JET «EMlÉltr. HET NIEUWE MODEBLAD Snelpersdrukkerij. DRUKWERK, Bindwerk Tl V erzamelt gebruikte Postzegels het goed Werk van Bethlehem te Correspondenten Eerste Klasse der Nederlandsche Bant Aan onze Lezeressen. Advertentiën. Het best© adres Vaals (Limburg.) W. TIMMERMANS ZONEN te Waalwijk, Gemengd Nieuws. Handels berichten. groot Patronenblad 370ste Stautsloterij. Inschrijvingsbiljet. Kassiers en Commissionairs in Effecten. 3 maanden, DE UITGEVERS. IS BIJ WAALWIJK. van alle Landen zelfs de meest gewone ter bevordering van de geestelijke roeping voor arme kin deren. Kostbare religieuse aan denken zullen hen worden toe gezonden. Ook de eerw. paters missionarissen van Scheut, die Mgr. Hamer bij zijn leven ge kend hebben, zijn naar Brussel gekomen, 0U, dat beeld te zien en hebben dc spre kende gelijkenis bewonderd. Het comité betuigde den directeur d-r gieterij, den heer Charles di Coene zijn hoogo 'tevredenheid over de onberispelijke uitvoering vnn het belangrijke werk en hechtte er zijn volkomen goedkeuring aan. Het beeld kou dan ook reeds Vrijdag 11. uit Brussel verzonden worden /en zal over een achttal dagen aldaar te Nijmegen aankomen. De drie portretten der mission- narissen, die op het voetstuk moeten aan gebracht worden, zijn reeds te Nijmegen. Dank aan de goede zorgen en toewijding der directie van de „Compagnie des Bronzes" zal dus het monument, waaraan vau de be stelling nf onverpoosd is doorgewerkt, op tijd kunnen onthuld worden. Verdronken. Een verschrikk lijk verhaal bevat hel mariaeraatrozeubla:! „Het Anker' van cie voor de hand van G. YV. YViUemseu, botie- üer aan boord van de „Hol and", omtrent het verdrinken van den korporaal-stoker M Cornelisse, toen de Holland" ter reedc van Christiana lag. Hij schrijft. Het was in den middag omstreeks 3 uur op" den 22 Juli 1902, toen er een prauw moest vervoerd worden, die langs de „Holland" lag, om daar de asch, die uit de machine kamer kwam, in te werpen en, na vol te zijn dan op de daattoc bestemde plaats te brengen Daarvoor was aangewezen de korp.-stokerjM. Cornelisse, stoker Ie kl. M. J. en stoker» 2e kl. O. Meeuwe, J. P. Hendriks en J. B. Laarman. Maar voor de stokers allen present waren werd er door den machinist de orde gegeven een puts te halen cm het water, dat ongeveer anderhalve voet voor en achter in de prauw stond, te verwijderen dus een bewijs dat de prauw lek was. Maar oneens kwam er een orde van den len officier, den kapt. luitenant ter zee G. P. v. Heckiug Colenbrander, om zoo spoedig mogelijk met die prauw te vertrekken; dus ó\e prauw mocht niet meer leeggeschept worden en daarbij had de prauw nog ongeveer een voet boord. „Goed daar ging zij gesleept door een Noorsch sleepbootje. Bij het afsteken zei een matroos eerste klas tegen den korporaal stoker Cornelisse. „gaat over op het bootje want aanstonds zinkt de prauw ondei je voeteu weg", maar aangezien de prauw al in de vaart was, kou hij niet meer overgaan Maar 't neemt niet weg, de matroos zag er dan toch gevaar in, wat dan ook door ieder een kon gezien worden' „Bij eiken schroefslag van het bootje vloog het water door een gat, wat vooruit zat, maar daar niet behoorde. Cornelisse moest op de prauw blijven. Toen begonnen de stokers de asch buiten boord te gooien, maar niets mocht baten er kwam hoelanger hoe* meer water in de prauw Maar trots 't praaien naar de boot bleef de kapitein maar doorstoomen, en toen dc prauw nog dieper begon te liggen stoom de hij deu wal in. Maar te laat; de praauw verdween in de diepte en daar lagen menschen te worstelen, waarvan er een den sleeptros te pakkeu had, maar de kapi tein bang voor het verdere, gooide ook toen de sleeptros los. „De stoker le kl. Vermeulen, nogal een goed zwemmer, en wetende dat de korp.— stoker in 't geheel niet zwemmen kon, trachtte hem zoolang boven water te houden totdat er hulp zou komen, maar de stoker mocht niet 't genoegen smaken, den korporaal te redden, want na een paar minuten gekampt te hebben, verdween hij in de diepte. Dc andere 4 stokers zijn behouden aan wal ge komen en het bootje was er stil van door gegaan. „Na eenige pogingen in 't werk gesteld te hebben om hen te vindeD, bleef dit voor ons vruchteloos. Manoeuvres. Uit Breda wordt aan de Msb. geschreven Bij de Woensdag gehouden regiments-raa- noevres van 't 6de reg- infantrie heeft zich 't volgende geval voorgedaan Ee.n brug die door den vijand bezet was moest in den stormpas met gesloten kolonne genomen worden. Daarbij beging de 2e luitenant B. een misslag en werd deswege door den regimentscommandant, kolonel Evenwel, van zijn bevel ontheven. Kapitein J. liep van denzelfden regiments- chcf, die blijkbaar wat driftig uitgevallen is een uitbrander op ten aanhoore van zijn compagnie. Verder permitteerde de kolonel zich de vrijheid der manschappen, die niet vlug ge noeg meeliepen, met de rijzweep tot grooter snelheid aan te sporen. De mensehen hadden n.b. de voorafgaande dagen geman- novvreerd op de Rielsche hei, in vereeniging met het 3de reg. inf., en waren 's tr iddags voor den dag, waarop bovengesignaleerde feiten plaats hadden, zoodanig vermoeid in de kazerne terruggekeerd, dat vele het bloed in de schoenen stond en 124- man zich ziek meldden. Men zegt, dat een der „opgejaagde" man schappen deswege reeds een klacht tegen den kolonel heeft ingediend. Dapper. Men schrijft Op de kermis te Rozendaal (N.-B.) loofde de directeur eener menagerie Zondagavond tien flesschen champagne uit aan hem, die met zijn dochter Floia, de leeuwentemster in het leeuwenhok durfde gaan. Een bekend ingezetene, de heer Fabrie, nam de uitdaging aan en trad voor d,. oogen van een groot nieuwsgierig publiek met de leeuwentemster het hok binnen. Hoewel de dieren door de aanwezigheid van den on gewone»'bezoeker onrustig weiden en vreese lyk brulden, verloor hij den moed niet; nam plaats op een stoel aan tafel, ontkurkte een flesch champagne, dronk eeu paar glazen en stak zelfs een sigaar op, terwijl juffrouw Flora met hare gevaarlijke viervoeters de gewone werkzaamheden verrichte. De grwaagde vertooning liep goed af en de direc eur was zijn tien flesschen champagne kwijt. Lijk gevonden. Zaterdagmorgen is tusscken Roozendaal en Esschen liet lijk gevonden van den boterfabrikant J. Van Berkrl uit Tliienen België) met een schot iu het hoofd en in den hals. Geldswaarden, noch horloge of revolver werden op het lijk gevonden, zoodat men veronderstelt, dat hier een misdaad in 'l spel is Brandstichting. Dinsdag is ee.Q 19-jarig meisje, verdacht van brandstichting, uit Uden naar de ge vangenis te 's-Hertogenbosch overgebracht. Zij heeft reeds hekend. Worst. Voor ruim twee jaren werd door de douane te Tilburg aangehouden een partij van 16,000 pond worst in 288 kisten als zijnde gefabri ceerd van paardenvleesch. In hoogste instantie werd dc betrokken expediteur vrijgesproken en hij zoude zijn goed terugkrijgen, maar daar deze intusschen be dorven is, werd ze geweigerd en deze week in de heide verbrand, onder toezicht van gemeenteabteuaren.- Mishandeling. Te Maastricht heeft Zondagnacht ter gelegenheid van de kermis een vechtpartij plaats gehad, waarbij een persoon nog al erg met een mes werd verwond. In dien zelfden nacht bracht ook een minnaar zijn meisje een niet levensgevaarlijke messteek in de borst toe. De dader is door de politie van zijn bed gelicht en ter beschik king van den commissaris van politie gesteld. Toen Maandagavond een huzaar, die pas van de klas van discipline terug is, over zijn tijd in beschonken toestand in de ka zerne te Zutphen terugkwam wilde de wacht hein in arrest brengen. Hij verzette zich daartegen, trok zijn sabel en hakte er in den blinden oplos. De wachtmeester kreeg een houw over zijn hand en een steek in de zijde. Nadat de woesteling alles wat in zijne nabijheid was, kort en klein had ge slagen, gelukte het eindelijk hem achter slot en greudel te brengen. Te Heer, nabij Maastricht, is Zondag nacht zekere Lardinois door messteken ge vaarlijk gewond. De vermoedelijke dader is voortvluchtig. Men meldt uit Enschedé De agent van politie De Ruiter, die dezer dagen door zekeren D. levensgevaarlijk werd verwond, is Zondagavond in het R.-K. ziekenhuis aldaar overleden. Ongeluk. Een jongeling uit Zeelst, die zich op het balkon van de tram bevond, is Zondagavond, terwijl hij den conducteur zijn kaartje wilde betalen, tusschen Steensel en Veldhoven uit liet rijtuig geslagen, en kwam op den straatweg terecht. Hevig bloedende werd hij opgenomen en te Veldhoven in de tram halt gedragen. Hier gaf hij na ongeveer een uur den geest. Tusschen Winssen en Ewijk is Maandag avond niet dc tram, die om 7.15 uit Nij megen naar Druten vertrekt, een treurig ongeluk gebeurd. Zekere E. G. arbeider aau de tram te Ewijk, had zich dwars over de rails gelegd en werd, voordat de machi nist kon stoppen, in zijn volle lengte over reden. De ongelukkige, die Maandag scheen gehouden te hebben, was onmiddelijk dood hij laat eene vrouw met een kind achter. Men meldt uit Vlissingen Loods B. is Maandagnacht op de reede bij het verlaten van het stoomschip Zaandam, komende uit zee naar Antwerpen, tusschen het schip en de loodsboot gevallen en in de diepte verdwenen. B. laai een talrijk gezin achter. Kaatsheuvel. Als een treurig begin van onze kermis moeten we weer een vechtpartij melden. Op de Kruisstiaat alhier is weer hevig gevochten. Zekere van R. liep ver scheidene messteken op. De politie doet onderzoek, maar de hoofddader, de drank, kan slechts onschadelijk gemaakt worden door eene algemeene bestrijding met woord en voorbeeld, (met het voorbeeld vooral.) Zondag 1.1. is door de harmonie „Eu— phonia" onze nieuwe muziekkiosk ingewijd Het concert bracht honderden op de been. De kiosk, vervaardigd door den heer Van Dommelen van Baardwijk, ziet er goed uit.. Daar tegenwoordig bijna elke gemeente, die met dentijd meegaat, een kiosk bouwt, is hier een woord van aanbeveliug voor den heer Van Dommelen wel op z'n plaats. Maandag 1.1. gaven onze harmonie» eik haar matinée, die zeer druk bezocht worden. Diusdag gaf de haudboogschutterij gevestigd bij den heer Alph. Snoeren een matinée. Dc zaal was ook nu weer geheel vol. Het zou onmogelijk zijn elk matinée tot in bijzonder heden te beschrijven. Wie onze harmonieën kent, weet dat zij beide steeds voortreffelijk spelende liedertafel zingt uitstekend en onze tooneelspelers weten de lachspieren danig in werking te brengen. Daarom een woord van dank aan allen, die meegewerkt hebben om de Kermisvreugde te verleveu- dlgeu. Dinsdag 1.1. vierden de heer A. de Wit en z'n 'chtgenoote hun gouden bruiloft. De buurt had eene prachtige versiering aangebracht voor de woning der jubilarissen. Des morgens begeleidde „Euphonia" den stoet, bestaande uit eeu drie I ij uigen niet jubilarissen eu bruidjes, gevoLd door geheel de buurt, naar de kerk. Des middags bracht „Apollo" een serenade. Vcider werd de dag door de feestvierenden prettig doorge bracht. Bij dezen bieden we de oude luidjes ook onze gelitkwenschen aan. iUumsdonkvccr, IR September. De oogst der tweede grassoede is iu vollen gang, met het maaien is men druk bezig. De opbrengst zal vanwege het vele natte weder op de meeste plaatsen tegenvallen de prijzen die bij den koop van dit gewas besteed worden variêcreu van f 14 Tot f 20 per 1000 halve K.G. De handel is dezer dagen nog weinig verbeterd. Men besteedt thans f 22 tot f 24 voor 't beste soort eu t 16 tot f 17 voor i. g. schraal hooi, stroo geldt f 20 tot t 22 per 1000 KG. Enkele partijen worden verzonden. In de laatst gehouden vergadering van den gemeenteraad alhier is als wethouder herbenoemd, de WelEd. Heer C. A. V. van Laarhoven. Op de te 's Bosch gehouden tentoon stelling werd iu de afdeeling hengsten van warm bloed ras geboren in 1S99 of vroeger toegekend de groote zilveren medaille uit geloofd door H. M. de koningin der Neder landen en een groote gouden medaille aan de Vereeniging tot verbetering van het paardenras in de Langstraat alhier met don hengst „Diamant". Dussen, 16 Sept. Het door de fanfare „Wilhelmina" gegeven matinee ter gelegen heid va i kermis is volkomen geslaagd. Niet minder dan ruim 200 dames en heeren vulden de zaal geheel. Alle nummers van 't program werden cor reet afgespeeld, vooral de voordrachten en spectakel- scènes verwekten uitbuudigeu bij val. „Het iohaoleu van den nieuwen bur gemeester t spande de kroon en lokte een applaus uit, waaraan geen einde scheen te komen. Het woord van dank na afloop door den president uit naam van alle aanwezigen, aan directeur, werkende leden en dilletanteu gericht, was dan ook ten volle verdiend. rond, doch een hunner sloeg hem het mes uit de hand waarna hij spoedig overweldigd werd. Zwaar gekneveld werd hij dien nacht aan dc politie te Lobberich overgeleverd. Dc moordenaar ;:ij-ide zekere W. W. fa brieksarbeider geboren ie. Breijell en wonende tusschen Breijell en Lobberich, die sinds jaar gehuwd was, had in den loop van den dag (Dinsdag) een lang mes gekocht in een winkel en na betaling daarvan, nauwkeurig bekend en tot zich zelfjgezegd „dit is lang genoeg." Bij de confrontatie met zijn slacht offers toonde hij niet het minste teeken van van berouw, doch begon tot toppunt vau brutaliteit luid te lachen. Hij weid (Zaterdag) naar de gevangenis te Cleve overgebracht. Bij hel intreden van het winterseizoen, vestigen wij de bijzondere aandacht onzer lezeressen op de belargrijke PREMIE, welke voor onze abonnés verkrijgbaar is, in Aan hen, die nog niet mochten hebben kennis gemaakt met dit zeer fraaie cn uiterst practiscli Modetijdschrift, zulleu wij gaarne op aanvrage, een Ex. gratis en franco ter kennismaking doen geworden. Bij inzage zal een ieder moeten erkennen, ROTTERDAM, 15 Sept. Jarige- per heet. f 7.75 a f S50. en f 10.50. Nieuwe- per heet i 7.50 a f 8.60 Do rniup te Scüünefcld. Volgens nadere berichten over het ongeluk te Schönefeld in Saksen, zijn bij het in storten van de stelling, in den in aanbouw zijnden watertoren opgericht, 10 werklieden gedood, 17 zwaar en 4 licht gekwetst. Er waren in 't geheel 50 werklieden bezig, toen het ongeluk gebeurde. Latei is nog een der gekwetsten in het gasthuis overleden. Alle slachtoffers, op één na, zijn getrouwd en familievaders. Slechts met groote moeite konden de dooden en gekwetsten uit de puinen bevrijd worden. Het toonecl was ontzettend van jammer eu ellende. Hartscheurende tooneelen hadden plaats in het doodenhuis, toen de familie de dooden kwamen herkennen. Aan het ja meren der vrouwen en kinderen kwam geen einde. De oorzaak van het ongeluk is nog niet vastgesteld. Toch zegt men dat een werk man Zaterdagavond reeds voor de hecht heid van de binnenstelling van den water toren gewaarschuwd had. Afschuw lijk Moordtooncel. Eeu afschuwelijk moordtooneel, heeft ver leden week plaats gehad in het naburige Duitsche Lobberich, zonder dat hiertoe hoe genaamd eenige aanleiding bestond of ge geven werd. Omtrent dezen misdaad verneemt de L. K. het volgende Het dienstmeisje A. Tönis, oud 20 jaar dat zich naar het station begaf ten einde eene familie, die bij den patroon waar zij in dienst was, op bezoek was geweest, be hulpzaam te zijn tot het dragen van eenige zaken en daarmede het gezelschap op eeu afstand van ongeveer 30 pas volgde, werd onverwachts door een manspersoon aangevallen die haar ecu diepe snede in het onderlijf toebracht. Door den schrik der aanranding, had zij zefs niets van de wonde bemerkt alvorens aau het Station te zijn gekomen, waar zij badende in haar bloed bewusteloos achter over viel eu later ter verpleging in het Gast huis moest worden opgenomen. De dader was toen onbekend. Woensdagavond werd zekere Dame C. Urn melen, oud 38 jaar, dood op straat ge vonden, tengevolge van zware verwondingen op de zelfde maar ernstiger wijze toegebracht zoodat de ingewanden te voorschijn kwamen. Na het volvoeren dezer afschuwlijke daad begaf de woestaard zich naar het koffiehuis van den heer Jansen aldaar en bestelde een glas bier, hetwelk hem door het 18-jarig dienstmeisje genaamd 0. Kohren werd over handigd. Daarna onder meer sprak de caféhouder J. met het meisje om eene boodschap in de buurt te doen. Nauwelijks was het meisje buiten of het werd door den moordenaar achtervolgd en eveneens zware verwondingen toegebracht. Hierna werd van den moordenaar niets meer gezien. Een 3-tal heeren uit Lobbe rich gingen op verkenning uit en hadden het geluk hem tusschen Breijell en Lobberich in handen te krijgen. Op liet eerste gezicht dezer heeren zwaaide hij woest met zijn mes Tarwe, per 100 kilo f 10.— t 7.00 a f 7.50, per 100 kilo Canada-tarwe f 0,00 tot f 5.70. Rogge. Vlnanische, Zeeuwschc cn Overmaassehc De beste f4.U0 4 55.0. Dito randere i'5.a 5.50. Gerst. 7..<- uwsch, Flakk. en Overra. Winter f6.75 a f7.35 beste Zomer- f7.4 f7.50. llaver. f6.a 1*7. Blauwe erwten. De beste f 9.— a f9.50. Paardenboonen. De beste f5.75 a 6.25. Duivenboonen van f7.a 7.25. koolzaad. Puik Zceuwsch en Overmaasch znk- gocd f8.— 4 8.50; Zomerzaad f 8.25 a 8.75. Kanariezaad f 7.50 a 1 9 50 Bruine boonen de beste f7.— 4 f 9.25. Witt boonen de beste f 10.a f 11.50 ROTTERDAM 16 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 49 paarden, 0 veulen, 0 ezel, 1.320 magere en 730 vette runderen, 130 vette, 72 nuchtere en 446 gras kalveren, 0 schapen of lammeren, 4 varkens 337 biggen, 0 bokken of geiten. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen 25 tot 31 c., 2e kwal.c., 3de kwal. c. Kalveren le kw. 36 c., 2de kw. 48 c., 3de kw e. Alles per halve kilo. Op de botermarkt werden aangevoerd 67/8 en 44/16 vn. en 450 stukken a kilo. Prijs le qual. f 52, 2e qual. f 48, 3e qual. f 44. Per '/s kilo f60 a 65 c. GORINCHEM, 15 Sept. Ristarwe t 8.u 8,25 roodeditof 7,25 u 7,5, witte dito f7,25 4 8.inl. rogge f5,a 5,150 buitenl. dito f 4.90 a 5,—, gerst t 4,75 a 4,85, haver 3,75 4 3,85, duiveboonen f7,25 a 7.50, blauwe erwten, f0a alles per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 533 runderen, 15 nuchtere kalveren, 35 vette varkens en 696 biggen. le qual. Kalfkoeien f 190 4 240 Kalf vaarzen f 180 a 200 dat eeu zoo fraai Modeblad nog nimmer tegen zulk een ongekend lagen prijs werd aangeboden. De talrijke gravures, waarmede dc blad zijden als 't ware zijn bezaaid, geven uit nemende cn praktische modellen voor onze Dames, die in dit tijdschrift vinden wat haar op het gebood van Modes kan inte resseeren. Een keur van toiletten, zoo van eenvou dige als kostbare, tal van gravures van kinderkleeding, een schat van patronen van alle kleedij, eeu groote verscheidenheid van handwerk. Het blad gaat telkens vergezeld van een zoodat de lezeres in staat is, met behulp daarvan, zelf het model barer keuze te verwer kelijken, alsmede vati eene aflevering van een hoogst boeiende Roman in bock for maat Wie van onze lezers nog naliet om daarop in te teekenen, de prijs is slechts 55 ets, (tranco per post 80 cta.) per niet het onder en ons ten Melkkoeien 2l/s jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. Aangevoerd vette 140 4 170 f130 4 160 f 90 4 100 f 60 4 70 f 30 4 40 f 11 4 14 varkens vun 20 4 25 ct. per half kilo, biggen van stuk. 16,a 12.per Aangevoerd schapen en lammeren; scha pen a en lammeren f a f Der stuk Eieren f 1.05 4 1.15 per 26 stuks. Boter 65 4 70 ct. per >/s kilo. verzuirac formulier in te vullen staande spoedigste toe te zenden. We vertrouwen dat geen onzer lezeressen, zich dc geregelde ontvangst wil ontzeggen van ons Modeblad, dat haar tot zooveel nut eu genoegen kan zijn. Dc hoogste prijzen der 5de klasse. Trekking van 15 September. Prijs van f 1000: No. - 400: No. - 200No. - 100No. 1360 4214 14831 6482 10818 15249 17128 4462 8164 15643 2026 2822 10974 15328 De ondergeteekende verlangt bij zijne Courant geregelde toezending van tweemaal per maand verschijnende, tegen den prijs van 55 ets. per drie maanden (frauco per post 80 ets.) WOONPLAATSNAAM voor alle soorten alsook voor INLICHTINGEN te bevragen en Post zegels te zenden aan Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, en voor de Verwisselingsk. s der Nederlandsche Bank van 9 tot 12 en van 2 tot 4 uur. Buitenlandsche Wissels, Coupons, Bankpapier en vreemde Muntspeciën, worde,, steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. "W issels en andere waarden op t Buitenland worden ten billijkste gefoumeerden berekend

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 3