Notaris KANT Advertentiën. Bericht van inzet. Handelsberichten. 370ste Staatsloterij. Ingezonden stukken. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. parade gehouden op de markt, gecomman deerd door den kapitein-commandant, den Weled. Qestr. heer Ph. Timmermans. De harmonie St. Crispijn. zette, na 't presen teeren der geweren, 't *Wien Neerlands- bioedin daarna zette de troep niet de harmonie, die lustige marschcn ten beste <raf de straat door. Dit schouwspel lokte begrijpelijkerwijze veel volk. Bij den Edel— ach tb.' heer Burgemee-ter werd halt gehou den. 'en 3ene aubade gebraclit. Ten onge half twee was de militaire uiarsch al- den, veer geloopen, en rukten de schutters, na 't Wilhelmus van Nassauen, in. E,„ goed idee was, 't van 11 H officie ren der d.d. schutterij, om aan hel dag. bestuur eene kleine subsidie te vragen, voor verschillende festiviteiten. Gaarne werd hen die toegestaan en zij hebben er heel wat mee gedaan, zij en de particulieren die steun en hulp verleenden hebben er eer van. Direct na afloop der marsch, werd be gonnen met het opslaan der kto<k 't was liefhebberij te zien hoe spoedig die door de firma Goossens en Co. werd daargesleld. Van verschillende zijden kwamen vlaggen, wimpels enz. eene kleine collecte verschafte lampions en kaarsen, en gisterenavond stond de kiosk daar, flink betimmerd rondom, en netjes versierd en dat een werk van enkele uren. Ten 8 uur werd dan door de harmonie l'Espérance concert gegeven, 't welk na tuurlijk een massa volk op de been bracht en ook de cafe's rondom de markt waren druk bezet. Een heerlijke avond, een aangenaam zitje, vroolijke stukken (wel niet altijd zoo heel mooi), wat wil men nog meer. 't Was een opgewekte feestavondBij dergelijke ge legenheid doet zich het gemis van eene vaste kiosk dubbel voelen, wat een genot zou het zijn hoe veredelend voor 't volk, in de zomermaanden, Zondagsavond een concert te kunnen bijwonen, op de markt, gratis in de frisache lucht. Wij blijven daarop steeds aardringen, en hopen, met ja bijna geheel Waalwijk, dat onze wensch spoedig in vervulling moge gaan. Ten ongever 10 uur werd 't concert met 't Wiens Neerlands bloed besloten, en hier mede ook deze aangename en tevens r,eer orderlijke feestviering van den *22en verjaar dag onzer geliefde Koningin. l)e Hanze. De eerste vergadering der Hanze, Afd. Waalwijk en Besoijen, Maandagavond in het hotel Verwiel gehouden, was bezocht door 17 werkende ledenen 1 donateur. Onder de aanwezigen waren er 6, die niet bij de oprichting der afdeeling als lid waren ingeschreveu. Deze zes heeren traden allen als lid toe. De vergadering werd geleid door den geestelijken adviseur, den ZeerEerw. beer Sprangers, die de aanwezigen welkom heette en er op wees, dat de geestelijke belangen wel de voornaamste, doch de stoffelijke de naaste belangen weren. Naar aanleiding van den geboortedag van H. M. Koningin Wilhelmina bracht spreker uit naam der Afdeeling hulde aan de beminde vorstin, waarmede de aanwezigen onder luid applaus instemden. Na enkele vragen, verklaringen en ophel deringen werd overgegaan tot het kiezen van 5 leden van het Bestuur. De uitslag was dat werden uitgebracht 17 stemmen, waarvan o. a. op den heer D. van Bavel 13 en op de heeren Zijlmans, C. A. Verwiel en J. v. Ree, ieder 9 stemmen. Deze heeren werden bij meerderheid van stemmen gekozen verklaard. Daarna kwamen in herstemming de heeren Tli. Vianen en J. B. Verwiel, die bij de eerste stemming resp. 7 en 6 stemmen op zich vereenigd hadden. Daar intusschen een lid verhinderd was geworden de verga dering verder bij te wonen werden uitgebracht 16 stemmen, waarvan 8 op den heer Verwiel en 8 op den heer Vianen, zoodat de stemmen staakten. Door het lot werd daarna de heer Vianen als bestuurslid aangewezen. Deze vijf heeren hebben allen verklaard de beuoeming aan te nemen. De ZeerEerw. adviseur wenschte de gekozenen geluk en sprak den wensch uit, dat de Hanze hier in Waalwijk, het mid denpunt van de Langstraat, heilzaam werken moge. Op de vraag van den adviseur, of een der aanwezigen nog het woord verlangde, wenschte de heer Breuer te vragen of de bestuursver gaderingen ook toegankelijk waren voor de pers. Verschillende leden wezen er op, be stuursvergaderingen uiteraard niet publiek aijn en dat hetgeen door het Bestuur was besloten of besproken natuarlijk eerst in de ledenvergadering moest ter tafel gebracht worden, voor het kon worden gepubliceerd. De heer Breuer nam met deze verklaring gaarne genoegen. Niets meer aan de orde zijnde sloot de ZeerEerw. Adviseur de vergadering. Vechtpartijen. 't Gaat als naar gewoonte, kermis zonder groote dronkemanspartijen en daaruit vol gende vechtpartijen is niet denkbaar. Zondagavond werd een dronken persoon zekere K. uit Drunen, die zich in een café te Besoijen nogal baldadig aanstelde, door de marechaussée meegenomen en opgesloten. Hedennacht toen zich nog een troepje Waalwijkers op de Besoijensche kermis be vond en natuurlijk in opgewonden toestand verkeerde, ontstond twist, die zoo hoog liep dat zekere J. v. H. door zekeren ook uit Waalwijk, met een mes in de borst werd gestoken, 't welk eene vrij ernstige wonde veroorzaakte, die door Dr. Sweens werd verbonden. Het bloedverlies waf nogal groot. De zi.tk is in onderzoek. Aangename ontdekking. Zooals hier in deze streek veel gebrui kelijk is, waren ook in Besoijen eeltige per sonen, die er een kermispot op nahielden. Iedere week we d een bedrag uitgelegd en door zekeren H. bewaard. Zaterdagavond* voor kermis wordt zulks gedeeld en zoo ook trokken de potters Zaterdag, in 'i vooruitzicht van weldra in 't bezit te zijn van mooi kermisgeld naar }t café v. d. Kolk, alwaar de deeling zou plaats hebben. Allen waren tegenwoordig en natuurlijk ook de potbewaarder, maar toen 't op uitbel alan aankwam deed de goede man de bekentenis dat er f 219 te kort kwam Eerst achtte men het een grap. maar toen de werkelijk heid bleek, was men begrijpelijkerwijze niet zoo content en begon tegenover den eerlijken bewaarder eene minder vriendschappelijke houding aan te nemen. Men nam hom toen inee, om te trachten een hypotheek op zijn huisje te krijgen, maar zulks gelukte ook niet. Onder geleide der vorderaars trok hij door de straten, om stuwd door een groote en joelende menigte, 't »as een heel hoera. De man heeft zich thans in zijn huis opgesloten, voor hem de meest wijze partij en de zaak is in handen der politie, want voor de spaarders is 't een zeer onaange name ontdekking velen hadden er reeds een pak opgekocht enz. en nu bleken hun moeilijk bespaarde penningen door een ander opgeholpen. Uit do hofwereld. II. M. de Koningin kreeg voor haar ver jaardag van Hare moeder een kostbaar buffet en van den prins eenige schilderijen, waaronder een portret van den Prins zelf als ruiter. Prins Hendrik is naar Aken vertrokken. De minister van koloniën. Naar wij met groot leedwezen vernemen laat de gezondheidstoestand van den minister van koloniën weer te wcnschen over. Res^ President Krugcr. Naar wij vernemen, gaat president Kruger inderdaad spoedig uit Utrecht weg. In den loop van de volgende maand begeeft hij zich naar Menton, waar twee villa's voor hem gehuurd zijn. Met hem gaan mede de heeren van Boeschoten, Bredell, dr. Heymans en Bok, alsmede de familie Eloff. De presi dent blijft den winter en het begin van het voorjaar te Menton. Van een verblijf bij Dresden is niets bekend. Sterken drank. In het laatst van het vorige jaar is door de Nederlandsche Onderwijzers Propaganda Club voor drankbestrijding een onderzoek ingesteld naar het drank gebruik der leer lingen van de lagere scholen in verband met gedrag en vorderingen. Dit onderzoek liep over 434-0 leerlingen. Hiervan had bijna 12 pCt. nooit alcoholische dranken gebruikt, terwijl 32 pCt. nog nooit sterken drank had geproefd. Bier word meest gebruiktzelfs kreeg 4°/0 der kinderen het dagelijks. Of schoon er ook onder de dagelijksche gebruikers knappejjleerlingen voorkomen, waren bij de kinderen die nooit alcoholische dranken ge proefd hadden, 21/,, maal zooveel goede leer lingen als bij de dagelijksche gebruikers en O/s zooveel als bij hen, die ze af en toe eens gebruikten. Bij de slechte leerlingen bestond ongeveer de omgekeerde verhouding 16.G pCt. der onthouders behoorenden daartoe 23.6 pCt van hen, die nu eens alcoholische dranken kregen en 45.3pCt. van de dagelijk sche gebruikers. Een interview met minister Kuypcr. Een medewerker van de Figaro, die zich Brandal teekent het is, naar wij vernemen, de bekende heer Alexander Cohen uit Leeuwarden, die thans te Parijs aan de Figaro medewerkteen aantal Kamerleden hebben ook bezoek van hem gehad is Zaterdagavond in den Maag dr. Kuypcr gaan opzoeken, die den vorigeu nacht was terug gekeerd van zijn buitenlandsche reis. De minister vroeg naar het doel van het bezoek. (Wij vertalen Dat begrijpt u immers wel Volstrekt niet. Ik sprak dus van zijn reis en van de geruchten die daarover in de internationale pers geioopen hebben. Is het waar dat Nederland toenadering zoekt tot Duitschland of tot, bet Drievou dig Verhoud? En uw bezoeken aan v llichthofen en Goluchowski, uw verblijf in Italië, droegen ze hét karakter dat men eraan toeschrijft De heer Kuyper hoorde mij zwijgend aan en antwoordde langzaam, al zijn woorden wikkende Te Turijn heb ik voor het eerst, gehoord van de geruchten die over mijn reis verspreid zijnde lieer Van Loon commissaris der Nederlandsche regeering voor de tentoonstelling te Turijn, heeft mij daar van op de hoogte gebracht. Daarna heb ik hier een heelen hoop krantenknipsels gevon den, over hetzelfde onderwerp handelend Het is jammer dat de verbeeldingskracht der journalisten zich aan dergelijke fantasi eën te buiten gaat, telkens als ik op reis ben. Maar, mijnheer de minister, het is toch vrij natuurlijk dat de reis van Neder- la dschcn eerstemiuister mar Duitschland, Oostenrijk en Italië, eu zijn gesprekken met ministers van die drie landen, tot bespreking aanleiding geven. Ja, antwoordt de iio.i r Kuyper, als die reizen en die gesprekke plaats hadden gehad Maar de waarheid is, versta mij wel, dat ik geen reis naar Duitschljiid gemankt heb. Ik beu alleen Duitschland doorgetrok ken, en ik heb, dezen keer evenmin mijn heer von llichthofen gesproken als mijnheer Goluchowski. Maar ik zal u een getrouw relaas doen van mijn r*is» dat zal, hoop ik, aan al die zonderlinge praatjes een eind maken. Uit den Haag ben ik rechtstreeks naar Weciien gegaan. Na 25 uren onafgebroken gereisd te hebben, bui ik Vrijdag 24 Juli 's avonds om vijf uur, te Weenen aange komen, en den Maandag daarop vertrokken. Te Weenen heb ik twee technische scholen (Staats-Gewerbesehulen) bezichtigd. Vandaar ben ik naar Salzburg gegaan, waar ik even zoo de. vakscholen heb bezocht j vervolgens naar Innsbruck, ui-t hetzelfde doel waarna ik een week doorgebracht heb te Toblach, een badplaats in Tyrol, en toen een week te Schlnderbach. Ik ben daarna vertrokken naar Cortina d'Empezzo, waar ik de tentoonstelling van kunstnijverheid bezocht heb, vervolgens be gaf ik mij naar Turijn, over Milaan, waar ik mij twee dagen heb opgehouden. Te Turijn ben ik een dag gebleven, op de Tei.toonstelling, waar ik met groote vol doening gezien heb dat mijn land er een uitstekend figuur maaktde Nederlandsche sectie is inderdaad een van de beste. Te Turijn heb ik, zooals ik zeide, voor iet eerst hooren spreken van de politieke beweegredenen, aan mijn reis toegeschreven Ik ben naar Zwitserland vertrokken, waar mijn eerste bezoek het graf vau mijn vrouw gold, die te Meiringen gestorven is, tenge volge van een ongeluk, ecu val in Engadin. Van Meiringen ben ik naar Bern gegaan, waar ik een onderhond gehad heb met dan directeur van liet bondsdepartement voor vakonderwijsook heb ik gesprokon met dr. Styger, den kantonnalen directeur van het vakonderwijs. U ziet, zeide de heer Kuyper glimlachend, dal dit alles niet zeer misdadig is. Van Bern ging ik naar Bienne, waar ik het nieuwe Tecüuikum en de horlogemakers- school bezocht. Uit Bienne eindelijk, ben ik over Bazel en Brussel naar den Haag vertrokken waar ik vannacht aangekomen ben. Van het oogenblik af waarop ik den Haag verliet, heb ik met geen politiek persoon ook maar een enkel woord, een syllabe, gesproken over een toenadering van mijn land met Duitschland, of het Drievoudig Verbond, of wat ook van dien aard. Ik heb gebruik gemaakt van die vijf weken vacantia om beter op de hoogte te komen van het vakonderwijs in het bniteuland. Aiulers niet. Sedert ik aan het bewind ben maakt de afdeeling Arbeid deel uit van mijn departement, d. w. z. van Binnenlandsch- zaken, waartoe ook Onderwijs behoort. Het doet mij dus veel genoegen dat ik in die vijf weken, mij geheel heb kunnen onttrek ken aan alle staatkundige gedachtenwisse- lingen of debatten. U ziet, zeide dr. Kuyper ten slotte, dat mijn reis wel zeer onschuldig was. Wat de kern van de zaak betreft, vergun mij die zelfs niet aan te roeren, en u alleen te zeggen dat ze behandeld zou moeten worden door de jKamers, alleen door de Kamers, indien deze dat geschikt achtten. (N. R. C.) Besoijen. Maandagavond hield de Lieder— tafel „Vooruitgang zij ons dot 1" hare gewone kermisui'.voering in de zaal vau den heer D. van der Zaken te Besoijen. Het programma bestond uit verscheidene min of meer zware koorstukken, die alle goed van siapel liepen. Het glanspunt was de Hymne van l)e Vliegh, die buitengewoon correct en smaakvol werd ten gehoore ge bracht. De halleluja's schenen echter uiet luid genoeg te schallen naar 't oordeel van eene baldadige hand, die door het open- siaaude bovenlicht ecu pa-r voetzoekers wierp, die 't effect vrij onwelriekend ver hoogden. De heer Job. Wilmont, bracht door zijne aardige komische voordrachten eene aange name afwisseling. Door 't samenvallen van andere festivi teiten was de'zaal slechts matig bezet. Het matinée door de Liedertafel „Oefening baar»' Kunst" bij den heer Willem Brokken was goed bezocht en voldeed uitstekend. Des nam. gaf St. Crispijn een concert bij den heer C. van Dongen dat ook slechts matig was bezocht. Kaatsheuvel, De verjaardag van H.M. de koningin is hier zonder buitengewone feest- lijkheden voorbij gegaan. Van het raadhuis, va de woning des burgemeesters en van de woningen van enkele particuliereu wapperde de vlag. De heer van Geilh, schoenfabrikant alhier; deed zich echter bij deze gelegenheid kennen als kindervriend en als aanhanger van het Oranjehuis. Hij schonk namelijk al de schoolkindeien, die reeds lezen eu schrijven konden, een cahier met het portret vanjH M terwijl de kleineren door hem onthaald werden op speculatie. Een woord van hulde daar voor illen wij hem bij dezen niet onthouden. Dusscn, 2 Sept. Gisteravond had alhier het concert plaais ter viering van den ver jaardag en het gelukkig herstel van H. M. onze «eerbiedigde Koningin in de, dank zij den kasteleiujmct potret, bloemen, groen, guir landes en lampions versierde zaal van den heer Kamp. Verscheidene vreemdelingen en een groot aantal opgekomen leden vulden de zaal geheel. Prachtig was de muziek, die men te hooren k' eeg 't bleek ten duidelijkste dat de direc teur en z;jn corps de wekclijksche repetition ter dege hadden benuttigd. Om f slechts een der velen, die uitmuntten te noemen,'zij hier een woo 1 van w i-ir-u- 11 gebracht aan den lo. pis'rvinist, die zijn instrument volkomen meeste toonde en er tie sr. oonste krachtigste loonen aan ontlokte, zoodat hij in menige paslage het geheel beh»*ersclue. Dok tie voordrachi'Mi slaagden allen zeer gelukkig cn boven wensch ook deze bleken degelijk ingestudeerd eu de moeieüjkhcden werden schitterend overwonnen, zoodat allen een welverdiend applaus iooogsiten. Voor slot wer 1 gegeven twee strophen van 't volkslied t.-r ee-e der Koningin, die slaande doo- alle aanwezigen werden mee gezongen 't geen een plechtige indruk maakte. Met groote voldoening mij „Wilhelmina" op dezen feestavond terugzien zij heeft ge toond een energie en krachten te bezitten, die nog veel schoons voor de toekomst be looven. Moge die belofte in vervulling gaan 1 Ranmsdonksveer, 2 September. V-ijdag avond passeerde alhier een zwaar geladen wagen van hei coi voni v. Bergen. Dooi dal de wagen zeer zwaar geladen was kon hij niet wijken voor een rijtuigje van J.K. en kwam dit in de rails i.-recht. Genoemde K. en een knecht sprongen daarop uit het rij tuig en hebben twee employe's van v. Bergen ergerlijk mishandeld. Van het geval is bij de politie alhier aangiften geschied en voor de vechtlustigen zal dit muisje nog wel een staarije hebben. Tilburg, 31 Aug. Heden morgen is hier in de verschillende R. K. kei ken vanaf den kansel bekend gemaakt dat is opgeheven het oude voorschrift van wijlen Mgr. Zwijsen, wel een halve eevw op kerraiszoudag afgele zen door de geestelijke overheid, waarin was vas:gesleld dat gedurende de kermisdagen dc vrouwelijke personen bij het ontsteken der lichten soéieteiten en café's en koffiehuizen moesten verlaten. De opheffing door Z. 1). H W. Monseigneur van de Ven vindt zijn grond wegens verandering van plaats en zaken. Op verschillende plaatsen alhier is men reeds begonnen met het verzwaren der tramlijn Tilburg Waalwijk en zal binnen kort een proef worden genomen met de grootste locomotieven en wagons dier maat schappij. D. v. N. Grave. 2 September. Naar aan De Tijd wordt meegedeeld, heeft de heer Hermans, die met den heer v. d. Wiel in herstemming komt voor de Provinciale Staten, zich te ruggetrokken. WAALWIJK, op 29 Augustus 1902. 1. J. v. M. te Loonopzand. veldpolitie f 2 b. of -2 d. h. 2 Q. K. te Vlijmen, pol. overtr. f 5 aan de pers toevertrouwtwant mijn w.i arde Heerhet is ons niet te doen om meer verzendingen te krijgen, daarom is ook in 't geheel niet verzocht. Wij hebben alleen op het oo» tie goederen die per staatsspoor hier aauko.uen van de verschillende afzen ders vau wijd en zijd, waaronder ook vele goederen'van v. Gend en Loos zelf, om die thuis bezorgd te krijgen. Gok is er in het verzoekschrift geen sprake van uur of tijd. (al weet Abonné dit zoo juist te vertellen.) doch hebben dit overgelaten, om later in overleg met het Dag Bestuur deze zaak te regelen, met de fllaatsch. t t Exploitatie van Staatsspoorwegen. Hier is dus ook van verandering geen sprake maar alleen ver betering in het algemeen belang zoowel voor neringdoenden, als schoenfabrikanten en ook in het algemeen. Uw Dw. Dienaar, P. Drunen, 2 Sept. 190 2. Mijnheer dc Redacteur Verleen mij eet igs plaatsruimte in uw veelgelezen blad bij voorbaat mijn dank. In verschillende bladen is er niet ten onrechte op gewezen en de misbruiken aan gehaald, omtrent de Gedwongen Winkelne ling. Het moet gezegd worden dat er Schoenfabrikanten zijn die er de winkelnering op na houden, maar toch niet de gedwongen, maar helaas worden er gevonden die den werkman liefst zijn weekloontje uitbetalen met koffie, suiker, enz. dezulken zijn zeker van meening dat de werkman geen geld noodig heeft, juist het tegenovergestelde is de waarheid, dagelijks moeten er centen zijn iu een werkmansgezin, dan is het huis huur, dan voor aardappelen enz. die kan men toch niet met wmkelbuiltjes betalen. De schoenfabrikant ontvangt toch ook geld voor zijn schoenwerk, dus bijgevolg kan den werkman ook met geld uitbetaald wordeu. Er is volstrekt niets tegen dat men iu de winkel gaat waar men zijn brood verdiend, als men de waar tegen den gewoonen prijs betaald, en kan halen naar verkiezing. Maar wee waar men uw opdringt winkelwaren te nemen noodig of niet, om maar geen geld te behoeven uit te betalen, er zijn er waar men alles kan bekomen, behalve geld, het ware te wenschen dat in zulke locstand eens verbetering kwam. Dan zou de werk man niet met bang hart naar zulke patroons gaan, maar als het Zaterdag geworden is met een opgeiuimd hart zijn verdiend loon in ontvangst nemen; ten slotte beoefenaars der gedwongen winkelnering, dat zij de Christelijke Rechtvaardigheid onderhouden dit zal strekken tot verbetering van zich zelf en lot heil van den weiktnan. Treurig maar toch waar. EEN SCHOENMAKER. b. of 1 d. h. 3. I 6.K. 2. F. v. O e Vlij men. alsvoor ieder t 2 b. of 1 d. H. 4 J. J. L. te 's Bosch, dronkenschap f 2 b. of 2 d. li. 5. J. J. L. te 's Bosch, alvoor f 5 b. of 3 d. h. 6. G. C. D. te Besoijen, alvoor 14 d. h. 7. J. d. B. te VVa9pik alsvoor f 2 b. of 2 d. h. 8 A. v D. te Kaatsheuvel alsvoor f 5 b. of 3 d. b. 9. S. G. te Bergenopzoora alsvoor f 2 b. of 2 d. h. 10. F. H. G. te Kaatsheuvel alsvoor f2 b. of d. h. 11. J. v. B. te Kaatsheuvel alsvoor f 5 b. of 3 d. h. 12. J. K. te Waalwijk alsvoor f2 b. of 2 d. h. 13 A. v. D. te Waalwijk alsvoor 1 b. of 1 d. h. 14 K. C. K. ie Besoijen alavoor f 2 b. of 2 d. h 15 H. It. te Vlijmen alsvoor f5 b. of 2 d. h. 16 M. S. te Drunen prov. regl. f 2.50 b. of 2 d. h. 17 J. v. D. te Waalwijk pol. verord. f 0.50 b. of 1. d. h. 18 F. K. te Waalwijk, alsvoor f 0.50 b. of 1 d. h. 19 A. H. te Vlijmen, vischdelict f 6 b. ol 4 d. h. 20 L. H. te Vlijmen jachtdelict vrijge sproken. 21 W. E. te Nieuwkuik, veldpol. f2 b. of 2 d. li. II. v. W, te Vlijmen alsvoor f5 b. of 3 d. h. P. E. te Vlijmen alsvoor f3 b. of 2 d. h C. H. te Waalwijk vischdelict f4 b. of 2 d. h. T. v. B. te Loonopzand jacht delict f20 b. of 8 d. h. A. de G. te Waalwijk spoorwegwet, vrijgesproken. J. S. te Besoijen veldpol f2 b. of 2 d. h. H. de B. te Besoijen, algvoar f2 b. of 2. d. h. C. B. te Rucphen, voerwezen f2 o. of 2 d. h. M. v. P. te Kaatsheu vel, strooperij f l of 1 d. h. J C. te Kaatsheu vel, straatschenderij fi b.of I d. h. J. C. A. X. te Waalwijk, prov.[regiem, f2 b. of 2. d. h. Dc hoogste prijzen der 4de klasse. Trekking van Dinsdag. Prijs van f 25000 No. 12564 2000 1500 1000 400 200 100 883 1026 1127 9896 18289 15834 16983 4287 11259 20927 10520 17300 8541 (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Verleen mij s. v. p. eenige plaatsruimte in Uw geëerd blad, waarvoor bij voorbaat dank. In de f/Noordbrabantsche Post* van 80 Aug. j.l. komt een ingezonden stuk voor onderteekend door Abonné Hierin wordt door geschreven over het door circa 40 ingezetenen van Drunen aangeboden verzoekschrift aan den gemeenteraad, om een besteldienst te zien ingevoerd van af het Station Drunen-Heusden naar ons dorp en keurt deze zaak beelemaal af, ja raadt ons zelfs aan om dit verzoek in te trekken. Doch ik begrijp niet wat deze Heer Abonné bewogen kan hebben, om zich deze zaak zoo te interesseeren Ofwel hij is afgezant van v. G. en L., ofwel hij is iemand die voor eigenbelang uitkomt. Dat hij bekend is met de zaak bewijst zijne bewering dat van G en L. den dienst op Drunen zal staken. Dat hij niet bekend i» met de zaak bewijst zijne bewering dat het verzoekschrift niet was om op kosten der gemeer te geheel klaar te komen. Zou het derhalve niet raadzaam zijn om eerst grondig te onderzoeken en dan kalm le overleggen, alvorens uien zijne gedachte ROTTERDAM, 1 Sept. Tarwe. Jarige- per heet. f 7.75 a f 850. en per 100 kilo f 10.a f 10.50. Nieuwe- per heet 1 0.00 a f 0.00, per 100 kilo f 10.— a f 10.50 Canada-tarwe f 0.00 tot 1' 5.70. Rogge. Vlanmsche, Zceuwsche en Ovcrraaassthe De best- f5.a 55.0. Dito mi' dere f5.a 5.50. Gerst. Z - uwseh, Flakk. en Overm. Wiuter f6.85 it 17-50 beste Zomer- f7.1l) a f7.50. Haver. f9. CO if 10.15 Bluuwe erwten. De beste f7.— A f9.50. Paardenbooncn. Dc besto f5.75 a 6.25. Duiveuboonen van f7.a 7.25. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overraaasch zak- goed f8.— a 8.50; Zomcrzaad f 8.25 ii 8.75. Kanariczoad f 7.25 a 18.50 Bruine boonen de beste f7.— 'a f 9.25. Witt boonen de beste f 10.a fll.50 ROTTERDAM 2 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 38 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 12gl magere en 768 vette runderen, 170 vette, 71 nuchtere en 339 gras kalveren, 0 scha'ien of lammeren, 2 varkens 256 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen 23 tot 36 c., 2e kwal.c., 3de kwal. c. Kalveren le kw. 34 c., 2de kw. 45 c., 3de kw c. Alles per halve kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 83/8 en 47/16 vn. en 446 stukken a kilo. Prijs Ir qual. f 48, 2e qual. f 46, 3e qual. f 42. Per kilo f 55 a 60 c. GORINCHEM, 1 Sept. Ristarwe f 7.30 a 7,60 roode dito f 6,90 a 7,10 witte dito f6,90 A 7.25 inl. rogge f5,19 a 5,3U buitenl. ditof4,90ft 5,10, gerst t 4,80 a 4,90, havn 4,60 A 4,70, duiveboonen f7,75 a 7.85, blauwt erwten, f0— a 0,— alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 43' runneren, 9 nuchtere kalveren, 18 vette varken* cn 798 biggen, le qual. Kalfkoeien Kalfvaarzen Melkkoeien 2'/j jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. Aangevoerd vette f220 h 24» l f 160 a li».i 1140 A 16 f 130 A 15-. I 90 A 16.» f 60 A 7o f 30 a 41' f 9 A 12 varkens vuii 20 a 25 cl per half kilo, biggen van 16,a 13. stuk. pin Aangevoerd schapen en lammeren; scha pen a en lammeren f„ 1 f oer stuk Eieren fl.a 1.05 per 26 stuks. Boter 65 A 75 ct. per >/t kilo. te Waalwijk, maakt bekend, dat het HUIS met ERF der erven J. TABBKRS alhier, door iuzci en verhooging staat aan f 4200. Toeslag Dinsdag 16 September 190$, 's nam. 7 uur, ir. het hotel VLRWlKJ, te Waalwijk. Dagelijks kan ten kantore van Nolan llant gehoogd worden.

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 3