Belangrijk BUITENLAND. België. BINNENLAND. handelingen inderdaad zijn verbroken en wel als gevolg van de houding der Britsche regeering, die in de quacsiie der onafhan kelijkheid en in die der amnestie geeuerlei concessie heeft willen doen. Iu de omge- ling van president Kruger zou men met beslistheid verzekeren, dal de onderbande vingen tusschen de Boerenregeerders en de Engelsche autoriteiten te Pretoria niet der aangeknoopt zullen worden na verloop van de drie weken, die, naar het zeggen van minister Balfour in de Lagerhuiszitting van Vrijdrg 1.1. door de Boerenleiders be— steed zouden worden aan het houden van een referendum onder de commando's over de vraag, of men al dan niet zou ingaan op de door Engeiand voorgelegde vredes voorstellen. Paris Nouvelles, dat algemeen beschouwd wordt als het orgaan der Boeret.gedclegeer- den in Europa, publiceert, in verband met het, vertrek der Boerenautoriteiten uit Pre toria, het volgend telegram uit 's-Graven- hage „In Boerenkriogen meent men, dat het vertrek der Boerenleiders uit Pretoria gelijk staat met afbreking der onderhandelingen. L>e Engelsche berichten trachten de fei ten onder een valsch licht voor te stellen, door mede te deelen, dat de Boerenaanvoe- ders, die bereid zouden zijn, de Britsche voorwaarden aan te nemen, de commando's gaan raadplegen. Dit is te minder waarschijnlijk, daar de regeeringen der Republieken de gedele geerden in Europa.nog niet hebben geraad pleegd over de vredesvoorwaarden, zooals beslist tusschen hea-is overeengekomen, als het geval er aanleiding toe geeft, en zooals Botha ook verleden jaar gedaan heeft. In tegenstelling, met hetgeen de Engel sche inlichtingen ie verstaan geven, zijn het niet de Boerenaanvoerders, dit geviaagd hebben, over vredesvoorwaarden te beraad slagen maar dezen, ic uitgenoodigd wa ren door lord Kitchener, om hun meening te zeggen over de voorstellen van dr. Kuy— per en het antwoord daarop van de Britsche regeering, hebben, na onderling overleg, la ten welen, dat zij geen meening konden formuleereu. Lord KitGhener stelde onmiddellijk een trein ter beschikking van Schalk Burger en Reitz die er eerst in slaagden, Steyn en De Wet te ontmoeten na acht dagen zoekens. De Boerenaanvoerders kwamen daarop allen te Pretoria bijeen, om lord Kitchener hun qoeening voor tc leggen. Maar de opvattingen loopen te zeer uiteen en het is zeker, dat de tegenstanders van elkaar gegaan zijn, zonder dat er iets tot stand gebracht is kunnen worden. Nogmaals worden deze mislukking aan Eugelsche zijde en de weigering der Boeren, om zich te onderwerpen, valsch voorgesteld ten eiude het geloof ingang te doen vinden, dat de tegenstand der Boeren het einde nabij is." Dr. Leyds heeft zich voorts over de zaak te Brussel laleu interviewen door een me dewerker van de Parijsche Eciair. De Transvaalsche gezant sprak zijn volkomen vertrouwen uit, dat de eischen der Boeren zuilen zegevieren, maar toonde zich meer pessimistisch ten opzichte van de geruch- teu omtrtut het sluiten van den vrede: Met het aanvaarden der vredesonderhandelingen hadden dc leiders der Boeren ten doel om, zonder zich tot iets te verbinden, te w< ten te komen, wat Engeland wil. Als de Boeren een referendum gaan houden, is dat een bewijs, dat de voorwaarden van Euge'aud hun onaannemelijk toeschijnen in het tegen overgestelde geval zouden zij onraiddelijk den vrede geteekend hebben. De gezant voegde er bij, dat in deze on derhandelingen, waartoe het initiatief van Engeland uiigaat, beide partijen met gelijke reclr.en op den grondslag van onafhankelijk heid onderhandelen. De Daily Chronicle verneemt uit Pietoria dd. 17 dezer: Louis Botha is het eerst van hier vertrokken en we! met den trein naar Dundee; hij gaat naar de Jagersdrift Schalk Burger, Reitz en Lukas Meijer zijn naar de buurt van Balmoral gegaan, de Wet naar deü Vrijstaat. De Daily Chronicle verneemt uit Pretoria, dd. 20 dezerSteijn en de la Reij zijn gisteren te Klerksdorp aangekomen. De Standard verneemt ui'. Pretoria dd.2I dezer: Ik heb zeer goede reden te geloovcn dat er een poging tot een vergelijk bereikt is dat, tenzij e; iels onvoorziens gebeurt, wederzijds hartelijk zal blijken te zijn. Ik verneem, dat er op aanstichting van de Boeren zelf e> n grondslag voor den vrede verkregen is. Intusscheu zal er geen wapen stilstand wezen, behalve op de dagen, die vastgesteld ziju voor de bijeenkomsten der burgers op verschillende plaatsen, wanneer hun de Engelsche voorgelegd zulleu worden. Wat de Standard uit Pretoria verneemt is, behalve wat den wapenstilstand voor de dagen van samenkomst der burgers betreft, vrij vaag en als zijnde een even ongegronde verwachting als men Zaterdag algemeen in Engeland had, weinig belangrijk. Wat de bewering betreft, die hier schijnt herhaald te worden, als zouden deze onderhandelingen van de Boeren zijn uitgegaan, 't geeu men zich in Eugeland aldoor bevlijtigt de wereld te laten gelooven, de tijd zal leeren of dat juist is. Wij zeggen nog eens, de Boeren hebben zich nooit te hoog geacht om hun nerzijds al het mogelijke te doen ten einde tot een eervollen vrede te geraken, maar n oet men het zoo opvatten, dat zij uit een gevoel van verslagenheid en machteloosheid veer eens een poging hebben gedaan om Engelands toegeeflijkheid te bewegen, dan vergist zich wie deze voorstelling' aanneemt. Ligt er niet al eeu bewijs van zwakheid in de krampachtige pogingen, die van Engelsche kant ingesteld worden om de menscheu te overtuigen, dal de vredesonderhandelingen toch heusch van de Boereu zijn uitgegaan p Het einde der politieke week. •De politieke week is afgcloopen. Voor Maandag 14 April was de algemeene werk staking, de revolutie met de handen in den zak, uitgeschreven en tegen Maandagmorgen werd het leger der politieke werkstakers af gedankt. We hebben deze weck kunnen opmerken, dat de arbeiderspartij in België sterk is georganiseerd en hef vermoeden is dan ook gegrond, dat aan den wensch der centrale leiders gehoor zal worden gegeven en het maatschappelijk leven weldra weer langs de oude baan zal glijden. De traag heid der stof, die Maandag voor een week menig bedrijf aan den gang hield, dat in de volgende dagen tot volkomen stilstand kwam, zal haar invloed ook wel doen gelden bij de hervatting der werkzaamheden en wc kunnen ons er dan ook op voorbereiden in de volgende dagen nog hier en daar van stakers te hooren, die er nog niet toe kunnen komen weer de hand aan het werk te slaan en daarmee te kennen te geven, dat ze be rusten, althans voorloopig, in de voortzetting van deu besiaanden toestand. BRUSSEL, 21 April. Te Brussel en de overige deelen des lands hecrscht volko men rust. De besluiten tot verbod van samenscholing zijn overal ingetrokken. De laatste berichten betreffende de werkstakingen vermelden gedeeltelijke hervatting van den arbeid in het kolenbekken van Bergen, men verwacht zeer spoedig het einde der staking; in den omtrek van Luik is de arbeid ook door zeer velen hervat. Te Brussel en in den omtrek wordt al gemeen het weik hervat. In het Midden- bekken bij 40 pet. van het werkvolk. Te Charleroi geschiedt het in de metaalfabrieken en glasblazerijen op aanmerkelijke schaal. Morgen beginnen de mijnwerkers weer. Tc Gent zal morgen het werk algemeen weer aan den gang zijn. Nergens is er ieis bij zonders voorgevallen. is de geluksaankondiging van Samuel Ileckscher &enr. in Hamburg welke zich in dit nomraer van onze courant be vindt- Dit huis heeft zich door zijn promp te en stilzwijgende Uitbetaling der hier en in den omtrek gewonne bedragen eene zoo goede naam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen op deze advertentie acht te geven. WAALWIJK, 23 April 1902. Alg. Ned. Kond van Schoenfabrikanten. Maandagmiddag ten 5 uur vergaderde in het Hotel Verwiel te Waalwijk, de com missie voor de prijsvraag in 't patronen maken uitgeschreven door den A. N. B. v. S. Medegedeeld werd dat ingekomen waren 14- mededingingen, waarvan er verschillende voor 2 afdeelingen. Een lijst van een achttal heeren werd opgemaakt, waaruit 5 zullen worden aangeschreven om deel uit te maken van de jury. De jury zal zitting houden te Amsterdam in dc.le helft van Mei. De ontwerpen zullen achtereenvolgens te Waalwijk, Drunen, Kaatsheuvel, Oisterwijk en Dongen worden tentoongesteld. Ned. Bond van Lcdcrfabrikantcn. Dinsdagnamiddag ten 1 uur werd onder voorzitterschap van den weled. heer J. Bernard Timmermans Wx. te Tilburg in de Harmoniezaal, de jaarlijksche alg. vergade ring van bovengenoemden bond gehouden. De leden waren trouw opgekomen. Na een woord van welkom, van den president, werden bij acclamatie als be stuursleden herkozen, de heeren C. Bres- sers, P. van Loon Gz. en Verster. De rekening en verantwoording van den penningmeester en het jaarverslag van den secretaris werden met een woord van dank goedgekeurd. Het batig saldo der rekening is f365.60. In het jaarverlag wordt o. m. besproken de oprichting van een technisch bureau, een proefstation, en later misschien een theore- lischen en practischen cursus voor de looierij; hieromtrent zijn aan de Minister van W. H. en N., Binuenl-Zaken en Oorlog adres sen verzonden. Aan de orde kwam verder 't tarief van invoerrechten. Concept-adressen aan de regeering te dezer zaken der zoolleer- en overleerlooiers werden staande de vergade ring voorgelezen en goedgekeurd, en de Boud zal beide, evengoed de overleerlooiers als zoolleerlooiers uit alle macht ter ver krijging van invoerrecht steunen. De vergadering die een uitstekend ver loop had, werd met eeu woord van dank en aanmoediging door den voorzitter ge sloten. (Uitvoerig verslag in 't volgend no.) Zeldzaam feest. Vrijdag 6 Juni a. s. zal in Waalwijk wederom een zeldzaam feest gevierd worden. Dan zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Eerw. Moeder-Overste van het gezelschap J. M. J. alhier, in de orde trad, om zich aan den dienst van God toe te wijden, en tevens 121/» jaar geleden dat zij alhier als overste werd benoemd. Op te sommen wat Waalwijk aan haar verschuldigd is, zou ons onmogelijk zijn. Aan haar, die zooveel talent aan den dag legde in t besturen van deze grootsche en hoogstnut- tige inrichting, aan haar, wien Waalwijk zooveel verschuldigd is voor het degelijk onderwijs dat bij de Ee~w. zusters wordt gegeven en om met 't laatste, tot een ('er voornaamste oorzaken onzer dankbaarheid te komen, wat heeft Rev. Mère niet gedaan voor de tallooze zieken, die door haar werden bediend, verzorgd en gesteund, gedurende de 25 jaar van haar geestelijk leven, in deu dienst der arme kranken, waaraan zij zich in 't bijzonder toewiidde. Zij was en is de ziekenzuster, bij uitne mendheid die door jarenlange ondervinding veel kennis op dit gebied heeft opgedaan. Geheel Waalwijk en ook omliggende gemeenten, allen ook van andere gezindten zullen vooral iu dit opzicht haren grooten lof verkondigen. Geen wonder, dat men spoedig het plan had opgevat, om bij deze zeldzame gelegonheid, haar een bewijs van hulde en dank aan te bicden en dit zal geschieden in den vorm van eene cadeau, aangekocht voor de opbrengst van eene collecte, die 1.1. Dinsdag door een commissie van da mes welwillend langs de huizen in onze gemeente voor dit doel is gehouden. Deze collecte is goed geslaagd, het zal dus eene algemeene hulde zijn van onze gehecle gemeente. Onderwijzers—vergadering. Gisteren hielden de onderwijzers uit het arrondissement Waalwijk hunne eerste ver gadering van dit jaar op de zaal Musis Sacrum. Ongeveer 5U onderwijzers woonden de bijeenkomst bij. Besloten werd de tweede of feestvergadcring te houden te Haarlem op 22 Juni a s. Hierna werden behandeld 1. Wat kan de onderwijzer doen tot het verkrijgen van een gymnastieklokaal aan de openbare school, door den heer A. Princen alhier. 2. Schoolvergaderingen en hare inrichting voor groote en kleine scholen, door den heer lusch van Geertruidenberg. Beide onderwerpen werden zeer verdien stelijk behandeld en gaven aanleiding tot eene zeer ampele en vruchtbare discussie. Naar aanleiding van punt 1. besloot de Vergadering eeu schrijven tot den District schoolopziener te richten, waarin de nood zakelijkheid der oprichting van gymnastiek- okalen betoogd zou worden. Met betrekking tot het tweede punt ver klaarde het hoofd der school en de onder wijzers zich bereid een proef te nemen met het houden van schoolvergadering, om later hunne bevindingen aan de vergadering mede te deelen. Barak—Concours. Zelden werd in Waalwijk een concours gegeven dat zooveel belangstelling heeft gewekt, als het thans afgeloopen barak concours in 't hotel //de Twee Kolommen* van den heer A. Gerris-Simons. Het gold hier voor onze gemeente iets nieuws en er weid dan ook zeer druk deelgenomen, zoo dat wij den ondernemer gerust kunnen feliciteeren met het in deze behaalde succes. Maandagavond 11. had, onder zeer veel belangstelling, de sluiting van 't concours plaats. De uitslag is als volgt le Prijs. Een koperen vernikkelden pa- pegaaieukooi met papegaai, de heer Gérard Zuurhout, Waal wijk met 204 punten. 2e Prijs. Een le klas Pfaffhandnaaimachi- neüe heer Petrus van Schijndel, Waalwijk met 203 punten. 3e Prijs. Een staande klok, gongslag, I4daags uurwerk, de heer P. van Rijswijk, Geertruidenberg met 187 punten; alles in 10 atooten. le premie van f 15 voor deugen e, die na 14 April in lien partijen, de meeste keeren in no. 25 is gekomen, de heer Petrus van Schijndel, Waalwijk, met 21 keeren. 2e premie van f 10., voor dengene, die na denzelfden datum in tien partijen, de meeste keeren in no. 3 is gekomen, de heer Gérard Zuurhout, Waalwijk, met 19 keeren. Het concours liep in de beste orde, tot ieders genoegen af. Feestavond. Zaterdagavond vercenigden de werkende leden der liedertafel Oefening en Vermaak" zich aan een feestdisch op de saai Musis Sacrum. Het ging er kameraadschappelijk en gezellig naar toe, 't was een vroolijke avond, verschillende voordrachten, zangnum mers, zoowel ernstig als komiek werden ten beste gegeven. Wat de tafel betrof, hierover waren allen uiterst voldaan, de naam van den heer A. Gerris was ons hiervoor ook trouwens ten waarborg. Baldadigheid. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben eenige belhamels weer eens flink in onze gemeente huis gehouden. In de kerkpad en in een paar tuinen hebben ze boompjes omgetrokken en vernield, langs de spoorlijn werden verschillende hou ten hekken afgenomen en in den spoorsloot geworpen en meer dergelijke baldadigheden uitgehaald. Naar wij vernamen doet de politie onder zoek. Ongeluk. Zaterdag jl. had een zoontje van zekeren D. v. d. Zaken te Besoijcn, terwijl hij aan'l stelten loopen was, het ongeluk te vallen en ziju arm te breken. Dit is reeds de tweede maal, dat he.n ditzelfde ongeluk overkomt. Een waarschuwing voor velen om voorzich tig te zijn Ziekte van H. M. de Koningin. Zondagochtend werd geseind De Koningin heeft den nacht gedeeltelijk slapende doorgebracht. De voedselopname is iets vermeerderd. De algemeene toestand is bevredigend. Tulloos schier waren de bewijzen van sympathie en deelneming welke de Prins Zaterdag op zijn verjaardag ontving zoowel uit binnen- en buitenland, van vreemdelin gen en in het buitenland gevestigde Ne derlanders. Aan II M. de Koningin-Moeder worden mede vele telegrammen gezonden, getuigende van belangstelling iu de ziekte van haar dochter. Uit het Loo wordt Maandag gemeld Het verloop van de ziekte van II. M- de. Koningin schijnt het bepalen van een criticken dag uiterst moeilijk te maken. Men verzekert, dat de officieele ziekte bulletins een iuist beeld geven van den toestand Harer Majesteit. De komst van prof. Rosenstein, die, gelijk reeds gemeld werd, een dezer dagen zou consulteeren met de andere ganeesheereu, is nog niet vastgesteld. Men seint Maandagavond van Het Loo In den toestand van Hare Majesteit de Koningin was ook Maandagavond geen ver andering gekomen. Bij tusschenpoözen verlieten de genees- heeren geruimen tijd het paleis, en ook Prins Hendrik maakte in den middag nog eene wandeling door het park. De lessen, die de Prins gewoon is op verschillende dagen der week te nemen, schijnen geregeld voortgang te zullen hebl en. Dr. Kronenberg, uit Deventer, die tot de leermeesters behoort, vertoefde althans in den ochtend eenige uren op Het Loo. Het consult, dat professor Rosenstein met de andere gpueesheeren zal hebben werdt tegen Dinsdagmiddag tegemoet gezien Uit het Loo wordt van Dinsdagochtend gemeld Professor Rosenstein kwam Dinsdagmid dag om 12 u. 18 ra. hier aan. Prins Hendrik ging Dinsdagochtend nog niet uit, doch nam weer deel aan de lessen van dr. Kronenberg. Het bulletin van Dinsdagmiddag 2 uur luidde In de ziekte van H. M. de Koningin is eene lichte verbetering merkbaar, zich open barende door daling der morgentemperatuur. Bewustzijn volkomen ongestoord. Algemeene toestand bevredigend. Prof. Rosenstein. Dr. Roessingh. L. Pot, arts. Men meldt uit den Haag Dit verschillende omstandigheden wordt hier ter stede afgeleid, dat, door de gunsti ge wending, die in den toestand van Hare Majesteit de Koningin is gekomen, het mogelijk zal zijn weldra den gewonen loop van zakeu in staatsaangelegenueden te her vatten, zij het ook aanvankelijk natuurlijk beperkt tot het hoogst noodige. Hoewel in de ziekte der Koningin thans blijkbaar eene gunstige wending is gekomen, zal het herstel toch waarschijnlijk nog lan gen tijd vorderen. In de voedselopname is geen verandering gekomen. De officieele bulletins zullen vooreerst nog wel voortgezet worden. TWEEDE KAMER. Dinsdagmiddag zijn de werkzaamheden hervat. Ingekomen waren de geloofsbrieven van mr. Janssen, nieuwbenoemd lid voor Maastricht en de nominatie voor een lid van den Hoogen Raad in de vacature-Han- lo, voorts verscheidene wetsontwerpen. De heer Van Alphen heeft verlof ver kregen op nader te bepalen dag tot den Minister vau Oorlog eenige vragen te richten omtrent de voorgenomen late oproeping van miliciens-verlofgangers der lichting 1895 voor het houden van herhalingsoefeningen. Daarna zijn de afdeelingen hernieuwd. üc lichting 1895. Het Handelsblad meld dat op 19 dezer de minister van oorlog niet het voornemen had, de lichting '95 buiten oproeping te laten, met audere woorden, intrekking dan wel wijziging vnn het kon.besluit voor te stellendat de uitvoeringsbepalingen, in ontwerp gereed, nog bij enkele afdeelingen van het departement nog behandeling ver- eischen en daarna dus de bekrachtiging van ZEx. vorderen dat vermoedelijk in de laatste dagen dezer week de afkondiging kan worden tegemoet geziendat hoogstwaarschijnlijk de eerste '95 t. w. de 4e comp. van het 2e reg. vesting-artilerie reeds den 15 Mei a.s, zulleu moeten opkomen. Dc werkstaking bij da örmu van Heek 4 Ca Men meldt uit Enschede Gisteravond omstreeks 7 uur maakten een lötal der nieuwe arbeiders van de firina Van Heek eene wandeling door enkele stralen, onder bescherming van de politie. Omdat er eene groote menigte samenliep, moest het verbod van samenscholingen worden gehandhaafd. De machinist A. wei. gerdc daaraan te voldoen hij werd gear- reste.erd. Op den verderen weg werd telkens volfc door de marechaussee tegengehouden en moest eenige malen d" sabel getrokken worden. Enkelen uit h?t publick liepen lichte ver wondingen op. Nu is alles rustig. Een gestolen meisje. Dezer dagen bevonden zicb, gelijk wij reeds mededeelden, enkele kermiswagens met Zigeuners te Krimpen aan den IJsel, komende van Berg-Ambacht. Een 5-jarig meisje be delde langs de huizen te Krimpen, waarbij zij in vrij goed Hollandsch mededeelde, dat zij van haar ouders gestolen was en door de kermisreizigers rne^e gevoerd werd. De kinderen van deu landbouwer Pot, aan wie het het meisje medegedeeld had, deelden het aan hun ouders mede en spoedig kwam het ook de burgemeester te hooren die zich onmiddelijk naar het parket te Rotterdam begaf. Naar aanleiding daarvan begaven de sub stituut-officier van justitie, tc Rotterdam mr. Mazel en de burgemeester van Krimpen aan den IJsel zich derwaarts" en achterhaalde per rijtuig, vergezeld van rijksveldwachter! de kermiswagen», die reeds naar Nieuwer- kerk a. d. IJsel vertrokken waren. iu het stationsgebouw te Nieuwerkerk werd de instructie gevoerd, waarbij bleek, dat de kermisreizigers, W. genaamd, van Saksen afkomstig waren, terwijl het bewuste 5-jarig meisje goed Hollandsch en een weinig Duitsch spreekt en het kind volhield ge stolen te ziju, doch waar, kon het niet mededeelen. Bij confrontatie inet de andere kinderen vau den kermisreiziger vertoonde het geen gelijkenis. De andere kinderen verstaan en spreken geen Hollandsch. Daar van vermissing vati een kind geen aangifte is gedaan bestond er geen aanlei ding het meisje aan de kermisreizigers te ontnemen. De justitie blijkt de zaak even wel ernstig in te zien en is zelf» de minis ter van justitie er in gemoeid, op wiens last het meisje gisteren te Gouda gefoto grafeerd is geworden en waarheeu de kermis wagens inmiddels vertrokken waren. Dezen slaan thans onder bewaring der Rijkspolitie in afwachting van nadere iufor- matiën omtrent de identiteit van het meisje. Men vermoedt dat het kind in een plaats aan de Duitsche grenzen is gestolen. Persvaeantiedag. De verwezelijking vau den wensch waar naar sinds jaren in de Nederlansche peri gestreefd werd, maar tot nu toe te vergeefs, een persvacantiedag, is een voldongen feit. Op verzoek van het bestuur van den Neder- laudschen Journalistenkring hebben de di recties van het „Handeisbiand", en de Nieuwe Rotterdamsche Courant", de Tele graaf" en de „Nieuwe Courant* besloten op 9 Mei a. s. daags na Hemelvaartdag geen ochtend-editie uit te geven, zoodat alle Nederiandsche journalisten, hetzij belast met dag of nachtdienst gezamenlijk van één vrijen dag zullen kunnen genieten. In de Neder iandsche Journalistiek zal dit inwilligefl door de di recties van eeu verlangen, waar aan op de Kringvergaderingen dikwerf uiting werd gegeven, maar dat steeds afstuitte op gemis aan samenwerking, zeker groote vol doening brengen. Ongeval. Men meldt uit Groesbeek Al weer is gebleken hoe gevaarlijk het is, dat de sluitboomen van de overwegen van den spoorweg des avonds niet van een behoorlijk licht zijn voorzien. Zaterdagavond kwam van den weg van Heumen naar Groesbeek een automobiel, waarin zich bevonden de heer v. H. tot D. te Nijmegen, vergezeld van een ouden heer en van twee jongelui. Zij waren de helling vóór den overweg van den spoorweg nabij het dorp Groesbeek langzaam afgedaald en naderden toen ongemerkt den gesloten boom. Eerst toen zij er vlak voor waren, werd deze bemerkt, doch te laat; de sluitboom werd omvergeredeu en op hetzelfde oogen- blik komt de expres Bazel-Hoek van Holland aan. Alleen aan de tegenwoordig heid van geest van den bestuurder van de automobiel is het te danken dat het gehec le gezelschap gered werd, hij stuurde zijn tuftuf juist nog bijtijds iu een greppel. Allen vielen iu het zand en slechts een kreeg een lichte kwetsuur aan het rechter oog. Men meldt uit Oud-Beierland Terwijl de stoomtram van Zuid-Beierland hedenochtend circa half twaalf langs Stout- jesdijk (eeu gehucht, ongeveer een half uur van onze gemeente gelegen) reed, kwam een vierjarig jongetje al spelende op de tramlijn. Hoewel de machinist direct stopte, werd het kind door een der voorste wielen van de locomotief zoodanig aangeieden, dat de beide beentjes moesten geamputeerd worden. Het kind is na deze amputatie bezweken. Het ongeluk is in geen geval aan den

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 2