1 BUITENLAND. Frankrijk. Duitschland. Oostenrijk. BINNENLAND. Handelsberichten. Het Hof. Wolmaraos, kapitein Wolmaraos en luitenant Malan, allen van dc siaatsartillerie. Hiermede ia roet' de meeste hoofdofficieren ran dit korps afgerekend. Volgens statistische opgaven, hebben de Europeesche mogendheden in 1901 geza menlijk voor haar legers uit te geven G milliard 712 millioen francs. Hoewel aau het departement van buiten- laudsche zaken en op het Ely*ée verklaard wordt, dat er nog niets definitiefs bcslo'.en is aangaande de reis van president Loubet naar Rusland, wordt toch van welingelichte zijde herhaald, dat het bezoek op het mede gedeelde tijdstip en onder de openbaar ge maakte omstandigheden zal plaats vinden en dat minister Delcassé deu president zal ver gezellen. Prins Heinrich zit nog rustig en wel bij zijn huisgoden en zijn daarbij behoorende vrouw en zijn kroost, doch de bladen ver tellen toch reeds allerlei over zijn reis naar de Vereenigde Staten in zending van zijn broer. 't Zal een vermoeiende pret worden voor de voornaamste betrokkenen. Het keizer lijk jacht „Hohenzollern", dat Zaterdag a. s. de reis maar vast aanvaardt met de kapel van de tweede divisie aan boord, wordt in volle zee begroet door een compleet Ameri- kaansch eskader, dat mee de Newyorksche haven invaart en de prins zijnerzijds wordt te New—York verwelkomd namens den pre sident, terwijl hem een officier der land macht en een der zeemacht toegewezen worden en hij begroet wordt, als een presi dent, met 21 saluutschoten. Te Washington is de prins dan gast der natie en dadelijk reeds wordt hij uitgenoodigd tot et u diner in het Witte Huis, met allerlei nette men— schen. De „Hohenzolleru", die 21 zeemijlen per uur maakt, en nog nimmer den Oceaan over geweest is. doet op de reis Gibraltar, de Kaap—Verdische eilanden en St. Thomas in West—indië aan. Van daar stoomt hel rechtstreeks naar New—York. waar de plech tigheid in het eind van Februari men noemt den 26eu zal plaats hebben. Waar schijnlijk aanvaardt het jacht den vijftienden Maart de terugreis. De oorlogstropeefin, in China buitge maakt in den vorm van kanonnen, verou— derderde geweren en mortieren (voorladers met zundgat), trommen enz. worden ver deeld over de verschillende troepencontin— genten, in leering van het nageslacht. Ten gevolge der instorting vau twee wanden is het water de Jupiter—mijn bin nengestroomd, waarin 116 menscheu werk ten. Er ontbreken 45 op het appèl. /WAALWIJK, 15 Jan. 1902. Invoerrechten op^Schoen— en Lederwerk. Maandagnamiddag had te 's-Bosch in Café Central eene gecombineerde vergadering plaats van de Besturen der Bonden van Nederlandsche Leder- en Schoenfabrikanten, benevens van enkele overleerlooiers, deze laai sten niet tot een der genoemde besturen behoorende. De vergadering werd gepresideerd door den heer Timmermans, Voorzitter van den Nederlandschen Bond van Lederfabrikanten en president der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk. Het doel dezer vergadering was, over eenkomst te treffen, in zake voorstellen aan de Hooge Regeering ten opzichte der ver wacht wordende tariefswijziging op den in voer van schoenwerk en Lederartikelen, daarbij de wederzijdsche belangen zooveel mogelijk in het oog houdende. Beter dan verwacht werd (want in zake inkomende rechten op buitenlandsch fabrikaat gaan de belangen dezer beide be langrijke takken van nijverheid niet altijd samen) is men voorloopig althans ge slaagd tot overeenstemming. Om verder tot bet gewenschte vergelijk te komen werd op voorstel van den Voorzitter na een warm debat eene commissie benoemd van drie schoenfabrikanten en drie leerlooier» met recht van assumptie b. v. van een of meer secretarissen der Bouden. De commissie bestaat uit de heeren W. Travaglino, voorzit ter v/d. Alg. Bond van Ned. Schoenfabrikanten te Doggen. E.W. Klijberg, te Waal wijk. P. H. v. Dorlmond te Kaatsheuvel en C. L. Bresser» te Dongen. B. Verhagen te Eindhoven. G. Reerink te Lochem. Voor de Schoen fabrikanten. 'Voorde Leder fabrikanten. heeft in opdracht zeer gemotiveerd de Hooge Regeering ea de Tweede Kamer der Staten-generaal in te lichten in lake he fing van invoerrechten op buitenlandsch fabrik tat, tot de schoenen- eD lederindustrie behoc- rende. De vergadering, door een veertigtal be langhebbenden uit Noord-en Zuid-Ilolland, Gelderland, Limburg en Noordbrabant bij gewoond, was zeer geanimeerd en alles ge tuigde van goeden wil en ernstig streven om tot bet gewenschte doel te geraken. Ongeval. Het zoontje van P. T. alhier, dat on langs, zooals wij toen mededeelden, een stukje ijzer in 't oog kreeg, en naar Utrecht ter behandeling was vertrokken, is gisteren teruggekeerd, met het gemis van 't linker oog, dat door een kunstoog is vervangen. Op de stoomtimmerfabriek bij de firma Goossens en Co. had zekeren D. uit Besoijen dezer dagen het ongeluk tusschen de zaag machine te geraken met het ongelukkig gevolg dat hij drie vingers van zijn linker hand verloor. In het Gasthuis alhier werd hij verder behandeld door beide genees- lieeren alhier/ Politiezaken. Zondagmiddag werd door de maréchaussee alhier gevankelijk binnengebracht, iemand te Kaatsheuvel gearresteerd, wiens uitleve ring door de Belgische justitie was ge vraagd, wegens een ernstigo vechtpartij- Dinsdag is hij naar 's Bosch vervoerd. Een meisje van 12 jaar uit Besoijen dat op diefstal werd betrapt, is naar een verbeterhuis overgebracht. Kerkdiefstal. In de R. C. kerk van het naburige Els- hout, heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag een brutale diefstal plaats gehad. Zooals onzen lezers allen goed bekend is, bevindt zich in deze kerk een miraculeus beeld der H. Maagd, hetwelk vooral in de maanden Mei en October, en gedurende het heele jaar door, drommen bedevaartgan gers tot zich trekt. Met schrik en ontsteltenis werden de Ka tholieken van daar en de veromliggende plaatsen bewogen bij de vroege morgeumare dat door een dief (of dieven) de hand was geslagen aan de kostbaarheden, welke de geloovigen van heinde en verre, zoowel aan het miraculeuze beeld van O. L. V. van den Elshout, als aan de eerbiedwaardige overblijfselen der HH. Martelaren van Gor- kum sedert tal van jaren hadden vereerd. Bij het Zondagmorgen openen der pa rochiale kerk bleek het toch, dat er diefstal was gepleegdhet voornoemd beeld was van zijn troon uit het zijaltaar genomen, van kronen, scheptcr en ketens, alles van goud, beroofd, bet beeld op de altaar tombe neergelegd en de kasten, welke zich zoowel terzijde van dat altaar als van het altaar der HH. Martelaren bevonden openge maakt en geheel leeggeplunderd waren; 300 zilveren voorwerpen.werden gestolen, slechtsean ex-votowascr in eender kasten blijven hangen Gelukkig dat de pogingen, die beproefd zijn om het tabernakel open te breken, vergeefsch zijn geweest, waardoor grootere heiligschennis werd voorkomen; alleen het eerste deurtje was besobadigd. lu de sacrestie zijn de kasten geopend, doch er bevonden zich slechts de misgewaden en bloemen in, welke de dieven hebben laten staan. Zeer gelukkig is het nog dat voor eenigen tijd de voornaamste gouden voorwerpen naar de pastorie zijn gebracht. Vermoedelijk heeft men zich in de kerk laten insluiten en nadat men den diefstal had gepleegd, zich door de deuren niet kunnen verwijderen, waarop men van achter het hoogaltaar eer. zich daar bevindende ladder heeft genomen, deze tegen een der ramen geplaatst, een ruit uitgesneden, daar op twee altaardekkleeden aaneengebonden en zich met behulp daarvan naar buiten laten zakken. Verdacht werden een paar personen, die nog laat in de kerk ziju gezien en de po litie is ijverig in de weer met 't opsporen der dieven, dat evenwel niet gemakkelijk gaat. Een der zilveren voorwerpen is gisteren achter Baardwijk bij de brug ge vonden, zoodat de dieven blijkbaar in de richting van onze gemeente verder de Lang straat zijn ingetrokken. Moord te Roozcndanl. Men schrijft ons uit Roozendaal De gisteren gehouden Verloren Maandag bad bier een treurigen afloop. De markt was druk bezocht vooral door boerenmeiden en knechts, die van dezen dag een soort kermis inaKen. Daar echter hun eenige gelegenheid tot het maken van pleizier bestaat in het de eene kroeg uit, de andere in loopen, is het niet te verwonderen, dat velen zich aan den drank te buitengaan en ernstige vechtpartijen er het gerolg van ziju. Zoo ook 13 Januari j.l. heeft er eene zeer treurige gebeurtenis plaats gehad in de Kalsdonksche straat. Een lOtal boerenknechts kregen twist in de herberg der Wed. Verbraak. Direct ontstond er een hevige vechtpartij en allen trokken hunne messen. De gebroeders van Ginne- ken, waren hier ook aanwezig. P. van Gin- neken geraakte spoedig in eene heftige worsteling en had het ongeluk te struikelen; hiervan maakte een ander gebruik, vloog hem op het lijf en bracht kem 2 steken in de hersenen toe; zijn broeder W. dit ziende wilde hem hulp bieden maar helaas, ook hij ontving eene snede vanaf het voorhoofd tot aan den mond, waardoor waarzchijnlijk de slagader is geraakt en tanden zicht6aar liggen; ook aan de rechter zijde vau 'i gelaat en handen heeft hij wonden. Eerst toen ook deze door zeer veel bloedverlies ter aarde viel staakten de wreedaards hun gevecht. Dr. Leintnens werd direct ontbo den. Deze oordeelde noodig de gees telijke hulp in te roepen. Weldra was een priester ter plaatse en diende beiden het H. Oliesel toe. De eerste P. is kort daarop overleden in het R. K. Gasthuis, waarheen zij waren vervoerd; zijn broeder W. is nog bewusteloos en verkeert in ho- peloozen toestand. De juiste dader van dezen moord is nog niet bekend. Dinsdag morgen zijn 3 personen in arrest genomen en arriveerde de justitie uit Breda om een onderzoek in te stellen. Wij hopen dat het hun zal gelukken, licht in deze treurige zaak te ontsteken. Nader seint men uit Rooseudaal aau 't D. v. N. Het gerecht uit Breda kwam aan om elf uur. In de Molenstraat werd gisteren al tel kens door de opgewonden mannen gevochten in verschillende café's. Toen kwnmen ze in de herberg van Verbraak, aan de Kals- donkschelnan, gelegen aan den spoorweg naar Breda. Daar gingen ze eerst binnen, en raakten al vechtende weer op straat. De dochter van V. wilde de deur sluiten, maar deze werd opengeduwd, en de vecht- lustigen waren weer binnen. Plotseling lagen de twee broers Ginneken op den grond. Marijnen, 18 jaar, die zich juist dien dag voor de loting had aangegeven, stierf he denmorgen aan de bekomen wonden in het Roomsche gasthuis. Piet, 21 jaar, sleepte zich langs den spoorweg naar zijn broer te Zegge, maar viel bij het blokhuis halfweg Zegge door het bloedverlies neer. De beide slachtoffers zijn zoons van eene bejaarde moeder, bij wie ze niet thuis ge bracht zijn, uit vrees dat de vrouw zich het ongeluk te sterk zou aantrekken. Het waren beide zeer fatsoenlijke jongens. Men seint nog aan genoemd blad De oudste der slachtoffers is niet 21, maar 30 jaar. Beiden waren steenbakkers, en kostwiuners hunner oude moeder. De sectie is hedenmorgen in 't R.K. gasthuis verricht door dr. Romeijn, uit Breda. De oudste der beide broers heeft een messteek in den linkerslaap gekregen, ook 't neusbeen is geraakt en de oogspier doorgesneden. Een gedeelte van 't mes is teruggevonden. Niettegenstaande het hevige bloedverlies en de verschrikkelijke pijnen, heeft hij zich nog een half uur voor!gesleept, tot hij bij een zuster van hem binnen kwam loopen. Hier viel hij bewusteloos neer. Deze was zeer ontdaan en wist niet wat te doen. Hulp werd dadelijk gehaald en de wonden, die vreeselijk waren om aan te zien, werden verbonden. Vermoedelijk zal hij 't eene oog moeten missen. De twee gearresteerden zijn met 't lijk geconfronteerd, en toonden groote ontroering bij 't zien van 't outzielde lichaam huns makkers. In een bulletin deelt het blad nader mede De beiden verdachten werden 's morgens om half vijf uit hun bed opgelicht en ge vankelijk naar Roosendaal gevoerd. Het bleek, dat in hun bezit zich een drietal bebloede messen bevonden. Aan een der messen dat in een leeren scheede in den zak wordt gedragen ont breekt een gedeelte, en dat gedeelte is in de wonde van het oudste slachtoffer terug gevonden, geheel en al versplinterd. Dus is de steek met forsche kracht toe gebracht. Algemeen heeft men groot medelijden met de bejaarde moeder, die zoo zwaar is ge troffen de jongste zoon-dood en de oudste wellicht voor 't leven verminkt. Hoe de getroffene nog een half nur ver, hevig bloedende, beeft kunnen loopen is onbegrijpelijk. De weg dien hij volgde, draagt overal de sporen van 't bloed, dat hij, al voortwankelende, heeft vergoten. Tariefsherziening. Werd onlangs gemeld, dat aan het de partement van financien de voorbereidende werkzaamheden voor de tariefsherziening begonnen waren, in aansluiting daarmede kan nog worden medegedeeld, dat daarroor, zelfs een speciaal ambtenaar aan het mi nisterie tijdelijk gedetacheerd is, nl. de heer J. P. Schippers, waarnemend adjunct inspecteur der directe belastingen en accijn- zeen te Roosendaal. Hoog water. Men schrijftt uit Ooijeu Door deu voortdurend hoogo waterstand der Maas, waardoor hel water van dijk tot dijk staat, is er reeds veel kwelwater in de polders. Van Grave tot VHertogen- bosch is het meeste land overstroomdhier en daar is het winterkoren al verdronken. Toch blijft de opening van de Nieuwen Maasmond, waarvoor de provincie en be langhebbenden drie millioen moeten offeren, doch welke som door de aanhoudende ver traging zeker wel tot vier millioen zal stijgen, maar steeds uit tot groote schade van de belanghebbenden. Terwijl het werk in 1893 gereed zou zijn, is het nu reed» 1902, en nog altijd bestaat er weinig zekerheid, dat de opening binnen korten tijd plaats zal hebben. En al die jaren heffen de pol derbesturen verhoogde polderlasten, terwijl men niets voor dat geld heeft. Moordaanslag. Men seint uit Batavia aau de N. C. Te Buitenzorg is door fanatieke inlanders een moordaanslag gepleegd op de katho lieke priesters aldaar. Een priester is ern stig gewond. Het blad teekent hierbij aan, dat er te Buitenzorg slechts twee katholieke priesters zijn pastoor M, J. D. Claessens en de hulppriester B. G. Schweitx. Van den Haagschen kroniekschrijver der N. Gron. Ct. Er liepen deze week vage geruchten over den gezondheidstoestand van de Koningin. Zijdelings ziju deze tegengesproken door het berichten, in de dagbladen dal II. M. Dinsdagmiddag haar gewonen wandelrit heeft gemaakt, maar door den tuin van 't paleis uitgereden, niet was opgemerkt door de talrijke menigte belangstellenden, die on geveer den ganschcn dag, steeds véér het paleis staat om de lieve vorstin te zien en te begroeten. Intusschen is het een feit dat H. M. zich in de laatste dagen minder dan gewoonlijk heeft vertoond, maar mij is een geheel andere reden dan haar gezond heid daarover ten oore gekomen en ik stel er prijs op daarvan melding te maken. Door de ongesteldheid, die H. M. op 't Loo had, is in de afdoening der staatsaangelc- genheden een weinig achterstand genomeu, en de Koningin wilde, nu haar krachten het toelieten, door het werk heenkomen. H. M. moet dan ook de laatste dagen schier onafgebroken zich aan haar arbeid voor 's lands zaken hebben gewijd en om zich door den berg van stukken heen te werken had H. M. de Koningin-Moeder aangebo den, haar een handje te helpen de eerste paar dagen der week waren Moeder en Dochter dan ook schier den ganschen dag in het werksalon der Koningin bezig en om geen tijd te verliezen bleef de Koningin- Moeder ten paleize dineeren. Deze feiten werpen een zoo eigenaardig en verblijdend licht op de ernstige opvatting van haar taak door de Koningin en tevens op de innig- lieve verhouding met de Koningin-Moeder, dat ik mij er een genoegen uit maak, het verder te vertellen, zooals 't me uit zeer betiouwbare bron is meegedeeld. De tal rijke besluiten enz. in de laatste dagen verschenen en nog aanhoudend vermeerde rend, doen overigens zien dat er nu wéér flink gang in de zaken is gekomen. Wat den Prins-Gemaal aangaat. ook hij heeft zich sedert zijn komst in Den Hang nog niet veel vertoond en men ver zekert mij dat, behalve de zucht om de genoegens van het stille huiselijk leven te smaken, ook bizondere studiën, in ver band met zijn lidmaatschap van den Raad van State, den Prins aan zijn studeerver trek binden. Moord te Oosterhout. De gevolgen van de mishandeling, welke Hiipsel, de moordenaar van Oosterhout, tijdens zijn arrestatie heeft ondergaan, schijnen voor dezen man zeer noodlottig te kunnen worden. Hij is ernstig ziek, en zijn toestand is nu zoodanig verergerd, dat hem Maandag de laatste Sacramenten der stervenden zijn toegediend. Ongeval. De 77-jarige landbouwer A. St. uit Prinsenhage, die de vorige week te Breda door de stoomtram werd overreden en ge vaarlijk gewond, is Maandag aan de ge- volgeu overleden. j Baardwijk, 14 Jan. Gisteren herdacht de Heer W, Pullens, hoofdman van het St. Am- brosiusgilde den dag, waarop hij voor 50 jaren als lid werd aangenomen. Reeds vroeger was in eene vergadering besloten, den jubilaris als herinnering van dit leest een fauteuil aan te bieden. De WeledelAchtb. Heer Burgemeester had de vriendelijkheid namens het gezelschap het geschenk aan te bieden daarbij gaf hij in korte trekkeu de geschiedenis van gild en patroon. Met eeo kort woord dankte de jubilaris en spoorde de leden aan, zooals dat de Heer Burgemeester ook had gedaan, om trouwe leden te zijn. Nadat de Heer J. vau der Mee, nog namens den heer W. Pullens had gesproken, was dit gedeelte der plechtigheid afgeloopeu. Een heerlijke tafel vereenigde de leden, na afloop waarvan de dag verder gezellig werd doorgebracht. Bij de wenscheu op dezen feestdag aan den jubilaris gebracht voegen wij de onze en gaarne hopen wij dat hij in zijn fauteuil nog vele aangename, rustige uren zal mogen slijten. Kaatsheuvel. Naar wij vernemen heeft ook de raad der gemeente Dongen de bepalingen eu voorwaarden aangenomen voor den ge— meeuschappelijkeu aanleg van keiwegen van ooze gemeente naar Dongen. De subsidie uit de provinciale kast is 65 in een bedrag van hoogsten f 147.000. Capclle, 14 Jan. De Heer A. L. Sneep alhier heeft aau zijne stooragrutterij eene mooie verbetering aaugebracht, door het aanbrengen van eene actyleengasleiding. 't Geeft een prachtig zacht licht. Aanlegger vaD deze inrichting is de heer Schippers, mécanicieus te Raarasdouksvcer. Eeten De bevolking dezer gemeente be droeg op 31 December 1900 1002 personen. In 1901 werden*er geboren 29 en ingekomen 30, te zamen eene vermeerdering van 59 personen. Het getal overledenen bedroeg 17 cn cat der vertrokkenen 37, zoodat het bevolkingscijfer op 31 December 1901 1007 bedroeglevenloos aangegeven 2, getal huwelijken 7. Drongelen e.a. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 December 1900 407 personen. In 1901 werden er 16 geboren en 10 inge komen, te zamen eene vermeerdering van 26 personen. Het getal overledenen bedroeg 9 en dat der vertrokkenen 25, zoodat het bevolkingscijfer op 31 December 1901 399 bedroeg. Er werd geen ei kel huwelijk gesloten. Dusscn, 14 Jan. Gisteravond had de alge- meeue vergadeiin- van eere en werkende leded der taufare „YVilhelmina" plaats. Ni eer. woord van welkom en van aan beveling der belangen van de fanfare aan alie aanwezigen opent dr president de vergadering Na vooi lezing der notulen der vorige algemeene vergadering, gaf de president een overzicht der weikzaanihedcn vau 't af geloopeu jaar, die vele waien, als; 5 con certen, een buitengewone uitvoering met Kermis, 9 serenades, deelname aan de n.tionale huldebeiooging voor H. M. de Koningin vcrgezelling van eeu medelid naar de laa te rustplaats. Verder werd etn overzicht gegeven van den finaiitieelen toestand, waaruit bleek, da de onvangsten over 1901 f 258,92, de uitga ven 242,485, 't batig soldo 16,43 1/3 bedroeg Een woord van dank werd gebracht aan heeren eere en honoraire leden voor huuuen voortdurenden steun, aan allen, die in den loop van 'tjaar op bizondere wijze „Wilhel- nina,, finantieel hadden gesteund, vooral ccn woord van warme hulde aan den man, die ,t initiatief ter oprichting nam, die steeds bij alle gelegenheden getoond had de fanfare een warm hart toe te dragen, aau den zeer Eerwaarden heer pastoor der parochie, Hierna werd overgegaan lot behandeling der twee voorstelleu van zeglementwijziging, het voorstel, om 't bestuur voortaan periodiek om 't jaar te doen ftreden werd aangenomeu met 18 tegen 13, 't voorstel om't bestuur met 2 werkende leden tc vermeerderen, werd verworpen met 17 tegen 16 stemmen. Daarna had de verkiezing van 't bestuur plaats: achtereenvolgens werden herkozen tot president, commissarissen van orde en van muziek en tot secretaris—penuingmeeste r de heeien J. J. H. Snijders, J. Schoemakerz A. y II. van Honsewijk en C. van de Wiel. Nu volgde het huishoudelijk jaarfeestje, met het zingen van het vereenigiugslied, het ten gehoore brengen van muzieknummers en voordrachten, het verorberen vau 't opgedisch- te worstenbrood, enz. Na 't gezellig samenzijn van een viertal uren, sloot de presideut de vergadering, na na de fanfare geluk te hebben gewenscht met het herkozen bestuur in de belangen van Wilhelmina bij allen te hebben aanbe volen. Gistermorgen had door deu ZeerEerw. heer pastoor de inwijding plaats van het tot klooster ingerichte kasteel alhier, bewoond door zusters Carraelitessen, uit Frankrijk verdreven. Een vijfentwintigtal genoodigden uit de parochie woonde de plechtigheden bij. De ZeerEerw. heer Pastoor hield hierbij in de vloeiende taal der banneliugen een schoone toespraak, die voorzeker aan de Eerw. zus ters veel troost en opbeuring zal geschonkcu hebbcu. Hoe dikwijls ook bevestigd en weer sproken, toch duikt telkens weer het gerucht op, dat Dussen weldra een boot op Rotterdam zal hebben. Een belagghebbend ingezetene alhier schreef aan degfirma Arie Smit en ontving het bericht terug, dat einde dezer of begin volgende maand de boot in de vaart zal komen. Raamsdonksveer, 14 Jannari. De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Januari 1901 uit 2827 m. en 2845 v. totaal 5672 zHeu Zij verminderde door geboorte 111 m. en 115 v. door vestiging met 95 ra. en 131 v. totaal 452 zielen. Zij verminderde door overlijden met 73 ra. eu 61 v., door vertrek met 110 m. en 123 v. samen 367 zielen, zoodat in 1901 het zielental is vermeerderd met 85 zielen. De bevolking bedroeg dus op 1 Januari 1902 2850 m. en 2907 v.. totaal 5757 zielen. Er werdeu 35 huwelijken gesloten. GORINCHEM, 13 Jan. De aanvoer van granen was heden gering, met wonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f 7,15 a 7,25 roodedito f6,50, a 6,70 witte dito f6,60 k 6.85 inl. rogge f4,80 a 4,90 buitenl. dito f4,75 4,85, gerst 1 4,75 u 4,85, haver 3,60 k 3,75, duiveboonen f7,— a 7.25, blauwe erwten, f0— a 0,— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 37 runderen, 6 nuchtere kalveren, 7 vette varkens en 58 biggen. Ie qual. Kalfkoeien f190 k 210 Kalfvaarzen f 130 a 150 Melkkoeien 1140 160 2l/s jarige ossen f140 160 Guiste vaarzen f 80 a 100 Pinken f 60 a 60 Graskalveren f 30 k 40 Nuchtere kalv. f 11 a 12 Aangevoerd vette varkens van 21 k 23 ct. per half kilo, biggen van 1 7,— a 11— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren; scha nen h en lammeren f0 a f 0.ner stuk Eieren f 1.30 a 1.40 per 26 stuks. Boter 60 k 70 ct. per »/s kilo. ROTTERDAM, 13 Jan. Tarwe. Jarige- per heet. f 6.10 a f 7.40 en per 100 kilo f 8.20 a f 9.45. Nieuwe- per heet. f 6.60 a f 7.80, per 100 kilo f 8.75 a f 9.25. Canada-tarwe f 5,30 tot f 5.70. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche De best' f4.90 a 5.50. Dito mu dere fO.—a 0. Gerst. ZvHwsch, Flakk. en Overm. Winter l f7 40 k f8- - beste Zomer- f7.50 k f8. Haver. 3.25 k f3.90. Blauwe „rwten. De beste f 8.25_ a f 9.25. Paardenboonen. De beste f5.75 a 6.25. Duivenboonen van f7.a 7.25. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed f0.— k 0.Zomerzaad f 9.25 a 10.60 Kanariezaad f5.50 a 17-60. Bruine boonen de beste f6.a f 7.75._ Witte boonen de beste f 10.a £11.25 ROTTERDAM 14 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 58 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 770 magere en 688 vette runderen, 171 vette, 152 nuchtere en —gras kalveren, 0 schapen of lammeren, varkens 115 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen sis volgt

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 2