Italië. BINNENLAND. Duitschlaud. Handelsberichten. om eens te kijken naar liet stadsnieuws. Dat is altijd goed, dan blijft men een beetje op de hoogte ik heb er zelfs al eens de dood- aankondiging van mijnen naasten buurman in gevonden (ik wist niet dat hij voorgoed verhuisd was). Op de eerste plaats vind ik //Volgens het wetsontwerp van den Holland- schen minister Pierson, betrekkelijk de ver meerdering der inkomende rechten in de Nederlanden, rekent men dat ze voor ons een supplement van ongeveer fr. 275000 zal aanbrengen. Wat belieft u Minister Pierson Ik draaide het blad eens om, jawelde Etoilo- belge van Zondag 16 Maart 1902.... geeft de krant als datum van verschijning. Dat is nu een welingelicht blad wat zijn de niet welingelichte bladen dan wel..... We gaan nu maar door. België voert jaar lijks naar Holland voor ongeveer 315 milli- oen in (dat is ook niet waar), omgekeerd 275 miliioen. Dus langs Roosendaal enz: eiken werkdageen miliioen Ilollandsche guldens Die cijfers zijn zegt lut blad officiecl(!), maar fietsen, autofietsen en elek triciteit zijn nog buiten rekening. Te vreezen is het en dat geloof ik dat bij de discussie over de toltarieven de rccht< n nog zullen verhoogd worden zoo zullen altijd volgens het blad de twee miliioen vet, die nu geen rechten betalen wel degelijk belast worden. Tot nu toe betaalt het vet accijns en daarom is 't buitenlandsche 10 ii 12 cent goedkoopen. Een klaar bewijs, dal in Nederland geene vette varkens meer gevonden worden, die zijn gebannen, toen dc accijns van 't gemaal ging. Herinnert ge u dat nog, ouden van da en Eenigfi dingen zullen verhoogd worden, maar die kunnen het ook wel lijden. De uitvoer zal daardoor niet verminderen, temeer daar voor "t oogenblik er geene concurrentie te duchten is. lntusschcn geeft het blad zijnen lezers den raad niet in rustige rust te blijven Want en dat doet me pleizicr zegt het, onze noorderburen verzuimen niets om van de Belgische nijverheid onafhankelijk te worden. //Sedert eenigen tijd worden er fabrieken voor kleeding en kleedingstoffen opgericht, lijnwaad en lijnwaad-goederen, alles wat maar gegeven wordt, wordt geperfectionneerd, ja zelfs glasfabrieken en die fabrieken schijnen een goede toekomst te gemoet te gaan.* Welnu, dat doet me groot genoegen. Wil den de Nederlanders maar eens bedenken, dat ook zij grondstollën kunnen ie voeren en verwerken, dan zou er veel, heel veel ver anderen. Wilden de groote heerenMinis ter Kuyper heeft hun nu eene duchtige les gegeven met wijlen den koning aan 't hoofd, zich bepalen lot inkoopen van in Nederland vervaardigde zaken, gezoudteens zien, wat 't vaderland zou bloeien. Hebben de Zwitsersche fabriekanten hunne grondstof fen van eigen bodem Immers, neen. Hebben de Duitsche goud- en zilverfabrieken die 80 pet. leveren van wat er gemaakt wordt, hunne grondstoffen van eigen bodem Im- neen. Heeft Frankrijk voor zijne arti- hij een uitstapje zal maken naar Washington, oin er den president te bezoeken. Ter kennismaking met het uiterlijk van zijn zeevarenden zoon, heeft de keizer alvast een levensgroot portret naar Washington ge zonden van den gast in spé, waar het ge plaatst is iu de diplomateuzaal NEUWIED, 24 Maart. De prinses-moe der van Wied is vanochten om half zeven overleden. (Prinses Marie, van haar zelve een prinses van Nassau, was den 29sten Januari 1825 gehoren, en op zeventienjarigen leeftijd te Biebrich gehuwd met deft vader van den tegenwoordigen prins van Wied. Zij was dus schoonmoeder van prinses Marie der Neder landen en tante der Koningin-Moeder.) De Paus zal binnenkort een encykliek in 't licht geven, die voor de geheele katholieke menschneid is bestemd, maar zich in 't bi- zonder tot de Franrchen richt De encycliek zal de noodzakelijkheid van den godsdienst voor den vooruitgang der maatschappij in licht stellen. meis, kelen in fijn hout, hoorn, parlemoer, staal, enz. zijne eigen grondstollën van eigen bodem Immers, neen. Zelfs de zijde niet. Nog geen veertien dagen geleden wees de Fransche coneul te Milaan op het feit, dat Milaan de grootste zijdemarkt is van Europa, ja de grootste der geheele wereld. 70 pet. van alle ruwe zijde die op aarde verwerkt wordt, komt van zijne markt. Al de zijde, die in de Belgische fabrieken verwerkt wordt (ik weet wel, ze krügt dan onderweg den naam van Lyonsche, Zwitsersche of Rijnlandsche zijde, maar ze wordt hier, hier in de provin ciën Brabant en Oost-Vlaand eren, gesponnen, geweven, geverfd) komt van de markt van Milaan. 'Ik ben niet opgewassen in polemiek tegen vrijhandelaars en hunne tegenstanders, ik heb over die dingen, misschien niet meer dan 12000 pag. gelezen, en goed gelezen en daarom geen recht over medepraten. Maar als ik bedenk wat Nederland leisten kon, als men wilde, als ik naga hoeveel onnoodige armoede er geleden wordt, dan zou ik haast hen, die alles tot hunne onderbroeken toe uit Parijs enz. laten komen, over de grenzen jagen, bewaard en beschut door de mannen van het vrijehandels verkeer, die waarlijk zooals de zaken nu slaan den werk man niet in betere, maar wel in slechtere verhoudingen zullen brengen. Zeker, sommige dingen kan men goedkoo- per en veel goedkooper uit het buitenland krijgen, maar ik verkies den schoen, gemaakt door een Baardwijkschen schoenmaker, van leder gemaakt door een Dongenschen looier, al is hij dan duurder, boven den Wienerschuh, die in 3 weken noch zool, noch contrefort meer heeft. En ik verkies eene eikenhouten kast van hout gegroeid onder Udenhout en gemaakt door eenen schrijnwerker uit Hel- voirt, al is ze dan duurder, boven alle Mechelsche vodden, overtuigd als ik ben dat mijne kindskinderen er nog mijnen duffelse]ion jas in kunnen bewaren, die te Tilburg werd geweven, maar die me niet kant en klaar voor f 15, of f20, zooals nu uit Berlijn b.v. mogelijk is, kon worden af gezonden. Als luitenant ter zee, waarvoor hij -dezer dagen examen heeft afgelegd (met de beste resultaten uatuurlijkzal prins Adalbert de derde zeventieu-eii-eeii-jarige zoon vau de //Charlotte'' het opleidingsschip, een reis maken naar Amerika en de 28eu April zal de jonge man te New-York wezen, vanwaar WAALWIJK, 26 Maart 1902. I aiigstraatsche Administratieve Vcrccniging. De Langstraatsche Administratieve Ver- eeniging hield Zaterdag hare driemaande lij ksche vergadering in het Hotel Verwiel alhier. De opkomst was zeer talrijk, ook werden een paar nieuwe leden aangenomen. Nadat de vergadering door den Voorzitter was geopend, werden dc notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Aan de orde was I. Eene concept-verordening op het bakker en verkoopen van brood, ontworpen door een Commissie daartoe in de vorige vergadering benoemd deze verordening werd, na eenig debat, bijna onveranderd goedge keurd. II-VII. Een vijftal vragen, op de gemeente-administratie betrekking hebbende, werden achtereenvolgens, door de respectieve inleiders de Heeren Baron van Heeckercn- van Waliën te Vrijhoeven-Cappel, Van Deursen te Baardwijk, van Liempt te Waal wijk, Hendrikx te Brsoijen en van Huiten te Drunen, op zakelijke wijze behandeld, terwijl de zesde vraag, wegens afwezigheid van den inleider, den lieer Veltman te Loonopzand, werd aangehouden tot de vol gende vergadering. Naar aanleiding van een adres der Ad ministratieve vereenigingen tc Vechel en te Eindhoven aan H. M. de Koningin ter verkrijging eeuer wijziging der artikelen 96 en 105 der gemeentewet, werd besloten dit adres met een adres van adhaesie te onder steunen. Verder werd besloten de statuten fe her zien, waartoe eene Commissie werd benoemd, bestaande uit de Heeren Hendrikx te Be- soijen, van Deursen te Baardwijk en van Santen te Sprang, welke commissie is belast met de samenstelling van een nieuw Regle ment, hetwelk, na iu de volgende vergade ring aan goedkeuring te zijn onderworpen, aan H. M. de Koningin zal wordeu opge zonden ter verkrijging van rechtspersoon lijkheid. Nadat de vergadering was gesloten brach ten de leden nog een uurtje gezellig bij elkaar door, waarna allen zich weder naar hunne respectieve woonplaatsen begaven. Vergadering R. K Onderwijzersbond. Vergadering der afdeeling v Waalwijk Heusden" van den R.K. Onderwijzersbond in de zaal „Musis Sacrum*, Zouda» 23 Mrt. 1.1. De opkomst der leden was vrij goed. Eenige Eerw. Heeren geestelijken gaven door hunne tegenwoordigheid blijk van hunne belangstelling in 't onderwijs. De voorzitter opent de vergadering en heet allen hartelijk welkom, tevens de Eerrw. Heeren dankend voor hunne vereerende tegenwoordigheid, waarna hij den secretaris verzoekt de notulen der vorige vergadering voor te lezen. Deze worden onveranderd goedgekeurd. Dit het verslag van den pen ningmeester blijkt vervolgens, dat de reke ning van 't vorige jaar sluit met een batig saldo van t 2.26verder, dat de afdeeling telt 20 donateurs, 21 begunstigers en 25 leden. Nu is aan de orde leziug over //De Staat en de School" van den WelEerw. heer Franssen van Baardwijk, adviseur der af deeling. In zTi inleiding zegt de Eerw. spreker, dat hij bij de behandeling van een ouderwet p van ïoo'n practisch en actueel belang, de moeilijkheden voorzieu hebbende, zal trachten aan de hand vau ervaren gid sen een antwoord te geven op de vraag Welk is 't recht van den staat in 't alge meen en in zijne verhouding tot de school Spreker roept tevens de welwillendheid dei- vergadering in, bevreesd als hij is om bij een behandeling* van zoo dur en droog een onderwerp zijne toehoorders te vervelen, terwijl hij echter om een van zT\ eigen beelden te gebruiken duidelijk bewijst, hoe hij steeds het dorre veld der rethorika weet te versieren met bloemen der poëzie. In het eerste deel van z'n rede stelt de spreker allereerst de vraag *Wat is de Staat deze beantwoordende in den zin, dat de staat is eene vereeniging van huisgezin nen, eene vereentging, die voortspruit uit 's mensehen natuur eu welke tot doel beeft de behartiging van 't algemeen welzijn. Na eene breedvoerige verklaring van dit antwoord bespreekt de Eerw. inleider de staatsbevoegdheid, daarbij het liberalisme en het socialisme neven elkaar stellend liet eerste, dat reeds een eeuw het roer in han den heeft en 't tweede, dal reeds een eeuw er naar tracht. Wat beide ons reeds ge bracht hebben Hierop antwoordt de spreker met de verzen uit de Aya Sofia //Aanschouwt des hedens dingen, Met ongesluierd oog, Ziet, hoe door al de kringen Een geest van waanzin toog. En verder den dichter op den voet vol gend tot „De loge roept de loge, verklaart hij deze laatste tegels met//liet liberalisme roept liet socialisme." Bij de bespreking van de rechten van dei: staat wijst hij erop hoe deze afgemeten moeten worden naar het doel van deu staat nl. hel algemeen welzijn. Verder bij de behandeling dei school, bespreekt hij liet onderwijs en de opvoeding, erop wijzende, hoe het eerste slechts een middel moet zijn voor 't t.veede; hoe de godsdienst een machtige factor is jn de opvoeding en hoe hij wortel moet schieten in 't hart der k n- deren om later tot steun te strekken in dit leven. Hiermee is dan ook de neutrale school veroordeeld eu komt spreker tot de Vrije School, opgericht op particulier initiatief nu t staats- en gemeentesubsidie. De staat boude zich geheel buiten den godsdienst. Hij boude slechts toezicht op 't gehalte tfan 't onderwijs, op 't aantal onderwijzers en op de snlariëering. Hierna schetste spreker nog deu invloed van de vrije school op de verbetering van den toestand des onderwijzers, voornamelijk van den Katholieken onderwijzerwaarna een daverend applaus hem dankte voor z'n schoonc rede. De voorzitter dankte hem in naam van de gansche vergadering. Bij de voorzetting der behandeling van enkele huishoudelijke zaken werden verkozen tot lid van 't Hoofdbestuur de heer Michiels Schijndel, tot voorzitter der afdeeling straat oversteken. Gelukkig bemerkte de voerman de kleine nog tijdig zoodat hij door zoo krachtiginogelijk inhouden, het paard juist tot staau bracli. toen de voorpooten het kind reeds raakten Ken vrouw verbrand. Men schrijft uit Middelburg: Zondagmorgen om acht uur werden de politieagenten Ua.k en Van de Ende ge waarschuwd, dat er in een bovenhuis in de Spanjaardstraat, bewoond door de ruim 80 jarige juffrouw Schraver brand scheen te zijn. De agenten spoedden zich naar boven, en vonden de slaapkamer vol rook. Het gelukte den agent Haak op de knieën het te bereiken, alwaar de juffrouw, verklaring der buren, in moest Tot niet geringe ontsteltenis vonc hij daar het reeds geheel verkoold lijk van niej. S Terstond werd het brandje, dat niet veel beteekende, gebluscht. Toen bleek, dat bij het ledikant een petroleum- toestel stond, zoodat men veronderstelt, dat de dekens hierdoor vlam hebben gevat, en dat de juffrouw eerst is gestikt eu daarna verbrand. ledikant volgens liggen. van de heer Conradie van Waspik, tot onder voorzitter de heer Kcrkhoffs van Herpt, tot afgevaardigde ter algemeene vergadering te Nijmegen de heer Conradie en tot plaats vervangend afgevaardigde de heer Klessers van Elshout. Verder niets meer aan de orde zijnde, sloot de^werzitter de vergadering. Viseh, Terecht en blijkbaar met succes, hebben we in ons vorig nummer gewezen op den ergerlijken toestand, van den viscli, die onzen inwoners wordt te koop geboden. Maandagmiddag werd wederom door J. V. een groote partij schol, schelvisch en kabel jauw aangevoerd om aan den afslag verkocht te worden. De veldwachter hield e; n oogje in 't zeil en keek de. aangeboden waar eens na. Hij meende dat de visch voor 't gebruik onge schikt was en nam handelaar en visch mee den Burgemeester, die verbood, den naar in visch, wegens verregaand bederf, deze gemeente verkoopen en raadde aan hem in de grond te stoppen. De vischhandelaar stemde toe, dat de waar bedorven was, en gaf aan deii Burgemeester eu veldwachterte kennen, dat hij blij was dat de bezending was afgekeurd, dan zou hij, naar hij meende, met behulp van den Burgemeester zijn geld van den afzender wel terugkrijgen. Hij beloofde hem dus te zullen begraven. Wat bleek nu later Ie dat de visch te Waalwijk reeds Zaterdag 22 Maart is aan gevoerd. 2e. dat de visch, in plaats van begraven, Maandagmiddag in Besoijen is verkocht ge worden. Gelukkig werden ook daar nog verschil lende lui door dsn veldwachter gewaarschuwd. Wij hebben gemeend een en ander breed voerig aan onze lezers eu de autoriteiten ter waarschuwing te moeten meedeelen. Ieder een zij dus op zijn hoede, want 't is treurig wat hier aan visch en dikwijls ook aan vleesch wordt ingevoerd. Wij achten, het van uiterst groot nut, ja zelfs eene noodzakelijkheid dat in onze gemeente een degelijk bekwaam keurmeester voor visch eu vleesch worde aangesteld. Gasfabriek. Naar wij vernemen zal de levering van steenkolen ten behoeve der gasfabriek, pu bliek worden aanbesteed. Oud—Strijder. Alhier is in den ouderdom van 98 jaren overleden, de laatste oud-°trijder Th. de Peffer. Diefstal. In den nacht van Z? terdag op Zondag is ingebroken in de stoomschoenenfabriek van den heer T. v. T. alhier. De dief of dieven hebben zich door het uitdrukken van een ruit (na die vooraf met zeep te hebben besmeerd) toegang weten te verschaffen en hebben 24 paar leestklaar damesschoeisel ontvreemd. De diefstal die eerst Zondagavond be merkt werd, is in handen der politie. Ougevul. Maandagmiddag wilde een jongetje nog juist voor een in aantocht zijnd karretje de Uit de hofwereld. Hoewel de gezondheidstoestand van H. M. de Koningin thans reden geeft tot groote tevredenheid, heeft Hare Majesteit toch op advies van den behandelenden, dr. Roessingh. die van meening is dat in het belang van de gezondheid van II. M. de Koningin groote vermoeienissen dienen te worden vermeden, tot Hoogst derzei ver groot leedwezen moeten besluiten dit jaar af te zien van liet bezoek aan Amsterdam. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins stellen zich voor Donderdag 3 April uit de residentie naar het Loo terug te keeren. Werkstaking. Uit Tilburg wordt gemeld Maandagochtend hebben 42 werklieden der koninklijke Nederlandsche fabriek van mu ziekinstrumenten, firma M. J. H. Kessels alhier, het werd gestaakt, op grond dat twee hunner, de leerjongen-metaalwerker v. Amei- de eu de timmerman Smets, zijn ontslagen. Reiden waren, volgens gebruik, tijdig met hun ontslag in kennis gesteld, om zich in middels van an der werk te kunnen voorzien. Tot twee maal toe werd tot den heer K. het verzoek gericht het ontslag in te trekken. Zondagochtend door den secretaris van het hoofdbestuur van den Algemeenen Nederland- schen Metaalbewerkersbond te Haarlem met de beide ontslagen werklieden en hedenmor gen door de 42 werklieden. Beide keeren gaf de heer Kessels een weigerend antwoord. Den laatsten keer gaven de werklieden te kennen, dat zij dan op order van den Alge meenen Bond moesten staken, waaraan zij hedenmorgen gevolg gaven. De stakers be weren, dat de beide werklieden v. A. en S. ontslagen zijn, omdat zij lid waren van boven- genoemdën bond, volgens welks statuten op hen de verplichting rust het werk te staken. Moord. Door een toeval is te Chaaui een vermoede lijke kindermoord ontdekt. Voor eenige weken stierf in dat dorp een weduwe, ''ie met haar kinderen een alleen staand huisje bewoond had. Het armbestuur zorgde voor de weezeti en gaf hun elders een tehuis, zoodat de vroegere woning ledig kwam. Zaterdag jl. zou dit huisje worden schoon gemaakt, en toen ontdekte men in een op kamertje, verborgen achter een doos en door vodden bedekt, een houten kistje, dat bij opening bleek te bevatten een kinderlijkje. Dadelijk snelde een der schoonmaaksters naar den burgemeester, die een geneesheer en de marechaussees ontbood. De dokter kon con- stateeren, dat het kind, na ongeveer 20 da gen geleefd te hebben, door verstikking om het leven gebracht was. Een justitieel onderzoek wordt ingesteld. Een vadermoord. Er heeft Zaterdagmorgen in Rotterdam een afschuwelijk ongeluk plaats gehad, af schuwelijk in zijn verloop, afschuwelijk om de personen, die er in betrokken zijn een zoon heeft zijn vader doodgestoken. Een geheel familiedrama, spelende over vele jaren, heeft zich hier op ontzettend tragische wijze ontknoopt. In de Vondelstraat no. 1 beneden, woonde het gezin van den hoedenmaker Van Effe- ren bestaande uit man, vrouw en elf kin deren. Het is een familie waarin eene over- groote kinderrijkdom er zijn er tezamen vieren-twintig geweest en jarenlange zorgen, ziekte eu verbittering hadden ge- gebracht. In den laatsten tijd oefende de vermoorde vader, de 52-jarige A. J. van Etferen met zijn beide oudste zonen het bedrijf uit van hoedenmaken, geholpen ook door zijne dochters. Zijn vrouw is in hooge mate tuberculeus, herhaaldelijk heeft zij bloed opgegeven, zij lag sedert lang op haar ziekenstoel of te bed, zwak, tobberig, ellendig. Ook de oudste dochter Maria is teringachtig in vrij sterken graad er zijn trouwens in deze geheele familie sporen van tuberculose. De verstandhouding tusschen den ver moorden man en zijn vrouw was ellendig, alleen met den tweeden zoon kon hij goed overweg, met de anderen was herhaaldelijk twist en gekijf. De oudste zoon, A. C. G. van Efferen, zes-en-twintig jaar oud, koos steeds de part van zijn moeder en zusters. Een jammerlijke onderlinge haat beheersch- te sinds lang het gezin, dat, gehuisvest in een kleine woning van twee kamers eu een plaatsje, één der beide kamers was nog al9 werkplaats bestemd door twist ver deeld was. Voor de vrouw was de man geen goed echtgenoot. Hij sarde en plaagde het onge- luk/cige uieusch, dat hevig leed aan haar kwaal. Zoo blies hij haar meermalen rook in het gezicht, waardoor haar hoestaanval- len heviger en verscheurender werden. Zijn gedrag bad den oudsten zoon tot het* uiterste verbitterd. Herhaaldelijk had hij ruzie met zijn vader tot handtastelijk heden toe. Maar hij wist zich steeds te beheerschen. Zóó was de toestand toen van morgen het vreesclijk ongeluk plaats vond. De kleine kinderen waren naar school, In het voorkamertje lag de moeder op haar ziekbed, één dochter was bij haar. Achter werkte de vader met zijn beide zoons. En de tweede dochter was daar ook, zij zou garneersel gaan halen voor hoeden. Over die boodschap ontstond twist. Men wond zich op, gebruikte harde woorden en plotseling hief de vader zijn hand op om zijne dochter een slag te geven. Toen, iu ziedende drift, vloog Antoon toe met het snijmes, waarmee hij bezig was vilt te bewerken, in de hand en met één krachtige beweging stootte hij het mes zijn vader in de borst. De vader wankelde, maar sloeg tegelijk de deur open om naar buiteu te vluchten. Moeder, door het gegil verontrust, zag haar tnan, meende dat hij haar ie lijf wilde en stortte de straat op, dadelijk gevolgd door haar man. Hij liep een twintig stappen tot op den hoek van de Groenelaan en stortte daar neer, machteloos, dood en werd in de blik- embalagefabriek van de firma J. H. Oster- vanger en Zn. binnengedragen. De dader was inmiddels ook naar buiten geloopen. Hij begaf ziek regelrecht naar het politiebureau Meenuaustraat, waar hij zich bij den heer Vuyck, commissaris van politie aanmeldde, zeggende Meneer, ik heb mijn vader vermoord, hier ben ik. De commissaris nam hem dadelijk in verhoor. Rustig deelde de jongeman mee wat hij gedaan had en hoe. Ik heb er geen berouw van, zei hij. Het wreede leven thuis daed hem hier zich waarlijk gevoelen als de verlosser van zijn gemartelde moeder en zusters. De heer Yuyck stelde den jongen in be waring en deelde der'justitie het gebeurde mee, die dadelijk de instructie begon, ge leid door den subs.-officier mr. I. Z. Mazel. Dusscn, 24 Maart. Zaterdag j.l. had de uit vaart plaats iu de kapel der Eerw. Zus'ers Carmelitessen op 't Kasteel alhier en de teraardebestelling op 't R. K. kerkhof alhier van de Eerw. Zuster Catharioa Maria Co— lombler. Zij is de eerste der Fran.vche ban nelingen, die zoo ver van ha^r geboortegrond de reis naar de eeuwigheid maakt. Geboren te Monte (Frankrijk) in 1830, trad zij in de orde der zusters Carmelitessen vau Moulins in 1852 en heeft alzoo bijna een halve eeu^ haren God in die strenge kloosterorde ge diend. Moge zij het loon voor haar welbesteed leven reeds hebben ontvangen. De proef,' verledeu jaar genomen met de regeling der vacantien aan de openbare lagere scholen iu deze gemeente in verbaud met de leerplichtwet is slechts gedeeltelijk bevallen, zoodat de 14 daagsche vacautie in Juni, samenvallende met het dunnen der peten behouden blijft en de drieweeksche, die moest samenvallen met het rooien der bieten, in November, vervangen is door drie vacantien van een week, n.l. de Paaschweek, de Kermisweek en de week van Kerstmis tot en met 2 Januari. 's Hertogeubosch, 25 Maart. Alhier over leed, 84 jaar oud, mr. Hubert Sassen, oud lid der Staten van Noord—Brabant. Gedurende eenige jaren was hij voortzitter der r.-k. kiesvereeniging 's—Hertogeobosch. Capelle, 24 Maart. Onze vroegere dorps genoot, de heer A. M. De Roou, student in de rechten aan de universiteit te Utrecht, heeft met gunstig gevolg het examen als doctoraudus in de rechtswetenschappen af gelegd. Raamsdonksveer, 25 Maart. Zekere M. B. alhier had een snijwondje in zijn viDger. Piotseliug zwol hand eu arm dermate op, dat geueeskudige hulp moest wordeu iDge— roepeu. Dr. Vindag constateerde bloedvergiftiog. Naar wij vernemen bestaat hoop dat ge noemde lichaamsdeelen zullen behouden blij ven GORINCHEM, 24 Maart. De aanvoer van granen was heden gering, me gewonen handel. Men besteedde voor Ristarvre l 7.10 a 7,20 roode dito f 6,50, a 6,6a witte dito f6,60 a 6.75 inl. rogge f4,50 a 4,90 buitenl. dito f 4,75 a 4,85, gerat l 4,70 a 4,80, haver 3,60 t 3,75, duivebooneu f 7,25 a 7.50, blauwe erwten, f0— a 0,alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 265 runderen, 16 nuchtere kalveren, 10 vette varkens en 585 biggen. te qual. Kalfkoeien f180 4 200 Kalfvaarzcn f 140 a 160 Melkkoeien '140 RO 2'/j jarige oasen 1140 a iw öuiate vaarzen Pinken Qraskalvercn Nuchtere kalv. f 80 i 100 t 50 4 70 f 40 4 50 f 10 12 Aangevoerd vette varkens vau 21 a 24 ct.

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 2