is algemeen over het zoo droevig verscheiden van den vroolijken kametaid, die ook als flink officier zeer gezien was. Sprang. Bij den Burgerlijken stand alhier wirtl dezer dagen aangihc gedaan van de giboo.te van een zoon. Den volgenden da^ kwam de vader echter inet de boodschap, dat de baker tot de ontdekking was gtkomen, dat het geen jongen maar een meisje was. Kaatsheuvel, 3 Mei. In de vergadering der commissie tot wering van schoolverzuim is benoemd Tot eerevoorzitter de ZeerEcrw. heer J. B. Niclen, Pastoor tct voorzitter de heer G. van Woeikom, Hoofd der school; tot le secretaris de heer M. Rous; ioi 2e secretaris de heer A. Puls. Kaumsdonksveer, 3 Mei. Dinsdagavond is door dhr. J. de Bont in het hotel »De Witte Leeuw" alhier zijn aangekondigde verki' zingsrede gehouden. De ruime zaal was eivol. Spreker werd ingeleid door dhr. M. Konings en begon zijne rede met Vondels De liefde tot zijn land is ieder aangeboren." In zeer bevattelijken en aangenamen stijl ontwikkelde hij vervolgens het program waarop hij zich verkiesbaar s'.elt. Hij eindigde met een-: juist gr kozen gelijkenis tusschen de Trans— vaalsche Boeren en de candidaal-gemeentc raadsle len, beiden bevechten zij hunne rechten, de laatsten echter wel ietwat vreed- zamer dan de eersten. Ofschoon nie's omtrent debat was bepaald, liet de geachte spreker dit toe, daar men, zooals hij terecht opmerkte, door wrijving van gedachten tot het ware komt. Hei gevolg was dan O ik, dal het indienen van een voo stel tot het verkrijgen van een later sluitingsuur der café's in het program werd opgenomen. Een daverend applaus bewees den spreker de instemming der aanwezigen met zijn woorden, a Een woord van lof mag alsnog Jjiet on'.— ook een typbon aangekondigd. Deze kwam uit Manilla. Wij hebben toen enkele uren gewacht en de zee voor dat heerschap vrij gelaten. Met zijn staart heeft hij ons toch nog even gegeeseld nl. toen die onstuimige wind ons zoo geweldig deed dansen en onze eis twee dagen lang vertraagde, toen was dat nog een gevolg van den typhoo, Wat vooral schoon was dat wij nog zagen, dat was het weeshuis, waar allerlei ambach ten werden uitgeoefend door kinderen die in de H. Kindsheid waren opgevoed. Er waren metselaars, schoenmakers, tim merlieden, meubelmakers, veiwers, schilders, beeldhouwers enz. Ik heb verbaasd gestaan van de buiten— gewone fijne wijze, waarop die Chineezen weten te weiken. Zoo schoon en kunstig sneden zij levensgroote beelden uit cikcu— hout, dat ik ze nog nergens ooit zoo gezien heb, verder candelabies, lusters enz, alles uit 'hout en daarna vergulden zij die zoo schoon, dat men ze van koper zoude wanen. Ja, als U daar ooit in de buurt komt moogt gij niet vergeten daar aan te gaan Maar nu moet ik eindigen, want heden avond ('t is nu reeds Woensdag 2 Novem ber) moeten wij op de boot zijn, om Don derdagmorgen om drie uur te vertrekken naar Tien—tsin, van waar ik U weerschiijf. Nu nog drie of vier dagen eene woelige zee. Maar dat is niets, ik ben zoo gezond als ooit en niet het minste vermoeid van de reis. Vaartwel allen en goeden moed. De goede God zal ons offer zegeuen. Vele groeten aan allen. ANDRË. (Wordt vervolgd.) 41 I fill houden worden aan genoemden heeiü^onings voor het tactvol leiden der vergadtmug. Een Eeiw. Zuster die bezig was de geschilderde ramen in de kapel van het St. Thcresiagesticht schoon te maken, had het ongeluk dat de ladder waarop zij stond brak met het gevolg dat zij in het priesterkoor terecht kwam, en de linkerhand kwetste, zoodanig dat geneeskuudige hulp moest wor den ingeroepen. Onze dorpsgenoot, dhr. J. H, Schoenma kers zal, naar wij vernemen, in de hoofd— plaa'scn des lands, lezingen gaan houden om het Nederlandsche Consulaatwezen. Dusscu, 3 Mei. Gisteravond gaf de fan fare Wilhelmina haar aangekondigd concert. Ofschoon de avonden reeds zeer kort zijn, mag de belangstelling toch groot genoemd worden, wel een bewijs dat Wilhelmina haren leden aangenaam weet te zijn. De muziek nummers werden over 't algemeen dan ook goe 1 gespeeld, er was de gewenschte va riatie en „Voix Roumaines", Valse de Con cert en „Ouverture Joyeuse de Keler Béia" werden zelfs zeer verdienstelijk ten gehoore gebracht. Ook het blijspel „Een half uurtje in dood- angst" voldeed goed. De rollen bleken uit stekend verdeeld en elk speler ontving oj. zijn beurt den bijval van 't publiek. Vooral Stoffel deed het publiek vaak iu lachen uitbarsten. Moge Wilhelmina voortgaan op den in geslagen weg, dan staan ons nog meeuig genoeglijk avondje te wachten. Druncn. Op Dinsdag 7 Mei a. s. zal zich hier het zeldzame feit voordoen, dat twc< echtparen de gouden bruiloft vieren. Er worden toebereidselen gemaakt on dezen heugelijken dag recht feestelijk tc vieren. De harmonie en Liedertafel zuliei den jubileerenden echtparen serenades brengen WAALWIJK, 2 Mei 1901 De jaarmarkt werd druk bezocht; in alle deeler was de handel wat de aangevoerde marktartikelei betreft bevredigend. Bij meer dan gewonen aan voer van hoornvee was de handel zeer vlug vooral voor weivee. Kalfbeesten 1 135 f215. Dito vaarzen 1130 f 168. Woilammeren aangevoerd 275 stuks, verkoch ran f 3.50 a f 8.50 Jonge varkens aangevoerd 325 stuks, vei kocht van f7.50 af 15. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 405 kg van 11.09 k f 1.23 per kg. Eieren 21/, a 3 cent per stuk. 'V m I I

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 5