Amerikaansche vliegenvangers D. C. Nou wens, Gas-, Water- en Electrisehe Levering en plaatsing buiten de stad, de „MUZIKALE BLOEMLEZING' Ontvangen Groenten in blik A. C. VAR TILBURG. STOELEN, 'SR MEUBELMAKERIJ Snijplanken. Advertentiën. MOTZAKKEN en MOTPAPIER, Koperslager, Loodgieter, liakwerker, Leidekker O. van DOMMELEN BINNENLAND. Handelsberichten. Ingezonden stukken. Burgerlijke stand. M ar kt, W aa 1 wij k Ververstraat 353 's Bosch. Geleidingen. Gaskronen, Baden, Bad- kachels, Closets Fonteinen enz. enz. A an onze Lezers spoedi en hooging zonder ver van prijs. Champignons, Truffels, Champignons a forcir Tomaten enz. Borstplaat, Fondant borst plaat, Amandel spe culaas, Botterletters enz. iS XkrKn.»è°b Zuid—Afrika. ■w— JAARMARKT te Waalwijk op Donderdag 6 Nov. a. s. „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" het oudste blad van Waalwijk, geeft het beste en meest uitgebreide nieuws uit Waalwijk on omstreken. Men abonneere zich op, en adver- teere dus in dit blad. Het aantal lezers groeit met den dag aan. Tram. Adres inzake rechten op leder. Inmaaksuikcr en Kandij, fijnste Wijnazijn en Azijnextract, Spaan— sclie Peper, Caijenne Peper, Pe— perbollen Mosterdzaad en Mos- terdmeel, Dragou, Gemberwortel, Mierikswortel, Fenkel, Knoflook, Pijpkaneel, Prima Vanille en Va nillesuiker, Pergamentpapier, zwa vellucht en Fiessehenlak eic. etc alléén werkelijk afdoend middel tegen mot. NEEMT PROEF!! Houtcement en Mastiec dakbe dekkingen. ééÊb&T' BAARDWIJK. Koor raadde Loch de deputatie aan tCt 0Chl aaJ den Volksraad voor te 'doch 10 het geheim richtte hij de haar, over hoeveel ammunitie zij beschikte en hoelang zij staande houden voordat leggen, vraag tot te Johannesburg ?irh sou kunne- de Engelsche troepen te hulp kwamen. Dit ..Scl van 't Briische gedrag van de «jde Briische ambtenaren de geheele politiek kenteekeud van van hooggeplaatste Vami rL« .rekin, van Ch.mb.il.in-. poli .iek 'verklaart W'. Kellcht de vervanging van den Jaraeaon-ra.d doo een reusacfmgeu Biuschen r..dIe.luj noem Chamberlain Rhodes medeplichtige. SWd.g werd he. duidelijk, dat de regeering molt voorbareiden op a e r8=l,,ke gSTO /en 5oop van ammunitie ««ren en Kanonnen, wat le meer nood takel ik was, daar, ren tijde van den ra.d, de Republiek feileliik ronder »erded,gmgS- m'dddeo was: de burgers beschikten over ZTZ^ dan over Mamny-gewcren en vilén bersten niet eens een geweer, lerwijl èr ook geen voldoende voorraad ammunitie was, om den oorlog een tweetal weken vol tC Nog^groolere voorraden, werden besteld na de instelling van deZmdafrikaanschecoram.ssie SiVhet Brifsche Parlement te Londen, omdat daaruit bleek, dat ChamberUiu met zoo ou- schuld g aan den raid was als voorgesteld werd enkele telegrammen werden te kwader trouw achtergehouden en later verde'^de Chamberlain in het openbaar Rhodes, omdat hij bang was voor de ontnulhngen van dezen laatste. Kort nadat de commissie haar onder zoek geëindigd had stelde Chamberlain onaf gebroken reeksen telegrammen samen, wat voortgezet werd tot de oor og u waarvan het doel geen ander was Engelsche bevolking te verbitteren tegen de Zuidafrikaansche Republiek. Chamberlain en Milner zagen in, dat zij geen tijd moeste:» verliezen om den oorlog tegen de Republiek uit te lokken, omdat ik zelf begon hervormingen in te voeren, welke hen zouden kunnen beiooven van ae moge lijkheid het wapen voor te wenden, door de verzoekschriften van de Unie te Johannesburg hun verschaft, waarop haudteekcniugen ver re gen werden door de schandelijkste verval schingen. Ten slotte brak, ondanks alle concession, toegevendheid en geduld der Republiek, de ooilog uit. Krugcr's gedenkschriften sluiten met oveituiging van den ex president. „dat Co zijn volk niet zal verlaten." Vertrek Waalwijk. 7.21, 9.14, 10.30, 1.41, 3.46, 6.08, 8.05. Aankomst Tilburg (Station.) 8.40, 10.30, 11.45, 2.56, 5.04.7.35, 9.15. de WAALWIJK, 31 October 1902. Verschillende tegenstrijdige berichten zijn reeds in de wereld gestuurd, omtrent den aanvang van den dienst op de nieuwe tramlijn. Thans zijn wij van oliicieele zijde in staat gesteld een en ander daaromtrent mee le deelen. De dag der opening, of beter gezegd, de dag waarop de treinen voor goed zullen doorrijden is bepaald op 17 November a. s. De tarieven zijn in zooverre gewijzigd, dat alleen enkele reiskaarten op beide lijnen worden verkrijgbaar zullen zijn en dat deze tarieven zeer laag zijn gesteld. Wij ontvingen heden een thans vastge stelde dienstregeling aanvangende op dien datum en ontleenen daaraan 't volgende Vertrek uit 's-Hertogenbosch. 7.40, 10.—, 12.—, 2.40, 4.30, 7.18. Aankomst Drunen. 8.33, 10.58, 12.53, 3.02, 5.28, 8.11. Vertrek Tilburg. 6.35, 9.10, 11.05, 1.10, 3.23, 6.19, 8.40, 9.20. Aankomst Waalwijk (Haver.) 7.46, 10.20, 12.15, 2 20, 4 38, 7.30, 9.50. Vertrek Waalwijk (Haven). 5.52, 7.46, 10.20, 12.15, 2.20, 4.38, 7.30. Waalwijk. 6.06, 8.01, 10.34, 12.29, 2.34,4.52, 7.44. Baardwijk. 6.11, 8.08, 10.40, 12.36, 2.40, 4.59, 7.51. Aankomst Drunen (Hoek.) 6.34, 8.80. 11.—, 12.56, 3.02, 5.20, 8.12. De tijd van Greenwich is genomen. Op den lijst die wij voor ons hebben staat aangegeven den loop der treinen, uur van aankomst en vertrek van en naar 's- Bosch en Tilburg in verbinding met Amsterdam, Nijmegen, Boxtel, Rotterdam, Roozcndaal, Eindhoven, en we zien daaruit, dat de thans ingevoerde dienstregeling prachtige corres pondenties geeft, dus voor onze vele han delslieden en reizigers eeue mooie reisgele genheid biedt. Ook geeft de dienstregeling eene uitstekende verbinding met 't land van Heusden en Altena. Het zou ons te ver voeren, thans de tijden van aankomst en vertrek voor alle plaatsen te geven, doch weldra zullen we onzen lezers eene geheele volledige dienst regeling aanbieden. Ongeval. De lieer R. H. alhier, geraakte Woens dagmiddag door 't achteruit-kruien van het door hem bestuurd paard, met dogcart en paard in den spoorsloot. Aan zijne tegenwoordigheid van geest was 't te danken, dat grooter onheilen werden voorkomen, thans kwam men met den schrik vrij. De dogcart was erg gehavend en het kostte, hoewel door omstanders direct hulp werd verleend, veel moeite een en ander op 't droge te krijgen. Benoeming. Bij kon. besluit is met ingang van 15 November 1902 benoemd tot plaatsvervan ger van den districts-veearts wien Teteringen als standplaats is aangewezen, de veearts A. De Jong te Capelle. Remonte paarden. Door de remonte-commissie zijn dezer dagen hier in den omtrek eer 10 tal paarden voor 't leger aangekocht, o. a. in de ge aan die stad. Er is nog geen officieele toezegging ontvangen, wel een antwoord van den heer Brebnsr, thesaurier van het Generale Boerenhulpfonds, dat de generaals eene uituoodiging tot het bezoeken der grootste fabriekstad in Noord-Brabant op hoogen prijs zouden stellen. Diefstal. De commissaris van politie te Tilburg arresteerde Dinsdagavond den heer D., com mies 2de klasse der posterijen aldaar, op beschuldiging van een bedrag van ongeveer 500 gulden verduisterd te hebben. De justitie uit Breda heeft een onderzoek gedaan en naar wij vernemen heeft D. vol ledige schuld bekend. Deze ontrouw geworden ambtenaar was 18 jaren in dienst der posterijen. Post-ohèque. Aan de postdirecteurs van de landen die tot de internationale Postunie behooren, is door den neer M. J. O. Merens, vroeger commies bij de posterijen en thans commies bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam, het ontwerp gezonden van een internationalen postchèquedienst. Volgens dit ontwerp zal men ten postkant jre tegen storting van ten hoogste 1000 fraucs of daarmede volgens vasten koers gelijkstaande andere specie of geldswaardig papier, een boekje erlangen met chèques, waarop aan andere postkantoren uitbetalingeu worden gedaan, ook aan een anderen vooraf aan te wijzen persoon of door endossement, waar dit wordt toegestaan. De boekjes blijven dan tot een daarin te vermelden dag geldig daarna kan men het saldo van het kantoor van uitgifte terug erlangen. Men zou voor zulke boekjes, behalve het gewone recht van postwissels, een vast recht van 50 centimes moeten betalen. Ook voor het binnenlandsch verkeer ware dit stelsel toe te passen, o. a. voor het verstrekken van reiskas, voor periodieke uitkeeringen, uitgangskassen, schippers, enz De ontwerper acht zulke chèqueboekjes zeer in 't belang van reizigers, bepaaldelijk handelsreizigers en vele die zichtwissels gebruikeu. Met dergelijk regeling, waarbij de post als kassier dienst doet, is reeds in anderen vorm in Duitschland een proef genomen, waarvan wij eeuige dagen geleden den goeden uitslag hebben vermeld. Het denkbeeld verdient zeker overweging en zal dan ook wel voor het eerstvolgend postcongres onder de onder werpen van beraadslaging worden opgenomen Moord. liet N. v. d. D. bevestigt thans het be richt dat de justitie de daders van den moord in de Dubbele Buurt te Amsterdam, op de wed. Dijkxhoorn op het spoor is en er vermoeden bestaat, dat spoedig het volle licht over deze zaak zal opgaan. Verdachten zijn Jo. Gerard Eduard van der Heijde, die in Juni j.l. veroordeeld werd tot vijf jaren voor leger aanduw»., u. t» gevangenisstraf wegens den inbraak gepleegd meente Sprang, Meeuwen, Raamsdonk, Broek, g b S 5.30, 5.58, Uit Drunen naar Heusden. 7.20, 8.35, 11.03, 12.58, 3.05, 5.25, 8.14. Aankomst Heusden. 7.48, 9.03, 11.30, 1.26, 3.33, 5.52, 8*41. Uit Heusden naar Drunen. 6.05, 8.—, 10.25, 12.29, 2.30,4.50, 7 40. 8 45, Aankomst te Drunen. 6.33, 8.28, 10.52, 12.56, 2.58, 5.18, 8.08, 9.12. Uit Drunen naar 's-Bosch, 6.35, 8.33, 11.01, 12.58, 8.03, 5.24. Aankomst 's-Basch. 7.28, 9.25, 11.51, 1.48, 3.56. 6.14. Vertrek Drunen naar Waalwijk, G.36, 8.34, 11.02, 12.59, 3.0^,5.25,8-13., Baardwijk. 6.57, 8.55, 11.22, 1.19, 3.25, 5.46, 8.34 Waalwijk. 7.06, 9.—, 11.29, 1.26, 3.31, 5.52, 8.40. Aankomst Waalwijk (Haven.) "f .20, 9.14, 11.48, 1.40, 3.46, 6.07. 8.55. Eetben, Waspik, en waarschijnlijk een in Waalwijk. De paarden werden hedenmorgen geleverd* Het volgend adres is door de Schoen- makersvereeniging „Excelsior" te Baflo, aan den Minister van Financiën verzonden Aan Zijn Excellentie den Minister van Financiën Geeft met verschuldigden eerbied te kennen De Schoenmakersvereeniging Excelsior* gevestigd te Baflo, goed gekeurd bij Koninklijk besluit van Feb. 1900 No. 56 Vernomen hebbende van het adres door Lederfabrikanten aan Uwe Excel lende gericht, inhoudende het verzoek om op buitenlandsch leder een invoer recht te heffen van 10°/o J Ovenvegende dat daardoor de grond- stoi van den schoenmaker aanmerkelijk in prijs zal worden verhoogd Dat de prijs van het schoenwerk daardoor niet zal rijzen of ook het buitenlandsch schoenfabrikaat zal in de zelfde verhouding belast moeten worden Dat daardoor de strijd om het bestaan van den schoenmaker-handwerker, die door het fabrikaat zoo binnen- als buitenlandsch reeds zoo zwaar is, nog zwaarder zal worden, zoodat hij zich moeielijk zal kunnen staande houdend Dat dus daardoor het bestaan van dezen nijveren handwerkstand ten ern stigste bedreigd wordt. Wendt zich met den verschuldigden eerbied tot Uwe Excellentie met het eerbiedig verzoek, dat het UweExcellentie behagen moge, niet op het verzoek van lederfabrikanten in te gaanten minste het buitenlandsch leder niet in die mate als gevraagd wordt te belasten. En dat een belasten van het buitenlandsch leder, indien noodig, vergezeld mag gaan van een evenredige |belasting op buitenlandsch schoenfabrikaat. Hetwelk doende, J. v. D. VEEN, Voorzitter. M: VISSER, Secretaris. Baflo, 6 October 1902. P. S. Indien er verecnigingen moch ten zijn die met bovenstaande circulaire instemmen, worden dezulken verzocht hun sympathie te doen blijken. Boecrengencraals. Uit Tilburg is bet verzoek aan de Boeren generaals gericht om een bezoek te brengen op Maart bij de firma Lolie Do. op den N.Z. Voorburgwal tegenover de St. Luciënsteeg 2o. Frans Groot, in de dievenwereld bekend onder den naam van „Kleine Frans" 3o. Paulus Antonius Muiselaar, bijge naamd „rooie Paul". Zij werden gelijktijdig veroordeeld elk tot vier jaren gevangenisstraf wegens poging tot diefstal in den kelder van de firma Witmond Co., aan de Heeren gracht bij de Gasthuismolensteeg. Voorts bevindt zich in preventieve hechte nis 4o. Jan Spekkers, bijgenaamd „de Spek ken", die eenige maanden geleden gearres teerd werd als verdacht van den diefstal bij den heer lloos aan den Haarlemmerweg, waar o. a. een bankbiljet van f 1000 werd gestolen. Gebleken moet zijn, dat Frans Groot en Muiselaar zich in den nacht van Dinsdag 10 December toegang hebben verschaft tot de woning van den vermoorde. Zij hebben daartoe, terwijl de anderen op den uitkijk stonden, aan de straatzijde, het tweede raam van de deur af, waarvan zij wisten dat het niet op de knippen was, opengeschoven en zijn naar binnen geklommen. Zij hebben daarbij gebruik gemaakt van een electrischen lantaarn. De wed. Dijkxhoorn is, wakker wordende op het gerucht afgegaan en toen is een worsteling ontstaan, waarbij zij met een scherp mes een snede over de hand ontving, met welke bebloede hand zij naar de lantaarn gegrepen heeft. Zij ontving vervolgens met den ijzeren hamer eenige hevige slagen op 't hoofd, welke haar deden in elkaar zakken en welke slagen met zulk een kracht waren toegebracht dat een der kaken verpletterd werd. Daarna hebben de moordenaars hun slachtoffer afgemaakt op de wijze, als indertijd is medegedeeld. Zij hebben het huis aan tuinzijde door overklimming van de schutting weder ver laten. In de laatste dagen zijn te Amsterdam nog een drietal personen gearresteerd, onder wie de bekende Lucas Kroes, die mede in de voorbereiding tot de misdaad de hand hebben gehad. Wij lezen in de Maasbode Helmond 26 Oct, Gisteren werd iu alle kerken onzer gemeente afgekondigd, dat door Z. D. H. Mgr. W. van de Ven de verorderiug is opgeheven, dat personen van het vrouwelijk geslacht voor den avond sociëteiten, koffiehuizen en herbergen moeten hebben veriatan. Evenals elders vond ook hier de opheffing haar oorzaak in de verandering van omstan digheden betreffende tijd en plants. Raamsdonksveer, 30 October. Tot nacht wachter in wijk V. alhier (vacature P. de Jong) is benoemd A. de Wit. Er waren 30 solli citanten. De in het café van H. J. de Ruijter gehouden vc rgadering der Vereeniging van Huiseigenaren was druk bezocht. Daar nog niet alle huiseigenaren voldoende bekend zijn met de voordeelen die het lid maatschap dezer vereeniging aanbiedt werd besloten circulaires te verspreiden waarin deze voordeelen eenigzir.s uitvoerig zullen worden opgegeven. Wij wenschen de vereeniging het beste succes. Bij het lossen van petroleum, geraakte gisteren de schipper v. V. met een hand zoodanig tusschen den wagen en een vat be klemd, dat pink bijna werd afgedrukt, v. V. heefr zich onmiddel-'jk ouder geneeskundige behandeling moeten stellen. WAALWIJK 31 Oct. 1902. Door de invallende Gorinchemsche markt geen vee aangevoerd. Jonge varkens aangevoerd 45 stuks, verkocht van f5.75 a f8.75. o Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 40ö kg. van f 1.08 a 1 1.16 per kg. Eieren 5 ft 8 cent per stuk. DUSSEN, 30 Oct. Boterprijs per K.G. van f 1.23 a f 1.34. Middel- markt f 1.30. Aanvoer 170 K. G. Eieren f 1.40 de 26 stuks. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Hooggeachte Redacteur M. de II. beleefd vraag ik een plaatsje in uw veelgelezen blad voor onderstaand arti keltje. Zondagavond j.l. gaf de tooneelvereeDiging der St. Paulusvereeniging eene uitvoering aan de leden en voerde op: „Don Garcio Moreno" een drama. Allen waren in gespan ne verwachting, omdat wij vau te voren al hadden gehoord dat het stuk wat zwaar was en toen klokslag 7y9 uur het gordijn werd opgehaald en de acteurs beurtelings het tooneel betraden en daar gloedvol en met vuur hunne rol opvoerde, kreeg men de overtuiging dat ieder zijn rol meester was en daarin opging, vooral toen Gabriël het kind van Don Garcio Moreno (de veertienjarige Antoon Miltenburg) optiad en daar vader- en kinder liefde zoo treffend samensmolt, dat was overwel digend, en zoo kwamen er meer van diepassages in voor, die het hart deden tintelen, o.a. hoe schoon blonk hieruit het edel en stand vastig karakter van Don Garcio Moreno toen hij met fierheid en toch met onder werping uitriep niet zooals mij behaagd, maar gelijk God wil enz. enz. te lang zou het worden om die vele treffende passages aan te halen; voegt hierbij de prachtige costumes dan kunt gij u eenigzins een denkbeeld maken van het alles overweldi gende. Schoon en edel was het ook van de tooneel vereeniging om ook den Leo-bond en donateurs eene zoo prachtigen en genot- vollen avond te verschaffen. Onzen hartelijken dank aan geachte acteurs en wij zien weer reikhalzend een dergelijke avond te gemoet. U mijnheer de Redacteur dank zeggend voor uwe verleende plaatsruimte EEN PAULIST. Mijnheer de Redacteur. Een korte vraag Op talrijke plaatsen worden tegenwoordig plaatjes aangebracht met opschrift„Verbo den hier te wateren". Nergens vindt men echter een flinke urinoir Waar moet zulks dan geschieden EEN INWONER. WAALWIJK. Van 25 tot 31 October. GEBORENLudovicus z. v. P. II v. Eeten en G. de Hart. Johanus Franciscus Antonius z. v. P, F. v. Mierop en H. F. M. v. d. Goor. Marinas Joha tnes z. v. J. P. Schoon- derraark en C. Groenenveld. OVERLEDEN: A. J. de Vries, 6 rand. HUW.-AANGIFTE Ch. v. Engelen, 26, j. Be- soijen en II. M. Korthout 24j. Waalwijk. GEHUWD: P. F. Letz. 24j en A. M. Drese 23j P. v. Daelen 28 j en W. Beerens 37 j J. F. Henkelman 29j. en H. v. d. Leeden 28 j Ttffessels heeft voorradig in prima kwaliteit diverse soorf**^ Verder voor dit seizoen nieuw AANLEGGER VAN MAGAZIJN VAN voor onze abonné's Het eerste nummer van de „MUZIKALE BLOEMLEZING" werd door ons verzonden. Wie keunis heeft gemaakt met dit fraaie tijdschrift, zal moeien erkennen dat zulk een premie voor de lezers van onze courant inderdaad groot succes belooft en algemeen zal woi den gewaardeerd. Het geheel ziet er aantrekkelijk uit voor eiken minnaar der muziek. De ongekend lage prijs van 60 cents franco per post 85 cents) Yoor eeii tijd schrift, tweemaal per maand verschijnend, bevattende telkens 4 a 6 Muziekstukken, benevens belangwekkende lectuurbrengt het onder ieders bereik. ALLE SOORTEN van de serdam. Kou. Fabriek MEURSING Alblas- Van af heden verkrijgbaar Aanbevelend, CONFISEUR CUISINIER dat hij heeft ontvangen Mechelsche en Cu- Ondergeteekende maakt zijn geachte be gunstigers bekend eene groote partij lemborgsche Carpetten, Vloerzeil en Loopers, Kin derwagens, IJzeren Wiegen en Ledi kanten, Mahonie en geschilderde Kas ten, Spiegels en Schilderijen, Nacht kastjes en Nachttafels bamboe Fauteuils enz. enz. Aanbevelend, Steeds voorradig Amerikaanscho LINDEN

Echo van het Zuiden | 1902 | | pagina 6