BUITENLAND. Spanje. Italië. Bulgarije. Amerika. BINNENLAND. dat Chamberlain langs telegrafische» weg het aanbod van de Maori's om dienst te ne men aan Eugelsche zijde, heeft afgewezen. De correspondent der Times te Pretoria geeft onder datum 24 Januari, een beschrij ving de vordering van het blokhuizeusysteem. Hij betoogt, dat het zou schijnen, dat met zulk een netwerk van blokhuizenposien uit gestrekte strekeD van Boeren gezuiverd moesten worden, doch ongelukkigerwijze is dit niet het geval. Indien de Boeren vol doende ondernemend zijn, schijnen zi; in staat onder bedekking van den nacht, door bijna elke draadversperring heen te breken. Wel wordt de aanwezigheid der Boeren aangegeven doch gemeenlijk te laat, terwijl het geweervuur des nachts beslist onzuiver is. Op het eerste gezicht zou dit ontmoedi gend kunnen schijnen, doch men moet in herinnering houden, dat Louis Botha indertijd in staat was Johannesburg te bedreigen met verscheidene duizenden manschappeu. Indien men ettelijke maanden terugziet, komt men tot de conclusie, dat er geregelddoor vor deringen worden gemaakt, zooals de zaken nu staan, hoewel ons leger van 200.000 man niet voldoende s'erk is, zich tegelijkertijd bezig te houden met het geheele land dat openligt voor de Boereu. Men meldt van Maandag uit Barcelona De alcade heeft verklaard dat er sedert den 17ilen 56 gedood en een onberekenbaar ge tal gekwetst zijn. Men zegt dat het ar beidsconflict uit is, daar de patroons aan de metaalbewerkers een werkdag van 91/, hebben toegestaan. Alles is thans rustig. Na Triest en Barcelona komt Turijn met een tot ongeregeldheden overslaande werk staking. De stakers in laatstgenoemde stad hebben Maandagmiddag ten getale van 5000 een betoogiug gehouden, en, gelijk bij werk stakingen, in zuidelijke landen althans, ge- werd bruikelijk schijnt, gepoogd het tramverkeer I la"s te stremmen. De betoogers werden aangevoerd door den socialistischtn afgevaardigde Morgari, die een paar maanden geleden door de Franschc regeering uit Marseille is verwijderd, omdat hij daar onder de stakende boot werkers stookte. De militaire macht heeft na een paar charges de 5000 verstrooid, maar de troepen blijven in de kazernes geconsigneerd. Reeds Maandagmiddag waren er versterkingen uaar het Turijusche garnizoen gezonden. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn op een weg buiten Turijn de lijken van twee carabinieri gevonden, die door in officieren van de Hohenzollern bij bet aan boord gaan levendig toe. "Het reisjournaal van de Kron; rinz Wil helm vermeldt bijna eiken dag stormweer. Het was soms noodweer, zoodat de schroeven uit het water getild werden en het schip deden dreunen. Tweemaal kon een concert niet doorgaan, omdat het schip te veel slingerde. Prins Heinrich bleef echter ge durende de geheele reis erg opgewekt, be keek het schip van boven tot onderen en noodigde af en toe passagiers aan zijn tafel. Zaterdag-middag ontving de prins al de vertegenwoordigers van de Ameiikaansche en Duitsche pers bij zich en sprak met elk hunner geruimen tijd. 's Avonds werd een afscheidsmaal gehouden en daarna een feestelijke bijeenkomst ter eere van Washington's geboortedag. Toen de Kroonprins Wilhelm Zaterdag avond bij zware zee het vuurschip van Nantucket naderde, zond prins Heinrich door middel van een toestel van Marconi in het Engelsch het volgende telegram aan president Roosevelt,/Ik hoop dat de ge zondheidstoestand van den jongenheer Roo sevelt goed vooruitgaat en wensch hem een spoedig herstel toe. Vergun mij, u en het Amerikaansche volk vandaag met den ge denkdag van Washington's geboorte geluk te wenschen. Het spijt mij zeer, u door mijn te late aankomst te moeten teleur stellen zij is het gevolg van zeer zware, aanhoudende stormen uit het Westen die een suellen tocht zelfs voor dit mooie schip onmogelijk maakten. Ik zie de ontmoeting met u met vreugde tegemoet." Een ander telegram aan het adres van Wilhelm kon niet verzonden worden. Een inzender deelt in de Parijsche uit gaaf van de New-York Herald mee dat prinses Ileirich aau haren man hoeft ge seind, de millionairs te vragen om 60,000 dollars die zij met hem willen ver-eten liever te bestemmen voor een Prince Henry Home, ten bate van de armen in New-York. Prins Heinrich kwam om over tienen Maandagmorgeu, te Washington aan en daar ontvangen door den staatssecre- Hay, den minister van marine Long en den eersten secretaris der Duitsche am bassade met twee attachés, die deu prins opwachtten in een feestelijk versierde kamer van het station. Toen prins Heinrich uit den trein gestapt was, liep hij vlug tusschen de dubbele rij vau ambtenaren, mannen van de veiligheids politie en verslaggevers door, naar de wacht kamer, van waar het gezelschap in open rijtuigen naar het Witte Huis reed.Veel volk was op de been in den omtrek van het station en langs den weg. Er waren zeer uitgebreide voorzorgsmaatregelen genomen, politieagenten, soldaten en geheime agenten stonden overal, om te voorkomen dal iemand de schoenmakerij. Het resultaat der dis- cussiën was, dat in een volgende vergadering een commissie zal worden benoemd, welke voor rekening der afdeeling een bezoek zal brengen aan de bestaande vakscholen te Amsterdam, de inrichting daarvan bestudeeren en daarna verslag uitbrengen aan de af deeling. Op deze volgende vergadering zal dus een trouwe opkomst gewenscht zijn, daar het alle leden wel duidelijk zal zijn, dat de koorden van de beurs zullen dienen losgemaakt. Hierna wordt overgegaan tot de verkiezing van candidaten voor de Kamer van Arbeid. Uitslag is dat als candidaten door de Afdeeling worden gesteld de heeren E. de Bakker te Besoijeu, A. II. Van Schijndel te Waalwijk, Klerx-Dekkers en Pullens-Dumouliu te Baardwijk. Wordt meegedeeld dat door het bedanken van den heer Pulleus-Van Drunen als lid der redactie voor het maandblad, de af deeling een plaatsvervanger dient aan te wijzen. Besloten aan te houden tot de volgende vergadering. Nog een uiededeeliug omtrent de gecom bineerde vergaderingen van leder- en schoen fabrikanten gehouden te Den Bosch en Tilburg, welke mededeeling een warme discussie uitlokte. Terwijl sommige leden zich met een invoerrecht van 5 pCt. op zoolleder en die soorten van overleder, welke ook in Nederland worden gefabriceerd wel konden vercenigen, wilden anderen van geen inkomende rechten hooren. Tot een besluit kwam men niet, zoodat ook deze kwestie op de eerstvolgende ver gadering nogmaals ter tafel komt. Zullen dan meer leden tegenwoordig zijn 't Is te hopen. Kaniers van Arbeid. De kiezerslijsten voor de Kamers van Arbeid zijn vastgesteld. Zij bevatten het volgend aantal kiezers Schoenmakers-patroons 50 schoenmakers werklieden 262 leerlooierspatroons 24 leerlooiers-werklieden 120. de omstreken der stad rondzwervend gespuis tot den stoet doordrong. Een paar afdeelingen zijn vermoord. Beide lijken vertoonden ernstige wonden. De moordenaars hebben do revolvers der slachtoffers medegenomen zij maken blijkbaar van de onrust te Turijn gebruik. Om den geregelde» dienst op de spoor wegen te verzekeren, zijn bij koninklijk besluit de werklieden en beambten van alle spoorwegnetten onder de wapens geroepen. Onafhankelijk van de oproeping van de dienstplichtige spoorwegbeambten, heeft de regeering ook de lichting van 1878 onder de wapenen geroepen. De telegrafische censuur is streng. Aan particulieren is ook het telefoneeren verboden. De regeeringeu van Pruisen, Beieren, Saksen en België zullen bijzondere missiën zenden ter gelegenheid van het pauselijk jubileum; de regeeringen van Frankrijk, Oostenrijk, Hongarije en Portugal en waar schijnlijk ook Spanje, zullen haar diploma tieke» vertegenwoordigers bij den Heiligen Stoel aanstellen tot buitengewone gezanten en hen belasten met de overreiking van eigenhan dig geschreven geluk wenschen en cadeaux van de betrokken staatshoofden. Rusland zal zijn vertegenwoordiger geen bijzondere kwaliteit verleeuen, doch deze zal belast worden met de overhandiging van een schrijven van den czaar aan den paus. De zendelingen raej. Stone en mevr. Tsilka zijn in vrijheid gesteld en Zondag middag te half twee te Stroemnitza in Ma cedonië aangekomen. Van de grens meldt men dat Albaneezeu de geregelde Turksche troepen hebben aan gevallen, omdat men een moordenaar niet aan hen uitgeleverd had. Er zijn reeds 60 dooden en gekwetsten. De strijd duurt voort, te midden van zeer groote opge wondenheid. ruiterij, een muziekkorps en een batterij artillerie vormde het escorte. Alle verkeer was gestaakt van het station tot het Witte Huis. Op het Witte Huis waren bijzondere maatregelen genomen voor de ontvangst en vooral de bloemversieringen waren prachtig. Een aantal leden van het Kabinet, de Duitsehe gezant en enkele anderen, ook verscheiden dames waren daar genoodigd. De prins en de heeren die hem vergezelden gingen eerst naar de oostelijke zaal, van waar de prins alleen naar de Blauwe kanier geleid werd, waar president Roosevelt hem wachtte en korten tijd met hom sprak. Vervolgens bracht de president den prins naar de Roode Kauier, waar hij voorgesteld werd aan mevrouw Roosevelt en juffrouw Alice Roosevelt, en van daar naar de Groene Kamer zaal, waar de aanwezigen voorgesteld werdenook het gevolg van deu prins. Daarop verliet de prins het Witte Huis, om zijn intrek te nemen in het gebouw der Duitsche ambassade. Kort daarna beantwoordde president Roo sevelt, die door het volk levendig toege juicht werd, het bezoek. Hij werd door den gezant v. Holleben aan den ingang van de ambassade ontvangen. De president en de commissarissen van het district Columbië overhandigden den prins een adres van welkom. s Middags om vier uur bracht prins Heinrich een bezoek aan hel Kapitool, waar hij den speaker Henderson in zijn kamer opzocht. Eerst had de prins kaartjes afgegeven aan de ambassade's. Op straat juichtte het volk hem toe. WAALWIJK, 26 Febr. 1902. Examen. Met genoegen kunnen we melden, dat mejuffrouw Thérèse Zeckendorf slaagde voor het examen nuttige handwerken. Alg Ned. Houd van Schoenfabrikanten. Maandagavond werd -in het hotel *De Het binnenvaren van de Kronprinz Wil helm met prins Heinrich aan boord in de I Twee Kolommen", te Waalwijk een verga- haven van New-York bood Zondag een deritig gehouden van de Afdeeling Waalwijk prachtigen aanblik. Een dichte menigte Baardwijk en Besoijen van den Alg. Ned. stond langs de oevers en op de brug naar Boud van Schoenfabrikanten. Deze°verga- Brooklyn. De straten, die anders's Zondags dering was slechts matig of liever slecht zoo stil zijn, weerklonken van het geroep bezochtmochten de leden, die steeds schit- ▼an kranten-jongens. Toen het schip aan- teren door afwezigheid, eens komen tot het lei, werd het hartelijk begroet door het besef, dat het niet aangaat steeds alle werk volk en de journalisten. In den Irving door enkelen te laten verrichten, dat zij de Place-schouwburg weid een gala-voorstelling Afdeeling niet alleen fmantieeleu doch ook gegeven die prins Heinrich echter niet bij- daadwerkelijken steun verschuldigd zijn. woonde. Het publick juichte den Duitschen Allereerst kwam aan de orde, de orga- ambassadeur, burgemeester Low en de J uisatie eener op te richten vaksehool voor Nationale Militie. De aflevering van de lotelingen lichting 1902, zal alhier geschieden op Maandag 17 Maart a. s. De inlijving heeft voor Waalwijk plaats tot en met no. 18 en zulks van de 57 in geschrevenen. De miliciens van de navolgende gemeen ten worden alhier afgeleverd Almkerk, Baardwijk, Besoren, Capelle, Drunen, Dussen, Heesbeen met Drongelen, Meeuwen, Giesen met Andel en Rijswijk, 's-Graveniuoer, Hedikhuizen met Herpt en Oud-Ileusden, Heusden, Raainsdonk, Sprang, Vrijhoeven-Cappel, Waalwijk, Waspik. De- werken-Werkendara, Woudrichem, Wijk en Veen. Reddingswerk Nieuwe Maasmond. Naar wij met genoegen vernemen is door den EdelAchtb. heer Burgemeester onzer gemeente, als blijk van waardeering roor die dappere mannen, aan H M. de Koningin een verzoek gericht, oin voor degenen, die zich bij het oDgeval van verleden week het meest verdienstelijk hebben gedragen, de reddingsmedaille to verkrijgen. Moge hierop goedgunstig worden beschikt, d. i. zeker een ieders wensch Biljarteoneours. Zondagavond werd onder zeer groote be langstelling het biljart-concours bij den heer C. J. Paasschens, alhier gesloteu. Het ging er zeer warm toe bij dezen vreedzame» kampstrijd. Er waren goede spelers opgekomen en de strijd was hard. De uitslag is als volgt le prijs J. Slaats, Waalwijk, 31 punten. 2e F. Slaats Fzn. 28 3e H. de Munnik, Drunen 28 4e Adr. Vermeulen, Besoijen 28 5e H. Heimans, Waalwijk 26 Ge J. de Graaft' Wz. *20 Bet concours liep in de beste orde en tot ieders genoegen af, wat zeker te danken is aan deu geschiklen kastelein en bekwameu marqueur, die beiden een zware taak hadden. Uit het Gasthuis. De typhuslijder, M. S. neemt, naar wij vernemen in beterschap toe. Dinsdagmiddag is ecne lijderes zekere vrouw S. naar 't gasthuis overgebracht. Moordzaak te Koozendaal. Gisteren diende voor de rechtbank te Breda, de zaak van de gebroeders Oorschot, bikkagd van te zainen en in vereeniging op 13 Januari 1902 te Kalsdonk, gemeente Koozendaal, Marinus en Petrus v«n Ginne- ken te nebben mishandeld, tengevolge waarvan Marinus v. Ginueken eene wonde heeft bekomen aan de linkerzijde van bet hoofd, diep doordringende in de hersenen en zoodanige bloeduitstorting of verbloeding in de hersenen veroorzaakt hebbende, dat door de daardoor ontstane drukking op de hersenen M. v. Ginneken voornoemd is overleden en P. v. Ginneken op verschil lende plaatsen bloedig is verwond geworden Beklaagden leggen beiden volkomen be kentenis af. De eisch ia voor den len 4 den 2eu 3 jaar gevangenisstraf. Litspraak Donderdag 6 Maart. Kath. Ooogesehool. Er zijn van Kath. zijde, luidens de Msbd personen van invloed bezig met het doen van voorbereidende maatregelen tol stichting eener Kath. Universiteit. Reeds moet, voor dit schoone, doel een gift van f 10.0U0 zijn ingekomen. Ongeluk. Te Tilburg is een der jonge knechts van de firm- Broeckx Smulders bij het gebruik vau benzine te dicht bij het vuur gekomen waardoor zijn kleeren in brand logen. Een tweede knecht, die hem te hulp kwam, onderging hetzelfde lot. De eerste, de 15-jarige G. v. d. L uit Bokste], kreeg over zijn geheele lichaam ernstige brandwonden de tweede, de 16- jarige A. v. E., werd alleen aan het onder lijf gewond. Hoewel de toestand van v. d. L. erustig is, hoopt men hein toch in het leven te houden. Beiden zijn naar het gasthuis vervoerd. jaar, voor Zondagochtend was P. Schaap, arbeider te Lisse, iret vrouw en kind naar de kerk geweest. Dicht bij zijn huis moet hij de Ringvaart overstekenhij woont namelijk in den Haarleinmermeerpolder. Terugkomen de zou hij weder overvaren, doch bij het afzetten van de schuit viel hij overboord. De vrouw die hem redden wilde is daarna met het kind ->ok te water geraakt. Schaap, die tusschen het drijfijs raakte, verdronk de vrouw en het kind wt sten ich te redden. Te 's Hertogenbosch is de vrouw van zekeren Hagmans boven een stoof met vuur iu brand geraakt en aan de gevolgen in het gasthuis overleden. De vrouw was onge veer 70 jaar. liet proces Nofils van Wugeningen. Tegen W. P. Noëls van Wageningen is Dinsdag door het Openbaar Ministerie bij de arrondissements-rechtbank te Amsterdam waargenomen door Mr. Bosch van Oud - Amelisweerd, substituut-officier van justitie, 37* jaa* gevangenisstraf geëischt. Wat er iu de lueht zou hangen De regeering moet voornemens zijn eerst aan de Tweede en later aan de Eerste Ka mer te verzoeken, in comité-generaal te Kloosterwerf. Met ingeuomenheid kwamen ons verschil ende bewoners vau de Kloosterwerf raede- deelen, dat' de mestvaalt aldaar, waarop wij in ons vorig nummer de aandacht der be voegde autoriteiten vestigden, reeds is weg gehaald. Wij zeggen 't Dag. Bestuur namens hen daarvoor hartelijk dank en tevens maken we van deze gelegenheid gebruik om te wijzen op een toestand terzelfder jlaatse, die ook dringend verbetering be- ïoeft. Was vroeger aldaar een urinoir geplaatst, thans nu deze is weggeruimd, worden de muren van verschillende huizen als zooda nig geregeld gebruikt. Men begrijpt wat vuile boel zulks ia, vooral op Markt dagen, en daar de vensters van verschillende luizen op de Kloosterwerf uitkomen. Vooral in den zomer is 't zeer ondragelijk, de om wonenden kunnen nooit gevoegelijk hun huis eens luchten, de ramen openzetten, zelfs is 't zoo erg, dat men niets in de kelder kan plaatsen, in kamers en kelder wordt dikwijls alles bevuild. Het waarschuwings bord is onleesbaar. Wanneer hierop van overheidswege'' eens werd gelet zou den be woners een groote» dienst zijn bewezen. Zou het, misschien overweging ver dienen, een flinke urinoir te plaatsen op de Markt of ergens, zooals men 't op zoo talrijke plaatsen ziet. vergaderen, ten einde haar in staat te stel len een tractaat met een andere mogendheid over te leggen, dat zij althans voorloopig geheim wenscht te houden, en de noodige inlichtingen daaromtrent aan de Volksver tegenwoordiging te geven. Van andere zijde, wordt het tegenge sproken. Brutale Inbraak. Te Venloo is een brutale inbraak ge pleegd bij den heer L. De Vries en Zonen, handelaars in manufacturen, Bijna f 2000 hebben de dieven uit de brandkast gestolen. Van de daders is nog geen spoor ont dekt. Een niet ullcdaugsche rijtoer. Een veehouder te Kolderveen, in Meppel's nabijheid, heeft dezer dagen een eigenaar dige» rijtoer gemaakt. Hij wilde een var ken van verblijfplaats doen verwisselen, tot welk doel hij de deur vau 't hok opende. Nauwelijks echter zag de krulstaart daar buiten de zon op de sneeuw schitteren, of hij kreeg onweerstaanbaren lust eens een kijkje te nemen en holde de deur uit tus schen de beenen van den boer door, die door den schrik neerviel, en boven op 't zwijn terecht kwam. Met beide handen hield hij zich aan 't beest vast, waarop een dolle rit begon. Het varken scheen plot seling trek in de ijspret te krijgen, zoodat 't het erf en 't land overrende, en over 't ijs van een zoogenaamde eendenbijt wilde loopen, waarvan 't natuurlijk gevolg was, dat varken en berijder in een oogenblik in 't koude bad spartelden. Luidkeels riep de boer om hulp, hetwelk, geaccompagneerd door 't vreeselijs geknor van 't varken, door eenige buren werd gehoord, die toesnelden om beiden uit hun netelige positie te ver lossen, hetgeen slechts met groote moeite gelukte. Noodlottige branden. Io de nacht van Zaterdag op Zoudag, om halftwee, ontstond te Amsterdam braud in het voorvettrek vau de derde étage van perceel 31 aan de Korte Houtstraat, bewoond door het gezin vau den werkman W. Raet. Deze was op het genoemde uur nog wegens zijn werkzaamheden afwezig en zijn vrouw was even de straat op gegaan om een koolije vuur te halen. Gedurende haar afwezigheid hadden de beide in de bedstede liggende kinderen, Ems-iuel, oud 6 jaar en Barend, oud 3 Vs jaar, een nachtlichtje weten te pakken en waren daarmede in bed gaan spelen, met het noodlottig gevolg dat het bed in brand geraakte. De buren, die de achterkamer be woonden, zagen took uit het voorvertrek komen, gingen zien wat gebeurd w^s, alar meerden de brandweer, haalden de beide kinderen, die geen leeken van leven meer gaven, uit de bedstede en bi achten die bij de bewoners der tweede étage. De officier Boele ter plaatse gekomen en hoorende wat gebeurd was, trachtte dadelijk de beide kinderen, die slechts onbeteekenende brandwondeu hadden bekomen eu schijnbaar bewusteloos waren, bij te brengen. Al het mogelijke werd gedaan, ook door deu ge neesheer E. Van Dieren, die gehaald was en spoedig ter plaatse was. Doch de dokter, moest, helaas! den dood der beide kinderen coustateereu, zij waren in den rook gestikt. Het braudje was onbeduidend, alleen de bedstede had door het vuur geleden. Het voor de ouders vreeselijk geval, maakte in die buurt natuurlijk diepen indruk, en is voor hen ook materieel erustig, doordat hun boe- deltje niet verzekerd was. Zondagavond ongeveer halfzeven werd de brandweer wederom gealarmeerd voor een brij feilen brand in de Groote Kattcubut gerstraat 58. De bewoners van het eerste bovenhuis van dit peiceel roken omstreeks dien tijd op de trap een erge brandlucht en de man, Van Besten, ging naar boveu om te zien of er ooonraad was bij de de bewo ners der tweede étage. Daar stond het por taal reeds vol rook, die blijkbaar kwam uit de achterkamer, bewoond door een van haar man gescheideu vrouw, Vinke gehetlen. Va» Besten kon de deur dier kamer niet open krijgen en trapte tosn het paneel in. Toen dit geschied was, sloegen hem de vlammen bijkans iu het gelaat, zoodat hij haastig terug moest wijken en dadelijk de bewoonster der voorkamer, d« weduwe Scharloo waarschuwde. De bewoners der beide etages vluchtten toen de straat op. De brandweer werd gealai meerden tastten ter plaatse gekomen, onder bevel der officieren Boele en Lodewtjks de vlammen, die onderwijl achter hevig uitsloe gen, met eenige stralen op de Vechtwater-i leiding aan. Toen meu den brand meester was, vond men in de achterkamer op den vloer het geheel verkoolde lijk van vrouw Viuke. Het lijk werd naar het Binnen-Gast huis gebracht. Hoewel de oorzaak rau deu brand niet met zekerheid is te zeggen, mag met reden veroudersteld worden, dat het ongelukkige slachtoffer daarvan de oorzaak is geweest. Immers, vrouw Vinke, die geheel alleen leefde, stond bij de bewouers van het huis bekend als iemand, die zich meermalen aan sterken drank te builen ging. Vermoedelijk had zij dit ook hedenavond weder gedaan, had zij de lamp omgestooten en daardoor den brand gesticht, die teveus haar dood was. De achterkamer, waarin de vrouw woonde is totaal uitgebrand, de voorkamer geheel geblakerd, wat zeer droevig is voor de weduwe Scharloo, die niet verzekerd was. In den beneden gevesligden kruideniers winkel is de waterschade zeer groot, doch hier is de schade door verzekering gedekt. Kaatsheuvel. Bij inschrijving is het plaatsen van twee schotten in de openbare lagere school alhier gegund aan Vau Campeu van Capelle voor t 860. Mejuffr. Schouten, onderwijzeres aan de bijzondere school der Eerw. Zusters alhier, is in gelijke betrekkiug benoemd te 's Her— togeubosch. De Eerw. Zusters verliezen in haar eene uitstekende onderwijskracht. -De St. Paulusverceriiging alhier is rechtspersoonlijkheid verleend. Een zekere Van M. uit 't Hoekje alhier had zich iu een paar dagen niet laten zien. De buurvrouwen verdiepten zich in allerlei gissingen en vertelden elkaar de verschrik kelijkste dingen. Een meisje vertelde zelfs, dat ze bedoelde persoon j.l. Zondag om hulp had hooren roepen. Maandag haalde men de politie en toen drong men onder bescher ming vau den veldwachter in de woning binnnen en vond er niemand. De be woner was wellicht reeds een paar dagtn afwezig. Hoe kon nu ook iemand op teis gaan zonder z'n buurvrouwen behoorlijk in te lichten. A. s. Maandag houdt de afdeeling „Langstraat" der N. O. P. C. (voor drank bestrijding) weder eene vergadering iu de O. L. school te Waalwijk. Agenda 1. Opening en notulen. 2 „Voedingswaarde van den alkohol" door den heer H. Verwiel. 3. Besprekiug eener brochure door den heer A. Hello. 4. Rondvraag eu sluiting. Dussen, 35 Febr. In de Zaterdag gehou den gemeenteraadsvergadering zijn in plaats van de heeren B. v. d. Koppel en L. v. d. Pluym,die hadden bedankt, benoemd tot leden van de commissie tot wering van schoolver zuim de heeren P. v. d. PJuym eu A. v. Krimpen. De raad stelde voor de 5 leden dier com missie, den secretaris inbegrepen, het pre sentie geld vast op f40 eu voor't waarne men van 't secretariaat de som van f 10.— 's jaarlijks. In beginsel werd besloten Maria—Polder iu 't telefoonnet te doen opnemen en tot aankoop van een stuk grond ter oprichting vau een gebouw voor dit doel. Raumsdouskveer, 25 Februari. Het dichten van deu doorbraak in de kade van den polder „Vrouw" van de Moer", in de wan deling ook wel genaamd „Het Gat van Giel" is aangenomen door onzen dorpsgenoot dhr. H, Kamers voor de som van f 1395. Deze aanbesteding geschiedde voor reke ning van het waterschap „De Gecombineerde

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 2