"mnnënland^ Engeland. Belangrijk Duitschlaad. Montenegro. Telegrammen. Jaarmarkt te Waalwijk op Don derdag 7 November 1901. TSSBKINCSLIJST DER LOTDf 10. No. 1. 2. 3. 4. 17. •reenste mming, die bestaat tusschen het oik en het leger. Wat de dictatuur betreft, niemand denkt daaraan. Dictators komen voort uit de omstandigheden. De generaal heeft er niet aan gedacht dictator te zijn en denkt daar aan ook nu niet. Als het land in ernstige moeielijkheden komt, zal hij zijn plicht doen. Hij verklaarde liberaal te zijn maar voor alles is hij soldaat eu als het noodig mocht zijn, zal hij de bestaande instellingen en het Parlement verdedigen. Doodleuk bedankte Robledo voor de ver klaringen van den minister van oorlog, ten aanzien van de dictatuur 1 Een onrustbarend bericht komt uit Enge land omrrent deu gezondheidstoestand van koning Eduard. Volgens Reynolds Newspaper zou hij reeds driemaal zijn geopereerd van den kanker iu het strottenhoofdhet laatst de vorige week, toen men herinnert het zich hij plotseling ongesteld bleek. Het bericht wordt bevestigd door de vrijwel oflicieele mededeeling, dat de koning den winter aan de Riviera gaat doorbrengen, waar men reeds eeu verblijf voor hem zoekt. Wellicht beleeft hij niet zijn kroning en evenmin het einde van den oorlog. De gedeporteerden commissie hervatte Maandag haar zittingen. De commissaris voor de Engelsche regeering Sir John Ar— dagh, deelde mede, dat tijdens de verdaging der vreemde mogendheden, wier onderdanen schadevergoeding eischten wegens deportatie uit Zuid-Afrika, gevoerde onderhandelingen voor 't grootste deel met succes bekroond waren. Frankrijk en Nederland zijn de eenigc uitzonderingen. Engeland betaalt aan de gedeporteerde Duitschers 30,000 pond, Oosteuiijkers 15,000, de Zweden en Noren 1000, de Noord—Amerikanen 6000, de Ita lianen 12,000, de Russen 4100, de Belgen 800, de Zwitsers en Denen elk 250, de Spanjaarden 150, Engeland betaalt in 't geheel 69,550 pond sterling. De voorzitter drukte zijn vreugde uit over de regeling der langs diplomatieken weg van de eischeu der buitenlandschegedeporteerden. Hij hoopte dat de eischen uit Frankrijk en Nederland op soortgelijke wijze zouden worden vereffend. Hij meende voorts, dat de toegekende schade loosstellingen vrijgevig waren; de gedepor teerden—commissie zoude minder hebben toege'cend. De commissie onderzocht 1800 eischen tot een totaal bedrag van 1.277.000 pond sterling. Slechts aan 400 werden niet voldaan. De eischen van Nederlanders en Fraoscheu bedragen 727,000, maar de overblijvende Europeesche staten, die een eisch hebben ingesteld, krijgen slechts 5 pet. hunner vorderingen toegewezen. De grijnsche krijgsmacht bestond, hebben plaats gemaakt voor een klein zeer goed gediscipli neerd legertje vau veertig duizend man breede wegen vergemakkelijken het transport, waar nog kort geleden een wildernis alle communicatie onmogelijk maakte. Dat alles is in hoofdzaak het werk van vorst Nicolaas. Hij heeft deu onrustigen geest van zijn onderdanen weten te beheerschen eD hen zoo ver gebracht, dat zij weldra iu staat zullen ziju, zelf in hun bestuur mee te spreken. Montenegro, verzekert men, zal weldra een Parlement bezitten en de afgevaardigden zullen gelegenheid hebben, hun vorst be hulpzaam te ziju in de volmaking van alles, wal iu een jongeu staat nog volmaking be hoeft. Waar vorst Nicolaas zoo iu alle opzichten geloond heeft de welvaart vau zijn volk te zoeken, behoeft men het niet als een gril vau deu Russischen czaar te beschouwen, wanneer hij hem als hoogste orde van ver dienste den koningstitel aanbiedt eu het vorsteudom tot een koninkrijk verheft. voor— raaC* 0I,zer gemeente« zitter verdaagde de commissie tot Maandag Examen. s. De onderhandelingen van Frankrijk - Met heer J. a. en Nederland met Engeland zullen intus- scheu wordeu voortgezet. Mochten die on derhandelingen dan onbevredigend zijn af— geloopen, dan zal de gedeporteerden—com missie haar onderzoek der Nederlandsche schade-eischers hervatleu. Men kan niet met goed recht beweren dat de Duitsche prinsen (des keizers zonen) hun tijd in ledigheid on luiheid doorbrengen Ze reizen eu trekken Europa door naar het illustre voorbeeld hun keizerlijk—konink lijken vader en men zou zoo zeggen, dat de oudste (de kroonprins bezig is de snelste tijdeii van deu oorsprong zijns levens te verbetereu In één uur eu vijf en twintig minuten in 't geheel heeft de kroonprins Zaterdag te Breslau aan het station de huldigingen ont vangen van de militaire en burgerlijk autoriteiten, het standbeeld van keizer Eried- rich ingewijd, de troepen geiuspecteerd, een redevoering aangehoord en aan het station weer afscheid genomen eu prins Adalbert woonde te Konstantiuopel het selamlik bij en inspecteerde er met den sultan het gar nizoen veel te veel op één dag Binnenkort zal liet vorstendom Montenegro zijn vijftigjarig bestaau herdenken en het gerucht gaat, dat bij die gelegenheid de Russische czaar deu regeerenden vorst deu titel van koning zou verleenen. Siuds I5l6werd het rijk der Zwarte Bergen door een prins-bisschop geregeerd, Vladica geheeten. Vau 1696 af was deze waardigheid erfelijk in de familie Petlowitch, waarvan de tegen woordige vorst Nicolaas afstamt. De Montenegrijnsche usances brachten mee, dat de vladica niet in het huwelijk mocht treden. De macht ging op deze wijze over van oom op neef. Danilo II brak met deze gewoonte, na eerst deu Motenegrijnschen Senaat te hebben geraadpleegd. Met de ver breking van deze gewoonte ging de verheffing van Montenegro tot een staat gepaard en wel ouder de erfelijke regeering van een vorst. Was het rijkje tot nu toe niet veel meer geweest dan een welkome schuilplaats voor roover6 en bandieten, van nu af nam het een plaats in in de rij der beschaafde landen. De eigenlijke grondvester van denMontenegrijn- schen staat mag evenwel de tegenwoordige vorst Nicolaas genoemd wordeu, die door het huwelijk vau zijn dochters aan twee Euro peesche vorstenhuizen, het Russische en het Italiaansche, geparenteerd werd. Eenige dagen geleden vierde men in Gettinje, de hoofdstad van het vorstendom, den zes tig steu verjaardag van vorst Nicolaas, die er zich op mocht beroemen, de vrieud le heeten van czaar Alexander III. Montenegro heeft aan ziju tegeuwoordigen vorst ecu belangrijk deel van zijn bloei en welvaart te danken. Het roofzieke volkje vau vroeger is onder ziju bestuur een nijver volk van industrieelen en handelaars geworden.De uwe benuen, waaruit eertijds de Montene— in de geluksaankondiging van Surnucl Ileck- scher senr., in llawburg welke zich in het huidige nummer van onze courant bevindt. Dit huis heeft zich door zijn prompte en stilzwijgende Uitbetaling dei hier en in den omtrek gewonnen bedragCH eene zoo goede faam verworven, dat wij al onze lezers aau- bevelen op zijn huidige advertentie acht te geven WAALWIJK, 30 Oct. 1901. Wellicht tot spijt van zijne kiezers en ook van zeer vele achtenswaardige ingezete nen onzer gemeente, hebben wij uit goede bron vernomen, dat de heer Herman J. A. Zeegers die bij gelegenheid der laatste gemeenteraadsverkiezingmet zulk eene schitterende meerderheid werd gekozen, en zeer 'zeker nuttig werkzaam zou hebben kunnen zijn voor onze gemeente, uithoofde art. 24 der gemeentewet, dat op hem toepassing kan worden gebracht, zich verplicht zal zien tegen 1 Januari 1902, zijn ontslag aan te bieden als lid van den van van O. alhier Zondagavond genoegen deelen wij mede dat de van Delft, die om zijne teekec- en schilderkennis reeds zoo'n goede naam heeft verworven, gisteren met gunstig gevolg te 's-Bosch het examen voor de Teekenakte (L. O.) heeft afgelegd. Mgr. Hamer comité. Alhier heeft zich een sub-comité gevormd tot het inzamelen van gelden voor het te Nijmegen op te richten standbeeld van den bisschop-martelaar Mgr Hamer. Het comité beslaat uit de volgende heeren P. Wijten, Voorzitter. Jan van Hiel, secretaris-penningm. Jud. Sprangers, pastoor. K. A. M. ridder de van der Schueren, tr< burgemeester. sL Notaris Bink. p Adr. Zijlmans. Lotingsdag. Gisteren, ter gelegenheid van den lotings dag was het nogal rumoerig op onze straten. Dronken en brooddronken jongelui zag men over de straten zwieren. Gister-middag werd uit baldadigheid iu het café van den heer een ruit verbrijzeld, wat ook in 't zelfde café is geschied. De zaak is in handen der politie, die naar men ons mededeelt de daders van beide gevallen heeft verbaliseerd. Koningin—Moeder. H. M. de Koningin-Moeder is via Ham burg te Schweriu aangekomen. Provinciale Staten van Noord-Brabant. In de aanstaande najaarszitticig zullen o. a. een punt van behandeling uitmaken een ontwerp-nieuw reglement ter bevor dering van de paardenfokkerij een ontwerp-besluit tot aanvulling van het reglement van politie op het gebruik der openbare wegen, voor zooveel betreft het houden van harddraverijen of wedstrijden van welken aard ook een ontwerp-besluit tot heffing eener be lasting op de paarden, muildieren of muil ezels, alsmede op de als trekdieren gebezigd wordende ezels, runderen en honden, en een ontwerp reglement op de invordering dier belasting voorstellen van Gedeputeerde Stateu tot het toekennen van provinciale bijdragen in de kosten van aanleg van de navolgende kunstwegen. a. van Dongen naar Loonopzand en naar Kaatsheuvel b. van Oerle over Veldhoven en Zeelst c. van St. Willibrord onder llucphen naar de Belgische, grens d. van Baarle-Nassau nasir de Belgische grens, in de richting van Hoogstraten en van Poppel e. van den provinciale weg MierloHel mond over Stiphout tot aan. den proviucialen weg NuenenLieshout; f. van het gehucht Overberg onder Huijbergen naar h«t gehucht Pindorp onder Wouw, en g. van Hoeven langs de spoorweghalte naar den rijksweg BredaBergen-op-Zoora, en ontwerp-besluitcn tot wijziging van het oprichtingsbesluit van het waterschap voor „de Oude Maas', en tot intrekking van het reglement van beheer van dat waterschap. Ongeluk bij een voetbalwedstrijd. Zondagmiddag heeft te Rotterdam bij een voetbalwedstrijd een zeer droevig ongeluk plaats gehad. Op het terrein aan den Nieuwen Binnenweg, matchten de vereeni- gingen Unitas en Advendo. Een der spelers gaf in het spel bij ongeluk den 18-jarigen medespelende, O., een hevigen trap tegen den buik. Onmiddellijk moest geneeskun dige hulp worden ingeroepen. Maandag is O. aan de gevolgen overleden. Een af schrikwekkende waarschuwing tegen ruw spel. Aangevallen. Uit Veere meldt meu aan de M. C. Zekere J. P. Ilendrickx, Zondag uit Mechelen gekomen om Veere eens te be zoeken, was, na een paar glazen bier in een café te hebben gebruikt, tussclien tienen en half elf 's avonds op weg gegaan naar Mid delburg, waar hij logeerde. Eenige jonge lui uit Veere, in wier gezelschap hij was geweest, wilden hem een eind wegbrengen, doch hij bedankte hiervoor. Een eind voorbij de overzetpout moet hij aangevallen zijn door drie hem onbekende personen, die hem aangrepen en een schot op hem losten, zoodat een kogel hem trof bij het oor. Verder moeten zij hem beroofd en daarna iu 't water geworpen hebben, waarna zij de vlucht namen. Hendrickx is toen de kant opgeklauterd, waarbij inmid dels toegeschoten personen hem behulpzaam waren. Naar Veere gekomen, heeft hij aan het eerste het beste huis, welks bewoners nog op waren, aangebeld en het gebeurde mee gedeeld. Hij bloedde hevig uit een wond ter rechterzijde van het hoofd boven het oor. De waarnemende burgemeester, de heer vau Beveren, nam hem in zijn huis op en de ontboden arts, de heer van der Hainme, constateerde dat hij eene niet gevaarlijke schot- of steekwond bekomen had, doch kon dat nog niet juist bepalen. Op den Camp vee rschen toren is Hendrickx, na ver bonden te zijn, onder dak gebracht, terwijl de brigadier der rijksveld J. M. Sturra en de rijksveldwachter Pijpelink een onderzoek ter plaatse hebben ingesteld. Oranje Nassau. H. M. de Koningin heeft Zaterdag het Sanatorium te Renkum geopend met de volgende toespraak tflk acht mij gelukkig, ingevolge den wenach der Koningin, Mijne dierbare Moeder, dit Sanatorium te openen. Waar dit werk nu is voltooid, waaraan de hooge Stichtster Haar tijd en beste krachten gaf, en weldra dit huis zijne deuren zal openstellen voor de kranken die hier genezing zoeken, zullen zij steeds dankbaar Ilaar gedenken, die voor Haar volk en in het bijzonder voor hen die lijden immer een zegeu was en blijven zal. Namens de Koningin-Moeder open ik dit Sanatorium met de bede tot God, dat deze stichting velen tot zegen zij.' Fen driewerfLeve de Koningin volgde daarna het leve de Koningin-Moeder De openingsrede werd gehouden door Jhr. S. M. S. De Ranitz, voorzitter van het voorloopig bestuur, en toen deze met eene van aandoening trillende stem zijn woord van dank richtte tot de Koningin-Moeder een hulde, die zichtbaar op de aanwezigen een diepen indruk maakte en daarop een zacht applaus de instemming met die schoone woordeu had kenbaar gemaakt, zag men de Koningin met een gelaat, waarop vreugde en voldoening te lezen stond zich tot hare moeder keeren als wilde zij hiermede uit drukken hoe sympathiek haar die taal ter barer eere was. H. M. de Koningin heeft na afloop van de plechtigheid der inwijding van het Sana torium, Hare Moeder medegedeeld dat Hare Majesteit een bedrag van f 5000 beschik baar stelde voor het Emmafonds, dat strekt om minvermogenden tegemoet te komen in de verplegingskosten bij opneming in het Sanatorium. H. M. de Kouingiu-Moeder heeft de leden van het voorloopig bestuur vau het Sanatorium uitgenoodigd als blijvend bestuur dier stichting op te treden. Moord te Amersfoort. Den laatsten avond van de kermis te Amersfoort, die overigens zulk een gunstig verloop had, is doodslag gepleegd. In een tapperij aan de Kromraestraat was zekere J. De W., een 46-jarig, overigens zeer oppassend man, als hulp-bediende werk zaam, toen de even oude Dirk Vos, een arbeider, wonende op de Vlasakkers, vader van 6 kinderen, met zijn vrouw de tapperij binnenkwam en, na een en ander gebruikt te hebbeu, een nieuwe bestelling deed. De W. bracht hem bij vergissing jenever in plaats van bier, waarop Vos hem schold, en hem uitnoodigde buiten de zaak uit te vechten. De W. ging daar niet op in, doch zette kalm zijn werk voort. Eenigen tijd later aan de deur komend om een luchtje te scheppen, zag hij daar Vos, die iets glimmends zwaaide, hetgeen later bleek een tabaksdoos te z'jo, doek dat hij aanzag voor een mes. Hij trok daarop ket zijne en trof Vos in het hart, zoodat diens dood onmiddellijk volgde. Hij liep daarop naar huis na het mes in de gracht geworpen te hebben en werd daar iu hechtenis genomen. De ongelukkige'is gevankelijk naar Utrecht overgebracht, waar ook liet lijk geschouwd wordt. De kindermoord te Tilburg! De Noordbr. deelt mede, dat door het O. M. bij het gerechtshof te 's-IIertogen- bosch nog niet is beslist, of het den officier van justitie bij de rechtbank te Breda al dan niet zal laten desisteeren van hooger beroep, door hem ingesteld tegen het von nis van die rechtbank, waarbij de huisschil der Mutsaers werd vrijgesproken. Deze aan gelegenheid is nog bij voortduring in on derzoek bij gezegd O. M. zrNaar alle waarschijnlijkheid zal de be handeling in hooger beroep niet plaats heb ben', voegt het blad er bij. De Prins op jacht. Prins Hendrik komt Woensdag teVelsen om te jagen. Velserbeek, het buiten van baron Van Tuyll van Serooskerken, met de daaraan verbonden uitgestrekte bossschen zal jachtterrein wezen. De Prins zal per trein in Haarlem arriveeren en dan met het rijtuig van den burgemeester Jhr. J. W. G. Boreel van Hogelauden, naar Velsen rijden. Reeds van Zondag af is de anders vrije toegang tot kbij Velserbosch verboden. Besoijen. Tot onderwijzeres in de nut tige handwerken aan de opeubare School alhier is benoemd Mejuffr. Cornelia Maria Goedhart aldaar. Baardwijk, 80 Oct. Iu de algemeen» vergadering van het R. K. Leesgezelschap zijn Maandagavond met algemeene stemmen gekozen tot Voorzitter de Heer A. de Kort en tot Penningmeester de Heer M. Wol vers. Als eene bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat bij de kinderen van Hel- voirt alhier, waar 6 jongens zijn, en waar van gisteren de laatste geloot heeft, met deze die ook een hoog nummer trok, nu alle 6 broers vrij geloot zijn. Kaatsheuvel. Door gebrek aan be langstelling bij de solicitanten kon 1 1. Za terdag het vergelijkingsexamen voor hoofd der school op den Loondschen Dijk alhier niet doorgaan. De voordracht zal dus nu zonder dergelijk onderzoek opgemaakt moe ten worden. Zondagavond hield de St. Paulusver- eeniging alhier eene vergadering iu de zaal van fEuphonia.' Gedurende deze vergade ring hield de Zeer Geleerde Heer W. De Both eene lezing over de werking van den alkohol op het meuschelijk organisme. Glas kelder zette Z. E. uiteen welke verschrikke lijke verwoestingen de alkohol, de groot* vijand van de maatschappij, aanricht. We hopen, dat zijne woorden veel vruch ten zullen dragenen brengen hem hier tevens openlijk hulde voor zijne schoone en leerrijke rede. Maandag had hier de loting plaats voor eukele omliggende gemeenten. Op verzoek van den burgemeester waren alle herbergen tot 4 uur namiddag gesloten, zoodat het minder woelig was dan vorige jaren. Hier en daar merkten we echter een groepje op, die met een flesch jenever en een glaasje zonder voet zich 't gemis der herbergen trachten te vergoeden. Drunen, 29 Oct. Hoort men tegen woordig van alle zijden gewagen van in braken en diefstallen, ook in onze gemeen- teu zijn die langvingere heeren eenige da gen aan 't werk geweest. Niet dat zij goud ot zilver hebben ont vreemd neen, het gaat hier hoofdzakelijk over konijnen en kippendiefstal, n. 1. bij van Beek wachthuis Elschout 10 konijnen en eenigs kippen, bij P. de Kruijf 4 kippen, bij de Wed. van Iersel en C. Verdiesen konijuen, bij A. Snijders waschkuip, verder nog een gieter, riek enz. Dit alles en misschien nog meer werd door hun als gemeenschappelijk eigendom beschouwd. Of onze ijverig politie er zoo ook over zal denken, is zeer hard te betwijfelen. Jammer dat men nog maar niets hoort of men de lieve lui reeds op 't spoor is, hetgeen niet gemakkélijk zal zijn, want eenigen tijd ge- geledon, werden er op een nacht, bij de Wed. Knippels circa 25 stuks konijnen meegenomen, waarvan de dief ook nog moet gevonden worden. Wij zullen zien of het spreekwoord ^zoekt en gij zult vinden' hier ook zal worden bewaarheid. Wij ho pen het, en ook dat dat ze voorbeeldig zullen worden gestraft. Capelle, 29 Oct. Heden arriveerde al hier het tooneelgezelschap van Mevrouw Bakker, dat Donderdag, Vrijdag en Zater dag a. s. alhier eene voorstelling zal ge ven. Toen Maandag eenige kinderen nabij de school aan 't spelen waren, had een knaapje van ruim zes jaar het ongeluk te vallen. Juist kwam een beladen wagen voorbijhet rad ging den knaap over den voet, zoodat hij onder veel pijn naar huis moest worden gebracht. Baamsdonksveer. 29 Oct. Door eenige dames ai hier is gecollecteerd eene som van f 310.50 voor de Boerenvrouw©* en kinderen in Zuid-Afrika. voor de Nat. Militie, op Diusdag 29 October 1901. WAALWIJK. No. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. S0. 31. 32. 33. 84. 35. 36. 37. 88. 39. 40. 41. 42. 43. 44. 45. 46. 47. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. A. J. van den Broek J. P. P. van der Pas, A. B. J. Ackermans, M. F. H. van Hilst. C. J. Eibers, A. Heijhuurs. J. P. van Ree. O. van der Velden, D. Smit. G. J. Verhoeven. II. P. Trim bach. H. J. Verdonk. F. de Vaan. J. M. Naijen. J. A. van Iersel. A. van Delft. A. H. C. de Cortie, W. Valk. P. C. Hamers. H. C. Hamers. C. P. van Beijne. J. P. van Meeuwen. JW. de Kort, J. Kuijtcn. G. H. ran Loon. C. J. M. van Huiten. P. W. van Delft, J. J. H. Schellekens, P. Croot. F. A. van Mier. J. Trimbach. A. A. Kogels. M. D. J. Verwiel. J. M. Arends, L. G. van Wel, G. Verhoofstad. R. F. van Mil. H. C. Miltenberg. W. Klerx. J. A. J. de Bree. J. Vos, T. C. Trimbach. B. C. Hendriks. A. G. M. Casteleijns. J. A. J. van Roessel. A. J. Hombergen. L. van Loon, BESOIJEN. Gebreken. Broederdienx Broederdiem; Broederdiem' Gebreken. Eenige zoon, BroederdieLi. Gebreken. Te klein. Gebreken. Eenige zoor Gebreken. Gebreken. Gebreken. Broederdiem, J. G. Kuijsten. H. J. Kuipers, J. A. de Bakker. A. W. C. Maijers, H. de Vries, W. Treffers. A. J. Hooijmaijer. E. N. Madiol F. Kuijten, W. Dekkers, J. Treffers. CAPELLE. P. Quirijus. A. Verduijn, C. Mouthaan. P. Schoenmakers, A. Huijsman, M. Roomer. W. J. Vermeer. J. J. Pruijssen. J. van Pelt. C. van Tilborgh. W. van Beek, J. van Pelt. E. C. de Wit. C. A. van den Hoek. H. Mes. G. Quirijns. H. van der Schans. BAARDWIJK. W. van Drunen Az. W. Baijens, Bzn. P. van Beers Jz. L. van de Leur Gz. H. van de Grint Jz. H. Visser Cz* B. van Schijndel Jz. J. Baijens Az. L. de Falter. Jz. H. Pullens Wz. H. van Bavel Gz. H. van der Pennen Jz. A. Pullens Wz. J. van Beijnen Pz. M. van Helvoirt Fz. C. Maas Hz. F. Pullens Az. M. Verhoeven Ez. C. Schilders Jz. Broederdieos Eenige zoon. Eenige zood Gebreken. Eenige Zojd Broederdiem; Broederdieoit Eenige «ooi Broederdieoit Eenige zoon. Broederdieoit Eenige zoon. Reclame. Reclame. Eenige zoon. Broederdieoit Broederdieoit Reclame. Broederdieoit Broederdiem! LONDEN. 29 October. Dè Daily Telegraph sprekende over de vertraging in de regelt der eischen tot schadeloosstelling van Ne derlandsche gedeporteerden, zegt, dat hd Engeland's innigste wensch is om alle on middellijke wrijving met de regeering enbf volk vau koningin WHhelraina te verroiideO' Het ODtstaan van een tegenovergestelde neiging aan de andere zijde van de Noord zee zoude met leedwezen door Groot-Biii- taisoie worden aanschouwd. Om 6 uur hedenmorgen werd Czolgosz eJ mede in kennis gesteld, dat zijn laatste uw gekomen was. Hij werd in ten nieuw costuum van laken gekleed, terwijl hem gelegenheid we»

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 2