ÜE FIRMA IN, MN Kt, SOUPERS, Koude eu Warme SCHOTELS, A. C. VAN TILBURG. BERICHT. Advertentiën. Behangselpapieren, KARPETTEN, DejeunersDiners. Gateaux Nougats. Fantaisie-ps, Dessert, Chocolaterie, Bonbons artikelen en Comesti bles, Allerlei. Telegrammen. Handelsberichten. Burgerlijke stand. 368ste Staatsloterij. Voor Verstand en Hart Bekendmaking. Meubelen, Spiegels, Schilderijen etc. T A P IJ T E N TAFELKLEEDEN Lancaster, Rolgordijnen, Hospitaallinnen. Patisserie Moderne. Cuisine Frangaise Servies, Tafellinnen en Zilver Gelijk onzen lezers bekend is zal ons blad weldra 25 jaar bestaan. Wij hebben 't plan opgevat om binnenkort in ons blad een «korte kroniek te beginnen, van de voor naamste gebeurtenissen, in het tijdperk van het bestaan van onze courant, in Waalwijk en om streken voorgevallen. Zeker zal dat voor 't publiek aangenaam en zeer interessant zijn het zal vele herinneringen in den geest terug roepen, en een denkbeeld geven van den vooruit gang onzer streek op allerlei ge bied. In een volgend nummer geven we den laatsten door Pater Adr. Zijl mans geschreven brief. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Prijs v. f 20000 No. 10754 1000 5140 400 9877 10920 200 1037 100 3568 14147 16688 TE W A A L W IJ K, van de Nieuwste Patronen, aan scherp concurreerende prijzen. Behangsellinnen, Doekspijkertjes, Zinkenaanslagen, Glazendeurpla ten etc. etc. Gestreepte, Effen en gekleurde in Koehaar, Tapestry-Cocos etc. Een groote collectie Fantasiën- Tapijt, Velvet-, Tapestry-, Cocos- en Zeilmatten. De voorraad Linoleum, Zeil, Was— en Leemdoeken, zoowel aan stukgoed, als afgepast. zijn ditjaarprachtig en niet duur, in IJzeren en houten Ledikanten en Kinderledikantjes. met of zonder DIVERSE Brand. Donderdag circa 6 uur brak er in de wollenstoffentabriek van de heeren Gebr. Franken te Tilburg een hevige uitslaande brand uit. De politie werd onmiddellijk ge waarschuwd, zoodat weldra van alle kanten de slangenwagens kwamen opzetten. De brand moet ontstaan zijn met het aan steken van het licht waardoor stoffen in de duivclmolen moeten zijn in brand geraakt. Machinekamer en ketelhuis zijn totaal uit gebrand; de drie meter daarachter gelegen weverij bekwam eveneens groote brandschade het pakhuis waarin de wol was opgeslagen bleef gespaard. Het kantoor der firma, het welk door een brandgang is gescheiden van de fabriek, bleef gelukkig gespaard. Het huis, aan den anderen kant van het uitgebrande perceel gelegen, is er eveneens door een brandgang van gescheiden en bekwam slechts waterschade. Door den hevigen wind verspreidden zich de vonken zoover, dat de zusterschool, twee huizen van de fabriek verwijderd, eveneens in brand vloog en totaal uitbrandde. Het klooster is gelukkig behouden gebleven. Vijf tig ad zestig menschen waren op de ver brande fabriek werkzaam. Assurantie dekt de schade. Verdronken. Te Tilburg is in een poel in de Rauw- brakeu gevonden het lijk van den sedert Maandag vermisten J. K. Hoogst waarschijn lijk is hij door een ongelukkig toeval te water geraakt en verdronken. Festival. Op Zondag 13 en Maandag 14 Juli a.s. houdt de Harmonie „Concordia" te Gmneken een groot internationaal Festival, tot her denking van haar 25-jarig bestaan. Behalve om een aantal geldprijzen, zullen de aan het festival deelnemende vereenigingen ook loten om de volgende prachtige medailles, welke tevens dienen als herinneringsmedailles: Eene medaille van H. M. de Koningin. Eene medaille van II. M. de Koningin- Moeder. Eene medaille van Z. K. H. den Prins der Nederlanden. Eene medaille van Jhr. J. B. D. van den Berch van Heemstede, Lid 2e Kamer. Een medaille van een kunstlievend lid. Door het bestuur der feestvierende Har monie worden kosten nog moeiten geslaagd om het feest zoo luisterrijk mogelijk te doen slagen. Zeker is het dan ook, dat het lieve Ginneken, een der meest riante dorpen van Nederland, gelegen in de nabij heid van heerlijke bosschen, dicht bij Breda, op beide dagen een druk bezoek te wachten staat en dat de van het festival deelnemen- den ongetwijfeld voldaan en met heerlijke herinneringen huiswaarts zullen keeren. Harmonie-, Zang- of Fanfare-Vereeni gingen, die niet zijn aangesloten, kunnen zich voor één der beide dagen, tot 15 April opgeven bij den secretaris van.de feest commissie \V. H. v. d. Vegt, Schoolstraat, Ginneken. Buurdwijk, 21 Maart. Bij de heden gehouden aanbesteding van een woonhuis voor reke ning van den Heer A. Mulders alhier werd ingeschreven door de Heeren W. G. Schoep, te Baardwijk, f1144. W. van Heesch, te Waalwijk, 1090. H. van Hulteu, te Baardwijk, .,1071. J. van Huiten. 1050, G. van Huiten. te Waalwijk, 1040. G. A. van Dommelen te Baardwijk 989. Het werk is den minsten inschrijver gegund. Het onlangs verkochte koffiehuis het Veerhuis waarin de St. Paulus—Veereeniging en de daaraan verbonden gezelschappen hunne vergaderiugen en bijeenkomsten houden, is thans gesloten tot het aanbrengen van eenige veranderingen en zal met Paschen door de nieuwe huurders de heeren Verhoeven en Rekers, worden heropend. Reeds is door de exploitanten aan li. en W. vergunning gevraagd tot verkoo— pen van sterken drank. Wordt deze vergunning verleend en door Ged. Staten goedgekeurd, dan bestaat bij exploitanten het plan na des namiddags 2 uur geen sterken drank te schenken, ook niet aan niet leden der St. Paulus—vereeninging. zeker een goede stap op den weg der steeds meer en meer veldwinnende drankbestrijding. Wij wenschen den ondernemers ook het beste succes toe. Sprang, 22 Maart. Op de heden vast gestelde kiezerslijst komen voor 219 kiezers voor de Tweede Kamer en 217 kiezers voor de Prov. Staten en den Gemeenteraad. Het Kohier der hondenbelasting is alhier opgemaakt. Daarop komen voor 154 honden. Door den plaatsverv. distrectsveearst te Capelle is alhier miltvuur geconstateerd bij een gestorven rund van S. C. Haverhals. Het cadaver is verbrand en de stal ontsmet. Drongelen, 19 Maarc. Men is hier druk bezig den nieuwen Maasmond voor het veer der stoompont uit te diepen. Met den uitge- baggerden grond wordt de vaargeul van 't winterbed voor de stoompont, die niet aan alle eischen schijnt te voldoen, gedicht. Eene nieuwe vaargeul zal nu in de onmiddellijke nabijheid gegraven worden, 't Een en ander eischt nog al werkkrachten, zoodat velen hiermee een aardig daggeld verdienen. Capelle. Het bericht, dat in sommige bladen de rondte doet, als zou alhier eene schoenmakerij van zekere van Wicheus zijn afgebrand, moet op eene vergissing berusten. Er is hier geen persoon van dien naam be kend, ook is er geen brand geweest. Dussen, 22 Mrt. Nu officieel bekend is dag Thor IX der reederij Arie Smit niet verkocht is, maar de firma met in de vaart brenging dezer boot slechts wacht tot de vóór 9 maanden reeds aangevraagde concessie verleend is tot het maken van aanlegsteigers, circuleert heden alhier onder de notabelen een request ter onderteekening aan den Minister van W H. N om aan te dringen spoedig gunstig op de de concessie—aanvrage van genoemde reederij te willen beslissen, Ook de af gevaardigde ter Tweede Kamer van 't district de heer W. P. A. Mutsaers is aangezocht in dezen ten spoedigste de noodige slappen te willen doen. Een prachtig en op een dorp voor zeker niet alledaagsch gezicht bood gisteren de levering van drie exemplaren paasch- koeien ineens uit de gunstig bekenden stal der heeren Gebr. Verhoeven alhier, aan den slager H. de Vries, alhier. Geen vrees du3 voor de talrijke afnemers of hij zal hen met Paschen naar wenich weten te bedienen. Ruamsdonkveer, 21 Maart. Naar we ver nemen heeft dhr. A. v. d. Ploeg onderwijzer aan een der openbare Scholen alhier als zoodanig ontslag aangevraagd, wegens zijn benoeming tot leeiaar aan het St. Cauisius-Col- lege te Nijmegen. Wij wenschen genoemden heer geluk met zijuen promotie. De handel in gemaakte hoepels is er in de laatste weken niet op vooruitgegaan. De meeste soorten worden tegen lager prijzen omgezet. Men besteed voor 15 voelers f 19,50 a f23.— 14 voeters f 18.— f 18.50, 12 voeters f 13.— ft f 14.— en 10 voeters f 11 per 100 «tuks. Het schip „De Vier gebroeders" van W. Molendijk alhier liep gisteren in de Noord op eene krib en be'cwam ernstige averij. De opvarendeu werdeu met moeite door een paseerenden schipper gered. Dongen, 20 Maart. Looiersbeurs. Op de heden gehouden looiersbeurs heerschte veel drukte. In zooileder van alle wichten werd druk zaken gedaan aan vaste prijzen, licht leder werd echter bij gebrek aan voorraad weinig aangeboden. Inlandsche schorsen zonder veel handel, vreemde looimiddelen giDgen merkbaar vlugger. Er zijn nu bijzonderheden bekend geworden over de ramp die eenige tijd geleden een Japansche militaire afdeeling, in een sneeuw storm verdwaald bij eeu oefeningstochf in het noorden van het rijk. getroffen heeft. De berichten zijn afkomstig van kapitein Koeraisji den^enigen officier, die aan den tocht deelnam en er het leven afbracht. Van Awomori uit, dat aan de noordpunt van het eiland Nippon ligt, was den 28eu Januari een afdeeling van 210 man op weg gegaan om marschoefeningen te houden in den sneeuw. Er waren 9 officieren, een offi cier van gezondheid en 6 onderoffi. bij. Reeds toen meu het ontbijt gebruikte alvorens op weg te gaan, was het zoo koud, dat de sol- dateu ter nauweruood de handen konden gebruiken om te eten. 's Avonds werd het bivak opgeslagen in het woud. Elke compagnie maakte mureu vau sueeuw om tegen de wind beschut te zijn, maar men kon deze sneeuw- hutten niet bedekken. De mannen schaarden zich om de vuren heen, aan slapen was geen denken, zelfs niet aan het bereiden warm eten. Toen midden iu den nacht een sneeuwstorm opstak, gaf de commandeerende majoor het bevel tot den terugtocht naar het 14 K M. verwijderde Awomoriwel is waar was het doel van den tocht, Tasjiro, slechts 4 K.M. van het bivak af, maar men kon de tusschen- liggeude rivier niet oversteken. Weldra konden twaalf mannen den marsch iu den sneeuwstorm niet langer volhouden, zij werden door hun kameraden meegesleept, maar moesten ten slotte in den steek gelaten wordeu. Zoo was men den volgenden ochtend al 24 man ver loren het gebruik hunner handen, ook bevroor bij verscheiden het gelaat, en men kwam slechts zeer langzaam vooruittoen 's avonds gebivakkeerd moest worden, was men ver moedelijk geen 8000 meter van het overige bivak verwijderd. Men moest voordurend iu beweging blijven om niet te bevriezen de zwakstcn werden in het midden genomen eu door hun kameraden heen en weer ge«chud. Majoor Okitsoe stierf, ea in dien nacht ver loor men nog 39 man den volgende ochtend vielen 30 man bewusteloos neer toen men weer op marsch ging. Zij leefden nog, maar konden zich niet meer bewegen en niet meer spreken. Majoor Jaraagoesji werd bewusteloos. Men verbrandde de ransels van de raanschap- peu om zich te verwarmen, maar niets hielp. Eerst toen de storm bedaarde werdeu patrouilles uitgezondenJaraagoesji kwam bij eu nam het coraando weder op zich, hetgeen den moed van de overlevenden watjopbeurde. Koeraisji bereikte eindelijk de rivier waaraan Awomoria ligtmen moest echter nog een nacht in de open lucht doorbrengen en kwam ook den volgenden dag den 28en slechts weiuig vooruit, zoodat de kapitein en een luitenant gingen liggen om den dood af te wachteu. Majoor Jamagoesj bevond zich toen □og in den omtrek. Den 30cn slaagde Koeraisji er in, een heuvel te beklimnen en daar werd hij door een uitgezonden patrouille gezien en gered. De andere patrouilles redden nog 17 soldaten alle andereu moeten om gekomen zijn, men vond 108 lijken. Voor de nagelaten betrekkingen der slacht offers worden in heel Japan inzamelingen gehouden. De schol legt jaarlijk 7 millioen eieren, de tarbot 12 millioen. Men moet 1600 sigaren rooken om 450 gram asch te verzamelen. Van de 38 sultari9. die het Ottomaatsche rijk sedert de verovering van Konstantinopel hebben geregeerd, stierven er 34 op geweld dadige wijze. LONDEN, 21 Maart. De Times ver neemt uit Klerksdorp, d.d. 18 dezer: In tegenstelling niet de ontbinding in het Boerenverzet in Oost-Transvaal, zijn die in West-Transvaal niet alleen voorzien van kanonnen en munitie, maar zij hebben een on beperkten tros en een grooten voorraad vee. Hun aantal geeft hun vertrouwen. Het blokhuisstelsel is er nog niet voldoende uitgebreid om hen te hinderen. De En- gelsche kolonnes zijn niet talrijk genoeg geweest om behoorlijk met ze af te rekenen. De commando's bestaan nu geheel uit strijdbare mannen. De weifelaars en ver- zoeningsgezinden zijn gevangen genomen of hebben zich onderworpen, terwijl zij die te velde staan, zoover bekend is, geen plan hebben zich over te geven. De Daily News leidt uit de rede die Brodrick Donderdagavond in het Lagerhuis huis neeft gehouden, af dat de staat van zaken in Zuid-Afrika veel ernstiger is dan de« regeering erkent. HONKONG, 21 Maart. Volgens ge- loofswaardige berichten uit Kanton heeft de onderkoning telegrammen ontvangen uit Loeug-tsjou op de Annamitische grens meldende dat het geheele leger van maar schalk Soe, ten getale van 20,000 man, overgcloopen is naar de opstandelingen. WAALWIJK, 21 Maart. 1902. Het zachte doch minder aangename weder der laatste dagen werkt gunstig op de boomkweekerij en Dlar.terijen. Het gras begint zich al te ont wikkelen. Het gevolg daarvan was reeds merk baar op onze hoornveemarkt. Bij fermen aau- voer was de handel voor de aanstaande weierij de geheele week door merkbaar meer levendig. Kalfbeesten f 135 ét f 190. Dito vaarzen f 125 ét f 185. Jonge varkens aangevoerd 75 stak», verkocht van f6.25 a f 13.— Ter botermarkt afgeslagen en verkooht 713 kg. van f 1.05 a 1 1.15 per kg. Eieren 21/* ét 3l/a cent per stuk. De miudere animo der looierij voor dsn aankoop van huideu openbaarde zich reeds in de eerste helft dezer maand en houdt nog steeds aan ondanks den ongekend gerin gen voorraad op de voornaamste Europeesche huidenmarkteu. Te Antwerpen bedroeg de voorraad op 19 dezer slechts 55,287 stuks. Er werden verkocht tusschen 1219 dezer aldaar 6607 stuks, meestal aan fr. 1 h fr. 2.beneden de vraagprijzen. In Havre brengen de in veiling komende geschonden gezouten huiden wat leven in de markt, maar ook daar schijnt men zich geene stijging zelfs niet voor de beste soor ten in het hoofd te stellen. Op de produc tieplaatsen, in Jja Plata o.a. houdt men de prijzen nog altijd boven Europeesche pariteit, men gelooft intusschen niet dat deze on gezonde toestand lang kan blijven voort duren. Voor prima zwaar leder is de markt ferm ook voor goede middenwichten en licht zoolleder. In de leerlooierijen wordt in deze streek thans druk gewerkt. De stoomleder- fabrieken toonen vooral veel bedrijvigheid. Ook de schoenfabrieken hebben druk werk zoowel de grooten als de minder grooten voor fijn handwerk. In vreemde looistoffen ging deze week weinig om, men verwacht in sommige ar - tikeleu prijsvermindering. In gewone eikenschors gaat tegenwoordig weinig om, men koopt slechts voor hoog- noodige behoeften. DUSSEN, 20 Maart. Boterprij» per K.G. van f 1.08. a f 1.20. Middel- markt t 1.14. Aanvoer 121 K G. Eieren f 0.70 de 26 stuks. WAALWIJK, op 21 Maari 1902. A. P. te Tilburg, overtred. wapenwet, 3 d. h. A. P. u jachtwet, 2 m. 7 d. h. met verbeurdverklaring van 't geweer, enz. P. W. r. B. te Vlijmen, overtred. arbeidswet, 2 m. f 1 b. of 1 d. h. voor iedere boete. J. B. r. B. te Kaatsheuvel, jaclitdelict, f6 b. of 3 d. h. M. J. H. te Kaatsheuvel, pol. overtred. f 1 b. of 1 d. h. P. O. te Capelle, openb. dronkenschap f2 b. of 2 d. h. 1. V. I. alsroor. S. I. Ch. te Waspik, overtred. prov. reglement en pol. overtred. 2 ra. fl b. of 1 d. h. voor iedere boete. H. VV. te Capelle, openb. dronkenschap f5 b of 3 d. h. 1. M. d. L. 2. il. v. O. 3. G. v. E. allen te Vlijmen, nachlgerucht, sub 1 en 2 ieder f6 b. of 3 d. h. sub 3 f3 b. of 2 d. h. J. A. S. te Berkel, jachldelict met wederspannigheid, 2 m. 3 w. hechlenisstrnf, A. J. C. te Waal wijk, nach'gerucht, f6 b. of 3 d. h. A. J. D. ulsvuor 2 m. f6 b. of 3 d. h. D. de L. te Groningen, dronkenschap f2 b. of 2 d h. D. V. to Veen, alsvoor bij herhaling, 3 iu. 8 d. h. en plaatsing in eene Rijkswerkinrichting voor den tijd van 6 maanden. D V. te Veen, alsvoor. H. V. te Kaatsheuvel, droukenachap t'3 k. of 2 d. h. L. v. R., alsvoor. II. J. M. te Kaatsheuvel, straatschenderij, f 2 b. of 1 d. h. 1. W. S. 2. J. Ch. 3. P. de R. 4. H. Ch. 5. H. Z. 6. A. v. T. 7. J. M. de R. 8. A. 11. K. 9. M. J. v. T. allen te Capelle, nachtgerucht, sub 1, 2 en 3 ieder 1'6 b. of 3 d. h. de overigen ieder f3 b. of 2 d. h. M. IJ te Loonopzand, jaclitdelict, 2 ra. 7 d. h. W. B. te Drunen, alsvoor, 12 b. of 1 d. li. J. de J. te Capelle, overtred. prov. reglement f 2 b. of 1 d. h. W. J. R. te Waspik, alsvoor, 2 op gaven wan een valschen naam, fl voor feit sub 1 of 1 d. h. en f 10 b. voor feit sub 2 of 10 d.h. 1. W. M. 2. G. v. S. beiden te Nieuwkuik, overtred. spoorwegwet ieder f 1 b. of 1 d. h. WAALWIJK. van 15 21 Maart 1902 GEBOREN Petrus z. v. J. v. Delft en A. v. d. Gouw. Walthera Pctronella d. v. A. F. II. Schellekena en P. M. Alessie. Geor f us Johannes Jozephua z. v. F. Veltman en J. M. v. Breeraen. OVERLEDENH. de Bekker 76 j. echtg. v. J. L. de|Visacher. BESOMEN. GEBORENJoaephua Antoniua z. v. Hubartua van Nunen en Francisca Cornelia Duques- noij. Joannes Josephus z. van Johannes Waltherus Petrus Smolders eu Maria Anna v. Engelen. Cornelius Adrianus z. v. Franciscu8 Johannes van der Gouw en Jo hanna Amerdorffer. Adriaan z. v. Gijs- bertus Blok en Maria Smit. Cornelia d. v. Arie Janson en Helena v. Stokkum. HtJW.-AANGIFTE: Albert Pieter Maijera en Elisabeth 't Hooft. Louis van Zutphen en Johauna Maria de Geus. GEHUWD: Laurentiua Ludovicua Franken 29 j. en Christina Snijders 24 j. Dirk Cor nelis Goedhart 26 j. en Christina ClasiDa Dekker 25 j. OVERLEDEN: Antonie Pieter Treffers 10 w. Maria Wilhelmina Klerx 4 ra. Levenl. kind v. Christiaan Johannes Augustinus Timmermans en Adriana Kleijn. CAPELLE. van 1—20 Maart. GEBORENDirkje, d. Peter Paans en Geer trui de Bruijn. Adriaan Martinua, z. Jacobus Boeser en Soetje Oerlemaas. Johanna d. v. Adriaan Wagemakers en Jo hanna v. d. Schans. OVERLEDENCornelia Ramstijn, 60 j. echtg v. Teuntje Branderhnrst. Cornelis Mari- us v. Zuilichem. 3 B«ad. Dirkje Sprangers, 21 j. Neeltje Millenaar, 72 j. echtg. v. Thomas Rijken. GEHUWD: Arie Cornelis Paan», 25 j. en Anna Martina Adriana v, Pelt. 26 j. Adrianus Factor, 27 j. en Maria Waarts, 24 j. Trekking van 19 Maart 1902. Hoogste prijzen der le klasse. Trekking van 20 Maart. Hoogst* prijzen der le klusse. Prijs v. f200 No. 8558 10506 y -100 v 1084 Niets is voor den mensch moeielijker te begrijpen, dan dat ware grootheid niet van buitengewone dingen afhangt, maar van de uitoefening zijner gewone plichten. Weiss. 't Huis, waar men veel beho*ft, daar is [vrij de armoe groot Maar waarlijk is men rijk, daar weinig is [van nood. Vondel. De boom, die lange staat, op 't lest wordt [oud eu krom. De mensch ziet naar het graf in zijuen [ouderdom. id. Wie voor kuischheid heeft gestreên, Leeft door 's werelds eeuwen heen. id. Op aarde vindt tneu geene liefde vast en trouw, ééne uitgezonderd. Gelijk van de roos het eene blaadje na het andere afvalt, terwijl het middelste blijft en zich nog ver der ontwikkelt, zoo verdwijnt de eene liefde na de andere, eene liefde uitgezonderd, die immer toeneemt, en deze heetmoe derliefde. Roland Yssu. Het gemeentebestuur van Waalwijk Gezien de desbetreffende aanschrijvingen van Heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant, maakt bekend: dat dit jaar keuring plaats heeft van a. tweejarige hengsten in de Provincie geboren b. eenjarige hengtsen in de provincie geboren en c. merriën, minstens 4 tot hoogstens 8 jaren. De keuringen worden gehouden in de navol gende gemeenten en vangen aan telkens des voor- middags ten 11 uur en wel: te Oss, op Vrijdag 21 Maart van hengsten i0 op Zaterdag 22 Maart van merriën. te Heusden op Dinsdag 1 April ran hengst(6 en op Woensdag 2 April van merriën. te Zevenbergen op vrijdag4 April van hen sttg en op Zaterdag 5 April van merriën. te Bergenopzoom op Dinsdag 8 April vnn heng. sten en up Woensdag 9 April van merriën. te Eindhoven p Vrijdag 11 April van hengst(0 en op Zaterdag 11 April van meniën. Voor eene bekroning komen ulleeu in aaurner king: a. van de tweejarige hengsten, die. welke ge. schikt worden geacht later het pnurden-ras inde Provincie te kunnrn verbeteren. b van de eenjarige hengsten (veulens) die, waarvan met eenigen grond mag wordeu veN wacht, dat zij tot goede dekhengsten zullen ont. wikkelen. c. van de merriën, die, welke geschikt raoget worden geoordeeld tot vei betering van het paar. denra». Waalwijk 12 Maart 1902. Het gemeentebestuur van Waalwijk, K. DE VAN DER SCHUEREN. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. De Burgemeester der gemeente Waalwijk maakt bekend, dat blijkens kennisgeving van de Pro- vinciale Commissie voor de ondersteuning van Rijkswege van de veefokkerij, op 24 April 1902 voor het district Waalwijk, waaartoe ook dei« gemeente behoort, eene keuring van stieran xg| piaata hebben en wel van a. eenjarige stieren, waaronder sijn te verstaan stiereD, die de melktanden nog bezitten en vol- doende ontwikkeld zijn b. stieren met breede tanden, en c. stieren, beboorende aan veefokvereenigingen De voormelde keuring wordt gehouden te Waalwijk op dc markt en vangt aan des voor middags om elf uur, terwijl de aangifte van de dieren, waarmede men aan de keuring wenscht deel te nemen, moet plaats hebben op het keu- ringsterrein, één uur voor den aanvang der keuring. Voor het distriet Waalwijk is uitgeloofd eene bijdrage van f120, «n eene van flOO. Nadere inlichtingen worden ter Secretarie verstrekt. Waalwijk, den 10 Maart 1902. De Burgemeester voornoemd, K. DE VAN DER SCHUEREN. De Secretaris, F. W. VAN LIEMPT. - bericht de aankomst van een schoone col lectie Zij vestigt ook de aandacht op hare groote keuze pas gearriveerd* Aanbevelend,

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 6