"binnenland. BUITEN LAN D. Rijkspostspaarbank. JAAfeMARKTte Waalwijk op Donderdag 5 Juni a. s. Ziekte H. M. de Koningin. De straten zijn vol menscheu, die vader- 'udsche liederen zingen. De menigte neemt idurig in aantal toe. De klokken van de ?rken en van andere gebouwen luiden. Er jcrscht ontzaglijke geestdrift. Koning Edward heeft de volgende bood- •hap gericht tot zijn volk. ,Wij hebben het welkome bericht van e beëindiging van de vijandelijkheden in Luid-Afrika, met oneindige voldoening ver- Comen en wij vertrouwen, dat de vrede poedig gevolgd zal worden door herstel ',er welvaart in ons nieuwe gebied, alsook lat de gevoelens, noodzakelijkerwijze door loor den oorlog ontstaan, plaats zullen naken voor een ernstige samenwerking van .1 onze onderdanen in Zuid-Afrika, ter jevordigiug van het welzijn van hun maat- chappelijk land.' De Engelsche bladen zijn natuurlijk en— ;housiast, de overige Europeesche bladen oespreken de zaak met kalmte en waardige ïeid, betreuren het ouafhankelijkheidsverlies en brengen warme hulde aan het dappere sdele Boerenvolk. Ten slotte de vredesvoorwaarden voor zoover we die kennen, met een enkel woord. 1. De burgers te velde leggen aanstonds de wapenen neer en leveren geweren en munitie in hun bezit in. Zij zien af van alle verzet tegen het gezag des konings, dien zij erkennen als hun wettigen vorst. (Toejuichingen). 2. Allo burgers te velde, buiten de grenzen van Transvaal en van den Vrijstaat en de krijgsgevangenen buiten Zuid-Afrika, die burgers zijn, worden, bijaldien zij ver klaren hun positie als onderdaan van den koning te aanvaarden, naar hun woonplaats teruggebracht zoo spoedig er vervoermidde len verschaft kunnen worden on hun middel van bestaan verzekerd is. 3. De burgers die aldus zich onder werpen en terugkeeren worden niet beroofd van bun persoonlijke vrijheid an eigen dom. (Toejuiching.) 4. Geen burger- of strafrechtelijke vervolging wordt ingesteld tegen burgers die zich aldus onderwerpen of aldus terug keeren voor een eenige daad, die in ver band staat met het voortzetten van den oorlog. Deze bepaling strekt zich echter niet uit tot zekere daden die na het einde van de vijandelijkheden voor den krijgsraad komen. 5. De Nederlandsche taal wordt op de openbare scholen in Transvaal en Vrijstaat onderwezen, waar de ouders der kinderen het verlangen en wordt bij dc rechtbanken toegelaten, waar het uoodig is. 6. Het bezit van geweren wordt toegelaten aan wie er om vragen tot zelfverdediging en verlof er toe te krijgen. 7. Het militaire bewind wordt zoo spoedig vervangen door burgerlijk bestuur en zoo spoedig als de omstandigheden het bepalen worden vertegenwoordigende in stellingen als inleiding tot eigen bewind (zclfgouvernemcnt) ingevoerd. 8. Er wordt eeue commissie in ieder district benoemd ten einde hulp te ver- leenen om de menschen naai hun woon plaats terug tc brengen en lien van mid delen te voorzien voor het herstel van hun hoeve De regeering stelt 3,000,000 ter beschikking van de commissie en behalve deze vrije gift is de regeering bereid voor hetzelfde doel geld te leene», gedurende twee jaar vrij van interest en terug te betalen over een tijdperk van jaren tegen 3 pCt. intrest. Geen vreemdelingen of op standelingen kunnen van deze bepaling voordeel trekken. Wat de behandeling van de opstande lingen betreft heeft Lord Milner aan de Boerenafgevaardigden een verklaring voor gelezen, waarvan de hoofdzaak het volgende is De behandeling van de Kaapsche en Natalêche opstandelingen, die zich onder werpen, zal, als zij naar hun kolonie terug keeren, bepaald worden dat door de kolo niale regeeringen in overeenstemming met de wetten dier kolonies. De Kaapsche re geering is van oordeel dat het gros der opstandelingen die bij de vijandelijke leger macht een voorname plaats hebben inge nomen wegens hoogverraad terecht moeten staan, maar in geen geval zal dc doodstraf worden toegepast. De overeenkomst is geteekend door Kit chener en Milner voor de Engelsche regeeriug en door Steijn, de Wet, Olivier en rechter Hertzog voor de regeeriug van den Vrij staat en door Schalk Burger, Reitz, Louis Botha en de la Reij voor de regeering van de Z.-A. Republiek. Duidelijk blijkt eruit, dat zij niet vol ledig zijn, niets omtrent de wallers, niets omtrent de schuldbrieven. Verder is altijd gesproken over onvoorwaardelijke onder werping, maar de Engelsche regeering is hiervan teruggekomen. Het heeft er totaal niets van, talrijke eischen hebben dc Boeren zien ingewilligd en verder blijkt dat de Engelsche regeering niet alles heeft bekend gemaakt. Hoe is 't b. v. met het zelfbestuur? Is daar geen tijd bepaald? Komt dat als de Engelschen de meerderheid hebben r Hoe is t met onze Hollandsche taal gesteld, alles is zeer vaag. De 36.000.000 der Eng. regeering valt niet tegen. Van lieverlede zal nog wel meer Een korte terugblik op den beëindigden kamp moge hier thans volgen; Het was inde eerste helft van October loJ.i dat de oorlog een aanvang nam. De regeering der Z. Afr. Republiek zond toen aan bet Eugelsche gouvernement eenult'.matum waarbij de volgende vragen werden gesteld 1. om alle geschilpunten van weerzijden te laten regelen door vriendschappelijke arbitrage of door zoodanig ander middel, als waarover Transvaal en Engeland het eens mochten worden: 2. de Engelsche troepen aan de grenzen van Transvaal onmiddelijk terug te trekken 3. alle troepen versterkingen, die sedert 1 Juni in Zuid—Afrika waren aange komen uit Zuid-Afrika terug te trekken binnen een redelijken tijd, waarover Engeland en Transvaal nader met elkander zullen ver staan en met den waarborg van den kant van Transvaal, dat geenerlei aanval zal worden gedaan op eer.ig deel van het Engelsch ge bied, zoolang de nieuwe onderhandelingen voortduren 4o de Engelsche troepen, over zee op weg, niet te ontschepen. Op dit ultimatim, waarvan de termijn den llden October des namiddags te 5 ure verstreek, volgde een afwijzend antwoord der Engelsche regeering en onmiddellijk nam de oorlog daarop een aanvang. De Boeren deden een inval in Natal, sloegen de Engelschen terug belegerde Ladysmith, trokken ook naar het Westen en sloten Mafeking en Kimberley in Men herinnert zich de mislukte pogingen van den eersten Engelschen opperbevelhebber sir Redvers Ruller, eu door dezeu geleden nederlagen Engeland beleefde moeilijke dagen elk oogenblik hoopte men (iedereen buiten Engeland) den val van Ladysmith en Kimberiy te vernemen. l)ie verwachting ging helaas in rook op. Buller werd vervangen door Roberts, die evenals in Afghanistan, weder een snellen opmarsch maakte. Bloemfontein en Pretoria veroverde, Cronjé gevangen naai eu naar Sint—Helena zond, maar den oorlog toch niet wist uit te maken. Ladysmith, Kimberley en Mafeking waren inmiddels ontzet en de republieken werden officieel ingelijfd, teiwijl pretident Kruger naar Europa vertrok. Twee jaren heeft de oorlog daarna nog geduurd en den Engelschen meoige ont nuchtering opgeleverd. Met stille trom keerde Roberts naar En- gelaod terug, het aan lord Kitchener over latend den oorlog te beëindigen. De moeilijk heden, welke deze daanr.ee had, wenschen wij thans niet in bizonderheden ua te gaan Het zou ons ook te ver voeren, Herrinnereo wij slechts aan de verrichtingen van De Wet en De la Rey. Het Britsche Rijk davert op zijn grondvesten vau al den jubel, omdat het gered is uit het doodsgevaar waarvan de Daily Telegraph sprak, omdat het geschud heeft op zijn grondvesten onder den aanval van de twe: Boerenrepubliekjes. Het Vereenigd Koninkrijk met zijn 41,(100,000 inwoners en Canada met zijn rjim 5,000,000 en Australië met zijn kleine 5,000,000; geholpen nog door hulp— troepen uit Ceylon,en tienduizenden kolonisten uit Zuid—Afrika en lienduizeode Kafiers gesteund met krijgsbehoeften uit Duitschland uit Oostenrijk uit Noord—en Zuid—Afrika, uit Spanje en Italië, en van, waar nog meer! met Portugal als hardlager dat rijk is in doodsgevaar geweest omdat een volk dat nooit meer dao 35,000 man op de been kou brengen, en ten laatste nog maar tus- schen de tien— en twintigduizend mau, het aan dorstO trots der overwipuing, o roem der ovcrwinnig van de schatrijke wereld— mogendheid op het kleine Boerenvolk Leon Bourgeois is in plaats van Deschanel benoemd tot voorloopig voorzitter der Fran sche kamer. De shah van Perzie is na veel pracht en praal en militair vertoon uit Berliju ver trokken. De koning van Italië is begeleid door een Italiaausch eu Engelsch eskader te Rome teruggekeerd. Te Lemberg is het tot een botsing gekomen tusschen werkstakers en infantrie, huzaren kwamen tusschenbeide en er vielen schoten. Vijf huzaren eu 23 werklieden werden gewond. In den namiddag .is er opnieuw een bol— sing geweest. De soldaten gaven vuur ener vielen drie dooden. De rust is nu hersteld. WAALWIJK, 3 Juni 1902. Bcnocmiiigen. Z. D. H. Mgr. W. »an de Ven, Bisschop van 's-Bosch. heeft benoemd tot Vicaris- Generaal van het Bisdom 's-Bosch den Zeer eerw. heer J. Pompen tot deken en Pas toor van Eindhoven den Zeereerw. heer A. Hamen tot Pastoor te Meervcldhoven den Weleerw. heer A. H. M. Goossens tot Pas toor te Lage Mierde den WelEerw. heer J. Timmertot secretaris van het Bisdom den Weleerw. heer N. H. J. van Riel tot Assis tent te Warael den Weleerw. heerW. A. J. vaD Ierseltot Rector van het Liefdegesticht te Moergestel den Weleerw. heer A. O. Ber— tens tot kapelaan te Tilburg ('t Goirke) den Weleerw. heer G. M. Thijssen tot kapelaan te Alphen den Weleerw. heer J. H. P. van Enschot; tot kapelaan te Stratum den Wel eerw. heer E. J. G. de Quay tot kapelaan te Dussen den Weleerw. heer A. P. Hamers tot kapelaan te Waalwijk den Weleerw. lieer P. J. Kluitmans; tot kapelaan te Volkel den Weleerw. heer' A. J. M. van Erp, tot kapelaan te Millingen den Weleerw. heer C. A. J. Gerris en tot Assistent te Moer dijk den Eerw. heer J. W. M. van Moorsel de twee laatste priesters van het Seminarie. - De heer Bernard Jansen, vroeger op zichter bij den bouw der St. Antoniuskerk alhier, is geplaatst op dc ateliers van den grooten bouwkundige Dr. Cuijpers te Am sterdam en thans werkzaam gesteld bij den bouw der kerk te Haarlem. Tot commissaris der societe.it „Schept vreugde in 't leven" gevestigd bij den heer P. van Huiten alhier, is gekozen de heer B. Hendriks Bz. Mgr. Aelen. Onze gemeente heeft eenige dagen den hoogen kerkvorst, Mgr. Aelen, bisschop van Madras, in haar midden gehad. L.L. Zater dag gearriveerd, droeg Z. D. H. Zondag morgen ten 8 uur een pontificale n. Mis op, waaronder Mgr. eeue korte predicatie hield, o. a. er aan herinnerde dat hij vóór 23 jaren, eveneens in onze parochiekerk de H. Mis had opgedragen. In den loop van den dag en ook Maandag werden talrijke bezoeken afgelegd bij ver schillende der voornaamste ingezetenen De vrede. Met ingenomenheid werd ook hier Maan dagmorgen de tijding van den vrede ont vangen. Direct bij 't ontvangen van 't heugelijk nieuws, hebben wij zulks per bulletin in onze en aangrenzende gemeenten verspreid. De vredesvoorwaarden, welke wij ook nog nog gaarne in den namiddag per bulletin zouden hebben verspreid, kwamen voor dit doel te laat, reeds na 't ontvangen der avondbladen, dus zulks gaf vergeefsche moeite. Alg. Ned. Bond vau Schoenfabrikanten. A. s. Maandag 9 Juni 1902, des na middags ten 5 ure zijn de leden der com missie van redactie van 't Maandblad op geroepen ter vergadering in *t hotel Verwiel te Waalwijk. Trouwe opkomst zeer geweuscht. De tentoonstellingen van alle inzen dingen in den wedsbiid in 't patronen maken wordt nog gehouden te Kaatsheuvel in de zaal der harmonie „Euphonia*. op Zondag 8 Juni en lp u Tm tot u nm op Maandag 9 Juni Voor de afdeelingen Dongen*. In het hotel Musis Sacrum" van den heer C. v. d. Assum Dongen, op Zondag 22 Juni des voorin, van 111 uur. en nam. 68 uur. Maandag 23 Juni voorm. 79 uur. Voor de afdeeling „Oisterwijk" en alle verdere ledeu van den Bond tijdeas de algemeene vergadering in Juli. Tariefswctherziening. hals geknoopt; doch niet zoodra liatl onze bedelaar een paar stuivers bij elkaar, of de doek verdween van zijn hals, en flink met zijn arm zwaaiend, stapte hij in het Café Fransen, om daar die penningen te verteeren, om wat verder weer zijne coinedie voort te zetten. Aan hoeveel inwoners zou het toch beter besteed zijn. Ongeval. Zaterdag had een ongeval plaats, te droeviger omdat 't een gezin als 't ware brood».loos ma*kt. De landbouwer A. Le.ijtens te Besoijen, die tevens met zijn paard vrachten rijdt, was 1.1. Zaterdag in de stationsstraat alhier; toen het paard uitgleed, viel en een been brak. De veearts, zoo spoedig moge lijk ontboden, gelastte het paard af te maken, vrat geschiedde. De man treft het al zeer ongelukkig, 't vorig jaar zijn 2 beesten en een kalf van hem gestorven en nu wederom zijn paard, waarmede hij hoofdzakelijk den kost voor zijn talrijk gezin moet verdienen. Thans is met verlof van den Burgemeester van Besoijen en plaatsvervangend burgemees ter van Waalwijk met een lijst gecirculeerd ter verloting van een veulen. Wij hopen dat velen zullen teekenen ter ondersteuning van dit zwaar beproefde gezin, opdat de man zoo spoedig mogelijk in staat zij, een ander paard aan te schallen. Zaterdagavond had een jongetje, bezig zijnde met in een weide zoogenaamd „pieren steken* het ongeluk in een sloot kopje onder te geraken. Op zijn hulpgeroep aan gesneld, had dt heer L. v. W. het het geluk, de kleine uit het vrij diepe water te reddeu. Bedevaart Briellc. In den nacht van Zondag op Maandag vertrok vanaf het Zuider—Kanaal de proces sie KaatsheuvelWaalwijk naar Brielle, waaraan door talrijke geloovigen werd deel genomen. Dit was de eerste bedevaart die de graven der H. Martelaren van dit jaar bezocht. Des avonds kwam de boot ten hier on geveer 8 uur wederom aan. Het bulletin van Maandag luidt Het herstel van H. M. de koningin maakt zichtbaar vorderingen, zoodat H. M. reeds een groot gedeelte van den dag buiten het bed doorbrengt en gisteren voor het eerst in de buitenlucht is gebracht kunnen worden. Ter bespoediging van algeheel herstel z;f! H.M.gedurende eenigen tijd verblijf houden op het kasteel Schaumburg in het Lahndal. Dr. Roessingh. L. Pot, arts. Bij verwerping van art. 66 zal de regeering echter een nieuw voorstel ingienen, waarhij den meerdere, die de straf heeft opgelegd, „bevoegdheid" wordt gegeven, hangende het beklag, de straf te schorsen. Bij veroordee- ling tot degradatie wordt de uitvoering altijd geschorst, doch gaat de betrokkene in afwachting in arrest. Na breedvoerig uebat werd de behande ling van dit voorstel tot na dc pauze uit gesteld. Na »le pauze werd art. 66 geamendeerd door de Waal Malefijt verworpen met 62 tegen 29 stemmen. Eerste Huil. Haring. Als een niet onaardig toeval wordt ons gemeld dat dit jaar de Eerste Hollandsche haring werd aangebracht door bet stoom schip de „Koningin Emma", onder Directie van de Firma A. Hoogendijk Jzn. Vlaar- dingen. Dit jaar werd dus aan Koningin Wil- helmina de Eerste haring verzonden, aan gebracht door het ss. „Koningin Emma". Vreeselijk ongel ut. Op eene steenfabriek te Keuiraerden heeft een verschrikkelijk onheil plaats gehad. Toen men bezig was met het z.g. zetten van het middelpunt, is plotseling de helft van den 5 M. hoogev stapel omgeslagen en zijn 5 werklieden ouder de ruwe steen be dolven. Drie kwamen er met kwetsuren af, de 2 anderen, een vader van 3 kinderen, en een jongeman van 23 jaar, werden dood eronder uitgehaald. Bocrcnbijeenkoinsten. Gisteren hadden te Utrecht bijeenkomsten plaats, in Oranjelust en in het Hotel des Pays Bas, van de verschillende Boeren— vertegenwoordigers in Europa. Bij deze bijeenkomsten waren aanwezig de heeren Fischer, Wolmarans, Wessels, dr. Leyds, Van Boeschoten, Grobler en De Bruyn aan de. conferentie te Oranjelust werd ook deelgenomen door president Kruger. De verschillende Boerenvertegenwoordigers bewaarden over 't besprokene in deze con ferenties het diepste stilzwijgen. De heeren Wessels en Wolmarans ver trokken gisterenavond nog met den D-trein weder naar 's-Gravenhage. De heer Fischer is te Utrecht gebleven en logeert in het Motel des Pays Bas. Op een tot hem gerichte traag, wat zijn opinie was over de vredesvoorwaarden, ant woordde dr. Leyds, in 't geheel niets te weten en dat hij dientengevolge ook niets I kon mededeeleu. In de mijnen van de Landerbank te Boryslaw is naftagas iu brand geraakt door een defect aan de electrische geleiding reeds zijn 17 lijken eu 10 zwaar gewonden naar boven gebracht, terwijl het reddiugwerk door vergiftige gassen teu zeerste beraoeie— lijkt wordt. Het heet nu weder, dat de czaar eu de czarina koning Alexander van Servië en diens gemalin zullen ontvangen op het kasteel Spala in Polen. Te Badajoz in Spanje is de staat van beleg algekondigd, in verband met een ge welddadig optreden van stakende landarbei ders tegen anderen, die het werk wilden hervatten. De stakers schoten uit hun ver— eenigingsgebouw op de gendarmerie en er werden 107 personen in hechtenis genomen, terwijl de vereenigiugeu gesloten en aller wegen huiszoekingen bevolen zijn. Aan het postkantoor te Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maaud Mei. ingelegd 1 8135.45 terugbetaald - 6405.74 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven De Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten ontving 30 April 1.1. van den Bond van Ned. Lederfabrikanten een schrijven, inedc- deelende dat tot zijn leedwezen, laatstge noemde bond zich niet kan vereenigen met het voorstel van de schoenfabrikanten in zake het gezamenlijk optreden ter verkrijging van invoerrecht op hunne artikelen ec dat in de vergadering te Tilburg eeu alleszins andersluidend besluit genomen. (Onze lezers weten zulks reeds uit 't breedvoerig verslag dezer vergadering.) Concert. A.s. Zondag zal de rij der tuin-concerten geopend worden, met een te geven door de liedertafel „Oefening baart Kunst* van Besoijen, in den tuin van den heer J. Fransen alhier. Het programma ziet er goed uit, als dus 't weder meewerkt staat ons een aangename middag te wachten, en zal druk bezoek niet uitblijven. Geen aalmoezen aan vreemdelingen. Uit de St. Antonius-parochie Hedenmiddag zagen wij een flink persoon langs onze huizen bedelen, die, om het medelijden onzer inwoners ep te wekken ziiu hand droeg iu een zakdoek op zijn Telegrammen van gelukwensch met het herstel der Koningin komen nog dagelijks, ook uit Indie, op het Loo aan. Zondagmorgen ontving H. M. uit Rotterdam een prachtig bloemstuk van de echtgenooten van de offi cieren bi) hot Nederl. Indische leger. Prins Hendrik woonde Zondagmorgen de godsdienst oefening bij in de Ned. Herv. kerk te Apeldoorn. H. M. de Koningin, Zaterdag voor t eerst genietende van de buitenlucht, werd naar een schaduwrijk plekje in de nabijheid van het oude Loo geleid door den Prins en de Koningin-Moeder en na een poosje op een bank geiust te hebben, keerde zij weer op dezelfde wijze in het palcis terug. Tijdens het verblijf in het Nassausche zal het persooneel van het staldepartement dienst doen Een tiental personen zijn daartoe aan gewezen en zullen met 12 paarden en 6 rijtuigen onder leiding van een stalmeester deu 9en Juni naar het Lahndal vertrekken. De maatregelen op het Loo voortbereid schijueu er op te duiden dat het voornemen bestaat ua afloop van de reis deu zomer verder op het Loo door te brengén. Omtrent,het bloemstuk, dat blijkens boven staande bericht aan H. M. de Koningin is aangeboden vernemen wij het volgeudc Het bloemstuk bestaat uit een schuin staande vlakke mand op lagen voet. Boven is een groole gebogen bamboe aangebracht. Het ondergedeelte is behandeld met Bou— gainvillea-blocmen, die een fijn-lila getiuten ondergrond vormen voor de erboveo aange brachte Cattleya— en Laeliabloemen. De Bamboe is geheel versierd met Odon- toglossum— Crispum bloemen, dc lievelings bloem van Hare majesteit. De kouinklijke familie vertrekt 10 dezer des morgens te half tien per extra—trein naar het kasteel Schaumburg. Louis Botliu. Naar wij vernemen is het bericht, ikat generaal Louis Botha in Europa komt, juist. Mevrouw Botha, die te Brussel woont heeft Maandag een telegram van haar echt genoot uit Pretoria ontvangen, meldende dat hij binnenkort overkomt. CoHgrcs van Kamers van Arbeid. Naar wij 26 Juni a.s. Met het prachtige weder vertoeft H. M de Koningin thans meermalen in het koninklijk park. De geneesheer Pot zal H. M. naar het buitenland vergezellen en zal tijdelijk in de omgeving van H. M. verblijf houden. Tweede Kamer. De Tweede Kamer zal waarschijnlijk Donderdag of Vrijdag a.s. uiteengaan tot 't laatst van Augustus. Het samenkomen in die maand is nog nooit gebeurd gewoonlijk kwam men weder in September even bijeen. Doch thans is dit noodig om eenige bepalingen vast te stellen, omtrent de Ongevallenwet. Men hoopt, dat deze daardoor dan met 1 Januari a.s. in werking kan treden. In de heden, Dinsdag, gehouden zitting verklaarde de minister van Oorlog, generaal Bergansius, dat art. 66 van het ontwerp op de krijgstucht, zooals het thans luidde, eeu beletsel voor de regeering was, om de bchandeliug van het ontwerp voort te zetten. vernemen zal op Donderdag te Utrecht een congres van Kamers van Arbeid plaats hebben, waarop elke Kamer door een patroon- eu een werkman-afgevaardigde en den secretaris zal zijn vertegenwoordigd. De agenda, die verschillende belangrijke punten bevat (o.a. bevordering dei populariteit der Kamers het enquêterecht, de financiën, de uitvoe ring van art. 33, 3e lid der wet) zal bin- kort medegedeeld worden. Kamers, van Koophandel. Aar. de gecombineerde vergadering der Kamers van Koophandel in Nederland en Duitschland, den llen Juni a.s. te Utrecht te houded, zal door een 25-tal Duitsche afgevaardigden worden deelgenomen. Uit de Hofwereld. Vrij algemeen heeft de bevolking voldaan aan de uitnoodiging van Burgein. en Weth. uit Den Haag om als blijk van vreugde over het herstel van H. M. met vlaggentooi de Koningin-Moeder te verwelkomen bij Hare terugkomst in de Residentie, die Zij. verlaten had om de ziekte van H. M. Een groote menigte wachtte Koningin Emma aan het Staatsspoorstation af. Met een driewerf hoerah werd H. M. door de menigte ontvangen. De president-minister Kuyper, de Minis ters "au Justitie, van Marine, Financiën, Oorlog, Waterstaat en Koloniën, (de Min. v. Lynden is niet in de stad (commissaris Patijn, Burgemeester Van Harinxma, de gou verneur der residentie, generaal Van Ermel Scherer waren ter verwelkoming aanwezig. Dr. Kuyper vertolkte de deelneming en sympathie "van Ilr. Ms. Regeering bij de ziekte van de Koningin en de vreugde over de terugkomst van de Koningin—Moeder van het ziekbed Harer Dochter. Het verheugde H. M. te kunnen ant woorden, dat Zij de Koningin in een toe stand van voortgaande beterschap had ver laten. H. M. onderhield Zich met de Ministers eu met andere liooge personages en vroeg o.a. belangstellend den heer v. Asch v. Wijck naar diens gezondheid. Langs den geheelen weg, van het station tot Hr. Ms. paleis, juichte eeu dichte menig te de geliefde Vorstin toe. Vooral voor het paleis was de ovatie zeer hartelijk. Vuor'l gebouw der Teekenacademie stonden de dames-leerlingen geschaard. S

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 2