Notaris RANT 31 estverkoopin g Oe Bufgemeestei van Waalwijk, fbsuiianto V erzamelt gebruikte Postzegels tiet goed Werk van Bethlehem te SOUPERS, Koude eo Warme SCHOTELS, 1. G. VAN TILBURG. tï in ram sin P. Gloudemans, GAS- en WATERLEIDINGEN, KACHELKOLEN. s Advertentiën Bericht van Inzet. w Vaals (Limburg) DejeunersDiners. Gateaux, Nougats, Fantasie-ijs, Dessert, Chocolaterie,Bonbons- artikelen en Comesti bles. DAMES! Adr APPELS Eiectrische Spreekbuisleidingen GLOEIKOUSJES RIJWIELEN, BRANDSTOFFEN COMMISSIEHANDEL TOE W" IL. WTCTK. Bericht de aankomst van twee scheeps ladingen puike grove Handelsberichten. Burgerlijke stand. ver koopen: Patisserie Moderne. Cuisine Frangaise. Servies, Tafellinnen en Zilver. Geen beter Adres 2 WAALWIJK. Koper-, lood-, zinkwerker en gasfitter. Gasornamenten, het Qui- vre-poleeren en bronzen. huishoudelijk gerief. Technisch Bureau II. E. O VING Jr. OilSSSISfSUOfll. ALGFMEKNL Prijs afgehaald f 0.85 aan huis bezorgd f 0.90. Toeslag op Vrijdag 30 Augustus 1901. zal op VRIJDAG den 23n dezer des voormiddags om 11 ure, in het openbaar Eene partij STRAATMEST, liggende in de putsteeg. ZEGT HET VOORT. ■o-men AALWIJK van alle Landen zelfs de meest gewone ter bevordering van de geestelijke roeping voor arme kin deren. Kostbare religieuse aan denken zullen hen worden toe gezonden. met o( zonder D VERSE Confiseur Patissier Cuisinier, WAALWIJK. 2 O 2 dan bij pi GEROOKTE VLEESCHWAREN Het repareeren van en aan concurreerencle prijzen. Eerste kwaliteit Overkappingen. Bruggen. IJzeren Gebouwen. Geconstrueerde BALKEN, enz. Installatie van Stoomwasscherijen. ROTTERDAM. KANTOOR Gelderschekade 31—33 (Plan C WERKPLAATSEN Binnenhaven O.Z. (Feijenoord. Verkooper J. BONIS, aan de Haven. Mr. lit I KW Provinciale Staten. Naar men ons mededeelt heeft Mr. P. II. joeff, te 's-Bosch, ziih bereid verklaard le candidatuur aan tem mei voor den zetel Ier Provinciale Staten voor het district leasden, tot nu toe door Mr. J. A. Loelf i ngenomen. Overleden. In China is overleden de ZeerEiirw. Pater 'ijlmans uit Raams.lonksveer, die reeds 25 aren aan het zie'.eheil der heidenen in 'i 1 erre Oosten werkzaam was. Zijn dood 1 vordt toegeschreven aan de groote vermoei nissen doorstaan tijdens de laatste vervol— i ;ingen. Hij ruste in vrede Concert. Op Maandag 2G Augustus a.s. ter gele- jenheid der Besoijensche kermis zal de larmonie PEspérance, des namiddags ten G tur een groot concert geven in den tuin ''an den heer Constans van Dongen te 13e- oijen. Het programma zal de schoonste nummers l.iit het goed voorziene repertoire der har monie bevatten en wil het weder wat mee- verken, dan staat dit concert, in den zoo .^ezelligen, prachtig aangelegden tuin van 1 len heer van Dongen, een druk bezoek te I vachten. Ken mooie wicht 1 Als een bewijs, dat ook door de varkens lagers alhier flinke exemplaren worden geslacht, kan dienen dat in de slagerij van Mos. Dekkers alhier, dezer dagen een 1 rarken te bezichtigen was, dat niet minder voog dan 310 pond, schoon aan den haak. Begrijpelijkerwijze had dit pracht-exein- ilaar veel bekijks. Baldadigheid. I In den nacht van Donderdag op Vrijdag ;ijn bij Betje L. in de Poststraat een vijftal •uiten verbrijzeld. Ongeval. 1 Gisteren raakte een paard gespannen voor ;en kar op den winterdijk, van de veld tent komende, op hol. In zijn woeste vaart slingerde het een hondenkar omver, maar veroorzaakte gelukkig geen persoonlijke on gelukken. Begrijpelijkerwijze vei oorzaak te een en inder een heel opstootje. Wielerwedstrijd tc Tilburg. ti De uitslag der wielerwedstrijden, welke ''Donderdagnamiddag plaats hadden op de Tilburgsche wielerbaan, is als volgt Tandern-race over 2 KM Deelnemers: Jansen-v. d. Tuijn, Mulder- v. d. Knoop, Van der Bruggen-Engbersen, le Manche, le Mulder-v. d. Knoop, 2e Van der Bruggen-Engbersen. i 2e Manche, le Mulder-v. d. Knoop, 2e lanssen-v. d. Tuijn. 3e Manche, le Mulder-v. d. Knoop, 2c Jausscn-v. d. Tuijn. Match h trois. Deelnemers: Jaequelin, Parijs; Schilling, Berlijn; Momo, Italië. le Manche, le Schilling, 2e Jaequelin. 2e le Schilling, 2e Jaequelin. 8e le Schilling, 2e Momo. Voor den volgenden wedstrijd (van 50 KM.) tusschen v. d. Knoop. Berlijn, Bovy, Luik en Eranck, Charleroi, kwam een re genbui die tot ongeveer 7 uur aanhield, en waardoor deze wedstrijd moest worden uit gesteld. Dit nommer met motorgangmaking begon ten 7 uur, doch wegens ongeschiktheid der baan, konden de motors aanvankelijk niet rijden, later kwamen ze op de baan, doch twee vielen, waardoor een der berijders zich i nog al bezeerde. De wedstrijd werd ruim half afgereden door v. d. Knoop en Eranck. Onze Handel met België. i Onze handel in rundvee met België was in de maand Juni aanmerkelijk minder dan 'in Mei van dit jaar. Er werden langs de grenskantoren ruim 1300 stuks minder in gevoerd. De geheele invoer bedroeg 3717 stuks welk hoofdzakelijk uit ons land kwamen. In de eerste helft van dit jaar werden uit ons land naar België gezonden 26,908 runderen, tegen 28,137 in de eerste helft van 1900, en 31,896 in 1899, zoodat de invoer langs de grenskantoren door het strenge onderzoek en de kostbare en langdurige quarantaine langzamerhand vermindert. Ge vallen van besmettelijke ziekte kwamen gedurende de maand Juni in de quarantai- nestallen niet voor, wel werden eenige runderen teruggezonden als verdacht van tuberculose. 1 In Juni werden in België ingevoerd 7374 schapen en 2285 lammeren, welke voor de grootste helft uit ons land kwamen. Nederland zond gedurende de eerste helft van dit jaar 22,364 schapen en 9551 lam meren naar België en Duitschland 24,038 schapen en 16,152 lammeren; zoodat uit ons land bijna eveuveel schapen en lainuie- ,ren naar België gevoerd werden als uit het groote Duitschland. I De handel in paarden was in Juni niet levendig. Ingevoerd werden in België, 2.951 paarden, waarvan vele uit Eugeland 'kwamen en bestemd waren voor de slacht bank. In de eerste helft van dit jaar bedroeg de geheele invoer van paarden in België 18.301 en van veulens 799. Daarvan kwamen de zware werkpaarden voor liet grootste gedeelte uit ons land. Bijna 3.5 raillioeu kilogram aardappelen gingen in Juni naar België. België kocht in Zeeland en Noord-Brabant aanmerkelijke hoeveelheden oude aardappelen welke grooten- decls op de markten te Antwerpen en te Gent tegen goede prijzen verkocht werden. Ondanks liet invoerrecht en de keuring aan de grens werden in de Maand Juni ruim 250,000 kilogram boter uit ons land naar 13. Igië gezonden terwijl de geheele invoer gedurende de 6 eerste maanden van dit. jaar bedroeg 1.713 339 kilogram. Bil ni a ill Bailey. Dc voorui'ge/onden reclamewagen van le amerik.iansche reu/.en onderneming „Bar- num B liley's grootste Tentoonstelling der YWreld", die ie G oi.ingen den Sisten Augus tus en 1 September voorstellingen zal geven, is aldaar aangekomen en trekt zeer de aan dacht van het publiek dat het hoofdstation passeert. Deze wagen zou tot den lldcn Augustus op zijn standplaats blijven, daar het als het waie een bureau op wielen voor- s'elt en ook door de vooruitreizende vei tegeuwoordigers en beambten van de ten toonstelling als zoodtnig benut word'. Het smaakvolle uiterlijk van den wagen, zoowel als het geheimzinnige, dat zijn zending en doel omgeeft, prikkelt natuurlijk een ieder om te we'en, wat het eigenlijk beoogt, vooral daar dusdanig voertuig in dit land een buitengewone verschijning is. Uitwendig zoo wel als door zijn bouwtrant is deze wager. iets nieuws. Hij is wit geverld en aan beide zijden met gouden letters versierd. Gebouwd volgens echt amcrikaansch model is de romp 58 voet lang, 7 voet breed en 9 voet hoog hij rust op twee viervv iellige veeren en is voorzien van iedere slechts denkbare moderne mechanische toerusting, de gemak en zeker heid geeft, waardoor hij de uiterste, snelheid wanneer hij aan het einde van een spoor trein gekoppeld is, kan doorstaan. De hoofd ruimte van dezen wagen heeft kasten, waar in de aanplakbiljetten, die men thans ook tegen de planken schuttingen en aanplak zuilen ziet, geborgen worden, terwijl daar boven slaappaatsen voor 20 man. Het eene einde heeft bewaarplaatsen voor allerlei zaken, noodig voor het oplpakken der affiches, zooals een groote ketel om den stijfsel te koken, dan heeft men schuifladen met cliché's voor kranten zoomede met smaakvolle lithograp- hitën en moderne kunstig uitgevoerde teeke- ningen behangen aideclingen, bovendien schrijftafels, toiletten, enz. Het andere einde bevat een keurig bureau, dal even breed en hoog als de wagen zelf is en 10 voet lang en veel heeft van het kabinet van een scheepskapitein. Dit is de kooi van den hierover toezicht voerenden vertegenwoordi ger, den heer H. H. Gunning dit lokaal is uiteist smaakvol met olieverfschilderijen, ta pijten, een sopha, een amerikaausche jaloe zie, patentsluitschrijftafel en andere nuttige zaken versierd. Onder den wagen tusschen de veeren is een andere bergplaats aange bracht, waarin borstels, kannen, boekjes en vlugschrilten geborgen worden. Deze laatsten worden aan huis en in de omgeving na een zekeren tijd verdeeld. Het groote werk van de voorbereiding voor de affiches en de verdeeling der aankon— digingsbiljetten wordt in dit rondreizend bureau door 20 beamb'.en onder leiding van den genoemden directeur volbracht: Hel getal velletjes bedraagt binnen eenige dagen 10.000. De volgende arbeidsmethode woidi hierbij toegepast Om 5 uur 's morgens staan de menschen op, koken het water, zoodat de noodige hoeveelheid stijfsel kan klaargemaakt worden. Om 6 uur gaan ze naar een logement om te ontbijten. Een hall uur later rijden verscheidene wagens de verschillende kanten op met handige plak kers en met de plaats goed bekeude koet siers. Ieder heeft een greoten lijmpot bij zich, veel affiches en andere benoodigdheden. Den geheelen dag zijn ze afwezig, en keeren eerst 's avonds terug. Intusschen plakken anderen de aanplakbiljetten op de verschil lende muren in de stad en in de kijkzalen, terwijl wederom anderen met den trein in verschillende richtingen, zich begeven om allerlei stations tot 40 mijlen in den omtrek van de noodige affiches te voorzien. Is men hiermede klaar, dan wordt aan een speciaal daarmede belast agent precies opgegeven het getal ffiches, zoomede de plaats, waar zij aaugeplakt zijn. Deze nu noteert ze in een speciaal daarvoor aangelegd boek. Het systeem, dat bij de operaties van dezen wa gen wordt toegepast, toont de bewonderens waardige wijze, waarop dit, zoowel als andere gedeelten vau deze reusachtige ondeineming wordt uitgevoerd. In die plaatsen, waar het gezelschap slechts een dag vertoeft, komen na volbrachten arbeid de menschen naar dcn wageu terug, gebiuiken hun avondeten en leggen zich ter ruste. De wageu wedt dan aau een sneltrein aangehaakt en naar een ar.dere stad getransporteerd, waar de mensch en denzelfden arbeid hervatten, precies zoo als zulks den vorigen dag in de voiige stad is geschied. Sprang, 14 Aug. 1901. Onze vroegere dorps genoot de Heer H. N. B. van Santen, amb tenaar ter Secretarie te Hengelo (O), is thans in gelijke betrekking benoemd le Zutphen. Drongelen. Op provinciale grintwegen zal in plaats van grint geklopte mac adamsteen- en worden gebracht. Voorzeker is dat eent flinke veibelering, omdat zulke mac adam— wegen hard worden en zonder stof zijn. Woensdag begaf de 19 jaiige F. van der Looid, schaapherder te Genderen, gem. Heesbeen, zich nabij Heusden in het Noor der afwateringskanaal met de bedoeling eens te zwemmen. Al spoedig geraakte hij in zinkenden toe stand en nieilegeustaaude er spoedig hulp kwam opdagen, werd de ongelukkige eenige oogenblikkeu later levenloos opge haald. Kaumsdonksvcer, 16 Augustus Heden morgen ten ongeveer drie uren brak in het naburige Geertruidenbsrg brand uit. Het woonhuis, annex drukkerij dei He>ren H. G. Raaimakers stond in lichtelaaie. Alles, ook de persen, is vernield. Naar men ons mededeelde, was alles verzekerd. Dhr. A. Ploeg onderwijzer aan de openbare school (Dorp) slaagde dezer dagen voor het examen hoofd-acte. Door dhr M. van Dongen, varkens— handelaar, alhier is een expor'.slagerij op Engeland geopend. De eerste lachtig stuks zullen heden te Vlissingen worden ingescheept. Dit is de eerste inlichting van dien aard die hier in den omuek bestaat. Wij wenschen den ondcinemei het beste succes toe. De groenten-koopman v. I). uit Oos terhout geraak'.e ondei den stoomtram. Daar bleek dat hij abnormaal was, is hij naar de Marechaussee kazerne getransporteerd, alwaar hij door dr Gutlcling verbonden werd. De ojibrengs! der biezen valt over het algemeen niet legen. De handel is levendig en het is te voorzien dat hij zelfs vlug zal worden Men besteedt voor gewone Plaalsche biezen f 14 f 15 voor zoogenaamde Klun— dertsche f 15 a f 17 en voor idem Hooge- zandsche f 16 a f 22 per voer 62 bos. Aan het keizersveer arriveerden heden morgen het korps pontonniers uit Dordrecht. De door elkander krioelende soldaten, de arken waarop de driekleur was bevestigd boden een vroolijk schouwspel. Heden mid dag te drie ure moet de ponton brug ge reed zijn, waarover dan de troepen uit Geertruidenberg marcheeien. De brug blijft eenigen tijd voor het publiek toegankelijk. In verband met een en ander is de Gene— taal Inspecteur der Vestiug artillerie ge logeerd in het van ouds bekend „Huis ten Deijl" alhier. Dassen. Het oude kasteel, reeds zoo lang verlaten, zal spoedig bewoond worden, door religieuzen uit Frankrijk afkomstig. WAALWIJK, 16 Aug. 1901 De handel in hoornvee was bij goeden aanvoer tamelijk vlug. Wegens gebrek aar. wei en hooi- toemaat schijnen sommige veehouders nog al ge negen te zijn enkele stuks voor het einde van den weitijd op te ruimen, vandaar, dat de prij zen van tweede kwaliteit hoornvee thans billijk zijn, daarentegen worden voor prima nagenoeg lijpe kalfkoeien en dito vaarzen hooge prijzen bedongen. Kalfbeesten f 135 a f 195. Dito vaarzen 1120 f 175. Jonge varkens aangevoerd 155 stuk9, vei- kocht van f6.75 af 11.90. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 505 kg. van 11.14 k f 1.36 per kg. Eieren 3'/ï P/a cent per stuk. De ferme houding der huideninarkt blijft voortduren en 't is te voorzien, dat voor eerst geene daling te wachten is, in tegendeel zullen de prijzen voor prima soorten ge zouten La Plata hoogst waarschijnlijk nog enkele francs honger gaan. Deze veronder stelling is gegrond op den geringen voorraad op alle Europeesche hoofdmarkten zoowel als op de productieplaatsen zelve. Enkele ladingen huiden met zomer en half haar worden nog wel verwacht maar de beste soorten zijn van de markt en de looierij zal dus op de nieuwe campagne hebben te wachten. Het oog is thans gevestigd op de aanvoeren van Rivierhuiden die naar men wil vertrouwen, dit jaar menigvuldig en van goede kwaliteit zullen ziju. De lederhandel is zeer vast gestemd de voorraad zwaar leder is geheel opgeruimd en de looiers wachten slechts op verauderiug van temperatuur om te drogen. In deze streek werden reeds verschillende partijen op levering verkocht met een prijs- avans van IC a 20 cents per kilogram. Hoewel licht zoolleder volgens oud systeem ook meer gevraagd is worden lichte soorten voortdurend aangeboden door de stooraleder- fabrikanten die scherp kunnen concurreeren zoodat de prijzen daarvan naar evenredig heid niet vooruitgaan. Voor de schoenmakerij is de langdurige mooie zomer niet onvoordeelig en de meeste fabrieken werken dan ook met volle kracht In schors en alle andere looimiddelen is de markt thans iet-wat stiller geworden. Dit was na de laatste beweging in de arti kelen Garouille en Valonea wel te wachten. De handel in fruit is in 't Land van Altena iets minder vlug; groote verzendin gen hebben niet plaats wijl de omzet in hoofdzaak zich tot rijp ooft bepaalt en wel het meest naar Hollandsche steden. Prijzen vast. Men besteedt thans voor peren oomskinderen f 7 it f 9, boterperen t 5 a f 6.50, Dirkjesperen f 5 a f 6, andere soorten naar gelang qual. f 3 it f 4.50, vroege appelen f 5 a f 6, alles per H.L. Perziken f 2 a f 3.50, abrikozen f 0.50 it f 1,10 per 100 stuks. WAALWIJK. Van 9—16 Augustus. GEBOREN: Maria Susanne d. v. J. Hoefnagelen A. J. Geenuit. Antonius Nicolaas Maria d. v. II. H. A. v. Es en G. II. G. Kruit wagen. Adriana d. v. J. J. Reiners en E. v. Herweijnen. OVERLEDEN: Lev. aang. k. v. F. Pulles en J. v. Giersbergen. li. A. Kuijsters 3 w. d. v. H. Kuijsters en P. v. Weert. Arnolda Schaapsmeerder 63 j. eclitg. v. J. de Peffer. De Dooven IIooren.tiet nummer 27 van de uGeïllustreerde Wereld/' 626, Chiswick High Road, London. W deelt de beschrijving mede van eene Wonderbare Genezing van doofheid en gebrom in de ooren door heeling, welke ten huize gedaan kan worden en onfaalbaar geneest. Dat nummer zal kosteloos opgezonden worden als men zijn adres aangeeft aan den uitge ver van bovengenoemd Tijdschrift. te Waalwijk, maakt bekend, dat de op 16 Aug j.l. geveilde goederen der Erven WED. J. HOGERS te Sprang, door Inzet en verhooging staan als volgt ONDER SPRANG Koop 1 A. Huis, Schuur. Erf, Tuin en Bouwland, Sectie B. nos. 1882 en 1881, groot 0.52.71 II.A. aan f 1200. Koop 1 B Bouwland, Sectie B. no. 1880, groot 1.69.70 H.A. aan f 1800. Koop 2 A. Huis, Schuur, Erf, Tuin, Bouw- en Weiland, Secti B. nos. 1414, 1413, 1412, 164,1884, groot 0.32.80 II A., aan f 1000. Koop 2 B. Bouwland, Sectie B. no. 1883. groot 1.07.80 H.A.aan f 1110. Koop 3. aan - 750. 4. - 860. 5. - 1340. i/ 6. - 1700. V 7. -1410. 8. - 1030. 9. u - 950. i, 10. - 550. 11. - 475. n 12. h 300. 13. - 380. Bij den toeslag komen in massa Koopen 1 A en 1 BKoopen 2 A en 2 B Koopen 3 en 4; Koopen 9 en 10; Koopen 11 en 12; Koopen 9, 10, 11 en 12; Koopen 9, 10, 11, 12 en 13. 's namiddags 7 uur, ten koffieliuize van den heer A. A. PEL, te Sprang. Dagelijks kan bij Not. RANT gehoogd worden. INLICHTINGEN te bevragen en Post zegels te zenden aan Aanbevelend, lil van Ook aan 't zelfde adres prachtige uitgesneden verkrijgbaar. Aanbevelend, ALS BOVEN. Beveelt zich beleefd aan, tot het aanleg gen van door mij zelf GEPREPAREERD. Verder alle ARTIKELEN voor Ook beveel ik mij beleefd aan tot liet REPAREEREN van alle systeems; het leveren van banden, on derdeden en nieuwe RIJWIELEN. Aanbevelend, ALS BOVEN. Eabriekssporen. Loodsen. Centrale verwarming. w

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 6