HOHOPOL - THEE Op den Drempel van het Paiadijs, Theod. WESSELS, Oe Zuid-Afrikaansche oorlog. zuiver, lekker, goedkoop WAALWIJK Bekendmaking. FEUILLETON. BUITENLAND. Amerika. BINNENLAND. ROTTERDAM Verkrijgbaar bij den Heer Bepaling sterotijd artt. 57 eu 58 der Kieswet. Voorbereidend militair onderricht. WAALWIJK, 26 Juni 1901. Gemeenteraadsverkiezing. Zooals wij gisteren reeds per bulletin hebben bekend gemaakt zijn voor de ver - vulling van 3 plaatsen in den gemeente raad 5 candidatanlijsten bij den burgeraces- ter ingediend, bevattende de volgende na men 1. Jud. Timmermans van Turenhout. A. van Tilburg. 18 A. Verbunt. 2. A. van Schijndel. 12 3. A. van Tilburg. Jud. Timmermans van Turenhout 15 Verbunt 2 4-. H. A. J Zeegers. Jud. L. Timmermans Bz. 12 A. C. van Tilburg. 5. A. H. van Schijndel. 19 De stemming heeft plaats Dinsdag 2 Juli a. s. Kermis mntinéc Liedertafel. Met groot genoegen kunnen wij melden, dat de Liedertafel er in geslaagd is de al om hooggevierde sopraan Mevrouw van En gelen Sewing uit Amsterdam voor haarker- mismatinée te engageeren. Het spreekt van zelf, dat de Liedertafel zich zware of fers moet getroosten, om deze prima donna, welke, overal de schitterendste engagementen worden aangeboden, naar Waalwijk te doen ko men en zeker zal niemand ons van over drijving beschuldigen, wanneer wij zeg gen dat de Matinee, waarop ook de beken de tenor W. van Sou zal medewerken, een der luisterrijks!® belooft te worden welke //Oefening en Vermaak" nog ooit gegeven heeft. St. Paulusvereeniging. Men schrijft ons: Op Zondag 7 Juli e. k. zal de Zeer- Eervt. Heer C. Prinsen, Pastoor der Parochie van St. Jacob te 's Bosch, alhier op de zaal van de St. Paulusvereeniging des na middags ten 8 ure voor de leden der ver- eeniging eene lezing komen houden. Zeer zeker zullen nagenoeg alle leden op tijd present zijn om den ijverigen en vuri- gen bestrijder van het drankmisbruik, otn den man die men noemt den vader der St. Paulusvereenigingen, den sympathiekeu spreker, den geestdriftvollen Priester, die zooveel gedaan heeft en nog steeds doet en werkt en zwoegt voor de drankbestrij ding. te hooren. Waar hij zich gewaardigt de St. Paulusvereeniging de hooge eer aan te doen in haar midden te verschijnen,, maken wij ons dan die eer waardig, door allen als één man op te komen. Proefneming. Naar wij vernemen zal Vrijdagmorgen aan de haven op een perceel hooiland van den heer A. Verbunt, een proefneming plaats hebben, met een raaaimachine. Iedereen kan daarbij tegenwoordig zijn. Volgens de Kölnische Voljcszeitung zullen II M. de Koningin met Haar Gemaal dezen zomer eenige weken in Thiiringen door brengen, waar ze hun intrek zullen nemen op het slot Schwerinburg. H. M. de Koningin, vergezeld van Prins Hendrik en klein gevolg, kwam Za terdagmiddag ruim drie uur per rijtuig te Deventer en bracht een bezoek aan de tentoonstelling van oude kunst en kunst nijverheid. Ongeveer een half uur werd alles door H. M. met de grootste belangstelling gade geslagen, terwijl inlichtingen werden ge geven door het bestuur. Daarna ging het per rijtuig weer terug naar het Loo. Niettegenstaande de komst onbekend wns, was er veel publiek op de been, dat II. m! hartelijk toejuichte. De kroonprins van Siam, die Vrijdag hier te lande wordt verwacht, wordt ver gezeld door den heer Prasiddhi, gezant van Siora te Londen en te 's-Gravenhage en door, den heer Loffus, secretaris-tolk ter legatie. De troonopvolger reist met zijn twee adjudanten kolonel Prayah Itaywalbha eu kapitein Sarasidhi. Vrijdag zal H. M. hem op het Loo ont vangen, waar dan het galadiner plaats heeft. H. M. de Koningin-Moeder ontvangt Za terdag op Soestdijk het bezoek van deu prins. Ongelukken. Maandag is te Nieuw-Helvoet dc 72-jarige A. van Vliet in eene sloot bij zijn tuintje geraakt en verdronken. Te Veldhoven is vrouw de J. bij het putten van water iu den put gevallen en levenloos er uitgehaald. Jdinsdagmiddag is de loopwachter S. nabij het slation Vlodorp door een S.S.-trein aan gereden en gedood. Te Oisterwijk is Maandagmiddag de heer J. uit Tilburg bij het zwemmen in een der vennen nabij de uitspanning Groot Speyck in eene diepte geraakt en na ander half uur levenloos opgehaald. Te Leur is Maandagnamiddag de landbouwerski.echt D. V. oin het leven ge komen. Toen hij hooi van de zolder haalde viel hij door het zolderluik en bleef op de plaats dood. Aan de werken aau de spoorbrug te Veisen, heeft Zaterdag een treurig ongeluk plaats gehad. De 18-jarige De G. uit Amsterdam, die daar werkzaam was, viel van eeu stijger en kwam eerst op een paal en daarna met de borst op een stuk hard steen terecht. De borst werd totaal inge drukt en de dood volgde onmiddellijk. Het lijk is naar Amsterdam overgebracht. Maandagmiddag is bij Dieren verdronken de 17-jarige A. van R. met twee makkers was hij in het Apeldoornsche kanaal gaan baden, niettegenstaande hij niet kon zwem men, Even buiten Velp is Maandagavond de landbouwer Van D. zoodanig door de stoomtram aangereden, dat hij Dinsdagmor gen aan de gevolgen is overleden. Vijftig—jurlg bestaan van het Bisschoppelijk College te Roermond. Den 30 Juli a. s. zal het Bisschoppelijk College te Roermond vijftig jaren hebben bestaan. Eene commissie van oud-studenten heeft zich gevormd om de viering van dit feest voor te bereiden en tevens aan het College een feestgeschenk aan te bieden. Aan alle oud-studenten voor zoover hun verblijf aan haar bekend was, heeft de com missie eene circulaire verzonden met het verzoek, haar voor dat doel eene bijdrage te willen geven. Stemming ter verkiezing vnu 3 leden van den Gemeenteraad. De Burgemeester der Gemeente Waalwijk brengt ter openbare kennis, dat op Dinsdag den 2e Juli aanstaande, van de9 morgens 8 tot des namiddags 5 uren, de stemming zal gc- ecliieden ter vervulling van 3 plaatsen in den Raad dezer Gemeente. De candidaten, in alphabetiscbe volgorde,zijn Schijnöel van A. H. Tilburg van A. C. I Timmermans (Bz.) J. L. Verbunt A. I Zeegers H. J. A. Tevens wordt de aandacht gevestigd op arti kei 128 van het Wetboek van Strafrecht, luidende I „Hij die opzettelijk zich voor een ander uit gevende aan eene krachtens wettelijk voorschritt uilgeschreven verkiezing deelneemt, wordt ge- straft met gevangenisstraf van ten hoogste één 1 jaar. Waalwijk, den 25 Juni 1901. De Burgemeester voornoemd K. DE VAN DER SC1IUEKEN. I De Burgemeester der gemeente Waalwijk maakt bekend, dat de candidaienlijst en procesverbaal, bedoeld bij art. 132 der kieswet, betreffende op- I gaven voor het lidmaatschap van de gemeente rnad, heden bij hem ingeleverd, ter secretarie dezer Gemeente voor een ieder ter inzage zijn i 1 nedergelegd, in afschrift aangeplakt en tegen be- taling der kosten verkrijgbaar zijn. 1 Waalwijk, 25 Juni 1901. 1 De Burgemeester voornoemd, K. DE VAN DER SCllDEREN. De Burgemeester der Gemeente Waal wijk her innert personen, bij wie en bestuurders van bij zondere ondernemingen en instellingen, waarbij mannen, die den leeftijd van vijf en twin'ig ja ren hebben bereikt, in dienstbetrekking zijn dat zij, volgens art. 57 der Kieswet, verplicht zijn te zorgen, voor zoover niet bij algemeenen maatregel van bestuur vrijstelling is verleend, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot eene te j houden stemming of herstemming mede te wer ken, gedurende ten minste twee achtereenvol gende uren, tusschen acht uren des voormiddags cn vijf uren des namiddags, daartoe gelegenheid vinde dat zij, volgens art. 58 van genoemde wet, voor zoover arbeid wordt, verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht zijn te zorgen, dat in het arbeidslokaal en zoo er meerdere lokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één ar beidslokaal, gedurende twee werkdagen vóór, en 'op den lot stemming bepaalden tijd op eene zichtbare wijze is opgehangen eene door hen oi van hunnentwege onderteekende lijst, de twee achtereenvolgende uren, bovenbedoeld, ver meldende, voor elk afzonderlijk of groepsge wijze ol voor allen gezamenlijk dat, volgens art. 154 der Kieswet, overtreding van bovenstaande voorschriften wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien I dagen of geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gulden. De algemeene maatregel van bestuur, boven genoemd, is gegeven bij Kon. besluit van 2-1 Mei 1901, St.bl. No. 109, en luidt als volgt: I Art. 1. Vrijstelling wordt verleend aan de in art, 57 der Kieswet bedoelde personen en bestuurders van bijzondere instellingen en ondernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde personen, welke uithoofde van dien dienst betrekking op den dag der stemming tusschen de l in vermeld artikel genoemde tijdstippen niet ge durende twee achtereenvolgende uren vertoeven in de gemeente, op welker kiezerslijst zij voor komen. 40. „Heden ie het juist een jaar geleden, dat u aan onze deur klopte/ zeide Toni, die bij het ontbijt tegenover hare vriendin zat, glimlachend. „Ik ducht daar zoo juist ook aan.-' „Daarom dus bent u heden zoo stil en toch hebt u redenen, om u met ons te verhengen. U hebt geen armoede geleden en hebt een warm bedje, wel is waar zou het wat zachter kunnen zijr., muar als er niets anders is, gaat dit ook wel. Ik heb, na mijne langdurige ziekte, al mijne krachten teruggekregen moeten wij daarop niet met dankbaarheid terugzien?" „Als cr iemand verheugd en dankbaar is, dan ben ik het' antwoordde Manon. „Maar de tijd vliegt voorbij en ik heb nog geen schrede gedaan om mijne toekomst te verzekeren!' „Verzekeren? O, lieve Manon, dut is te veel gezegd; verzekerd zult gij nooit zijn, zelfs niet wanneer u eene goede betrekking krijgt een vreemd huis brengt te veel veranderlijkheid voor ons, de luim van een enkel menscli is soms voldoende om De eigen haard beschut ons tegen het „weer gaan trekken'. Hebt u er nog niet over gedacht, u cr een aan te schaffen „Ach beste Toni, het geluk is niet met mij eens heb ik op den drempel van het paradijs gestaan, nauwelijks had ik een blik op al die heerlijkheden gewotpen of ik moest voor den Engel met het vlammenzwaard wijken." „Ik begrijp u, dat was toen arme Manon 1 Het vooruitzicht op hoogcre kringen moet gij laten varen, maar er zijn meer bescheiden huizen waarin nog een plaats als huisvrouw open is. Ilebt u al eens aan het huis van den onderwij zer in Hilflhal gedacht? De jonge onderwijzer is een Yerstundig, in zijn vak zeer bekwaam man in den laatsten tijd is hij dikwijls hier geweest, veel vaker dan vroeger en. nu ja, ik heb den stillen wensch in zijne oogen gelezen, hij zou u gaarne als zijne vrouw huiswaarts voeten Art. 2. Vrijstelling uls omschreven in het voorgaand artikel wordt voorts verleend aan geneeskundi gen en apothekers ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde personen alsmede aan per sonen en bestuurders van bijzondere instclligen en ondernemingen ten aanzien van bij hen in dienstbetrekking zijnde ziekenverplegers. Waalwijk, den 25 Juni 1901. De Burgemeester voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN. Kiezerslijst voor de Kamer van Koophandel. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk noodigen belanghebbenden uit, die niet op laatst vastgestelde kiezerslijst voorkomen, maar aun de bij art 6 van net betrokken kiesreglement gestelde eischen voldoen en aanspraak maken om op de kiezerslijst te worden geplaatst, daarvan voor '1 Juli a. s. schriftelijk aangifte te doen ter secretarie alhier Waalwijk, 15 Juni '1901. Burgemeester en Wethouders voorn., De Burgemeester, K. DE VAN DER SCHEUREN. De Secretaris, F. W. VAN LIE MPT. Oprichting Kamers van Arbeid. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk Gezien de Koninklijke besluiten van 20 Mei j.l. nos. 47 en 48 waarbij voor deze gemeente zijn opgericht: A. Eene kamer van arbeid voor het leerlooiers- bedrijf en B. eene kamer voor het schoenmakersvak noodigen de hoofden en bestuurders van ge noemde bedrijven uit, om voor het einde dezer maand ter secretarie alhier opgaaf te doen van de mannelijke en vrouwelijke werk lieden die bij hen in dienst zijn of geweest zijn, gedurende het laatst verloopen kalenderjaar en den ouderdom van 25 jaar hebben bereikt, welke opgaaf noodig is tot het opmaken der kiezers lijsten ter zake. De genoemde opgaaf kan d a g e 1 ij k s worden gedaan ter secretarie alhier van 9 tot 12 uur voormiddag, terwijl formulieren voor de aangifte aldaar kosteloos verkrijgbaar zijn. Waalwijk, 15 Juni 1901. Burgemeester en Wethouders voornd., De Burgemeester, K. DE VAN DER SCHUEREN. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. De Burgemeester der gemeente Waalwijk noo- digt belanghebbenden uit, om zoo zij gebruik wenschen te maken van het in deze gemeente te geven voorbereidend militair onderricht,daar van ten spoedigste aangifte te doen ter secre tarie alhier, alwaar inlichtingen worden gegeven omtrent de voordeelen aan dat onderwijs ver bonden. Waalwijk, 22 Juni 1901. De Burgemeester voornoemd, j K. DE VAN DER SCHUEREN. Van Lier, de oud-bevelhebber van een Boerenkommando, die heden over Parijs naar Brussel is vertrokken eu te Durban ouder een schuilnaam was scheep gegaan, is belast met een zending bij Leijds. Van Lier ontkent beslist de plannen, die aan Botha worden toegeschreven, den strijd op te geveu. De laatste dagorders van den generaal aan zijne troepen geven de vredes voorwaarden aan, van welke niets afgaat, met name de onafhankelijkheid van de beide tepublieken, Oranje Viijstaat zoowel als Transvaal, eu een volledige amnestie voor de Hollandschc bondgenooten uit de Kaapkolonie, die de wapenen opgenomen hebben, om de Boeren te steunen. Van Lier voegde daarbij, dat Botha wel degelijk opperbevelhebber is. Van Lier vindt den toestand zeer bevredigend voor de Boereu en die was iu den laatsten tijd, zei hij, voor hen nog beter geworden, terwijl dc naar verhouding te lange verbindingslijnen der Engelschen hun groote inacht^ met lamheid sloegen. De klappen die de Engelschen in de Kaapkolonie hebben gekregen, schijnen, zoo als te verwachten was, zwaarder te zijn dau Overleg dat terdege, beste Manon, de Ililfthaler onderwijzerswoning zou voor het „weer gaan trekken' bewaren. Ik weet, dat u droevige er varingen hebt opgedaan uwe koogvliegende plannen zijn verdwenen, u bent g«3teld op een stil, rustig tehuis." „Ik heb niets te overleggen, beste Toni, mijn weg voert voorbij het Hilflhal', antwoordde Manon treurig en ging naar buiten. „Het is te vergeefs, zij is eenmaal uitgevlogen en heeft hare vleugels behouden' meendo Toni, in gedachten verzonken. Daarna begon zij met de advertentiën in de nieuw aangekomen cou ranten te lezen. Zij vloog over alles zeer vluch tig heen, doch plotseling bleef haar oog op een bepaalde plaats gevestigd; zij las dezelve her haaldelijk over, riep toen Manon en reikte haar de courant over. „Staat u die betrekking niet aan vroeg zij, na een wijle, waarin Manon stil had gelezen en nagedacht. „De verpleegster te zijn van eene vrouw, die nu en dan aan vlagen van waanzin lijdt, is een moeilijke post vol verantwoording, maar toch zal ik hein aannemen, wanneer mijn persoon er voor geschikt is.' Het Woltersdorf in Silezië' zeide Toni, dat klinkt heel mooi.' „Zoudt u de weinige regelen voor mij willen schrijven? Ik geloof dat uwe hand gelukkiger is dan de mijne.' Toni haalde dc schouders op maar verklaurde zich er toe bereid. Het was werkelijk of Toni een gelukkige hand bezat. Na verloop van eene week, hield Manon het contract in de handen, dat haar tegen een hoog salaris den plicht voorschreef, gedurende een jaar als dame van gezelschap en verpleegster bij een oude, ziekelijke mevrouw Burckhart, de moeder van barones Woltersdorf, te fungeeren. »'s Avonds vóór Manon's vertrek zeide Toni plotseling„Ik weet niet wat mij beangstigt, maar het is mij, alsof ik u moet terughouden van die reis ik ben bang, dat de taak te zwaar voor u zal zijn noodzakelijk zult u lijden onder het veikeer van een ontoerekenbuar persoon.» Alanon glimlachte. Waarom opeens «oo vol booze vermoedens? Ik ben voorzichtig genoeg; mocht de taak te zwaar voor mijne schouders zijn, dan ben ik na een jaar weer vrij en kom in de eerste berichten erkend wordt. U't Port Elizabeth wordt nu dd, 22 Juni gemeld Bij VVaterkloof hebben de Engelschen 17 dooden, 32 gewonden en 10!) gevangenen verloren. De Engelsche kolonue van Oabbe is bij Klipfontein verslagen cn kreeg 11 dooden, 28 gewonden en 47 gevangenen. Kritzinger marcheert vei der in zuidelijke richting. Uit bizonderbeden nopens het gevecht te Reitz dat tengevolge had dat de Wet's kon vooi bemachtigd werd, blijkt dat de Engel schen het konvooi overrompelde. De Boeren gingen er van door, maar toen zij zagen dat hun tegenstanders gering in aantal waren, keerden zij terug en joegen met groote vast beradenheid storm. De Boeren waren in de meerderheid en slaagden er in na een wan hopig gevecht het konvooi te hernemen, onderwijl kwam kolonel De Lisle niet ver sterkingen aan. Het vechten begon toen opnieuw en werd nog vetwoeder. De Boeren lagen onder de svagens en vuurden onver schrokken voort, tusschen de wielen door. Terwijl waren andere Boeren den geheelen tijd bezig met het inspannen en het wegrij den van het konvooi dat het verst van de Engelschen af was. De Engelschen stormden erop in, bewogen zich tusschen de wielen, iu het wagenspoor en tusschen de dissHboo- rnen van de wagens en hanteeiden de bajonet overal waar dit mogelijk was. Al het vuren was op korten afstand. De la Rey was bij het gevecht tegenwoordig en gebruikte zelf zijn geweer. Zijn buut man aan zijn rech— terhand sneuvelde en zijn wapenmakker aan zijn linker werd gewond. Het gevecht ein digde met een reeks van gevechten van man tegen man. De Boeren werden ten slotte vetdreven. Overal werd schitterende cor— daatheid aan den da? gelegd. De Engelsche namen 71 wagens. Een officier van de Wet's staf is gewond en gevangen genomen. Brodrick zeide in het Lagerhuis, dat vol gens de laatste berichten er tusschen de duizend en tweeduizend man tegen Engeland in de Kaapkolonie onder de wapeueu waren. De kosten van den oorlog zijn bij benadering 1,250,000 per week. De bladen vernemen uit Kaapstad dd. Dinsdag dat een Boerenstrijdmacht Zaterdag op 16 KM. van Barkley Oost slaags is ge raakt met een patrouille van de plaatselijke troepen. De patrouille verloor één doode, negen gevangenen en twee vermisten. Fouché is met twee commando's lot voor bij Glenaltnond genaderd. De Boerenver— kenners wisselden schoten met de Engelsche verkenners op 10 KM. van hier. Alle on geregelde troepen zijn onder de wapenen ge roepen, terwijl de grootste waakzaamheid wordt betracht. De berichten over de overstroommgen waardoor een gedeelte van de beide Virgi nia's geteisterd is, luiden zeer ernstig. Boven het steenkolendistrict waarin Pacahontas lag, eene wolkbreuk losgebarsten, nadat het ongeveer 30 uren aan een stuk gestortregend had. Daardoor overstroomde het nauwe Elkhorndal. Bij Pacahontas was de ramp het vreeselijkst. De overstrooming kwam in den nachtzij sloeg een dijk weg, en iu den alles overstelpenden en svegvagenden bandjir vond een groot gedeelte der bevolking den dood. Men spreekt van ruim 500 mannen, vrouwen en kinderen. Verscheiden andere plaatsen, het getroffen kolenclistriet strekt zich uit over 2 counties (graafschappen) in West-Virginia en 1 in Virginia hadden te lijden, met name Keystone, eene plaats van 3000 inwoners. Daar werden nagenoeg alle huizen door het als eene stortbeek afja gende water vernield. De bevolking echter kon zich nog bijtijds op de hellingen redden, waar zij nu gekampeerd is. De negers, zeggen de telegrammen er zal ook wel wit jan hagel bij geweest zijn maakten van de gelegenheid gebruik om aan het plunderen te slaan, zoo zelfs dat de gouverneur van West-Virginia, White, de staalsmilitie moest laten opkomen ter bescherming van de ei gendommen. De dicht bij het dal gelegen terug." „Ga met God, kind, wij willen u niet voor den tijd met bange vermoedens kwellen of schrik aanjagen. Slechts als dat, wat men van u vor dert, te zwaar voor uwe schouders is, herinner u dan de oude schoolmeesterswoning, waarbinnen je steeds met open armen zult worden ontvangen. En nu, slaap rustig gedurende den laatsten nacht, die je onder mijn vreedzaam stroodak doorbrengt.' De oude onderwijzer ging opstaan en gaf liet sein om naar bed te gaan, daar Manon, met het aanbreken van den dag, naar het station moest, waarheen hij haar met zijne dochter wilde be geleiden. VIJFTIENDE HOOFDSTUK. Manon vertrok don volgenden morgen, ondor do hartelijkste wenschen, naar haar nieuwe be stemming de eerbiedwaardige oudo heer had zijn zegen over haar uitgesproken, alsof zij zijn eigen kind was en nu vloog de trein reeds gerui- men tijd met haar Yoortl Iedere minuut ver wijderde haar meer van het gemoedelijke Dern- thal, waarbinnen zich menschen bevonden, die harer in liefde gedachten. Met onbeschrijfelijke gedachten vervuld, leunde zij tegen het hoekje van den wagon dit jaar, xij was er ten volle van overtuigd, was niet ver loren, zij had geleerd en gestreden dankbaar heid was iD haar gemoed gekomen eu daarin ge bleven. Stil en gewillig schikte zij zich in Tiet lot, dat door een lioogeren wil voor haar was bereid. Des namiddags van den volgenden dag, naderde Manon, die een geheelen dag had doorgereisd, het kleine station, het dichtst bij het slot Wol tersdorf gelegen. Een livreibediende ontving haai op het perron. Hij nam hare bagage in ontvangst en bracht haar naar een, zich achter het station bevindende wagen, waarvoor twee paarden ongeduldig met hunne hoeven op den grond stonden te trappeu. „Stap maar in, juffrouw Ritter, in een half uurtje zijn wij waar wij wezen moeten.' „Wat een prachtige streek/ kon Manon zich niet weerhouaen op te merken. „Als het u lner maar bevalt* lachte de be diende. „De dames die hier vóór u zijn geweest, moest ik reeds na een paar weken naar het station terugrijden die is het niet al te goed bevallen.' mijnen leden groote schade aan hare raachi- nerieC1", dc meeste ech'er, hoogerop in het gebcgte, kwamen er goed af. Het wegbed van den Norfolk Western spoorweg (die door het Elkhorndal loopt in de richting van Roanoke) werd over eene aanzienlijke hngie weggeslagen de telegrajf en teletoon-ver— bindingen afgesneden. Meti is dadelijk aan het werk getogen om versperringen weg tc ruimen, hulpsporen aan te leggen, enz., maar het schijnt nog eenige dagen te moeten duren voor men van den werke'ijken omvang •der schade op de hoogte zal zijn. Ook bij Pinsburg hebben overstroomingen schade berokkend, o. a. aan de etablisse menten van Westinghouse. e* ea c 03 93 O T5 s O Een schaduw vloog over Manon's gelaatdaar om dan had zij de betrekking gekregen omdat niemand anders er naar had gedongen. Even wel nam zij zich voor, zich niet zoo spoedig uit het veld te laten slaan; zij kon het nu toch ook wel een kwaad jaar volhouden, nadat zij een goed tijdperk van dien duur had genoten. De weg liep tusschen wouden er. korenvelden door. Groote kudden koeien graasden op de gioene weiden en de herders bliezen hunne me lodieën op den hoorn. Thans reed de wagen door een groot voornaam dorp het slot was in de onmiddelijke nabijheid van het dorp gelegen, een groote poort scheidde het van de straat. Een breede, net onderhouden grintweg, aan beide zijden omzoomd door hooge groene hagen, voerde direct naar het slot. Het was een fraai, nieuw gebouw, met vele kleine torentjes versierd en te midden van rozen perken gelegen. Een ijsgrauwe windhond lag op de sloep en keek van terzijde naar den wagen, die aan kwam rijden, maar hij verroerde zich niet alsof hij vermoedde, wie de onbekende gast was die den weg af kwam rijdeu ook in het slot scheen men dezelfde meening toegedaan te zijn, niemand liet zicli zien. Van de zachte bekleede rustbank, achter de exotische planten verborgen, verrees, zich lui uit strekkend, een tweede bediende, die, amicaal groetend, de hand aan de muts bracht, zonder deze af te nemen. „Nu, Wilhelm, als de gena dige vrouw dat gezien heeft, dan waait er wat voor de hoofdingang stil te rijden en dar. nog wel ia galop je lijkt wel gek I* „Waar moet ik de juffrouw dan heenbrengen?' „Toch niet dadelijk in liet salon weet jc dan uiet meer dat ze in het paviljoen bij meviouw Burckhart moet wonen?" „O zoo.' Wilhelm zwenkte dan ook dadelijk links al en reed den schaduwrijken weg van het park op. Spoedig daarna wee3 hij, met zijn zweep naar oen zijpad, aan welks einde Manon een lange, dorre vrouwengestalte zog, die met twee kinderen aan de hand liep. „Dat is miss Brown, de gouvernante met de kinderen van het slot/ verklaarde hij aan Manon, „let nu een beetje op, wij zijn zoo bij het oude paviljoen.' Onder de dikke twijgen van reusachtige eiken Het koninklijk Paar. traden nu de grijze muren duidelijk te voorschijn het was een stevig, hecht, smal hoog gebouw het bovengedeelte met zijn balkon was van hout en scheen eerst in de laatste jaren op het van ouderdom grijs geworden onderstuk te zijn ge zet. Voor de deur zat een oud paartje, man en vrouw, hij hield zich met het rooken van een pijpje, zij met het breien van een kous onledig. De wagen hield stil on Manon stapte uit. Wilhelm zette het groote koffer op den grond, plaatste de kleinere bagage daarnaast, draaide zijn wagen ora en klapte met de tong, waarop de paarden in een draf wegreden. „Ik ben hier ontboden als verpleegster van mevrouw Burckhart. U bent misschien de be wakers van dit huis?' zeide Manon bedeesd en eenigszins verwonderd over de zonderlinge ont vangst. „Dat zijn vrij, ja.' De oude viouw legde be daard haar breiwerk op de bank, gaf haar man een stoot in de ribben en schreeuwde: „Heine- man, breng de bagage naar boven 1 Alles is in orde gemaakt, u kunt dadelijk uwe kamer be trekken I' betoogde zij, op eenigszins zachtcn toon en ging opstaan. De oude Heinemann was eveneens opgestaan, krabde zich op liet hoofd en bekeek met aandacht de bagage, die Wilhelm voor de deur had gezet „L)at groote koffer zal ik maar dadelijk hier be neden laten, de juffrouw blijft toch niet lang hier en het bespaart mij de moeite om het naar boven te drageu.» „Denkt u dat?' „Nu ja, er zijn er reeds zoovelen vóór u ge weest en weer vertrokken, na een paar dagen hadden zij er meer dan genoeg van.' „Laten wij het in elk geval maar probeeren/ zeide Manon vastbesloten en volgde de vrouw binnenshuis. Vóórdat zij echter nog zoover was gekomen, vernam zij een eigenaardig geluid er. wendde het hoofd om. Eene slanke, bleeke vrouw van misschien vijftig jaren, had in de handen geklapt zij stond op het plaatsje eu sloeg wild om zich heendaarna trok zij het zwarte mutsje van het hoofd en liep naar de pomp, waarvan zij den zwengel met geweld heen eu weer bewoog, dat het water met volle stroomen in het steenen basin stroomde en hield toen ha ren grijzen schedel onder het stroomende water, zoodat dit over haar hoofd bruisohte en dit door ea door nat werd. (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 2