Notaris^ RANT Schoetislilistcrs. I ems u Notaris BINK flout- verkoopingen, Notaris BINK le Waalwijk, Bericht van Inzet Gevraagd te Tilburg, WIJNHANDEL, Een Premie voor de lezers van onze Courant Advertentiën. V Indian het niet waar is, bet aal ik 500 gulden aan den koapar- Abonneert IJ op en adverteert in Waalwijk. Telegrammen. Handelsberichten. verkoopen: Op de groote tentoonstelling in Bremen werd aan de werelberoenide egte rus&isclie Yetza baard-en haarbalsem DE ErRQQTE QÜÏÏD MEDAILLE toegedeelt- Da kaard groeit op gladde gezigtan, en het haar op de kaale plaats op da hoofden,. te Waalwijk, Toeslag üonde/dag '23 Jan. 1902. is HET NIEUWE MODEBLAD, dat tegen bijzonder voordeelige ming wordt HEDEN AVOND zoo spoedig mogelijk per bulletin in onze gemeente bekend gemaakt. Onze lezeressen kunnen van die goede gelegenheid prolitee- ren, zöodat ongetwijfeld velen zich deze zullen ten nutte maken. Tegen een prijs, bij uitnemendheid gering, wordt men in staat gesteld geregeld op de hoogte te blijven van wat er in de mode wereld voorvalt, wat afgeschaft of als verouderd verworpen en wat als nieuwe mode wordt toegepast. Niemand mag daarvan onkundig blijven. Men teekent in op HET NIEUWE MODEBLAD, hetwelk tweemaal per maand verschijnt, telkens met patronenblad en eene vervolg van een boeienden roman, in boekformaat, en slechts 55 cent per drie maanden (franco per post 80 ets.) kost, bij de uitgever van dit blad. te Waalwijk, Maandag '27 Januari 1902, 19 koopen eiken Schaarhout Oost de Akkersteeg. zal in Februari 1902, verkoopen 50 koopen 6 Jarig eiken Schaar hout. 30 koopen Hop en Boonstaken en heinhout. 50 Koopen zwaar Mastenhout geschikt voor gordingen schoorboomcn enz. 45 koopen Hop en Boonstaken en drooge boomen. Een groote partij timmer- en heinsparren, Hop en boon staken, Eiken schaarhout, Zware boomen, Eiken en fijne Masten en eengroote partij eiken musterd en knuisten. Vastenavond Dinsdag 11, in het Loonshoekje 23 koopen zeer zwaar eiken schaarhout. wordt hel gevonden, dat de klompjes een meter van h«t lijkje af in een plas gier drijven- 1 de werden gevonden. Ook wekt het algemeen verwondering, dal niemand van de buren iets van de misdaad, bv. hulpgeroep heeft vernomen. Spoorwegongeluk. Door het weigeren van de Westiughouse- retn is Zaterdagnacht trein 52 van het I Staatspoor, bij aankomst te 's-Gravenhagtf door het stootblok heeng.loopen. De machine reed door een muur en een mangelkamer ran een woning aan den Bezuiden hont, en kwam met den kop in den tuin te land, na een boom ontworteld te hebben Persoonlijke ongevallen zijn gelukig niet voorgekomen. Benige passagiers en act machine-personeel kregen slechts lichte verwondingen, De trein, die ongeveer half twaalf zeer vermoedelijk door het weigeren van de Wes ting-houserem bij het binnenkomen het sta tion voorbijreed en het ongeval veroorzaakte, kwam uit liet Noorden. De chef van het Staatspoor alhier, de heer Sterk, bevond zich met den dienstdoen- den assistcn Schaafma op het perron, zag den trein voorbijsnellen, maar kreeg eerst vermoeden, dat er iets haperde, toen de ma chine de buiten het emplacement gelegen draaischijf bereikte. De stand van de draaischijf heeft een ern stiger onheil voorkomen. Immers de zich op liet losse gedeelte bevindende rails sloten aan bij de rails die zich op hel vaste gedeelte van het emplacement bevonden, zoodat de trein kon doorrijden. Ware dit niet 't geval geweest, dan zou de trein gestort zijn in ruimte, waarin de draaischijf zich beweegt en zou volgens alge- meen beweren van de deskundige spoorweg ambtenaren het onheil niet te overzien zijn geweest. Thans kwam de trein tot stand door den weeken bodem in den tuin. De machine stop te rakelings langs een zwaren,hoogen boom, 1 die zich op eenige meters afstand van het achtergedeelte van het café Schmidt bevond. Het eerste onderzoek ter plaatse had 's ochtends plaats door de politie wie het voor namelijk te doen was zekerheid te erlangen omtrent do houding van den machinist en het treinpersoneel. Uit dit voorloopig onderzoek bekwam de politie de overtuiging dat de machinist al les in 't werk had gesteld om den trein tot staan te brengen. Nadat den machinist gebleken was, dat er iets haperde aan het remtoestel, gat hij, liet in die gevallen voorgeschreven remsignaal, dat gehoord is in het blokhuis bij het station, en dat dienen moet om het overig treinper soneel te waarschuwen, de handremmen die zich aan de bagagewagens bevinden in werking te brengen, of dit geschied is, kou nog niet worden vastgesteld. Maar wèl staat vast dat de machinist ook van de zich aan de machine bevindende handrem krachtig gebruik heeft gemaakt. Deskundigen verzekerden, dat het remmen bovendien zeer werd bemoeilijkt door de gladheid van de rails tengevolge van het vochtige weder. De locomotief met tender en voorste baga gewagen van welke alleen het achterste ge deelte versplinterd is is ongeveer 15 Meter in den tuin geloopen. Het lijkt op een groote verwoesting maar inderdaad is de raaterieele schade betrekkelijk gering. De verbazing is groot, dat de persoonlijke onge vallen zoo luttel ziju. De chef, die drie heeren uit de coupee liet, zich bevindende achter den gedeeltelijk versplinterden bagagewagen, was zelf van oordeel, dat de reizigers er zonder eenig letsel zouden zijn afgekomen, ware 't niet dat een der heeren in angst een ruit van de coupee had ingeslagen en zich daarbij aan de hand verwond had. Heusden. Gisteren ontving de wacht meester der maréchaussée alhier het signale ment vau 4 personen, verdacht van diefstal te 's—Bosch. Met den grootsten spoed werd door de brigade'de noodige nasporing gedaan, met het gevolg, dat dc daders, 4 in getal, in verzekerde bewaring waren gesteld. Men ve n oed dat een hunner in verband staat met den diefstal in de R.K. kerk te Elshout in den nacht van 11 op 12 dezer. Bij de opzending van dit bericht weid ook door de lijksveldwachi uil Veen nog een individu binnengebracht en in verzekerde bewaring gesteld. D. v. N. Baardwijk, 20 Jan. In de algemeene vergadering der Liedertafel, gisteren bij den heer VV. Pulleus gehouden, zijn de heeren L. Burmaoje en P. van Cromvoirt resp. herkozen tot penningmeester en secretaris en de heeren B. Schrijner, C. Schonis en J. vau der Eisen tot commissarissen. Uussen, 27 Jan. De nieuwe boot Thor IX der reederij Ary Smit bracht Zondag j.l. een bezoek aan 't Gapelsche Veer en de haven van Dussen, waar zij eenigeu tijd vertoefde en 't publiek gelegenheid had een kijkje op de nieuwe boot te nemen. Naar wij vernemen moet deze boot Thor VII op de beurt Geertruideuberg Rotterdam ver vangen, welke laatste dan bestemd zou zijn dienst te doen op de te openen beuit Ca— persihe Veer, Dussén* Keizersveer—Rotter dam. Concessie moet wel aangevraagd, maar nog niet verleend zijn. Stellingen voor aanlegplaatsen zijn nog niet aangebracht. Een en ander doet sommigen vreezen, dat een geregelde dienst tusschen hier en Rot terdam DOg wel eenigen tijd tot de vrome weuschen zal behooren. op 29 dezer hunne 50jarige echtvereeniging herdenken. Zeker zal het hun op dien dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Gisteren nacht had alhier eene vecht partij plaats, waarbij de eene partij eene snede over het voorhoofd opliep. De politie heeft het zaakje in handen. Zekere J. de B. van Raamsdonk alhier eenige boomen aan het snoeide zijnde, viel uit een dezer en kwam daarbij in een sloot terecht. Zijn zoontje dat bij hem was. kon hem slechts met veel moeite daaruit trekken. Met behulp van G. de Both, werd hij in diens cafc gedragen, alwaar de levensgeesten weer werden opgewekt. Kaatsheuvel De heer H. v. d. Linden alhier behaalde dezer dageu hel diploma der Ncdcrlaudsche Coupeursvereeniging na het afleggen van praktische en theoretische blijken van bekwaamheid. Wel een bewijs, dat ook in onze gemeente bekwame vaklui worden aangetroffen. Genoemden lieer onze ge'ukwenschen. In de raadsveigadtring van Maandag j 1. werd besloten tot den aanleg der beide wegen, Kaatsheuvel Dongen en Lnonopzand {jongen. Daar uitbreiding der communi cate—middelen altijd tengevolge heeft, ver meerdering der plaatselijke welvaart, ver heugen we ons ten zeerste over dit besluit. Vele telangslelleuden woonden dan ook dc vergadering bij. De uitslag der stem- maakt bekend dat de vaste goederen van AD BI ANUS MULDERS te Baardwijk door Inzet en verhooging staan als volgt: Koop 1. Koffiehuis „Het Veerhuis", waarin vergunning, met tuin en boomgaard te Baardwijk, aai: slechts f 2800. Koop 2. Bouwland daarachter laan 700. avonds 7 uur ten koffiehui/.e van ADR. MULDERS te Baardwijk. Dagelijks kan gehoogd worden kantore van NOTARIS RANT. ROTTERDAM, 20 Jan. Tarwe. Jarige- per heet. f 5.85 a f 7.10 en per 100 kilo f 8.15 u f 8.75. Nieuwe- per heet. I 6.60 a f 7.8U, per 100 kilo f 8.75 a f 9 25. Cunada-tarwe f 5,30 lot f 5.70. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overnanassche L>e best f4.90 a 5.50. Dito mi dere f0.a 0. Gerst. Z uwseh, Flakk. en Overra. Winter f6.75 ii f7.25 beste Zomer- f7.80 A f8.25. Haver. 3.25 i f3.90. Blauwe .rwten. De beste f8.25 a f9. Paardcnboonen. De besle f5.75 ii 6.25. Duivenboonen van f7.a 7.25. Koolzaad, l'uik Zeeuwsch en Overmaaseh zak- gocd f0.— ii 0.Zómerzaad f 9.25 ii 10.60 kanariezaad f5.50 a i 7-50. Bruine boonen de beate f5.50 a f 7.35. Witte boonen dc beate f 9.50. a f 11.50 ROTTERDAM 21 Jon. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 75 paarden, 1 veulen, 0 ezel, 794 magere en 597 vette runderen, 199 vette, 133 nuchtere en gras- kslveren, 0 achajieu of lammeren, varkena 59 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen 20 tot'33 c., 2e kwal. 22 c., 3de kwal. c. Kalveren le kw. 38 c., 2de kw, 50 c., 3de kw e. Alles per halve kilo. Op de- botrrmarkt werden aangevoerd 36/8 eu 34/16 vn. en 456 stukken a kiio. Prijs ie voorwaarden wordt verkrijgbaar eesteld VOOR ONZE ABONNÉ's. qual. f 58, 2e qual. f 54, 8e qunl. f 50. Per '/j kilo 65 a 70 c. voor vast werk, twee bekwame Brieven te adresseeren aan ALFONS van MEERENDONK, Boekhandel Tilburg. ten Bij deze dank LONDEN, 21 Januari. Kitchener seinde gisteren uit Johannesburg. De aanhoudende regen heeft in de afge- loopen week oveial de krijgsverrichtigen belemmerd. Volgens opgaven der kolonne- commaudanten zijn 31 Boeren gesneuveld, 13 gewond, 170 gevangen genomen; 41 hebben zich onderworpen.} Buitgemaakt 79 geweren, 3450 patronen, 12 wagens, 250 paarden 1600 stuks vee. Fiench meld dat de boeren in het nooid- oosten der Kaapkolonie tot 150—'.al ver minderd zijn, in het verspreide troepjes ondei Frouché en Myburgh. Omstreek 130 onder Wcsseis zijn westwaarts door de S:erkstroom— Stormberg lijn heengebroken. In het zuid westen ziju de meeste Boeren naar den drie Frascrburg Carnarvon Williston ge nokken. Ten noorden van de Oranjerivier en ten noorden van de nc Thabsnchu—lijn woiden kleine commando's Boereu veirolgd. In het noordoosten wordt flink gewerkt aan de bl khuislijnenbewegelijke kolones, die op deze lijnen zullen steunen, siaan op hel punt uit te trekken en in het oostelijk Transvaal zijn de Boeren door de jongste ktijsvcrrich- tingen ver uiteen gejaagd. In het westen is Methuen den 13en uit Vrijburg naar Ven— tersburg getrokken om de la Rey en Kemp aan te vallen. beluigen wij onzen hartelijken voor de talrijke bewijzen vau deelneming ondervonden bij het overlijden onzer dierbare, onvergetelijke dochter en Zuster, Mejuffrouw ADRIAN A TIELEN. WED. A. TIELEN-Van Eu pen. MARIA TIELEN. EUGÉNIE TIELEN. JAN TIELEN. Wa lwijk, IS Jan. 1902. BERLIJN, 21 Jannuari. Bij zijn bezoek aan Amerika zal men prins Heinrich een naar Europeesche begrippen ongewone hnlde brengen. Op voorstel van deNew—Yo.ker Staatzeitung zal de Amerikaausche pers krachlens een algemeen besluit hem een feestmaal aanbieden. Zeshonderd Ame:ikaan- sche bladen zullen er bij vertegenwoordigd zijn, De prins heeft de uitnoodigine in Waldorf Astoria, het voornaamste hotel. WEENEN, 20 Jannari. Woensdag a.s. zal aartshertogin Maria Elisabeth, naar aan leiding van haar huwelijk met prins Otto voh WinduchgiRtz, in tegenwoordigheid van den kiezer, de aartshertogen en de ministers, afstand doen van alle rechten op de troon opvolging. Keizer Frans Jozef heef zijn kleiudoch ier aartshertogin Elisabeth die biunenkort met Pi ins Otto Windiskhgiatz zal trouwen, goed bedacht. Het meisje krijgt mee: een bruidsschat van 8 millioen kionen in roerende goederen, een jaar.ijksche toelagen van 1,250,000 kronen, een kasteel met 200 HA., een paleis te Weeuen, een snoer van 32 groote diamanten, een diamanten diadeem, broches, oorbellen en ringen, ecu gouden servies van 36 couver s, ongerekend een aantal andere geschenken. De waar e van deze kostbaarheden wordt op 5 mi.lioen kronen geschat. Haar uitzet woidt ook b zonder geroemd, vooral om de oude kar.len waarmee het lijfgoed enz. is afgezet. oor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij het overlijden van onze dierbare Echtgenoote, Moeder, behuwd en Grootmoeder, Mejuffrouw JOHANNA MARIA MOONEN, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. A. VAN DOOREN, J. J. VAN DOOREN. M. J. VAN DOOREN-De Greeff en Kinderen. JOHANNA VAN DOOREN, Rel. Waalwijk, 18 Jan. 1902. zal voor den Heer J. LOEFF en Mevrouw VAN HELJST tc Baardwijk, op voorin, 10 ure ONDER BAARDWIJK. onder LOONOPZAND. Raamsdonksveer, 21 Januari. De echtelieden Cornelus Vcrschure en Jacoba Riool zullen GORINCHEM, 20 Jan. De aanvoer vau granen was heden gering, niet gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f 7.20 a 7,30 roodedito f6,60, a 6,75 witte dito 16,70 A 6.90 inl. rogge 14,85 a 4,95 buitenl. dito f4,75 A 4,85, gerst 1 4,70 a 4,80, haver 3,60 i 3,75, duivebooneu f7,25 a 7.50, blauwe erwten, f0— a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 37 runderen, 9 nuchtere kalveren, 13 veite varkens en 83 biggen. Ie qual. Kalfkoeien f190 A 210 Kalfvaarzen f 150 a 160 Melkkoeien 1140 A 160 2'/j jarige ossen 1130 A 150 Guiate vaarzen f 80 A 90 Pinken f *>0 f 60 Graskalveren f 30 A 40 Nuchtere kalv. f 10 a 12 Aangevoerd vette varkeus van 21 a 24 ct. per half kilo, biggen van 16,— all.— per •tuk. Aangevoerd 0 schapen en lamineren; scha pen a en lammeren f0 A f 0.Der stuk Eieren f 1.— A 1.10 per 26 stuks. Boter 65 A 70 ct. per kilo. Maandag 3, op het Landgoed Roestelberg. Dinsdag 4, in het Grootbosch in de Bic zen. Voor de Erven Dr. L. I. B. VAN HEIJST 's Bosch. Vastenavond Maandag 10, aan den Melkdijk en de Achterste Hoeven. Voor den Heer Jud. Tim uier mans Wz. Voor de Familie van Son te Dongen. Telkens des morgens om 10 ure preciea te beginneu. De wereldberoemde egte rursische Yetza Balsem bewerkt de schoonste vol 1(5 baard of knevel, als mede haar op het hoofd. Verwt niet. On— schadelijk. Volkomen garantie voor terug betaling van het geld, indien het niet helpt, volgt hiermede. Prijs voor sterkte I 3 Gulden. Sterkte II 4 Gul den 50 cent. Sterkte 111 (werkt in 23 weeken) 7 Gulden 50 Cent. Wordt overal in de wereld ver zonden inet gebruiksaanwijzingen betvijs van geran- tie in allé talen van Europa, fegen vooiuitbetaling of post voorschot, van hetSkandinavisch Hoofdepot, Re presentant voor Duitscliland en Holland. Harry Nielsen, Gansemarkt 9. Hamburg 148, Duitsehland. Indien men zich vereenigt om meerdere bussen te koopen, worden ze altijd franco gezonden. Van de talrijke eerende dankschrijven en aanerkennende en aanbevelende getuigenis sen volgen hier eenige weinige vertaald in het Nederlandsch „Ik verzoek U, mij 4 bussen van Uwe egte balsem van de sterkste kracht te zen den, welke eenige van mijne kennissen mij verzocht hebben te bezorgen. Gelijktijdig beschouw ik het als mijne pligt, U te veroorlooven, het -olgende te publiceerei. De balsem, welke ik omstreeks eene maand geleden van U kocht, heeft wonderwerken gedaan, zij heeft mij namelijk mijn haar terug gegeven, hetwelk ik geheel verloren had. Ik wil eerlijk toestaan, dat toen ik het eerst van Uwe balsem hoorde spreken, had ik er niet veel vertrouwen in: wel is waar, had ik van verschillende gehoord wien zij tot baard verholpen had, maar ik geloofde, dat het eene onmogelijkheid was, zijn haar terug te verkrijgen, als men het eens verloren had maar nu kan ik werkelijk zien, dat ik mij vergist heb Nooit zal ik de weldaad vergeten, die mij bewe zen hebt. Nog eens mijn hartelijksten dank. U kunt gelooven, dat ik U veele koopers verschaffen zal. Met hoogachting, Ann i Jenssen, Nansensgade 24 B, 4, Copenhagen. „De van U verkochte baardbalsem moet bepaald de grootste uitvinding van het 19 jaarhondert zijn, aangezien ik dezelve (sterkte lil) slechts korten tijd gebezigd heb en daarbij de schoonate volle baaid van de wereld verkregen heb, waarom ik een ieder, welke een spoedige baardgroei wenscht, recommandeeren kan, eene bus van de egte balsem te proefen. P Hansen, Herluf Trollesgade 1, 3. Copenhagen." „Aangezien Uw middel ter verkrijging van baard mij van kollege» aanbevolen is, verzoek ik U hiermede, mij ten spoedigste eene bus, sterkte III te zenden. Ik ben nu 27 jaaren oud, maar heb nooit baard gehad, hötWGlk somtijds onaangenaam sijn kan. Hoogachtend, L. P. Saltvik, Sergeant. Kaaljord pr. Alten. Norwegen." „De baardbalsem, welke ik ontvangen heb, was zeer goed; toen een van mijne kennissen dit hoorde, verzocht hij mij ten spoedigste eene bus sterkte III te laten komen, welke ik hiermede bestel. J. Steuström, de stoelfabriek, Vernamo, Zweden." „Ik verzoek U, mij eene bus te zenden van dezelfde sterkte, die ik reeds ontvangen heb, aan gezien mijn broeder ten hoogste verbaasd is ever de uitwerking, welke zij reeds op mij gehad heelt, en nu ook eene proef' nemen wil.' II. Mndseïi, Li(U'cnant in de dccifche. armé».. Copenhagen. „Na c,« ne bus i.m dc cipo Yetza hnarhnlst m gebezigd te hebben, beu ik ten hoogste verlaad over het hoven alle mwachting verkregen uitste kend resultaat. Mijn haar verkreeg reeds naar de eerste behandeling een mooi krulsel, even als liet blank en wetk geworden is. Ik bespeur tegelijk een zeer sterk veryrischeml ge voel in de bodtin van het hoofd, en ik ben miji.e zenuwachtige hoofdpijn geheel en al kwijt geraakt. Mijn haar is buitei-dien voller en langer geworden. Met hoogachting Mevrouw Ingeborg Nielsen, Lundsgade 7. Copenhagen, Deze naamteekering is die gene van den uitvinder en zal op elk pakje gevonden wórden- anders is het vervalscht en zon' der garantie. f

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 3