Nieuwen Geillustreerden Roman, Notaris RANT Notaris RANT Notaris BINK Notaris BINK „KEER TERUG!" BRIEVEN Middelen van Vervoer. Hsnricu s 1. H aas sea Adriana Th- M Verwis! Bericht van Inzet. Bericht van Inzet. W MENGELWERK. Burgerlijke stand. Gemengd Nieuws. o o p e li y e r k ver koopen: den Eerw. Pater Andr. Zijlmans. DIENSTREGELING 1 Oct. 1901, Greenwich lijd. LOCAALDIENST. GETROUWD te Waalwijk, Toeslag Donderdag 23 Jan. 1902. Toeslag Dinsdag 21 Jan. 1902. te Waalwijk, zal MAANDAG 3 FEBRUARI 1902, voorm 10 ure op het landgoed „de Roestelberg* onder Loonopzand nabij de hoeve bewoond door JOH. IJ PE LAAR 30 koopen Hop, Boon- en Fram- bozenstaken, hein en brand hout, en 10 koopen 6 jarig Eiken Schaar hout. 40 koopen 6 jarig Eiken Schaar hout. te Waalwijk, zal, DINSDAG 14 JAN. 1902. voorm. 10 ure, ten koffiehuize van de Wed. P. VAN DEN BROEK, 2e Zeine Waalwijk Eene partij dragende VARKENS en SCHOTTELINGEN. aphuiden die gemiddeld 1/i d. hooger jen. Voor leder, prima zwaar hoofdza- ijk, komt meer vraag, de voorraad is ia nihil voor 't moment ondanks dat gevolge van den open winter aanhoudend •veel mogelijk voor behoefte gedroogd rdt. Licht leder is sterk opgeruimd. In naburige Dongen zijn de laatste weken angrijkc partijen leder in diverse soorten •kocht. Gcldersche Schors bij geringen zet ietwat aan den (lauwen kant. Ga- lille voortdurend bijna zonder voorraad teng iwoon hoog in prijs. Mimosa de Natal i artikel wat hoe langer hoe meer als een jd looi middel gebezigd wordt is in prijs stegen evenals Valonea en al de meest kende goede looiextracten. Alles is min of ;er in stijgende richting. Tilburg. De Decembcrbeurs onder- heidde zich door druk bezoek en levcn- g- aanbod van diverse ledersoorten et bijzonder lage noteering voor de hte qualiteit binnenzoollcder. Ook in middelenwichten werden partijen aan ;s voordeeliger prijzen verhandeld, daar meeste leerlooiers er tegen opzien in voorraad, die pas gedroogd is en is nog het volle gewicht bezit, door houding aan gewichtsverminderingbloot stellen. Het schijnt ook, dat niet iinigen, uit vrees voor schadeposten in hun minder goed bekende afnemers, :ver spoedig aan eenigszins lageren ijs met beproefd soliede fabrikanten indelen dan tegenover vreemden een ïogeren prijs te bedingen. De schoenfabriek verkeert over 't gemeen in gunstige conditie en de ukte neemt tegen de hooge feestdagen .nmerkelijk toe. Dat het echter bij de hoenwinkeliers alles behalve rozen- ukken is blijkt voldoende uit het on- itaald terugontvangen van wissels, iets at trouwens tegen Nieuwjaar een zeer ;woon cnalleszins verklaarbaar verschijn- :1 is. Elke fabrikant heeft dan ook zijn ast vol goede beloften van langzame italers tegen de eerstvolgende maand i het is te hopen dat die allen 'te rechten jde in vervulling gaan. Intusschen staan de zaken tegen het oorjaarsseizoen geheel niet ongunstig. Wij wenschen dat dit goede vooruit- cht niet, zooals zeer vele menschelijke erekeningen, zich zelf verloochenen en )epen allen een «hartelijk gelukkig ieuwjaar* toe. DUSSEK., 10 Jan. Boterprija per K.G. van fl.08 a f 1.18. Middel- arkt 1 1.14. Aanvoer 87 K. G. Eieren f 115 s 26 stuks. zeer ongeregeld leven leidde. liet laatst dreef hij een vruchten- en bloemenhandel in een klein badplaatsje aan de kust. Eenige zijner landlieden houden hem voor niet geheel toerekenbaar, anderen zien in hein reeds een tweeden Pranzini. WAALWIJK. Van 3 -- 10 Jan. EBORENMaria Paulina d. v. N. J. v. Blade! en P. v. d. Griendt Adriana Clasina d. v. A. H. F. Valk en J. M. v. Hoof Pieternella d. v. G. G. v. Lier en J. G. v. d. Velden. ■VERLEDEN J. F. M. v. Daalen 4 ra. d. v. J. v. Daelen en C. Kogels C. P. L. A. de Greeff 6 m. s. v. C. Ch. de GreefT en G. J. Verwiel. EHUWD: H. B. Hanisen 36 j. en A. M. D. Verwiel 27 j. Eeo zesvoudige moord. Onlangs werd in den avondtrein van Jizza naar Monte Carlo een moord gepleegd p een jonge verkoopster, mej. Hisbrunner it Sunniswald in het kanton Bern. Als laar moordenaar werd ontdekt en aangehou .en een Franschraan, genaamd Vidal. Het ieette aanvankelijk dat Vidal haar verloofde ou zijn, hetgeen hij trouwens bij zijne .rrestatie moet hebben beweerd. Intusschen i gebleken dat de moordenaar zijn slacht- iffer in het geheel niet gekend heeft. Vidal ïerriep ook reeds dienzelfden dag, waarop .ij gearresteerd werd, de eerst afgelegde •ekentenis en bekende toen den roofmoord litsluitend te hebben begaan uit volslagen ;ebrck aan geldmiddelen. Voor het overige heeft het ingestelde •nderzock omtrent Vidal, die een zeer ver lopen individu is, aanleiding gegeven tot ie verdenking, dat de moordenaar nog eene ;eheelc reeks andere, tot dusver onopgehel- lerd geblevene moorden op zijn geweten leeft. Dienaangaande wordt uit Parijs gemeld n den nacht van 6 op 7 December werd ijouis Guinard te Marseille door een persoon n haar woning overvallen, wiens beschijving •p Vidal past. De omstandigheid, dat het ues van den moordenaar op haar corset fgleed en hare hulpkreten den moordenaar •p de vlucht joege, redde haar. Voorts schijut Vidal de moordenaar van len in het vorige jaar bij Toulon vermoord jevondenen Anthonie van Brusselen te zijn. Iet onderzoek ziet in hem ook den dader 'an den moordaanslag, die voor eenigen ,ijd in Nizza op eene mej. Morena werd gepleegd. Dit alles heeft er toe geleid, dat le rechter van onderzoek ook nog de na- poringen omtrent de vermoording van een '|ong meisje, genaamd Marie Arnoux, weder ;er hand genomen heeft; haar lijk werd in :L894 bij Marseille gevonden. Voorts is »ok weder het onderzoek ter hand genomen n zake den geheimzinuigen dood van een liensfmeisje in het ouderlijke huis van ftdal in Cannes. Vidal is een 34-jarig man, die sedert het verlaten van zijne ouderlijke woni»g een Vergeefs bad Maida de mannen, haar het gelaat van den doode, dat met een doek bedekt was, te laten zien. Maar snel gingen zij haar met de baar voorbij, op den toren toe, waar men de overigen had uedergelegd. Ar Laat er haar niet bij,* mompelde de oude man nog eenmaal, toen zij zich van hun droeven last hadden ontdaan. Daarop sloot en grendelde hij de deur en stak de sleutels bij zich. Maida had zich losgerukt van degenen, die haar terughielden en stonds eensklaps voor he.in. De storm had opgehouden, de donkere wolken verdeelden zich, de maan trad te voorschijn en overgoot het kerkhof met een vaal schijnsel. „Vader, wat beteekent dat riep Maida opgewonden. „Wie was dat? Ik moet het weten. Het is de eerste maal, dat u iets voor mij verbergt De oude man zweeg. „Vader, vader, ik bezweer u, zeg ui ij wat is er gebeurd Ik heb moed genoeg om alles te dragen.* ff Arm, arm, kind,* snikte hij. Waarom beklaagt u mij De oude man sloot zijn dochter in de armen. Daarop haalde hij een verfrommeld papier uit den zak. Dit hebben wij bij hem gevonden hij hield het vast in de hand*, zeide de grijsaard met gesmoorde stem. Bij den bkeken maneschijn lae Maida de woorden z/Keer terug Maida.* Ja, hij was teruggekomen. Slechts gindsche deur scheidde haar van het lijk haars ver loofden maar een geheimzinnige, ondoor- dringbaren scheidsmuur scheiden beider zielen. Zoo liep de Kerstarond in Sidestrand ten einde. Met gebroken hart waren vader en dochter naar hunne woning teruggekeerd. Maida scheen tot steen verstijfd te zijn zij verstond niet wat haar vader zeide, toen hij haar troost poogde in te spreken Als ze nog maar eenmaal het gelaat van haar verloofde zien mochtDat was haar cenige gedachte. Het kwam haar zoo wreed, zoo harteloos voor, den arme daar ginds alleen in den donkeren, kouden toren te laten. Een onuitsprekelijk verlangen maakte zich van haar ziel meester, terwijl zij ruste loos op haar legerstede lag. Zoodra zij door het kleine venster den Kerstmorgen zag grauwen, en liet aan den gezichteinder al helderder en helderder werd, kon zij het in de kamer niet langer uithouden. Zij wist waar haar vader de sleutels van den toren bewaarde. Stil nam zij die mee, terwijl alles nog sliep, en verliet door de achterdeur het huis. .De storm van den afgeloopen nacht was voorbij, helder en schitterend brak de Kerst morgen aan. Een paar bleeke herfstrozen bloeiden nog eenzaam in een luw hoekje van den tuin. Maida plukte ze af en voegde er een paar groene twijgen bij. Dezen ne- derigen ruiktr moest Fred als laatste liefde gave mee in 't graf nemen. In het dorp was alles nog stil. Met veer- krachtigen tred ging Maida het pad naar de klip op, opende de deur van het kerkhof en trad tusschen de graven door. En op dezelfde plek, waar zij voor jaren van Fred afscheid genomen had, zag zij een man in gebed verzonken neergeknield. Hij wendde zich om en zij herkende de trekken van hem, dien zij voor dood beweende. Iiet was Frederick Moore. Hij leefde maar niet door een wonder. De deur van den toren was gesloten nie mand had dien sedert dien nacht betreden en niemand ook had dien verlaten. In de haast en ontsteltenis van den vorigen avond had men den bezwijmden Moore, zonder hem te herkennen, met de andere geredden in een der naaste hutten gedragen. Die daar in den toren lag, was een doode kameraad van hem, wien hij in een oogeublik dat hij aan zijn eigen redding wanhoopte, Maida's brief bad toevertrouwd. „Ik zal er het leven niet meer afbrengen,* had Frederick gezegd, toen zijn vriend be sloot zwemmend den oever te bereiken. „Breng dezen brief voor mij over, dan zal Maida weten dat ik woord gehouden heb. Maar hij, die zich van zijn dood zeker waande was gered en Maida's rouw was in blijdschap veranderd. Zij legden den nederigen ruiker op de koude borst van den dooden vriend, en toen zij uit den toren weer naar buiten traden, weerklonken in het dorp weer plechtig de klokken, die de geloovigen tempelwaarts riepen ter viering van den Kerstdag. En beiden baden met godvruchtig gemoed. De zon steeg op en deed den rijp op de heggen en graszoden als diamanten glinsteren evenals de vreugdetranen in de oogen der beiden gelukkigen. Slot. TAN In een brief van 30 Febr. 1899 geschreven van uit Koa—:ja—inn—tzeu meldt de Missio- naiis slechts, dat hij daar is geplaatst om den Procureur ter zijde te staan, dat hij daar goed was, wijl onderhoud en oppas geschiedde door Ecrw. Zusters van het klooster en wijl hij daar gauw en op aangename wijze Chi— neesch kon leeren. Het dorp ligt iu een dal tusschen heele steile bergen. Op dezen brief volgt debrief van 9 Mei 1899. Sijwan—tzeu, 9 Mei 1899. Dierbare Ouders 1 Nu kom ik weer eens niet U praten. En voor eerst wat Uwe blieven betreft. U moogt gerust zijn, tot nu toe is er nog geen enkele vermist. Geregeld elke maand heb ik er nog een ontvangen en U moest eens weten, wat een pleizier dat telkens voor mij is. Zooals gij bij den datum ziet, ben ik weer terug in Sij wantzeu. Ik beu (voor ten tweeden keer) nog eene week of drie in Kao—kia inntzeu geweest. Maar Monseigneur heeft zeker al spoedig ingezien, wat ik zelfZ.D.H. van te voren gezegd had, dat ik n.l. niet de minste bekwaamheid of zelfs maar aanleg had om procureur te worden. Ik kreeg dus een biielje van Monseigneur dat ik naar Sij—wan—tzeu mocht terugkeeren, en dat werd mij gebracht door den Provinciaal, die mijn collega van Kao-kia— inn—tzeu kwam halen om eene PI. Kiucisheid naar een ander dorp over te plaatsen en tevens met hem een reisje te doen door de missie. Die ge legenheid was te schoon om eens iets van onze missie te zien. Ik vroeg en verkreeg de toelating om mee te gaan. Of ik in mijn schik was De toebereidselen waren niet groot. Den volgenden morgen sprongen wij op onze paaidjes, de Provinciaal iu zijn klein huifkarreijo door twee muilezels ge lrokken (de goede man is al niet jong meer) en voort ging het. Men zou moeilijk een geschikter tijd hebben kunnen vinden, om een reisje door de missie te doen. De groote strenge koude van den winter was voorbij en de barre groote hitte vau den zomer was nog niet aangebroken. Boomen en velden begonnen al een mooie groene tint aan te nemen en op al de akkkers zag men de nijvere Chineezen bezig met den grond te besproeien, met ploegen of zaaien. Den grond besproeien Daar de regens hier zeer zeldzaam zijn, is de grond veel te droog, om zoo maar bezaaid te worden. De Chineezen houden er dus een heel systeem van irrigatie op na, dat wezenlijk heel doel matig en niet kostbaar is. Al de akkers hier ziju in groote bedden of vakken verdeeld die allen uiiloopen op een kleinen waterloop, deze waterloop zelf kan in verbinding ge bracht worden met een sloot, die midden door al de akkers eener gemeente loopi en zelve zijn water ontvangt uit de rivier. Omtrent alle akkers liggen echter veel hooger dan de rivier. Daarom begint zulk een waterloop al tien tot twintig minuten buiten het dorp daar, waar de rivier hooger is dan de akkers, die moeten bevochtigd worden opdat het water de kracht hebbe tot de akkers op te stijgen. Na een uur of drie ge reden te hebben, kwamen wij aan den voet der Mongoolsche hoogvlakte. Deze ligt gemiddeld tusschen 1600 en 2000 M. bove den zeespi;gel en strekt zich over eene kolossale oppervlakte uit. Het grootste ge deelte onzer missie ligt daarboven. Iu Kas-kia-im-tzeu begon 's middags de warmte al zoetjes aan lastig te wordeu. Toch hadden wij onze dikke watten broek en onderkleeren nog aangetrokken en wij hebben er ons niet over beklaagd, 's Morgens en 's aronds was er zelfs nog ijs, en dat in MeiDe besteiging van dien berg duurt bijna twee uur. Het is uiet mogelijk om dan op de paarden te blijven, men stijgt dus at en zoetjes aan gaat het naar boven. Eenmaal op den top gekomen behoeft mtn niet meer te dalen en kan dan weken ver reizen altijd op dezelfde hoogte. Bergen vindt men daar niet meer, in hel begin heeft men nog enkele heuvels maar laug— zamerhand verdwijnen ook die en men heeft voor zich de schoonste grasvlakte die men zich denken kan. Daar grazen ontel bare kudden schapen en koeien, paarden en kameelen. Daar zijn de Mongolen in hun element. Zij brengen er hun leven door, met hunne kudden te hoeden en op hunne vlugge paardjes door de vlakte te rennen. Het was of de onze nieuwe krachten kregen, toen zij die zuivere frische lucht iuademden en de wijde vlakte voor zich zagen. Zij staken hun kop fier iu de lucht, brieschten en suuifden en trappelden en draafden, dat het een pleizier was. 't Is ook zoo'n zalig gevoel, na lange maanden in eene enge vallei tusschen hooge en kale bergen te zijn opgesloten geweest, op eeus de wijde, breede vlakte voor zich te zienEn hoe vreemd het misschien voor u moge klinken, het is een ongekende voldoening daar in die bergachtige streek eens zoover de ge zichteinder reikt voor zich uit te kunuen zien zonder op één enkelen berg te stuiten. Toen wij goed en wel boven waren was het reeds middag en daar wij juist aan een Chineesch dorp waren, trokken wij eene herberg binnen. Hierover hoef ik u niets meer te zeggen, ze zijn allen dezelfde en ik heb er op onze reis naar Sy-wan-tzeu al van gesprokeu. Nochtans er is nu een verschil in de bestelling. Daar wij geheel onze missie door omtrent altijd des avonds bij een confrater kwamen aanlanden is het gemakkelijk vandaar wat eetwaren mee te nemen voor op den weg. Wij hebben dus van den waard niets noodig dan een ketel kokeud water en tassen. Bij ons zoudeu ze denk ik, maar aardig opzien bij zulk een schrale bestelling maar hier is daar niemand over verwonderd. Onze knecht komt dus met de mand voorraad voor den dag Eerst en vooral thee en suiker, dan brood en boter, koud vleesch; harde eieren en zout enz., Daarmede houden wij een uitmuntend diner spelen iutusschen menige tas thee naar bin nen, rooken eeue pijp of sigaar, laten dertig centen op tafel liggen voor den waard (hier eene milde betaling, maar een missionaris kan het niet minder doen) en springen weer in het zadel. Gij ziet op zulke wijze is het reizen zoo erg vermoeiend niet, vooral als men zorg diaagt, van tijd tot tijd eens een kwartiertje wandelen, dan rust men wat uit van op het paard te zitten en de paarden kunnen later weer des te vlugger vooruit, 's Avonds tegen vijf uur kwamen wij aan het doel onzer eerste dagreis te l'ai-lou kou. Daar bleven wij den vol genden dag totdat de H. Kindsheid inge pakt was en 's Zateidagsmorgei.s trokkeu er om vijf uur zeven groote karren elk met vier paarden bespannen op weg naar Si ing-tzeu, waar de kindsheid van Tai—lou kou bij die van deze plaats zou ingelijfd worden. Wij vertrokken een paar uur later eu kwamen verschillende uren voor hen ginds aan. Maar ik moet u die karren met maagden en maagdekens toch eens laten zien. Het zijn vrachtkarren, maar berekend op de gestalte der paarden en de moeilijkheid der wegen, dus niet groot. Ongeveer gelijk een grooten stootwagen bij ons en ook roet kleine borden aan weerszijden. Daarop staat eerst eene laag kisteu en koffers van allen vorm en grootte, op de kisteu ligt het beddegoed der maagden en maagdekens en op het beddegoed tronen zij zeiven in hoogst tigenpersoon.mcthunueblauwe kleederen,dito jassen en zwarten doek om het hoofd, ten teeken hunner maagdelijkheid. Gij ziet dat gaat hier heel eenvoudig maar zeker is het dat zoo'n wagen met maagdekens in Waal wijk fureur zou makeu zelfi in den schoon— sten optocht Dien dag maakten wij eeu dag vau 120 li's of twaalf uren. Den vol geilden dag gingen wij nog een confrater bezoeken op drie uren van Siaug—tzeu, reden met hem Maandag in den namidd \g naar een prachtig slot vau Mon^ocLche lawa's, waar wij de eer haéden met den levenden Boudelka in hoogst eigen persoon te mogen spreken. En gingen 's Woeusdags naar Sin—kou—sch'ang (een dag van 140 li's) sliepen daar bij den Cbineeschen pries ter, en reisden den volgenden morgen naar Ou-kao, 180 li's verder. Eindelijk Vrij dagsmorgens moesten wij nog 60 li's doen, otn weer in 3vwan-tzeu te komen. Later zal ik nog wel gelegenheid hebben om over die lawa's enz. te spreken. Maar nu kan ik onmogelijk meer, daar de koerier morgen vertiekt. Uw liefhebbende Zoon, ANDRÉ. ij cleelen onzen lezers mede, dat de Gratis—Verloting van DUIZEND GULDEN aan welke zij, die geabonneerd zijn op het GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD geheel kosteloos kunnen deelnemen, zal gehouden worden in de maand Mei e. k. Deze fraaie Illustratie, welke wij als premie voor de abonné's van onze Courant tegen den prijs van 377i ct. franco per post 45 ct. verkrijgbaar stellen, wint zeker alweer in waarde, nu daaraan zulk een mooie kans is verbonden, terwijl daarvoor geen enkele inleg van de abonné's wordt gevorderd. Bijtijds zullen allen abonné's in 't bezit worden gesteld van een Bewijs van Aandeel in deze Gratis-Verloting. Wie niet meer abonné zou zijn op het tijdstip van de trekking, heeft geen aan spraak op een eventueel getrokken bedrag. Zij, die zich alsnog abonneeren ontvangen eveneens zulk een lot. Nog kondigen wij aan den uit vele vervolgen bestaande, getiteld Ont hullingen van de wijde wereldzee Dit belangwekkend verhaal is hoogst boeiend en zeer fraai geillustreerd met gravures. Hen, die rog niet op deze Illustratie, welke week tan week bij onze Courant wordt bezorgd, hebben ingeteekeud, wekken wij op zulks thans te doen, opdat men die groote en onderhoudend geschreven roman van den aanvang af kan volgen. Onderstaand Inteekenbiljet gelieve men ingevuld spoedig aan ons bnreau te laten )ezorgen. DE UITGEVERS. Treinnummer 197 321 323 325 Lage-Zwaluwe 8.25 9.51 3,53 7.28 Zevenbergicho IJ. 9.55 3.58 7.33 Hooge-Zwaluwe 8.35 10.04 4.06 7.42 M. en Drimmelen 8.41 10.10 4.13 7.48 Geertruidenberg 8.47 10 16 4.20 7,54 Raamsdonk 10.23 4.27 8.01 Waspik 8.56 10.28 4 32 8.06 Capelle N.-Vaart 9.01 10.33 4.37 8.11 Kaalsh.-Capelle 9.05 4 41 8.61 Waalwijk-Bcioijen9.11 10 41 4.43 8.24 Drunen Vlijmen 's Bosch Treinnummer 's Bosch Vlijmen Drunen 9.19 9.26 9.33 320 6.38 10.15 6.47 10.24 6.54 10.31 10.49 4.56 10.56 5.03 11.04 5.11 196 322 8.33 8.39 8.48 324 1.34 8.01 1.43 8.10 1.50 8.17 VVAALWijK-Besoijen 7.04 10 40 1.58 8,25 Kaatsh.-Capelle 7.11 10.46 2.05 8.31 Capelle N.-Vaart 7.15 10.50 2.09 8.35 Waspik 7.21 10.55 2.14 8.40 Raamsdonk 7.26 2.19 8.44 Gee-truidenberg 7.33 11.03 2.25 8.50 M, en Drimmelen 7.40 11.11 2.31 8.55 Hooga-Zwaluwc 7.47 11.18 2.37 9.01 Zeven'jergsche H. 7.56 tl 2.45 9.09 Lage-Zwaluwe 8.00 11,28 2.49 9.13 Treinnummer 721* 735* 723* Lage Zwalüwe 6.00 12.50 Zevenb. Hoek 6.05 12.55 Hooge Zwaluwe 6.15 1.05 Made en Drimmelen 6.21 1.12 Geertruidenberg 6.28 1.18 Raamsdonksveer 6.31 1.21 Raamsdonk 6.37 1.28 Waspik 6.42 1.84 Vrouwkensvaart 6.45 1.38 Capelle N.-Vaart 6.48 1.42 Kaatsh -Capelle 6.52 1.46 Besoijensche Steeg 6.58 1.52 Waalwijk-liesoijen 7.03 12.45 1.59 Baardwijk 7.06 12.51 2.03 Baardw. overlaat 7.09 12.54 3.05 Elshout 7.13 12.57 2.07 Drunen 7.16 1.01 2.10 Kuik8che heide 7.19 1.04 2.14 Nieuwkuik 7.23 1.08 2.17 Vlijmen 7.27 1.13 2.22 Heidijk 's Bosch. 7.31 1.18 2.28 7.37 1.25 3.34 Treinnummer 722* 734* 724* 's Bosch 7.54 12.00 5.35 Heidijk 8,02 12.09 5.41 Vlijmen 8.06 12.12 5.47 Nieuwkuik 8.08 12.15 5.52 Kuiksche heide 8.11 12.19 5.56 Drunen 8.18 12.23 Elshout 8.21 12.27 5.58 Baardw. overlaat. 8.23 12.33 6.— Baardwijk Waulvvijk-Besoijen 8.27 12.36 6.03 833 12.39 6.08 Besoijensche Steeg 8.36 6.11 Kaatsh.-Capelle Capelle N.-Vaart 8.43 6.18 8.48 6.22 Vrouwkensvaart 8.52 6.26 Waspik 8.57 6.31 Raamsdonk 9.02 6.37 Itaamsdonksveer 9.09 6.43 Geertruidenberg MadeenDrimmelen 9.15 6.47 9.22 6.54 Hooge Zwaluwe 9.29 7.— Zevenb. Hoek 9.39 7.10 Lage Zwaluwe 9.43 7.14 Deze treinen vervoeren alléén reizigers 2e#D 3e klasse. en die mede namens wederzijdsche familie hun nen hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Waalwijk 9 Januari 1902. maakt bekend dat de vaste goederen van ADRIAN US MULDERS te Baardwijk door Inzet en verhooging staan als volgt: Koop 1. Koffiehuis „Het Veerhuis", waarin vergunning, met tuin en boomgaard te Baardwijk, aan slechts f1800. Koop 2. Bouwland daarachter aan 600. s avonds 7 uur ten kcffiehuize van ADR. MULDERS te Baardwijk. Dagelijks kan gehoogd worden ten kantore van NOTARIS RANT. te Waalwijk, maakt bekend dat de vaste goederen, geveild voor A. C. TEURLINGS te Nieuwkuik door Inzet en Verhooging staan als volgt Koop 1. Huis, erf en moestuin te Nieuw kuik, aan f 1550. Koop 2. Bouwland aldaar aan - 180. Koop 3. Bouwland te Vlijmen aan - 1275. 's avonds 7 uur precies ten koffiehuize van A. P. MERKX te Nieuwkuik. Dagelijks kan gehoogd worden ten kantore van NOTARIS RANT. Op de Bergen. Beneden de Bergen. voor J. WOLFS te Enschot.

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 6