De Zuid-Affikaanschen Ooilog, BINNENLAND. (Hbl.) gekocht heeft, b. v. 4 cent extra, dan zal hij die in zijn beurs steken, en weet niet, wat hij opeen rond jaar door direkte be taling voordeel heeft. Daarom moet men een hulpmiddel zoeken. En dat is gemakkelijk te vinden, als men een apart soort van zegels, die inen korting zegels kan noemen zou invoeren. Ziehier, op welke manier. Qe komt in een winkel, en koopt voor laten we zeggen vier gulden, üo winkelier geeft 4 pCt. korting bij contante betaling, en nu ontvangt ge voor 16 cent zegels. Deze zegels plakt men in een boekje, en als men er voor 5 of 10 gulden bijeen heeft, gaat men ze inwisselen, en.... dan eerst ziet men zwart op wit, welk voordeel het contant betalen geeft. Om dit stelsel algemeen te maken, moest de Staat aan elk postkantoor zulke zegels voor de ambachtslui en winkeliers verkrijg baar stellen, en er ook het volle bedrag voor uitbetalen, als de koopers met hun boekje vol zegels zc komen inwisselen. Daardoor bereikte men, dat iedereen dit korting-stelsel kan invoeren, en dat de koopers altijd zeker zijn, voor hun korting- zegels geld te ontvangen. rPRiimeerend, het juist gegeven voorstel het volgende biedt lo. De kooper met gereed geld krijgt de waren goedkooper dan hij, die alles laat op schrijven. 2o. De kooper ziet duidelijk in, hoeveel voordeel hem het contant koopeu op een jaar bezorgt. 3o. l)e kooper kan, ook bij de kleinste inkoopen, door een zegel de korting uitbe talen. 4o. De verkooper kan de hoegrootheid der korting zelf bepalen, en zal bijvoorbeeld, in dc eerste maanden van het jaar grooter korting verleenen, dan in de laatste. 4o. De kooper is altijd zeker dat hij zijh zegels op ieder postkantoor kau inge wisseld krijgen. 5o. liet contante koopen zal bevorderd worden, en dit is iets noodzakelijks, oin zoowel de ambachtslui als de winkeliers op afdoende wijze to helpen. Zou dit voorstel geen geschikt punt van behandeling zijn voor de verschillende Handelsvereeningingan, die door zoo'n stelsel de verbetering van den handel voor goed konden bereiken op westen ben vcrö compagnie muilezels, naar het voo Nicholson's dysmith, op de 13de "onshire. De Trokken, sloegen, „rThun voorgangers bij dc belegering van La— uystuu... u,, _en renden er mee naar de gelederen de.rBoeren. De maxim was der 13de compagnie yeomanry in 1900 ton ge schenke gegeven door de Engelsche stad Owe try en had meer dan 600 pond ster.ing gekost. Het aantal misdaden der Enge'scheu, in Zuid Afrika gepleegd, is weer met ééu ver meerderd commandant Gideon Jacobus Scheepers, de stoutmoedige en bekwame Boerenaanvoerder, die den Britten in Kaap kolonie zoo duchtig de handen vol heelt ge geven, is door den krijgsraad te Graaf Reinet ter dood veroordeeld en Zaterdagmiddag 1.1. om 3 uur op het marktplein dier stad dood geschoten. Scheepers werd een paar maanden geleden in het uiterste -zuiden van Kaapkolonie op een hoeve gevangengenomen, toen hij na een zegevierenden tocht door de zuidelijke districten, inoest terugtrekken voor een En gelsche overmacht en, uitgeput van ziekte, niet langer te paard kon zitieu. Hij had typhus en werd iu een hospitaal ter verpleging opgenomen. Zoodra Scheepers aan de betere hand was weid hij naar de gevaogeuis over gebracht en inoest bij terechtstaan voor den krijgsraad te Graaf Reinet wegens hoogver raad, rebellie, moord en aanzetting tot moord. Tweemale moest het proces worden af gebroken, omdat de beschuldigde te zwak was om de vermoeienissen der verhooren te doorstaan, maar de zaak vorderde en den 27sten December droeg Scheepers persoonlijk zijn verdediging voor. Hij sprak vier uren achtereen. Wij maakten indertijd uitvoering melding van die verdediging, aan het slot waarvan Scheepers verklaarde, dat hij Vrijstaatsch onderdaan was. Den volgenden dag werd hij in kruisver— hoog genomen, maar zijn verklaringen ble ven volkomen gelijk aan de eerste. Hij verzocht, een zekeren Dutoit, die tot levens lange verbanning was veroordeeld, te hooreu als getuige decharge. Deze berichten zijn de laatste welke om trent het proces tegen Scheepers zijn ontvan gen. Of zijn verzoek is toegstaan weet men niet. Op welken grond het schuldig is uit gesproken, wordt verzwegen. En ook het vonnis bleef geheim, totdat gisteren het bericht kwam, dat Scheepers ter dood was veroordeeld en gefusileerd, omdat de Brit— sche oppctbevelhebber het vonnis had be krachtigd. Lord Kitchener heeft er wel lang over gedacht. Heeft hij soms gevreesd voor de aan Botha toegedichte bedreiging, dat de dood van Scheepers gewroken zou worden door den dood der Engelsche officieren, die in Botha's macht zijn Misschienmaar in elk geval deze vrees, als ze bestaat, is ongegrond. Want Louis Botha is geen lord Kitchener of Khartoem Een tweede dergelijke misdaad wordt aan gekondigd in den loop dezer week zal Kritzinger terecht staan. Ook hij is Vrij staatsch onderdaan, maar de Beul van Soedan zal naar te vreezen is ook hem tegen alle recht in als opstandeling ter dood laten veroordeelen. Het moreele bankroet van Groot—Brittanie wint dagelijks aau omvang. Het proces tegen dr. Krause, den gewezen Boercngouverneur van Johannesburg, die te Londen heeft terechtgestaan wegens hoog- vc raad en aanzetting tot vermoording van d-n Engclschen advocaat Douglas torster, is geëindigd met Krause's veroordeeling tot 2 jaar gevangenisstraf. Du vonnis kenmerkt zelf het best het geheele proces. Want dat 2 jaar gevangenisstraf geen gepaste bestraf fine is voor zulke zwa*e misdaden ligt voor de hand. Of dr. Krause heeft deze mis daden gepleegd en dan moest een veel zwaardere straf hem treflen óf hij heeft, ze niet gepleegd en dan verschijnt zijn veroor- decling in een nog zonderlinger bcht. Als eenige getuige werd gehoord Douglas Forster zelf, van wien dr, Krause aan Broeks- ma te Johannesburg had geschreven (zonder dat de betrokken brief Broeksma ooit m handen is gekomen), dat hij de wreedste en hardnekkigste vijaud der Boeren was en dat hij langs „wettigen" weg onschadelijk moest worden gemaakt. In het verhoor erkende Forster, dat hij de leider was van den Uitlaoderbood te Johannesburg, die gesticht was na de mislukking van den Jameson raid, met het doel, Transvaal te laten veroveren in een oorlog. Hij erkende voorts, dat op zijn initiatief aan koningin Victoria de be ruchte petitie van uitlanders was gezonden, waarin de Boeren regeeringsambtenareu van allerlei leelijks werdeu beschuldigd. Ook verklaarde Forster, dat deze petitie, die voorzien was van duizenden valsche handtekeningen, één der beslissende oor zaken is geweest van den tegenwoordigen oorlog. Hij zeide bovendien, dat hij, als "orrespondent van de Pall Mall Gazette te Johannesburg, aan dit blad een reeks brie ven en telegrammen heeft gezonden, waarin hij Engeland aanspoorde als dieven en roovers te beschouwen en te behandelen alle Bot ren, die na Sept. 1901 nog zouden stnL den. M. a. w.Forster inspireerde Lord Kitchener tot zijn beruchte proclamatie van 8 Augustus. Ten slotte kwam Forster er voor uit, dat hij het is geweest, die heelt geseind, dat de Boeren onder Kemp te Vlakfontein, nadat zij de Engelsche kanon nen hadden veroverd, een luitenant en een sergeant der artillerie doodschoteo, die zou den geweigerd hebben, den republikeinen de bediening der stukken te wijzen, een leugen, die door Kitchener zcjf werd tegen gesproken. Óp getuigenis van dezen schelm is Krause veroordseld. Voor de uitspraak van het vonnis protested de dr. Krause tegen de aantijging, dat hij ooit iemand zou hebben willen dooden. Bij dc uitspraak zeide dc rechter, dat het misdrijf moreel even groot was, alsof de misdaad bedreven ware. Daarom veroor deelde hij den gevangene tot het maximum der straf. Aan den oproep van het Britsche dep. van oorlog om 10.000 vrijwilligers voor Zuid- Afrika, hebben tot heden slechts 4000 man gevolg gegeven, van wie bijna de helft totaal ongeschikt voor den dienst bleek. WAALWIJK. 22 Jan. 1902. In een te Louden ontvangen particulier telegram wordt bericht, dat hij een aanval dien de Boeren dezer dagen hebben gedaan Conocrt Licdcrtafel. Dat was weer eens eene ouderwetsche uitvoering, eene die pakte van 't begin tot het einde. Een paar uitnemende solis ten, een goed gedisposeerd koor, een talrijk, net publiek, waaronder veel vreemdelingen, wat wil inen nog meer Mej. Fransman, uit Amsterdam, die reeds eenmaal met den uitbundigsteu bijval hier optrad, vergastte ons in Aria uit Traviata v. Verdi, Ontwaakt van G Mann,Vilanella, v. E'Dell Aqua en het bisnummer Wiegelied van S. de Lange, op haar heerlijk stemge luid, gepaard aan eene uitmuntende voor dracht. Haar optreden was telkens een beslist succes, en aan de bijvalsbetuigingen van bet publiek scheen soms geen einde te komen. Eu toch (men vergeve ons de op merking) zouden wij zoo gaarne ook eens een echt zangnummer gehoord hebben, waarin de melodie hoofdzaak was. Hoe moei lijk het ook is die fiorituren naar eisch uit te voeren, hoezeer eene Cantatrice met co loratuurzang gelegenheid viudt om te schit teren, en zelfs de groote meesters, ter wille eener zangeres of een op effect belust pu bliek, zich van die vaak halsbrekende sprongen bedienden, toch blijft de eenvoud het kenmerk van het ware, echte, schoone. lntusechen zal niets ons aangenamer zijn dan Mej. Fransman spoedig hier weer te zien optreden. Zij kan er van overtuigd zijn hier steeds een talrijk, belangstellend en dankbaar auditorium aan te treffen. De heer Jos Wilmond gaf ten beste „de twee kerelen" van Benoit, tevens ver tolkte hij de vele soli in het Woud van R. Hol; wat fraaie stem Wat zuiverheid, en klankschoonheid van toon in alle regis ters Wat belooft zoo'n geluid veel voor de toekomst. Dat de voordracht en diktie echter nog al te wenschen overlieten, wie kan er» mag dat den beginnende euvel duiden? Wij houden ons volgaarne over- goede leiding en vlijt de leemten ÏSuen aanvullen en een nog grooteren glans over het geheel zullen verspreiden. Nu goede leiding bestaat er gelukkig hier genoeg en de vlijt die hangt van hetnzelven af. Ook de uitvoering van het koor was over het geheel te roemen, zoodat ook hier de Directeur de heer Frans de Gortie weer voor de zooveelste maai de rechte man op de rechte plaats bleek. Wij kannen deze korte beschouwing niet eindigen zonder ook een woord van wel- geineenden dank te brengen aan den Wel bil. Heer Zeegers, die in zulke schoone woorden den solisten toesprak en aan Mej. Fransman een prachtigen krans in den vorm vaneen harp, en nan den heer J. Wilmond, tot aanmoediging, een lauwerkrans en een kistje fijne sigaren aanbood; alsmede aan den lieer H. Plateel die zoo talentvol èn solisten èn koor op de piano begeleidde. Te vaak worden de groote verdiensten van den accompagnateur over het hoofd gezien, en toch zonder hem, is het welslagen van een vocaal concert eenvoudig onmogelijk. Helaas, de paarden die de haver verdienen, krijgen ze niet altijd. „De Posthoorn." Zondag 19 Jan. 1902, des namiddags ten 5 uur. hield dc^teeüng de Posthoorn" alhier, van den Bond van Post- en Tefegraaf- beambten „de Post", eene algetneene ver gadering op de bovenzaal van den heer Chr. v.' d. Werff. De vergadering was goed bezet, hoewel het ons wel verwonderde, dat uit omlig gende plaatsen, als Sprang, Capelle, W aspik enz. niemand was opgekomen. De voorzitter van de afdeeling de heer 't Hooft riep allen een hartelijk welkom toe en de voorzitter van de afdeeling „den Bosch", sprak daarna in plaats van den Waalwijkschen Voorzitter, die ongesteld is. een woord van dank tot de aanwezigen en stelde den heer Kerkhofls, spreker van den avond, voor. Hij zette in degelijke bewoordingen het ontstaan, doel en streven van den bond „de Post" duidelijk uiteen, hij haalde talrijke voorbeelden aan, waaruit de noodzakelijkheid van zoo'n Bond blijkt, zooals Zondagsrust, rechtspersoonlijkheid van den ambtenaar, pensioen na 30 en niet 40 jaren enz. enz, Maar ging hij verder, dan moet zoo n Bond ook 'krachtig zijn, de belangstelling moet gaande blijven en talrijken moeten zich aansluiten. Do spreker eindigde zijne flinke uiteen zetting met eene hartelijke aanmoediging om trouwe leden te blijven en met hart en ziel voor den Bond en de afdeeling in 't bij zonder werken. Het is te hopen, dat de woorden van den algemeenen voorzitter in goede aarde zijn gevallen, opdat de Waalwijk sche afdeeling wat opbloeie, wat tot dusverre niet 't geval was. Baldadigheid. Zondagnacht hadden weder baldadigheden plaats. Op eene plaats werden een paar kippen medegenomen op een andere werd van eene koopvrouw, baar kar van de werf gehaald. Deie werd 's morgens in de speorsloot teruggevonden. öus Genoegen Maandag jl. hield de kaartvereeniging ,0ns Genoegen" gevestigd bij den Heer G. Smolders alhier, haren jaarlijkscheu teer- avond. Nadat de president de leden en het publiek van harte welkom toegeroepen had, gaf hij het woord aan den zoo overal be kenden komiek den Heer H. van Rooij uit Kaatsheuvel, die expres voor dezen avond gekomen was. Dezen onvermoeideu komiek komt voor zijne schoone nummers en zijn gedurig cn flink optreden een woord va lof en dank toe en wij hopen hem nog meermalen te hooren. Ook den kastelein mag een woord van lof toegeroepen worden voor zijne nette be diening en goede consumptie. Wij hopen allen, zoo'n vreugdevolle feestavond nog menigmaal mogen genieten. Toen het uur van scheiden gekomen was, gingen allen vroolijk en welvoldaan huis waarts. 27 jaren in het gedeputeerd bestuur met onverdroten ijver en nauwgezetheid de be langen der provincie had behartigd. Hierna bracht hij een woord van wanne hulde aan de nagedachtenis van den griffier der Staten, den heer P. T. A. Sprengen, die op 4 December jl. door den dood aan zijn werkkring werd ontrukt. Hij wees op de werkkracht van den heer Sprerigers. Na voorlezing van het Kon. besluit, houdende machtiging tot het bijeenroepen der Staten in buitengewone vergadering, werden de geloofsbrieven onderzocht en in orde bevonden van liet ter vervanging van wijlen den heer J. F. Jansen gekozen lid J. M. J. Kers tens te Tilburg, die de ver- eischte eeden aflegde. Ingekomen was een schrijven van rnevr ..e wed. Sprengers, houdende tnededeeliug van het overlijden van haien echtgenoot, in leven griffier der Stalen. Besloten wordt dit schrijven met een brief van rouwbeklag te beantwoorden. Het aoor Gedeputeerde Staten gedaan voorstel om haar een pensioen uit de provinciale kas toe te kennen van f 1200 's jaars, werd om onderzoek en verslag naar de af- deelingen verzonden. De zitting werd hierna geschorst tot half drie. Na de heropeuing werd laalsgenoetnd voorstel met algetneene stemmen aange nomen. Aan de orde was daarna de verkiezing van een lid van Ged. Staten. Uitgebracht werden 62 stemmen. Daarvan verkregen de leeren C. L. Bressers 85, G. Coovsls 15, A. van Rijckevorsel 12. Gekozen is dus de heer C. L. Bressers te Dongen, lid der j?rov. Staten voor het district Zevenbergen. Bij de nu volgende verkiezing van een griffier der Staten werden ook uitgebracht 62 stemmen. No. 1 der voordracht, rar. W. M. van Lanschot, kreeg 30no. 2, de heer A. Jansen, 25 en no. 3, mr. H. Pel ster, 7 stemmen. Bij herstemming verkreeg de heer van Lanschot 84, de heer Jansen, 28 stemmen, zoodat gekozen is mr. W. M. van Lanschot, ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongerecht te 's-Her- togenhosch. Leerlooierij. Annbcsteding. Bij de Maandag in het Hotel Brokken te Besoijen door den architect den heer Chr. Klerkx, gehouden aanbesteding van 2 woonhuizen werd ingeschreven als volgt: Smits f 2499, G. van Dijk 2485. G. Remmers 2445. C. Klerkx 2430. G. van Huiten 2410, G. den Teuling 2270. H. v. d. Meijs 22S7. Gegund aan G. den Teuling. Provineiulc Staten. De gisteren gehouden buitengewone zitting der Staten deter provincie werd te 11 uur door den Commissaris der Koningin ge opend. Alvorens tot de behandeling der aan de orde gestelde onderwerpen over te gaan, herdacht de voorzitter de vele verdiensten van den heer W. P. A. Mutsaers, die ten gevolge zijner benoeming tot burgemeester van Tilburg, had opgehouden lid te zijn van Gedeputeerde Staten. Hij bracht in herinnering, dat de heer Mutsaers gedurende Men schrijft uit Dongen aan D. v. N. Als er in onze gemeente een bedrijf is, dat aller belangstelling wekt dan is het voorzeker de leerlooierij en de daar nauw aan verwante schoenmakerij, die beiden in iet afgeloopen jaar geen gunstig tijdperk hebben doorworsteld. De zaken der leer- .ooierij die in het begin des jaars zelfs zeer slecht gingen, begonnen tegen het midden des jaars te verbeteren door eene gestadige prijsverhooging van het leder, zoodat men in den herfst selfs 8 10 cents per pond meer bedong.. Dat de kleine voorraad deze prijsverhooging in de hand werkte is zonder twijfel, maar zekerder is het nog dal liet manoeuvreeren op de haidenmarkt hieraan van parten. Waren deze in het begin van 1901 gedaald, bij de meerdere vraag en de kleinere aanvoeren begonnen de rijzen in de maand Juli te stijgen, zoodat na korten tijd eene verhooging viel waar te nemen van ongeveer 10%, welke prijzen tot het einde ron het vorige jaar standhielden. Engeland bleef liet gehoele jaar door groote partijen opruimen, voornamelijk voor oor logsbehoeften, terwijl de slachtingen in de Zuid-Atnerikaansche Staten, voor 1900 het totaal beliepen van 150,000 stuks. Het vorige jaar bedroegen deze slachtingen 278.750 stuks, of bijna tweemaal zooveel, wat waarschijnlijk een prijsvermindering zal teu gevolge hebben, indien tenminste, wat meer is voorgekomen, deze groote slachtingen niet onderworpen worden aan de speculatiewoede van de een of andere trust. Zien wij op deze wijze eene daling op de huidenmarkt in 't verschiet, bijna zeker is het dat we deze beweging ook in de ledermarkt zullen waarnemen en hoogst waarschijnlijk wel zoodanig dat de prijsver houding tusschen ruwe en afgewerkte waar er niet veel op zal verbeteren. Deze wanverhouding, die sedert jaren niet veranderd i» ondanks de vele prijs- schommelingen, is de oorzaak der huidige ongunstige toestanden in de lederbranche. Een belangwekkender vraagstuk voor de lederindustrie vinden we wel in de ver wachte tariefswijziging op den invloed van leder en schoeisel. Dat ook de schoenmakerij hier vesl belang in stelt toont wel duidelijk de laatste vergadering der Nederlandsche bonden van leder- en schoenfabrikanten te 's-Bosch, Deze beide groote vereeuigingen waren bijeengekomen om het protectie- vraagstuk zoo te behandelen dat èn de leerlooierij èn de schocumakerij er beiden mede gebaat waren. Dat het moeilijk is hierin tot eene voor beider belangen goede overeenkomst te ge raken is vooral voor deze twee bedrijven zeer waar, om reden bij eene grootere vraag naar leder de prijzen zullen stijgen, zoodat de schoenmakerij genoodzaakt zal zijn de in Nederland verwerkte waar duurder te betalen dan het voorheen ingevoerde bui- tenlandsche artikel, dat gewoonlijk door overproductie hier aau eiken prijs wordt van de hand gezet. Dat het schoeisel, in vergelijking met de prijzen van het hier te lande verwerkte le der, beter beschermd moeten worden, is buiten kijf. Hoe het echter ook moge zijn, wij hopen op leder en schoeisel, zoodanig geschikt, dat beide industrieën er mede ge baat zijn. De bloei der leerlooierij en der schoenmakerij zal dan weder die wilskracht doen ontluiken, die reeds al te lang van haar winterslaap heeft geprofiteerd. Hofberichten. Het gala-bal ten Hove was Zaterdag-avond zeer luisterrijk. Hare M.josteit de Koningin en Z. K. H. de Prins met H. M. Konigin-Moeder traden tegen 9% uur de groote balzaal binnen, te midden van het ccrcle dat door het corps diplomatique, de ministers en de hooge staatsambtenaren met hunne dames gevormd werd. De Koninklijke gastvrouw droeg een witte gebloemde baljapon met blauw overkleed, gegarneerd met zilveren looverde diadeem van diamanten op liet hoofd en een parure van dezelfde edelgesteenten op de borst over de sjerp der orde van den Nederlandschen Leeuw, welk lint ook de overige vorstelijke personen droegen, H. M. de Koningin- Moeder was in wit- satijnen baljapon met lila fluweel overkleed. Uit den diadeem op haar kapsel hing een wit kanten sluier tot aan den sleep van het toilet af. De Prins verscheen in de schout-bij-nacht tenue. Onmiddelijk nadat Hare Majesteit met Z. K. II. den kring was rondgegaan, weeiklonk de dansmuziek en ving het bal aan in de groote zaal onder de muziek van de Konink lijke Militaire Kapel, in de kleine danszaal op het maatgeluid van de kapel der schut terij. Er werden twee eere-quadrilles gedanst, waaraan de Prins deelnam. Het Vorstelijk gezelschap maakte daarna een wandeling door de verschillende salons en 't was half elt toen H. M. de Koningin Haar gasten verliet en naar haar appartemen ten terugkeerde. Het nal werd met animo tot ruim half twaalf uur doorgezet en na het vertrek van Hare Majesteit werden de honneurs op de vriendelijkste wijze waargenomen door den Prins, die zich tegenover ieder een alleraan genaamst gastheer betoonde als door de Vorstin-Moeder die zich onvermoeid met de dames en heeren, die Zij op Haar bezoek der verschillende zalen ontmoette onderhield. Een Mededeeling Dr. Kuyper heeft aan de Times getele grafeerd „Ik heb het grootste respect voor de verbeeldingskracht van uw Brusselschen correspondent, maar wees zoo goed aan uw lezers mede te deelen dat ik niet in Ostende ben geweestdat ik geen conferentie heb gehad met de Boeren afgevaardigden, en dat ik geen poging kon doen om hen te overreden of te bewegen vredesvoorwaarden op tc stel len, wetende, dat hun mandaat hun dit niet veroorloofde." Minister Van Asch van Wijck. Naar wij tot ons leedwezen vernemen, heeft de rusttijd door den minister van koloniën, den heer Van Asch van Wijck, tot herstel van zijne gezondheid genomen, niet geleid tot het effect, dat men daarvan hoopte. Een nieuwe rustperiode zal voor den heer Van Asch van Wijck noodig zijn. Een Krankzinnige. De TJtr. Ct. schijft Sinds enkele dagen maken de groote bladen melding van brieven, die waarschijn lijk door een krankzinnige aan minister Kuyper zouden zijn gericht, tengevolge waarvan huis en ministerie van biunenland- 8che zaken worden bewaakt. Wij kunnen mededeelen, dat deze berichten waarheid bevatten en dat de schrijver der brieven bekend i3 en wordt opgespoord. Hij is een zekere van Straatcn, gewezen boekbindersbediende, die reeds tweemaal in een krankzinnigengesticht is verpleegd. Van geboorte een Fries, uit Dokkura, heeft hij uit Utrecht allereerst een brief geschreven met bedreigingen en dwaze voor stellen, o. m. een aanzoek om de hand van een dochter van dr, K uyperuit Amersfoort heeft hij daarna nog een telegram verzonden aau Den Haag van denzelfden inhoud. De man is lang van gestalte, met zwarten knevel en krullend lit ar. Lijk opgeliauid Zaterdag werd tusschen Venlo en Velden uit de Maas opgehaald het lijk van zekeren D. uit Wellerlooy, die sedert eeuigeu tijd werd vermist. Bij onderzoek bleek, dat de man zwaar was mishandeld, waarom men vermoedt dat hij is vermoord. Zijn lijk is ter schouwing naar Venlo overgebracht, waar ook de justitie uit Roermond is geweest. .Misdaad Een geheimzinnige misdaad is Vrijdag morgen bij Wilp, gemeente Voorst, gepleegd. Terwijl de landbouwer H. Bonssink en zijn vrouw naar de markt te Deventer waren, vond hun zoontje van 7 jaren achter de hoeve liggen zijn broertje van 5 jaren. Hij ging den 21-jarigen broeder, die aan het melken was. waarschuwen het bleek dat het knaapje, Hendrik geheeten, dood was. Het bleek dr. de Roock, die na thuiskomst der ouders om half een geroepen werd, dat het kind met geweld van het leveu was beroofd. Zaterdagmiddag kwam de justitie uit Zutpheu een onderzoek instellen. Door het publiek wordt een gehuwde buurvrouw, die op 't oogenblik ziek te bed ligt, van de misdaad verdacht. Dc justtie echter zette haar onderzoek ook in andere richting voort. Het geval is echter nog vrij duister. Vreemd

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 2