Nummer 97. Zondag 8 December 1901. 24* Jaargang. Tweede Blad. mmmi De Zuid-Afrikaanschen Oorlog, FEUILLETON. BINNENLAND. -r Het nut van blokhuizeustelsel zegt een telegram uit Pretoria wordt met den dag duidelijker eu Louis Botha loopt gevaar, geheel ingesloten te worden Een sterke troep Boeren heeft een nachte lijken aanval gedaan op den spoorweg n.aar Natal bij Platland, met het doel, naar het zuiden door te breken. De Engelschen werden gewaarschuwd voor de nadering der Boeren en daar een gewapenden trein in de buurt was, kon deze tijdig ter plaatse zijn. De trein was voorzieu van een zoeklicht en bij het schijnsel konden de Engelsche kanonnen goed werk doeu tegen de aanvallers. De Boereu trokken weg achter de heuvels. Slechts ongeyeer 30 Boeren slaagden er in, den spoorweg over te steken, nadat zij de ijzer versperring hadden doorgeknipt. Later vonden de Britten 5 gewonde Boeren, van wie sedert twee overleden zijn. De pogingen der Boeren, om naar het zuiden door te breken uit het gebied tusschen den Delegoa- en den Natal-spoorweg, worden steeds talrijker eu schijnen het gevolg van schaarschte aan voedsel in zuid oostelijk Transvaal? Het departement van Oorlog maakt een opgave openbaar over de verliezen van het Engelsche leger in Zuid-Afrika gedurende de vorige maand. Er zijn 11 officieren en 143 ouderofficieren en minderen gesneuveld. Er zijn 46 officieren en 389 onderofficieren manschappen gewond, de gewonde gevange nen niet medegerekend. Van de gewonden zijn er 58 overleden. Er worden 77 man vermist. Het geheele aantal sterfgevallen sedert het begin van den oorlog is 18,3481 waar onder 893 officieren. Een telegram uit Pretoria meldt „Woensdag 1.1. werden drie Boerenlagers verrast; 250 Boeren zijn gevangen geuomen en wel meer dan honderd ten zuidwesten van Ermelo, 93 bij Niilstroom in het district Waterberg, waar het verraste lager behoorde aan Beijers commando, en 10 in het noord westen van Transvaal, waar Liebenberg's lager is genomen. Ook uit Pieter Maritzburg wordt gemeld, dat het aantal gevallen van entiritis onder de Engelsche soldaten in Zuid-Afrika on rustbarend toeneemt. Brand en Herzog, die in Januari jl. de Vrij - staters naar het Kaapsche district Calvina leidden, zijn opnieuw in het district. Brand heeft een klein commando van mannen uit Calvina, Herzog's detachement bestaat uit Vrijstaters. aaoa»' k. 25. Met een door heftige snikken onbroken stem verklaarde Klara, dat ongeveer twintig minuten na Johauna's vertrek een zeer elegant gekleed iongmensch aangescheld en zich als een van Patrick's leerlingen voorgesteld had. Juffrouw Bacedat, gaf hij voor, had hem verzocht, haar broeder'af te halen, met wien zij naar de Champs Elyséea wilde gaan. Zij rijtuig stond voor. Voor Klara bestond geen aanleiding den jonkman te wantonwen. Zij had George aangekleed en hem met den jonkman zien vertrekken. Uit het raam had zij nog gezien, hoe het met een prachtig paard bespannen rijtuig in galop wegreed. Wel had zij bemerkt, dat het, in plaats van de Rue Pigalle in te slaan, in de richting van het circus Fernando verdwenen was, maar zij meende, dat de onbekende voor dien omweg zijn redenen wel zou hebben. En hoe zag die man eruit? vroeg Patrick. Hij was lang, bruin en droeg een zwarten ringbaard. Johanna had zich intusschen een weinig hersteld, maar 9nikte nog steeds hartverscheurend, zonder acht tc slaan op de bemoedigende woorden waarmede Patrick trachtte haar hoop te verleven- digen. T Zorg voor uw meesteres, zei de jonge Ier Klara terzijde nemend en geef den moest niet op. Gij hebt er immers geen schuld aan arm kind. Ach, ik wou dat ik dood wasl snikte het meisje, handenwringend. Kalmeer u, wat ik u bidden mag en zorg voor juffrouw Bacedat! Hij wendde zich naar de dC^ Patrick, Patrick, verlaat mij niet I riep Johanna snikkend. Ik moet dadelijk aan Bidach telegrafeeren. Moet, JohaBna. wij zullen a George weldra in WAALWIJK, 7 Dec. 1901. Benoeming. Bij kon. besluit is benoemd tot burge meester van Tilburg, W. P. A. Mutsaerts te Tilburg, afgevaarde der Tweede Kamer voor het district Waalwijk. Van harte bieden wij onzen hooggeaebten afgevaardigde onze felicitaties met zijne benoeming tot hoofd der zoo bloeiende industriestad Tilburgterwijl wij die ge meente gelukvvenschen met haren nieuwen burgemeester. Moge hij tal van jaren aan haar hoofd staan en Tilburg onder zijn bestuur steeds in groei en bloei toenemen. Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten. Met 1 Januari a.s. zal no. 6 van het Maandblad van bovengenoemden Bond op groote schaal door geheel Nederland worden verspreid. Het zal gezonden worden aan alle firma's en personen, die in termen vallen om lid of donateur le worden van den Bond en tot dusver nog niet zijn toegetreden, in één woord aan allen, die belangstellen in en belang hebben bij het schoenmakersvak. Belanghebbenden wordt, op aanvrage aan den beer W. Riemslag te Dongen, gaarne een exemplaar gratis toegezonden. „Geloof en Wetenschap." In de Woensdagavond 1.1. gehouden ver gadering der vereeniging „Geloof en We tenschap" werd met algemeene stemmen herkozen tot secretaris, de heer Jan Tielen. „Vrijheid voor Zuid—Afrika Door den heer A. C. v. d. Heijden is een nieuw lied, getiteld „Vrijheid voor Zuid-Afrika" met tekst en muziek van zijne hand, uitgegeven. Evenals de „Bede voor Transvaal", die in korten tijd populair in deze streek werd, zal ook dit werkje zijn weg wel weer vinden. Subsidie. Wij vernemen, dat aan de adressanten, die bij Gedep. Staten bezwaren hadden ingediend tegen het raadsbesluit, waarbij voor den bouw der R. K. kerk eene sub sidie van f 2500 uit de gemeentekas was toegekend, is te kennen gegeveD, dat er naar het oordeel van het gewestelijk bestuur geene termen aauwezig zijn, om aan de gemeentebegrooting van 1902, waarop deze subsidie gebracht was, de goedkeuring te onthouden. Baldadigheden. St. Nicolaasavond heeft zich dit jaar gekenmerkt door baldadigheid op verschil lende punten onzer gemeente. Op een viertal plaatsen zijn ruiten inge worpen, op een andere de bel uitgetrokken en het huis bevuild en m. a. 't Is te hopen dat de politie de daders op 't spoor moge komen. Allen Weerbaar. Het eerste proefnummer is verschenen van de armen voeren 1 Na zich uit de armen van het ongelukkige meisje losgesc heurd te hebben, snelde hij naar het telegraafkantoor om Bidach van de geheimzinnige ontvoering van George in kennis te stellen. Nog in den loop van den dag kwam Bidach, zeer opgewonden, bij hem aan. Na de vergissing, waaraan hij zich bij de arrestatie ran 0« had schuldig gemaakt, was Bidach's stemming verre van opgeruimd. Na zich de opsporing van den moordenaar van den heer Bacedat tot taak te hebben gesteld, was Bidach voor de eerste maal aan een zekere moedeloosheid ten prooi. Dit nieuwe voorval gaf hem echter met één slag zijn gansche energie terug. Ditmaal hebben wij ongetwijfeld met onzen man te doen, zei hij, na Patrick's verhaal oplettend te hebben aangehoord. Doze bandiet, die in een voertuig rijdt, is stellig de moordenaar van Bece- dat en de aanrander van Caserte tevens. Hij zal ons niet ontkomen. Wat denkt gij te doen. Voorloopig ben ik het met mijzelf nog niet eens en wil eerst eens nadenken. Laat ons intusschen naar juffrouw Bacedat gaan, om haar te troosten en moed in te spreken. Zij troffen Johanna badend in haar tranen aan. Tot spreken was zij nauwelijks in staat en zij overhandigde hun een brief, die enkele minuten geleden door een onbekende aan den portier was afgegeven. Het schrijven was van den volgenden inhoud Gij hebt op mijn wenken geen acht geslegen. Dat is zeer verkeerd van u. Als de man, die op den Boulevard de la Villette gearresteerd werd, niet binnen drie dagen op vrije voeten gesteld wordt, dan sterft uw broeder door mijn hand. Zeg dat uw vrienden. Mijn wraaklust is nog verre van bevredigd.' De brief was niet onderteekend. O, laat de ellendelingen met rust, smeekte Johanna. Geef mij mijn broeder terug. Anders verlang ik niets. Bidach wist eerst Diet wat te antwoorden. Kom, kom, lieve juffrouw bracht hij er ten slotte uit. Wij zullen uw broeder redden en de schurk komt op het schavot 1 Wees daarvan verzekerd. Geef mij nu den eersten brief, dien gij ontvangen hebt en het adres van den heerlleren- tier. .Kom nu mede, waarde vriend, zei Bidaeh Allen Weerbaar, officieel orgaan van de vereeniging Volksweerbaarheid. Redacteur is de heer II. Tersteeg te Amsterdam, uitgever de beer H. J. C. Itoelauts te Schiedam. Behalve als officieel orgaan van „Volks weerbaarheid", z il het blad, naar wij iu een inleiding Dzen, werkzaam zijn om bij de leden 't volksweerbaarheidsdenkbeeld te zuiveren van wanbegrippen, 't volksweer baarheids-ideaal te doen doordringen in het hart en in den geest. „Het zal de lauwen, de onverschilligen prikkelen tot verzet of opwekken tot bij stand het zal hen maken tot vijanden desnoods, als ze niet dadelijk vrienden kunnen worden. „En de vijanden zal het trachten te bekeeren „Allen Weerbaar" zal spreken tot Ne derlandss jongelingen en Nederlandss man nen, van den weerbaarheidsplicht „het zal spreken tot onze jonkvrouwe en onze moeders van het gevaar van onver schilligheid en moedeloosheid. „Wij zullen maar ééne zaak dienen het Nederlandsch Volksbestaan en dit omvat ons geheele program." Interpellatie—Van Kol. De Minister van Buitenl. Zaken beant woordde de door den heer Van Kol tot de Regeering gerichte vragen, die hierop neer kwamen of de Regeering stappen wil doen om een einde te maken aan de ellende, waaraan vrouwen en kinderen in de con- contraliekampen in Zuid-Afrika zijn bloot gesteld. De Minister verklaarde dat de door interpellant gestelde vragen niet voor een gunstig antwoord vatbaar zijn. Nederlanders, kampbewoners, die hier te lande terugkomen zullen, zegt de Minister, zooveel mogelijk geholpen worden, maar de Regeering kan niet haar zorg uitstrekken tot de bewoners van de Republieken. Ook is het door den heer Van Kol ge vraagde reeds onuitvoerbaar, o. a. uit een financieel oogpunt. De Regeering kan niet verder gaan dan alle mogelijke hulp en bijstand te verleenen oan particulieren, die door zendingen van goederen enz. het lot van de vrouwen en kinderen in de kampen trachten te verzachten. I)e Tilburgscüe broedermoord. Donderdag stond voor het Gerechtshof te 's-Bosch in hooger beroep terecht Maria Bierens, oud 18 jaren, zonder be roep, geboren te Alfen, gem. Riel en wonende te Tilburg, gedetineerd als beklaagde van op 31 Juli j 1. opzettelijk haar broertje van het leven te hebben beroofd, door bet knaapje te werpen in een waschkuip, ge vuld met water, tengevolge waarvan het kindje is overleden. Door de arrondissements-rechtbank te Breda was beklaagde bij vonnis van 11 October veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12 jaren, tegen welk vonnis zoowel het O. M. als beklaagde in appèl waren ge komen. Beklaagde gehoord, komt evenals voor de rechtbank terug op hare omstandig afge- tegen Patrick. Wij hebben geen tijd te verliezen en moeten aanstonds op jacht. VII. Zij keerden naar de Rue d'Anjou terug. Onder weg besloten zij de pogingen, ora Muech tot een bekentenis over te halen, te herhalen. Maar bij aankomst was Patrick niet weinig verbaast hem niet thuis te treffen. Het wa9 echter Zondag en de schermzaal derhalve gesloten de mogelijkheid bestond, dat Musch van de gelegenheid gebruik had gemaakt en uitgegaan was. Niettemin was Patrick verbaasd, dat hij verzuimd had verlol te vragen. Zij wachtten tamelijk lang op den afwezige; twee uren verliepen en Dog steeds liet Musch zich niet zien. Eindelijk besloot Patrick naar zijn moeder te gaan; misschien was het haar bekend waar hij gebleven was. Hij is drie uur geleden hier geweest, om zich aau te kleeden, was het bescheid der weduwe Musch. Hij vertelde^mij, dat een uwer leerlingen, dc heer Dupray,hem verzocht had zijn masker en zijn papieren naar huis te brengen. De heer Dupray woonde aan den Cour de la Reine; Musch had derhalve hoogstens een uur weg behoeven te blijven. Om de oude vrouw niet noodeloos ongerust te maken, maakte Patrick geen aanmerkingen en keerde hij naar Bidach terug. Het werd zes uur, maar steeds bleef Musch onzichtbaar. Ongetwijfeld heeft hij ergens een zijner vroegere vrienden ontmoet, meende Bidach hoofdschuddend. Als hij zich maar niet laat ver leiden. Zijn moeder had haar kamer intusschen ver iaten; zij kon zich evenmin bet lange uitblijven vur. haar zoon verklaren. Treurig en zonder een woord t: spreken, wachtte zij op zijn terugkomst. De gedachte, die Bidach zooeven uitgesproken had, liet ook haar niet met rust. Zij wist maar al te goed, dat een enkele ongelukkige ontmoeting wellicht toereikend zou zijn, om hein weder zijn voormalig beroep te doen opvatten en zij sidderde bij de gedachte. Toen Patrick en Bidach eindelijk tegen uur op het punt stonden de woning te verlaten, werd er zachtkens tegen de gesloten blinden geklopt. Vrouw Musch deed open en bemerkte bij het schijnsel der straatlantaarns twee mannen, staande legde bekentenis, èn voor den hoofd-inspecteur vun politic te Tilburg èn voor den rechter commissaris. Zij geeft ook thans voor dat zij haar haar broertje per ongeluk in de kuip heeft geduwd, dat zij toen van schrik is wegge- loopen om hare moeder te gaan roepen. De president wijst beklaagde op hare vroegere bekentenis, waarbij zij omstandig heeft medegedeeld, haar broertje te hebben verdronken, omdat zij een antipathie tegen het knaapje had en om hare moeder te plagen. Niettegenstaande deze opmerking houdt beklaagde hare beweringen stokstijf vol. Het O. M. waargenomen door den advo caat generaal Mr. Castendijk, wijzende op de eerste omstandige bekentenissen van be klaagde, waarop zij thans zonder aanneme lijke reden terugkomt en ora de onmogelijke beweringen van beklaagde van oordeel, dat de rechter op.zeer juiste gronden het vonnis heeft gewezen wegens dit gruwelijk feit, eischte bevestiging van dat vonnis. De toegevoegde verdediger, mr. L. Sassen, advocaat-procureur, van oordeel dat niet wettig en overtuigend het aan beklaagde ten laste gelegde is bewezen, vroeg vrijspraak, subsidiair een veel lichtere straf, op grond van verschillende verzachtende omstandig heden. Gevaarlijk gewond. Te Den Duogen (Nbr.) is de gemeente veldwachter, H. v. R., bewusteloos gevonden hem waren zes messteken toegebracht waar van twee zeer ernstig. In verband hiermede zijn de twee gebroeders, V. genaamd, door de marechaussée gearresteerd. Noodlottige brand. Omstreeks kwart voor negen Woensdag avond zag de lucht in het westelijk gedeelte van Amsterdam helrood door een zeer ern- stigen brand iu de Marnixstraat. In het bovengedeelte van perceel 43 aldaar was brand ontstaan en de vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat spoedig het kapge- deelte van dat huis in lichte laiie stond en rechts en liuks de belendende perceelen werden aangetast. Binnen ongeloofelijk korten lijd stonden de kapgedeelleu van 8 perceelen in brand. Omtrent de oorzaak vernam men uit den mond van den bewoner van het huis, waar het onheil is ontstaan, het volgende De meubelmaker en beeldhouwer Born was met een familielid op zijn werkplaats boven. Born zelf was even naar zijn woning bene den gegaan om koffie te drinken. Juist wilde hij naar boven roepen of zijn broeder ook koffie wilde, toen hij dezen hoorde roepen »er is brand!* Op het hetzelfde oogeublik sloegen de vlammen zoo dreigend over den zolder, dat de beide mannen, onder voort durend hulpgeroep naar beneden vluchten om de brandweer te waarschuwen. Dit was inmiddels reeds geschied door een agent van politie, maar toen de brandweer kwatn, stond zij voor een vuurzee, zeer moeielijk te bereiken en daarbij in grooie mate belemmerd door de talrijke bewoners. In de perceelen was een paniek ontstaan, daar velen, voornamelijk de jongeren, die reeds te bed waren en uit hun slaap werden opgeschrikt, in wilden haast moesten vluchteu. naast een baar die met eon kleed overdekt was. Doodelijk ontsteld deinsde de weduwe terug. Mijn zoon, mijn zoon I Hij is gewond I steunde zij, het gelaat met de handen bedekkend. Jacob 1 ia het mogelijk 1 riep Patrick uit. Hij liet de baar in de schermzaal Deerzetten en ijlde weg om een lamp te halen. Het schijnsel viel op Jacob's bleeke trekken. Hij had de oogen gesloten en scheen reeds niet meer tot deze wereld te behooren. Deze man is verwond op dan Cour de la Reine gevonden, zei een der drngers. Hij heeft een messteek iü de borst ontvangen. Men heeft eerst naar het politiebureau gebracht, waar hij twee uren buiten bezinning gelegen heeft. Toen hij weer bijkwam, iiet men hem zijn adies op geven. Heeft niemand gezien, wie hem verwond heeft? vroeg Bidach. Ja. een voorbijganger hoorde om hulp schreeuwen en zag in de dnisternis een man, die voortijlde, terwijl deze hier ineenzakte. De moordenaar sprong in een rijtuig en verdween pijlsnel ora den hoek. Alweer die man 1 mompelde de ex-detectivo. Patrick verzocht de dragers den gewonde naar zijn kamer over te brengen. Men logde hem te bed en weudde pogingen aan om hem bij te brengen, maar tevergeefs. De weduwe had zich naast het bed op de knitën geworpen en de slap-hacgende hand van haar zoon gegrepen. Hij is dood, barmhartge God, hij is dood, kreet zij, snikkend. Bidach wa9 naar een dokter geijld, die na verloop van een kwartier verscheen. Hij' voelde den zieke den pols en onderzocht dc wonde lang en nauwkeurig. Het geval is zeer ernstig, zei hij, toen Patrick hem uitgeleide deed, maar voor morgenochtend knn ik nog niets met zekerheid zeggen. Vrouw Musch waakte den ganschen nacht bij het bed van haar zoon, en Bidach nam bij Pa trick ziju intrek, 'a Nachts begaven zij zich meermalen naar de ziekt nkaraor, aDgstig het oogonblik verbeidend, waarop hij weer tot be zinning zou komen, maar de hevige koorts joeg ieder sprankje hoop telkenmale voort. Eerst tegen den middag, na het tweede bezoek van den dokter, opende Jacob Musch de oogen en schee» hij de omstanders te herkennen. Gelukkig was spoedig met de brandweer oolc politie aanwezig om te redden wat le redden viel. Met tal van spuiten was men betrekkelijk spoedig het vuur meester. Toen echter bleek eerst welke treurige gevolgen deze biand had gehad. Tijdens de paniek waren door brandweer- politie en eenige burgejs reeds op verschillen, de punten menschen, die in gevaar verkeerde in veiligheid gebracht. Zoo vond men twe© personen, wier namen niet bekend zijn gewor den, een man en een meisje, bewusteloos op een der zolders. Gelukkig kon men met veel moeite en onder leidig van drie doctoren de bewusteloozen spoedig bijbrengen. Eenige personen haddenoubeteekenende brandwonden bekomen of waren verwond door glasscherven. Maar er bestond vermoeden, dat er nog personen boven wareu gezien, die niet te voorschijn waren gekomen. Een onderzoek werd door de brandweer ingesteld en de veronderstelling bleek helaas juist. Iu een biandgang, die als nooduitgang is aangelegd over bijna 30 perceelen, vond men nog drie meuschen geslikt door den rook. Het waren een man, een meisje van oogen- schijnüjk 6 eu een jongeu van ongeveer 9 jaar. Ook op hen werden alle hulpmiddelen der kunst toegepast om de levensgeesten weer op te wekken, maar zonder gevolg. Éérst ongeveer een uur later werd het lijk van den man herkend. Hij bleekte zijn de bewoner,van perceel 7, de 48-jarige Brookhorst, vau beroep dia mantbewerker. De man heeft waarschijnlijk de kinderen om hulp hooren roepen in deu brandgaug, is toen naar boven gegaan en daar in den fel- leu rook gestikt. De aanwezigheid van dc brandgang is volgens oordeel van de aanwezige vakmannen oorzaak geweest van de snelle uitbreidingen ernstige uitwerking van deu brand. De ettelijke meters lange gang heeft letter lijk als een schoorsteen de vlammeu naar alle zijden heengezogen en ook den voor de slachtoffers zoo noodlottig geworden rook. Dit kan men nagaan als men weet dat Bronkhorst dood werd gevonden in bedoelden gang boveu perceel 9, terwijl de brand is ontstaan in het bovengedeelte van perceel 43. Het gestikte meisje was blootsvoets, zoo dat vermoed wordt dal zij reed» te bed zijn de, uit nieuwsgierigheid naar boven is gegaan om den brand te zien. Te halfeen in den nacht was naar de beide kinderen, vreemd geuoeg, nog geen Davraag bij de politie gedaan. In den loop van den nacht vernam mea nog het volgende De beide gevonden kinderen zijn heikend als te zijn Franciskus Luberti, oud 9 jaar, er. Johanna Margarelha Luberti, oud 5 jaar. Dat deze lijkjes niet spoediger zijn opgeeischt, vindt zijn oorzaak hierin, dat de vader door politie en brandweer uit zijn woning, perceel 15, was gedragen bewusteloos eu hij nadat de levengeesten waren opgewekt naar het Gasthuis was vervoerd met zijn zoontje vaa 11 jaar, Gerard Luberti. Hij vermoedde niets van het treurig lot zijner beide kinderen. Moeder was uitgegaan om St. Nicolaas- etalages te bezichtigen en zeer laat thuis gekomen, Patrick trachtte h«m te ondervragen, maar zijn lippen bleven gesloten; hij miste de krachl antwoord te grven. Eindelijk scheen het hem tegen den avond, dank zij der zorgvuldige ver pleging zijner moeder, iets beter te gaan. Hij vroeg naar Patrick. De Ier haastto zich aan zijn verzoek te vol doen. Hij heeft mij gedood de ellendeling, murmelde Muscb, zich met moeite oprichtend, maar ik zal mij wreken. Wie is de moordenaar? vroeg Patrick, ter wijl hij zijn oor vlak aan den mond van deu gewonde legde. Bidach was intusschen zachtkens de kamer binnengeslopen en luisterde eveneens aandachtig toe. Hij zelf, Peru, de meester, steunde Musch. Is dat dezelfde, die den heer Bacedat ver moord heeft Ja! fluisterde Musch. Waarom deed hij hij dat? Om hem te berooven! Waart gij daarbij? Neen. Maar gij hebt hem toch gekend Musch aarzelde. IJskoud zweet parelde op xij» voorhoofd. Ja, steunde hij zwaar. Ik moest uitvisschen, waar Rodrigues in Parijs woonde, ik heb op den wagen geloerd, waarmede hij naar Clamart reed en ben achterop geklommen. Op die manier kwam ik te weten, dat Rodrigues eigenlijk Ba cedat heette en in de Rue d'Offemunt woonde. Ongelukkige I Dan zijt gij aan de gruwelijke misdaad medeplichtig geweest? Musch zonk in d« kussens terug; tranen rol den hem over de waDgen. Nu ziet gij hoe verkeerd gij hebt gedaan, door niets te zeggen, toen ik u ondervroeg. W"r heeft een vroeselijk ongeluk juffrouw oacedat getroffeD. De man, die u vermoord'1-'» hesf' brotder ontvoerd. Wees niet boos op mij- Als gij wist, wat voor een man hij is, ih ^en bang van hem. Nu ziet gij hoe hMr u belooud heett. (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1901 | | pagina 5