Diocesanen Katholiekendag, Moordaanslag op pre sident Mae. Kinley. BINNENLAND. Telegrammen. in Zuid Afrika hebben gediend waren naar Engeland teruggezonden en in de gevange nis geworpen, omdat zij een trein hadden geplunderd, die levensmiddelen vervoerde voor hun eigen kameraden. Zij hebben 5 maanden in de gevangenis gezeten en worden, aldus veredeld, nu op nieuw tegen de Boeren losgelaten. VOORLOOPIG PROGRAMMA van den 29 September 1901, te TILBURG. 9 uur. H. Mis ter eere van den H. Geest in de St. Josephkerk op den Heuvel, opge dragen door Z. 1). H. Mgr. W. v. d. Ven. 10 uur. In de Nieuwe Koninklijke Har monie, .Stationstraat, vergadering van de VL AMeeliogBelangen van den Boeren stand in de richting van den Noord-Bra- bantsohen Christel'jken Boerenbond. PresidentG. Coovels, Helmond. SprekersP. M. v. Vorst, Eindhoven. ZEerw.Heer v. d. Elzen, Heeswijk. 10 uur. In den R. K. Gildenbond, Tuin straat, vergadering der III Afdeeling So ciaal vraagstuk voor de werklieden. President: A. P. J. Vromans, Tilburg. Spreker: Jos. A. M. v. d. Hoeven, 's-Bosch. 12 uur. In liet St. Vincentius gebouw, Antouiusstraat, vergadering der V Afdeeling Onderwijs. President: J. P. Schets, Zevenbergen. Sprekers: J. W. Kemps, Diiither. It. C. A. v. Cranenburgh, Waalwijk. 12 uur. In de Sociëteit Philharmonie bij de Markt, vergadering der II Afdeeling Sociaal vraagstuk voor de werkgevers. PresidentJ. van Besouw, Goorle. Sprekers Kap. L Poell, Woensel. Aug. van Spaendonck, Tilburg. 2 uur. In de Zouavenbroederschap Fidei et Virtuti, Koestraat, vergadering der IV Afdeeling Bestrijding van het drankmis bruik. PresidentL. d. Steen, 's-Bosch. Sprekers J. v. Blarkom, Stratum. P. C. P. de Louw, Helmond. 2 uur. In de Liedertafel Souvenir des Montagnards, vergadering der 1 Afdeeling Godsdienstige vereenigingen. PresidentJ. F. Boex, Eindhoven. Sprekers Kap. L. Offermans, Cuijk. Vincent v. d. Heuvel, Geldrop. 41/, uur. In den R. K. Gildenbond, Tuinstraat Algemeene Vergadering. PresidentW. P. A. Mutsaers, Tilburg. Sprekers Past. Dr. G. W. J. v. Zinnicq Bergmann, Tilburg. B. R. F. van VlijmeD, Schijndel. Bepalingen van Urde. Niemand wordt toegelaten tot de H. Mis, de afdeelingsvergaderingen of de algemeene vergadering, zonder geldig toegangsbewijs. De Vereenigingen zullen zich met hunne banieren naar de H. Mis begeven. Voor leden van R. K. Vereeningen in het bisdom, welke zich meer in het bij zonder bezighouden met het onderwerp eener afdeeling, zijn bij den president hunner vereeniging kosteloos kaarten te verkrijgen, toegang gevende tot de H. Mis en de af deelingsvergaderingen. Voor alle R. K. mannen zijn bij de presidenten der afdeelingen of door hunne tusschenkomst ook bij R. K. Boekhandelaren kaarten verkrijgbaar van f 1.50 cent9 en 25 cents, toegang gevende tot de H. Mis, de afdeelingsvergsvergaderingen en de algemeene vergadering. Extra-trein op 29 September. VBosch vertrek 7,58 's morgens (spoor- tijd.) Tilburg aankomst 8,24 s morgens. Dus vertrekkende om 6,32 uit Nijmegen komt men te 8,24 te Tilburg. De trein die om 10,14 's avonds te Til burg vertrekt en om 11,20 te Eindhoven aankomt zal op 29 September doorloopeu tot Helmond. Extra-tram uit Waalwijk, vertrek 6,40 's morgens en aank. Tilburg 7,55 (Amster- datnsche tijd.) Bij de firma Anloon Tielen zijn kaar ten verkrijgbaar van f 1,50 en 25 ets., toegang gevende tot de II. Mis, de afdee lingsvergaderingen en de algemeene verga dering. Deze kaarten worden slechts tot 20 Sept. a.i. verkocht. Verder hebben toegang tot betrekkelijke, afdeelingsvergaderingen Leden van ll.-K. Vereenigingen, welke zich meer in het bi zonder bezighouden met het onderwerp der afdeeling op vertoon eener kaarl kosteloos verkrijgbaar. Voor de leden der St. Paulus-Vereeniging bij den Pres. hunner Vereeniging den heer Jud. Timmermans van Turenhout, Voor de leden der H. Familie bij den Secret, den heer D. van Bavel, en verder bij den heer Joh. van Riel, lid van het uitvoerend comité. WAALWIJK, 11 Sept. 1901. St. Pnulus-Vereeniging. Door het Bestuur der St. Paulus-Ver- eeniging tot bestrijding vau drankmisbruik te Waalwijk, werd in de vergadering van 9 September j 1. besloten aan heeren beste- ders en architecten in deze gemeente te ver zoeken, dat op het werk geen sterken drank zal worden toegelaten. Het is ons aangenaam te kunnen mede- deelen dat bij de aanbesteding van Zaterdag aanstaande van vier huizen en boerderij de2e bepaling door den lieer besteder en door den heer architect in het bestek bo venstaande bepaling is opgenomen, en wij vertrouwen dat dit goede voorbeeld kracht dadig tot navolging moge aansporen. Op de Maandag j.l. gehouden ver gadering van de St. Paulus-Vereeniging trad als spreker op de heer van Liempt, secretaris onzer gemeente. In eene met voorbeelden rijk geïllustreerde lezing brak spreker in welgekozen bewoordingen, meer malen door daverend applaus onderbroker, een lans voor de deugd van spaarzaamheid en toonde kristalhelder aan dat de beoefe ning dezer deugd de matigheid met zich zal brengen. Moge zijne woorden ter harte genomen worden 25jarig Jubilé. Morgen 12 September herdenkt de Eerw Soeur Jeannette, in de wereld Mej. Anna Bianchi, de dag waarop H.Eerw. voor 25 jaren in het klooster trad van de Congre gatie van J. M. J- Eerst geplaatst in het pensionaat Mariakroon te Cuilemburg werd zij later overgeplaatst naar het pen- sionnaat in de Burchstraat te Nijmegen en wijdt zij nu reeds een tiental jaren hare beste krachten aan de muzikale leiding der Waalwijksche jeugd. Evenals vroeger te Cuilemburg en Nijmegen, wordt de Eerw. Soeur Jeannette hier zeer hooggeschat, vooral om haar uitstekend muzikaal onder richt. Zonder twijfel zal het de Eerw. Zuster op dezen dag niet ontbreken aan talrijke bewijzen van belangstelling zoowel van hare oud-leerlingen als van hare tegenwoordige. Wij feliciteeren de Eerw. Zuster ook van harte en hopen dat H.Eerw. nog tal van jaren hare muzikale krachten aan Waal- wijksch jeugd zal kunnen blijven wijden. Lage daad. Zondagavond werd door eenige belhamels te Vlijmen een laaghartige daad gepleegd. Toen een jongmensch uit ouze gemeente ten ongeveer 8 uur bovengenoemde plaats passeerde, werd hij zonder dat hij daartoe de minste aanleiding gaf, door eenige on verlaten aangevallen, van zijn fiets geslagen, en toen hij in een toestand van bezwijming op den grond lag, op schandelijke wijze ge trapt enz. Toen hij weer tot ziehzelve kwam, waren de daders gevlogen, zoodat dezen natuurlijk onbekend zijn. Het i3 waarlijk of men daar in Vlijmen, in een onbeschaafde streek komt, dat men nog niet des avonds om 8 uur per liets die gemeente kan passeeren, zonder door een of meer onverlaten te worden aange houden, mishandeld, in ieder geval minstens te worden nagejouwd. Het ware te hopen, dat de politie vooral in de gemeente Vlijmen, maar ook in Nieuwkuik eens beter een oogje in 't zeil hield zoodat geen fatsoenlijk inensch be hoefde te schromen die gemeenten des avonds vooral per fiets te passeren. Doel „Recht door Zee". Maandag hield de Doel Recht door Zee" gevestigd bij J. Fransen alhier haar j aarlijksch prijs- en koningschieten. Dc eerste prijs werd behaald door L. Wagen makers, de tweede P. Vrinten, zoodat eerstgenoemde het koningschap verwierf. Tot laat in den avond bleef men gezel lig bijeen. liet Concours Hippiquc Zondag van wege de vereeniging /s-Herto- genbosch Belang" gehouden is naar wensch geslaagd. Aangezien voor de verschillende afdeelin gen niet minder dan 85 inschrijvingen waren, waarvan de meesten waren opgeko men mocht het concours zeer geanimeerd heeten. De schutterijmuziek luisterde het sportfeest op. Op het terrein achter het oude station, op welks perron de tribune was opgeslagen, die zeer goed bezet was, bevond zich eene onafzienbare menigte van toeschouwers. Alles was netjes afgezet en ging even ge regeld en vlug. Ook de terreinen waren in goede orde en voor de bediening werd zorg gedragen door manschappen der artillerie. De vereeniging 's-Herlogenbosch Belang mag met voldoening op het afgcloopen feest terugzien. Moord te Helder. Te Helder is Zaterdagavond een moord gepleegd. De volgende bijzonderheden wor den van daar gemeld De korporaal der mariniers Wolters Pief fers, dienende aan boord der Hr. Ms. ka nonneerboot //Gier* die door de politie werd gezocht omdat hij een paar dagen geleden van passagieren was achtergebleven, heeft zijn meisje, Johanna van Lugteren, thuisbe- hoorende te Dongen, (N.-Br.) op den een zamen Strooweg, buiten de gemeente, om het leven gebracht. Na het meisje, volgens zijn eigen verklaring, met een halven straat klinker een slag op het voorhoofd te hebben toegebracht, waardoor eene bloedende wonde ontstond, heeft hij haar opgenomen en in de langs den weg loopende ondiepe sloot ge worpen. Zoo onmeuschelijk mogelijk, is de moordenaar op het lichaam van het slacht offer gaan staan om het onder water te houden, tot zij geen teeken meer van leven meer gaf. De onverlaat is daarop, zonder verder naar de vermoorde om te zien, nclit- streeks naar het hoofdbureau van politie aan het Westplein geloopen, om kennis te. ge ven //dat hij zijn meid had vermoord.// Na voorloopig in bewaring te zijn gebracht, werd hij later aan den militairen rechter overgeleverd. De politie, die terstond op onderzoek uit giug, vond het lijk van de verslagene, ge heel onder water liggende. Het werd voor loopig naar het gemeente-ziekenhuis gebracht en Zondag naar het marine-hospitaal ver voerd, om te worden geschouwd. Wat tot de misdaad aanleiding heeft gegeven, is nog niet bekend. De moordenaar, die zich in zijn cel als een waanzinnige aan stelt, heeft daaromtrent tot dusver geen verkla ring afgelegd. 31oord te Amersfoort. Na Zaterdag den ganschen dag in een naburige kroeg met elkander vertoefd te hebben, is tegen 10 uur 's avonds twist ontstaan tusschen Hollandschc en Duitsche kermisreizigers en stoelen matters, die met hun zeven woonwagens op het daarvoor be stemde terrein bij den tweeden spoorweg overgang van den Soesterweg tusschen Amersfoort en Baarn stonden. Toen de twist hoog liep, wist te kaste lein hen uit zijn „vergunning" te verwijde ren, waarna een geregeld gevecht ontstond op den weg. Eensklaps viel een schot, een geweldige woordenwisseling en een kreet volgden en zekere Heinrieh Wilhelm Weber, bijgenaamd Hercules, een reus van 1.83 M. en ruim 200 pond wegende, stortte levenloos ter aarde- De politie was spoedig ter plaatse en toen zij tegen half drie 's nachts van bet bureau huiswaarts keerde, had zij, behalve veel en goed getuigen materiaal, twee der belhamels in arrest. Besoijen. Eergisteren hadden eeu aantal wespeu een schaap dat achier een tuin graasde, dermate gestoken dat het dier blind was en afgemaakt moest worden Men be merkte nu dat de wespen huisden in een hollen boom. Deze werd daarop met petro leum begoten, met zakken en stroo zorgvul dig boven en onder toegestopt en aan de vlammen prijs gegeven. zoodat deze nog zijn volle bedrag heeft ont vangen. Het is te hopen dat de nog onbekende daders spoedig gevonden worden. Op dc Kiuisslraat alhier ontstond j.l. Zon dag een ernsiige vechtpartij. Van het tra ditioneele wapen „de Klomp" werd geduclu gebruik gemaakt, zoodat enkele met bebloede koppen uit den stiijd kwamen. De zaak is natuuilijk in handen der politie. De heer F. C. Unger, pred. bij de Ned. Herv. Gemeente te Besoijen, is benoemd tot leeraar aan het Christelijk gymnasium te Utrecht, en zal dientengevolge 29 dezer zijn afscheidsrcdeu uitspreken. Baardwijk. Ter gelegenheid van de Baard- wijksche kermis, is de heer H. J. Pijnen burg voornemens een Groot Volksvermaak te geven op Dinsdag 17 September s na middags 2 uur (Koffiehuis spoor, halte Baard wijk) Het zal bestaan uit mast klimmen, sprietloopen, ringsteken, enz. enz. waar prachtige prijzen aan verbonden zijn. Het een en ander belooft veel. Raamsdonkcrvcer, 10 September. Naast den te houden landbouwcursus in de open - bare school alhier, bestaat er ook nog gele genheid een dergelijken cursus te volgen ten huize van den heer G J. van der Meer, gediplomeerd landbouwkundige alhier. Ouder vele blijken V3n belangstelling herdacht ouze wachtmeester gisteren den dag waarop het 24 jaar was geleden dat hij dienst nam bij het wapen der marechaussée. Dezer dagen wareu eeuige kinderen aan het stoeien. Een van hen had een slokje in de hand. Toen een kameraadje hem dit wilde ontrukken, kwam een der einden in den mond van het zoontje van C. S. terecht met het ongelukkig gevolg dat de geheele bovenlip gespleten werd. Ook het gebit heeft veel geleden. Dr. Gutteliug verleende de eerste geneeskundige hulp. Bij de gehoudeD aanbesteding was de minste inschrijver voor petroleum, lampen glazen en katoen W. J. Simonis de Kok. Voor de levering van steenkolen zal opnieuw eene aanbesteding moeten plaats hebben, daar drie leveranciers even hoog hadden ingeschreven. Bij de gehouden herbesteding voor de levering van steenkolen was de miuste in schrijver de heer D. P. van Suylekom A f 0,86 per mud. Uit eene weide alhier is eene D/s jarige vaars ontvreemd. Tot op heden heeft men den dader nog niet kunnen vinden. Toen de bakker K. aan eenige kin deren wegens baldadigheid eene kastijding wilde toedienen, werd dit opgemerkt door een dronken neef, die hunne partij opnam door dien bakker eens geducht af te ranse len. Naar wij vernemen is het zaakje bij de politie in ouderzoek. Kaatsheuvel. Zondag j.l. zou bij een ze keren D. alhier, de verdeeÜDg plaats hebben der spaarpenningen,wekelijksch bijeengebracht door de"* verschillende deelnemers van den z.g. pot. Toen men hiertoe zou overgaan bleek het echter dat des nachts de kast, waarin' het geld bewaard werd was openge broken en vermiste men f150. Groote te leurstelling onder de lieden, die zich hadden voorgesteld van het opgespaarde geld enkele noodzakelijke inkoopen te doen voor den winter of de a.s. week eens goed kermis te houden. Het verlies zal men nu gezarnelijk moeten dragen. Een der deelnemers had reeds den vorigen dag zijn geld gehaald, De toestand van den gewonde. In den toestand ran president Mac Kinley, op wien Vrijdagmiddag te Buffalo een mooid- aanslag werd gepleegd, is vooitdureud ver betering merkbaar en in antwoord op een desbetreffend telegiam van den vice-president der Vereenigde Staten Roosevelt, moeten doctoren, na een onderlinge beraadslaging, als hun besliste meening te kennen hebben gegeven, dat Mc Kinley zal herstellen. Hoewel de president in de eerste uren na den aanslag vrij van pijn was, leed hij na dien tijd zee, en wanneer hij bewusteloos is, zucht hij, alsof hij in doodstrijd is. Zoo dra hij volkomen bij zijn bewustzijn is, geeft hij geen enkel blijk, dat hij lijdt. Dokter Mc. Buincy verklaarde, nadat hij Mc. Kinley had onderzocht, dat hij geen enkel ongunstig verschijnsel waarnam en geen de minste aanwijzing had gevonden voor het vooikomen van buikvliesontsteking. De geneesheeren vreesden aanvankelijk, dat zich bloedvergiftiging zou kunnen voor doen en letten nauwkeurig op de eerste sympioneu daarvan. De kogel zit iu de spieren van den rug en de geneesheeren hebben besloten, dat voor het oogenblik de kogel van secundair belang is. De kogel heeft een benedenwaartsche richting genomeu maar noch de ingewanden noch de nieren zijn beleedigd. De operatie van Vrijdagavond duurde bij na een nur. Er werd een insnijding gemaakt op de plaats waar de kogel was binnenge drongen de ingewandeu werdeu uitgenomen en nauwkeurig onderzocht. Alle gevaar voor vergiftiging heet thans geweken. Sedeit Vrijdagmiddag heeft de president niets gebruikt dan eeu zeer ge- linge hoeveelheid vloeibaar voedsel. Zaterdagmiddag heeft mevrouw Mac Kin ley haar echtgenoot voor het eerst bezocht. Zij ging aan zijn bed zitten en nam zijn hand. De president zei met kalme stem tot haarWij moeten deze bezoeking moedig dragen. Dat zal het beste voor ons beiden zijn. Mevrouw Mac Kinley knikte met tranen in de oogen toestemmend. De Aanslag. Het was dadelijk na de uitvoering van het dagelijksche orgelconcert in den mu ziektempel op htt tentooustellingsieirein te Buffalo, dat de aanslag gepleegd is Hoewel scherp bewaakt door een aantal detectives, was president Mc. Kinley toch zeer gemakkelijk te naderen. Hij stond aan den rand van een verhooging, waar omheen zich een reusachtige menigte ver drong. Mc. Kinley zag er opgewekt uit. Blijk baar streelden hem de bewijzen van gene genheid, die hij overal rondom zich waarnam. Rechts van hem bevond zich de voorzitter der tentoonstelling en aau zijn linkerzijde stond zijn particuliere secretaris. Czolgoaz, de dader, die zeer goed gekleed was, naderde toen de estrade, alsof bij den president wilde begroeten zoowel de presi dent der tentoonstelling als zijn secretaris beweren achteraf te hebben opgemerkt, dat één van Czolgosz' handen omwikkeld was met een soort verband, uit een zakdoek gevouwen, maar men is het er uiet eens over, welke der handen aldus bedekt was. Temidden der dringende menigte kon de moordenaar tot vlak bij deu president na deren deze was nog steeds druk bezig met handen reiken, groeten, vriendelijk lachen.... Plotseling klonken de twee schoten Gedu rende een oogenblik heerschte een volslagen stilte. De president bleef overeind. Een uitdrukking van onbeslistheid, bijna van verbazing, vloog over zijn gelaat. Toen verbleekte hij, deed een stap achterwaarts en viel in de armen vau een der omstanders. Volgens een minder waarschijnlijke lezing deed de president zelf nog een twintigtal schreden en bereikte met vasten tred zijn zetel, waar hij zijn hoed neerlegde en zelf vlug zijn vest loskuoopte, terwijl hij zijn omgeving uitnoodigde, zich niet ongeiust te maken. Zijn secretaris zou toen gezegd hebben Maar u is gewond Ik geloof het uiet, antwoordde Mac Kinley, ik ben niet gevaarlijk gewond. Nadat de president gezeten was, werd hij steeds bleeker doch hij uitte geen kreet. Toen zonk hij ineen, één hand tegen het onderlijf gedrukt, met de andere hand over de borst tastende. Zijn oogeu wareu helder geopend en hij was volkomen bij kennis, tot zijn secretaris zeide hij CortelyouMijn vrouw Wees voor zichtig tegenover haar. Vertel haar niets. Toen werd de smart heviger en de lijder wrong zich in zijn stoel. Zijn blikken vielen op dc worstelende groep om den moorde naar, die vreeselijk mishandeld werd door de agenten eu het publiek. De president zeide: Laat niemaud hem slaan. Terwijl Czolgosz werd heengesleurd, verloor de pre sident het bewustziju, om weer bij te komen, toen hij op de brancard lag, die hem naar het tentooustellingshospitaal zou brengen. Onder het gaan zei hij nog Het spijt mij, dat ik de oorzaak beu van verwarring op de tentoonstelling. Inmiddels hadden, na de eerste verbazing over den aanslag, twee detectives en een neger zich op den moordenaar geworpen, sloegen hem tegen den grond en ontrukten hem de revolver, waaruit hij nog eeu schot op den president wilde lossen. Het publiek, dat het gebouw vulde, begon zich uu ook rekenschap te geven van het gebeurde. Een gemompel verhief zich en steeg tot een on beschrijfelijk gebrul daarna ontstond een vreeselijke paniek, men drong naar de ui:— gangen, anderen wilden naar de worstelende groep, om den moordenaar, die reeds door de detectives en agenten omringd was, te lynchen. Deze warboel verminderde pas toen de president was weggebracht. De woede van liet publiek was ontzaglijk. Men hoorde slechts één kreet Lynch hem Soldalen en politieagenten moesten een steik cordon om den moorde naar voimen en herhaalde malen hel publiek afslaan, eer men den man in een rijtuig kon brengen. Doch het publiek wilde zich zijn prooi niet laten ontnemen. Men wierp zich voor de koppen der rijtuigpaarden, hield de wielen vast. Wanhopig vechtende bereikte de politie eindelijk het hoofdbureau, na een uur zich door de menigte heengeworsteld te hebben. 10.000 Mannen en vrouwen verdrongeu zich om het politiebureau en, eensdeels omdat een leider ontbrak, anderdeels op de ver klaring van den commissaris, dat de president niet doodelijk getroffeu was, kon voorkomen worden, dat een stormloop op hei bureau door de verbiuerde menigte ondernomen werd. De dader. Leon Czolgosz, de bediijver van den aan slag op den president der Vereenigde Staten, is een Russische pool. Hij is te Detroit iu den staat Michigan geboren uit Russisch- Poolsche ouders, die sedert 42 jaar in de Vereenigde Staten wonen. Hij verkeerde, nadat hij de school verlaten had, veel in socialistische kringen te Cleveland, waar hij werkte. Sedert 5 jaar stond hij in betrekking met de anarchisten in die stad. Mijn karakter, heeft hij verklaard, is kwaadaardig geworden, omdat ik nooit ge luk heb gehad. Ik ben ziek en afgunstig geworden. Czolgosz moet aan de politie verteld heb ben, dat de gedachte, om den president te dooden, bij hem is opgekomen na een re devoering van miss Emma Goldman, een bekende Amerikaansche auarchiste, te Cle veland te hebbeD gehoord. De dader weigert een verdediger te nemen. Niemand heeft nog gevraagd, bij hem toe gelaten te worden en tot dusver hebben zijn bloedverwanten hem niet geschreven. De toestand van den gewonde. De vele berichten, welke omtrent den toe- staud van president Mac Kinley worden gepubliceerd, komen alle hierin overeen, dat de lijder meer eu meer vooruitgaat en dat ongunstige incidenten niet waarschijnlijk zijn. Mac Kinley heeft geen pijn en geniet kalme rust, De functies der niereu en der inge wanden zijn normaal. De chirurg Mc. Burney zeide gistermiddag in een iiuervieuw „Niemand kan zeggen, dat de president nu buiten gevaar is, nog een week lang zal er mogelijkheid van com plicaties bestaan als dan alles goed gaat, zullen wij kunnen zeggen, dat de president aan de beterhand is. Waarschijnlijk zal het drie wekeu duren, voordat men den zieke veilig kan transporteereu. Het herstel be looft snel te gaan." Dr. Mann, een ander van Mc. Kinley's geneesheeren, stemde toe, dat de patient nog niet builen gevaar is. Hij zeide, dat hem eenig voedsel was toegediend per rec tum. De vrije beweging der darmen be schouwde deze zegsman als een uitmuuteud teeken. Het huis van Milburu te Buffalo, waarin de president wordt verpleegd, wordt voort durend bewaakt door de politie. Niemand mag het naderen, zonder er uoodig tt hebben. De moed, welken mevrouw Mac Kinley in deze beproeving toont, verbaasd zelfs haat besle kennissen. En de president zelf heeft zulk een vertrouwen in zich zelf, dat hij, toen de doctoren hem zeiden, dat hij vooruitging, antwoordde: Welnu, dan ben ik gereed Tot zijn echtgeuoote moet Mac Kiüley hebben gezegd Het is onze eerste veldslag nietwi] hebben er wanhopiger gewonnen en, hoewel de omstandigheden kritiek kunnen zijn, als er één kans op duizend is, neem ik die kans aau. Uit liefde voor jou hoop ik tc overwinnen. Men zegt, dat Mac Kinley nooit geheel en al zijn gezondheid heeft teruggekregen na eeu aauval van influenza, die hem 2 jaar geleden aantastte. Sedert eenigen tijd nam meu verschijuseleu van de Brightziekte bij hem waar. De vice—president der Vereenigde Staten Roosevelt en alle leden van het kabinet zijn sedert Zondag te Buffalo. Zij hebben bt- raadslaagd over de waarneming van een tijdelijk presidentschap door Roosevelt, doen men achtte de omstandigheden niet ernstig genoeg, om een zoodauigeu maatregel te nemen. BUFFALO, 10 September. Het bulletin van hedenochtend negen uur zegt dat de toestaud vanmorgen naar de meening van de dokters, bij uitstek bevredigend was. In- dien er geen complicaties bij komen, nu-, spoedig herstel verwacht worden. Pols 10* temperatuur 99.8° (97ö.6 C.). ademhaling 2 De temperatuur is opgenomen in den mooi' De chirurg Park zeide dat Mac Kinley g< geslapen had en opgeruimd zelfs praatlustig was, toen hij wakker werd. Hij heeft do* geen voedsel binnengekregen langs de° natuurlijken weg. BUFFALO, 10 September. Een bullet'0 van tien miuuten voor half vier behelst. Geen verandering sedert het gunstige bullet'0 vau hedenochtend. Pols 100, teroperal'00 l00°, ademhaling 28.

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 2