BUITEN LAK D. Fratikrijk Belangrij k HUNNENLAND. Italië, Juni Juli Aug. Sept. Het Uit gebracht 103 stemmen. J. Dal ma ij er Sprang, 22. C. v. Gorcum Waalwijk 59. A. Hoffman Sprang, 39. C. de Jong u 23. M. v. d. Leur Drunen 52. W. Lugters Loonopzand 31. 11. van Steens. 1 Waalwijk 49. P. Snijders Besoijen 57. A. Tabbers Waspik 35. J. de Vries Fzii. Baardwijk 28. Transvaalavond te Besoijen. J.l. Maandag werden in de zaal van den 3. DE VRIES Fzn. Baardwijk 221. M. v. d. LEUR Drunen. 206. P. SNIJDERS Besoijen 194. A. HOFFMAN Sprang 161. W. LUGTERS Kaatsheuvel 156. tengevolge van het slechte weder, Vrijheid bereikt. Gedurende den marsch door Zoe- loeland werd de colonne voortdurend lastig gevallen door een sterke lioerenstrijdmacht onder Grobelaar. L)e Boeren toonden echter geen neiging stand te houden en vermeden zorgvuldig een gevecht. Voortdurend bleven zij aan de voorhoede der colonne hangen, steeds buiten het bereik van het geweer, doch verscheidene malen wierpen de En- gelschen bommen iu hun richting, waarop de republikeinen dan in verwarring vluchtten Het gedeelte van Transvaal ten zuiden van Vrijheid is geheel ontvolkt. Dc Boeren gezinnen zijn weggetrokken en er zijn geen levensmiddelen meer in die streek. Wij hebben reeds gezegd, dat ondanks alle beloften van verbetering de toestand in de vluchtelingenkampen steeds verergert. We gaven toen ter vergelijking de cijfers van Augustus en September. 1 oevallig ont- mosteu we nu de cijfers van Juni en Juli De vergelijking is nog treffender, aantal sterfgevallen gevangenen 85,410 93,910 105.347 109,418 sterfteprocent 777 1412 1878 2411 is dus per jaar en per 1000. 109. 180. 214. 264. Keklommen van 109 tot 264. Binnen net jaar zullen een vierde van de geheele bevolking der concentratiekampen zijh gestorven. Zal het engelsche geweten nooit ontwaken Beuken deze cijfers niet als mokerslagen het bewustzijn van schuld wakker Zoo niet, dan mag men wanhopen aan de Engelsche natie, als aan een gewetenloos volk, dat wetens en willens een honderd- duizendtal vrouwen en kinderen den dood prijsgeeft. Een overwinning Santos—Dumont dor Luchtscheepvaart. heeft den Eiffeltoren op 40 seconden na binnen den vastgestelden tijd om 'geluchtschipperd en heeft den prix— Deutsch vau 100,000 francs bijna gewonnen. We ontleenen daaromtrent aan de Tel. hel volgende. Zaterdag middag te half drie nam de koene Braziliaan in het smalle mandje plaats en liet het „Lachez tout,, hooreu. De motor werd in beweging gebracht en de bailon verhief zich. Na een klein ongeval zou het dit maal ernst worden Santos gaf zijn ballon dadelijk de meest snelle vaart en kliefde de lucht met de snelheid van een automobiel in volle vaart. Hij had het voordeel den wind mede tc hebben, wat énorm hielp, hoewel hij niet recht op den Eiffeltoren aanzeilde, die door de heldere Öctoberlucht goed in het verschiet zichtbaar was, maar een boog beschreef, waarschijnlijk, om zooveel mogelijk van den wind te genieten, om voor straks, bij den terugtocht, de kracht van zijn motor te sparen. Acht minuten 25 seconden na de opstij ging had de ballon den Eiffeltoren bereikt. Öp meesterlijke wijze beschreef nu de ballon een 'grooten cirkel rondom den toren onge veer-0 op 3/4 gedeelte der hoogte, en terwijl van uit het park beneden den toren cu van de randgaugeu op den toren honderden den luchtreiziger toejuichten, en hem met zak doeken toewuifden, ving Santos den terug tocht aan. Deze ging niet zoo letterlijk „vóór den winde. Men kon zien, dat Santos moeite had om tegenwiuds op te sloomen, maar handig laveerend, niet op de wijze van een zeilschip in zig—zag—lijn, maar in een boog, alsof hij een wind-draaikolk omging, kwam de ballon toch vrij snel vooruit en spoedig hoerde meu weer boven het park te Saint—Cloud lie: knetteren van den motor hoog in de lucht. Hij nadert, diie minuten, twee minuten, een een minut... de ballon is nu bóven de nlaats vVn opstijging. Maar Santos heeft te veel vaart en hoewel eeu plotselinge neder- daling mogelijk zou zijn, geeft hij er de voor keur aan, zijn ballon voor een mogelijk on geval te behoeden. Hij vermindert dan allengs zijn vaart, onderwijl een groeten cirkelboog boven het park beschrijvend. Santos is nog slechts vijftig meters boven het park Maar de vaart moet verminderd worden en als Santos ten laatste veilig nederdaalt, deelt de chronometer—houder mede, dat hij 30 minut- 40 4/5 seconde boven is gebleven, dat is 4/5 seconde teveel. De voorwaarde was, dat 'het waagstuk of liever het meesterstuk van techniek en vaardigheid iu één halfuur zou volbracht worden, Er ontstond een woordenwisseling tusschen de luchtreiziger, die 't geld den armen had willen schenken en anderen. De wetenschappelijke commissie van d Fransche luchtscheepvaart-club zal vergaderen en bij stemming oordeelen of Santos recht heeft op de 100,000 francs of niet. Wanneer men in aanmerking neemt, dat Sautos niet in rechte lijn, maar in een boog voer, dan mag men gerust zeggen, dat hij dubbele snelheid van een trein heeft bereikt. Of hij den prijs al of niet krijgt, bewezen is dat hij zijn ballon kan besturen en over een vrij grooten afstand. Er zullen natuurlijk nog veel verbeteringen worden aangebracht. Maar sedert Moutgolfier is dit de eerste werkelijke stap vooruit, die voor de lucht scheepvaart en daarmede voor de beschaving een nieuwe toekomst opent. politie den bandiet in handen heeft en weldra de justitie 'met hem gaat afrekenen, of af grijzen over de anders niet kleine lijst van misdaden, die hem met zekerheid ten laste gelegd kunnen worden. De dagbladen vinden het dan ook noodig den man van deu As- premont: tc ontdoen van de aureool van volksbewondering, die hem in zijn eigen buurt moet omgeven, en den roep, dien hij, ook verder dati aan den voel van zijn berg, in Italië verkregen heeft te v.rkleinen. Dan heeft hij ook de belangwekkendheid van eeu laat vertegenwoordiger eener uitstervende species te zijn, vooral voor Italië interessant, dat sedert eeuwen om dat soort berucht is geweest. En werkelijk een fraai exemplaar ongeschonden en compleet, zich zelf gelijk nu hij zich in het ongewoon millieu der beschaafde wereld bevindt De uitvoerigheid der berichten in de Ita- liaansche dagbladen stelt ons in staat eenige documents humains over dit curiosum der menschheid voor te leggen, die ooin een land, dat, zeker niet alleen omdat hel hooge bergen en dichte wouden ontbeert, geen individuen van zijn slag opleverde, van belang geacht kunnen worden. Het verhoor leverde al dadelijk eenige karakteristieke feiten. De gevangene bleef obstinaat een valschen naam opgeven en •eenige fabeltjes over zijn verblijf in Pisaro. Een brigadier zegt dat hij toch wel onbe schaamd is, Musoiino springt met vlammende oog en op Beleedigt mij nietAls een refrein komt telkens terug zijne bewering dat hij nooit gestolen en alleen uit vendetta gehan deld heeft. Hij verlangde van den officier van justitie, dat hij zoo spoedig mogelijk naar Rome gevoed zou worden om in een mondgesprek met den Koning zijn goed recht te verdedigen en houdt zich overtuigd, flat deze ontmoeting van Koning en Brigand, zijne onmiddellijke invrijheidstelling ten gevolge zou hebben. Eerst had hij aange drongen dat ten spoedigste zijn eerste proces herzien zou worden waarin hij meent onschuldig veroordeeld te zijn. Een verzoekschrift aan den Koning heeft hij nu in de gevangenis opgesteld, dat, hier valt hij ons uit de hand, in klagende toon om genade vraagt. Binnen de vier muren van zijn cel toont hij zich als een gevangen leeuw, telkens stórmt hij op de deur aan eu rammelt aan de tralies, toepend om de verloren vrijheid van bergen en bosschen. Eerst had hij met blijkbare arglistigheid de nalura loei trachten te onderzoeken en een heel rijtje kwalen voorgewend om in het hospitaal o derge— bracht te worden. (In zijne lange carrière komt ook de ontsnapping uit een gevangenis hospitaal voor.) Tegen c'te karabiniers die Item gevangen namen en de bewakers ver toont hij dezelfde haa'dragend'ieid die al zoovele» om het leven gebracht of hun dagen in angst en vreeze heeft doen doorbrengen. Luide" sprak hij de overtuiging uit, dat hij ook deze nieuwe fatale verschijningen op zijn levenspad de hulp welke zij der justitie verleenden zou vergelden. iu de geluksaankondiging van Sainuel Heek scher seitr., in Hamburg welke zich in het huidige nummer v?.n onze courant bevindt. Dit huis heeft zich door zijn prompte en stilzwijgende Uitbetaling dei hier en in deu omtrek gewonnen bedragen eene zoo goede faam verworven, dat wij al onze lezers aan bevelen op zijn huidige advertentie acht te geven en 40 Bij WAALWIJK, 23 Oct. 1901. Kamer van Arbeid. Voor liet Leerlooiersbedrijf. de Dinsdag gehouden herstemming voor een lid-patroon en 4 leden-werklieden van de Kamer van Arbeid voor liet Leer looiersbedrijf alhier was de uitslag als volgt PATROONS. Gekozen: G. J. HU 13BENS, Besoijen. WERKLIEDEN. Gekozen W. VAN BEIJNEN, 3. VERHOOFSTAD, JAC. VAN ES, P. VAN IERSEL, Waalwijk. rr Besoijen. Baardwijk. De uitslag van de uitgebrachte stemmen alleen in Waalwijk was als volgt PATROONS. Uitgebracht 11 stemmen. E. de Bakker Besoijen, 7. H. v. Dortinond, Kaatsheuvel 4. H. v. d. Geld Drunen 2. Van Gerth Kaatsheuvel 3. Kiene- Dekkers Baardwijk 6. E. Klijberg Waalwijk 0. Leijtens-Sohoorinans Baardwijk 3. Timmerm, v. Turenh. Waalwijk 9. J Ypelaar-v. d. Wiel Drunen 4. WERKLIEDEN. Musoiino de groote bandiet. Musoiino heeft nu de groo:e belangstelling Italië. Meer wordt belangstelling en zr-ker ook wel bewondei ing aan den dag gelegd, dan blijdschap over het feit, dat de- van Kamer van Arbeid voor het Sclioen inakersbedrijf. De uitslag vail de heden gehouden her stemming voor 5 leden-patroons en 5 leden- werklieden van de K. v. A. voor het Schoen makersbedrijf is als volgt Waspik nog onbekend, maar dit zal allerwaarschijnlijkst geen invloed meer heb ben op den uitslag. PATROONS. Waarschijnlijk gekozen E. w. KLIJBERG, Waalwijk 36. J. IJ PEL A AR, Drunen 34. KLERX-DEKKERS Baardwijk 28. E. DE BAKKER Besoijen 28. TIMMERMANS v. TURENHOUT 26. WERKLIEDEN. Waarschijnlijk gekozen O Om dezen uitslag nog te kunnen opne men, moc-t dit nummer zoo laat verschijnen. spreekbeurten gehouden ten behoeve der Transvaalsche en Oranje-Vrijstaatsche vrou wen en kinderen, opgesloten in de con centratiekampen op liet oorlogsterrein. Er was een zeer talrijk publiek. Onze hoog gespannen verwachting werd niet tc leur gesteld. Nadat de heer Schültze met een hartig woordje den avond opende, werd het woord genomen door den lieer Kloppers, een Ne derlander, die vroeger in Zuid-Afrika woonde. In duidelijke bewoordingen hield deze heer een zeer begeesterende toespraak, waarin Engelands politiek scherp gekritiseerd en aan de kaak werd gesteld. Zijne kalme en waardige voordracht maakte bij iedereen een diepen indruk, wat genoegzaam werd be wezen door de stille aandacht, welke den spreker werd geschonken. Na hem trad de heer Breed op, een ge boren Oranje—Vrijstater. Wat deze heer in zijn eigeuaardig Afrikaansch dialect te hooren gaf, was eveneens zeer geschikt om de aan dacht der vergadering te boeien en roerend was zijn gezegde //Als Nederland ooit later in nood mocht geraken, dan zullen wij, loeren, wel voor dit volk komen schieten Grootmoediger dankbaarheid voor de gast vrijheid, die de Zuid-Afrikaners in ons and ondervonden en onze geldelijke offers, kunnen wij ons immers niet voorstellen. Nog werd een paar malen liet woord ge nomen door den heer Kloppers, terwijl do heer linger dezen avond sloot metdeaansporing om bij onze giften het gebed voor de arme Boeren niet te vergeten. Wij spraken niemand, die niet buitenge woon voldaan was en deze Transvaalavond kan zonder twijfel geslaagd heeten. Gedurig barstte het enthousiasme los en werd daaraan lucht gegeven door het zingen van het Transvaalsche volkslied. Laten wij hopen, dat spoedig de vrijheids- zon door den somberen mist breke, welke het schoone Transvaal in droeven nacht gehuld houdt. De opbrengst van dien avond was f 65,05. Deze gelden komen ter beschikking van het christelijk Comité, dat 'a wekelijks f 4000 kan depoueeren bij de verschillende banken, die zorg dragen, dat de gestorte sommen aan hunne bestemming komen. Het was eene gelukkige gedachte van den heer M. Kuijsten te Waalwijk, door wiens be moeiingen dezen avond tot stand kwam, de medewerking te verzoeken van de zang vereniging //Vooruitgang zij ons doel," welke de pauze tusschen de spreekbeurten met eenige nummers vulde. Drankbestrijding op den lotingsdag. Het navolgende schrijven is door het bestuur van de St. Paulusvereeniging alhier verzonden aan de Heeren Burgemeesters van BaardwijkWaalwijk, Besoijen en Capelle. Waalwijk, 15 October 1901. „Wij nemen de vrijheid UEd. Achtbare /beleefd te verzoeken zoo veel doenlijk „te willen bevorderen, dat de gotelingen der Nationale Militie Uwer gemeente zich „onthouden van het gebruik van sterken „drank hij gelegenheid der loting, welke ,z alhier zal plaats hebben op Dinsdag 29 dezer. „Het is U bekend, welke nadeelige ge- volgen het drankmisbruik, dat op dien „dag immer plaats heeft, dikwijls heeft „tengevolge gehad, en het is ter voorkoming „daarvan, dat wij een beroep doen op Uwen „zeer gewaardeerden en krachtigen steun „tot weving van dat misbruik. „Wij hebben het lokaal onzer vereeniging „zijnde de bovenzaal ten huize vau 3. B. „van Dun op de Markt alhier, ten behoeve „van de lotelingen, hunne ouders, broeders „en voogden toegangelijk gesteld, alwaar „dien dag (lotingsdag) koffie, chocolaad, „bier etc. tegen het gewoon tarief verkrijg baar zal zijn. „Mogen wij UEd. Achtbare eerbiedig „verzoeken het vorenstaande aan de lote „lingen Uwer gemeente hekend te maken, „en hen tevens aantesporen geen sterken „drank te gebruiken waarmede U z-er „zult verplichten. Het Bestuur der St. Paulusveeniging te Waalwijk. Plechtige inzegening. Zondag 1.1. had de plechtige inzegening plaats der nieuwe bewaarschool der Eerw. Zusters alhier. Deze school, gebouwd door de firma Wed. Aart? en Zn. alhier, onder leiding van dén Architect den lieer Jos. van Ree, is zeker eene de schooDsten iu haar soort, zoowel wat houw als inrichting betreft. Zij doen de uitvoerders alle eer aan De plechtigheid had ongeveer 't volgend verloop. Lu de kapel der Eerw. Zusters waren bijeengekomen, de schoolkinderen, de Eerw. heeren geestelijken, de leden van hetR.-K. Kerkbestuur, de lieer van Ree en den lieer Aarts. De kinderen zongen eenige toepasselijke liederen en gingen ptocQssies-gewijze naar de nieuwe school. Hier had de plechtige inzegening plaats volgens de kerkelijke voorschriften door den ZeerEerw, heer Pastoor en rich'te eene der kinderen eene aardige toespraak tot den ZeerEerw. heer Pastoor en de H.II. Kerk meesters. Ten slotte nam onze herder het woord, hij dankte den goeden God, onder wiens zegen dit schoone werk was tot stand ge komen en hoopte dat de gebeden en zege ningen der kerk ruimschoots zouden neder dalen. Vervolgens bedankte ZEerw. de H.H. kerkmeesters voor hunne goede zorgen en belangstelling, den lieer van Ree voor zijn schoon ontwerp eu den heer Aarts aan wien als uitvoerder-aannemer alle eer toekomt. Eindelijk feliciteerde ZEerw. de Rev. Mere en de Eerw. Zusters, met deze nieuwe stichting en hoopte, dat de Eerw. Zusters, de jeugd van Waalwijk mogen zien op groeien en toenemen in wijsheid en beha gelijkheid aan God en de menschen. Wij sluiten ons volkomen aan bij de woorden van onzen herder, wij zijn er van overtuigd, dat deze stichting onder de be kwame leiding der Overste en Zusters, veel goeds zal bewerken voor de Waalwijksehe jeugd, en zoodoende voor heel Waalwijk. Crispiju en Crispluianus. Maandag vierden de gilde St. Crispiju en Crispinianus, en de harmonie hun jaarlijksch patroonfeest. In den namiddag tegen 4 uur trok de harmonie, onder het spelen van opgewekte marschen, door de gemeente. Halt werd gehouden voor de woning vatv den Beschermheer, alsmede hij den President, die de muzikanten en liet Bestuur in zijn huis onthaalde. Daarna vereenigdeu alleD zich weer in liet gildelokaal hij den lieer A. Gerris op de markt waar de avond verder genoeglijk werd doorgebracht. Het viel ons op dat de harmonie in den laatsten tijd niet alleen beduidend sterker van ledental is geworden doch ook werkelijk goede vorderingen heeft gemaakt. Ook de gilde zelve is naar wij vernemen, weer sterker geworden, terwijl nog meerdere jonge leden, weldra zullen toetreden, zoodat het bestaan van dit eeuwenoud gezelschap in de toekomst voor eene lange reeks van jaren weer gewaarborgd schijnt. Raad vau Toezicht S. S. Hedenmiddag arriveerde alhier per extra trein, de raad van toezicht der Staatsspoor wegen, ter inspectie van 't station Waalwijk- Besoijen. Bloedvergiftiging. Zekere K., leerlooiersknecht alhier had een wondje in den hals. Wellicht heeft hij het opengeknipt, en is iets daarin gekomen, want spoedig in zijn hals en hoofd geweldig opgezwollen, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De dokter con stateerde bloedvergiftiging De toestand van den patient is niet huiten gevaar. Bijzonderheid. Als een zeldzaamheid mag zeker worden medegedeeld, dat de visscher J. v. d. Ilammen alhier Zondag jl. in minder dan een half uur met de hengelroede, vijftien baarzen en vijf groote snoeken heeft ge vangen Laag Naar wij vernemen zijn in den nacht van Maandag op Dinsdag hij zekeren B. alhier een aantal kippen doodgebeten en in de zelfde buurt bij een ander een aantal konijnen. Men denkt aan kwaadwilligheid. De zaak is in handen der politie. Diefstal. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn wederom dieven geweest in 't schuurtje achter de Wed. B. Thans hebben ze drie paar schoenen meegenomen toebehoorende aan den medebewoner van 't huis. Twee paar werden op de plaats teruggevonden. Het beste paar is echter verdwenen. Uit de Hofwereld. Men meldt aan dc N. R. Ct. uit Apel doorn De Koninklijke familie vertrekt begin December naar VGravenhage. H. M. de Koningin geeft Donderdag ten Pa'eize het Loo ter eere van de aan wezigheid van Z. K. H. den Groothertog van Saksen-Weimar een gala-diner van 40 couverts, waaraan verschillende leden der koninklijke hofhouding, de minister van huitenlundsche zaken en de Duitsche legatie zvllen deelnemen. H. M. de Koningin-Moeder zal Maan dag 28 dezer de reis naar het buitenland aanvaarden. Na een be* >ek aan de hertogin Johann Alhrecht van Mecklenburg te Willigrath, zal 11. M. haren broeder, den regeerenden Vorst van Waldeck en zijne gemalin te Arolsen gaan begroeten en aldaar hij de Vorstelijke familie een groot gedeelte van den tijd, voor het verblijf in Duitsehlmd bestemd, doorbrengen. H. M. zal in de tweede helft van No vember rechtstreeks naar 's-Gravenh.ige terugkeeren. Dc moord op den kellner v. d. Kamp. Tot op het oogenb'ik zijn in de bekende zaak van de twee nuchtkoetsiers te 's-Gr.t- venhage en den kellner Van der Kamp, de aanwijzingen, dat er berooving heeft plaats gehad, vrij sterk. Het blijkt dat do opgaaf van den weg, door de koetsiers gevolgd in strijd is met de waarheid. Ook is een ring gevonden, soortgelijk aan den vermisten zilveren ring met doodskop in de Casuaristraat, waar volgens de koetsiers de kellner niet zou zijn geweest. Verder is gebleken lo. dat onjuist is hun bewering dat na liet café Minerva op 't Bleijenburg met den kellner geen verdere kroeg zou zijn aange daan en 2o. dat de koetsiers Woensdagochtend 9 October 6 uren in den morgen gezien zijn te Delft. Daar zij 7 uur 's ochtends weet' thuis waren en om half vier een agent hen heeft zien uitrijden, is thans ge bleken waar zij zich tusschen dis twee tijd stippen bevonden. De „Krach" te Delft. Naar liet Hbl. verneemt, zou het passief in het faillissement-Van der Mandele en Zonen te Delft anderhalf millioen bedragen, waar tegenover een moeielijk te realiseeren actief staat. Onder de activa komt n-.ine- lijk voor eeu vordering van 12 ton op de Delftscbe Distilleerderij, Gist- en Spiritus fabriek voorheen Van Meerten en Zonen, waarvan slechts vier ton zijn gedekt. Onder de crediteuren komen ook nog met vrij belangrijke bedragen voor liet Delftsoli Studentenkorps en de Studenten sociëteit „Phoenix". Zaterdag is te Delft door de firma Scheur leer en Zonen, te 's-Gravenhage, een filiaal opgericht, dat het geheele personeel der firma Van der Mandele en Zonen heeft overgenomen. De firma is volgens de laatste berichten in staat van faillissement verklaard. De boeienkoning Bij het werken met den geheimzinnigei: koffer door de sloten- en kettingbrekers in het „Scala" te 's-Gravenhage deed zich Za terdagavond iets merkwaardigs voor. Men weet, dat de proef bestaat uit het volgende: de zoen wordt geboeid in een koffer ge sloten, die bovendien nog met touwen wordt ombonden. Daarna wordt de koffer achter liet gordijn gebracht waarac'ter de vader zich ook begeeft; na hoogstens twee se- eotiden schuift het gordijn open, de zooo springt zonder boeien te voorschijn, de kof fer is ongedeerd, de touwen zijner nog om; en als men hem open maakt, zit de vadet er in, geboeid. De persoon uit liet publiek nu, die Za terdagavond den koffer sloot, vulde (zonder dat iemand het merkte) liet slot met stop verf op. De toer heeft zijn gewoon verloop. 9e koffer wordt achter het doek gedragen, de vader gaat er naast staan, het doek wordt dichtgeschoven. En na een paar tellen springt de zoon ongeboeid te voorschijn. De koffer wordt naar voren getrokken, de touwen worden losgemaakt, en..... De sleutel kan niet in het slot om het te openen. Binneu-in schreeuwt en stompt de vad" Ontsteltenis. De zoon, verward, vraagt wie drr heeft dichtgedaan. Stamelt Wfekst. ding ten slotte weer a.: dragen. Terwijl hij ook zelTo. gaat. Wéér een secondehet gordijn vlieg, open, vader en zoon springen te voor schijn, de eerste geboeid. Vader, zeer driftig, vertelt van de stop verf in 't slot, met nijdige blikken op den meneer, roept de afkeuring dtr zaal in. Proef wordt niet herhaald. Natuurlij! omdat de koffer niet open kan. Grootste wonder door de wonderraenscheü ooit volvoerd Uit een koffer, die niet open kan (let wel wordt de zoon bevrijd, e® in zijn plaats wordt de vader er in opge* sloten, die later uit denzelfden koffer, die nog steeds niet open kan, weer gezond en we! te voorschijn komt. Ra, ra hoe kan dat N. C. Als men in de gelegenheid is moet roe" eens een touw slaan over den koffer in de lengte, opdat ook de uiterste zijvlakken ingesloten zijn R. - Moordaanslag. Te Gennep had een poging tot dood slag plaats

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 2