Notaris BINK A. C. VAN TILBURG. Schoenmaker, Th. Bergmans Kon. Doelen Eene uitkomst/ Recht door Zee." Gedurende de KERMISDAGEN Advertentiën Wordt gevraagd BILJARTLAKEN. Entreé voor niet leden f 0.50. CALCARIUM Gerrit Hens, Behangselpapier. Reclame. verkoopen Pasteitjes, Croquetten, Risoles, Timbales, Vol au Vents, Koude en warme Schotels. Vanille, Koffie, Aardbeien, Frambozen- en Annanas- IJS, Café Glacé, Vruchten, Sorbets, enz. enz. desA.THI ERRY in Waarom lijdt gij? Waarom lijdt gij? WAALWIJK. Hout- en Ivoordraaier, Woensdag 17 Juli 1901. in de zaal van den heer J. FRANSEN. der Schufzangel-Apolbelte PREGRADA A. Thierry's Balsem, Strijkmuziek van de bevoegde gezag en dal de afgifte van een ontvangbewijs, daargelaten dal dit uiiteraard is geschied buiten medeweiking der wet houders, geenzins mag beschouwd worden als eene crkennining van competentie. dal ten slotte Gedeputeerde Staten geheel ten onrechte beweren, dat het besluit tot on bevoegdverklaring door B. en W. is geno men zonder eenige motieven, daar immers integendeel in het college van B. en YV. breedvoei ige en langdurige beraadslagingen om de vraag der competentie zijn gevoeid, en in het Besluit zelf is neergelegd de con clusie dier beraadslagingen, te weten de overweging, dat niet het college van B. en W. maar de Gemeenteraad in deze als het bevoegde gezag was te beschouwen dat derhalve op grond van een en ander Gedeputeerde Staten ten onrechte de onbevocgdveiklaring van B. en W. hebben geacht te zijn eene weigering en zij B. en wel bevoegd achtende de taak der defini tieve behandeling aan hen hadden moeten terugzenden ten aanzien de-* grief sub III. dat de aanleg van een trambaan door de groote stiaat grootelijks te kort doet aan de belangen van het gewoon verkeer langs dien weg en evenzeer de eischen van vrijheid en veiligheid langs dien weg miskent. dat de „groote straat en Waalwijk niet in vergelijking geb.acht kan worden met eenige weg, waarlangs binnen de provincie een tramweg is aangelegd, daar toch geen enkele weg in zoo eigenaardige omstandig heden vcikeert als „de groote straal" te Ws&lwijk j dat »de groote straal" te Waalwijk is, eene straat met eene grootendeels vrij smalle kiuinbiccdte tusschen de trottoirs met een zeer diuk veikeer van kaïren, expeditie vracht, hooiwagens en rij en voertuigen van allerlei aard, zoodat daar geen andere bruik bare parallelwegen door de bebouwde Langstiaat looper, noodwendig bij eventu— eele tramaauleg dagelijks verstoppingen en belemmeringen van de passage op de smalle punten zullen moeten voorkomen. dat op „de Groote Straat" een aantal be woonde stegen en steegjes uitloopen waardoor het gevaar en de onveiligheid in uitt geringe mate worden verhoogd dat, volgens het besluit zelf van Gedepu teerde Staten, de Groote Straat een gemid delde kiuinbieedte heeft van 5.60 M-, terwij ingevolge het laatste lid van meergezegd artikel 14 van het reglement op het gebiuik der wegen, op wegen met eene kruinbreedte van minder dan acht Meter geen tramwegen mogen worden aangelegd, tenzij in zeer bizoudere gevallen dat Gedeputeerde Staten geheel en al in gebreke zijn gebleven aan te toonen, dai in casu zulk een zeer bijzonder geval aanwezig was dat men veeleer hel tegendeel zou moeten aannemen, daar, gelijk reeds hierboven werd medegedeeld, de Vennootschap, welke de aanvraag tot tramaauleg deed, reeds eene vol doende concessie door de gemeente langs den Winterdijk, goedgekeurd door Gedepu teerde Staten, bezit dat het beroep, hetwelk Gedeputeei de b.a- ten doen op het precedent, dat de gemeente raad van Waalwijk (niet het College van B. en W stelde, door indertijd vergunning te verleenen tot den aanleg van een tram over het territoir der gemeente van Je Haven tot de grens der gemeente Besoijen (niet naar Tilburg) weinig beteekent, daar die aanleg slechts een zeer kort traject van wei nige meters betrof, gelegen geheel aan het uiteinde der gemeente en niet, zooals thans wordt gevraagd, een traject door de gehce e lengte der gemeente van hel eene einde lot het andere dat derhalve Gedeputeerde Staten s. r. dwalen, wanneer zij lueenen, dat niet ter wille van plaatselijke toestanden de tramaan leg door de Groote straat behoort te worden tegengegaan, maar dat zij buitendien gelijk gezegd, in gebreke zijn gebleven,^ niet alleen om aan te tooneu, maar zelfs 00* om maar te beweren, dat casu een zeer bijzonder geval zou aanwezig zijn, hetwelk afwijking van het laatste lid van art. 14 voornoemd zou rechtvaardigen dat, ten slotte, de Gemeente Waalwijk blijk heeft gegeven, evenzeer als Gedeputeerde Staten, overtuigd te zijn van de waarheid der stelling, dat het in onzen tegenwoordigen lijd moet geacht «orden tot de taak der overheid te behooren tramaanleg op de meest mogelijke wijze te bevorderen; en dat zij dan ook alleen ten opzichte van den weg dien deze tram zou hebben te volgen in gevoelen verschilt met Gedeputeerde Staten; dat de gemeenteraad met alle bescheiden heid en met allen eerbied voor het gevoelen van Gedeputeerde Staten van meening is, dat hij zelf beter in staat is dit punt van geheel plaatselijken aard te beoordeelen dan een uiteraaid met de plaatselijke omstandig heden minder vertrouwd college en dat hij dan ook ten deze de zeer groote meerder heid der bevolking aan zijne zijde heeft en steeds gehad heeft Redenen, waarom de Gemeenteraad voor noemd zich wendt tot Uwe Majesteit met het eerbiedig verzoek, dat het Uwer Majesteit moge behagen te vernietigen het besluit van Heeren Gepeputeerde Staten van Noordbra bant van 5 Juni 1901, waarbij aan de Naam- looze Vennootschap „Vicinaux Hollandais" gevestigd te Sint Josse te Noode bij Brussel, vergur.niug is verleend tot het aanleggen eener stoomtrambaan langs „de Groote Straat en dienaangaande wijders zoodanige beslissing te willen nemen als door Uwe Majesteit zal geoordeeld worden te behooren. Waalwijk, 10 Juli 1901. 't Welk doende enz. De Raad der gemeente Waalwijk, K. DE VAN DER SCHUEREN. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. De Voorzitter ,/ik zou de heeren in over weging geven eenige veranderingen in dit adres te brengen in de laatste alinea verzoekt de raad het besluit van Gedep. Staten te vernietigen. Het is dus een officieel verzoek aan H. M. de Koningin 0111 vernietiging; het is een officieel verzet. Burgemeester en Wethouders zijn bij meerderheid reeds bij H. M. de Koningin in beroep gegaan, en als dit stuk 1111 zoo weggaat, dau is èn de raad èn 't Dag. Bestuur in beroep. Art. 14. zegt, toch sprekende van den publiekrechterlijken beheerder H ij, gaat in beroep de publiekrechterlijke beheerder doet dat, dus als de raad nu ook in beroep gaat, geeft bij te kennen, dat hij ook pu bliekrechterlijke heerder i9 dus twee pu bliekrechterlijke beheerders van één weg, in ééne gemeente. 2. Als de raad ook in beroep gaat, moeten wij twee gemachtigden naar den Haag zenden om de zaak te bepleiten. Als het slot van dit stuk nu gewijzigd wordt, dat in plaats van een afzonder lijk beroep, de raad aan H. M. te kennen geeft zich aan te sluiten bij t beroep van 't Dag. Bestuur dan is 't goed." De heer Baijens „mag ik u opmerken, dat dit geen beroep is, alleen een onder steuning van 't adres van 't Dag. Bestuur, oin het verzoek van 't Dag. Bestuur te handhaven, bet besluit van Ged. Staten te verwerpen. Wij doen niets dan ondersteu nen. Wij bieden U dit request ter oiuler- teekening aan, en verzoeken het dan zooals het thans is, op te zenden." De Voorzitter: „ik moet u de opmerking maken, dat de raad aldus verzoekt het be sluit van Gedeputeerden te vernietigen en daarom gaat hij in beroep." De heet Baijens: „de raad treedt niet op, maar ondersteunt alleen, verzoekt 't request van Burg. en Weth. te hand haven; 't is een ondersteuning." De heer Timmermans Wz.„in dit adres zijn dezelfde woorden gebezigd als in 't beroep van 't Dagelijksch Bestuur t is geheel een aansluiting." t)e Voorzitter„ik maak daaruit op, dat 't een afzonderlijk beroep is." Ik stel voor de laatste alinea, te wij zigen in den zin, als door mij is aange geven en zal 't in omvraag brengen. Verworpen met 8 tegen 1 stem, die van den lieer Jud. Timmermans van Turen- hout. De beer Timmermaus van Turenhout „in dit rapport, dat ik niet zal ontleden, wijl het zoo vreeselijk groot is, spreekt men steeds van den raad, dat geeft aanleiding om te denken, dat de geheele raad er mee instemde, er is geen rekening gehouden met de minderheid, laat ons daarom liever zeg gen, de meerderheid van den raad." De heer Hoffmans„er wordt altijd ge- sproken van den raad in dergelijke stukken, nooit van de meerderheidin 't beroep van Dag. Bestuur staat ook niet „de meerder heid van 't Dagelijksch Bestuur." De heer Timmermans van Turenhout „wenscht zijn voorstel in omvraag. Het wordt verworpen met 8 tegen 1 stem, die van den heer Jud. Timmermans van Tu renhout." Be Voorzitter„heeft een van de heeren nog iets te zeggen of te vragen, omtrent dit stuk Zoo niet, dan wensch ik zelf hieromtrent eenige opmerkingen te maken. Ten eerste is een dergelijk stuk vrij van zegelhier staan er liefst '2 op. In de vorige vergadering werd besloten eene commissie te benoemen, die deze zaak zou voorbereiden enz, 't Is gewoonte wan neer een adres wordt opgezonden door den gene, die het besluit moet uitvoeren, zoo'11 rapport er bij gevoegd wordt ge- teekend door de commissie. Nu heeft deze commissie de zaak anders begrepen. Zij heelt gemeend alleen een adres te moeten indienen, dat ik moet onderteekenen. Van den anderen kant was het voor mij wel zoo aangenaam geweest, wanneer die commissie er eens met mij over gesproken had, daar ik het toch later moest onder teekenen en dan hadden we misschien samen er de wijzigingen in kunnen brengen, die ik er graag in had gezien. Dan had ik mijne 6ezwaren niet in de openbare vergadering bloot te leggen. Nu zal ik dat wel doen in 't openbaar. 't is door U kenbaar gemaakt, en daarom In den aanhef staat dat de raad in eene raadsvergadering door bet Dag. Bestuur is in kennis gisteld met bet besluit van Ge deputeerde Staten 0 f f i c i e e 1 is den raad door Dag. Bestuur geen mededceling ge daan. De beer Hoffmans beeft in de vorige vergadering zelf over den tram gesproken en hij zeide dat hij gehoord had, dat Ge deputeerde Staten, bedoeld besluit hadden genomen, d. i. dus heel wat anders. In 't Dag. Bestuur is er ook niet over gesproken, om den raad van liet besluit van Gedeputeerden, dat het Dag. Bestuur was medegedeeld, in kennis te stellen. De aanhef is, dus op zijn zachtst uitgedrukt, eenigszins bezijden de waarheid en zou U aanraden die te wijzigen, b. v te zetten „de raad heeft vernomen." De heer Baijens„ik begrijp niet, dat U nog terugkomt op 't rapport dat is toch reeds aangenomen." Dat de commissie u geen rapport heeft uitgebracht, is uw eigen schuld, ik heb U ter vergadering gevraagd en daarenboven heeft de heer Hoffmans mondeling rapport uitgebracht. De Voorzitter: „ik heb u duidelijk ge zegd dat ik rapport wenschte." De heer Baijens; „dat blijft 't zelfde, heeft de heer Hoffmans het gezegd." De heer Hoffmans: „om nog eens op 't eerste punt door U besproken terug te komen, diene, dat ik bij U ben geweest, eer, en ander met U te bespreketi, maar U waart toen juist vertrokken. Ik heb daarom den secretaris verzocht U een en ander over te brengen. Verder heb ik mij met die zaak niet druk gemaakt, omdat ik meende als er iets niet in orde is, zal de Burge meester wel een wenk geven. Wat betreft de onwaarheid in 't adres U hebt mij in de vorige vergadering op mijn vragen of U kennis droegt van het besluit van Gedep. Staten, waarbij zij con cessie hebben verleend aan de Mij. Vicinaux, geantwoord „ja" en dat in een publieke vergadering. D. i. mijns inziens wel 't zelfde. Daarop is de commissie benoemd enz Het voorstel van den Voorzitter, om t adres aldus in den aanhef te wijzigen wordt verworpen met 8 tegen 1 stem, die van den heer Timmermans van Turenhout." De Voorzitter „in het adres staat verder dat Art. 14 is gewijzigd door Gedeputeer den uit een zucht om het verzet van den raad van Waalwijk te breken, 't Is alsof Gedeputeerden nijdig waren, een hate lijkheid tegenover Waalwijk wilden uit werken en de Provinciale Staten en H M. de Koningin hebben verder door hunne goedkeuring die hatelijkheid bezegeld." De beer Hoffmans „ik geloof dat U juist den spijker op den kop slaat." De Voorzitter: „in een dergelijk stuk zet men toch geen hatelijkheid." De beer Hoffmans „Ged. Staten hebben zich wel meer spitsvondig betoond, nu weer met de paardenbelasting evenals toen ook." Met kunst en vliegwerk, omdat lner eens te gebruiken, heeft men dat aitikel in de Provinciale Staten aangenomen gekregen." De Voorzitter „bet is mijns inziens heelemaal geen belang liet erin te laten. De heer Hoffmans „de commissie wenscht het ongewijzigd op te zenden en zou het er dus in laten. In stemming gebracht, aangenomen met 8 tegen 1 stem den door den voorzitter bedoelden term erin le laten en besloten het in zijn geheel zoo op te zenden. Tegen de heer Timmermans van Turen hout. De Voorzitter „dan zal dat geschieden, maar dan zal ik mijne opmerkingen aan de regeering en aan II. M. de Koningin er ijtijds bijdoen." De Voorzitter: „nu heb ik nog eene vraag." Burgemeester en Wethouders zijn bij II. M. de Koningin in beroep gegaan en Mr. Loeff zal aangewezen worden de zaak in den Haag te gaan bepleiten als gemachtigde en die zal ook wel door den raad worden afgevaardigd om dat stuk te bepleiten. En nog een civiel-proces, waarover ik wel gemompel heb gehoord, zal de zaak nogal lang tegenhouden en dat rechtsgeding zal veel kosten. Nu verzoek ik den raad een onbepaald crediet toe te slaan voor ad viezen en de verdere kosten." De heer Baijens „ik begrijp U niet, ik ben er voorloopig tegen, laten we eerst het stuk in zee zenden en zien wat het uit werkt, enz., dan kunnen we later nog wel eens bijeenkomen." De Voorzitter „de zaak is nu toch ter tafel." De heer Hoffmans „ik vind goed, dat Mr. Loeff, voor beiden de zaak voor den raad van State bepleit De heer Jud. Timmermans Wz. „ik kan mij met 't voorstel van den heer Hoffmans zeer goed vereenigen. In één hand ver dient aanbeveling. Laat ons voor beiden Mr. J. Loeff nemen en laat de raad liet Dag. Bestuur machtigen verdere kosten die 1100- dig zullen blijken, te maken." De Voorzitter: „dat komt juist met mijn voorstel overeen. Mr. Loeff voor beiden af vaardigen en een onbepaald crediet ver leenen, want, we kunnen natuurlijk niet schatten, hoeveel 't kosten zal, daar we moeilijk prijsopgave kunnen vragen aan mr. Loeff." De heer Timmermans van Turenhout: „in de vorige vergadering heb ik mijn stem gemotiveerd. Ik ben sterk tegen iedere uitgave voor deze zaak." Het voorstel van den Voorzitter wordt daarna in omvraag gebracht en aangenomen met 8 tegen 1 stem, die van Timmermans van Turenhout. Langjarige ziekte in eenige dagen genezen. Juffrouw J. C. Wesselink geboren Bulten, Wachtpost 16, te Neede, prov. Gelderland, was sedert jaren lijdende aan hevige hart kloppingen, hoofdpijn en voortdurende sla peloosheid, erge dikke voeten, pijnen in rug en zijcL, zwaarmoedigheid, ja het leven werd mij een last. Mijn werk was mij te veel, zoo niet gansch onmogelijk geworden. Alle aangewende middelen bleven zonder uitwerking. Bij de aanwending dezer won dervolle pillen bleek het dat het goede re sultaat niet zou uitblijven, wat ook werke lijk het geval was. Sedert ik mijn toevlucht tot de Pink Pillen genomen heb, ben ik een geheel ander mensch geworden en verklaar U met het grootsfe genoegen dat die uitstekende pillen mij eene volkomene gezondheid niet nieuwe krachten en nieuwe levenslast, heb ben teruggegeven. TE WAALWIJK, zal Dinsdag 23 Juli bij inzet en Dinsdag 30 Juli 1901 bij toeslag, telkens nam. 6 ure in het Stationskoffiehuis van G. VAN ENGELEN te Vlijmen, voor de Erven H. VAN CROMVOIRT, ONDER VLIJMEN. 5 perceel en Bouwland in de Mortel, de Lage Heide en de Midelheide. Breeder/bij biljetten omschreven. Juffrouw J. C. WESSELINK, volgens portret. De algeheele verarming van liet bloed had zoo op de gezondheid van juffrouw Wesselink gewelkt dat slechts een versterkingsmiddel en hernieuwer van het bloed als de Pink Pillen een zoo on gehoopte genezing hadden kunnen bewerk stelligen, wat andere middelen niet hadden kunnen verrichten. Zij hebben opnieuw hunne wereldberoemdheid als de krachtigste hernieuwer van het bloed en versterkings middel de zenuwen bewaarheid. De Pink Pillen zijn evenzoo werkzaam bij bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, zenuwziekten, algeraeene zwakte, toestanden tengevolge van overspanning van allerlei aard, maag en ingewandziekten, rheumatiek en Ischias. Prijs f 1.75 de doos; f 0.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij J. H. 1. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, eenig depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Wacht V evenwel voor de namaaksels verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den lieer Snabilié te Rotterdam of bij de depothouders die onder de attesten in de cou ranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoopen goedkoopere zoogenaamde Pink Pillenzulks is slechts om het publiek te be driegen. Onze verslaggever vernam op ver schillende plaatsen in Nederland hoe de per sonen er ingeloopen zijnen hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink- Pillen ondervonden haddenonnoodig te zeggen dat (leze personen spoedig, met het gebruik der echte Pink Pillen weder zijn begonnen Het namaaksel der Pink Pillen heeft nognooil iemand genezen. Afbeelding der doos bij vooruitbestelling verkrijgbaar Aanbevelend, Confiseur Patissier Cuisinier, WAALWIJK. ICH DIEN Allein ecbterBalsam aui 4.' Schutienf.l -Apoltnk» «11 A. Thierry in Pregrad» b*l aoMiMh-Siuiftfunn. als (rij U volkomen zeker van uw lijden verlossen kunt door aanwending van den alleen ech ten Apotheker en alle maagziekten, lioest, tu. berculose, katarrh, m'l algemeen alle inwendige kwalen kunt weg nemen en tegeli.ik dezen balsem ook In ontelbare gevallen uit wendig kunt gebruiken. Deze balsom is alleen echt wanneer hij nevenstaand officieel geregistreerd nrroe 11 limitlelg- mvritI>e Non, draagt. G flacons kosten franco C gulden. Minder dan 3 flacons kunnen niet verzonden worden, zending al leen tegen contante betaling. als gij door aanwending van Apotheker A. THIERRY'S alleen eelite Centifolienzalf iedere wond, al I» zij ook nog: zoo onil, en van weikeu aard ook, volkomen zeker kunt genezen, en gij daarbij bijna altijd elke gevaarlijke operatio kunt vermijden. Prijs per pot f twee potten f3.— franco.Verzending alleen tegen contante betaling. Deze zalf is alleen echt mot ne venstaand ofllcieel geregistreerd handelsmerk, «lat op lederen pot is ingebrand. Hoofddepot: Hof-Apotheek H. SANDERS, Amsterdam, Rokin 8. Rotterdambij SSABILIÈ, Steiger. Waar geen depot is bestelle men direkt aan hot adres: Apo theker A. THIERRY, te Pregrad» hij Roliitsch, Oostenrijk. W.VJVÏ.S IKK OUR ONNES Tot onze diepe droefheid over leed beden plotseling, onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder, Mejuffrouw CHRISTINA PULLENS, Echtgenoote van den Heer HENDR1KUS MULDERS, in den ouderdom van bijna 45 jaren. H. MULDERS, en Kinderen. Waalwijk, 8 Juli 1901. Een alleszins bekwaam om de leiding eener schoenmakerij op zich te nemen, tegen flink loon. Franco Brieven onder No. 199 Bureau van dit blad. het beste adres voor alle mogelijke repara ties aan en beveelt zich beleefd aan tot het leggen en leveren van De Voorzitter: „verlangt nog een van de heeren 't woord De heer Baijens: „misschien is T wel een beetje voorbarig, maar zoudt u niet iets kunnen brengen op de begrooting van 190'2, om die vuile boel van dat stukje Loint, tusschen Wed. v. d. Sanden en de school te verhelpen. Misschien zou het nog productief kunnen worden gemaakt voor de school en de kosten zullen maar gering zijn." De heer Hoffmans „hebt U nog geen officieel bericht omtrent de erfenis van Van 3—: »ja, ik zal 't u laten $[|jU |J [R| J VBOSSh, Daarna sluit de Voorzitter de openbare vergadering. De ongerieven verbonden aan het gewone witten van plafonds en muren worden voorkomen door liet gebruik van dat niet afgeeft, nitt bladdert en bestand is tegen afwasschen zelfs met het wordt geleverd, in c. a. 50 ongeëvenaard heldere kleuren en is uitmuntend geschikt voor schilderwerk en gewoon witwerk- Vraagt kleuren kaart en prijscourant. Alleenverkoop voor WAALVV IJK; BAARDWIJK en BESOIJEN, Mr. Schilder, Specialiteit in N. B. Schilders eu Aannemers provisie. T

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 2