MARKT. WAALWIJK. KRUIDENIERSWAREN en AANVERWANTE ARTIKELEN, TE ZOETERMEERWINDESHEIM, BRUSSEL, bekroond op tal van tentoonstellingen met cle Gouden Medaille. Specialiteit in Backhaas l*- KINDER MELK, ZEEETEEIEMVBIJE MELE, POSQOMELE, BOTER m EAAS. De melk heeft het voordeel dat zij ONBEPAALDEN TUD goed blijft, zoo lang de flesch niet geopend is geweest. Verkrijgbaar aan het Depot bij 9 W Markt. Waalwijk. HANDEL IN; m Engeland. Rusland. Balkanstaten. Bekendmaking. BINNENLAND. Handelsberichten. bevelen zich beleefdelijk in uw geëerde gunst aan. Concurreerende prijzen. Prompte bediening. 99 L? auiüijk. de natie dezelfde rechten die andere volken hebben, haar recht op eenheid, zelf staodigheid en macht nooit kan prijsgeven. \Vij zijn, vervolgde Billow, verplicht altoos en vendere te zijn, maar wij zijn sterk ge noeg onl onze onafhankelijkheid naar alle jja„icn te handhaven. Moge zijn geest altijd niet ons wezen moge ons Duitsche volk zijn oote toekoms' in vrede, vrijheid, welvaart to kracht tegemoetgaan onder leiding van ljet roemrijke huis der Hohenzollerns. Ho'tdt mtn hel Seine departement buiten rekening' dau is de bevolking van Frankrijk «inds 1896 toegenomen met39 000 zielen van 34 961,000 tot 35 000 000 en in het ge heel is Frankrijk in inwonertal in het vorige jaar slechts 330.000 vooruitgegaan voor een groot deel nog het gevolg van vestiging var. vreemdelingen, terwijl Duitschland voor deu zelfden tijd met 4 065.113 zielen vooruitgc— g3au is. In 1850 was Frankrijk nog de tweede mo geudheid van de zes groote rijken van Eu ropa met 35.260 000 inwoners en nu komt het achter Duitschland, dal met 21 millioen js vooruitgegaan, en achter Engeland, dat niet 14 millioen toenam, terwijl Italië het spoedig vooruit kan wezen, indien Frankrijk een uitzondering blijft maken op de regel matige toeneming van bevolking, waardoor de Republiek op weg is een mogendheid van den derden rang te worden In Somali land zijn nu ook de poppen aan het dansen voor de Eogelscheo. Het Engel- sche ministerie van oorlog heeft gisteren de eerste berichten over ernstige gevechten open baar gemaakt. De Eugelsche expeditie zoo leest men daarin was den lsten Juni te Somala aangekomen, een dagreis ten zuidoos ien van El Tap, en had 3500 stuks hoornvee buitgemaakt. Den 2 Juni vertrok de expeditie om het kamp van den razenden Moellah te Jahel aan te vallen zij liet drie honderd man achter om het Engelsche kamp te Somala te bewaken. Berichten uit Burac melden dat Somalis, ten getale van 500 rui iers en 1500 voetknechten, tweemaal het kamp te Somala hebben aangevallen. De twee aan vallen zijn afgeslagen. Het kamp werd den volgenden dag weer door den razenden Moellah bestormd, die versterkingen had meegebracht. De Eugelschen sloegen echter ook dezen aanval af. De vijand verloor 4üO tot 500 man en liet 141 lijken op het veld. Aan Engelscheu kant zijn tien man gesneu veld en negen gewond. Kondschappers mel den dat de racende Moellah is afgetrokken, waarheen weet meu niet. Daar de Engelsche expeditie nu echter lusschen deu razenden Moellah en het kamp van Somala instaat, verwacht men spoedig te hooren van een beslissend gevecht. De Czarina is bevallen van eene dochter, Anastatia genaamd. Maandag hebben een duizendtal Macedo niers een meeting gehouden in Sofia, waarin zij den eisch steldeu, dat Turkije eindelijk eens de hervormingen rnocht invoeren, welke zij in het traktaat van Berlijn heeft beloofd. Na afloop der meeting trok men naar de gevangenis om de macedonische gevangenen te zien. De cavaleiie joeg de betoogers uiteen. Wat er nog eens z>l barsten uit dien po litieke» vulkaan, weten we niet. Maar zeker weinig goeds. In Novibazar is ook alweer bloedig ge vochten. Men verzet zich daar tegen de benoeming van een nieuwen gouveincur, die een tyau moet zijn. De Dooven Hooren. Hef nummer 27 van de Geïllustreerde Wereld/' 626, Chiswi ;k High Road, London. W deelt de beschrijving mede van eene Wonderbare Genezing van doofheid en gebrom in de ooren door heeling, welke ten huize gedaan kan worden en onfaalbaar geneest. Dat nummer zul kosteloos opgezonden worden als men zijn adres aangeelt aan den uitge ver van bovengenoemd Tijdschrift. Oprichting Kamers van Arbeid. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk Gezien de Koninklijke besluiten van 20 Mei j.l. nos. 47 en 48 waarbij voor deze gemeente zijn opgericht: A. Eene kamer van arbeid voor het leerlooiers- bedrijf en B. eene kamer voor het schoenmakersvak noodigen de hoofden en bestuurders van ge noemde bedrijven uit, om voor li e t einde dezer maand ter secretarie alhier opgaal te doen van de mannelijke en vrouwelijke weik- licdeu die bij hen in dienst zijn of geweest zijn, gedurende het laatst verloopeu kalenderjaar en den ouderdom van 25 jaar hebben bereikt, welke opgaaf noodig is tot het opmaken der kiezers lijsten ter zake. De genoemde opgaaf kan d a g e 1 ij k s worden gedaan ter secretarie alhier van 9 tot 12 uur voormiddag, terwijl formulieren voor de aangifte aldaar kosteloos verkrijgbaar zijn. Waalwijk, 15 Juni 1901. Burgemeester en Wethouders voornd., De Burgemeester, K. DE VAN DER SCHUEREN. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. Verkiezing voor den Gemeenteraad. De Burgemeester der gemeente Waalwijk, maakt bekend, dat op Dinsdag den 25n Juni a. s. de verkiezing zal plants hebben van 3 leden voor den gemeenteraad ter vervulling der plaatsen vun hen, die met den volgenden eersten Dinsdag van September san de beurt van aftreding zijn dat de stemming en herstemming lor zake, zoo noodig. zullen plaats hebben op 2 en 10 Juli eerstkomende; dat op den dag der verkiezing ter Secretarie, dezer gemeente bij den Burgemeester, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uur opgaven van candiduten kunnen worden in geleverd, en dat formulieren daarvoor ter Se cretarie verkrijgbaar zijn dagelijks tusschen 9 en 12 uur voormiddag. Waalwijk, 8 Juii 1901. De Burgemeester voorn., K. DE VAN DER SCHUEREN. WAALWIJK, 19 Juni 1901. Benoemd. Dij Koninklijk Besluit is benoemd tot Notaris binnen het arrond. Utrecht, ter standplaats de gemeente Wijk bij Duurstede, W. J. Kijlstra, cand.-notaris te Waalwijk. Ontslag. Naar wij met zekerheid kunnen meededen heeft de heer A. H. van Schijntlel zijn ontslag ingediend als lid van den raad der gemeente Waalwijk. Dit besluit schijnt een gevolg te zijn van de verhouding, tusschen de wethouders en den raad eenerzijds en den heer van Schijn- del anderzijds, in zake den gemeente-archi tect en de gasfabriek. Zeer zeker zullen velen met ons het besluit van den heer van Schijndel betreu ren, die zich gedurende de talrijke jaren dat hij het lidmaatschap van den raad waarnam, zeer vele moeite heeft gegeven, in het belang onzer gemeente. Daarvoor zij hem op deze plaats een woord van hulde gebracht. Een buitenkansje. Nauwelijks was ons nuimner van 1.1. Za terdag afgedrukt, of wij ontvingen bericht van het groote buitenkansje, dat onze ge meente mede is te beurt gevallen. Wij vernamen til dat door mr. van Cooth, oud Griffier der Staten te 's Bosch, in zijne nalatenschap schenkingen zijn ge daan aan verschillende gemeenten in Noord- Brabant en Gelderland ten bate van het landbouwkundig-, vak-, herhaliugs-middelbaar en meer uitgebreid lager onderwijs. En onder de gelukkigen is ook onze ge meente Waalwijk, dio zal ontvangen, eene soin van f 4-U.UUU en hot goed ouder Am- merzoden, groot 6 66 H.A. Het behoeft niet gezegd, dat dit bericht met groote blijschap werd ontvangen maar laat onze gemeente ook eens een meeval lertje hebben, er valt ook genoeg tegen. Schenkingen werden gedaan aan de na volgende gemeenten Appeltern, Borgharen, Boxtel, Deursen, Dieden, Geilen, Huisseliug, Herpen, Megen en Wichen, de onroerende goederen, op haar grondgebied gelegen. Aan Oisterwijk het goed onder Berkel. Aan Wichen het goed onder Balgooi en Keent. Aan Boxmeer het goed onder Neerasselt en Batenburg. Aan Waalwijk het goed onder Ammer- zoden. Aan Litli het goed onder Lithooieu en Driel. Aan Druten het goed onder Echteld en Everdingen. Erfgenamen zijn de gemeenten Wichen, Boxmeer, Druten, Litli, Waalwijk, Eindho ven, Uden, Ruamsdonk, Bergen-op-Zootn en Boxtel. Uit de Hofwereld. Zondagmorgen is H. M. de Koningin met Z. K. H. Prins Hendrik met gevolg in de Ned. Herv. Kerk te Apeldoorn geweest. Een talrijk publiek stond buiten het keik- gebouw, om van deze gelegenheid te pro- liteeren de Geliefde Vorstin met Haar Ge maal nog eens te zien, iets wat den laatsten tijd zeldzaam is, daar H. M. weinig door 't dorp rijdt en meestal Haar ritten buiten door de bosschen maakt. Zondagmiddag van twee tot halfzes maakte het Vorstelijk Echtpaar een rijtoer over Noord-Apeldoorn in een coureuse, bespannen met vier paarden, door Z. K. H. den Prins zelf bestuurd. Bij het uitrijden werden Zij door luid hoera van het aanwezige publiek begroet. Dinsdagochtend vertrok het Vorstelijk Echtpaar per rijtuig naar Soestdijk, om daar tot heden de gast van H. M. de Koningin- Moeder te zijn. De terugreis naar t Loo zal eveneens per rijtuig geschieden. Een klein gevolg vergezelt H. M. Moord te Amersfoort. Te Middernacht is Maandag de 22-jarige huzaar J. S., van het depol-escadron le reg. huzaren te Amersfoort door twee messteken in den rug vermoord. Een vrouw en twee mannen zijn in hech tenis genomen. Een der vermoedelijke da ders is een berucht man. Er kunnen nog niet veel bijzonderheden worden meegedeeld omtrent dezen moord. De aangehoudenen weten natuurlijk van niets en de vermoedelijke dader, die reeds meermalen met de justitie kennis maakte, dok wegens diefstallen, wordt zeer gevreesd. Reeds zijn zeer ernstige getuigenissen en stukken van overtuiging in handen der justitie. De 22-jarige verslagene, een overigens zeer oppassend huzaar, werd kort na mid dernacht door twee agenten in burgerkleeding die hun ronde «leden, op straat liggend gevonden, een 3U pas van liet huis van de vermoedelijken dader. Hij kon niet meer antwoorden op hem gestelde vragen en toen de agenten hem in een vlakbij staande hand kar tilden, gaf hij den geest. Een messteek onder het schouderblad had de longen geraakt; een andere de nieren. Het mes waarmede de daad is gepleegd lag naast den verslagene. Zeer vermoedelijk heeft de huzaar twist met den vermoedelijken dader gehad, om een vrouw. Haar manteltje lag op de plaats van de misdaad, HAchter de Kamp» een beruchte buurt. De commissaris van politie, die terstond verwittigd werd van het voorgevallene, stelde aanstonds een onderzoek in, dat aanleiding gaf tot het aanhouden van G. V., bedoelde vrouw en een vriend. Het parket te Utrecht is telegrafisch ont boden. Baardwijk, 18 Juni. Het gebouw der St. Paulusvereeniging is Zondag II. voor de leden geopend, die in groot getal opgeko men waren. Dooi 't Bestuur is besloten den VVeled.Achtb. Heer Bu gemecster het Eerc— lidmaatschap aan te bieden en den YYcled. Ges'r. Heer Mr. Loeflf, Advocaat-Piocureur te 's Bosrh het Beschermheerschap. Zondagnamiddag is hier hevig gevoch ten, zoodat de politie lusschenbeiden moest komen. De rust herstelde eerst, nadat een der vechtenden achter slot en grendel ge bracht was. Kaatsheuvel. Jl. Zondag hield de St. Paulusvereeniging alhier hare eerste verga dering. 178 leden waren toegetreden. Tot geestelijk adviseur werd gekozen de Zeer Eerw. Heer J. B. Nielen, pastoor en tot voorzitter de EdclAchtb Heer J. Besouw, burgemeester. Verder werden nog tot bestuursleden ge kozen de heeren W. de Both, geneesheer, Chr. Stasse, rijksontvanger, Hub de Bresser, schoenfabrikant, Fr. Dalleo, looier en Jac. P.illes, looier. Deze heeren zullen de ver schillende functies onder elkaar verdcelen. Ruamsdonksvccr 18 Juni Als leden van den gemeenteraad zijn dit j tar aan de beurt van altreden de Heeren: M. Th. de Biuijn J. Dorrenboom en E. de Wit. De candidaat- lijslen moeten op 25 dezer worden ingelererd en minstens 12 handleekeningen van kiezers bevatten. A. s. Zondag zal alhier voor de eerste maal een wielerwegwedstrijd plaats hebben. Naar wij vernemen worden een gouden, een zilveren en een bronzen medaille als prijzen uitgeloofd Indien het goed weer is, zal zeer waarschijnlijk een massa volk op de been zijn. Van een schip geladen met steenen, komende van Gouderack eu bestemd voor het in aanbouw zijnde electrisch centraal station alhier, brak juist aan de brug, de lijn waarmede het aan een sleepboot ver bonden was. Het schip liep met zulk een vaart tegen een der due d'alven dat liet on- middelijk zonk. De opvarenden werden met moeite gered. Het schip was niet verzekerd. Men is reeds bezig het vaartuig te lichten. GOR1NCHEM, 17 Juni. De aanvoer van granen was heden gering, met gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwc 7.1üa 7,25 roode dito f 6,60, a 6,75 witte dito 16,70 A ü.SO inl. rogge J 5,75 a 5,85, bnitenl. dito 1'5,70 a 5,85, gerst 1 4,65 a 4,75, haver [3,60 A 3,75, duiveboonen f 6,75 a 7.—, blauwe erwten, f0— ii 0,— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 150 runderen, 9 nuchtere kalveren, 35 vette varkens c-n 502 biggen. le qual. Kalfkoeien f190 A 280 Kalfvaarzen f140 a 160 Melkkoeien 1130 A 140 2'/ï jarige ossen f]40 A 150 Guiste vaarzen f 90 a 110 Pinken f 50 a 60 Graskalveren f 20 A 30 Nuchtere kalv. f 8 a 10 Aangevoerd 35 vette varkens vun 19 A 22 ct per half kilo, 502 biggen van 1 7,A 13.per stuk. Aangevoerd 2 schapen en 72 lammeren; scha pen 12 a 14 en lammeren f5 A f 8.Der stuk. Eieren f 0.85 a 0.90 per 26 stuks. Boter 55 a 60 ct. per '/i kilo. GIZ. DOMOULIN, Fabriek en Maatschappï JUTBICIA SS o u x. i m -«CS- NxrrrtS- xmroi- vrW".

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 3