publiek veilen en veikoopeni A._ O". BI1TK BUITENLAND. België. BINNENLAND. Telegrammen. Handelsberichten. Burgerlijke stand. 369ste Staatsloterij. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. NOTARIS ERF EN GROOTEN TUIN zijn wegens de onmogelijkheid om tot over eenstemming te geraken. Wat nu waarheid is? öf dit telegram of de eeu der tweevolgende, die elkander juist weer tegenspreken. Volledigheidshalve laten wc ze hier volgen, triaar alles onder groot voorbehoud aannemen is 't parool. De Daily Mail verklaart in staat te zijn, volgens inlichtingen uit vcitrouwbare bron, mede te deelen, d.u de grondslagen voor den vrede daadwerkelijk gelegd zijn ie Pre toria Het blad eet ft eeu his .or inch overzicht van de undc handelingen welke M ia. dag 1 I. begonnen /ijn lunchen lord Milner c neizijds en dc Hocrtnveriegenwoo dibtrs anderzijds De.tc laatste» diongen nadrukkelijk aan op ccn wapeusiilrtand. Het Britsche kabinet weigerde Maandag beslist op dit verzoek iu te gaan, de Boeren legden er zich bij neder en de beraadslaging nam een aanvang. Het schijnt uu, dat er nimmer sprake van is geweest de voorwaarden der Boeren als grondslag voor de onder handelingen aan te nemen; in weikelijkhcid legden de Boeren geenerlei formeele voor stellen over. Het standpunt van het Britsche kabinet was, dat er geen sprake kon zijn van een tractaat, een conventie of een regeling en dat er alleen gesproken kou worden over voorwaarden, door den overwinuaar toe te staan aan den verslagen vijand, die zijn on derwerping aanbood. De Boeren drongen levendig aan op amnestie, intrekking van de verbanuings— proclamatie, onverwijld herstel van de ver antwoordelijke regeering en een aandeel voor hen in den Uitvoerenden Raad, welke het militair bewind zou moeteo opvolgen. De Britsche regcering weigerde Woensdag haar voorwaarden te wijzigen op eenigerlei wijze. Dit antwoord weid gisteren, Donderdag, ter kennis gebracht van de Boeren, doch Milner beloofde hun, dat zij een of twee zetels zouden hebben in den Uitvoerenden Raad. De Daily Mail meent te mog n aannemen, dat de Boeren feitelijk de voor waarden, van Brirschc zijde geformuleerd, aannemen, en dat er slechts enkele bijzonderheden zonder beteekenis tc regelen zijn. Tot dusver hebben de Boerengcdelegeerden, geheel onafhankelijk van de Boerenvcrtegen— woordiging in Nederland, gehandeld. Volgens berichten uit Boerenkriugen, zou de indiuk te Pretoria en te Johannesburg zijn. ('al lord Kitchener wanhoopt aan een definitief succes der Bii'.sche wapenen, teiwijl de troebelen geleidelijk weg op de hoogte komen van de inzichten der aanvoerders, die op deu langen duur, door de uitgestrekt heid van het terrein en door hun stalen volharding, zullen moeten winnen. De Boeren zijn iu overvloed voorzien van ammunitie en levensmiddelen en zij hebben meer dan 15.000 man in het veld, terwijl besloicu is dtt effectief hier uit te breiden, omdat de tactiek er door geschaad zou worden. Zij bepalen zich er toe de opengekomen plaatsen aan tc vu'len door een keus uit de aaübie diugen, die in steeds grooler getal uit Kaap kolonie komen. De troebelen. De toestand was na ons laatste nummer niet meer zóó ernstig, maar de werkstakingen hebben zich over geheel België uitgebreid. In de Kamer en Senaat is 't er heftig toegegaan. Dc socialisten eischen herziening en al gemeen stemrecht en verweten de regeering dat zij de oorzaak waren van 't bloedvergie ten. De regeeriug gaf te kennen, dat de rust in 't land zal worden gehandhaafd en re kende daarbij op alle echte vaderlanders. De Kamer hervatte gisteren de bespreking over het iu overweging nemen van grond wetsherziening. De socialist Derablon pleit ten gunste van herziening. De socialist Sineets zegt, dat men zich geen illusies meer behoeft te maken„Gij staat klaar 60.000 man op hun broeders los te laten, maar gij zult ons niet allen dooden. Wij zullen talrijk genoeg blijven voor obstructie. Omdat de regeering den Koning niet wil aanraden zijn plicht te doen, zullen wij deu Koning bezweren en sraeeken tusachen bei de te komen. Dat hij een woord spreke en de vrede zal hersteld zijn.* Nadat nog verscheiden andere sprekers het woord gevoerd hadden werd het voorstel tot herziening met 84 tegen 54 stemmen verworpen. Buiten schreeuwde 't volk na de zitting revolutie, terwijl v. d. Velde tot kalmte aanmaande. In Leuven is 't er gisteren hevig op los gegaan. Er hebben giateren twee botsingen plaats gehad. De eerste op de place St. Antoine op deu hoek der Rue Marais, waar waar de woning van Scholaert is gelegen. Daar de politie overweldigd werd door het gooien met steenen van de menigte gaf de burgerwacht vuur. Hetzelfde gebeurde in de ltue Tirlemont, waar de burgerwacht opnieuw vuur gaf. In 't geheel zijn er vijf dooden, waarvan 2 of 3 zijn gevallen hij de eerste botsing, en 12 gekwetsten. De dooden en gewonden zijn door de betoogers medegeno men en door hen vervoerd uaar het Huis der Proletariërs. De patriote geeft de volgende bizouder- heden over de botsing te Leuven. Van het begin van den avond af voorzag men een levendige volksbeweging. Tegen half acht trokken troepen van met ijzeren stangen en klinkbouteu gewapend lieden door deStatious- straat, waar zij verscheiden ruiten in het Café des Brasscurs verbrijzelden en een per soon, een zekeren Jacqenotte, wondden. De bende verbrak het cordon der politie in de Rnc Tirlemons en vernielde vervolgens de ruiten in het lokaal der Jonge Katholieke Garde. Eindelijk gaf de burgerwacht op de Place St Antoine, in T nauw gebracht door de oproermakers, vuur. Het schieten maakte verscheiden slachtoffers. Tw«-e lezingen geven vijf dooden, maar verschillen over het aantal gekwetsten, dat volgens sommigen 12 bedraagt, volgens anderen 20. Bevestigd wordt dat de burger wacht twee salvo's afgaf. I-Ie getallen, die door de Leuvensehe j.olitie worden opgegeven, zijn 5 dooden en 12 gewonden. Het tweede sulvo had plaats voorden Katholieken Kring- Verscheiden der gewonden zijn doodelijk ge. troffen; zij zijn deels narr het hospitaal, deels naar het gebouw der socialisten over gebracht. Alle straten zijn afgezet en de overheid zal de ord handhaven. WAALWIJK, 19 April 1902. Verjaardag Prins Hendrik. Heden, ter gelegenheid van den verjaar dag van Z. K. II. Prins Hendrik der Ne derlanden, wappert van het genieentehuis de nationale driekleur. Moge het den prins-gemaal, die meer en meer de warme sympathie van het Neder- landsche volk bezit, gegeven zijn nog tal van jaren dezen dag te herdenken, maar dan onder gelukkiger omstandigheden dan thans op zijn 25sten geboortedag. Dat wenschen wij van ganscher harte. Tram. Het beroep door den gemeenteraad inge steld tegen het besluit van Ged. Staten, waarbij aan de Maatschappij Vicinaux-Hol landais concessie is verleend om hare lijnen te leggen door de Groote Straat zal 23 dezer voor den Raad van State worden behandeld. St. Antoniiis—Parochie. De stichting eeuer n;euwe parochie is zeer zeker een feit van historische beteeke nis. Een goed idee was 't dan ook om deze gewichtige gebeurtenis niet onopgemerkt te laten passeeren en met eeuige waardige feestelijkheden te doen gepaard gaan. Waalwijk zal Maandag 28 April een feest vieren, niet alleen voor de parochie St. An- tonius, maar voor de geheele gemeente. Het geldt hier, zooals we hierboven schreven, de stichting eener nieuwe parochie, een historisch feit, voor 't welk onze geheele gemeente belangstelling en ingenomenheid zal doen blijkennaar wij veronderstellen en dat zal 't best gaan door algemeen uitsteken der vlaggen. Onze lezers hebben nu en dan reeds iets in ons blad gevonden omtrent de bij gele genheid van de inhuldiging van den pastoor der nieuwe parochie te houden feestelijkhe den, zij zullen daarom zeker gaarne iets naders daaromtrent vernemen. Het doet ons genoegen, iu staat te zijn gesteld eeuige bijzonderheden mee te deelen. De regelingscommissie uit de feestcom missie bestaat uit de navolgende heeren WelEerw. heer Suijs, eere-voorzitter. J. Fransen, president. A. vau Drunen, secretaris. C. Melis, Corn. Trimbach, Maandag 28 April zijn de inhuldigings feesten. leden. De stoet, die den ZeerEerw, Heer Pastoor begeleid naar zijne parochie, wordt opge steld en trekt ten 2l/g uur uit bij de eerw. zusters, dan wordt de pastoor aan de pas torie afgehaald en neemt den stoet verder zijn weg door de Stationstraat, door de parochie tot 2e zeine, waar hij draait, om den Herder dan naar zijne nieuwe woning terug te voeren. l)e stoet zal een zeer aardig en zinne beeldig uiterlijk hebben en bestaan uit: 15 gardes d'honneur, meer dan 60 bruidjes, een 24tal jongetjes onder de eerste H. Communiede liedertafel „Oefening en Vermaak", de harmoniën St. Crispijn en PEspéranoe, een praalwagen met zinnebeeldige beteekenis, de lijfwacht van den ZeerEerw. Heer Pastoor, verder rijtuigen met den nieuwen herder, eerw. heereu geestelijken enz. enz. Waarschijnlijk zal ook den eerw. heer pastoor Rijken de feestelijkheden komen bijwonen, de eerbiedwaardige grijsaard, die 4U jaien onder de Waalwijkers heeft gearbeid. Dinsdags morgens heeft de inzegening der nieuwe Kerk plaats, om 9 uur plechtige H. Mis met 3 Heeren des namiddags in zegening van den nieuwen kruisweg, door een Zeereerw. pater Franciscaan, die teven? eene predicatie zal houden en daarna in zegening van 't Kerkhof. De Kerk zal eenvoudig, doch zeer netjes worden versierd, met menig ziunebeeldig opschrift. Voor de Kerk zal eene groote eerepoort worden opgericht en het gedeel te der parochie, waarlangs de stoet trekt zal een feestelijk aanzien krijgen; all e zijn ijverig aan 't werk. Wij mogen natuurlijk niet alles vertellen, maar wij kunnen het verzekeren dat de •toet, de versieringen enz. iedereen ten voUte zullen bevredigen het zal zijn een echt christelijk feest, dat zal blijven voort bestaan in de herinnering der Waalwijkers „dc stichting der St. Antonius-parochie." Moge eeu mooi voorjaaiswedertje de feesten begunstigen. A. N. It r. S. Pe leden der commissie voor den wed strijd in het patronen maken, uitgeschreven door den Alg. Ned. bond van Schoenfabri kanten zijn opgeroepen ter vergadering in het hotel Verwiel alhier op Maandag 2L April a s Ouder meer zal op «leze vergadering de jury worden gekozen. Trouwe opkomst dringend verzocht. Itoud van Ned. Lcdcrfubrikanten. Zooals we in ons vorig no. mededeelden zal de Bond van Ned. Lederfabrikanten a.s. Dinsdag 22 April eene algemeene ver gadering houden. Deze zal plaats hebben te Tilburg in de Nieuwe Koninklijke Harinoniezaal en aanvangen des ii%m. 1 uur. Aan de orde 1°. Ingekomen stukken. 2°. Mededeelingen door het Bestuur van de werkzaamheden sedert de vorige vergadering. 3°. Rekening en verantwoording door den Penningmeester. 4°. Verslag door den Secretaris. 5°. Verkiezing van drie leden voor het Bestuur wegens periodieke attreding der heeren C. L. Bressers, P. van Loon Gz. en J. B. L. Versier. 6°. Adressen aan de Regeering in zake de herziening van invoerrechten. Met het oog op het groote belang dezer vergadering wordt trouwe opkomst dringend verzocht. Ongeval. Gisteren geraakte het dochtertje van zekere J. v. d. H. alhier onder een rijtuig. Toen 't de straat wilde oversteken, viel de kleine en een der raderen ging 't kind over den hals. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ontboden, en wonder, het kind had slechts een wondje aan den hals en maakt ;l ove rigens zeer goed. Voornamelijk moet, naar men zegt, het ongeval \\orden toegeschreven aan 't schrik ken van 't paard van het schieten met sleutels, een tegenwoordig algemeen doch zeer gevaarlijk speeltuig bij de straatjeugd. Mucbinefabriek. Het doet ons altijd genoegen te kunnen wijzen op den vooruitgang van den nijverheid in onze streek op een of ander gebied. Thans wederom hebben we daartoe ge legenheid wij hebben 't oog op de raachi nefabriek der firma C. P. van Hilst en Zonen alhier. Werden vroeger reeds verschillende ma chines door hen gerepareerd en zelfs ver vaardigd, thans hebben zij hunne inrichting, door verbouwing en aanschaffing van talrijke machines, aanzienlijk verbeterd en zullen zij zich meer en meer op de machine-fabricatie toeleggen, ja zullen zij in staat zijn alle voorkomende reparation te doen en ver schillende machines geheel en al zelf te construeeren. De werkplaats is thans een flink en ruim gebouw, in zijn geheel 35 M. lar.g en 7 M. breed. Het voorste gedeelte der oude fa briek is grofsmederij, dan volgt de stelplaats om de machines te monteeren en dan de eigenlijke machinefabriek. Hier treffen we twee draaibanken, een schaafbank, twee boormachines en een amarilschijf tot t slijpen van ruwe stukkeu. Alle aanwezige machines zijn van de nieuwste constructie en van flinke afmeting, zoodat de grootst voor komende stukken kunnen worden bearbeid. Alles wordt gedreven door een petroleum - motor van 27a paardenkracht. Het geheel maakt een goeden en aangeuatuen indruk alles wijst op degelijke inrichting en op de energie der ondernemers, die wij bij deze het beste succes toewenschcn en dur ven vooispellen. Want waar is eene dergelijke installatie meer noodig dan in onze gemeente met de tegenwoordig zoo talrijke machineriën in schoenmakers- looiers- en andere bedrijven, voor wier eigenaars het van zeer groot be lang is spoedig en goed eene reparatie te kunnen doen verrichten of een of andere machine te doen vervaardigen. Daarom voorspelden we bedoelde firma een goed succes, daar wij er tevens van overtuigd zijn dat, nu we een dergelijke inrichting hier hebben, de Waalwijkers ook de Waal- wijksche nijverheid zullen steunen. Ziekte van II. 31. dc Koningin. Van het Loo wordt gemeld Het plotseling ter nederwerpen van onze gclietde Koningen op het ziekbed, nadat de jouge Vorstin blijkbaar gezond op het Loo was aangekomen en nog Zondag róór acht dagen op een tocht in een rijtuig aan de zij de van deu Prins de welkomstgroeten van Apeldoorn's bevolking beuntwoorde, wekt hier goote deelneming en diep leedwezen. Ook ten paleize is iedereen aangegrepen door de betreurenswaardige wending. De Prins moet diep gebukt gaan onder het plot selinge ziekte geval dat Zijne gemalin aan tastte en is schier g- en oogeublik van de sponde, even min als H. M. de Koningin- Moeder, Die met de liefde, welke alleen een teedere moeder kan geven, Haar kranke Doch ter verpleegt. Wordt II. M. dooi den slaap een welda dige rust geschonken, 'dan beijvert Prins Hendrik zich om persoonlijk te beantwoorde de taliijke lelegiammeii van buitenlanesche regeerende en andere vorsten, welke als zoovele bewijzen van belangstelling van gansch Europa in deze dagen naar het Loo strootnen. De geneesheer dr. Roessingh is permanent ten Paieize om telkenmale als de dokier geioepe.i wordt aan het ziekbed te konten Omtrent den aard der ziekte is niets be bekend en tot dusver niets meer. geopenbaard dan dat de koorts nog niet geweken is. Woensdag zou de lichaamstemperatuur de zorgwekkende hoogte van 40 graden hebben bereikt. Van het oogenblik dat de ziekte zich openbaarde is noch de Prins, noch de Koningin—Moeder buiten het palcis geweest. Niettemin beschouwt men het vertrek van prof. Rosensteiri als een hoopwekkend tecken dat het kritiekste oogenblik Voorbij is. De openbare feesten der bevolking voor genomen voor 's Prinsen verjaardag op heden gaan niet door, daar natuurlijk dit feestvertoon te veel zou strijden met de gedrukte stem ming van het publiek. Talrijkeber'chten wordennog verspreid omtrent den aard der ziekte. Thans is allen twijfel geweken. Nederland dierbare Koningin lijdt aan typhus. Een gisteren verschenen extra cummer van de Staats—Ct. meld het volgende .- Het Loo, 18 April, 8 uur 's voormiddags. Hetgeen de geneesheeren van Hare Ma jesteit de Koningin sinds het begin der ziekte vermoedden, is zekerheid geworden, zoodat thans vaststaat, dal Hare Majesteit lijdende is aan febris tyhoidea (typheuse korts) Tot heden had de ziekte sen normaal verloop. Het bericht is geteekeud door de heeren dr. Roessingh en L. Pot, arts. Het Vrijdagmiddag 2 uur verschenen bulle tin meldt Sedert Vrijdagmorgen kwam er in den toestand van H. M. de Konicgin geen ver andering. De ziekte blijft tot heden haar geregeld verloop behouden. Zeker stijgt uit het hart van iedeien Nederlander een hartelijk gebed hemelwaarts voor het behoud en spoedig herstel onzer dierbare vorstin. Drunen. Door Z. D. H. Mgr. W. v. d. Ven zijn herbenoemd tot leden van het R. K. Kerkbestuur der parochie van den H. Lambertus, de heeren Frans Robbeo en G. van Kessel. Raamsdonksveer. 18 April- Met genoegen kunnen wij mededeelen, dat onze kerk binnenkort zal worden verrijkt met een nieuw orgel en zou dit reeds geruimen tijd zijn besteld. Voorwaar geen onnoodige uitgaaf. Dussen. Een zeer zeldzaam feest hopen de heer en mejuffrouw Adriaan van lersel en Adriana Ammerdorffer op Woensdag 20 April a.s. te vieren, nl. hunne zestigjarige er htvereeniging. Bij deze heugelijke gebeurtenis, naar be weerd wordt in de analen der gemeente Dussen nog niet geboekstaafd, zal het deu zeer geachten jubilarissen niet aan veel be langstelling ontbreken. LONDEN, 18 April. Balfour verklaarde heden in het Lagerhuis, dat Milner en Kitchener twee bijeenkomsten hebben gehad met de Boereuvertegenwoordigers. Kitchener heeft op hun verzoek, ofschoon oui militaire redenen een wapenstilstand weigerende, er in toegestemd faciliteiten te verleenen voor de verkiezing en bijeenkomst van vertegen woordigers der verschillende commando's om den toestand te overwegen. Dc Boeren leiders zijn te dien einde uit Pretoria ver trokken. Meu verwacht niet, dat de gedach ten wisselingen binnen miuder dan drie weken kunnen hervat worden. Ziekto van H. M. de Koningin. Men seint ons lieden uit 's Hage Bulletin, 19 April 91/* uur liet Loo „H. 31. dc Koningin bracht een tamelijk rnstigen nacht door. De ziekte blijft ook nu nog haar geregeld verloop behouden Complicaties deden zich tot lieden niet voor, hoewel natuurlijk de krachten eenigzins afnemen iu verhouding tot den duur der ziek e. tv. g. Dr. Roessingh L. Pot. WAALWIJK, 17 April 1902. Bij een druk bezoek ter jaarmarkt kenmerkte zich de handel over 't geheel door bedrijvigheid, Vooral ter veemarkt was de handel vlug eu de aanvoer ruim. Kalf beesten f 140 A i 205. Dito vaarzeu f 125 tl f 185. Weivee buitengewoon veel aanvoer, prijzen van f 70 a f 145. Jonge varkens aangevoerd 305 Btuks, verkocht van f 7.75 a f 15. Wei-Lammeren aangevoerd 70 stuks, prijzen van f 3.tot f 7.25. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 398 kg. van f 1.08 a f 1.16 per kg. Eieren 2'/s A 3 cent per stuk. De jaarmarkt werd goed bezocht. De stilte in den huidenhandel schijnt er nog niet op te verbeteren. De looierij wacht blijkbaar op verminderde prijzen met het oog op de grootere aanvoeren, die nood wendig moeten volgen naar aanleiding van de verhoogde slachting in La Plata en vooral in de Rio Grande Saladero. Intusschen blijft de voorraad op alle voor name Europeesche stapelplaatsen ver beneden het gewone cijfer en de looierij is zoowel in dc kuipen als magazijnen slecht voorzien, zooodat met grond et.ne min of uieer be langrijke prijsreductie niet te wachten is. Goede vraag blijft heerschen vooral voor prima zwaar leder en dito licht zoolleder. In mindere qualiteit zool zoowel als bilt— nenzoolleder is de markt zeer Hauw gestemd. De Schoenentabrioken werken druk. In vreemde looimiddelen gaat weinig om daar de prijzen te hoog blijven en dc loo ierij steeds naar nieuwe soorten uitziet ter vervanging van sommige thans zoo hoog op gedrevene looistoffen. DUSSEN, 17 April. Botcrprijs per K.G. van f 1.07- a f 1.22. Middel- markt 1 1.16. Aanvoer 90 h G. Eieren f 0.70 de 26 stuks. WAALWIJK, op 18 April 1902. A. H. te 's Bosch, dronkenschap, vrijgesproken. M. V. te Nieuwkuik, jacht delict, f 3 b. of 3 d. h. 1. A. H. 2. M. v. L. 3. J. A. te Tilburg, jaeht- delict, ieder 1'5 b. of 3 d. h. Dezelfden, jacht- delict, ieder f8 b. of 4 d. h. Dezelfden, jacht- delict, ieder f10 b. of 4 d. h. J. v. d. P. te Waalwijk, dronkenschap, f5 b. of 3 d. h. 1. K. 2. J. S. te Drongelen, vischdelict, ieder 1'4 b. of 2 d. h. A. v. d. N. te Loonopzand, jachtdelict, f 10 b. of 4 d. h 1. J. F. 2. J. B. aLv. f2 b. of 2 d. h. H. v. L. te Moer estel, voerweien, f3 b. of 2 d. h. A. II. alsv. A. J. K. te Geertruidenberg, dronkenschap, f2 b. of 2 d. h. J. P. te Drunen, jachtdelict, f2 b. of 2 d. h. J. B. te Kaatsheuvel, alsvoor, f3 b. ot 3 d. h. A. v. B. overtr. veldpol. f3 b. of 3 d. h. J. A. de G. te Waspik, dron kenschap, f5 b. of 3 d. h. C. v. d. V. te Nieuwkuik, overtr. prov. regl. fl b. of 1 d. h. L. v. D. te Capelle, jachtdelict. f5 b. of 3 d. h. A. E. Z. te Loonopzand, ulsv. f J.0 b. of 4 d. h. P. de H. te Besoijen, nachtgerucht, f5 b. of 3 d. h. 11. F. te Sprang, overtr, prov. regl. f 1 b. of 1 d. h. J. G. te Sprang, overtr. spoorw. wet, alsv. --- B. C. F. te Waspik, pol. verord. overtr. fl.50 b. of 1 d. h. H. K. te Loonopzand, nachtgerucht, f3 b. of 2 d. h. A. A. L. te Waalwijk, alsv. f2 b. of 2 d. h. G. B. te Sprang, voerwezen, f2 b. of 2 d. h. A. H. te Vlijmen, dronkenschap.f5b.of3d.il. G. C. D. to Besoijen, alsv. verzet tegen vonnissen van 24 Mei en 2 Augustus 1901, beide vonnissen bevestigd. WAALWIJK. van 12 18 April 1902. GEBOREN Martinus Petrus Josephus z. v. A- Vissenberg eD A. J. Pijnenburg. Wal- therus Johannes z. v. P. G. Duquesnoij en M. v. d. Hoven. Adrian us Johannes z. v. A. H, de Vries en J. v. Assen. Johan nes Antonius z. v. M. Beerens en G. v. d. Mosselaar. OVERLEDEN A. J. de Graaff. 7 rand. d. v. B. P. de Graulï en J. Waas. P. J. Homber gen 11 mud. z. v. C. A A. J. Hombergen en J. M. v. Bijnen. HU W..AANGIFTE M. Hopstaken 25 j. Waalwijk en B. M. Boelé 25 j. Waalwijk. J. v. Nooij 32 j. Waalwijk eu A. Pulles 31 j. Waalwijk. GEHUWDB. C. Korthout 26 j. Waalwijk en A. v. d. Pennen 23 Waalwijk. BESOIJEN. GEBORENJochem, Cornelia z v. Johannes Braspenning en Sija Pruijsers. Maria Adriana d. v. Elisabeth van Mier.Maria d. v. Jan v. d. Kolk en Calharina Maria Vis- scher. Cornells Laurentius z. v. Christiaan Hendrikus d. Greelï en Wiiha. Cornelia Brans. Warnar Pieter z. v. Johannes v. d. Hammen en Maria Helena Moll. HUW.-AaNGIFTEN Alixsander Splinters te Genderen en Adriana Bogers. Christiaan Jobs. v. Es en Anna Maria v. d. Broek. Laurentius Frunciscus v. d. Broek en Din- gena Maria v. Es. CAPELLE van 20 Maart tot 15 April. GEBOREN Cornelia, d. van Michiel v. Ksch en Geertrui Anna de Rooij. Maria Huiberdi- na, d. v. Peter Wagemakers en Soetji Verhagen. Johannes Pieter, z. v.Gerrii Verhagen en Adriana Musterd. Antonie z. v. Pieter v. Vuuren en Maria Verduin. Adrianus Johannes, z. v. Jacobus v. Ilooren en Elisabeth Meijers. OVERLEDENElisabeth v. Baardwijk, 3 mnd. Maria Mandemakers, 68 j. wed. v. Adriaan v. Oosterhout. Levenloos aangegeven kind van Jan Jacobus Oerlemans en Gerdina Hoefnagel. GEHUWD: Maurits Levie Meijer 33 j. te Barneveld en Henriette Cohen, 40 j. HUW.-AFKONDIGINGEN Jacobus de Jong, 24 j. en Herinina Mechelina Jacobsen, 22 j. tc Wageningen. Hoogste prijzen der 3c klasse. Trekking van 16 April 1992. Prijs van f 400 No. 2491 13426 100 2317 7790 11609 11661 19920 Trekking van 17 April 1902. Prijs van f 1000 No. 13196 100 1969 te Waalwijk, zal ten verzoeke van de Erven van den lieer G. VAN LOON BIJ INZET, DONDERDAG 1 MEI 1902. ten koffiehuize van den Fleer A. GERRIS in de Twee Kolommen te Waalwijk en BIJ TOESLAG OP DONDERDAG 15 MEI 1902, in het Hotel VEEW1KL te Waalwijk telkens des avonds 8 uur, onder Waalwijk, sectie C nos. 294, 295 en 961, groot 15.99 Aren, gunstig gelegen aan de Groote Straat.

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 6