ZUID-AFEIKA. Engeland. Marokka. BINNENLAND Koloniën. gaf hem een sabelslag, om te beletten, dat hij voor den tweeden keer zou schieten Feito riep toen „Gij hebt mij willen dooden maar ik wil den hertog van Sotomayor dooden, die de oorzaak is van al onze ongelukken.* De hertog bevond zich niet in het tweede maar in het derde rijtuig. In het tweede rijtuig zat de markies La Mina, de oppet— stalmeester, benevens twee andere hofdigni- tarrissen. Toen het bericht zich door Madrid ver spreidde dat de koning noch gewond, noch zelfs bedreigd was gewordeu, toonde de be volking zich zeer verheugd. Volgens de laatste berichten lijdt Feito aan vervolgingswaanzin. Hij ontkent ten stelligste, iets met anarchisten uitstaaude te hebben, wat de politie blijkens het bereids gedane onderzoek, ook niet gelooft. De durbar" te Delhi is afgeloopen en lord Curzon, de onderkouing, heeft een rekeningetje van.... meer dan 750.000 pond sterling, naar men begroot. De banketten, diners, bals vereischen alleen reeds meer dan 45.000 pond. Wel zullen de „Schatten van Iudië" heel wat goed moeien maken, maar lord Curzon pt rsoonlijk kom er ook uict af, want, zegt een telegram „hij heeft op eigen kosten een grcot aantal Europeescne gasten gelogeerd." Sultan Abd—el-Azis gevlucht naar Rabat cu dus het terrein volkomen vrij voor den oudsten broeder van den sultan, die zijn aan hangers bij duizendtallen moet tellen en voor de opstandelingen-leider, die m.'t geld zco maar rond zich gooit en daarmee niet alleen wapens en ammunitie, doch ook levende strijdkrachten bij dozijnen koopt; sultan Abd- el Azis uitgetrokken uit Fez met een flinke strijdmacht en nu in afwachting van deu opstandelingen—leider aan de rivier Zeboe of Sebu, waaraan Fez gelegen is, terwijl des sultans oom al het mogelijke doet te Tanger om hulp en steun te krijgen, iu den vorm van troepen welke laatste lezing en voor stelling bevestigd wordt door een relaas van Tanger uit, dateerde van Woensdag de vorige week, volgeus hetwelk de sultan steun eo hulp vond bij de ca valerie en de oom voor noemd gereed was om naar Tanger te ver trekken ten einde de Riffstammen op te wekken tot den strijd ten gunste van deu huidigen sultan. Men ziet, dat de berichten elkander nog m^ar immer niet aanvullen, doch in tegendeel onderling vrij .wel in lijnrechten strijd zijn doch dit schijnt althans zeker te zijn, dat de* kroonpretendent niet volhard heeft bij de* rust, welke te Fes reeds van blijvenden aard was gaan wanen, want Woensdag der vorige week stond hij met zijn aauhang reeds weer bij Kherais-él Gour, op niet meer dan vier uur loopens afstand van Fez. Var. Zondag halfzeven is uit Tauger naar Madrid gemeld, dat de kroonpretendent zich bevond op niet verder dan een dagreis af stand van Fez, zoodat het lang niet onmogelijk is,' dat hij reeds zetelt in het paleis van deu suftan, tenzij deze werkelijk deu strijd mocht hebben aangebonden en niet uitgeknepen als een tot nablijven veroordeelde schooljongen Belaugwekkende gebeurtenissen aanslaande hetzij onder den huidigen sultan, diens bioeder Moeley Mahomed of den opstande lingenleider Bu Hamara. Uit Pretoria wordt gemeld dat er in Trans vaal en Traosoranje 2000 weduwe en 14,000 weezen ziju. WAALWIJK 14 Jan. 1903. Benoeming. Mgr. W. van de Ven, Bisschop 's Bosch, heeft benoemd tot pastoor te Helvoirt den "Weleerw. heer C. G. Blomjous tot pastoor te. Aalstden Weleerw. heer S. J. F. van •Eijnde tot pastoor te Ledeacker den Wel eerw. heer B. F. Artstot pastoor te Ke - kerdom den Weleerw. heer II. A. Boeren; tot kapelaan te Tongelre den Weleerw. heer M. F. van Iersel tot kapelaan te Maashees den Eerw. heer W. F, Bexen tot assi stent te Rijckevoort den Eerw. heer F. J. Brox, de laatste twee priesters van het se minarie. Collecte. De gisteren door het Algemeen Burger lijk Armbestuur gehouden collecte heeft de som van f 76.60 opgebracht. Het Water. Zondag is ook de Baardwijksche overlaat aan 't werken gegaan en sedert zijn de polders achter Baardwijk en Waalwijk geheel geïnundeerd. De tram heeft opgehouden te rijden op de lijn WaalwijkHeusden 's-Bosch en de passage tusschen Waalwijk Gansoijen Baardwijk en Doeveren en 't verder land van Heusden en Altena is ver broken. De schaatsenrijders hebben hunne ver wachtingen reeds gespannen, water ower den dijk en dan vriezend vteer, wat zal dat een prachtige baan geven, wat zou men nog meer verlangen en waarlijk we weten 't van vroeger, hoe heerlijk 't was, een flinke baan vlak bij de gemeente en zonder gevaar. 't Ligt thans reeds dicht, maar door den hevigen wind is 't zeer slecht, ongelijk ijs K. v. A. Maandagmiddag ten 4l/i uur had ten raadhuize alhier eene vergadering plaats van de K. v. A. voor 't schoenmakersbedrijf 0.a. ter uitbrenging vtfn een jaarrapport aan den Minister omtrent den toestand der gedwongen winkelnering in deze streek. Militaire Oefeningen. ^Zaterdag 1.1. had te 's-Bosch het examen plaats in theorie en practische oefeningen van 't voorbereidend militair onderricht, alsmede iu de gymnastiek voor degenen die voor 4 maandelijkschen dienst in aanmer king wenschten te koinen. Door 12 jonge lieden werd daaraan deelgenomen, waaron der ook uit onze gemeente. Ongeval. Zekere G. B. uit Drunen bracht Zondag 1. I. een bezoek aan zijne familie alhier. Aan tafel gezeten, kreeg hij 't plotseling zoo benauwd, dat hij voorover viel en binnen eenige oogenblikken een lijk was. De in allerijl ontboden geneesheer kon slechts de dood door hartverlamming constateeren. Des avonds nog werd het lijk van den man naar zijne woonplaats getransporteerd. Kon. Ncd. Fabriek van Muziekinstrumenten. De Kon. Ned. Fabriek van Muziekin- stnmenten M. J. H. Kessels te Tilburg, gaf wederom haren bekenden Muziek- Kalender uit voor 't jaar 1906. Het boekje, in ha. dig formaat, ziet er netjes uit; 'tis gedrukt op illustratie-papier, telt 72 pagina's en bevat eene groote hoeveelheid afbeeldin gen, alle op muziek betrekking hebbende. Ook zijn er iu opgenomen een aantal plio— tographiën der werkplaatsen dezer reusach tige fabriek op 't gebied van miiziekinstu- raenten, welke voor den Muziekliefhebber zeer intpssant zijn en die een denkbeeld geven dezer grootschc inrichting. Voorts be vat de kalender behalve het gewone kalen der-gedeelte de geboorte- en sterfdagen der groote toonkunstenaars en een overvloed van muzikale anekdoten, novellen, enz. enz. Ten einde het aantrekkelijke van dezen kalender nog te vorhoogen heeft de heer Kessels nog eene gratis verloting aan deze uitgave verbonden, ter waarde van 1000 gulden (waarouder een prachtvol Pianino, dito Harmonium, enz. enz. Ieder kooper van dit boekje ontvangt voor den spotprijs van 25 centen, nog een aandeel in deze verloting. Bij inzending van het bedrag wordt de kalender door de firma franco toegezonden. Ook is dezelve door eiken Boek- of Muziekhaudelaar te verkrijgen. Gymnastiek en rerkorte dienstijd. De minister van oorlog heeft bepaald, dat jonge lieden, in het bezit van het diploma der oefeningsklasse van het Nederlandsch Gymnastiek Verbond, zonder nader examen in aanmerking komen voor den verkorten dienstijd van vier maanden. Vergadering van Hcngstenbouders. Uit 's-Hertogeiibosch meldt men In de Maandag gehouden vergadering van liengstenhouders, welke bijeenkomst door 42 belanghebbenden werd bezocht, zijn de statuten vastgesteld voor den Boud van Hengstenhouders in de Provincie Noord- Brabant, welke bond beoogt de bevordering van de belangen vau houders van dek hengsten en veredeling van het paardenras. De bond stelde het minimum dekgeld op t 6 cn de contributie der leden op f 5 vast. Tot. bestuursleden werden gekozen de heeren A. C. Matheeuwsen, te Ossen- drecht, voor het district Bergen op Zoom A. J. Vlamiugs, te 's-Hertogenbosch, voor het district OssW. van den Langenberg, te Esch, voor het district Eindhoven J. G. Nollen, te Zevenbergen, voor het district Zevenbergen, en J. Oerleraans, te Pronge- len, voor het distict Heusden, terwijl het eerevoorzitterschap den heer L. C. J. Bo- gaerts te 's-flertogeubosch aangeboden, als de man van het initiatief in deze aange legenheid, dankbaar werd aanvaard. Men hoopt nu dat de andere provinciën, het voetspoor van Noord-Brabant volgende, eveneens bonden van hengstenhouders zullen oprichten en dat een centraal bondsbestuur al die provinciale bonden zal vereenigen, ten einde langs dien weg tot eenheid van handelen en streven te geraken voor geheel het land. De vergadering werd bijgewoond door den heer B. A. H. Lips, rijkslandbouwleeraar te 's-Hertogenbosch. Onze nijverheid. Een eigenlijke nijverheidsstatistiek missen wij in Nederland nog steeds, wat bij vel- gelegenheden blijkt een groote leemte te zijn. Intusschen mog men van onze ijverige centrale commissie voor de statistiek ver wachten, dat zij ook dit materiaal in bewerking zal nemen. Zij heeft daarmee trouwens reeds een loffelijk begin gemaakt blijkens de ordening van de gegevens, die haar de jongste volkstelling verschafte omtrent de beroepen en bedrijven, die in ons land worden uitgeoefend. De uitkomsten van die beroepstelling zijn in den loop van het vorige jaar provinciesgewijs in dikke deeleu verschenen. Belangstellenden in een nijver heidsstatistiek kunnen daarin voorloopig dus reeds heel wat van hun gading vinden. Wij vestigen er daarom op deze plaats de aandacht op en laten hier volgen enkele algeraeene resultaten, die uit dezen beroep stelling getrokken kunnen worden. (De tusschen haakjes geplaatste getallen betreffen de in het hoofdcijfer begrepen INDUSTRIE: Fabricage van aardewerk, glas, kalk en stcenen en bewerking van diamant en andere edelsteenen en fijne gesteenten 35,095 (3408}. Boek en steendrukkerij 13,896 (147). Chemische nijverheid 10,211 (1612). Kleeding en reiniging 91,567 (55,489) Ledernijverheid 39,826 (1374). Papier enz 6992 (940). Machinefabrieken eu metaalbewerking, gas en electriciteit 64,760 (1139). Bouwbedrijven 144,900 (523). Houtbewerking 38,720 (851). Kunstnijverheid 1684 (o89). Metaal-, steenkool-, turf- en zandonfgin- uing 16,255 (1517). Scheepsbouw, vervaardiging van rijtuigen 22,737 (96). Textiele nijverheid 49,486 (14,608). Voedings- eu genotmiddelen 114,342 (5084). HANDEL EN VERKEER Warenhandel 186,110 (39,181). Verze keringswezen 4067 (74). Verkeerswezen 136,079 (10,153). Kredieten bankwezen 5893 (47). Landbouw 570,270 (79,582). Visscherij 22,495 (553). Andere beroepen Bijzondere onderwijzers 15,128 (8263). In dienst van den Staat (excl. posterij, telegrafie, landsdrukkerij en andere nijver- heidsbedrijven) 34,249 (257). In gemeentedienst 28,963 (5878) In dienst van een waterschap 3415 (26). Vrije beroepen 13,110 (1499). In dienst eener provincie 749 (1). In dienst van een kerkgenootschap 9597 (2240). Verpleging van armen, zieken en invaliden enz. 11,996 (8805). Losse werklieden en andere niet in "en bepaald beroep arbeidenden 33.296 (77). Gepensionneerden uit openbare of kerke lijke kassen 7059 (136). Huiselijke diensten 197,511 (189.581). Beroep onbekend 55 Zonder beroep, ambt of bedrijf 3.163.288 (2.149.976). Totaal 5.103.979 (2.583.508) personen. In 1900 beroeg het bevolkingscijfer .104.197 (2.583.535). De voornaamste industrieën in Nederland zijn de volgende Textielnijverheid in Enschedé, Hengelo, Hilversum euz.Tabaksindustrie te Am sterdam. Eindhoven, Kampen en Rotter dam Aardewerkfabrieken in Zuid-Lim burg, te Delft. Den Haag, Gouda, Fres- land Wolindustrie, te Tilburg eu te Lei den Aardappelmeelfabricage te Groningen Jeneverstokerijen en olieslagerijen te Delft en Schiedam Diamantslijperij, brillanteniu- dustrie, ijzergieterij, metaalbewerking te Amsterdam Weesp enz enz. Scheepsbouw te Amsterdam en Rotterdam, schoen- en leder-industrie, de Langstraat en omstreken. Mgr. Dr. Sckacpmun. Men seint uit Rome Tot Zondagnacht viel iu den toestand van den hoogeerw. lijder eenige beterschap op te merken. In deu loop van den morgen kwam er evenwel en ommekeer, en werd de toestand hoogst ernstig, zoodat de geueesheeren dien hopeloos achtten. Men verwacht, dat de patiënt noch slechts vier-en-twintig uren zou kunnen leven. De lijder wordt door zeer hevige benauwd heden gekweld, maar hij is tevreden en gelukkig en verlangt te sterven. Hij bidt voortdurend en zijn geest is buitengewoon helder. Twee Hollandsche priesters ziju voortdurend aan zijn sponde. De H. Vader zond meermalen zijn zegen. Gisteren (Zondag) vertrok mgr.'s neef dr. A. C. M. Schaepma n, pastoor te Zevenaar, naar Rome, om den eerw. lijder te bezoeken. Een later telegram luidt Mgr. Schaepman is nog in leven, maar zijn laatste uur is gekomen. De hoogeerw. lijder is .steeds bij volle kennis. Een Dinsdagmorgen om 11 uur uil Rome verzonden telegram meldt „Er valt een kleine verbetering te con stateeren die kan voortduren". De bediening van deu doctor geschiedde door den hoogeerw. pater Oom en. Men seint uit Rome Dinsdag middag 12 uur Maandag-avond was een zeer geringe beterschap te bespeuren. Deze houdt aan. De nacht was vrij rustig. Naar het gevoelen der geneesheeren is de toestand minder ongunstig. Te middernacht is dr. Schaepman van Zevenaar gearriveerd, die den lijder even heeft gesproken. De belangstelling uit Holland en uit Rome is zeer groot. Vele Kardinalen o. a. karn. Rampolla informeeren naar den toestand, verscheidene ko'n"» nprsonnlijk vragen. Het Centrum ontving het volgende telegram Rome, 6 uur n.ra. Dr Lap >oni bevond dr. Schaepinan buiten onmiddellijk gevaar. De beterschap houdt aan. Naar de N. Ct. verneemt, heeft de heer Harte van Tecklenburg, minister van financiën, namens een aantal katholieken een telegram aan dr. Schaepinan gezonden, waarin hij de verzekering geeft, dat het geheele katholieke Nederland dagelijks zijn gebeden opzendt voor het bshoud van den lijder. Minister Kuypcr, Het Vad. meldt, dat dr. Kuyper, mi nister van Binnenlandsche Zaken, te Brussel, een onderhoud heeft gehad met den heer Rombaut, inspecteur-generaal van de am bachtsscholen enz, die den minister daarover tal van inlichtingen verschaft. De pretendent sultan van Atjcli. De pretendent-sultan van Atjeh is met majoor van der Maaten en luitenant Velt- raan per trein van Pakan Pedir te Sigli aangekomen. Andere hoofden onderwerpen zich ook. Een officieel telegram uit Aijeh meldt De pretendent-sultan van Atjeh onderwiel p zich onvoorwaardelijk, eu komt Dinsdag 13 dezer te Kota Radja. Uit de Hofwereld. H. M. de Koningin, houdt nog, evenals voor Haar huwelijk, veel van een ritje door Loosduinen en langs den eenzamen Strand weg. Herhaaldelijk kan men Haar weer, in een open rijtuig gezeten met Haar Gemaal als bestuurder voorop, langs den Haagwcg zien aankomen en al waait het dan ook, dat elk zijn hoofddeksel moet vasthouden en al slaat u de ijzige regen in 't aangezicht, Zij de Hooge Vrouwe, zet er moedig het hoofd je tegen iu. Op den Strandweg tusschsn het dorp Loosduinen en de badplaats Kijkduin wordt dan het rijtuig verlaten en te voet gaat het tweetal over „Meer en Bosch* door de duinen naar de Eik- en Duitische laan, waar het rijtuig weer wacht en de Vorstelijke wandelaars opneemt en naar Den Haag terugvoert. Naar den llaagschen Kroniekschrijver iler N. G r. C t. is medegedeeld, heeft het Koninklijk Echtpaar het voornemen om tot half April in de Residentie te vertoeven. Dan zullen H. M. en de Prins zich, nanr alle waarschijnlijkheid, eerst naar Mecklen burg begeven om het huwelijk van dan groothertog door Hun tegenwoordigheid op te luisteren, om daarna't voorjaar weder op het Loo te gaan doorbrengen, gelijk de Koningin-Moeder op Soesldijk. Tweede Kamer. Men meldt uit I)en Haag Het reces van de Tweede Kamer zal vermoedelijk tot de derde week van Februari voortduren. Het plan is alsdan de werkzaamheden te hervatten met' afdeelingsarbeid, waarvoor in de eerste plaats in aanmerking komen de accijnsverhooging op het gedistilleerd en de landbouwraden. Werkstaking. De arbeiders op de ijzergieterij van de firma Dufax Co., te 's-Hcrtogonbosch, hebben bet werk gestaakt, ondat de firma „stukloon" heeft ingevoerd, waarmede de arbeiders zich niet kannen vereenigen. Onderwijl hebben 13 hunner den arbeid hervat. Nog ongeveer 60 personen blijven tot nog toe staken. De orde wordt niet verstoord. Dubbele moord te Amsterdam. Het N. v. d. D. deelt een en ander mede omtrent de vermoedelijke daders van den moord op den 60-jarigen Pieter Brouwer en zijn 30-jarige nicht Johsnua Maria Staal, die in den nacht van 9 op 10 April van hel vorig jaar in hun woning, Czaar Peterstraat 37 te Amsterdam op gruwelijke wijze om het leven zijn ge bracht. Men herinnert zich de geheimzinnige omstandigheden, waaronder deze misdaad geschiedde. De moordenaar heeft blijkbaar door overklimming van een muur in de Conradstraat, het plaatsje der woning be reikt en is daarna door het privaatraamtje naar binnen geklommen. De toestand, waarin na den moord het huis gevonden werd, wees er op, dat hij helpers heeft gehad, voor wie hij, eenmaal binnen zijnde, de deur moet ontsloten hebben. Inderdaad zijn dan ook meer dan één persoon iu hechtenis genomen. Er zijn vijf verdachten op het oogenblik allen in ver - zekerde bewaring J. de Wolf een beruchte Amsterdamsche iubreker, die in de dieven- wereld bekend als Brommetje" Klaas Por tengen, de gebroeders A. en C. Donker en L. Holdorp, de drie laatstgenoemden woon achtig te Bussum. De aanleiding, waardoor de verdenking op dit vijftal viel, is dat het plan tot den moord door hen werd beraamd in de herberg van vrouw Verhoef te Bussum. Zij was echter te bevreesd voor het gezelschap om iets van het door haar aangehoorde gesprek mede te deelen. Doch een der verdachten C. Donker, die thans voor een ander feit gevangen zit, heeft over deu moord met een en ander gesproken en daarbij de her berg van vrouw Verhoef genoemd. Daarop is zij in verhoor eenomen en haar mede— deelingen steraden overeen met het in de gevangenis gevoerde gesprek. De instructie wordt thans voortgezet. Kaatsheuvel Zondagavond 1. 1. hield de S., Paulusvtrrceniging alhier eene vergadering m de zaal van den heer Alph. Suoeren. Opgevoerd werd „Salem, de Dtgerslaat", drama in viit bedrijven, door de tooneelver- eeniging uit 't Hoekje. Nu deze jongelui hebben geloond, dat 't Hoekje niet bang behoeft ie zijn om uit den hoek ie komen. Hun spel voldeed uitstekend. De leden der St. Paulas' zullen hun bestuur en «ie toonee'- spelers voorzeker voor zoo'u avond dank baar zijn. Loonopzand, 12 Jan. Gisteren is hier eene afdeeling opgericht van den „Lederbewerkeis- Bond", gevestigd te Tilburg. Meer dan 150 personen traden toe als lid. Tilburg. Nog steeds eischt het roodvonk te Tilburg nieuwe slachtoffers, zoodal de scholen noch in den Besterd, noch eldeis kunnen worden heropend. P.ecds zijn er ongeveer 80 personen waaronder veel volwassenen door 't rood vonk aangetast en ruim een derde heeft het met den dood moeten bekoopen. Cupelle. Weikelijke bevolking der ge meente op 1 Januari 1902: 1362 m. 1106 vr., to'aal 2558. Geborenen behooiende tot de werkel. bev. der gemeente in 1902 52 m. 40 vr. totaal 91. Gevestigd 54 83 137. 105 m. 123 vr. totaal 228. Overleden in 1902 26 m. 22 vr. totaal 48 Vertrokken,, 88 85 173. 114 m. 1 7 vr. totaal 221. Verschil tusschen de geheele vermeerde ring en de geheele vermindering 9 m. -f 16 vr. totaal -j- 7. Werkelijke bevolking op 1 Januari ]9()3 1353 m. en 1212 vr. totaal 2565. Gesloten huwelijken in 1902 16. Dusseu, 13 Jan. Naar wij vei nemen is op niet minder dan 6 of 7 plaatsen tegelijk, op verschillende gedeelten van Den Polder Zondagnacht brand ontstaan twee huizen zijn in de asch gelegd. Het eene, bewoond door Auioon Staal, is m t den inhoedel bestaande uit 6 paarden, 1 veulen, 25 stuks koeien en kalveren, 5 schapeu, 4 levende en 1 geslacht varkeu, enz. een prooi der vlam men geworden. Huis verzekerd, inboedel niet. Uit het andere, bewoond door Teun v. d. Pluyra, is vee enz. gered kuunen worden. Men denkt aan kwaadwilligheid. Enkele personen zijn reeds opgebracht. De politie doet verder onderzoek. Nader meldt men nog: De waarde van het vee dat Zondagnacht bij den brand omkwam en toebehoorde aan den heer A. Staal wordt geschat op f 5000. Het vee was niet verzekerd. Vei moed wordt, dat zes of meer personen schuld aan dezen brand hebben. Reeds drie zijn er gearresteerd. De rijkspolitie zet haar onderzoek voort. 't Geval verwekt terecht groote onrust bij de inwoners. Nader schrijft men G ster middag is door de maréchaussée onder bevel van wachtmeester Bos gearres teerd en geboeid naar Dusseu overgebracht P. v. d. P. verdacht de hand gehad te hebben in den brand, welke in den nacht Zondag op Maandag te Hank, gemeente üussen, is losgebarsteu. Nog worden ver dacht een vijfial andere jonge manuen, die tot laat in den nacht iu een ongunstig bekend staande herberg met den verdachte bijeen zijn geweest. Te half twaalf brak de eerste brand uit bij den heer A. Staal, achtereenvolgens braken de andere branden uit tot om vier uur in den nacht de laatste hooischelf in brand raakte bij deu heer A. v. d. Pluijm, een kwartier van den eersten bi and verwij derd en kort bij de woning van den verdachte. De vertch gevallen sneeuw schijnt geholpen te hebben bij het opsporen van den vermoedelijken dader. De maréchaussee schijnt namelijk de voetstappen in de veisch gevallen sneeuw gevolgd te hebben. De schrik zit er bij de bewoners van Hauk zóó iu, dat er zich Dinsdagnacht een vrijwilligen nacluwacht heeft gevormd, be— staaude uit tien burgers der gemeente, ten einde verdere ongevallen te voorkomen. Dinsdag werdeu de verbrande beesten op geruimd. Ruumsdonksvecr, 13 Januari. Vrijdag trof den lSjarigen Verhaien in dienst bij C. Bink landbouwer te Raamsdonk een,ernstig onge luk. Vau de kar willende springen viel hij eo kreeg een der wielen over ziju borst, welke ingedrukt werd. Oomiddellijk werden hem de H.H. Sacramenten der Stervenden toegediend. Denzelfdeu avond is hij reeds overleden. Ten huize van deu landbouwer Z. viel Vrijdagavond de lamp van deu zolder waar door brand ontstond. Door spoedig aauwe- zige hulp werd grooter ouheil voorkomen. De schade is niet groot en wordt door as surantie gedekt. Naar wij uit goede bron vernemen zal te dezer plaatse eene afdeeling van De Hanze" R. K. Vereenigiug vau Neringdoenden wor den opgericht. Atjeh. Onder dagteekening van 5 December is uit Koeta Radja aan de Java-Bode onder meer het volgeude geschreven Het treurige ongeval met de patrouille van deu luitenant De Kok heeft zich als volgt toegedragen.

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2