BUITENLAND. Marokka. Venezuela. BINNENLAND. JAARMARKT te Waalwijk, Donderdag 5 Februari 1903. denis L 149 i°' "[bijeen toe elk voorstel tot vereffening der ge schillen schipbreuk leed: het weder in dienst nemen tier 55 ontslagenen, is door de patioons ingewilligd en die werklieden, die stakers hebben vervangen (de z. g. onder kruipers worden ontslagen. Dat tot deze concessies de werkgevers zich hebben ge noopt gr zien, onder de aan liet spoorweg personeel verleende vrijheid om verzending of ontvangst te weigeren van alle goederen, bestemd voor de geboycotte veemen en maatschappijen, ligt voor dc hand. Van welke zijde men het gebeurde ook beschouwe, de slotsom zal moeten zijn, dat door de werklieden-organisatie eene overwinning is bevochten, zooals zij er voor dezen ten onzent nog geene heeft behaald, en dat die overwinning haar in macht en kracht nog gedacht zal doen toenemen. Door die overwinning is het beginsel van vrijheid van arbeid, de grondslag van ons economisch leven, in zijn wezen aangetast, en voegen wij erbij een groot gevaar voor de geheele maatschappij. z/De Tijd* ziet, na deze uitslag der staking, de toekomst meer dan ooit vol van zorgen en dreigende gevaren. Want, door het toe geven aan de eiscnen achten de arbeids organisaties zich oppermachtig, liet blad betreurt dat onder de stakers ook katholieken waren, en dat in katholieke werkliedenver- eenigingen bet optreden van socialisten bij dergelijke gelegenheden niet collectief wordt afgekeurd. ellende teweegbrengen, kunnen niet worden gestraft, daar de arbeiders kunnen weigeren aan het werk te gaan, zoolang de straffe loosheid der plicht v.rzakers is veraekerd. Wij hebben bier te doen met een revolutie waarbij meer dan ooit macht gaat bo"en recht. Het gezag is verplaatst. Geen directeur van een particuliere maat schappij, geen patroon op zijn kantoor, geen burgemeester op het stadhuis, geen minister op zijn departement zal de bevelen meer geven. De macht en de bevoegdheid om te bevelen en wel om bevelen te geven, die bovenalle andere orders gehoorzaamd moeten worden is overgegaan, is in de handen van de heeren Oudegeest c.s. De ^Residentiebode* zegt onder meer Dc staking is dus geëindigd, doch op een wijze, die zeker niet tot gerustheid voor de toekomst stemt. Een vlammetje, zooals nu het vuur aanstak, kan elke dag brand veroorzaken. Het vertrouwen in ons spoor wegpersoneel is voor goed geschokt. Het heeft getoond, onder leiding van de socia listen, die overal hun woordvoerders waren, een licht ontvlambare stof te zijn, die elk oogenblik het geheele maatschapelijk gebouw in lichtelaaie zetten kan. Afgescheiden nog van de geheel ongerecht vaardigde oorzaak der staking knakt deze helaas alle vertrouwen in het verantwoorde lijkheidsbesef der stakende werklieden. Het //Vaderland* stelt allereerst twee vragen lo. Wat de veemen tot toegeven genoopt heeft P want het blad vermoedt dat deze concessie hunnerzijds slechts het voorspel was van de verdere onderwerping van deze en andere werkgevers en het scheepvaartbedrijf aan de eiscben van hunne werklieden. Eu 2o. of de firma Müller en de Nederland den spoorweg-maatschappijen haar verplichtingen had kwijtgescholden, toen zij de werklieden berichtten toe te geven. Want, zoo niet, dan hebben zij art. 3L van de Spoorwegwet overtreden. Nu is het mogelijk, dat deze overtreding geschied is ler voorkoming van heillooze gevolgen. Doch het is gewenscht dat het publiek haar beweegredenen leere kennen, ook om te kunncu beoordeelen of de minister van waterstaat gehandeld heeft zooals een krachtig bewind sman betaamt. Thans reeds te beoordeelen en te veroor deeld! acht het blad schromelijk voorbarig de aanval, mr. Israëls in het IIbl. op den heer De Marez Oijens gedaan onbillijk en onjuist. Het Volk* juicht: Een juichkreet over de ontplooide kracht der ontluikende organisatie die de sterkste kapitalisten van ons land, de reeders en spoorwegdirecties in het zand heeft doen bijlen. Een heilwensch aan de mannen, die als stakers of lijders tot dit succes hebben medegewerkt, daarvoor hun brood hebben gewaagd, hun tijd en kracht hebben gegeven De algemeene werkstaking zal, zoo noodig ook in ons land de conservatieven tot rede tnoctcn brengen en zij zal dat doen, daaraan valt ondanks de houding der meeste vak vi rei nigingen op dit oogenblik niet te twijfelen. En nog grooter overwinningen door middel der werkstaking behaald, bergt de toekomst in haar schoot. z/De Standaard* spreekt van een coup d'état. Er heeft zich in de afgeioopen week ten onzent een nieuwe staat van zaken gevestigd zegt zij. Er is een krachtige, goed georganiseerde poging aangewend, om de macht to verplaatsen, en die poging is vol komen gelukt. Dit blad meent dat de spoorwegmaatschap pij. staande voor de gevolgen van de al gemeene staking, niet anders doen kon dan bei hoofd buigen, op alle punten toegeven alle ei-eken inwilligen, en de leiders der beweging als haar heeren en meesters erkennen. Het valt alzoo niet te verheeleu dat de coup d'état zonder voorbehoud geslaagd is, en dat. bij elk conflict dat weer komen mocht aanstonds het zelfde middel kan en zal worien aangewend, om telkens opnieuw tot onvoorwaardelijke gehoorzaamheid te dwingen. .Straks zal dit nog verder gaan. De yNederlander* noemt het anarchie Zij betoogt,- dat ia omstandigheden als we nu beleefd hebben, een klein groepje stout moediger!, doch niets wagende mannen, feitelijk heel Nederland in zijn macht heeft. Niet slechts op dit oogenblik maar onop- hoiuiilijk. Elk oogenblik toch kan hetzelfde spelletje worden herhaald. En de lieden, die door hun plichtverzaking aldus een on noemelijke schade, en in sommige gevallen De nederlaag der rebellen in Marocco tegeifover dc regeeriogstroepen o der den minister van oorlog schijnt nu dan toch vi ij wel vast te siaan, doch de gevangenne ming of de dood van den pretendent zeiven is lang zoo zeker nietde Spaansche gezant in Marocco bevestigt het feit der nederlaag, doch vei klaart het bericht der gevangenne ming voor onjuist en te Tauger zijn gisteren nadere berichten ontvaugen, waarin even beslist de gevangenneming van Boe Hamara tegengesproken als diens nederlaag bevestigd wordt zoodat aangenomen mag worden, dal de man aau een gewelddadigen dood door de wraakzucht van den sultan ontkomen is door de vlucht. Tot beter begrip van de omstandigheden waaronder de sultan Donderdag 1.1. zijn be slissende overwinning heett kunnen behalen, diene de volgende uiteenzetting van den toestand in Marocco voor deu slag. De regeringstroepen waren verdeeld in drie colonnes. De eerste, die het kamp van den suhan omvatte, bestond grootendeels uit artillerie en was onder de muren van Fez gelegerd, in het zoogenaamde Dhar— El-Méhezè'e. De tweede lag bij de brug over de Sebu en de derde, de voorhoede onder Omar El Yussi, bevond zich op den weg naar Tazza. De ruiterij van de opstandelingen was den 22en reeds op verkenning uiigegaan naar de zijde van de Sebu. Men meende daarom, dat de pretendent een langen om weg op het oog had, om een botsing met de beide voorste colonnes te vermijden en on verwachts die in Dhar—EI—Méherèze aan te vallen. Maar tot den avond van den 23en bleef Bu Haniara immer lusschen Khemis-El Gour en Aic—Attine, op ongeveer'35 K. M. van Fez. Deze onbeweeglijkheid werd hem nood lottig. Tusschen den 22 en den 23 werden de Ait—Yussi en de Cheraga, gunstig gezind aan Makhzen, door de Beni—Ouazain en andere aauhangers van Bu Hamata aange vallen. De bevolking van Fez bleef kalm en vol strekt niet ongerust over een mogelijke oveiwinniDg van den pietendent. Deze vau zijn kant zag zijn aanhang verminderen door onderhandelingen van de Makhzen met in vloedrijke aanvoerders der herdeisstammen, die zich gelijk met hem aftrokken. Volgens de laatste mededeelingen moet de overwinning, die de troepen van den sultan Donderdag van de vorige week op die van der. pretendent behaalden, toege schreven worden aan de medewerking van den stam van Bemouarien, die met den sultan „schikkingen had getroffen", op pecu"iaren grondslag, om den pretendent den dag van te voren te verlaten. De troepen onder El Menebbi, den minister van oorlog, verlieten om 4 uur in den ochtend de brug van Sebu en vereenigden zich met de voorhoede onder Omar El Yussi. Deze troepen hadden te hunner beschikking 8 Maxim—mitrailleuses en 4 Krupp—kanon nen. De aanval begon om 7 uur. Terzelfder tijd w erp dc stam van Be— mouarein, die zich bii deu sultan bevond, zich op het kamp van den pretendent. In weerwil van deze verrassing en van hun nadeelige positie boden de opstande lingen een krachtigen tegenstand. Er werd een groot bloedbad aangericht. Drie uren lang hielden de rebellen den strijd vol, van hun kant den grootsten moed en de grootste beslistheid toonende. Even na 10 uur hield het overschot der rebellen met vechten op verliet het kamp en vluchtte in de richting van Tazza. Men moge te Londen en te Berlijn nóg zoo hoog opgeven van het intieme en ou- verbreekbare samengaan tusschen de blok kade mogendheden de Unie zal niet dulden, dat de mogendheden zich extra voor deeltjes reserveeren, ten koste van andere met oudere rechten, zooals Frankrijk. De geruchten van een bemiddelend voor stel, door Bowen namens Venezuela gedaan, worden reeds weer tegengesproken, doch uit Washington wordt toch gemeld Bowen gaf aau de vertegenwoordigers der verbonden mogendheden kennis, dat hij dezen SOpCt. der douanerechten voor een maand wilde afstaan als zij bereid waren daarna met de andere staten te deelen. President Castro seinde aau Bowen zich te verzetten tegen verdere uitbreiding van bevoorrechte behandeling. Men verwacht, dat Bowen's voorstel niet tot een oplossing zal leiden, nu geschat is, dat de verbondeueu de verlangde betaling zouden krijgen als zij gedurende zes jaren 30 pCt. ontvangen, zooals geeischt is. De Britsche gezant te Washington heeft getracht den Ametikaanschen staatssecretaris Hay eens te interpelleercu over de door de Unie aan te nemen houding vis a-vis het voornemen der mogendhedeu om een bijzonder begunstigde positie te eischen, *en koste van andere, doch die staatsman zal óók wel niets meer loslaten dan hij oirbaar oordeelt Volgens bericht uit Washington, zouden de vereenigde mogendheden aan Bowen voor gesteld hebben een schikking, volgens welke twee derden van dertig procent der douane—ontvangsten van La Guyara en Puerto—Cabello uitgekeerd zouden worden aan «le mogendheden, die 't katje de bel aangebonden hebben, terwijl de andere mogendheden dan onder elkaar het restee— rende derde zouden mogen deelen, tot algeheele regeling der zaken, doch Bowen heeft dut voorstel verworpen, zich echter bereid verklarend, namens Venezuela, om het denkbeeld der preferente behandeling van Duitschland, Engeland en Italië, vjor te leggen aan het Haagsche Hof var Arbitrage. WAALWIJK 4 Fcbr. 1903 Kerkgeschiedenis. Gisterenavond trad voor de leden, eere en buitengewone leden van //Geloof en Wetenschap* alhier op, de ZeerEerw. Zeer- gel. heer professor Knaapen, van de abdij van Berne le Heeswijk met het onderwerp jr Kerkgeschiedenis.* (Wij laten hier een beknopt^ verslag volgen.) De zaal was, jammer genoeg, slecht bezet. De president der vereeniging, de heer R. C. van Craneuburgh, riep alle tegen- woordigen, maar vooral professor Knaapen een hartelijk woord van welkom toe en drukte zijn spijt uit, dat het aantal zoo klein was, maar tevens dat de kwaliteit de kwantiteit zou goed maken. Daarna krseg de eerw. spreker 't woord. Na eene heerlijke inleiding, vooral over 't geen Paus Leo XIII heeft gezegd omtrent de geschiedenis waardoor Kerk en Pausdom steeds in glorie toenemen; na er op gewezen te hebben, dat, hoe ook in de geschiedkundige weten schap, in tooneel, in dagbladen, als 't ware een samenzwering is op touw gezet tegen de eenheid der Kerk, tegen 't eene ware, deze toch door de ouvervalschte feiten der historie, daar staat machtiger dan ooit te voren, komt spreker tot zijn eigenlijk onderwerp, de Kerkgeschiedenis, die de leermees teres der wereld is. Ontzettend veel kwaad is er gesticht op rekening der historiemaar toch zonder historie, de ware historie, is volledige gods dienstwetenschap geheel onmogelijk. Wie- dus het heerlijke devies //non erubesco Evangelium* tot het zijne heeft gemaakt, die dat ais zijn levensprogram beschouwt, bij wien dat geen ijdele klank is, die moet een algemeene blik hebben in de gewichtige gebeurtenissen eu de aaneenschakeling daarvan en dat zal hem in staat stellen niet machteloos te staan tegenover den tegenstander. Maar het bestudeeren kost zwaren arbeid, taaie volharding, volkomen belangstelling en toewijding en dan mogen we deze twee vragen stellen^: 1. Wat mogen we eischen van een goede kerkgeschiedenis 2. Welk is hare taak. Geloot en Wetenschap, die vereenigingen, worden door mij evenals universiteiten be schouwd, als zetels van wetenschap en niet leerscholen, men moet er worden opgewekt tot eigen denken en werken, gevoerd tot de bronnen der kennis om daar zelf te put ten, door voorbeeld en aansporing ge bracht tot de waarheid. Als 't vei handelde hier bloot wordt aanboord, niet leidt tot naden ken en zoeken, dan heeft eene dergelijke vereeniging geen succes een debating-club is ook zeer goed, en zooals in uw jaarverslag staat kau hier veel bereikt worden voor de toekomst. Daarna zet spreker de taak der historische kritiek die ook wel bare bevoegdheid eens heeft overschreden, duidelijk uiteeu. De historie is niet eeu opsomming van jaar tallen, die spoedig zijn vergeten, van oor logen enz.; want daarboven staat 't positieve gedeelte j!der historie, de vooruitgang der wetenschap, van godsdienst en maatschappij de waarachtige historie; die ware historie is de bron van 't ware, de leidster der toe komst. Wij moeten den keten der oorzaken ken nen, welk 't resultaat is van kennen en weten, dat er een almachtige God is die ons bestuurt, maar niet met een menschelijke, maar met eeuwige wet. D. i. de voor naamste pragmatische wetenschap, de ver klaring der feiten, die onderscheiden wordt in de phylosophie die we door de reden kennen, langs positieven weg als resultaten van ons eigen denken en werken 't geen we bereiken door redeneeren volgens 't menschelijk verstand, en Theologie feiten beschouwd iu 't licht der ware. wetenschap, door de openbaring Gods. Na de pauze zegt spreker Het tijdperk der kath. kerk was re^ds lang voorbij, zij was uitgeluid, begraven, in naam der wetenschap, der gerechtigheid, der zedelijkheid enz., maar toch triomfeert zij nog heden als nooit te voren. De kerkgeschiedenis, de heerlijkste belij denis van Gods almacht is verdeeld iu 1. Tijdperk der natuur ('t paradijs.) 2. h v wet (de 10 geboden 3. K genade der Kerkgeschie Als wij nagaan de gebruiken, zeden enz der verschillende volkeren in verschillende werehldeelen in de eerste tijden, allemaal geven zij teekenen af te stammen van God allen brengen hulde aan een God, trots Darwinisme en ontwikkelingstheorie, die we voor een gedeelte kunnen aannemen maar er zijn er die afgeweken zijn, zich hebben gesplist in de waarheden, die ont aard en verward zijn in de heerlijkste open baringen Gods. De vergoding van 't stof, evenals die ook thans plaats vindt, ziet men in de eerste tijden. Christus werd arm geboren in een stal, aanbeden door de wijzen, hij heeft gepredikt, werd gehuldigd en later afgebroken en ge kruisigd, terwijl hij als zijne mannen 12 arme visschers heeft uitgekozen om zijn leer over de wereld te brengen en wij aan schouwen thans de resultaten. Na alle vergeefsche pogingen in oude lijden, na de revolutie, die eene veile vrouw op den troon plaatste om te aanbidden, stond men nog voor vele groote vraagstuk ken, waaraan uitlegging moest worden ge geven en die uitlegging is gegeven door verspreiding van Christus, leer over de ge heele wereld. Wij na 19 eeuwen geven nog't antwoord op die vraagstukken, door te gelooven in die eene kath. kerk en dat is een duidelijk antwoord op dc eerste vraag. De tweede vraag zegt wat we moeten weten en gelooven en tot welk resultaat dat voert. Ziet op naar de eerste dagen, naar de prediking des geloofs, naar de martelaren, ziet naar den paustroon van heden daar van gaat uit en daarvan moet uitgaan een goddelijke glorie, die alles ten beste bestuurt. M ant velen hebben zich onwaardig be toond leerlingen van Christus te zijn, we weten het en duiven het te erkennen, dat er vele fouten zijn bedreven door onze leden, dat er slechte priesters geweest zijn, dat kloosters, woonplaatsen van deugden, verzamelplaatsen van ondeugden geweest zijn, ja dat er op den hoogsten trap op aarde, dat er op den paustroon onwaardige, slechte plaatsbekleeders hebben gezeten, maai wij maken dan ook onderscheid tusschen men schelijke en goddelijke leering, wij hebben slechte daden te erkennen en te betreuren in de historie, zooals Christus ons dat heeft voorspeld; maar juist in de erkenning dier slechte feiten, ligt de glorie, ondanks die feilen staat de kerk daar in volle glorie en pracht. Wij moeten bij de kerkgeschiedenis nooit vergeten, onderscheid te maken tus schen 't Goddelijke, dat altijd 't zelfde is en 't menschelijke, dat verwisselt en houden we dat in 't oog dan mogen we alles vrij erkennen, alle fouten, zonder dat aan de glorie der kath. kerk iets kan worden ont nomen. (bravo's). Want ziet thans, de kerk staat volgens Goddelijke en menschelijke leering in vollen luister, priester— en kloosterleven was nooit zoo heerlijk als thans, het pausdom vindt zijn bekroning in Leo XLII. Wij behoeven voor niets en niemand te wijken, hoewel natuurlijk slechte leeringen niet alle zijn uit den weg geruimd. Maar wij van onzen kant moeten doen wat we kunnen, daaraan mecwetken; tot de glorie der kerk bijdragen zooveel we kunnen en dan wil ik hier wijzen op 't voorbeeld van een groot Nederlander, die daarvoor ge leden en gestreden heeft, zoolang hij leefde Dr. Schaepmangestreden met de gaven van 't genie, slagen toegebracht links en rechts Dr. Schaepman, die ik hier 't ge noegen had le hoorec, aan hem een harte lijk woord van hulde, wij hebben zijne lessen begrepen en moeten die voortzetten. Wij moeten één zijn, in deel en steuu, een door geloof en studie, één door den leer der geschiedenis. Bravo's. De directeur brengt een hartelijk woord van dank aan den spreker, die meermalen belang heeft getoond iu onze vereeniging, voor de heerlijke lezing waarin hij zoo duidelijk de roeping der kerk in de ge schiedenis heefi uiteengezet, dus ook onze roepingop 't voorbeeld van onzen grooten Schaepman, zullen we daardoor zijn christen democraat, volgens den wil des Pausen en in dien geest zal deze lezing vruchten plukken en hoop ik den eerw. heer Knaapen spoedig hier weer te zien. St. Crispijn. Zondagavond zal de harmonie St. Crispijn een concert geven met medewerking barer tooneel vereeniging. Behalve eenige instru mentale nummers, zullen een paar blijspelen worden opgevoerd den honorairen leden een aangename avond te wachten en een druk bezoek zal niet uitblijven. Kunstavond. De heer A. Gcrris-Simons verschaft het publiek binnenkort wederom een mooie avond. Maandag 6 Februari a.s. zal in de zaal Musis Sacrum een kunstavond gegeven worden door Mevrouw Hesselink-Beersmans Dramatische en Komische Voordrachten, Henri Hesselink, Hollandsche Voordrachten en Karakter Coupletten, Daniel v. d. Vijver, Instrumentaal Virtuoos, Gedecoreerd door Z. M. de Koning van België. De programma's zullen nader verschijnen maar tot slot zal gegeven worden NouMinneuspsl in één bedrijl van Floris van Westervoort. Marijtje Mevr. Hesselink- Beersmans Keesje den Heer Henri Hesselink. Wij ontmoeten overal over dit gezelschap de beste reseucies, zoo in het Noord- Brabant ch Dagblad, Limburger Koerier, Venl.iosche courant, enz. Wij bepalen ons tot eene beoordeeling uit laatstgenoemd blad Donderdag 22 Januari gaf het gunstig i bekende gezelschap bestaande uit de heer en mevrouw, Hesselink-Beersmans, de heeren Daniel van de Vijver en Buziau een kunst avond in de zaal van den heer Poos te Venlo. Te 8 uur opende de heer Buziau het afwisselende en hetgeen ons bleek, mooie programma met eene marsch gevolgd door de ouverture Zainpa van Herold, die heel aardig ten gehoore werden gebracht. Daarna trad mevrouw Hesselink op met het Lied der Zee en Meesters Straf. Beide liederen werden zeer mooi ten ge hoore gebracht met zuivere en heldere stem. Gaf zij in bet eerste het dramatische juist weer in het 2e daarentegen kwam de op geruimdheid eu luchthartigheid iu de ver schillende verzeu goed te voorschijn. Onmiddellijk hierop volgde de heer v. d. Vijver met zijn xylophon, waarmede Souvenir de la Haye en Ein Vorluosen- stückchen zeer zuiver en mooi ten gehoore werd gebracht. Een ieder bewonderde de behendigheid waarmede deze kunstenaar zijn instrument bespeelde en het musicaal talent, waarmede hij begaafd is. De Fransche voordrachten van mevrouw Hesselink werden eveneens zeer goed en duidelijk uitgevoerd, terwijl de heer H. de Roepstem van Tollens met de ellende in de arme woning mooi vertolkte. Een mooi en zeer in den smaak vallend nummer was wel no. 10: Op dc Bruiloft, Door de goede uitvoering van dit nummer verwiert hij dau ook onverdeelden bijval. Behalve eenige aardige nummers kregen wij nog tot slot, Een Minnespel in een be drijf door Floris van Westervoort te zien en waarin de heer H. en mevrouw H. iu hunne vreemde Z.-H. kleederdracht een goed figuur maakten en de werkelijkheid van datgene wat het stuk moest voorstellen zeer goed werd weergegeven. Zonder twijfel heeft genoemd gezelschap getuige het warm applaus hetwelk zich telkens deed hoorei» $e aanwezigen een ge- zelligen avond verschaft. Na deze gunstige bewoordingen zal het zeker niet meer noodig zijn hier nog eeu aanmoediging tot druk bezoek bij te voegen. Oproeping. Zaterdagavond kwam hier 't bericht van de oproeping "an de miliciens van het blijvend gedeelte der lichting van 1902, die met verlof waren, om onverwijld, met het oog op de slaking te Amsterdam, bij hun korps terug te keeren. Des nachts nog werden deze oproepingen in orde gemaakt en des morgens was een 4-tal miliciens reeds naar Gecrtruidenberg vertrokken. Maandagavond keerden zij weer terug. Biljart—concours. Maandagavond werd onder veel belang stelling het biljart-concourt bij den heer W. van Goethem, café, Besoijen beëindigd. Na heftigen kamp zijn de prijzen behaald als volgt le prijs J. Slaats, Waalwijk, 30 punten 2e H. Reijraans, 29 3e v J. van Lier, 28 u 4e L. Ilessclberth, Baardwijk 27 5e J. Snaphaan, Waalwijk 20 n Hiiidcn-bcricüt. an de Makelaars J. H. Hienfeld Zonen De afloop der Inschrijving op 28 dezer was gunslig en werden van de eerstehands partijen tezamen 21550 Java etc. Runder slechts 1700 stuks Macassar en Padang opgehouden, die reeds vroeger bij Inschrijving waren. Op enkele uitzonderingen na werd de taxatie betaald eu in vele gevallen over schreden. Hoofdzakelijk werd voor export gekocht. De 5900 Buffelhuiden in eerstehand aangeboden werden mede coulant tot vaste prijzen genomen. Op de Macassar moet iets worden toege geven, zijnde de ucteeringen en offerten van Singapore eveneens lager. Van de tw'edehands partijen 13900 Run der en 836 Buffel werden siechts 1323 Ruuder verkocht. In het geheel zijn dus nog te koop No, 26, 88/89, 92/93, 94/96 98/104, 106/110, 129/133, 136/141, 146/148. Óp zeil-conditiën worden aangeboden Per ss. Koning Willen II* van Soera- baya verwachte RH ML 285 llunder pl.in. 905 Ko. J HD 66 do. 24 f J P 10 do. 31 Van West-indische werden verkocht CP 125 droge Laguayra 1316 Ko. CP 59 droge Laguayra 687 Ko. per '//Prins Willem V// 36 gezouten Suriname 502 Ko. per Prins Willem II*. Ter verzending gereed te La Guayra CP 980 droge Huiden, 9544 Ko,. na heffing der blokkade. AMSTERDAM. 30 Januari 1903. De werkstaking geëindigd. Naar aanleiding van het onderhoud, dal de heeren der directie van de Hollandsche Spoor Zaterdagmiddag hadden met den Mi nister van Waterstaat die van meening is, dat

Echo van het Zuiden | 1903 | | pagina 2