büitenland. ZUID-AFRIK A. Duitschland. Engeland. Amerika. BINNENLAND. JAARMARKT te Waalwijk o )onderdag 4 Sept. a. s. Regecrings besluit tot onteigening behoeft bekrachtiging door <lc wet en vervalt indien deze wet niet binnen zes maanden na dag- teekeniug van Regeerings besluit is afge kondigd. Indien het te onteigenen gebouw onbe woonbaar is verklaard, wordt vergoed de waarde van den grond en vau de bouwma terialen, ingeval het gebouw voor geen enkel doeleinde kan werden gebruikt. Ingeval het gebouw tot eenig ander doeleinde dan be woning zoude kunnen worden gebruikt, wordt vergoed de waarde van den grond en van de bouwmaterialen, vermeerderd met zoo danig bedrag, als billijk kan worden geacht in verband met de meerdere voordeelen, welke do eigenaar uit bedoeld gebruik zou kunneu trekken. Indien slechts een gedeelte van het te onteigenen gebouw onbewoonbaar is verklaard wordt bij de bepaling der waarde van bet geheel daarmede rekening gehouden. Daarbij wordt gelet op de geschiktheid of onge schiktheid van het onbewoonbaar verklaarde deel voor andere doeleinden dan bewoning. Indien eene aanschrijving tot het aan brengen van verbeteringen is gedaan, zonder dat °daaraau gevolg is gegeven, wordt ver goed de waarde, die het gebouw zoude hebben in geval zoodanige verbeteringen waren aangebracht, met aftrek van de kosten van verbetering. Indien het gebouw door een grooter aantal personen wordt bewoond dan volgens plaat selijke verordening geoorloofd is, wordt bij het bepalen van de werkelijke waarde geene rekening gehouden met de vermeerdering van huurprijs, welke uit de overschrijding voortvloeit. Indien de huurder minder dan een jaar huur had, wordt hem het viervoud vau den huurprijs, berekend per tijdperk, waarvoor de huur was aangegaan, ^ot ten hoogste dien van een jaar, of de waarde der te velde staande vruchten, zoo die meer be loopt, vergoed. Indien de verhuring ot hare verlenging na het tijdstip, heeft plaats gehad, wordt door de onteigenende, partij aan deu huurder geene schadeloosstelling betaald, maar heeft deze eene vordering tot schadevergoeding tegen den verhuurder, ten ware anders mocht zijn overeengekomen. eene aanschrijving tot verbetering eener woning is uitgegaan, hetzij eene plaatselijke verordening tegen overbevolking is vastge steld, mag niet langer op de inkomsten, welke uit bezit der woning ia haren on- wettigen toestand konden worden gelrokken, de schatting der te vergoeden schade worden gebaseerd. De waarde der te onteigenen woning moet alsdan worden geschat op zoo danig bedrag als haar bezit, bij inachtneming der wettelijke maatregelen, alsnog vertegen woordigt. OPENBARE VERGADERING van den gemeenteraad van Waalwijk op Dinsdag 2 Sept. 1902 des nam. ten Gs/4 uur. De vijfde paragraaf handelt over de ont eigening ten behoeve der volkshuisvesting. In de Memorie van Toelichting wordt be toogd, dat vergemakkelijking van de toe passing der onteigening ten behoeve dei- volkshuisvesting eenstemmig wordt verlangd door allen, die ten aanzien van dit vraag stuk deskundigen zijn. De gevallen, waarin onteigening ten behoeve der volkshuisvesting kan worden te baat genomen, behoorden ruim te worden omschreven; de omslag, verbonden aan de tusschcnkomst van den wetgever, welke voor ieder speciaal geval van onteigening wordt verdacht, moest worden vermeden de schadevergoeding, aan de onteigende partij te verleenen, moest op rationerie wijze worden berekend. De regeling der onteigening ten algemeenen nutte steunt op artikel 151 der Grondwet: „Niemand kan van zijn eigendom worden ontzet dan na voorafgaande verklaring bij de wet, dat het algemeen nut de onteige ning vordert en tegen vooraf genoten of vooraf verzekerde schadeloosstelling, een en ander volgens de voorschriften van eene algeineene wet. „Deze algemeene wet bepaalt ook de ge vallen, in welke de voorafgaande verklaring bij de wet niet wordt vereiseht." 'liet was echter twijfelachtig, of ouder de bepalingen der Onteigeningswei gebracht kor. worden onteigening ter verwijdering van slechts enkele woningen, waarvan af doende verbetering in verband met hare ligging, onderling of ten opzichte van andere woningen of perceelen, bezwaarlijk uitvoerbaar is, alsmede onteigening ter ver wijdering van woningen of perceelen die beletten, dat aangrenzende of nabijgelegen woningen in bewoonbaren staat kunnen worden gebracht, z g. „obstructive buil dings". Bij eene afzonderlijke wettelijke regeling van de onteigening ten behoeve der volkshuisvesting was het tevens ge- wcnacht voorziening te treffen voor gevallen, dat ,en in het belang der volkshuisvesting vastgesteld bouwplan onuitgevoerd zou moe ten "blijven, ook bij dringende behoefte aau boilU terrein,' wijl de eigenaar uit speculatie zucht of uit welke beweegreden ook, onge zind was van zijn eigendomemuien afstand ic doen anders dan tegen onredelijk liooge prijzen. Hetzelfde gold, waar het gemeen tebestuur in het belang van regelmatige uitbreiding van bebouwde kom der gemeente in de naaste toekomst de hand wenschte ie lcg:;en op terreinen, waarover zij de be schikking behoefde ter uitvoering van een vastgesteld uitbreidingsplan. Er moest eene regeling worden ont wonen, volgens welke te hooge schattingen |,ij de onteigening ten behoeve der volks huisvesting werden afgesneden. Tevens moest er zorg voor worden gedragen, dat nu wet- ie ijke° voorschriften over verbetering van wo i.ngen en oubewoonbaarverklaring werden egi'vcn, voorkomen werd, dat in geval van unuigening, bij de berekening der werkelijke \ia r.'e, het bijzondere voordeel in aanmer- king zou komen, hetwelk de woning juist ingevolge niet-naleving van wettelijke voor telt riften den eigenaar verschafte. De strek kin" der bepalingen is deze. Zoodra hetzij oi,bewoonbaarverklaring is uitgesproken, hetzij Aan de orde 1. Benoeming van een Wethouder. 2. Benoeming van een onderwijzer aan de teekenschool voordracht: J. P. van Delft thans assisttut-ouderwijzer. 3. Benoeming van een ouderwijzer aau de openbare school, voordracht 1. A. G. Laarakker, Waalwijk. 2. J. A. J. de Bree, ürunen 3. H. P. M. Schoenmakers Berke 1 4. J. B. Overgoor Besoijen, 5. Th. W. Diemei Budel. 4. Benoeming van onderwijzers voor het herhalingsonderwijs voordrachtI. Spijker man h d. School 2. A. C. van der Heijden 3. A. Princen en regeling hunner jaarwedden. 5. Vastelling van een leerplan voor het herhalingsonderwijs. 6. Vaststelling van eene verordening tot heffing van schoolgeld v. h. herhalings-on— der wijs. 7. Vaststelling van eene verordening op het lager-onderwijs en instructie voor de onderwijzers. 8. Reclames Hoofd. Omslag. Voorzitter de Burgemeester K. A. M. de ridder de vau der Schueren. Afwezig de heer Quirijns. De voorzitter opent de vergadering en de secretaris leest de notulen der vorige ver gadering voor, die ongewijzigd worden vast gesteld. Ingekomen. a. Een schrijven vau den heer Quirijns, dat hij verhinderd is de vergadering bij te wonen. b. De Voorzitter: Verder kau ik de heeren de volgendó mededeeling doen De officieren der dd. schutterij hebben zich de moeite gegeven om zorg te dragen voor feestelijkheden ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin. Zij hebben ons eene subsidie gevraagd van f 50 de tijd was te kort om de raad daarover te liooren, wij hebben dit bedrag daarom toe gestaan, niet twijfelende of de heeren zullen volkomen instemmen met dat plan. Geen der heeft heeren bezwaarldat deze post op de begrooting wordt gebracht en daarna ge wijzigd. Aangenomen c. Een schrijven van de Afd. Langstraat der Noordbr. Mij. van Landbouw, waarin zij mededeelt dat de toestand der kas niet toelaat een premiemarkt te houden het ledental is afgenomen en om bekende rede nen, wordt geen rijks- en prov.-subsidie gegeven. Daar deze premiemarkt zeer zeker in 't belang is der gemeente Waalwijk, verzoekt zij den raad, de jaarlijksche sub sidie voor dit jaar te verdubbelen, dan zal alsnog een premiemarkt worden uitgeschreven. De Voorzitter „de bijdrage is thans f 50 in 't belang der markt stellen Burg. en Weth. voor dit jaar f 100 te geven en de begrooting dusdauig te wijzigen. Aangenomen. d. Een request van een 10 tal bewoners der St. Antonius-parochie, om aan de 2e Zeine Westkant, waar de toestand zeer slecht is, en toch ook belastingbetalers wo nen, een straatlantaarn te krijgen. De Voorzitter„ik stel voor dit verzoek schrift te stellen in handen van Burg. en Weth., ora 't te onderzoeken en later af te werken. Dit stuk is eerst hedenmiddag ingekomen, zoodat het niet meer ter visie heelt kunnen liggen. I. Benoeming van een wethouder, wegens periodieke aftreding van den heer Jud. Timmermans Wz. Uitgebracht 10 stemmen. Jud. Timmermans Wz. 7 stemmen P. Verwiel 1 en Timmermans van Turenhout 1 stein. Bianco 1 stem. De Voorzttter„hebt u geen bezwaar deze benoeming aan te nemen." De heer Timmermans Wz.„ik waardeer ten zeerste 't vertrouwen wederom in mi gesteld en verklaar deze benoeming te aan vaarden." De Voorzitter „dan wensch ik u geluk met dat vertrouwen, dat de raad in u heeft gesteld en verklaar dat eveneens in 't Dag. Best. het vertrouwen, waardoor wij uwen machtigen steun zullen blijven oudervinden, ten zeerste wordt gewaardeerd. II. Benoeming onderwijzer aan de teeken school. Voordracht de heer J. P. van Delft. Met algemeene stemmen benoemd de heer J. P. van Delft. A. G. Laarakker, Waalwijk. 2. J. A. de Bree, Drunen. 3. H. P. M. Schoenmaker, Berkr.1. 4. J. B. Overgoor, Besoijen. 5. Ph. W. Diemei, Budel. Bij den len sollicitant hebben we nog een noot bijgevoegd, nl. dat dit jongmensch gedurende een jaar aan de openbare school alhier uitstekend les heeft gegeven en zeer goed orde houdt. Gedurende 4 maanden heeft hij voor de hoogste klas gestaan en had ook daar zeer goed orde dit zijn verklaringen van het hoofd der school. Uitgebracht: Laarakker 5 stemmen. de Bree Bij de herstemming staakten de stemmen wederom en bij de nieuwe vrije stemming die daarop volgde, was de stemineuverdeeling wederom 't zelfde. Toen wees 't lot aan, dat de heer Laar akker was benoemd tot onderwijzer, t welk applaus uitlokte op de tribune: IV. Benoeming onderwijzers voor 't herhalings-onderwijs en regeling der jaar wedden. De Voorzitter „in overleg met het Hoofd der school, zullen 3 onderwijzers voor 't herhalings-onderwijs moeten worden benoemd. Op de voordracht zijn geplaatst de heeren Spijkerman, h. d. school, 2. A. C. van der Heijden, 3. A. Princen. Bij acclamatie worden deze drie heeren benoemd. Regeling der jaarwedden. De Voorzitter: „aangezien 't aantal werkuren even groot is als van 't onder wijzend-personeel der teekenschool en di' ook 's avonds wordt gegeven stellen B. en W. voor de bezoldiging ook gelijk te stellen nl. t Hoofd f 300. onderwijzers f 200. De heer Hoffmans„de tractementen van f 300 en f 200 komen mij hoog voorwe weten nog niet wat dit onderwijs in de toekomst zal geven of 't opneemt of nietals we dat eenmaal weten, dan kunnen we 't sa laris nog verhoogen, maar voor direct zou ik 't niet geven. Hoeveel lesuren zijn er? De Voorzitter 200 uren. De schoolop ziener kon zich goed vereenigen met 't leerplan en adviseerde de jaarwedden te be palen, ztoals ze worden voorgesteld. Zonder iets af te dingen op 't teeker.- onderwijs, moet toch gezegd worden dat 200 uren herhalingsonderwijs geven heel wat moeilijker is, dan 200 uren teeken- onderwijs en daarom is de salarieering niet te hoog. De diensten in 't belang va i 't onderwijs door het onderwijzend-personeel gepresteerd, moeten behoorlijk gesalarieerd worden, daar om is f 300 en f 200 niet te veel. De heer Hoffmans: „het tractemeut moet zeker niet karig zijn, maar ora te beginnen moeten we niet te veel geven, als het herh. onderwijs levensvatbaarheid heeft, kan men nog verhoogen, anders is men altijd aan die som gebonden." De Voorzitter „de proef is drie maanden genomen en 't onderwijs werd druk be zocht en dat zal nog drukker worden en daarom doen de onderwijzers een groot, werk Wensoht u uw voorstel in stemming?" De heer Jud. Timmermans „Ik wenschte de heer Hoffmans even in overweging te geyeu, dat we geheel handelen naar den wensch van den erflater van Cooth, die aandringt op herhalingsonderwijs, 't welk uit zijn legaat kan worden betaald. De heer Hoffmans: „zeer zeker ik heb ook niets tegen herhalingsonderwijs, maar wel tegen die hooge tractamenten." De heer Baijens„om die redenen dooi den heer Timmermans aangehaald, kan ik met het voorstel van B en W. meegaan we zitten voor 't onderwijs nog al in de dubbeltjes, door de erfenis van Cooth anders bleef ik den heer Hoffmans bij. De heer Hoffmans „ik geef in over weging te beginnen met f200 Hoofd. f150 Onderwijzer.. De heer Timmermans van Turenhout „hier wordt vooral gewezen op de gunstige omstandigheden in zake 't ouderwijs, waarin de gemeente verkeertdoor de erfenis var. Cooth maar dat staat op de 2e plaats. Hier moet de vraag gesteld worden Heeft de gemeente herhalingsonderwijs noodig? en dan is 't antwoord: dat is eeu groot belang voor Waalwijk. Het ouderwijs, deze machtige factor in de toekomst der jongelui. De heeren die daar les geven, moeien heel wat p*esteereu,il| deles- seu voor dit onderwijs, maar dan moet ook zoodanig worden gesalarieerd, en niet fitten op f25 of f50, ik zou zulks op ziju minst „kleinzielig* noemen." De heer Mulders „zijn de onderwijzers al voor die 8 maanden betaald De Voorzitter „neen, dat is nu ge regeld. De heer Baijens wenscht eerst 't voorstel van den heer Hoffmans iu omvraag gebracht, maar de voorzitter brengt eerst 't voorstel van B. en W. iu omvraag, welke wordt aangenomen met algemeene stemmen, be halve die van den heer Hoffmans. De Voorzitter: „dan zullen de heeren geen bezwaar hebben tot wijziging der be grooting in dien geest. Aangenomen. III. Benoeming onderwijzer aan de openbare school. De Voorzitter „de door den schoolop ziener goedgekeurde voordracht luidt1 derwijs. Idem. 7. Vaststelling van eene verordening op het lager onderwijs en instructie vo. r do ouderwijzers. Idem. De Voorzitter„verlangt een van de heeren 't woord De heer Mombers wijst op den slechten toestand van een weg (welke kunnen wij niet verstaan De heer Biijens wijst op de parallelweg, waarin kolossale gaten zijn. De Voorzitter: „die behoort tot den polder. Daar niemand meer 't woord verlangt, sluit de voorzitter de openbare verg. ter behandeling van reclames H. O. in eene met gesloten deuren. Zaterdag is er parade op het Tempelhofer veld geweest ter eert van den koninklijke gast uit Italië. De Majesteiten,de Keizerin en der pinsen zagen het militaire schouwspel aan, en lieten, ouder den beroemden populier staande, de troe- peo voorbijmarcheeren. Ook het bataljon tc le- grafisteu en de luchlschippers-afdeeling namen aau de parade deel. De keizer tr ,d zeil aan de spits van het le garderegiment, toen dit aankwam (prins Eiiel Friedrich dient bij dii legiment). Na afloop reden de monarchen met de standaardencompaguie naar het ko ninklijk palcis. Het opperhoofd Manga uit Kameroen ver tegenwoordigde bij deze parade de üuitsche kolouien. Om een uur gaf graaf Bulow een drjeuné ter eere van minister Prinetii graaf Lanza zat natuurlijk mede aan. De burgemeesters vau Rome en Berlijn hebben ter gelegenheid van de Berlijnsche ontmoeting telegrammen gewisseld. Reuier seint dat de Majesteiten Maandag ochtend tegen Degen uur, uit het nieuwe paleis komende, het station bereikte waar de Duitsche kroonprins, prins Eitel Friedrich en de rijks kanselier reeds aanwezig waren. De keizer en de de koning nanuu zeer haitelijk afscheid zij kusten elkaar herhaalde- lijk. Toen de koning reeds ingestapt, reikten de Majesteiten elkaar nogmaals de hand, en terwijl de treiu reeds in beweging was, onder het gejuich van talrijk publiek groette koning Victor Emanuel telkens nog uit hel poriier. De aan der. Koning toegevoegde officieren reisden mede terug. Een Lloyd telegram uit Port Elizabeth meldt dat door een hevigeD zuidoosterstorm daar zeveutien zeilschepen, twee sleepbooten en verscheidene lichters op hetslrandgeworpeu zijn. Veel menschen zijn omgekomen. Het weer blijft zeer slecht. Volgeus en telegram, uit Castries (Ste.^Lucia ontvangen, is hel Engelsche stoomschipKorona Zondag uit Fort-dt-France (Martinique daar aangekomen, het bericht medebrengende van «•en nieuwe verschrikkelijke uitbarsting der Montagne Pelée, Zaterdagavond om negen uur. Menschen uit het noorden te Fort-de- France aangekomen, meldden dat het dorp Mome—Rouge geheel vernield is, het dorp Le Carbet is weggevaagd door eeu vloedgolf Er zijn ongeveer 200 doodeD. 5. Vaststelling van een leerplan voor het herh.-onderwijs. De Voorzitter„de stukken hebben ter visie gelegen, wenscht een van de heeren 't woord of nadere inlichtingen? Zoo niet, aangenomen. 6. Vaststelling van eene verordening tot heffing vau schoolgeld v./h. herhalingson- GruweleB der Engelschen. Dr. Poutsma beschrijft in het Hbl. de Engelsche gruwelen. We laten hier eenige staaltjes volgen Hospitaalveruieliug. Behalve de beschieting van mijn hospitaal vond dien zelfden dag onder leiding van kolonel Remington nog het volgende plaats 32 paarden tegen de muren van het hos pitaalgebouw doodgeschoten, twee varkens met de groote cavaleriesabels levend tnid dendoor gehakt12 mooie witte ganzen dood geslagen; de prachtigste boomen, die een sieraad de farm waren, omgehakt, niet omdat meu ze noodig had, maar alleen om toch maar te vernielen van het nieuw ge bouwde huis de warande vernield en bin nenshuis de raatten uit rustbanken en stoelen gesneden. Al onze messen en vorken wer den weggenomen eu het keukengereedschap stuk geslagen. Mijn twee trouwe kaffers, die niet weg wilden, gebonden en aangejaagd. In het hospitaal de dekens der gewonden afgetrokken, de kussens en matrassen naar buiten gesleept en stuk gesneden, dc kleeren der te bed liggende gewouden, die iu een apart vertrek geborgen waren, allen verbrand, onze voorraad voedsel voor de paarden geworpen, de melkkoeien medegeuomen en het kerkholhek verbrand en „last not least" eenige zwaar gewonden, zonder behoorlijke vervoermiddelen, met het rondtrekkende lager is meegevoerd. Iu het laatst van Februari kreeg ik bezoek van een deel van Kolonel Garrai's colonne, onder bevel van luitenaut-kolouel White. Er stouden ditmaal bij het hospitaal een groote ambulance-wagen, drie karren en een spider, allen voorzien JMa een Roode Kruisdag. White gaf de vtlgende order„BriDg them all out man, take what you want aud buru further the hole lot." (Breng ze allen uit, man, neem wat je wilt eu verbrand de heels rest.) In eeu oogwenk waren de lijtaigen op een hoop getrokken, een paar matrassen werden uit het hospitaal genomen en daar mede werd alles in brand gestoken. Ter wijl de vlammen in den vroegen morgen alles in een lichten gloed zetten, deden de soldaten en officieren hun best te stelen ze konden. Toen eindelijk deze lieveling aftrokken verniste ik uit mijn ann theck mijn goud horloge, een verp|e-as, uit haar kamer een dameshorloge, een ntii C' assistenten al zijn kleeren enschoenen waren mijn trek— en rijdieren weer ver<i nen. Drie gewonden werden ditmaal wed' aan mijne zorgen onttrokken. Op eene plaats tusschen Houtkop Liebenbergs—vlei, O. V. S., woonde de bne Taljaard, welke nog altijd in 'i veld b;c Taljaard's vrouw was zwaar ziek, toen ko„ lonel Rirnington over deze plaats trok oichtbij kampeerde. Alle meubelen weroe uitgesleept en in het kamp stuk geslagen als brandstof verder te dienen het dak - zolder van het huis afgebroken terwijl zwaar zieke vrouw te bed lag. Toen zinkplaten het dak eindelijk neervielen Q op het bed van de oude vrouw terechtkwam» moest ze, bijna stervende, door de Engels^ soldaten er onder uit gehaald worde. Bij Houikop wooude Stoffel Pijper tijdeli op de plaats van Swarts. De beruch Engelsche colonne van kolonel Rimingt0 trok ook hier voorbij. Als een soort sp& vermaakten de officieren en gewone sohlaif zich hier met de varkens, die op het c liepen, de hammen levend uit te snijd» Was dit geschied, dan bleef het dier schre» wend liggen, terwijl de Britsche Her lachend toezagen WAALWIJK, 3 September 1902. Tentoonstelling. Met genoegen kunnen wo meedeelen d onze geachte burgemeester, de edelacht heer IC. A. M. ridder do van der Schuer? iet eerevoorzitterschap heeft aanvaatd n de tentoonstelling van schoen- en le industrie te Waalwijk in 1903. Onderscheidingen. Het ridderkruis van den Nederlandse!» i jeeuw is o.in.toegekeru^annJJhr, Mr. B. M.. A. Do Roy vau Zuidenwijn, griffier d arrondissements-rechtbauk te 's Bosch. Verjaardag van II. M. de Koningin. Het is ons een genoegen thans wedero niet het steryotiepe „De verjaardag n H. M. werd jiu onze g«»meentej gevier door 't uitsteken der vlag van openbare i enkele particuliere gebouwen" te moet neerschrijven. Waalwijk heeft thans feti gevierd, gebroken met de oude laksche woonte om niets te doen om hulde brengen aan onze. dierbare vorstin de v jaardag van H. M. was ook voor ous nationale feestdag. Zaterdagavond gaf de Liedertafel concert op Musis Sacrum. Het program bevatte uitsluitend nationale liederen. 0t het geheel werden deze zeer goed uitg voerd vooral de Cantate „Neerlands lie; van Hol op woorden van onzen bemint Pastoor had eene uil muntende vertolkin Hoe jammer bedroevend en teleurstella voor de Vereeniging echter, dat het publie zoo slecht was opgekomen. Met red' betuigde de secretaris der Liedertafel spijt, dat Waalwijks ingezetenen zo-i g als geen gehoor hadden gegeven aau oproeping tot bijwoning van dit conct Alle vertegenwoordigers van het gezag de rechtspleging schitterden door afwoti beid. Van de ambtenaren die bij koninkl besluit benoemd worden, zag men er o één. Gelukkig was de schutterij doori kapitein en een luitenant vertegenwoordi Van harte hopen wij, dat een volger maal deze klacht niet meer geuit beho te worden en dat Waalwijks ingezeten het streven der Liedertafel om den Verji dag onzer geliefde Koningin zoo veel mo lijk luister bij te zetten, wat beter zul waardeeren. Nog werd door de Liedertafel een tt gram van gelukwensching gezonden, waai 't volgende telegrafische antwoord is ing komen. ZEEGERS-Waal wijk. „Hare Majesteit draagt mij op U en „vereeniging Hoogstderzelver dank over „brengen, voor aangeboden gelukwensclit Adjudant van Hoogstraten Zondagmorgen gaf de harmonie St. Cr pijn een volksmatineé bij Mejuff. De W A. Gerris. Het publiek was hier nog tamelijk opgekomen. Onder de aanwezi bemerkten we ook den beschermheer Vereeniging, den Weled. Heer Bern Timmermans, voor deze gelegenheid geto met de ridderorde van Oranje-Nassau. Een aantal stukken werden op zoo dienstelijke wijze ten gehoore gebracht een ieder volmondig bekende, dut harmonie in korten tijd, dank zij uitmuntende leiding van deu directeur heer Jos. Mahieu en de vlijt der werkei leden, groote vorderingen gemaakt r Ook de beschermheer was uiterst tevreu hij feliciteerde de leden met huu sue en stelde hen in de gelegenheid een d« te wijden op het welvaren van H. M. o geëerbiedigde Koningin en haar doorlucb stamhuis. Maandag den dag, offiioieel als feest aangewezen, wapperde van schier alle zen de nationale driekleur, 't welk aan gemeente eeu echt feestelijk aanzien gaf. Ten 11 uur traden de schutter» achter de school en om half twaalf

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 2