Geklleening. voois mm te koop. Algemeene Friesche mnsHnmniiH iutschappij. 4 0$L A APK AfflER-AMEUBLEMENTEN L C. VAN DEE HEULEN ZONEN, Advertentiën. Burgemeester en Wethouders Een steenen gebouwtje Schoenfabrikanten Winkeliers, Wed. Vaags, Aannemers en Timmerlieden GEREEDSCHAPPEN BOUW ARTIKELEN. Schraal bleek uitzien, bloedarmoede, verval van krachten Men verlange uitsluitend Hubert Ullrich'sche Kruidenwijn, Gevestigd te Leeuwarden, Zuiver Ondeilinge Maatshappij De winst is uitsluitend be stemd voor de Verzekerden, permanent geëxposeerd. BEDDEN MATRASSEN, DEKENS, IJZEREN LEDIKANTEN enz. Abonneert U op en adverteert in Ingezonden stukken. Handelsberichten. Een 5-tal Looierskuipen Een stukje bouwland. Heeren Gereedschappen Hubert Lilricli'sche Kruidenwijn.'*^8© De Maatschappij verzekert uitkeeringen bij over lijden en bij leven van f 60.— tot f 10.000, sluit gemengde en uitzeteer zekering en en lijfrente Hoofd-Agent te Besoijen, de heer A. C. MALTERS, Op plaatsen waar nog niet vertegenwoordigd, worden werkzame AGENTEN gevraagd. Verkoop uitsluitend a contant zonder korting. Pensmarkt 32 en 33 's Bosch. Phot, album prijsert op aanvr. franco hij was alweer terug met Abby aan de hand haar kleertjes wat wit van de sneeuw Ze ging regelrecht naar het hoofd van den staat, dat geduchte personage, bij het noe men van wiens naam vorsten eu machtigen der aarde beefden, klom op zijn schoot en Ik ken u wel, mijnheer; u bent de lord-generaalik heb u gezien ik heb gezien toen u langs mijn huis ging. Iederee was bangmaar ik was niets bang, omdat u niet boos naar mij jteek, u herinnert het u wel, nietwaar? Ik had mij roodejurk aan die met die blauwe dingetjes er op onderaan van voren weet u niet meer Een glimlach ontspande do strenge trekken van des protectors gelaat, en hij begon diplomatisch te worstelen met zijn antwoorden Nu, laat ik eens zien ik Ik stond vlak bij het huis mijn huis weet u. Wel mijn lieve, kleine meid, ik moest me schamen, maar je weet Het kind viel hem in de rede, verwijtend Nee, u weet 'i niet. Hè, en ik heb u niet vergeten. Ja, ik schaam me erg maar ik za je nooit weer vergeten, ik geef er je mijn woord op. Wil je me vergeven en goede vrienden met me zijn, voor altijd en eeuwig Ja, dat wil ik wel, maar toch begrijp ik niet hoe u 't kon vergeten u is soms zeker erg vergeetachtig, maar ik ben 't oo l wel eens. Ik kan u nu gemakkelijk vergeven want ik geloof, dat u wel goed en rechtvaar dig wilt zijn, en ik geloof ook dat u hee vriendelijk is. Maar u moet me beter koes teren zooals papa doet 't is koud. Je zult gekoesterd worden zooveel je wilt, mijn lief, nieuw vriendinnetje, dat nu altijd een oude vriendin van mij zal blijven hé? Je doet me denken aan mijn kleine meisje nu niet meer klein maar ze was lief, eu fijn, net als jij. En zij had jou bekoorlijkheid kleine heks je alles over winnend heerlijk vertrouwen in vriend en vreemde, dat maakt ieder vrijwillig tot je slaaf, op wie maar je aandacht valt Ze placht in mijn armen te liggen, net zooals jij nu doet, en tooverde de moeheid en zorg weg uit mijn hart en gaf het rust, net zooals jij nu doet en we waren kameraden, speel- genootcn en gelijken. Het is tijden geleden sinds die heerlijke tijd verdween en jij hebt hem weer teruggebracht ontvang van een zwaar belasten man zijn zegen er voor klein ding, die den last van Engeland draagt, terwijl ik rust Hield u heel, heel van haar Nu, oordeal zelf maar; zij beval en ik gehoorzaamde. Ik vind u rreeselijk lief, wil u mij een zoen geven Graag en ik beschouw het zelfs als een voorrecht. Daar, dat is er een voor jouen daar is er een voor haar. J vroeg er om, en je kon het bevolen heb ben, want je stelt haar voor en wat jij be veelt, moet ik gehoorzamen. Het kind klapte in de handeu van plei- zicr bij de gedachte aan deze promotie toen vingen haar ooren een naderend ge luid ophet regelmatig marcheeren van soldaten Soldaten soldaten lord- generaalAbby wil ze zien Dat zal je ook, maar wacht even ik heb een boodschap voor je Een officier kwam binnen, boog diep en zeide Ze zijn er, uw hoogheid, boog weer en vertrok. Het hoofd der natie gaf Abby drie kleine schijfjes laktwee witte en een vnurroode. Want de bestemming van 't laatste was de doodstijding te brengen aan den kolo nel, die dat kreeg. O, wat een mooie roode Zijn ze voor mij Nee, lieveling, ze zijn voor anderen. Licht de slip van dit gordijn op, dat voor die open deur hangtga daar door en je zult drie maunen op een rij zien staan, met hun rug naar je toe eu hun handen op den rug zoo ieder met een hand open als een bakje. Leg in ieder van die handen een van deze dingen en kom den weer bij mij. Abby verdween achter het gordijn en de protector was alleen. Hij zei eerbiedig Zeker kwam de goede gedachte in mijn verslagenheid bij mijn op door Hem, die een eeuwige hulp is voor hen, die twijfelen en zijn steun zoeken! Hij weet op wien de keus zal vallen en heeft Zijn onschuldige bode gezonden om Zijn wil te volbrengen Een andere zou dwalen, maar ik kan niet dwalen. Waarschijnlijk zijn Zijn wegen en wijs gezegend zij Zijn heilige naam De kleine liet het gordijn achter zich vallen en stond een oogenblik met levendige nieuwsgierigheid te kijken naar de kamer der veroordeelden en de stijve figuren der soldaten en gevangenentoen werd haar gezicht weer vroolijk en ze zei tegen zich zelf Hè, een er van is papa Ik ken zijn rug. Hij moet de mooiste hebben. Ze trippelde vroolijk voorwaarts en legde de schijfjes in de geopende handen, keek onder haars vaders arm door, hief haar lachende gezichtje op en riep uitPapa, papa kijk eens, wat u gekregen heeft. Ik heb het u gegeven Hij keek naar het noodlottig geschenk, zonk op zijn knieën en drukte zijn ouschul- digen kleinen beul aan zijn borst, overstelpt en liefkoozende Soldaten, officie ren, vrij gelaten gevangenen, allen stonden als verlamd voor een oogenblik door liet overweldigende van dit treurspel, toen trof het droevig tooneel hun hart, hun oogen vulden zich met tiauen en zij schreiden, ituk. zonder er zich over te schamen. Er heerschte een diepe en eerbiedige stilte voor eenige minuten, toen ging den officier van de wacht aarzelend naar voren en tikte den gevangene op den schouder, terwijl hij zacht zeide Het spijt mij, maar mijn plicht gebiedt. Gebiedt wat vroeg het kind. Ik moet hem meenemen. Het spijt me erg. Meenemen Waarheen Naar naar God sta me bij naar een ander deel van de vesting. Maar dat mag u niet.* Mijn mama is ziek, eu ik neem hem mee naar huis Zij maakte zich vrij cn klom op haars vaders rug en sloeg haar armen om zijn nek. Nu is Abby klaar, papa kom mee. Mijn arm kind, ik kan niet. Ik moet met hen meegaan. Het kind sprong op den grond, keek rond, verwouderd. Toen liep ze weg en ging voor den officier staan stampt met haar voetje verontwaardigd op den gronc en riep uit Ik heb u al gezegd, dat mijn mama ziek is en u had kunnen luisteren. Laat hem gaan u moet Och, arm kind, God gave, dat ik kon maar heuscli, ik moet hem meenemen. Geeft achtIn het gelid... schouder 't geweer Abby was weg als een bliksemstraal In een oogenblik waszc terug den protectot. aan de hand met zich meetrekkende. Bij deze geduchte verschijning gingen allen recht op staan, de. officieren salueerden en de solda ten presenteerden het geweer. Houdt hun tegen, mijuhecr, mijn mama is ziek en zij heeft mijn papa noodig, en ik heb 't hun gezegd, maar ze wilden heele maal niet naar mij luisteren eu ze nemen hem mee. De lord-generaal stond verbijsterd. Jou papa, kind? Is hij jou papa Ja, natuurlijk hij is het alijd ge weest. Zou ik dat mooie, roode dingetje niet aau papa, geven terwijl ik toch zoovee van hem houd Weineen De protector stond getroffen en zeide God helpe mij door de listen van Satan heb ik het wreedste gedaan, dat ooit een man gedaan heeft en er is geen uitkomst geen uitkomst? Wat moet ik doen! Abby riep bedroefd en ongeduldig Och, u kunt zeggen, dat ze hem laten gaan en zij begon te schreien. Zeg hun dat ze het doen U hebt gezegd, dat ik bevelen mocht en den eersten keer, dat ik u zeg iets te doen, doet u het niet. Een teedere uitdrukking kwam er op het verweerde gezicht en de lord-generaal legde zijn hand op het hoofdje van zijn kleine dwingeland en zeiGod zij gedankt voor Zijn beschikking, dat ik zonder er bij te denken, die belofte deeden jou dartk ik, dat jij door een ingeving van Hem me her innerd hebt, dat ik mijn woord gegeven had. O, eenig kind Luitenant gehoorzaam haar bevel zij spreekt door mij. De ge vangene heeft gratielaat hem vrij (Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Waalwijk, 12 Febr. 1902, WelEd. Heeren! Ten zeerste zou u mij verplichten met de opname dezer regeltjes, ter wille van den goeden gang van zaken geschreven. Dat men politie moet zoeken daar waar niets te doen is, heeft een ieder al eens gehoord, maar de waarheid dezer woorden met zulke bewijzen staren als dat gedurende de Carnavalsdagen is gebeurd aan het station te Waalwijk, kan alleen een versterkte Waalwijksche brigade. Zondagmiddag half vier waren ze present de rustbewaarders, zes uur en half negen wederom, jammer waren er toen geen car - navalhouders. Maar Maandag en Dinsdag bij een over machtige drukte ging men zeker van de theorie uit: Begeef je niet onnoodig in 't gevaar, men zal ons wel roepen indien het noodig is, want politie schijnt er niet meer te zijn om verstoring der orde te voorkomen, maar alleen om de verstoorde orde te herstellen. Toch geloof ik en velen met mij dat bij zulke gelegenheden een optreden der politie niet alleen gewenscht maar zelfs noodzake-- ijk is. Daukzeggend voor de verleende plaats ruimte, SCHMITT. Aan de Redactie van u De Echo van het Zuiden van Waalwijk, maken bekend, dat de door Ileeren Gede puteerde Staten van Noord-Brabant goed gekeurde geldleening, groot f 6000, vastge steld bij Raadsbesluit van 8 November 1901, wordt opengesteld tegen eene rente van 4°/0 's j aars van het nominaal bedrag, en wijders te bepalen als volgt 1°. De toewijzing der inschrijvingen wordt beheerscht door het hoogste bod bij gelijke inschrijving beslist het lot. 2°. De inschrijvings—biljetten, op den om slag beschreven met de woorden ^geldlee- ning der gemeente Waalwijk*, moéten voor of op Zaterdag 1 Maart a.s. voormid dag 11 uur bij den Burgemeester zijn in geleverd als wanneer de opening in liet epenbaar plaats heeft. 3°. Binnen 3 dagen na de opening zal den belanghebbenden kennis worden gege ven of de inschrijvingen al dan niet worden aangenomen. 4°. Het bedrag der aangenomen in schrijvingen moet worden gestort bij den gemeente-ontvanger alhier vëér of op 1 April aanstaande, op welke datum de rente ingaat. Aan kassiers en commissionnairs in effec ten wordt voor het bedrag der door hunne tusschenkomst aangenomen inschrijvingen 1/i°/o tot commissie-loon toegekend. Het leeningsplan is gratis verkrijgbaar. Waalwijk. 8 Februari 1902, Burgemeester -en Wethouders voornd., K. DE VAN DERSCHUEREN, Burgemr. F.w. VAN LIEMPT, Secretaris. met flinke BALKEN enz. VOORTS en TE HUUR Te bevragen aan het Bureau van dit Bla d EN KOOPT Schoenstiften, Draadnagels, Tacks, koperen en ijzeren Rivets en bij de WAALWIJK. Het goedkoopste adres VOOR H.H. flink gesorteerd in EN Beleefd aanbevelend, ALS BOVEN. A AN allen, die zich door het vatten van koude of overlading van de U nuag, door het gebruik van slechte moeielijk te verteeren, 'te warme of te koude spijzen of door onregelmatige levenswijze een maaglij- ae» als maagkatahr, maagkramp, maagpijnen, moeilijke verteering of verslljming op den hals gehaald'hebben, zij hiermede een goed huismiddel aanbevolen waarvan de voortreffelijke werkingen reeds sedert vale jaren bewezen zijn. Het is de /)eze Kruidenwijn is uit voortreffelijke, geneeskrachtig bevonden e Kruiden met. goeden wijn gemaakt en versterkt de spijsverteerings-orga- nen van den metuch zonder een laxeermiddel te zijn. Kruidenwijn ge neest storingen in de bloedvaten, zuivert het bloed van bedorven, ziekte - 0°l'za^e"de stoffen en werkt bevorderend op de vorming van gezond Door het op juisten tijd gebruiken van Kruidenwijn worden maagkwa len meest reeds in 't begin onderdrukt. Met moet dus niet talmen er ulzoo te doen. Symptomen als hoofdpijn, oprispen, zuur in de maag, opzetting, misselijkheid met braken, die bij chronische maagziekten des te heviger optreden, worden dikwijls na eenige malen drinken genezen. VerStODmilP' en onaan8ename gevolgen daarvan als O benauwdheid, koliekpijnen, hartkloppingen, slapeloosheid, aambeien worden door KRUIDENWIJN dikwijls snel genezen. KRUIDENWIJN heft verstopping op, bevordert de spijsver tering en verwijdert door een zachten stoelgang onbruikbaiu stoffen uit maag en darmen. zijn meestal de gevolgen van een slechte verteering, onvoldoende bloed- vorming en een ziekelijke toestand van de lever. Bij gebrek aan eet lust, evenals herhaalde hoofdpijnen, slapelooze nachten treedt voortdurend ziekelijke toestand in. KRUIDENWIJN wekt de verzvrakte levens krachten op. KRUIDENWIJN verhoogt den eetlust, bevordert de spijsvertecriiig, prikkelt de stofwisseling, bespoedigt de bloed vorming, brengt de geprikkelde zenuwen tot rust eu schenkt den zieke nieuwen levenslust. TALRIJKE ATTESTEN EN DANKBETUIGINGEN BEWIJZEN DItI KUIDENWIJN is te verkrijgen in flesschen h. FI 1,60 en -n Apotheken van Waalwijk, Heusden, Tilburg, Oosterhout, Breda, Zalt- Bommel, 's-Hertogenbosch enz. alsook in alle groote en kleine plaatsen van de Provincie Noord-Bra bant en geheel Nederland in de Apotheken. Ook verzendt de Apotheek van Waalwijk bij 3 en meer fles schen Kruidenwijn tegen origineele prijzen naar alle plaatsen van Ne derland. Voor namaak wordt gewaarschuwd. Mijn Kruidenwijn is geen geheimmiddel, zijn bestanddeelen zijn Ma- lagawijn 450,0, Wijngeest 100.0 Glycerine 100,0 Roode wijn 240,0 Atlas bessensap 150,0, Kersensap 320,0, Manna 30,0, venkel, anijs, alantswortel, Amcrik. krachtwortel, gentiaanwortel, kalmoeswortel 10,0. Deze bestanddeelen worden vermengd. Getal verzekerden einde 1900 192098. Verzekerd kapitaal t 17.794.891.50 Waarde der bezittingen 3.923.672.441 BSHMaM—Mww«WMrïï| zei GORINCHEM, 10 Febr. De aanvoer van granen was heden gering, aiet gewonen handel. Men besteedde voor Ristarwe f 7.16 a 7,20 roode dito 16,55, a 6,65 witte dito 16,50 k 6.75 inl. rogge 14,80 a 4,90 buitenl. dito 14,75 a 4,85, gerst l 4,70 a 4,80, haver 3,60 a 3,75, duiveboonen 17,50 a 7.60, blauwe erwten, f0a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 133 runderen, 7 nuchtere kalveren, 2 vette varkens en 76 biggen. Ie qual. Kallkoeien Kalfva&rzen Melkkoeien 2jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kavl. 1190 k 210 1140 a 160 1130 k 150 1130 k 150 80a 90 1 50 a 60 1 35 k 45 1 10 a 13 Aangevoerd vette varkens van 20 a 25 ct. per half kilo, biggen van 16,a 9.per Aangevoerd 0 schapen en lammeren; scha pen a en lammeren 10 a f 0.Der stuk Eieren f 1.20 a 1.30 per 26 stuks. Boter 75 a 80 ct. per >/s kilo. ROTTERDAM 11 Febr. Op de veemarkt waren beden aangevoerd 65 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 122S magere en 580 vette runderen, 168 vette, 376 nuchtere en gras kalveren, 0 schapen of lammeren, varkens 28 biggen, 0 bokken ol geiten. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen 23 tot 33 c., 2e kwal. 22 c., 3de kwal. c. Kalveren le kw. 38 c., 2de kw. 52 c., 3de kw e. Alles per halve kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 34/8 en 31/16 vn. en 436 stukken a '/j kilo. Prijs le qual. 1 64, 2e qual. 1 60, 3e qual. 1 58. Per kilo 75 a 80 c. ROTTERDAM, 10 Febr. Tarwe. Jarige- per heet. f 5.70 a 1 7.— en per 100 kilo t" 8.15 a 1 8.75. Nieuwe- per heet. I 6.60 a 1 7.80, per 100 kilo f 8.75 a f 9 25. Canada-tarwe 1 5,30 tot 1 5.70. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Ovcrraaassche De best' 14.90 a 5.50. Dito mn dere 10.—, k 0. Gerst. Z wwsch, Flakk. cn Overm. Winter 16.90 a 17.60 beste Zomer- 17.25 a f7.60. Haver. 13.30 a 14.--. Blauwe „rwten. De beste 18.a f8.75. Paardenbooncn. De beste 15.75 ii 6.25. Duiven boonen van 17.— a 7.25. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed 10.— tl 0.— Zomerzaad 1 9.25 a 10.60 Kanariezaad 15.50 a 1 7.50. Bruine boonen de beste 1'5.50 a 1 7.10. Witte boonen de bestel 9.50. 111.50 foor MaagljdersJ De Echo van het Zuiden.

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 3