WONING WET. Amerika. BUITENLAND. BINNEN LAN D. Frankrijk. Engeland. Chiaa. Artikel 10. Artikel 12. Artikel 13. Artikel 14. Artikel 15. Aitikel 16. III. Aangifte omtrent liet aantal bewoners. Artikel 9. 1. Verhuurders van woningen, welke drie of minder ter bewoning bestemde ver trekken bevatten, zijn, onverschillig of de woning op zich zelve een ge bouw vormt dan wel van een gebouw deel uitmaakt, verplicht bij het bestuur der ge meente, waarin de woning is gecgen, Duinen een door het gemeentebestuur vast te stellen termijn, aangifte te doen van hunnen naam, hunne voornamen en woonplaats b. do ligging, zoo mogelijk met aan duiding van straat en nummer, van h< t gebouw, waarin zich de woning bevindt c. het aantal vertrekkeu der woning; dhet aantal der bewoners met vermel ding van naam en beroep. 2. Onder verhuurders worden verstaan de personen, die hetzij voor zich zelve hetzij in eenige hoedanigheid ecne woning schriftelijk of mondeling verhuren. 3. De eerste aangiften geschieden binnen den door het gemeentebestuur vastgestelden termijn, uiterlijk twee jaren na het in wer king treden dezer wet. 4. Verhuurders, in het eerste lid ver meld, zijn voorts verplicht nieuwe aangifte te doen binnen een maand nadat de woning door een nieuwen huurder is betrokken tenzij deze inmiddels de bewoning heeft gestaakt. 5. Binnen vier jaren na het in werking treden dezer wet' wordt bij algemeenen maatregel van bestuur, volgens daarbij vast te stellen regelen met betrekking tot kost gangers en daarmede gelijk gesteldeu ver plichting tot aangifte opgelegd aan hen, bij wie bedoelde personen inwonen. 7. De formulieren van aangifte worden ter gemeente-secretarie kosteloos verkrijg baar gesteld. Burgemeester en Wethouders brengen vóór den 15den van elke maand de opgaven in de afgeloopen maand ontvangen, ter kennis van de gezondheidscommissie. De tweede paragraaf bevat bepalingen over de aangiften, welke door verhuurders van woningen, bestaande uit drie of minder woonvertrekken, aan het gemeentebestuur gedaan moeten worden omtrent het aantal bewoners, dat in die woningen gehuisvest is, alsmede over de aangiften betreffende kostgangers. Het geldt hier den juisten toestand te leeren kennen omtrent de over bevolking, het groote kwaad, dat zich overal vertoont en een verderflijken invloed op de volkshuisvesting heeft. Niettegenstaande alle pogingen, om door aanbouw van nieuwe en verbetering van oude woningen in den toestand voorziening aan te brengen, zullen de ze ontoereikend blijven, zoolang het samen hokken van vele personen in bekrompen ruimten geoorloofd blijft. Vooral het kost» vangerswezen is een oorzaak van slechte toestanden op het punt der bewoning. Op het voorbeeld van het Hessische „Gesetz, die polizeiliche Beaufsichtigung von Miet.h- wohnungen ond Schlafstellen betreffend" van 1893 werden de bepalingen van 2 ontworpen. Van zooveel belang achtte de wetgever het, cat door het doen van aangiften de toestanden betreffende de bewoning bekend zouden worden, dat hij het opleggen dezer verplichtiug aan de verhuurders van kleine woningen niet aan de gemeentebesturen meende te moeten overlaten. In de Memorie van Toelichting wordt betoogd, dat, dank zij den voorgestelden maatregel der aangifte, op meer dan een plaats de oogen zullen worden geopend voor eertijds verborgen misstanden. Aldus zal de stoot worden gegeven tot het beramen vau middelen van redres. Bovendien mag worden verwacht, dat publiciteit eene heilzame preventieve wer- king~zal blijken te bezitten, in dier voege, dat "verhuurders zei ven voortdurend indach tig zullen blijven aan de verplichtingen, welke op hen rusten en er niet licht toe zullen overgaan, om meer personen in hun perceelen toe te laten dan volgens verorde ning geoorloofd is. In het oorspronkelijke ontwerp was de verplichte aangifte beperkt tot gemeenten met een zielental boven de 20.000 en waren de besturen van kleinere gemeenten vrijgelaten, gelijke verplichting bij plaatselijke verordening in te voeren. Op aaudrang der Commissie van Voorberei- ping werd de verplichting algemeen gesteld voor alle gemeenten. De bepalingen van 2 behoeven, om in werking te kunnen treden, nadere uitwer king bij algeineene maatregelen van bestuur. Ingevolge het laatste lid van artikel 9 zullen bij zoodanigen algemeeneu maatregel nadere voorschriften worden vastgesteld, betreffende de iurichting van de registers van aangifte, terwijl ingevolge het vijfde lid ook de verplichting tot aangifte met betrekking tot kostgangers en daarmee gelijkgestelden nader bij algemeenen maatregel zal worden geregeld, welke binnen vier jaren na het in werking treden der Woningwet zal worden uitge vaardigd. Vei beiering van woningenoverbevolking. Artikel 11. De gezondheidscommissie wijst bij met redenen omkleed advies het gemeente bestuur de woningen aan ff. die wegens niet-inachtneming van de voorschriften, bedoeld bij art. 1, of uit anderen hoofde ongeschikt ter bewoning zijn, met bijvoeging van eenc omschrijving d( r noodzakelijke verbeteringen, indien de com missie van oordeel is, dat de woning alsnog in bewoonbaren staat kan worden gebracht b. waai bij, ofschoon zij niet (er bewoning ongeschikt zijn, het aanbrengen van bepaal delijk aangeduide verbeteringen noodzakelijk c. wuarii: meer personen gehuisvest dan volgens plaatselijke verordening geoorloofd is. 1. Indien drie of meer meerderjarige ingezetenen eener gemeente bij liet, gemeente bestuur een met redenen omkleed bezwaar schrift indienen betreffende een of meer woningen, die, blijkens persoonlijk onderzoek hetzij wegens niet inachtneming van de voorschriften, bedoeld bij art. I, hetzij uit anderen hoofde ongeschikt ter bewoning zijn. of waarbij liet aanbrengen van bepaaldelijk aangeduide verbetering noodzakelijk is, of wel waarin meer personen zijn gehuisvest dan volgens plaatselijke verordering geoor loofd is, wint het gemeentebestuur, met overlegging van het ingediende bezwaar schrift/onverwijld het advies van de gezond heidscommissie in. 2. Hetzelfde geldt, indien het hoofd van een gezin of een afzonderlijk levend persoon zoodanig bezwaarschrift indient betreffende de door hem bewoonde woning. 3. De zakelijke inhoud van het bezwaar schrift wordt door het gemeentebestuur medegedeeld aan den eigenaar der woning of aan dengene, die tot het aanbrengen der vereischte verbeteringen bevoegd is ingeval liet bezwaarschrift betreft woningen waarin meer personen zijn gehuisvest dan volgens plaatselijke verordeningen geoorloofd is, tevens aan den bewoner, hoofd van het gezin. 4. De gezondheidscommissie geeft bij met redenen omkleed advies en met in achtneming vau het voorgaand artikel, binnen eenc maand kennis aan het gemeente bestuur, of zij het bezwaarschrift geheel of ten deele gegrond dan wel ongegrond oor deelt. 6. Afschrift van dit advies wordt onver wijld door Burgemeester en Wethouders gezonden aan den eersten of den eenigen onderteekenaar van het bezwaarschrift. 1. Burgemeester en Wethouders nemen, naar aanleiding van het bij de artikelen 11 cu 12 bedoeld advies binnen een maand na de dagteekening daarvan, een met rede nen omkleed besluit. 1. Ingeval het advies der gezondheids commissie strekt tot «nbewoonverklaring zijn Burgemeester en ethouders verplicht eene beslissing van den gemeenteraad om trent het al of niet onbewoonbaar verkla ren uit te lokken. 3. Burgemeester en Wethouders zenden binnen acht dagen een afschrift van elk ingevolge dit artikel genomen besluit aan de° gezondheidscommissie en aan den eersten of den eenigen onderteekenaar van hot be zwaarschrift. Aan de gezondheidscommissiën wordt door de Woningwet eene belangrijke taak opge dragen. De strekking van de derde paragraaf i*. dat, ingeval woningen ongeschikt ter be woning zijn of dreigen te worden, of wol overbevolkt zijn, zoowel aan het orgaan van het sanitiir toezicht als aan de ingezetenen zelve liet recht wordt toegekend, eene ge motiveerde beslissing vau Burgemeester en Wethouders uit te lokken. Wanneer B. en W. niet medegaan met de voorstellen door de gezondheidscommissie gedaan, of niet handelend optreden naar aanleiding van een ingediend bezwaarschrift, kan door de com missie of door hen, die het bezwaarschrift indienden, voorziening worden gevraagd bij den Gemeenteraad. Eveneens heeft degene tot wien eene aanschrijving is gericht om verbeteringen aan eenc woning aan te brengen, het recht voorziening te vragen bij den Raad. Uit art. 16 blijkt, dat B. en W. verplicht zijn ook zelfstandig op te treden ter ver betering van woningtoestanden en geen secundaire rol vervullen, vergeleken bij de gezondheidscommissie, welke, hoewel met bizondere bevoegdheden voorzien, niettemin een adviseerend 'college van het gemeente bestuur blijft. Is een woning alleen relatief onbewoon baar, d. w. z. op zichzelve ter bewoning geschikt, doch met bewoners overkropt, dan kon ingevolge de bepalingen van -3, den bewoners, die in strijd met de verordening daarin hun intrek hebben, verder verblijf worden ontzegd. Met betrekking tot abso- uut onbewoonbare woningen kan tweeërlei maatregel worden toegepast: eene aanschrij ving tot verbetering waar mogelijk, of anders oubewoonverklaring. Het laatste middel en de gevolgen van dien worden geregeld in de vierde paragraaf. Het volk begint er door te lijden en de boksers stoken oproer. Veischeideoea -djn leeds onthoofd. De bandieten hebben op den weg van Nanking verscheidene reizigers aangevallen, bestolen en gedood. Een briet uit Shanghai bevestigd den moord op dc twee Engelsche zendelingen in Tcheug Tchou Foc en in Hou Nau. l)c bevolking verdacht de missionarissen ei van tie cholera—epidemie veroorzaakt en 't water vergiftigd te hebben. Deze moorden verwekken onrust, hoewel velen er slechts een plaatselijk incident in zien. Het i; moeilijk inlichtingen te bekomen omdat «lie plaatsen zoover algelegen zijn. Zeker is't evenwel dat de persoonlijke veiligheid in 't Hcmelsche rijk nog buiten gewoon veel te wenschen overlaat. De Chineeschc regeeriog heeft evenwel ile terechtstelling der daders toegezegd. Ras Makonnen, de vertegenwoordiger van koning Meuelik bij de Bri'.sche kroning- feesten is Zondag van Londeu naar Calais vertrokken en Maandagmorgen arriveerde hij te Marseille, van waar hij de trugre.s naar Abessiniö aanvaardt aan boord van de „Egypt". De ras neemt vele Europeesche artikelen mede naar Abessinic Behalve de geschenken vau den president der Franscr.e Republiek en den koning van Engeland, heeft hij veel aankoopen gedaan, o.a. een lucht ballon met toebehooren, een automobiel, twaalf paarden, twee motorcycles, een uurwerk met beweegbare poppen en een groote collectie vuurwapenen. Alleen te Londen heeft hij tieu duizend pond sterliug uitgegeven en... coulant betaald wat van alle Oostersche vorsten lang niet gezegd is kunnen worden in de loop der tijdeD 1. Indien Burgemeester en Wethouders beslissen dat het aanbrengen van verbete ringen noodzakelijk is, schrijven zij te ge lijkertijd met overlegging van een afschrift aan het advies der gezondheidscommissie, den eigenaar der woning of dengene, die tot het aanbrengen der vereischte verbete ringen bevoegd is, om aan de noodig be vonden verbeteringen aan te brengen, of, zoo hij daaraan de voorkeur geeft, de be woning te staken of te doen staken, een en ander binnen een door Burgemeester en Wethouders vast te stellen termijn van ten minste eene maand en ten hoogste een jaar. 2. Van de in het eersle lid bedoelde aanschrijving wordt door Burgemeester en Wethouders te gelijkertijd schriftelijk keunis gegeven aan hen, die de daartoe bestemde registers als hypothecaire schuld- eischers zijn ingeschreven. Deze kennis geving geschiedt aan de bij die inschrijving gekozen' woonplaats. Indien aan Burgemeester en Wethouders blijkt, dat in de woning meer personen zijn gehuisvest, dan volgens plaatselijke vcrorde- neuing geoorloofd is, schrijven zij te gelij kertijd, met overlegging van een afschrift van het advies der gezondheidscommissie, den bewoner, hoofd van het gezin, aan, de overschrijding te doen ophouden binnen een door Burgemeester en Wethouders vast te stellen termijn van ten minste eene maand en ten hoogste een jaar. Burgemeester en Wethouders zijn evenals de gezondheidscommissie verplicht na te gaan, welke woningen ongeschikt ter bewoning zijn, verbetering behoeven of overbevolkt zijn, in voege als omschreven bij art. 11. Iu de derde paragraaf worden bepalingen gegeven omtrent verbetering van woningen en overbevolking* Hier komen de plaatselijke gezondheidscom missiën, krachtens de Ge zondheidswet ingesteld, op den voorgrond door ons reeds vroeger in de Gezondheids wet beschreven. Chamberlain eu dc Boerencoiumandnnteu Een bekende journalist uit Frankrijk die de aankomst der dappere Boerencommadanten tc Southampton bijgewoond heeft is al buiten gewoon goed in de gelegeuheid geweest, deze historische ontmoeting bij te wonen vau (ie Boeren met de Engelsche autoriteiten. 't Geval droeg zich als volgt toe Door een gelukkig toeval moest hij, tegelijk met de drie Boeren—generaals, voor het opdringen der menigte de wijk iieineu aan boord van de „Nigeria". Nu was het noodzakelijk ooggetuige vau de ontmoeting en beschrijft die als volgt: „De keer Chamberlain scheen zich iu de nabijheid der Boereu-generaals piet zeer behaaglijk te velen, en toen hij hun de hand reikte, wendde hij het hoofd af. Ook Boereu wendden het hoofd af zij knepeu de lippen stijf opeen en sloten de oogen, alsof hun een bitter drankje te slikkeu werd gegeven De heer Chamberlain, die voor het onder houd reeds bleek was zag na afloop uog witter." Toen bleek dat de Boeren-generaals bleven bij hun weigeriug om de vlootrevue bij te wonen hoorde de Fransche journalist lord Roberts tot Botha zeggen „Geloof me, generaal gij staat op het punt een groote fout te begaan", waarop de En— gelachen veldmaarschalk zich verwijderde, zonder afscheid te nemen. Kitchner bleef achter om nog eeu laatste doch vergeefsche poging te doen, om de generaals van idee te doen verandcreo Hier valt nog bij te voegen dat de journalist in kwestie een zeer serieus men is, die zonder twijfel de waarheid meegedeeld heelt vau wat hij gezien heeft. Volgens een vau Curacao ontvangen telegram hebben Duitschland en Frankrijk verzet aangeteekend tegen de blokkade der Venezolaansche havens. De regeering van Venezuela antwoordde dat zij„ met dat protest geen rekening kou houden. Twee Nederlandsche schoeners, onbekend met het uitvaardigen van het blokkade-besluit, zijn opgebracht Volgens de laatste tijdingen uit China zijn er nieuwe onlusten uitgebroken in den omtrek van Fou Tcheou, ingevolge de belasting op der huizen. Verscheidene kerken zijn in brand gestoken. Troepen zijn evenwel uitgezonden om de roovers te verjagen. In Tse Chouen heeft de droogte den prijs vau den rijst doen stijgen. WAALWIJK, 27 Augustus 1902. Benoeming. Met ingang van 16 Sept. a. s. is be noemd tot Postdirecteur ailiier, de heer J. Winters, thans te Zetten. Tentoonstelling van Schoen— en Leder industrie en aanverwante arti kelen te Waalwijk. Met zekerheid kunnen we thans tot ous genoegen .meedeelen, dat de heer E. M. K'ijberg-Pernot alhier, het presidentschap van het comité van bovengenoemde tentoon stelling heeft aanvaard. Tram. Deze week is men begonnen met de ver zwaring der lijn TilburgWaalwijk. Dit werk moet geschieden in verband met de doortrekking der lijn door de Groote Straat, om geregelden loop van de grootste loco motieven en waggons op alle lijnen te ver zekeren. Na afloop van dit werk, zal direct niet het leggen door onze gemeente worden be gonnen. Vergunning. Bij besluit van 23 Augustus jl. is door Burgemeester en Wethouders met machtiging van Gedeputeerde Staten aan inej. P. van Loon alhier vergunning verleend tot ver leend tot verkoop van sterken drank in het klein in het perceel staande aan de markt wijk A. no. 237. Liedcrtafel „Oefening en Vermaak.' Door de liedertafel „Oefeuing en Ver maak" zal op Zondag 7 September a.s. eeu groot concert worden gegeven in 't café van Iers el te Oisterwijk. Een prachtig programma, waaronder waarschijnlijk ook de cantate „Neeriands Heil" zal worden gegeven. Den Oisterwijkers wacht dus iets schoons Verbetering treinenloop. Door hooggeplaatste personen, en eenige. "voornaamen handeldrijvende uit Waalwijk en Besoijen, is aan de Mij. tot exploitatie van S.S. 't volgende request gezonden Waalwijk, Augustus 1902. Aan de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te Utrecht. Wel Ed.. lieer en. Ondergeteekenden verzoeken met ingang van den aanstaanden winterdienst van 1 Octo ber,. trein no. 320 vertrekkende 4.57 uit VBosch naar Lage Zwaluwe, ongeveer één uur later te willen stellen en trein no. 724 vertrekkende 5.28 uit VBosch, eveneens naar Lage-Zwaluwe, te willen terugbrengen op 5 85 gelijk vroeger daar men thans de aansluiting mist van Utrecht en Amsterdam. Wij hopen U Ed. aan ons beleefd verzoek gehoor zult willen geven. Met de meeste hoogachting, (Volgen de handteekeningen.) Het request is voorzien van een 40-tal haudteekeningen. Schocnmakcrskncchts. In een vorig nummer gaven we een ver slag weer van eene vergadering van het lederbewerkersgilde „St. Crispijn en Cnspi- nianus" te Tilburg, waarbij de heer P. Schalken zijn ontslag nam, om de geringe ambitie bij de leden en de weinige raedewerkin- in de Langstraat, vooral van de autoriteiten ondervonden, bij de oprichting van eene R. K. vakvereenigiug voor lederbewerkers voor Noordbrabant, welker hoofdzetel Tilburg zou zijn. Met dit doel voor oogen werd in 1898 de Lederbewerkersgilde ie Tilburg gesticht. Tot dusverre bleef dit tot de vrome wenschen behoorenverschillende plaatsen werden bezocht, nl. Oisterwijk, Moergestel, Dongen, Kaatsheuvel-Loonop- zand, waar het pogen vruchteloos bleef. In Waalwijk werd ook deze zaak bespro ken en hier werd door den Leo-Bond, bij eventueele oprichting der vakvereeniging den steun niet ontzegd. Thans lezen we in de N. T. Ct. het volgende Men deelt ons mede dat de leden van het lederbewerkersgilde „St. Crispijn en Ciispinianus" met genoegen de tijding zullen vernemen, dat hun president' de heer P. Schalken zijn ontslagneming als zooda nig heeft ingetrokken. De statuten van het R°K. Ned. vaksecretariaat zijn thans vast gesteld en reeds ter goedkeuring opgezonden aan Z. D. H. Mgr. W. Van de Ven, bis schop van 's-Bosch. Zoodra de goedkeuring dezer statuten zal zijn ingekomen, zal in de laatste helft der volgende maand de eerste algemeene vergadering worden gehouden. De Tilburgsche nfdeeling betreurtiliet dat de Langstraat nog steeds niet is aai/ gesloten, doch vertrouwt, dat deze aan. sluiting spoedig na de eerste algemeene vergadering zal plaats hebben. Bij dezen wensch sluiten wij ons aan. Opgepakt. Gisteren werd zekere v. R. te Kaatshen. vel door de maréchaussees van bier naar 's-Bosch overgebracht, wijl hij nog eenige dagen moest brommen. Biiitenlandschc politiek. De beweringen over vermeende onderha delingen tusschen minister Kuypcr en ver. tegenwoordigers van mogendheden van het Drievoudig Verbond houden in de buiten- landsche pers aan. Nu wordt weer iu eeu Laffan-beiicht, dat uit den Haag heet te komen, beweerd dat die onderhande lingen voornamelijk loopen over een verdrag tusschen Nederland en het Drievoudig Ven bond betreffende Nederland's internationale positie. Nederland zou zekere waarborgei moeten 'geven. Duitschlaud heeft in het bizouder belang bij het verkrijgen van een kolenstation op een eiland van de Riouw. roep tegenover Singapore, Duitschlaud zoi verder een haven wenschen, die gesteuni zou worden door Duitsch kapitaal en Sin gapore concurreniie moeten aandoen. Vcpi het overige is er geen sprake van afstam van hot eiland aan Duitschlaud. *De onder handelingen duren nog voort. Nederlani heeft echter geweigerd bedoelde eilanden ti versterken." Reuter seint uit New-York: Volgens een telegram uit Willemstad heeft de Nederlandsche regeering aan Veui zuela kennis gegeven, dat zij de blokkad als niet afdoende weigert te erkennen. Prins Hendrik. Prins Hendrik zal Vrijdag, bij Zijn tourné door en om Leeuwarden, o.a. ook bezichti gen de doorloopende tentoonstelling ui Friesche kunstnijverheid van den heer 8 R. Schaafsraa, alsmede de coöperatie! stoomzuivelfabriek „Leeuwarden" aan k Nieuwe Kanaal. Na den verjaardag van PI. M. gaat l ter genezing zijner rheumatische aaiidoeni: gen naar eene badplaats. Wraakneming. Een leelijke wraakneming is te Steenden de vorige week gepleegd. Toen G. K. i uitgezette tienden wilde halen van het la van de wed. II., onder Bakeuweerd, biel deze met petroleum en teer waardelc gemaakt te zijn. Wel een 1100 garv zijn totaal bedorven. De zaak is bij politie aangegeven. 3e Diocesane Katholiekendag tc Nijtuegei Wij ontvingen hedenmorgen de onderwerpe conclusiëo en de namen der inleiders opd a s. Katholiekendag. Wij stellen ous vo op een en ander in 't volgend uo. terug komen. Thans de algemeene vergat' In de algemeene vergadering in „drAtij eeniging"' zullen als sprekers optreden ii Zeereerw. heer H. Rnymakers, overste het Missiehuis „Sparrendaal" te Vucht, de hoogwelgeb. heer Mr. A. baron van V bergen te Eindhoven. Gelijktijdig mei deze algemeene vergaderi zullen feestelijke bijeeukomsten plaats heb" in zalen van dan R. K. Volksbond en 1 de St. Josephsgezellen-vereeniging. In R. K. Volksbond zal als feestredenaar treden de zeereerw. pater N. van Ha O. P. en in de St. Josephsgezellenverei ging de zeereerw. pater L. Hebrans S. beiden te Nijmegen. Tot de afdeelingsvergadering heb viijen toegang leden van R.-K. vereeni gen, welke zich meer in het bijzonder bf houden met de onderwerpen der afdeelin op vertoon eener bij den president hem vereeniging kosteloos te verkrijgen kaart. Deze kaart geeft tevens recht van toegil tot de St. Ignatius-kerk, Molenstraat de H. Mis ten 9»/* uur. De toegang tot de Algemeene Vergader geschiedt op vertoon eener kaart koste, f t met inbegrip van besproken pl beneden iu de zaal, of 0,25 op de galen Deze kaarten geven tevens toegang de H. Mis en de afdeelingsvergaderingeu. Voor de feestvergaderingen in den B. Volksbond en de St. Jozefsgezellenveree ging zullen kosteloos toegangsbewijzen zu worden verstrekt. Heeren voorzitlers van R.-K. vereenigi" worden dringend verzocht vóór 15 Septem opgaaf te willen doen aan den 2e secret van den Katholiekendag, den heer AW B. Jansen, Vosstraat te Nijmegen, van aantal verlangde kostelooze kaarteu voor H. Mis en de respectieve afc'oelings verga ringen, zoowel als de verlaugde kaarten i.— of 0.25. Lijk opgehaald. Op 15 dezer is uit IJmuiden rertroll de bejaarde brandstoffen handelaar P. de zonder zijn familie kennis te geven heen. Volgens bericht van den hoofd» inissaris van politie te Haarlem, is zijn opgehaald te 's-Gravenzande. Volgens schillende op het gevonden voorwerp zooals het horloge met ïnscuptie en papie bestaat de zekerheid dat dit lijk van vermiste is.

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 2