Verzamelt gebruikte tiet goed Welk van Sethlehem te T1PIJTEN en KARPETTEN. gketvir, iLGKD GROOTE V oorhurgsche Verloting. „De Echo van het Zuiden" BRIEVEN Advertentiën. Vaals (Limburg-,) G. van DOMMELEN, voor WAALWIJK en OMSTREKEN. Abonneert U op en adverteert in Steunt dus „de oude Echo" die weldra 25 jaren ons aller belangen op onpartij dige manier gediend heeft. Voor Versland en Hart. Burgerlijke stand. Handelsberichten. FOTOGRAFIE voor eene Kapitaal- rente- en Levensverzekering Mij. een degelijk LOTEN a f 1.per stuk. Waalwijksche en Langstraatsche Courant. OPGERICHT 1878. Het oudste en meest gelezen Nieuws- en Ad vertentieblad in Waalwijk en de Langstraat. Reeds bijna 25 jaren is „De Echo van het Zuidenuw trouwe huisvriend geweest, die op onpartijdige manier, IJ de voornaamste gebeurte nissen in onze streek heeft medegedeeld en die ondanks veel strijd en aanval, zich steeds niet alleen heeft weten te handhaven, doch het getal barer lezers, ieder jaar aanmerkelijk zag toenemen. Om te kunnen voldoen aan de telkens grooter wordende eischen, welke door het publiek aan een weekblad gesteld worden, hebben wij ons opnieuw de medewerking verzekerd, van mannen, wier naam, op godsdienstig, staatkundig, wetenschappe lijk en artistiek gebied, een goede klank heufr. Overbodig te melden, wat „DE ECHO" den lezers zooal aanbiedt. Een kennismaking n t het blad zal genoegzaam voor den goeden, degelijken inhoud, op allerlei gebied pleiten. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. den Eerw. Pater Andr. Z:.ilmans. van alle Landen zclis de meest gewone ter bevordering van de geestelijke roeping voor arme kin deren. Kostbare rel'igieuse aan denken zullen hen worden toe gezonden. BAARDWIJK. Was— leerzeildoeken linoleum tafelkleeden in vilt, gutta percha wasdoek enz. Fotografie en Schil ders Artikelen. X"43 s-B O S C H (Fotografisch atelier dagelijks ge opend Zondags tot 3 uur.) h ran co Brieven onder lett. H. M. aan liet Bureau van dit Blad. ONHERROEPELIJK TREKKING 3 APRIL 190 2- ffftfiPLlPPTlfi EENE VILLA met VOOR- en ACHTERTUIN, iu «.Vb iiflIMdD het Westrinde te Voorburg. Sectie F. 110, 1640. of f9000in kontante, le PREMIE Een Omui busbrik met Paard, ingespannen compleet. 2e PREMIE: Eene Dogcart inet Paard, ingespannen compleet. Verkrijgbaar te Waalwijk bij de H. H. C. v. d. Pluym en J. Hamburg, coiffeur en bij de Wed. Th. C. Pulles, sigarenhandel te Besoijen bij den Heer A. Duquesnoy, coiffeurte An del bij den heer B. Bouwman, Café. 1. Het leveren van steenkolen ten behoeve van de stoomwerktuigen onder de gemeenten Herpt en Bern, Waalwijk, Besoyen, Capelle en Raamsdonk, provincie Noord—Brabant, behoorende tot het onderhoud van de wer ken voor het verleggen van de uitmonding der rivier de Maas. Minste iuschrijverJ. C. de Wolf en Co., te Rotterdam voor f 9 26 per 1600 K.G. 2. He* maken van het hoofdgebouw niet de biikrmeode werken ten behoeve van hel te sticlivm rstoprnpeiHB."! aan den Niemveodiik, gcmeeptc Alutkei*, piovmcie NoO'ilbrabant, kthooinile tui de werken voor hei verlegen van de liitnnmding der rivier de Maas. Mins» e inschrijft'K. van Baaien Gz ie Oudei.iiju voor f 87,401). Xcdcrltindsclie .Missie bij Z. II. deu Paus. Maandag—ochtend jl. om 11 uur is graaf Dumoi ccau, tot het aanbieden der geluk— wei scheti van II. M. de Koningin der Ne derlanden, mei den hem toegevorgdeu. adju dant, luitenant baron Van Voorst tot Voorst, door den H. Vader in audiëntie ootvangen. De audiëntie had plaats in de particuliere vertrekken van Z. H. Daarna begaven zich de heeren op bezoek bij kardinaal Rampolla. Uit de Hofwereld. Prinses Alice van Albany, de erfgravin en de erfgraai hebben gisterenmorgen de residentie verlaten, de Eugelsche prinses zich begevende naar Potsdam, het grafelijk echtpaar naar Duisburg. Hare Majesteit de Koningin—Moeder ver gezelde Haar logée naar het Siaaisspoorstati— on, alwaar even te voren Haai zuster met gemaal wareu aangekomen en zich ook Z. K. H. Prins Hendrik tot uitgeleide der vor stelijke verwanten bevond. Hare Majesteit de Koniugiu had Haar adjudant, kapitein graaf Schimmelpennick naai het station afge vaardigd, om bij het vertrek tegenwoordig te zijn. In de Koninklijke wachtkamer waren tot het brengen van een afscheidsgroet aan het vorstelijk reisgezelschap o. a. aanwezig de gezau; vau Eugeland met zijne dames de Duitsche gezantde burgemeesterde militaire gouverneur der residentie enoudei scheidene dames en heeren der beide hof houdingen. Prinses Alice nam een tuil vau theezonen op reis mede. Z. K. H. Prins Hendrik zal Hare Ma jesteit de Koningin vertegenwoordigen bij de krouiug van Alfousus XIII op 17 Mei als koniDg van Spanje. Prins Hendiik bezoekt Maandag de stad Hoorn. Uinneulandsob fabrikaat. De minister van Biuncnlandsche Zaken Overwegende, dat niet zelden ter voor— zieuiug in dieustbeooodighedeu buitenland— schc fabrikaten worden aangeschaft, terwijl daarin even goed door Nederlandscbe pro ducten zou kunnen worden voorzien Brengt ter algemeene kennis, dat hij de hoofden van de verschillende onder zijn de partement ressorteer eude takken van dienst heeft uitgenoodigd om, zoo dikwijls dit zonder schade voor den dienst en voor de schatkist kan geschieden, bij het aanschaffen van dienstbenoodigriheden aan biunenlandsch fabrikaat de voorkeur te geven. Bedevaart nuar Lourdes. De 25ste Nationale bedevaart der Mei maand naar O. L. Vr. van Lourdes verge zellende een groot aantal arme zieken, onder de hooge beicherming vau den Kardinaal- Aaribi6"chop van Mechelen en het eere-voor- zit ter schap van Mgr. Mercier, geschiedt vau 6 tot 14 Mei 1902. De treinen vertrekken van uit Antwerpen, Turnhout, Brussel en Gent. De prijzen zullen met f2.50 verhoogd worden ten voordeele van het Werk der arme Zieken, voor al de Bedevaarders die, na den 10 April 's middags inschrijven. Sluitiiig der inschrijving 15 April a. s. Men behoeft gedurende de reis niet van trein te veranderen. Verleden jaar telde deze Bedevaart ongeveer 4000 pelgrims waaronder vele hollandsche, bovendien tuim 300 arme zieken. Voor breedvoerige prospectussen, inlichtin gen eu inschrijvingen zich te verveegen tot deu Heer Adr. van der Aa, Cand.-Notaris, Oosierhout (N.—Br.) een postzegel van ant woord bijvoegende. echtvereeniging, die aanstaande is, in vol komen gezondheid mag vieren. Raaiiisdonkvecr, 14 Maart. Bij het lossen van een wagen hout aan het R. K. Gasthuis alhier, viel /.ekere A. de J. daar af met liet ongelukkig gevolg dat zijn schouder zwaar gekneusd werd. Dr. Gutteling verleende de eerste geneeskundige hulp. Wij vernemen uit goede bron dat de WelEd Heer Le Rlltie, directeur van het Rijks Post en Telegraafkantoor alhier met begin Mei ontslag xls zoodanig heeft aange vraagd. Z.Ed. za! /ich dan voor eenigen tijd voor zijn gezondheid naar het buitenland begeven. Wij grlooven wel de tolk van e k gemeentenaar ie zijn indien wij den human n en rechtschapen man een volledig herstel toewenschen. Bij onderhandsche aanbeste iug van twee sierlijke woonhuizen voor rekening vau Mejuffr. Adr. Vissers te Antwerpen waren minste inschrijvers de Heeren L. van Beek en H. Bouwens alhier, aan wien het werk is gegund. Baardwijk. In de nieuw opgerichte spaar bank der Eerw. Zusters, zijnde eeoe Onder- aldeeling vau de Spaarbank der St. Paulus— veieeniging, is in den korten tijd vau haar bestaan ruim 2 maancen reeds de niet onbeduidende som van f 700 ingelegd wel een bewijs dat alhier van die nuttige inrichting een druk gebruik wordt gemaakt. Sprang. Eeue losgebroken en dol gewerden koe, veroorzaakte hier heel wat opschudding in onze gemeente. In woeste vaart rende zij de straat doer alles op haar weg omverwerpende. Met vereende krachten slaagde men er ten slotte iu, het woedende dier met flinke slagerstouwen aan eene kar te binden en zoo naar den stal te brengen. Daar 't zelfde reeds meer is voorgekomen, zal het beest afgemaakt worden. Urongeleu. Een schaap van den land bouwer P. Nieuwkoop alhier, heeft 5 lammeren ter wereld gebracht, alle springlcveud en gezond. Zeker oen groote zeldzaamheid. Bussen, 14 Maart. Als bewijs, dat hier goede paarden gefokt worden, kan dienen, dat de landbouwer L. v. d. Pluijm te Maria- Polder alhier dezer dagen eeu bijna driejarig paaid verkocht voor de aanzienlijke som van 550 gulden. Door eene duizeling in 't hoofd kwam de 83-jarige juffrouw J. v. I. 0p den vloer te vallen met het ongelukkig gevolg dat haar rechterschouder ontwrichtte. Den terstond ter hulp geroepen geneesheer mocht het gelukken den arm weer spoedig op zijn plaats te brengen. Hopen we, dat zij spoedig mag hersteld ziju, opdat zij de G0-jarige Eene eeuw, die alles stoffelijk maakt, die niets beseft dan hetgeen op deze aarde be trekking heeft, die geene voorzienigheid kent, dan in de kracht en het beleid der menschendeze begrijpt r iet, welk nut er gelegen is in die smeekende oogslagen, in die teedere verzuchtingen van kinderen tot hunnen Vader, die in den Hemel is noch in die alvermogende voorspraak der Heiligen en Engelen, door wier tusschen- komst God toch zoo menigmaal steden en volkeren gespaard heeft. Mgr. Zwijsen. In onze officieele staatsstukken wordt erkend, dat Gods zegen een der factoren voor het volksgeluk is, iets wat eo ipso de erkenning in zich sluit, dat ook de Staat als zoodauig tot het dienen van God ge houden is. Dr. Kuyper, Minister. De neutrale overheidsschool deed ons volk groote schade, die uitkomt in de practische achterlijkheid van ons volk, vergeleken bij menig ander volk, en niet minder de sociale schade die gevolg was van het ontbreken in het neutrale onderwijs van een krachtig karaktervormend, zedelijk ophouwend en religieus veredelend element. Dr. Kuyper, Minister. Eigen volmaking, eigen heiliging is brood en kleeding voor de armen, wijl het eerste eu laatste Woord der Nieuwe Wet//lief de" is. Roland Yssu. Want als de eene wolf den anderen [opeet. Dan is de winter koud, dan is de winter [wreed Maar dat de eene mensch (al schijnt hij [driemaal vromer) Den anderen verslindt, geschiedt wel in [den zomer. Vondel. Wie met zijn tonge niet in woorden [missen kan, ls al geheel volmaakt, ja een volkomen [man,. Vondel". in de schoenenfabrieken te weeg, waarvan men in 't algemeen over drukke bestellin gen spreekt tegen de a.s. Paasciifeesten. Het mooie voorjaarsweder dat samenvalt met een besten tijd voor dezen tak van nijver heid werkt op alles aangenaam en gunstig. In schors en alle aude. e looimiddeleu is de markt stationnair. Er wordt in die artikels slechts gekocht voor dadelijke be hoeften. DUS3EN, 13 Maart. Boterprijs per K.G. vun t 0.90. a f 1.06. Middel- roarkt 1 1.04. Aanvoer 208 K G. Eieren f 0.70 de 26 stuks. WAALWIJK, op 13 Maart 1902. Wegens overtredingen op de LEERPLICHTWET. A. v. d. M. te Waalwijk. W. K. Sprang, A. v. R. Kaatsheuvel S. F. Waspik J. F. Capelle T. v. D. Waspik A. v. B. Kaatsheuvel, ,050 f 2 b. of 2 d. h. v 5 i 3 f i 1 2 4 4 J 0 w 2 050 1 «r»** wyyawrwwmwwyjvy «v*rrr>: t» WAALWIJK. Van 7 14 Maart. GEBOREN: Agatha Anna Josephina d. v. B. G. Speekenbrink en A. M. A. L. van Santen Josephus Johannes z. v. J. A. v. Bladel en E. C. de Leijer. Antonctta Elisabeth d. v. H. J. v. Kuik en A. v. Disseldorp. Johannes z. v. Th. Trots en L. Henkelmnn. Jacobus z. v. H. v. Delft en B. Truren. OVERLEDEN: L. H. M. v. d. Sande 4 j. z. v. J. v. d. Sande en J. C. Vrijdag. J. C. Versa 6 nind. z. v. C. A. Veraa en J. v. d. Ven. F. J. Bogaerts 76 j. wedr. v. J. Pullens. BAARDWIJK. Vnn 28 Februari 14 Maart. GEBORENCnrolus Wilhelmus z. van Mnrinus Hesselbcrlh en Maria van der Pennen. Cornelia d. v. Lambertus de Kloe en Cor nelia van Gelder. Johannes Adrianus z. v. Cornelis Johannes Burmanje en Cornelia Petronella Verhoeven. OVERLEDEN: Adriana Wolvers jd. 72 j. VAN nog niet het minste gevaar is. Ik ben bang dat zij zich noodeloos on gerust maken. Wii zijn geheel in de handen van den goeden God. Bidt maar goed voor mij, i': doe het voor U. Uw liefhebbende Zoon en Broeder ANDRÉ. L-Li-l UB. WAALWIJK, 14 Maart. 1902. Bij redelijken aanvoer was de handel in hoorn vee weer tamelijk vlug. Kalfbeesten f 135 A f 205. Dito vaarzen f 120 k f 180. Jonge varkens aangevoerd 90 stuks, verkocht van f6.75 a f 13.50. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 666 kg. van f 1.i 1 1.13 per kg. Eieren 21/» a 3 cent per stuk. De prijzen van het hooi in de Langstraat zijn iets minder vost, er ging de laatste 15 dagen niet zooveel om als dit sedert geruimen tijd het geval was. Men besteedt circa f 2.50 minder per 500 K.g. Daar de voorraad goede waar echter zeer gering is verwacht men weer hoogere prijzen. Veel zal dit afhangen van 't weder tegen het a.s. Weieeizoen. Na verschillende min of meer belangrijke verkoopen van meestal prima gezouten La Plata huiden, die hoofdzakelijk voor on middellijke behoeften door de looierij gekocht werden, zijn de zaken over 't algemeen minder geworden en dit te meer omdat de eerste hand hare vorderingen steeds maar hooger wil stellen. Intusschen blijft de markt vast gestemd voor goed beleerde zomerhuiden en men verwacht, dat de in 't verschiet zijnde aanvoeren Fray Bentos weer wel aanleiding zullen geven tot zaken, al thans als de houders niet bovenmatig in hunne eischen zijn. Opmerkelijk is de betrekkelijk grooten voorraad van Rio Grande miden, de slachtingen immers bedragen meer als het dubbele van vorige jaren. Tweede en derde soort huiden hebben wel neiging tot teruggang, althans zeker niet tot stijging. De ledermarkt verkeerd in zéér goede stemming. In 't buitenland zijn de prijzen al sedert eenige weken ver boven de onzen, dit geld vooral zwaar leder maai ook in Holland bestaat meer vraag tegen verbeterde prijzen terwijl de biniienJaudsche markt thans wellicht geschraagd wordt door opdrachten van militaire schoeisels zoowel voor Oorlog als voor Marine. Een en ander brengt eene gewenschte bewegelijkheid Deze is de laatste brief door den Missio naris aan zijn Papa geschreven. Terzelfder tijd zond Z.Eerw. er eer.en naar zijn Eerw Heerbr./er, waarin hij den toestand in zijne streken wat uitvoeriger schetste en tevens zijn har.d uitstak om ee:i aalmoes, om wat noodzakelijk voedsel voor de zijnen. Men krijgt uit dezen brief een bang ge voel en denkt niet zonder huivering wat zal de toekomst b:eugeu Al zoekt de zoon, die aan 't woord is vader en de anderen gerust te stellen, orada hij dea zijnen, die hij liefhad, niet graag kommer eo angst veroorzaakt en al cijfert hij de gevaren zooveel mogelijk weg en al zegt hij vooreerst hebt Gij nog weinig kans eeu martelaar in de familie te tellen tocl spreekt iets geheimzinnigs (ik weet niet wat uit dezen brief, hetwelk doet vermoeden, dat hij w 1 gevoelt dat er kans is martelaar te zijn en hij sluit dezen brief zoo teekenend metWij zijn geheel in de hauden van den goeden God. Gij begrijpt, dat deze brief, die, naar ik meen, later aankwam dan het treurig doods bericht, met aandoening werd gelezen en de sporen draagt van menig traantje, waarmede hij in stilte werd bevochtigd. Chala—ousou—kao 24 Juni 1900 Diet bare Papa en Familie, Een klein woordje om u gerust te stellen, want wezenlijk een lange brief kan in deze maand niet af. U leest waarschijnlijk in de kranten allerlei slecht nieuws over on lusten in China, Peking. Tien—tsin enz. Weest gerust, hier zijn wij nog zoo veilig en vrij als altijd. Het is waar, er loopen hier allerlei geruchten men zal de Europeanen en de christenen vermoorden enz. maar dit is hier omtrent elk jaar te doen, dat zijn en blijven praatjes, als het op handelen aankomt durft niemand een vinger tegen ons of de christenen roeren. De mandarijn heeft een bevelschrift uitgevaardigd om die geruchten tegen te gaan en de christenen te beschermen, een der voornaamste onruststoorders heeft hij iu de gevangenis doen zetteu. Dus weest gerust als de mandarijnen niet van hooger hand worden opgestookt, of als er geen sol daten van elders komen, hebt Gij vooreerst nog weinig kans een martelaar in de familie te tellen. Wij rijden hier zoo vrij rond als elders. Als het eens een paar dagen goed regende, zouden al die praatjes in eens verdwenen zijn, de menschen hebben nu geen werk op het land en dan moeten zij over iets praten om den lijd door te komen. De ellende is hier tegenwoordig al hoog gestegen. Dit jaar nog bijna geen druppel regen gevallen, het meeste laud is nog on bebouwd, het overige ellendig droog. De menschen eten nu bijna niets dan van die gele paardenbloemen n.l. de wortels en blaadjes daarvan. Waar moet dat dezen winter heen En ik zit zonder geld om in die vreeselijkeeller.de te hulp te komen. Als het niet regent zullen er zeker dui zenden en duizenden van honger omkomen. Bidt maar goed opdat de goede God enkele edelmoedige zielen opwekke om ons in dezen nood te hulp le komen. Ik ben r.og te kort in China om er tegen bestand te zijn, mijne christenen onder mijne oogen van honger te zien wegsterven, zonder ïn staat te zijn hen te helpen. Wees zoo goed Heerom en de overige familie aanstonds te berichten dat hier INLICHTINGEN te bevragen en Post egels te zenden aan Een kolossalcn voorraad van Wil als kasten, tafels in alle modellen, fauteuils/ alle soorten stoelen met stroo-, riet- en houten zittingen, kinderstoelen en leun stoelen, boekendragersspiegels, kap stokken, schilderijen, wasch- en nacht tafels enz. Verder vestigt hij de aandacht van het publiek, op zijn uitgebreide co lectie en Magazijn van Intliu nierstraat In het publiek, in het Kolkhuis VDE GOUDEN LEEUW" te Voorburg. Verder nog 1 andere prijzen, waaronder prachtige HEEREN- en DAMES RIJWIE LEN, Gouden eu Zilzeren HORLOGES, NAAIMACHINES, MEUBELEN, enz. enz. enz. Nu de trekking worden den winners de prijzen, na iuzending van het lot, toegezonden. Trekkingslijstcn ter inzagg bij den verkoopcr, bij wien liet lot is gekocht, of ad 10 cent te bekomen.

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 6